Ara Güler’in izinde Aydın’dan Aphrodisias’a
‘Gezmek bana dolu dolu yaşadığımı hissettiriyor’
Çiçeği burnunda ‘sakin şehir’
8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri
Eskimeyen eski tat ‘cantık’
Soğuk kıştan önce son çıkış...
5 minareden çok daha fazlası...
İstanbul’da brunch zamanı
Peri masallarının başkenti Budapeşte
Kalesi, görkemli parlamentosu, Tuna Nehri üzerindeki köprüleri, tarihi sokakları, termal hamamları, parkları, adaları, müzeleri ve oya gibi işli mimari yapılarıyla masal gibi bir şehir Budapeşte. Uzun süre Doğu Bloku’nun bir parçası olması nedeniyle pek de bilinmeyen şehir, günümüzde dünyanın yıldız kentlerinden biri haline geldi. Etkisinde kaldığım bu güzel kentin önemli noktalarını birlikte gezelim.
İtalya’nın ortaçağ şehrinde lezzet turu
Toscana bölgesinin kalbi Siena, tarihi dokusuyla ziyaretçilerini zaman yolculuğuna çıkarıyor. Yöresel yemekleri, klasikleşmiş mekânlarıyla ziyaretçilerine gastronomik açıdan birçok seçenek sunan Siena’nın tavuk ciğeri, asırlık çörekleri ve daha fazlasını yazdım bu hafta...
Sığınak ve çoklu mezar bulundu
Kadıköy’ün tarihine ışık tutan Haydarpaşa Garı kazılarında peronların kaldırılması işlemi tamamlandı.
3 bin yıllık kitabe
Urartu Kralı Menua tarafından kayaya çivi yazısıyla yaptırılan taş kitabe, ilk günkü orijinal haliyle duruyor.
‘Hafıza Odası’ Diyarbakır’da
Ressam Ahmet Güneştekin’in ‘Hafıza Odası’ adlı sergisi, 16 Ekim-31 Aralık 2021 tarihleri arasında Diyarbakır Kalesi’ndeki Keçi Burcu’nda açılıyor.
İstanbul’da brunch zamanı
The Ritz-Carlton İstanbul’un brunch’ları terastaki The Roof’a taşındı.
Burası neresi?
Fotoğrafta gördüğünüz şehir merkezi, Amerika Birleşik Devletleri’nin ortabatı bölgesinde, Minnesota eyaleti sınırlarındaki ikiz kentlerden biri.
‘Pes etmeyenlerin izinde’ koştular
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de koşuldu. Maratona 11 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 sporcu katıldı. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir “Gelibolu Tarihi Alanı’nı bir buluşma noktası haline getirmek istiyoruz” dedi.
Paris’in en ‘sosyal medya’lık köşeleri
Herkesin ilk görüşte hayran kaldığı büyülü şehir Paris’i, bu kez son moda sosyal medya çılgınlığıyla gezelim. Malum, artık birçok kişi sadece Instagram’da fotoğraf ve deneyimlerini paylaşıyor. Birbirimizi de en çok bu mecrada takip ediyoruz; yeni mekânları keşfetmek, en popüler kafe ve restoranları listemize kaydetmek için. İşte, ‘en instagrammable’ yani en çok beğeni alacak, ilgi çekecek fotojenik Paris listem.
Yüzen adayla açıldım, sopayla kurtarıldım
Doğa müthiş bir sanatçı. Biz de muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Doğal oluşumlar, göller, şelaleler her zaman ilgimi çekmiştir. Hayran olduklarımın listesine şimdi bir de yüzen adaları ekledim. “Yüzen ada mı? Ada tamam da yüzeni nasıl oluyor” dediğinizi duyar gibiyim. Hatta üzerinde ağacı bile oluyor ve ben yüzüp uzaklaşan adada mahsur bile kaldım!
Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu
Sararıp dökülen yapraklar her yeri sarı ve turuncuya boyuyor. Ormanların, dağların, park ve bahçelerin fonu yeşilden kızıla dönüyor. Bu büyülü geçiş en çok fotoğraf meraklılarını heyecanlandırıyor. Jürimize bu mevsimde fotoğraf çekmek için en iyi adresleri sorduk...
Toroslar’da cip safari zamanı!
Maceracı ruhunuzu harekete geçirecek; derin kanyonları, coşkun nehirleri ve yemyeşil ormanları aşabileceğiniz heyecanlı bir yolculuk mu düşlüyorsunuz? Öyleyse buyurun zirvelerin, gürül gürül çağlayan nehirlerin, etkileyici vadilerin arasından geçeceğiniz cip safariye...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ana karadan ayrıldılar! Denizin ortasında sıra dışı yaşam... 
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyada yer çekiminin olmadığı 8 şaşırtıcı yer! Bir tanesi de Türkiye'de...
Gezgin
Doğası ve lezzetleriyle büyüleyen farklı bir Akdeniz şehri... Keşfedilmeyi bekliyor
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
National Geographic seçti! Pek fazla bilinmeyen 8 cennet ada
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Issızlığın ortasında sıra dışı yaşam! Çalışana 65 bin dolar veriliyordu, şimdi ise...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en popüler 10 turistik noktası belli oldu! Listede Türkiye'den de bir yer var...
Bir Akdeniz rüyası: Kalkan
Muhteşem Kaputaş Plajı’nda, begonvillerin süslediği beyaz badanalı taş evlerde ve yıldız yağmuru altındaki teraslarda sürüp giden Akdeniz usulü hayata ara verilmiyor. Antalya’nın saklı güzeli Kalkan’da kışlar bile ılık geçtiğinden minyatür bir film seti gibi sokakların ve lacivertle turkuvaz arası çekici denizinin çağrısı devam ediyor...
Melih USLU
Diyarbakır’daki kazıda şaşırtan ABD sembolü...
Diyarbakır Zerzevan Kalesi’nde, üzerinde ABD’nin kuruluş sembolleri olan rozet bulundu.
Elmanın anavatanı: Almatı
Fantastik bir filmin seti gibi: Yelken Kayalıkları
İstanbul karşamasından harikalar diyarına
Büyük şehirlerin yanı başındaki en güzel 10 kamp alanı
Split’ten İzmit’e uzanan tarih...