Anne babalar dikkat! Çocuğunuz için bu önlemleri mutlaka alın
Yazın yeterince sıvı alınmamasından güneş altında uzun süre kalınmasına, açıkta satılan yiyecekler tüketilmesinden temiz olmayan denize veya havuza girilmesine dek birçok etken yaz aylarında çeşitli hastalıklara davetiye çıkarıyor. Hele de söz konusu çocuk olduğunda bu hastalıklar çok daha kolay ortaya çıkabiliyor.
Devamını Oku
Anne ya da babası alerjik olan çocuklar daha riskli
Her geçen gün sıklığı artan alerji türlerinden biri de besin alerjisi. Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, günümüzde her 17 bebekten 1’i birinin besine alerji gösterdiğini söyledi.
Devamını Oku
Koronavirüs döneminde tatile gidecek olanlar nelere dikkat etmeli?
Düşmeyen COVID-19 vaka sayıları tatile gidecek olan kişileri endişelendiriyor. Tatilde de normalleşme sürecinin değişmeyen 3 unsuru, yani maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatan Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, konuyla ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.
Devamını Oku
Koronavirüs nedeniyle çocukların aşıları ihmal edilmemeli
Salgın hastalıklardan korunmada aşının önemine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Kulak Gedik, “Korona pandemisi nedeniyle birçok ailenin çocuklarının düzenli aşılarını ertelemesi difteri, kızamık ve çocuk felci gibi hastalıklarda artışa yol açabilir” dedi.
Devamını Oku
Son dakika haberi: Uzmanlardan uyarı: Yeni tehlike 'Mavi Bebek' oyununa dikkat!
Son dakika gelen haberler ile Mavi Balina ve Momo gibi çocuk psikolojisini olumsuz etkileyen ve istenmeyen sonuçlar doğuran oyunlara “Mavi Bebek (Blue Baby)” isimli yeni bir oyun eklendi. Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, aileleri bu oyuna karşı uyardı.
Hürriyet Aile Özel
Devamını Oku
Çocuklarda bir anda başlayan kekemelik ve tedavi süreci
Kekemelik, konuşmada akıcılığın bloklar, hece tekrarları ve uzatmalar ile kesintiye uğraması; konuşmanın akıcılığının bozulması durumudur. Peki çocuklarda kekemeliğin sebepleri nelerdir? Fark edildiğinde ne yapılmalı? Tedavi yöntemleri nelerdir? Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı İbrahim Yaşa, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.
Devamını Oku