GİRİŞ
MENÜ

Hürriyet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.539.648 haberi bulunmuştur.

Hürriyet Haberleri

Serenay isminin anlamı nedir ve Serenay ne demek Serenay adının özellikleri, analizi ve kökeni

Serenay isminin anlamı nedir ve Serenay ne demek? Serenay adının özellikleri, analizi ve kökeni

Son yılların en trend isimlerinden biri olan Serenay ismi seren ve ay kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Seren, gösteren, saçan ve ortaya çıkaran demektir. Ay ise hem dünyanın tek uydusu hem 30 - 31 günlük zaman dilimidir. Bu isimde ay sözcüğü ışık ve parlaklık manasında kullanılmıştır. Serenay ismi hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Seren isminin anlamı nedir ve Seren ne demek Seren adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Seren isminin anlamı nedir ve Seren ne demek? Seren adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Seren, modern ve anlam bakımından denizcilik terimlerinden olan farklı bir isimdir. Yelkenli gemilerde yelken açmak ve işaret etmek için direğe bağlanan gönderdir. İsmin anlamı herkes tarafından bilinmese de denizle ilgilenen ve deniz taşıtları ile alakadar olan kişiler tarafından bilinen bir sözcüktür. Seren ismi kız çocuklar için kullanılır. İşte, merak edilen ayrıntıları derledik.

Semina isminin anlamı nedir ve Semina ne demek Semina adının özellikleri, analizi ve kökeni

Semina isminin anlamı nedir ve Semina ne demek? Semina adının özellikleri, analizi ve kökeni

Semina ismi, dünyanın en eski kız isimlerinden birisi olmakla beraber, birçok kültürde dinler mitolojisi açısından incelendiğinde bu ismin Hz. Adem'in kızlarından birisi olduğunu ifade etmektedir. Hoş söz duymayı ifade eden bu isim, 'müjde' anlamı ile de kullanılabilmektedir. Bununla beraber ismin gökten gelen ışık gibi anlamları bulunmaktadır. Kökenine ilişkin çok fazla kaynak olmamakla beraber Aramice olduğu düşünülür. Bu ismi kullanmak isteyenler için merak edilen detayları sizler için derledik.

Selver isminin anlamı nedir ve Selver ne demek Selver adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selver isminin anlamı nedir ve Selver ne demek? Selver adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selver isminin anlamı, lider, önder olarak ifade edilmektedir. Selver ismi özgün yapısı gereği oldukça tercih edilmektedir. Selver isminin anlamı, kız- erkek uygunluğu merak konusudur. İnternet üzerinden yapılan araştırmalara göre Selver isimi yüksek tercihler arasındadır. Selver isminin anlamı nedir ve Selver ne demek? Selver adının özellikleri, analizi ve kökeni nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Selcan isminin anlamı nedir ve Selcan ne demek Selcan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selcan isminin anlamı nedir ve Selcan ne demek? Selcan adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selcan ismi ülkemizde yaygın kullanılan isimlerden biridir. Aileler tarafından hem kız çocuklarına hem de erkek çocuklarına verilmektedir. Selcan isminin okunuşu kulağa hoş gelen bir dizilime sahiptir. Çocuk sahibi olacakların merak ettiği Selcan isminin anlamı nedir? Selcan ne demek? Selcan adının özellikleri, analizi ve kökeni nasıldır sizler için ayrıntılarını derledik.

Selami isminin anlamı nedir ve Selami ne demek Selami adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selami isminin anlamı nedir ve Selami ne demek? Selami adının özellikleri, analizi ve kökeni

İyilik, rahatlık ve barış anlamına gelen Selami ismi erkek çocuklarına koyulan bir isimdir. Selami ismi selam kelimesine ek getirilerek oluşturulmuştur. Selametle ve huzurla manasında da kullanılmaktadır. Selami isminin özellikleri arasında sıcakkanlılık, güçlülük, özgürlük, liderlik, doğal ve iş kolik gibi özellikler bulunmaktadır. Selami isminin anlamı hakkında merak edilen detaylar.

