GeriBurçlar Yengeç Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yengeç Burcu Çocuğu

Yengeç Burcu Çocuğu

"Yengeç burcu çocukları son derece duygusaldır. Naif yapılarından dolayı sürekli olarak hayal dünyasında yaşarlar. Bu çocuklar kolay kırılabilir ve olaylara tepkisini net gösteremezler. Bundan dolayı yengeç burcu çocuklarına yaşanan bütün problemlerin detaylı bir şekilde anlatılması gerekmektedir."

Yengeç Burcu Çocuğu Özellikleri

Yengeç burcu çocukları aşırı hassas ve narin çocuklardır. Duygusal yapılarından dolayı mutlaka üzülecek bir şey bulabilirler. Özellikle ruhen sürekli olarak duygusallığa yatkın olan bu çocuklar için üzülmek gayet doğal bir şey. Oldukça anlamlı hisler barındıran bu çocuklar, duygusal bir yüz yapısına sahiptir.

Yengeç burcu çocukları, annelerine aşırı bir şekilde düşkündür. Sevdiklerine karşı oldukça hassas olan bu çocuklar, sevdiği kişilerden uzak durmak istemezler. Aşırı bir hayalperest yapısı vardır. Bu durumu size sürekli anlatabilirler ve sizin de ilgilenmenizi isterler.

Sürekli sevgi ve ilgi ararlar. Şefkatli yapıları sayesinde, sizlerden sürekli aşırı ilgi beklerler. Aile içinde huzursuzluk olması durumunda, kişiler oldukça fazla etkilenir. Bu çocuklar yalnız kalmaktan sıkılır. Özellikle geceleri onu sizin yatırmanızı isteyebilir.

Yağmurdan, şimşekten ve kötü hava koşullarından etkilenirler. Kitapları, hikayeleri ve doğayı oldukça çok severler. Bu çocuklar hep oyuncaklarıyla gezerler. Açık renklere ve parlak renklere karşı ilgi duyarlar. Kendilerine bakmayı, kendilerine ilgi göstermeyi severler. Özellikle okuma becerileri oldukça gelişmiştir. Denizi onlara hissettiren eşyalarla vakit geçirmeye bayılırlar. Su çocuklarıdır.

Yengeç Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Yengeç çocukları genel olarak duygusal, tombul ve anlamlı bir surat yapısına sahip olur. Gün içerisinde birçok duygu değişimi yaşayan bu çocuklar, sürekli olarak duygu değişimi yaşayabilir. Sevdiklerine karşı aşırı hassas olan bu çocuklar, sevdiklerine karşı savunmasızdır.

Sürekli ilgi bekleyen bu çocuklar, sert tavırlı insanlardan korkmaktadır. Hayal dünyası oldukça geniş olan bu çocuklar, oyun kurmayı severler. Yengeç burcu çocukları oyun oynamaya, konuşmaya ve insanlardan ilgi görmeye bayılır. Bu burca sahip olan çocuklara her şeyi net bir şekilde açıklamanız gerekmektedir.

Bir günde değişik duygular içerisinde bulunabilen küçük Yengeçler, sevdikleri insanlara karşı iyi davranır ve onları fazla yormaz. Sevilmek isterler ama sevmedikleri insana tahammül edemezler. Bitmez tükenmez bir iştaha sahiplerdir. Rahat bir koltuk veya küvette uzunca bir süre oynayabilirler.

Yengeç burcu çocuklar için sert tavır sergilememeniz çok önemli. Sert tavırlar çocuğu içine kapatacağı gibi dış dünyayla ilişkisini de zedeleyecektir. Yeteri kadar sevgi görerek büyümüş olan yengeçler dünyaya karşı daha güven dolu ve sevecen bir yaklaşım sergilerler. Gürültü ve sese karşı hassastırlar. Kendini resim veya müzik yoluyla anlatmaya çalışırlar.

Yengeç Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Yengeç burcu çocuğu oldukça duygusal yapısı yüzünden, okulun başlarında sizlerden ayrılmak istemezler. Sürekli sizden ilgi bekleyen bu burç grubu çocuklar, sizlerden kopmayacağı için okula ilk dönem adapte olamaz. Sonrasında ise okulda büyük bir başarı sağlayabilirsiniz. Okula adapte olduktan sonra enerjik yapılarını ve isteklerini ortaya çıkarırlar. Son derece zeki olan bu çocuklar, özellikle okumaya karşı büyük bir ilgi duymaktadır. Kendine has burç özellikleri sayesinde, ders alışkanlıkları oldukça gelişmiş olur. Sosyal hayatında oldukça çok sevilen yengeç burcu grubu özellikle sosyal aktivitelerde oldukça başarılıdır.

