Aslan Burcu Aylık Yorum

ASLAN BURCU

23 Temmuz / 22 Ağustos

  • Mottosu: Benim dediklerim sonunda her zaman doğru çıkar!
  • Yönetici Gezegeni: Güneş
  • Elementi: Ateş
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

AYGÜL AYDIN'LA AYLIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, 2 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber kendinizle ilgilenmenin, hayatınıza yön vermenin farklı bir boyutuyla tanışabilirsiniz. Göremediğiniz, kaçırdığınız, elinde tutamadığınız değerlerin ve imkanların farkına varabilirsiniz. Hem çevresel hem de psikolojik faktörlerin sizi ne denli etkilediğini gördüğünüzde buna kayıtsız kalmamalısınız. Arkadaşlarınızla, ortaklarınızla ya da aile yakınlarınızla olan sorunları çözebilir, ayrılıkları bitirebilir ya da ilişkilerinizle ilgili farklı kararlar alabilirsiniz. Yüksek pozisyondaki kişiler, bu kişilerle olan işlemleriniz önem kazanabilir. Bu kişi sizseniz muhataplarınızla yapacağınız görüşmeler ve çalışmalarda daha özenli olmanız gerekebilir. Dikkat eksikliği oluşturan, kayıp ya da sorun yaşamanıza mahal veren alışkanlıklarınızın ya da hareketlerinizin düzeltilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu şimdi başarmak, sonrasında yolunuzu daha açık hale getirebilir. İş görüşmeleri, eğitim takvimi, online çalışmalar, yurtdışı işlemleri, hukuksal konularda beklediğiniz sonucu almak için aceleci olmamalısınız. Mümkünse, aciliyeti yoksa bunlarla ilgili konularda ani kararlar almamaya, bir hamle yapmamaya çalışmanızda fayda var. Özellikle iletişim ve ulaşımla ilgili konularda kazalara, aksamalara meyilli olabileceğiniz için dikkatli olmanız sizin yararınıza olacaktır. Hayat amacınızı sorgulayıp bunlar üzerinden planlama, araştırma, değerlendirme yapmak adına güzel bir zamandasınız. Bu size öfke ve ego kontrolü konusunda da büyük destek sağlayacaktır.

5 Nisan'da Venüs'ün Koç burcuna geçişi ile kendinize katmak istediğiniz değerler üzerinde durabilirsiniz. Bu noktada daha araştırmacı, sorgulayıcı olabilirsiniz. Kendi işini kendi gören biri olmak size bu süreçte avantaj sağlayabilir. Hayallerinizi belirginleştirmek ve bunlarla ilgili çalışmaya başlamak adına şanslı etkiler altındasınız. İhtiyacınız olan, meslek gereği gördüğünüz ya da ilgi duyduğunuz alanlarda yeterlilik almak isteyebilirsiniz. İş kurma, eğitim alma, geçmiş tecrübeleri farklı bir ivmeye çıkarma gibi konular gündeminizde olabilir. Gezmek, öğrenmek ya da bunları yapmak isteyen kişilerin önünü açacak çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz. İnandığınız değerlere sığınırken çaba sarf etmenin de ne denli önemli olduğunu bir kez daha fark edebilirsiniz. Bu da motivasyonunuzu arttırırken aynı zamanda hayatı yaşama ve anlama biçiminizi değiştirebilir. Seyahatler, sosyal platformlar, insan ilişkileri gündeminizde yer bulabilir. Duygusal konularda hareketlilik yaşayabilirsiniz.

