Yetersiz su tüketimi böbrekleri etkiliyor
Yetersiz sıvı tüketiminin yaşam konforunu düşürdüğünü, su eksikliğinin uzun süre devam etmesi durumunda ise birçok hastalığın etken sebebi olduğunu ifade eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, az su tüketiminin ve vücudun susuz kalmasının böbrek taşı oluşumuna neden olduğu uyarısında bulundu.
Devamını Oku
Kanserden koruyor, yaşlanmayı geciktiriyor... İşte birbirinden faydalı yaz meyveleri
Yaz mevsimine girdiğimiz bu dönemde tezgahlarda rengarenk, çeşit çeşit yaz meyvelerine rastlıyoruz. Haziran-Ağustos ayları arası meyveleri kavun, karpuz, kiraz, şeftali, kayısı, üzüm, dut, erik, böğürtlen, ahududu, yabanmersini, incir ve daha niceleri… Sayarken bile ağzımızı sulandıran bu meyvelerin her birinin vücudumuza farklı farklı faydaları var. Diyetisyen Şeyma Yılmaz, yaz meyveleri ve faydalarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.
Devamını Oku
Bu besinler sigarayı bırakmanıza yardımcı oluyor
Sigarayı bırakmaya karar verdiğinizde beslenmenizde yapacağınız küçük değişiklerle bu süreci kolaylaştırabilir ve kilo alımını engelleyebilirsiniz. Peki bunun için nelere dikkat etmeli? Hangi besinleri tüketmeli? Uzman Diyetisyen Hilal Konak, sigarayı bırakmaya yardımcı besinleri sıraladı.
Devamını Oku
Diş eti çekilmesi neden olur? Nasıl tedavi edilir?
Öğünler sonrasında besin atıkları iyi temizlenmezse vücut içerisinde diş üzerinde bulunan plaklara karşı reaksiyon başlayacağını ifade eden Estetik Diş Hekimi Efe Kaya, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını Oku
Uzmanlar tepkili: Bunun adı istismar
Dün sosyal medya 3 yaşındaki kuzenine zorla sigara içiren Betül Aşçı’nın görüntüleri ile çalkalandı. Küçük kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri hesabında paylaşan Betül Aşçı’ya hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan tepki gecikmedi. Hürriyet Aile uzmanları “Bunun adı istismar” diyerek olayı değerlendirdi.
Devamını Oku
Yaz günlerinde serinleten aktivite: Buz boyama
Okul öncesi dönemde çocuklar için boyama etkinlikleri eğlenmenin yanı sıra mükemmel bir ince motor beceri geliştiricisidir. Gelin şimdi beraber okul öncesi küçük yaş grupları için yapılan baskı çalışmalarını inceleyelim, çocukların çok seveceği buz boyama etkinliğinin detaylarına bakalım.
Devamını Oku