Selahattin isminin anlamı nedir ve Selahattin ne demek Selahattin adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selahattin isminin anlamı nedir ve Selahattin ne demek? Selahattin adının özellikleri, analizi ve kökeni

Selahattin ismi bir erkek ismi olarak karşımıza çıkmaktadır. Anlamı ise dinine düşkün biri olmaktadır. Dinine son derece bağlı olan kişi anlamına gelmektedir. Çocuğuna böyle bir isim vermek isteyen ebeveynler anlamından dolayı vermektedir. Özellikle ülkemizde dini sebeplere dayanan Selahattin gibi isimler oldukça tercih edilmektedir. Anlamı güzeldir ve böylece değerli bir isimdir. Selahattin ismi hakkında merak edilen tüm detaylar.

Seçil isminin anlamı nedir ve Seçil ne demek Seçil adının özellikleri, analizi ve kökeni

Seçil isminin anlamı nedir ve Seçil ne demek? Seçil adının özellikleri, analizi ve kökeni

Seçil kelimesi seçmek fiilinden türetilmiştir ve yaklaşık 3 asırdır kadın ismi olarak kullanılmaktadır. Sunulan en az iki seçenekten birini tercih etmeye seçmek denir. Seçmenin ikinci anlamı ise karar almaktır. Seçkin ve Seçkiner isimleri de aynı kökten türemiştir ve aynı anlama gelir. Seçil isim analizinde adın genel özelliklerini ve yanına yakışan isimleri sizler için derledik.

Secem isminin anlamı nedir ve Secem ne demek Secem adının özellikleri, analizi ve kökeni

Secem isminin anlamı nedir ve Secem ne demek? Secem adının özellikleri, analizi ve kökeni

Secem ismi erkek çocuklarına verilen isimlerden biridir. Secem ismi hakkında karakter analizi ve özellikleri merak edilmektedir. Secem ismi yağan ilk yağmur ya da ilk yağmur tanesi olarak açıklanmaktadır. Secem ismi mevsimde yağan ilk yağmur anlamı taşıyarak erkek çocuklarına verilmektedir. Temizlik ve güçlü sezgili karekter yapısını ön plana çıkaran anlamları bulunmaktadır. Secem isminin anlamı, özellikler, analizi ve kökeni hakkında merak edilenleri derledik.

Sebiha isminin anlamı nedir ve Sebiha ne demek Sebiha adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sebiha isminin anlamı nedir ve Sebiha ne demek? Sebiha adının özellikleri, analizi ve kökeni

''Sabiha'' şeklinde de kullanılan Sebiha adının kökü Sabih'tir. Sabih, göze hoş gelen, güzel ve şirin kadın demektir. Bu isim, daha önceki dönemlerde güzel yüzlü anlamında da kullanılırdı. Kadın ismi olarak kullanılan Rana, Hüsniye, Melahat ve Nefise kelimeleri Sebiha ile eş anlamlıdır. Sebiha isim analizinde, adın özelliklerini ve anlamını sizler için ayrıntıları ile derledik.

Sebahat isminin anlamı nedir ve Sebahat ne demek Sebahat adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sebahat isminin anlamı nedir ve Sebahat ne demek? Sebahat adının özellikleri, analizi ve kökeni

Kız bebeğe verilecek isimler arasında Sebahat ismi de karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılan bu isim Arapça kökenli bir isimdir. Türkçe dilindeki anlamı ise güzellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Birine güzel ve alımlı demek için Sebahat ismini kullanmak da yeterli olmaktadır. Kız çocuklarına yakışan ve bunun için verilen bir isimdir. Sebahat ismi hakkında merak edilenler.

Sayra isminin anlamı nedir ve Sayra ne demek Sayra adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sayra isminin anlamı nedir ve Sayra ne demek? Sayra adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sayra ismi, ebeveynlerin son yıllarda radarına girmeye başlayan isimler arasında yer alıyor. Alışılmışın dışında söylenişi ve farklı anlamı ile dikkat çeken bu isim daha çok kız çocukları İçin tercih ediliyor. Sayra isminin anlamı nedir ve Sayra ne demek sizler için derledik.

