Yengeç Burcu Aylık Yorum

YENGEÇ BURCU

23 Haziran / 22 Temmuz

  • Mottosu: Merhametsiz insanları hayatım boyunca anlamayacağım!
  • Yönetici Gezegeni: Ay
  • Elementi: Su
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

AYGÜL AYDIN'LA AYLIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, 2 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla beraber işinize ya da sizi bu hayata bağlayan sorumluluğunuza, gündeminize olan saygınız artıyor. Artık bu konuyu şansa bırakmamanız gerektiğini görebilir ve düğmeye basabilirsiniz. Kendiniz için ne istediğinizi, bunu ne kadar bir süredir ertelediğinizi fark ettiğinizde geç kaldığınızı düşünüp üzülmeyin. Yeniden başlamak için bu farkındalık önemlidir. İş arayışları, kendi sesini duyurmak, tarzınızı yansıtmak, bağımsızlık ve bireyselliğe önem vermek gündeminizde yer bulabilir. Bunu öfkeyle, sonu düşünülmemiş hamleler yapmak yerine sakin ve akılcı bir şekilde ilerlemelisiniz. Abartılı tutumlar, sözlü tartışmalar, iş kazaları gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi toplu tutmanın, sabırlı olmanın ve her şeyi radarınıza almamanın önemini burada anlayabilirsiniz. Bu konuda üstlerinizden, fikrine değer verdiğiniz kişilerden, ailenizden destek alabilir; profesyonelleşmek konusunda yine profrsyonellerden yardım alarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Hızlı çalışmak değil, verimli çalışmak ve iyi sonuç almak önemlidir. Teknik cihazların kullanımında ve yazılı işlerde daha yavaş ve kontrollü olmayı ihmal etmeyin.

5 Nisan'da Venüs'ün Koç burcuna geçişi ile üzerinizdeki ağırlık hissinden kurtulabilirsiniz. Sizi ifade eden seçimler yapmak söz konusu olabilir. Hem özel hayatınızda hem de iş hayatınızda bu seçimlerin hazırlığını yapmak, mevcut çalışmalarınızın sonuçlarını almak adına iyi bir dönemdesiniz. Ayağınıza bağ olan insanlardan ve durumlardan sıyrılabilir, kendi iradenizi ortaya koyabilirsiniz. Bu da daha iyi iş çıkarmanızı kolaylaştıracaktır. Terfi, yer değişikliği, maddi kazanımlar, danışmanlık, mentorluk gibi alanlarda şans sizden yana olabilir. Tecrübelerinizi ve motivasyonunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu daha önce yapmamanın, önünüzdeki en büyük engellerden biri olduğunu fark edebilirsiniz. Evlilik, iş kurma, taşınma, aileyle ilgili konular gibi hayatınızda önemli etki bırakacak gelişmeler gündeminize gelebilir. Satın alma, para yönetimi gibi konularda ani ve hızlı gelişen durumlar olabilir.

8 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulmasıyla iş hayatınızın bir ya da birden fazla dönüm noktasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda daha yüksek bir motivasyona, gerekliliğe hatta belki de zorunluluğa sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Kendinize, hayatınıza, ailenize, çocuklarınıza, sevdiklerinize nasıl bir düzeni layık gördüğünüzün üzerinde fazlaca durduğunuz zamanların sonundasınız. Şimdi bu düşünceleri uygulamak için fırsat yaratmalısınız. Yeteneklerinizi, yaptığınız işi, toplumdaki yerinizi daha iyi bir noktaya taşımak adına hayallerinizden destek alabilirsiniz. Bir hobinizi işe dönüştürebilir, ailenizin desteği ya da önerileriyle çalışmalar başlatabilir, hayat standartlarınızı yükseltecek alışkanlıklar benimseyebilirsiniz. Hem duygusal hem de parasal açıdan önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. Nasıl göründüğünüz kadar kendinizi nasıl gördüğünüzü, gördüklerinizi nasıl değerlendirdiğinizi de düşünmenizde fayda var. Zira bu keşifler size yeni yollar açabilir. İnsanların dikkatini bir noktada toplayacağınız bir projeye, işe, habere imza atabilirsiniz. Evlilik ve ortaklık gibi konuları gündeme getirmeden önce kendi duygusal durumunuzu, biriyle hayat paylaşma isteği ve kriterlerinizi netleştirmenizde fayda var. Bu sayede hızlı gelişen konuları anlamlandırmak ve hayata geçirmek için daha sağlam adımlar atabilirsiniz. Yoğun olduğu kadar stresli de geçecek bir süreç olabilir. Bu yüzden tepkilerinizin altında yatan nedeni bularak olumsuz tepkilerinizin önüne geçebilir, kırgınlık ve kaosun sizi etkilemesini en aza indirebilirsiniz.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçişi sizi dışa dönük, ilgi gören birine dönüştürebilir. Buna ihtiyacınız olduğunu bilseniz de bu ihtiyacı karşılayacak ortamı, imkanları bulmakta zorlanıyorsanız artık kolaylık dönemine girebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, denenmişi denemeye ve olmayanı oldurmaya zorlamamanız olacaktır. Kendinizi yeni hedeflere, ortamlara sürüklemelisiniz. Bu konuda istekli ve öncü olursanız, hayatın getirilerini anlayıp bireysel alanlarınıza taşımanız kolaylaşacaktır. Mevcut ilişkilerinizin haricinde yeni insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Tanışacağınız herkesin size vereceği bir mesajı olduğunu fark edebilir, bakış açınızı genişletebilirsiniz. Neye göre güven duygusu hissettiğinizi düşünebilir, bunun gerçekliğini sorgulayabilirsiniz. Hayatın keyifli yanlarını bulmaya ve bunları kalıcı hale getirmeye odaklanmanızda fayda var. Ekonomik, duygusal ve sosyal açıdan yeni haberler alabilirsiniz. İş fırsatları, manevi yönden daha güçlü ve zengin hissedeceğiniz projeler ve hedefler gündeminize gelebilir. Bu aşamada bir özgüven sorgulamamasına girmemelisiniz. Yapabildiklerinizi görün ve geliştirmeye devam edin. Bir devamlılık arz eden, davranışa ve hayat tarzına dönüşen hamleler yapmak için önemli bir dönemdesiniz; bunun nimetlerinden faydalanın. İkili ilişkiler konusunda sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Duygusal bir partner bulmak, bu konuda duvarlarınızı kaldırmak isteyebilir, size yakılan yeşil ışıkları takip edebilirsiniz.

