İstanbul'un tarihine gastronomik bir yolculuk
Nazilli’nin köyünde, bu taş kule de ne!
Zirvenin lezzeti, lezzetin zirvesi
Bavullar hazırlansın, tatil zili çalıyor
Şöhretli zirvenin şanslı kasabası Zermatt
Festival bahane, çiçek kokuları şahane
"Fransa'nın incisi"
Dara’da paha biçilemeyen eser
Ultra lüks sömestir tatili çocuklara bedava
Pronto Tur’un 3 günlük ‘Mısır lüks Sharm el Sheikh’ paketinde Kahire’yi görme imkânı, ultra her şey dahil konaklama ve varışta kapı vizesi kolaylığı var.
‘Kara Vaha’ için UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi talebi
Ürdün, tarihi dokusuyla her yıl binlerce turist çeken Mefrak kentine bağlı ‘Kara Vaha’ olarak da bilinen Ummul Cemal ilçesinin Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınması için çalışıyor.
Turizm sektörü fuarda buluşacak
25. EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 9-12 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.
Rehber eşliğinde Bizans
Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, devam eden iki Bizans sergisi hakkında kapsamlı bilgi edinmek isteyen sanatseverler için rehberli tur programları hazırladı.
Konya 1’inci oldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı müzeleri 2021 ziyaretçi sayıları açıklandı. Konya Mevlana Müzesi, 1 milyon 507 bin 264 kişiyle en çok ziyaret edilen müze oldu.
Kastamonu’da sezon açıldı
Tatil Sepeti, 14-16 Ocak tarihleri arasında Kastamonu Ilgaz Dağı’na kayak turu düzenliyor.
'Bulut Adası'
Fotoğraftaki ada İskoçya’nın batısında, İç Hebridler Takımadası’nda. 1.656 kilometrekarelik adanın başlıca geçim kaynağı turizm, tarım ve balıkçılık. Genel olarak ılıman, nemli ve rüzgârlı bir iklime sahip. Adada yaşayanların sayısı 10 bin civarında. Eski İskoç dilinde adı ‘Bulut Adası’ anlamına gelen yer, şelaleleri, uçurumları, dağları ve kamp alanlarının çokluğu nedeniyle özellikle doğaseverlerin gözdesi.
‘Pes etmeyenlerin izinde’ koştular
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de koşuldu. Maratona 11 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 sporcu katıldı. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir “Gelibolu Tarihi Alanı’nı bir buluşma noktası haline getirmek istiyoruz” dedi.
Paris’in en ‘sosyal medya’lık köşeleri
Herkesin ilk görüşte hayran kaldığı büyülü şehir Paris’i, bu kez son moda sosyal medya çılgınlığıyla gezelim. Malum, artık birçok kişi sadece Instagram’da fotoğraf ve deneyimlerini paylaşıyor. Birbirimizi de en çok bu mecrada takip ediyoruz; yeni mekânları keşfetmek, en popüler kafe ve restoranları listemize kaydetmek için. İşte, ‘en instagrammable’ yani en çok beğeni alacak, ilgi çekecek fotojenik Paris listem.
Yüzen adayla açıldım, sopayla kurtarıldım
Doğa müthiş bir sanatçı. Biz de muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Doğal oluşumlar, göller, şelaleler her zaman ilgimi çekmiştir. Hayran olduklarımın listesine şimdi bir de yüzen adaları ekledim. “Yüzen ada mı? Ada tamam da yüzeni nasıl oluyor” dediğinizi duyar gibiyim. Hatta üzerinde ağacı bile oluyor ve ben yüzüp uzaklaşan adada mahsur bile kaldım!
Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu
Sararıp dökülen yapraklar her yeri sarı ve turuncuya boyuyor. Ormanların, dağların, park ve bahçelerin fonu yeşilden kızıla dönüyor. Bu büyülü geçiş en çok fotoğraf meraklılarını heyecanlandırıyor. Jürimize bu mevsimde fotoğraf çekmek için en iyi adresleri sorduk...
Toroslar’da cip safari zamanı!
Maceracı ruhunuzu harekete geçirecek; derin kanyonları, coşkun nehirleri ve yemyeşil ormanları aşabileceğiniz heyecanlı bir yolculuk mu düşlüyorsunuz? Öyleyse buyurun zirvelerin, gürül gürül çağlayan nehirlerin, etkileyici vadilerin arasından geçeceğiniz cip safariye...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ana karadan ayrıldılar! Denizin ortasında sıra dışı yaşam... 
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyada yer çekiminin olmadığı 8 şaşırtıcı yer! Bir tanesi de Türkiye'de...
Gezgin
Doğası ve lezzetleriyle büyüleyen farklı bir Akdeniz şehri... Keşfedilmeyi bekliyor
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
National Geographic seçti! Pek fazla bilinmeyen 8 cennet ada
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Issızlığın ortasında sıra dışı yaşam! Çalışana 65 bin dolar veriliyordu, şimdi ise...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en popüler 10 turistik noktası belli oldu! Listede Türkiye'den de bir yer var...
Bir Akdeniz rüyası: Kalkan
Muhteşem Kaputaş Plajı’nda, begonvillerin süslediği beyaz badanalı taş evlerde ve yıldız yağmuru altındaki teraslarda sürüp giden Akdeniz usulü hayata ara verilmiyor. Antalya’nın saklı güzeli Kalkan’da kışlar bile ılık geçtiğinden minyatür bir film seti gibi sokakların ve lacivertle turkuvaz arası çekici denizinin çağrısı devam ediyor...
Melih USLU
Diyarbakır’daki kazıda şaşırtan ABD sembolü...
Diyarbakır Zerzevan Kalesi’nde, üzerinde ABD’nin kuruluş sembolleri olan rozet bulundu.
Elmanın anavatanı: Almatı
Fantastik bir filmin seti gibi: Yelken Kayalıkları
İstanbul karşamasından harikalar diyarına
Büyük şehirlerin yanı başındaki en güzel 10 kamp alanı
Split’ten İzmit’e uzanan tarih...