8 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulmasıyla açılan ve kapanan döngüleriniz üzerinde durabilirsiniz. Size neyin getirisi olduğunu anladığınız bir dönemin ardından bunları nasıl ve nerede kullanacağınızı iyi belirlemelisiniz. Harekete geçen, hakkını doğru bir şekilde arayan veya hak arayışı içinde olanlara ilham veren bir süreç yaşayabilirsiniz. Hukuksal konular önceliğiniz olabilir, netleştireceğiniz ya da başlatacağınız davalarla ilgilenebilirsiniz. Bu konuda bir danışmanlık almak daha doğru ve hızlı ilerlemenize yardımcı olacaktır. Fikirlerinizi değerlendirmelisiniz. Gerek yurt içi gerekse yurtdışında kullanabileceğiniz bilgiler, yapacağınız çalışmalar, sosyal medya platformları aracılığıyla hızla yayılabilir. Sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da dolu ve etkili bir iz bırakmaya odaklanmalısınız. Gelip geçici ya da farklı farklı yönleri olan konulardan ziyade kesinliği olan, sizi hayat boyu motive edecek, geçmişe dönüp baktığınızda "keşke" dedirtmeyecek seçimlerle ilgilenmenizde fayda var. Taşınma, ev ve aile hayatınzda düzenlemeler, yeni kararlar, bunların resmi işlemleri konusu hız ve netlik kazanabilir. Burada sorun oluşturan, deyim yerindeyse ayak bağı olan konulardan sıyrılmaya gayret etmelisiniz. Uzaktan takip ettiğiniz ve kendiniz için neler yapabileceğinizi öğrenmeye çalıştığınız kişilerin ya da durumların, motivasyonunuzu kırdığını düşünebilirsiniz. Ancak bunun sizin için bir ittirici güç olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Bir anda alınmış gibi gelen kararların aslında bir süredir farkında olmadan ya da kabul etmeden sizi buna hazırladığını görebilirsiniz. Yaratıcı ve işbitirici yönünüzü hayatınızın ana unsurları olarak tanımladığınız tüm konularda ortaya çıkarmalısınız.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle ne istediğinize, ne yaptığınıza ve bunun sonucunda ne elde ettiğinize bakabilirsiniz. Aldığınız kararların, yaptığınız işlerin sizi memnun edip etmediği konusunda objektif olmanız önemlidir. Faydasını görmediğiniz, hizmet alamadığınız, kazanç elde edemediğiniz konuları bırakmalı ve önünüze bakmalısınız. Bu vazgeçiş motivasyonunuzu yükseltecek, gereksiz yüklerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Kariyerinizde yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz. Bu yönde tekliflere açık olduğunuz kadar bireysel girişimleriniz de etkili olacaktır. Çevrenizden, ailenizden, önemli otorite figürlerinden destekler bulabilirsiniz. Ancak en büyük desteği sizin vermeniz gerektiğini unutmayın. Risk almaktan, düzeni bozmaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızın fırsatı olabilecekken hayatınızın pişmanlığına dönüşmemesi için size yöneltilen fikirleri önyargısız bir şekilde dinlemelisiniz. Dikkat çeken, yaptığı işle ya da konuştuğu sözle ses getiren biri olarak insanların size gelmesi tesadüf olmayacaktır. Özellikle kadın figürlerle yapacağınız konuşmaların bakış açınızı, tarzınızı başka bir noktaya çekmesi söz konusu olabilir. İddialı ve bunun altı dolu çalışmalar, ekonomik kazançlar ve beklentiler, iyileşen insan ilişkileri gibi konularda şans sizden yana olduğunu gösterebilir. Yer değişikliği, yatırım, maddi açıdan desteklenmek, evlilik ya da iş nedeniyle düzen değişikliği gibi konular gündeminize gelebilir.