Savaş isminin anlamı nedir ve Savaş ne demek Savaş adının özellikleri, analizi ve kökeni

Savaş isminin anlamı nedir ve Savaş ne demek? Savaş adının özellikleri, analizi ve kökeni

Savaş isminin anlamı, kavga, mücadele ve uğraşma demektir. Savaş ismi taşıyanlar, mücadeleci, yılmayan, yok etmek ya da ortadan kaldırmak niyetiyle girişilen eylemci ruh taşımaktadır. Savaş adı, çocuklarına vermek isteyen ailelerin ilk tercihleri arasında gelmektedir. Savaş isminin anlamı nedir ve savaş ne demek? Savaş adının özellikleri, analizi ve kökeni nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sarya isminin anlamı nedir ve Sarya ne demek Sarya adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sarya isminin anlamı nedir ve Sarya ne demek? Sarya adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sarya, yeni doğan kız çocuklarına verilen Kürtçe bir isimdir. Bu isim, çocuğuna farklı bir isim koymak isteyenler için güzel bir seçenektir. Saraya ismi, çocukların karakterine de güzel etki eden isimler arasında yer alır. Sarya isminin anlamı nedir ve Sarya ne demek sizler için derledik.

Sariye isminin anlamı nedir ve Sariye ne demek Sariye adının özellikleri, analizi ve kökeni

Sariye isminin anlamı nedir ve Sariye ne demek? Sariye adının özellikleri, analizi ve kökeni

Kızı için Sariye ismini kullanmak isteyen kişiler ilk olarak bu isim hakkında detaylı araştırma gerçekleştirmektedir. İsim anlamına uygun şekilde koyulmaktadır. Sariye isminin anlamı gece yağan yağmur olarak bilinmektedir. Aynı zamanda yoğun ve şiddetli yağmur anlamı da taşımaktadır. Gece yağmuru yağdıran bulut anlamına da gelmektedir. Sariye isminin farklı kullanım alanları ve isim anlamları bulunmaktadır. Bu anlamlarına göre kişiler bu ismi tercih etmektedir. Sariye ismi ne demek ve özellikleri nelerdir hakkındaki tüm detayları sizler için derledik.

Saniye isminin anlamı nedir ve Saniye ne demek Saniye adının özellikleri, analizi ve kökeni

Saniye isminin anlamı nedir ve Saniye ne demek? Saniye adının özellikleri, analizi ve kökeni

Kız bebeklere verilen isimlerden biri de Saniye olmaktadır. Saniye ismi ülkemizde oldukça sık kullanılan bir kız bebek ismi olarak karşımıza çıkmaktadır. Anlamı ise bir dakikanın içindeki zaman olmaktadır. Bilindiği üzere bir dakikanın içinde altmış saniye bulunmaktadır. İsmin anlamı da yine buradan gelen bir anlam olmaktadır. Aynı zamanda rütbe anlamı bulunmaktadır. Saniye ismi hakkında merak edilenler.

MasterChefte kim kazandı, ana kadroya kim girdi MasterChef Türkiye 2022 yarışmacıları belli oluyor: İşte dün gece (19 Ağustos) birinci olan isim

MasterChef'te kim kazandı, ana kadroya kim girdi? MasterChef Türkiye 2022 yarışmacıları belli oluyor: İşte dün gece (19 Ağustos) birinci olan isim

MasterChef'te kazanan isim, dün geceki nefes kesen yarışın ardından netlik kazandı. 2022 sezonu final eleme turu heyecanına devam eden MasterChef Türkiye'nin 19 Ağustos tarihli son bölümünde, ilk turun yemeği steak and kidney pie (etli böbrekli pay) rakiplerinden daha iyi hazırlayan isimler Burak Kaynak, Makbule, Göktuğ, Serpilay, Burak ve Ayaz oldu. İkinci etapta ise yeşillik ana ürününü en yaratıcı kullanan bir isim gecenin birincisi olarak MasterChef 2022 ana kadrosuna adını yazdırdı. Peki, MasterChef'te kim kazandı, ana kadroya kim girdi? İşte, yeni yarışmacılar ve dün gecenin birincisi

20.08.2022Televizyon
Ah Nerede final bölümüne Ferit ve Zehranın nikahı damga vurdu İşte Ah Nerede 7. son bölümde yaşananlar

Ah Nerede final bölümüne Ferit ve Zehra'nın nikahı damga vurdu! İşte Ah Nerede 7. son bölümde yaşananlar