Yengeç Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Yengeç burcu çocuğu için iyi bir yemek yemek son derece önemlidir. Özellikle bu çocuklar kolay bir şekilde motive olarak yemek yiyebilirler. Son derece yiyeceğe düşkün olan bu grup, sağlıklı yiyeceklere karşı da aşırı bir düşkünlüğü bulunmaktadır. Duygusal yapıya sahip olan yengeç burcu çocuğunu yemek yemek için kolay ikna teknikleriyle, ikna edebilirsiniz. Aşırı hassas olan yengeç burcu çocukları, mutsuzken ekstra yemek yemek isteyebilir. Bu onun rahatlama şeklidir. Hamur işine aşırı düşkün olan yengeç burcu çocukları için özellikle süt ürünleri oldukça faydalıdır. Bol bol yoğurt içerikli yiyecekleri tüketebilirsiniz.

Yengeç Burcu Çocuğu Eğitimi

Yengeç burcu çocuğu, eğitim hayatlarında oldukça aktiftir. Bu çocukların gelişimi için mutlaka bir sanat dersine veya özel etkinliklere dahil edebilirsiniz. Sanata düşkün olan yengeç burcu çocukları, hafif bir yardımla aşırı bir şekilde başarılı olabilir. Yengeç burcu çocuğu için ekstra yardım alabilir veya onun ilgi duyduğu kurslara gönderebilirsiniz.

Yengeç Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Sessiz bir yapıya sahip olan yengeç burcu çocuklarının kendi içlerinde özel bir naif yapısı vardır. İçine kapanık olan bu çocuklar, aşırı bir şekilde hayal dünyası geniştir. Görsel hafızası son derece yüksek olan bu çocuklar oldukça kolay bir şekilde öğrenmeye açıktır. Etrafı gözlemeyi seven yengeç burcu çocukları, okul hayatında ailelerine asla sıkıntı çıkarmaz. Sadece girişkenlik konusunda başarılı değildir. Ancak bu çocuklar, genel olarak aşırı bir şekilde başarılıdır.

Yengeç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Yengeç burcu çocukları oldukça sevecen, sempatik ve duygusal yapılara sahiptir. Bu çocuklar duygularına pek kontrol edemezler. Bundan dolayı aşırı bir şekilde acı çekerler. Bundan dolayı, duyguları özellikle küçükken öğrenmeleri gerekmektedir. Ailelerin yengeç burçlarına karşı sürekli anlayışlı olması gerekmektedir. Özellikle problemleri nazik bir şekilde karşılamaları gerekmektedir. Çocuğunuza sürekli olarak yanında olduğunuzu hissettirmeniz gerekmektedir. Fakat onunda bir birey olduğunu sürekli vurgulayarak hayata alıştırın. Aşırı fedakar olan bu çocuklar, insanlara iyilik yapmayı çok severler.

Yengeç Burcu Çocuğuna Hediye Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yengeç burcu çocukları oyuna, oyuncaklara ve faaliyet kitaplarına bayılır. Bundan dolayı onun kendini geliştirebileceği bir hediye almanız, onun tatmin olmasına karşı son derece önemlidir. Duygusal yapıda olan bu çocuklar için düşünceli hediyelerde tercih edebilirsiniz. Özellikle onu sevdiğinizi vurgulayan hediyeler, onlar için unutulmaz olacaktır.

Yengeç Burcu Bebeğinin Özellikleri

Yengeç burcu bebekleri son derece duygusal bir yapıdadır. Yengeç burcu bebekleri çabuk alınabilir, küsebilir veya kötü sözlerden hızlı bir şekilde etkilenir. Bundan dolayı bu bebeklerle daha sağlıklı ve pozitif bir şekilde konuşulması gerekmektedir. Yengeç burcu bebekleri, özellikle annelerine karşı aşırı bir düşkünlüğü bulunmaktadır. Empati duygusu yüksek olan bu bebekler, aileye karşı aşırı bir sevgi besler. Bu bebekler, sert konuşmalardan etkilenirler.

False