Granit tava ve tencere nasıl temizlenmeli?
Mutfakta en sık kullanılan pişirme ürünlerinden biri de granit tava ve tencereler. Sağlıklı olması ve yemek pişirirken kolaylık sağlaması nedeniyle mutfakların vazgeçilmezlerinden biri oldu. Peki, granit tava ve tencereler nasıl temizlenmeli? İşinizi kolaylaştıracak önerileri sizin için derledik.
Devamını Oku
Uzmanlar tepkili: Bunun adı istismar
Dün sosyal medya 3 yaşındaki kuzenine zorla sigara içiren Betül Aşçı’nın görüntüleri ile çalkalandı. Küçük kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri hesabında paylaşan Betül Aşçı’ya hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan tepki gecikmedi. Hürriyet Aile uzmanları “Bunun adı istismar” diyerek olayı değerlendirdi.
Devamını Oku
Yetersiz su tüketimi böbrekleri etkiliyor
Yetersiz sıvı tüketiminin yaşam konforunu düşürdüğünü, su eksikliğinin uzun süre devam etmesi durumunda ise birçok hastalığın etken sebebi olduğunu ifade eden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, az su tüketiminin ve vücudun susuz kalmasının böbrek taşı oluşumuna neden olduğu uyarısında bulundu.
Devamını Oku
Havuz ve deniz suyunda virüs bulaş riski yok
Turizm Bakanlığı’nın koronavirüs sonrası turizm sezonunun Haziran’da açılacağı yönündeki açıklanmasının ardından tatilciler için yeni yol haritaları belirlendi. Uzmanlar, havuz ve deniz suyunda bulaş riski olmadığına dikkat çekerken, sosyal mesafe ve dezenfeksiyonun ise hayati önemde olduğunu vurguluyor.
Devamını Oku
Diş eti çekilmesi neden olur? Nasıl tedavi edilir?
Öğünler sonrasında besin atıkları iyi temizlenmezse vücut içerisinde diş üzerinde bulunan plaklara karşı reaksiyon başlayacağını ifade eden Estetik Diş Hekimi Efe Kaya, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını Oku
Ağaçlara asmak için kuş yemi nasıl yapılır?
Covid-19 döneminde sokaktaki insanların azalması ile birçok canlı yiyecek bulmakta zorlanır duruma geldi. Siz de bu süreçte çocuğunuzla birlikte minik canlara yardımda bulunmak için kolları sıvamaya ne dersiniz? Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Hande Dinçel, ağaçlara asmak için kuşyemi yapımını anlattı.
Devamını Oku