Ah Nerede final bölümü ile ekranlara geldi. Başrollerini Oktay Çubuk, Nil Keser, Tarık Pabuççuoğlu, Ayşe Kökçü, Derya Alabora gibi oyuncuların paylaştığı, cuma akşamları seyirci karşısına çıkan Ah Nerede'nin 7. son bölümünde Zehra, Ferda ve Ferit’i birlikte görmenin yıkımını yaşarken, Ferit’in Zehra için değişmeyi göze alması dikkat çekti. Dizinin final anında ise Zehra ve Ferit'in evlenmesi ekranlara damga vurdu. Peki Ah Nerede finalinde başka neler oldu? İşte, Ah Nerede 7. son bölümde yaşanan gelişmeler.

19.08.2022Televizyon
GSB 1017 işçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik personeli alımı kura çekimi tarihi

GSB 1017 işçi alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik personeli alımı kura çekimi tarihi

GSB personel alımı başvuru sonuçları adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 8 - 12 Ağustos 2022 tarihlerinde başvuruları alınan Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli temizlik işçisi, engelli sürekli temizlik işçisi, eski hükümlü sürekli temizlik işçisi alımı başvuruları sonrası, tüm dikkatler kura tarihi ve başvuru sonuçlarına çevrildi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, GSB kura çekimine katılacaklar. Gözler şimdi "GSB işçi alımı başvuru sonuçları açıklandı" duyurusunda. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı temizlik personeli alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

19.08.2022Bilgi
AUZEF üç ders sınavı ne zaman yapılacak, kimler katılacak İstanbul Üniversitesinden üç ders sınavı hakkında açıklama

AUZEF üç ders sınavı ne zaman yapılacak, kimler katılacak? İstanbul Üniversitesi'nden üç ders sınavı hakkında açıklama

AUZEF üç ders sınavı için geri sayım başladı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde öğrenim gören öğrenciler, söz konusu sınava eylül ayında katılım sağlayacaklar. 24 Temmuz 2022 tarihinde yapılan Mezuniyete Üç Ders Sınavına giremeyen ve/veya sınavda başarısız olan adaylara ikinci şans niteliğinde olan ikinci sınava başvurular 24 Ağustos 2022 Çarşamba saat 11:00’den 01 Eylül 2022 Perşembe saat 17:00’ye kadar yapılacak. Peki, 2022 AUZEF üç ders sınavı ne zaman yapılacak, kimler katılacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

19.08.2022Bilgi
Ümraniyespor 0-1 Galatasaray (Maçın özeti)

Ümraniyespor 0-1 Galatasaray (Maçın özeti)

Galatasaray, Süper Lig'in 3. haftasında Ümraniyespor'u deplasmanda Bafetimbi Gomis'in golüyle 1-0 mağlup etti.

19.08.2022Spor Arena
Zorunlu karşılık nedir Zorunlu karşılık oranı ne demek Merkez Bankasından zorunlu karşılık açıklaması

Zorunlu karşılık nedir? Zorunlu karşılık oranı ne demek? Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık açıklaması

Zorunlu karşılık oranı Merkez Bankası'nın düzenlemesi ile gündeme geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, zorunlu karşılığa tabi krediler için yüzde 20 olan zorunlu karşılık tesis oranı bankalar için yüzde 30 oldu. Zorunlu karşılık oranı aracılığıyla bankaların mevduatlar karşılığında Merkez Bankası bünyesinde bulundurmak zorunda olduğu mevduat oranını nitelendiriyor. Peki, zorunlu karşılık nedir ve zorunlu karşılık oranı ne demek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.08.2022Bilgi
MasterChef Emre kimdir, kaç yaşında, nereli İşte MasterChef yarışmacısı Emre Karacanın hayatı hakkında bilgiler

MasterChef Emre kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef yarışmacısı Emre Karaca'nın hayatı hakkında bilgiler

MasterChef Emre'nin hayatı, yeni bölüm fragmanı ile gündeme geldi. 2022 sezonuna hız kesmeden devam eden MasterChef Türkiye'de son bölümün hemen ardından yayınlanan fragmanda, Emre'nin ikizi olduğu ve daha önce de eleme turlarına katıldığı konuşuldu. Ana kadro mücadelesi süren MasterChef Emre Karaca, 2 yıldır İstanbul'da yaşıyor ve aşçılık yapıyor. Peki, MasterChef Emre kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, 2022 MasterChef yarışmacısı Emre Karaca'nın hayatı hakkında merak edilen bilgiler.

19.08.2022Televizyon
Son dakika: Merkez Bankasından zorunlu karşılık düzenlemesi

Son dakika: Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık düzenlemesi

Son dakika haberine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) zorunlu karşılığa tabi kredilerde düzenlemeye gitti. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, 23 Nisan 2022 tarihli duyuruda belirtilen zorunlu karşılığa tabi krediler için yüzde 20 düzeyinde uygulanan zorunlu karşılık tesisi uygulamasının etkinliğini arttırılması amacıyla bankalar içi yüzde 30 oldu.

19.08.2022Ekonomi
MasterChef Ayaz kimdir, kaç yaşında, nereli İşte MasterChef yeni yarışmacısı 2022 Ayaz Geçer hakkında bilgiler

MasterChef Ayaz kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef yeni yarışmacısı 2022 Ayaz Geçer hakkında bilgiler

MasterChef Ayaz'ın hayatı son bölümün ardından merak konusu oldu. MasterChef Ayaz ile ilgili bilgiler araştırılıyor. TV 8 ekranlarında yayınlanan Ayaz Geçer yarışmanın dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Ana kadroya girmek için mücadele eden yarışmacı son bölümde önlüğü alarak hayallerine bir adım daha yaklaştı. Peki, MasterChef Ayaz kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, MasterChef yeni yarışmacısı 2022 Ayaz Geçer hakkında bilgiler

19.08.2022Televizyon
Bakan Soylu: Zeytindalı Harekâtında batı bize ambargo koydu

Bakan Soylu: Zeytindalı Harekâtında batı bize ambargo koydu

Bayburt’ta muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zeytindalı Harekâtında batı bize ambargo koydu. Mühimmat göndermediler. Ruhlarında, gönüllerinde ay-yıldız olan mühendislerimiz devreye girdi. Onlara ihtiyacımız kalmadı” dedi.

19.08.2022Gündem
Okan Buruk: Icardinin adı geçti, çok önemli  bir futbolcu

Okan Buruk: Icardi'nin adı geçti, çok önemli bir futbolcu

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un açıklamalarda bulundu. "Icardi'nin adı geçti, çok önemli bir futbolcu. Kulübünden ayrılıp ayrılmayacağını veya Türkiye'ye gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Çok yüksek maaş alan oyuncular. Bu maaşların Türkiye'de verilmesi biraz zor. Bizim açımızdan net bir gelişme olmadı."

19.08.2022Süper Lig
Metin Öztürk: “Transferde birkaç eksiğimiz kaldı

Metin Öztürk: “Transferde birkaç eksiğimiz kaldı"

Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk, alınan 1-0’lık Ümraniyespor galibiyetiyle ilgili, “Takım çok iyi yolda. Bu sene iyi olan bir kadroya müthiş oyuncular katıldı. Sonu güzel olsun mayıslar bizim olsun” diye konuştu.

19.08.2022Futbol
Yasmani Copello Avrupa üçüncüsü oldu

Yasmani Copello Avrupa üçüncüsü oldu

Yasmani Copello, Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 400 metre engelli finalinde 48.78’lik derecesiyle üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

19.08.2022Diğer
Meteoroloji son dakika hava durumu tahminlerini yayınladı Yarın (21 Ağustos) hava nasıl olacak Doğu Karadenize kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji son dakika hava durumu tahminlerini yayınladı! Yarın (21 Ağustos) hava nasıl olacak? Doğu Karadeniz'e kuvvetli yağış uyarısı

Son dakika hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından yayınlandı. Marmara ve Batı bölgelerde sıcak hava devam ederken Doğu Karadeniz Bölgesi'ne kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu değerlendirmelerine göre cumartesi günü Ordu, Giresun, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış görülecek. Yapılan açıklamada yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Peki, yarın hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 20 Ağustos hava durumu raporu.

19.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm projesinde hak sahibi bir aileyi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm projesinde hak sahibi bir aileyi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Esenler Dörtyol Meydanı'ndaki 60 Bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni'ne katıldı. Törenin ardından projedeki örnek daireleri gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hak sahibi bir ailenin daveti üzerine evlerine misafir oldu.

19.08.2022Haber
İsveçte alışveriş merkezine silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

İsveç'te alışveriş merkezine silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

İsveç'in Malmö kentindeki Emporia alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

19.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm projesinde hak sahibi bir aileyi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm projesinde hak sahibi bir aileyi ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler'de kentsel dönüşüm projesinde hak sahibi olan bir ailenin daveti üzerine evlerine konuk oldu.

19.08.2022Gündem
Gençlerbirliği, Boluspor deplasmanında kazandı

Gençlerbirliği, Boluspor deplasmanında kazandı

Spor Toto 1’inci Lig’in 2’nci haftasında Boluspor, kendi sahasında Gençlerbirliği’ne 2-1 mağlup oldu.

19.08.2022Futbol
Son Dakika: Galatasarayda Okan Buruk, maç sonu transfer sayısı verdi

Son Dakika: Galatasaray'da Okan Buruk, maç sonu transfer sayısı verdi!

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Ümraniyespor'u 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

19.08.2022Futbol
Galatasarayda Bafetimbi Gomisten galibiyet sözleri

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis'ten galibiyet sözleri

Süper Lig'in üçüncü haftasında Ümraniyespor'u 1-0 mağlup eden Galatasaray'da futbolcular açıklamalarda bulundu.

19.08.2022Futbol
A Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistana mağlup oldu

A Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistan'a mağlup oldu

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde mücadele eden ve FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Akropolis Turnuvası’ndaki üçüncü maçında Yunanistan’a 89-80'lik skorla kaybetti.

19.08.2022Basketbol
Son dakika: Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasındaki toplantı tarihi belli oldu

Son dakika: Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasındaki toplantı tarihi belli oldu

Türkiye, Finlandiya ve İsveç tarafından NATO Madrid Zirvesi’nde 28 Haziran tarihinde imzalanan Üçlü Muhtıra çerçevesinde kurulan Daimi Ortak Mekanizma’nın ilk toplantısı Finlandiya’da 26 Ağustos’ta düzenlenecek.

19.08.2022Gündem
Ümraniyespor-Galatasaray maçına Haris Seferovic damgası Okan Buruk çok sinirlendi, Gomise 8 dakika yetti

Ümraniyespor-Galatasaray maçına Haris Seferovic damgası! Okan Buruk çok sinirlendi, Gomis'e 8 dakika yetti

Süper Lig'in 3. haftasında oynanan Ümraniyespor-Galatasaray maçında Haris Seferovic'in kaçırdığı gol pozisyonları çok konuşuldu. Bafetimbi Gomis ise Antalyaspor maçından sonra bir kez daha kritik bir gol kaydetti.

19.08.2022Futbol
EMEKLİ BANKA PROMOSYONU 2022:  En yüksek promosyon ne kadar, hangi banka ne kadar promosyon veriyor 9 bin liraya yakın promosyon fırsatı

EMEKLİ BANKA PROMOSYONU 2022: En yüksek promosyon ne kadar, hangi banka ne kadar promosyon veriyor? 9 bin liraya yakın promosyon fırsatı

Emekli promosyonu ne kadar sorusu ekonominin ana gündem maddeleri arasında yer alıyor. Emekli promosyonu, bankaların farklı teklifler önermesi dolayısıyla merak konusu oldu. Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zam sonrası bankalar promosyon yarışına girdi. Artan emekli maaşları bankaların promosyon ödemelerine artış olarak yansıdı. Bazı bankalar, emekli maaşını taşıyana 6 bin liraya yakın promosyon verirken, banka tercihi yapılmazsa emekli maaşı SGK tarafından Ziraat Bankası’na direkt yatırılıyor. Peki, emekli promosyonu ne kadar, hangi banka ne kadar veriyor? İşte, bankaların emekli promosyon miktarı hakkında bilgiler.

19.08.2022Ekonomi
Almanya Başbakanı Scholz iddiaları reddetti: Vergi prosedürleri üzerinde hiçbir etkim yoktu

Almanya Başbakanı Scholz iddiaları reddetti: Vergi prosedürleri üzerinde hiçbir etkim yoktu

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hamburg belediye başkanıyken bir bankanın vergi kaçakçılığı yapmasına yardım ettiği iddialarını yalanladı.

19.08.2022Dünya
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında TOGG’u göreceğiz ve hep beraber bineceğiz

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında TOGG’u göreceğiz ve hep beraber bineceğiz

Bingöl’de Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “İnşallah Mart ayında da TOGG’u burada göreceğiz ve hep beraber bineceğiz değerli kardeşlerim” dedi.

19.08.2022Haber
Ümraniyespor-Galatasaray maçından en özel fotoğraflar

Ümraniyespor-Galatasaray maçından en özel fotoğraflar!

Süper Lig'in 3. haftasında Ümraniyespor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. İşte bu maçtan en özel kareler...

19.08.2022Futbol
Rusya ve Kazakistandan ortak askeri tatbikat duyurusu: Putin ve Tokayev Soçide bir araya geldi...

Rusya ve Kazakistan'dan ortak askeri tatbikat duyurusu: Putin ve Tokayev Soçi'de bir araya geldi...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in Soçi'de bir araya gelmesinin ardından, 2 ülkenin ortak askeri tatbikat yapacağı duyuruldu.

19.08.2022Dünya
Yaz tatili ne zaman bitiyor Yaz tatili kaç gün İşte MEB 2022- 2023 eğitim öğretim yılı takvimi

Yaz tatili ne zaman bitiyor? Yaz tatili kaç gün? İşte MEB 2022- 2023 eğitim öğretim yılı takvimi

Yaz tatili ne zaman bitiyor sorusunun yanıtı araştırılıyor. Okullar 17 Haziran'da eğitime ara verdi ve milyonlarca öğrenci yaz tatiline girdi. Tatil devam ederken okulların ne zaman açılacağı da merak konusu oldu. Peki yaz tatili ne zaman bitiyor, kaç gün? İşte MEB 2022- 2023 eğitim öğretim yılı takvimi

19.08.2022Gündem
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında TOGG’u göreceğiz ve hep beraber bineceğiz

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında TOGG’u göreceğiz ve hep beraber bineceğiz

Bingöl’de Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “İnşallah Mart ayında da TOGG’u burada göreceğiz ve hep beraber bineceğiz değerli kardeşlerim” dedi.

19.08.2022Gündem
Vicdansız baba Eşini bıçaklayıp çocuğunu kaçırdı... Ağlıyor diye hastaneye bıraktı

Vicdansız baba! Eşini bıçaklayıp çocuğunu kaçırdı... Ağlıyor diye hastaneye bıraktı

Manisa'nın Kula ilçesinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Afyon'da boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu eşinin yanına giderek bıçakla yaralayan ve henüz 5 aylık bebeğini kaçıran vicdansız baba, bebeğin çok ağlamasından dolayı Kula Devlet Hastanesi'ne gelerek çocuğu bırakıp kaçtı. Çocuğu bıraktıktan sonra bir anda ortadan kaybolan vicdansız babayı arama çalışmaları sürerken, minik bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

19.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kosovada hutbe okudu

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Kosova'da hutbe okudu

Diyanet İşleri Başkanı Pof. Dr. Ali Erbaş, Kosova’nın Prizren kentindeki camide okuduğu hutbede, "Rabbimiz İslam’ı en büyük nimet olarak bizlere tanıtıyor" ifadelerini kullandı.

19.08.2022Gündem
Bakan Kirişci ve Binali Yıldırım Aliağada cami açılışına katıldı

Bakan Kirişci ve Binali Yıldırım Aliağa'da cami açılışına katıldı

28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, İzmir programı çerçevesinde Aliağa'da Şimşek Ailesi'nin yaptırdığı Hacı Tahir Şimşek Camii'nin açılışına katıldı.

19.08.2022Gündem

Yazar Sonuçları

Müthiş bir yaz sofrası

Müthiş bir yaz sofrası!

Taze bamyayı kişnişli köfteyle, domates çorbasını bol kuru soğanla pişirmeyi çok seviyorum. İkisi de bir kez denediniz mi vazgeçmesi oldukça zor tatlar...

19.08.2022