Çocuklar renkleri ve şekilleri severek öğrenecek
Okul öncesi eğitiminde neden ilk olarak renklerin ve şekillerin öğretildiğini hiç merak ettiniz mi? Neden ilk olarak hayvanlar, sayılar değil de renkler ve şekiller?
Devamını Oku
Havuz ve deniz suyunda virüs bulaş riski yok
Turizm Bakanlığı’nın koronavirüs sonrası turizm sezonunun Haziran’da açılacağı yönündeki açıklanmasının ardından tatilciler için yeni yol haritaları belirlendi. Uzmanlar, havuz ve deniz suyunda bulaş riski olmadığına dikkat çekerken, sosyal mesafe ve dezenfeksiyonun ise hayati önemde olduğunu vurguluyor.
Devamını Oku
Hamile kalmadan önce gerekli muayene ve tetkikler atlanmamalı
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Meliha Kovancı Bayraktaroğlu, bebek sahibi olmak isteyen kadınların hamile kalmadan üç ay önce gerekli muayene ve tetkikleri yaptırması gerektiğini belirterek anne adaylarına önemli uyarılarda bulundu.
Devamını Oku
Yetersiz su tüketimi böbrekleri etkiliyor
Yetersiz sıvı tüketiminin yaşam konforunu düşürdüğünü, su eksikliğinin uzun süre devam etmesi durumunda ise birçok hastalığın etken sebebi olduğunu ifade eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, az su tüketiminin ve vücudun susuz kalmasının böbrek taşı oluşumuna neden olduğu uyarısında bulundu.
Devamını Oku
Kanserden koruyor, yaşlanmayı geciktiriyor... İşte birbirinden faydalı yaz meyveleri
Yaz mevsimine girdiğimiz bu dönemde tezgahlarda rengarenk, çeşit çeşit yaz meyvelerine rastlıyoruz. Haziran-Ağustos ayları arası meyveleri kavun, karpuz, kiraz, şeftali, kayısı, üzüm, dut, erik, böğürtlen, ahududu, yabanmersini, incir ve daha niceleri… Sayarken bile ağzımızı sulandıran bu meyvelerin her birinin vücudumuza farklı farklı faydaları var. Diyetisyen Şeyma Yılmaz, yaz meyveleri ve faydalarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.
Devamını Oku
Diş eti çekilmesi neden olur? Nasıl tedavi edilir?
Öğünler sonrasında besin atıkları iyi temizlenmezse vücut içerisinde diş üzerinde bulunan plaklara karşı reaksiyon başlayacağını ifade eden Estetik Diş Hekimi Efe Kaya, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını Oku