24 Nisan'da Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber hayatınızdaki insanların, ailenizin sizin için önemini bir kez daha fark edebilirsiniz. Zıtlık yaratan, zorlayan durumların hepsinin sizin iyiliğinize geliştiğini görmek daha sakin ve iyicil ilişkiler kurmanızı sağlayacaktır. Özellikle evlilik, ev sahibi olma, taşınma gibi önemli konularda kararlarınızı bu yeni motivasyonla almak daha iyi sonuçları beraberinde getirebilir. Yaşadıklarınız karşısında daha farklı stratejiler geliştirebilir, davranışlarınızın sonuçlarını ya da insanların size olan yaklaşımlarını daha doğru bir şekilde yönetebilirsiniz. Güvenmek konusundaki duvarlarınızı kaldıracak insanlarla ya da imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Denenmişi denemekten vazgeçip iz olmayan yerlerden yürümeye başlamalısınız. Yeni bir hedef koymak, yeni fikirler üzerine düşünmek, hayatınıza yeni insanlar dahil etmek, yaşam alanınızı yenilemek ya da düzenlemek üzerinizdeki ağırlığı, yorgunluğu atmanıza yardımcı olacaktır.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine başlamasıyla beklediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz seyahatleri gündeme getirebilirsiniz. Hem zihninizi toplamak hem de yapmak istedikleriniz için araştırmalarla ilgilenmek motivasyonunuzu yükseltebilir. Daha özgür ve bağımsız hissetmenizin önündeki sosyal ve psikolojik engellerin kalktığını hissedebilirsiniz. Bunların bir daha yaşanmaması, yaşansa da sizi bu denli etkilememesi adına kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Psikolojik yatırım yapmanız önemli olacaktır. Felsefi konular, ilgi duyduğunuz alanlarla ilgili yayınlar veya kişiler bu konuda size destek verebilir. Evrak işlemlerinizi tamamlamak, dava ve görüşmeleri sonuçlandırmaya başlamak adına iyi bir etki altındasınız.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber hayatınızda bir dönüm noktası sayılabilecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hem özel hayatınızda hem de kariyerinizde uzun vadeli kazanımlarınız ve mutluluklarınız olabilir. İşinizi büyütmek, kazancınızı katlamak, iyi olduğunuz alanları tespit ederek bunları geliştirmek adına olumlu etkiler altındasınız. Önceki tecrübelerinizi kullanacağınız yeni fırsatlar edinebilirsiniz. Özellikle iş arama sürecindeyseniz bu anlamda sevindirici haberler alabilirsiniz. Kendi bildiğinizde ve istediğinizde ısrarcı olmak yerine zamanın koşullarını değerlendirip bunları nasıl uyarlayacağınızı ve kazanca dönüştüreceğinizi planlamanızda fayda var. Çevrenizin dikkatini çekebilirsiniz. Fiziksel açıdan da ilgi toplayan bir görüntü elde edebilirsiniz. Duygusal etkileşimler, evlilik gibi konularda şans yüzünüze gülebilir.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcunda seyrine başlaması hayatınızı kazanmak, iyileştirmek adına yeni mücadeleler getirebilir. Daha umut dolu ve istekli olduğunuzu görebilirsiniz. Kendinize hedefler koymak, bunlar için çalışmak, başaramasanız bile denemiş olmak motivasyonunuzu yükseltecektir. Hepsinin bir deneyim olması ve sizi bir şeylere hazırlaması, vizyonunuzu genişletebilir. Eğitim hayatınız hareketlenebilir, yeni dersler ve sınavlarla ilgilenebilirsiniz. Fiziksel etkinliklere zaman ayırmak, gezmek, yeni yerler görmek ve bu gördüklerinizi kullanmak adına önemli bir zaman dilimi olabilir. Sosyal medyada ve sosyal ortamlarda bu anlamda ses getirebilirsiniz. Kimi örnek aldığınız önemli olacaktır. Çevrenize verdiğiniz tepkiler ya da size verilen tepkilere sunduğunuz karşılığı iyi anlamalısınız. Hukuksal mücadele gerektiren bir noktaya ulaşmaması için kontrollü, ölçülü hareket etmelisiniz. Bir tartışma ya da gerilim ortamı oluşması işin büyüsünü kaçırabilir. Siz de bundan kaçmalısınız. Taşınma ve yer değişikliği gibi konular gündeminize gelebilir. Planlı bir durumsa bunu hızlandırabilir, neticelendirebilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.”

 

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER