Oğlak Burcu Aylık Yorum

OĞLAK BURCU

22 Aralık / 21 Ocak

  • Mottosu: Emek olmadan yemek olmaz!
  • Yönetici Gezegeni: Satürn
  • Elementi: Toprak
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

AYGÜL AYDIN'LA AYLIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, 2 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla yaşadığınız yerin fiziksel durumu ve buradaki ilişkileriniz mercek altına alınabilir. Olağan sorunların haricinde daha önceki konuların gündeme gelmesi, hesaplaşma, restleşme gibi durumların yaşanması söz konusu olabilir. Haklıyken haksız duruma düşmemek ve yapıcı olmak adına empatiye, çok yönlü düşünmeye ve çözüm odaklı olmaya özen göstermelisiniz. Bu sizden beklenen bir davranış olmasa da siz aile üyelerinizden bekleyebilir ya da onlara yol gösterebilirsiniz. Gayrimenkul, tadilat, düzenleme, taşınma gibi beden ve akıl gücü gerektiren konuları aceleye getirmemelisiniz. Tamamlanması zorunlu olan, adım atılması gereken durumlarda ise daha dikkatli olmaya, ikinci bir göze baktırmaya çalışarak riski düşürebilirsiniz. Bu aksaklık ve bekleme süreci, ihtiyaçlarınızı ve duygularınızı anlama konusunda size fırsat tanıyabilir. İstediğiniz zamanda ve istediğiniz şekilde olmayan işlerin hayrını görmek, kaybettiğinizi düşünürken kurtulduğunuzu fark etmekle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkiler ve bunlarla ilgili kararları bir kez daha gözden geçirmenin gerekliliğini görebilirsiniz.

5 Nisan'da Venüs'ün Koç burcuna geçişi ile beraber hem özel hayatınızı hem de maddi durumunuzu etkileyecek gündemleriniz olabilir. Anlaşmaya gönlü olan anlaşacağı bir dönemdesiniz. Hem aile içinde hem de iş yaşantınızda bunun ayrımı yapacağınız, düşüncelerinizi buna göre düzenleyeceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel olarak iyi hissedebilir, evinizde de bu yönde değişikliklere gidebilirsiniz. Yeni bir düzene girmektense bunun hazırlıklarını yapmak, fazlalıklardan kurtulmakla bu süreyi geçirebilirsiniz. Ailenizle ortak bir yol bulmanız gereken konuları masaya yatırabilir, yeni bir aile ve yaşam alanı kurma noktasındaki düşüncelerinizi netleştirebilirsiniz. Bu dönemde aile çevrenizden birileriyle tanışabilir ve ciddi düşüncelere kapılabilirsiniz.

8 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması özel hayatınız ve bu hayatı yaşadığınız alanlar, insanlar konusundaki düşünceleriniz netlik kazanabilir. Farkında olmadığınızı düşünseniz de aklınızın bir köşesinde yer edinen her şeyin bir yere vardığını görebilirsiniz. Aile içi ilişkiler, büyüklerinizle olan anlaşmazlıklar, evinizle ilgili kararlar gündeminizde yer bulabilir. Bazı gerçekleri ve detayları anlamak daha kolay olabilir. Sil baştan yapmak isteyebilir, bu isteği daha öncesinde duyup harekete geçmediyseniz bunun pişmanlığını hissedebilirsiniz. Pişmanlığın süresini eyleme geçmek kısaltır. Bu tutulmayla beraber bu farkındalığa erişebilirsiniz. Evlilik veya kendi yaşam alanını oluşturmak gibi önemli kararlar konusunda neler yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu konuda hayattan beklentilerinizin ne olduğu, bu beklentilerin yaşamınızı, konforunuzu, sağlığınızı, çalışma düzeninizi nasıl etkileyeceği önemli ve belirleyicidir. Sadece bildiklerinize göre değil, gördüklerinize göre karar vermeniz gerekebilir. Arkadaş çevrenizden ya da sosyal mecralardan etkileniyor olabilirsiniz. Bu etkinin sizde nasıl bir iz bıraktığını fark etmek adına bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çalışmaktan, üretmekten, bugüne ve geleceğe yatırım yapmaktan ne anladığınızı ortaya koyduğunuz işlerle gösterirsiniz. Bu anlamda gösterinin yönü değişebilir, yeni kararlar alabilir. Umutlu ve heyecanlı olmanın sizi iyileştirdiğini göreceksiniz.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile beraber gökyüzünün desteğini arkanıza alarak hayatınıza farklı sayfalar açabilirsiniz. Duygusal konuları artık gündeme getirmeli ve bu konuda net bir karar almalısınız. Sorunları çözmekten yana olduğunuzda karşılaşacağınız hiçbir şey bir engel teşkil etmeyecektir. Ancak bu tavrınızı da karşınızdaki kişiye açık, net ve doğru bir şekilde göstermelisiniz. Bu konuda daha cesur ve istekli olabilirsiniz. Uzun vadeli ilişkiler ve kararlar, tanışacağınız kişilerle işbirlikleri, yatırım planları, zamanı daha etkili ve verimli kullanacağınız hobiler gibi konular beklenmedik bir şekilde gündeminizde yer bulabilir. Hazır olmadığınızı, istemediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak artık bunları konuşmalı, hayatınıza dahil etmeli ve kendinizi göstermelisiniz. Olumlu etkiler altında olduğunuzda bu konu sizin çabanız ve yaptıklarınız bu etkiyi arttıracaktır. Çevrenizin ilgisini çeken düşünceleriniz ve tarzınızla aradığınız cevapları bulmanız kolaylaşabilir. Ekonomik konularda bazı düğümler çözülebilir. İşlerin rayına oturduğunu görmek, planlarınızı daha iyi bir şekilde ilerletmenize yardımcı olabilir. Yine de bir b planı oluşturmanızda fayda var. Özellikle borsa ve dijital paralarla ilgili konularla ilgileniyorsanız iniş çıkışların seyrini doğru değerlendirmeniz, bir uzman desteği almanız olası kötü sürprizleri engelleyebilir.

24 Nisan'da Akrep burcunda gerçekleşecek dolunayın ardından geleceğinizi geçmişin gölgesinden kurtarıyorsunuz. Bazı olumsuz tecrübeler yaşayıp bunların sonuçlarıyla uğraşmanın ardından bunların nedenlerine odaklanabilir ya da bu nedenlerle karşılaşabilirsiniz. Olayların başladığı yeri ve şekli bilmek, gidişatı belirlemek konusunda size yardımcı olabilir. Mantığınızı ve strateji gücünüzü bu bakış açısıyla kullandığınızda yaşadıklarınızı doğru anlamlandırabilir, ihtiyacınız olanları alıp yolunuza devam edebilirsiniz. Güveneceğiniz yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bazı ilişkilerin sonlanması ve yarattığı hayal kırıklığı bu durumu zorlaştırsa da artık takılıp kalmamayı öğrendiğiniz için eskisi gibi olmadığını biliyorsunuz. Tutkuyla bağlanacağınız bir iş ya da yaptığınız işin kazanımları, çekeceğiniz dikkat, vereceğiniz mesajla motivasyonunuz yükselebilir. Peşinden gidebilme cesareti gösterdiğiniz ve bunu sağlıklı adımlarla yaptığınız her şeyin sizi besleyeceğini göreceksiniz. Buna duygusal etkileşimler de dahildir. Değer verdiğiniz insanların size olan yaklaşımlarının netleşmesi sizin de hislerinizi netleştirecektir.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine başlamasıyla aile ortamınızdaki yanlış anlaşılmaları, kırgınlıkları aşabilirsiniz. Gündeminizde bunlar yoksa bile, olmaması için neler yapmanız gerektiğini daha iyi anlıyor olacaksınız. Çözemediğiniz, askıda kalan, aksaklık çıkan konular ve işlemleri yeniden gündeme getirebilirsiniz. Özellikle satın alma, evlilik, yer değişikliği gibi evraklı, imzalı işleriniz varsa bunları nihayete erdirmeniz ve bu sonuçları hızlıca uygulamanız mümkün olabilir. Taşınma, tadilat, düzenleme, evden yapılacak işler gibi konularda şansınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Beraber vakit geçireceğiniz ortamları yine beraber düzenlemek, aile içi ilişkileri iyileştirebilir.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber hayatın keyifli ve olumlu yanlarına daha çok odaklanabilirsiniz. Dinlenmeye, iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğunuzu göreceksiniz. Bu ihtiyacı karşılamak adına sevdiğiniz yerlerde vakit geçirebilir, doğayla buluşabilir, toprakla zaman geçirebilir, değer verdiğiniz kişilerle buluşabilirsiniz. Koşulların ve şansın sizden yana olduğu bir dönemdesiniz. Bu yüzden maddi ve manevi beklentileriniz konusunda da hamle yapmaktan çekinmeyin. Yatırımlar, maddi planlar ya da mevcut uğraşlardan, hobilerden para kazanmak ve hayatınıza yeni bir güvence getirmek isteyebilirsiniz. Duygusal konularda beklentileriniz sizi bulabilir. Mutlu olmaya ve bunu sürdürmeye odaklanan tutumlarınıza karşılık gelebilir, önemli kararlar almaya açık olabilirsiniz.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcuna geçişi ile aile içindeki sorunlara çözüm bulmak ve rahat bir ortam sağlamak adına uğraşabilirsiniz. Bu anlamda üzerinize çok görev düşebilir. İhtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda ortak kararlar almanız gerekirken siz baskın gelmek isteyebilirsiniz. Bu da, kendi yaşam alanlarınızı kurmak, kendi tercihlerinize göre hareket etmek gibi gündemleri beraberinde getirebilir. Bir düzen kurma süreci olsa da olmasa da, aynı ortamı paylaştığınız sürece beraber hareket etmeniz gerektiğini unutmayın. Mal paylaşımı, taşınma, ev işleri gibi konular gündeminize gelebilir. Anlaşmazlıkların çıkması, bir arabulucu ya da resmi kaynaklar aracılığıyla önlenebilir. Evinizin fiziksel ihtiyaçları söz konusu olacağından ciddi bir beden gücü ve mali güç gerekebilir. Bu yüzden imkanlarınızı, zamanınızı doğru yönetmeye özen göstermelisiniz. Aile büyüklerinizle iletişiminizin ön planda olacağı bir dönem olabilir.

Motivasyon Sözü: "Yolun sonunu göremiyorsan, bir adım daha at."

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER