Orta Asya’da maneviyatı yüksek bir rota
Rüya şehirde rüya gibi günler
Marco Polo’ya göre ‘En güzel ada’
5.400 kiloluk filin öfkesinin hedefi oldu, nasıl sağ kurtuldu? 'Bütün kemiklerim aynı anda kırıldı... Hissetmedim ama sesini duydum'
Zeytin ağaçlarımız kuşaklar boyu yaşasın diye...
İnzivaya da girdi, ateş dansı da yaptı... Hem çalıştı hem dünyayı gezdi
Gurme bir keyif adası: Kos
Pandaların hayata tutunduğu park
Şaşırtan coğrafya: Bozkır
Orta Anadolu dendiğinde kafamızda beliren uçuşan çalı öbekleri ve tozlu dumanlı görüntüyü bir kenara bırakın! Bunun tam zıddı bir ‘bozkır’ anlatacağız size... Konya’nın bu özel ilçesinin zenginliğini yürüyüş ve fotoğraf grupları keşfetmeye başladı. Ülkenin en iyi tahininden binlerce yıldır süren demir işleme geleneğinin yansıması bıçaklara, gastroturistlere sunacak cevherleri de var.
Ferdi Akarsu
Sessizliği ve sakinliğiyle ruha iyi geliyor
Kuzeybatı Anadolu İpek Yolu’nun önemli duraklarından Taraklı’ya doğru harika manzara eşliğinde yol alırken parlayan güneş beni sevindiriyor. 2011’de Cittaslow Birliği’ne kabul edilen, beşinci sakin beldemiz Taraklı fotoğrafçıları bekliyor.
Erdoğan GÜMÜŞ
‘Deneyim’ odaklı bir Kapadokya
Evet, bu bir Kapadokya yazısı. Ama ne balonlardan bahsedeceğim ne de Üç Güzeller’den... Tozu dumana katarak ATV’lerle de gezmeyeceğiz.
İsteyene yurtiçi, isteyene yurtdışı
10 Kasım Cuma son ders zili çaldığında, hafta sonlarıyla beraber toplam 9 gün sürecek ilk ara tatil resmen başlayacak. İlköğretim ve lise öğrencilerinin dönem ortasında vereceği bu kısa molayı ailece geçirilecek unutulmaz anılarla dolu, ömür boyu hatırlanacak bir seyahat fırsatına dönüştürebiliriz. Jürimiz çocuklarla kaliteli vakit geçirirken yeni deneyimler yaşayıp yeni yerler ve kültürler keşfedebileceğimiz yurtiçi ve yurtdışından öneriler verdi.
Dünyanın ilk ‘furma’ festivali
İzmir’den yola çıkıp Urla’yı geçtikten sonra yapımı geçen yıl tamamlanan çift şeritli Karaburun yoluna sapıyorsunuz. İlçe merkezine kadar deniz manzarası sizi büyüleyebilir ama tam 113 virajı dönmeniz gerektiğini unutmayın. Karaburun’a yaklaşık 15 kilometre kala Eğlenhoca yol levhasını görünce hemen sola dönün. Bu yıl 15 Aralık’ta dünyanın ilk furma zeytini festivali orada düzenlenecek.
Bir yıllık ‘kapıda vize’ dönemi ‘kapıda’
Avrupa Birliği (AB) üyesi Yunanistan’ın 7 adası için Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması başlatmayı planladığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in başkanlığında 7 Aralık’ta Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenecek Türk-Yunan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) öncesinde Atina ve Ankara’daki hazırlıklara hız verildi. Yunanistan Göç ve İltica Bakanı’nın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yla Ankara’da yaptığı görüşmeden sonra müzakereleri devam eden bu anlaşma taslağının ana hatları Yunan medyasına sızdı.
Her bütçeye uygun bir uçuş seçeneği var
Seyahat etmeyi hepimiz çok seviyoruz ancak kaçımız fırsat bulup yollara düşebiliyoruz? Özellikle bilmediğimiz bir ülkeye gitmek söz konusu olduğunda daha çekingen davranıyoruz. Zihnimizde de hep ‘Çok mu pahalı olur acaba’ sorusu canlanıyor. Oysa birkaç püf noktasıyla ucuza bilet bulmak mümkün.
Antik sütunlar arasındaki şifalı sular
Dünyada eşine az rastlanan jeolojik yapısı nedeniyle önemli bir termal kentimiz olan Denizli’yi gezmek için en güzel zamanlardayız. Pamukkale’den Hierapolis’e, Kaklık Mağarası’ndan Karahayıt’taki kırmızı sulara, doğal güzelliklerle ve antik hazinelerle dolu iki günlük bir tur için yola çıktık...
Zamansız bir güzel Bergama
Kışın soğuk günlerini karşılamak için sıcacık ve şirin bir gezi rotası Bergama. Muazzam bir antik şehir var, evet; ancak ziyaretçileri şaşırtacak asıl şeyler şu anki yerleşim yerinde, sokaklarda... Burası hem tarih hem kültür hem de farklı tatların peşinde koşup mutlu olacağımız bir rota...
Her bütçeye uygun bir uçuş seçeneği var
Seyahat etmeyi hepimiz çok seviyoruz ancak kaçımız fırsat bulup yollara düşebiliyoruz? Özellikle bilmediğimiz bir ülkeye gitmek söz konusu olduğunda daha çekingen davranıyoruz. Zihnimizde de hep ‘Çok mu pahalı olur acaba’ sorusu canlanıyor. Oysa birkaç püf noktasıyla ucuza bilet bulmak mümkün.
Yeşilin binbir rengine hâkim Bursa ve çocukla termal tatili
Kasım ayı demek artık bizim için ilk ara tatile göre organize olmak demek. İşlerimizi ayarlayıp mümkünse ailece bir mola vermek, değilse şehirde çocukla birkaç etkinliğe katılabilmek. Siz de bu tarihlerde ailece bir seyahat düşünüyorsanız çocukla gidilebilecek Bursa’da bir termal tatili önerebilirim. Biz Lorin’le çok eğlendik…
Hijyen meselesi tatilinizi kâbusa çevirmesin
Paris’teki tahtakurusu görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Havalimanında, otobüslerde, sokaklarda, her yerdeler. En son İngiltere’de de bir alarm verildi. Bu durum haliyle seyahat ederken hijyen meselesini de gündeme getirdi. Tatile çıkarken nasıl bir hazırlık yapmamız gerektiğini gezginlerimize sorduk.
Alp Alper’in ‘Gökyüzünden Türkiye Air’ kitabı çıktı... Sadece kamera değil fotoğrafçı da uçtu
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ana karadan ayrıldılar! Denizin ortasında sıra dışı yaşam... 
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyada yer çekiminin olmadığı 8 şaşırtıcı yer! Bir tanesi de Türkiye'de...
Gezgin
Doğası ve lezzetleriyle büyüleyen farklı bir Akdeniz şehri... Keşfedilmeyi bekliyor
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
National Geographic seçti! Pek fazla bilinmeyen 8 cennet ada
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Issızlığın ortasında sıra dışı yaşam! Çalışana 65 bin dolar veriliyordu, şimdi ise...
Erken al, indirimi kap
Jolly Tur, erken rezervasyon yapan müşterilerine konaklamada yüzde 50’ye varan indirimler uygulayacak.
Ani Mobil Uygulaması yayında
Anadolu Kültür tarafından Ani Arkeolojik Alanı’nı tüm boyutlarıyla tanıtmak üzere hazırlanan mobil uygulama yayımlandı.
Bursa’ya keşif ve kayak turu
Ziyaretçi sayısı 30 milyonu aştı
Airbnb’den yenilikler
Orman, havuz, eğlence ve matematik kampı!
7. Uluslararası Bodrum Caz Festivali başlıyor