24 Nisan'da Akrep burcundaki dolunay ile beraber ikili ilişkilerde sizi neyin mutlu ettiğini ya da edeceğini düşünebilirsiniz. Bir sorgulama, değerlendirme aşamasında olduğunuzu fark ettiğinizde bir yanlışın ortasında olduğunuz kaygısına kapılmamalısınız. Bu dönemi sakinlikle, temiz bir zihinle geçirmek gerçekten bir yanlış varsa bunu görmenizi ve doğruya dönüştürmenizi kolaylaştıracaktır. Çevrenizdeki insanların düşüncelerinin etkisinde kalmamak adına yalnız kalmanız, tek başınıza bir yerlere gitmeniz, ara verdiğiniz ya da başkaları yüzünden hayatınızdan çıkardığınız hobilerle ilgilenmeniz iyi hissettirebilir. Heyecanınızı ve hislerinizi doğru tanımlayabilirsiniz. Alacağınız kararlara bunun etki edeceğini unutmayın. Duygusal konular, çocuklarla ilgili kararlar, maddi beklentileriniz konusunda destek görmek isteyebilirsiniz. Bu desteğin geldiği yer kadar gelmediği yeri de önemsemelisiniz. Ancak bunu üzülmek için değil, artık kangren olan bu yeri kesip atmak için yapmanız gerekecektir. Geçmişten ders alın. Hem sağlığınıza hem ilişkilerinize hem de geleceğe dönük hedeflerinize karşı bunu borçlu olduğunuzu görebilirsiniz. Kaosun değil sevginin ve bunun daimi olması için verilen çabanın peşinden gittiğinizde gerçek mutluluğu yakalayabilirsiniz. Bu konuda önünüzü açacak insanlarla tanışabilir, duygusal etkileşimler yaşayabilirsiniz.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla işinizle ilgili beklentileriniz ve çalışmalarınız hızlanabilir. Bekleyen evrak işleri, projeler ve görüşmeler için zaman açabilirsiniz. Daha iyi bir takvim üzerinde çalışmak, yapmak istediğiniz çok şey varken size destek olabilir. Çok yönlülüğün dikkat dağınıklığı ve sonunu getirememe sorunu oluşturmaması için aradaki çizgiyi kaçırmamalısınız. Terfi, zam, iş gereği değişiklikler, yeni sorumluluklar gibi konularda daha hızlı sonuç alabilir ya da bunları gündeme getirebilirsiniz.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçmesiyle beraber kariyerinizde edindiğiniz bilgiler ve çevrelerle hayatınıza farklı bir pencere açabilirsiniz. Hayatınıza önem vermenin farklı yollarını öğrenebilirsiniz. Ekonomik koşullarınızın iyileşmesi, tatil ve hayallerinizle ilgili planlar, duygusal gündemler sizi ihtiyaç duyduğunuz sakinlik ve huzura eriştirebilir. Zamanını çalışarak, bir şeyler üreterek ve bunları korumaya çalışarak geçirirken bastırdığınız duygularınızla da ilgilenmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Yapmak istedikleriniz konusunda yeni fırsatlar edinebilirsiniz. Ancak yeterli olduğunu düşünerek adım atmak atmaktan çekinmemelisiniz. Bu sizi bir süre sonra tembelliğe, yanlış anlaşılmaya itebilir. Önemli işler başarabilecekken potansiyelinizi söndürmemelisiniz. Gayrimenkuller, kozmetik, mücevher gibi toplum tarafından kabul gören ve ihtiyaç duyulan alanlarda bazı iş ya da yatırım fikirlerinizi değerlendirmeniz sizi kârlı çıkaracaktır.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcuna geçişi ile beraber iş hayatınızda hareketli zamanlar başlayabilir. İş görüşmeleri yapmak, kendi sektörünüzde ilerlemek, var olan işinizi büyütmek, yeni bir mesleki yön belirlemek gibi gündemleriniz varsa şanslısınız. Daha doğrusu, çabanızla bu şansı bizzat siz yaratabileceksiniz. Koşullarınızda ve kazanımlarınızda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Yorucu ve zorlayıcı durumlarla karşılaşabilir, yorgunluğunuzu stres ve öfkeyle dışa vurabilirsiniz. Özellikle otoritfe figürleri ve aile üyeleriyle olan ilişkileriniz bundan daha fazla etkilenebilir. Dengeyi ve sınırı korumak, yapmak istedikleriniz konusunda sizi destekleyebilir. Toplumda yerinizi belli edebilir, kendinizi gösterecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Sadece iş konusunda değil, sosyal sorumluluklarda da bunu yapmanız mümkündür. Yeni bir gündeminizin ve rolünüzün olması, kendinizi yönetmek konusunda tecrübe edinmenizi sağlayacaktır.

Motivasyon Sözü: “İçindeki düş uyandığında, artık eskisi gibi uyuyamazsın.”

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER