Pistlerin çağrısına kulak verin: Zirvenin en güzel 10 kayak oteli
Beyaz rüyaya giden en kestirme rota
Hem ruhunuz hem de bedeniniz dinlensin
Bu tramvay Akdeniz nostaljisine gider...
Kayakta harcanan kaloriyi geri kazandıran lezzetler
Biraz Avrupa, biraz kayak, çokça mutluluk
Fırtına’da Kardanadam Festivali zamanı
Lezzet dolu, masalsı Çerkes köyü
1 yılda 11 bin eser
2021’de ülkemizde 670 arkeolojik kazı ve yüzey araştırması gerçekleştirildi.
Kaplumbağa Tuba Hırvatistan’da
Muğla’da yarası tedavi edildikten sonra takip cihazı takılarak suya bırakılan denizkaplumbağası Tuba, 3’üncü yılına giren ve 6 milyon kişinin izlediği yolculuğunda yaklaşık 16 bin kilometre yol kat ederek Hırvatistan sahillerine ulaştı.
Kızıl kum tepeleri
Namibya’daki çöl 50 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. İsminin Nama dilindeki anlamı ‘çok büyük’. Atlas Okyanusu boyunca 1.600 kilometre uzanıyor. 2013 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen alanın en dikkat çekici özelliklerinden biri milyonlarca yıldır değişmeden duran kızıl renkteki devasa kum tepeleri.
10 ülke, 20 sanatçı
Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Tabularasa Transnational Art Platform tarafından hazırlanan ‘Birlikte Var Olmak’ adlı çağdaş sanat sergisi, sanatseverlerle buluştu.
Türk Hava Yolları’nın ‘mega’ başarısı
Türk Hava Yolları’nın 6 Nisan 2019’da Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma operasyonu rekor sürede tamamlandı. Bu başarı National Geographic tarafından belgesel yapıldı. Geçen hafta tamamlanan belgeseli ilk gösterimde izledik...
Turizm sektörü fuarda buluşacak
25. EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 9-12 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.
Rehber eşliğinde Bizans
Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, devam eden iki Bizans sergisi hakkında kapsamlı bilgi edinmek isteyen sanatseverler için rehberli tur programları hazırladı.
‘Pes etmeyenlerin izinde’ koştular
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Gelibolu Maratonu 26 Eylül’de koşuldu. Maratona 11 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 sporcu katıldı. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir “Gelibolu Tarihi Alanı’nı bir buluşma noktası haline getirmek istiyoruz” dedi.
Paris’in en ‘sosyal medya’lık köşeleri
Herkesin ilk görüşte hayran kaldığı büyülü şehir Paris’i, bu kez son moda sosyal medya çılgınlığıyla gezelim. Malum, artık birçok kişi sadece Instagram’da fotoğraf ve deneyimlerini paylaşıyor. Birbirimizi de en çok bu mecrada takip ediyoruz; yeni mekânları keşfetmek, en popüler kafe ve restoranları listemize kaydetmek için. İşte, ‘en instagrammable’ yani en çok beğeni alacak, ilgi çekecek fotojenik Paris listem.
Yüzen adayla açıldım, sopayla kurtarıldım
Doğa müthiş bir sanatçı. Biz de muhteşem bir coğrafyada yaşıyoruz. Doğal oluşumlar, göller, şelaleler her zaman ilgimi çekmiştir. Hayran olduklarımın listesine şimdi bir de yüzen adaları ekledim. “Yüzen ada mı? Ada tamam da yüzeni nasıl oluyor” dediğinizi duyar gibiyim. Hatta üzerinde ağacı bile oluyor ve ben yüzüp uzaklaşan adada mahsur bile kaldım!
Türkiye’nin cennet köşelerine fotoğraf yolculuğu
Sararıp dökülen yapraklar her yeri sarı ve turuncuya boyuyor. Ormanların, dağların, park ve bahçelerin fonu yeşilden kızıla dönüyor. Bu büyülü geçiş en çok fotoğraf meraklılarını heyecanlandırıyor. Jürimize bu mevsimde fotoğraf çekmek için en iyi adresleri sorduk...
Toroslar’da cip safari zamanı!
Maceracı ruhunuzu harekete geçirecek; derin kanyonları, coşkun nehirleri ve yemyeşil ormanları aşabileceğiniz heyecanlı bir yolculuk mu düşlüyorsunuz? Öyleyse buyurun zirvelerin, gürül gürül çağlayan nehirlerin, etkileyici vadilerin arasından geçeceğiniz cip safariye...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ana karadan ayrıldılar! Denizin ortasında sıra dışı yaşam... 
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyada yer çekiminin olmadığı 8 şaşırtıcı yer! Bir tanesi de Türkiye'de...
Gezgin
Doğası ve lezzetleriyle büyüleyen farklı bir Akdeniz şehri... Keşfedilmeyi bekliyor
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
National Geographic seçti! Pek fazla bilinmeyen 8 cennet ada
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Issızlığın ortasında sıra dışı yaşam! Çalışana 65 bin dolar veriliyordu, şimdi ise...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en popüler 10 turistik noktası belli oldu! Listede Türkiye'den de bir yer var...
Bir Akdeniz rüyası: Kalkan
Muhteşem Kaputaş Plajı’nda, begonvillerin süslediği beyaz badanalı taş evlerde ve yıldız yağmuru altındaki teraslarda sürüp giden Akdeniz usulü hayata ara verilmiyor. Antalya’nın saklı güzeli Kalkan’da kışlar bile ılık geçtiğinden minyatür bir film seti gibi sokakların ve lacivertle turkuvaz arası çekici denizinin çağrısı devam ediyor...
Melih USLU
Diyarbakır’daki kazıda şaşırtan ABD sembolü...
Diyarbakır Zerzevan Kalesi’nde, üzerinde ABD’nin kuruluş sembolleri olan rozet bulundu.
Elmanın anavatanı: Almatı
Fantastik bir filmin seti gibi: Yelken Kayalıkları
İstanbul karşamasından harikalar diyarına
Büyük şehirlerin yanı başındaki en güzel 10 kamp alanı
Split’ten İzmit’e uzanan tarih...