GİRİŞ
MENÜ

Hürriyet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.535.525 haberi bulunmuştur.

Hürriyet Haberleri

Türkiye Haritası Siyasi - Şehirler, Bölgeler, Göller ve Türkiyenin Komşuları İsimleri ile Listesi (Büyük & Renkli)

Türkiye Haritası Siyasi - Şehirler, Bölgeler, Göller ve Türkiye'nin Komşuları İsimleri ile Listesi (Büyük & Renkli)

Türkiye Haritası Siyasi sayfasında Türkiye şehirler ve bölgeler haritası büyük renkli halleri ile yer almaktadır. Türkiye Haritası içerisinde Türkiye'deki iller, bölgeler ve ülkemizin komşuları isimleri listesi ile yer almaktadır.

10.08.2022Eğitim
Diyarbakırda kuyumcu baskını: Düşük ayarlı sahte altınlar ele geçirildi

Diyarbakır'da 'kuyumcu' baskını: Düşük ayarlı sahte altınlar ele geçirildi

Diyarbakır'da, şikayet üzerine polisin operasyon düzenlediği kuyumcu dükkanında, çok sayıda düşük ayarlı sahte altın bulundu. Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, "Kimse Diyarbakır'ın imajını böyle bozamaz" dedi.

10.08.2022Gündem
ALFABE Harf Sırası ve Tablosu - Alfabe nedir ve Türk alfabesi kaç harf Ünlü ve Ünsüz harfler yazılışları ve okunuşları

ALFABE Harf Sırası ve Tablosu - Alfabe nedir ve Türk alfabesi kaç harf? Ünlü ve Ünsüz harfler yazılışları ve okunuşları

Türkçe Alfabe ve harfler dilimizin temelini oluşturmaktadır. Dünya üzerinde en çok konuşulan beş dil arasında bulunan Türkçe birçok yabancı tarafından öğrenilmek istenmektedir. Özellikle alfabenin yazılışını öğrenmek pek çok yabancı için iletişimde son derece önemli olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişinin aklına Alfabe öğreniyorum - Alfabe nedir ve Türk alfabesi kaç harf? Türkçe Alfabe harfleri sırası ve tablosu nedir? İşte, alfabe ve harfler için detayları derledik.

10.08.2022Araştırma
YASİN SURESİ OKUNUŞU - Yasini Şerif Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

YASİN SURESİ OKUNUŞU - Yasini Şerif Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

10.08.2022Namaz Sureleri
Erkek İsimleri 2022 - En Güzel, Anlamlı, Modern, Değişik, Farklı, İslami, Eski ve Yeni Popüler Erkek Bebek İsimleri

Erkek İsimleri 2022 - En Güzel, Anlamlı, Modern, Değişik, Farklı, İslami, Eski ve Yeni Popüler Erkek Bebek İsimleri

Anne ve babalar çocuklarının isimlerinin en güzel, anlamlı veya özel olmalarını ister. Bu sebeple bebeğin cinsiyeti kadar bebeğe konulacak isimde oldukça heyecan uyandırır. Erkek isimleri 2022 sayfamız içerisinde modern, değişik, farklı, İslami, eski ve yeni popüler pek çok erkek bebek isimleri yer almaktadır.

10.08.2022Gündem
Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu ve anlamı: Ayet-el Kursi Duası Türkçe Diyanet Meali, Tefsiri, Fazileti

Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu ve anlamı: Ayet-el Kursi Duası Türkçe Diyanet Meali, Tefsiri, Fazileti

Ayetel Kürsi okunuşu ile huzur veren dualar arasında yer alıyor. Ayetel Kürsi Duası özellikle sabah saatlerinde ve dini günlerde sıklıkla okunan dualar arasında yerini almaktadır. Bakara Suresi içerisinde yer alan 255. ayet olan Ayetel Kürsi anlamı büyük faziletleri barındırıyor. İçinde Allah’ın kürsüsü zikredildiği için “Âyetü’l-kürsî” adıyla anılan bu âyet hem muhtevası hem de üstün özellikleri sebebiyle dikkat çekmiş, hakkında hadisler vârit olmuş, çok okunmuş, şifa ve korunmaya vesile kılınmıştır. Kelime-i şehâdet ve İhlâs sûreleri nasıl İslâm inancının özünü ihtiva ediyor ve insanlara Allah Teâlâ’yı tanıtıyorsa Âyetü’l-kürsî de onlardan daha geniş ve detaylı olarak bu özelliği taşımaktadır.

10.08.2022Namaz Sureleri
Adıyaman’daki 270 yıllık anıt ağaca zarar verenler hakkında suç duyurusu

Adıyaman’daki 270 yıllık anıt ağaca zarar verenler hakkında suç duyurusu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Adıyaman'da 270 yıllık anıt ağacın zarar görmesine neden olan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacak.

10.08.2022Gündem
Mirhan İsminin Anlamı Nedir Ve Mirhan Ne Demek Mirhan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Mirhan İsminin Anlamı Nedir Ve Mirhan Ne Demek? Mirhan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Mirhan Farsça kökenli bir isimdir. Kadın hükümdar ya da temize çıkarılmış anlamlarına gelen Mirhan ismi unisex bir simdir. Genelde erkeklerde karşılaşılsa da kız bebeklerde de tercih edilmesi mümkündür. Mirhan isminin anlamı, ne demek olduğu ve özellikleriyle analizini de sizler için tüm detayları ile derledik.

Elena İsminin Anlamı Nedir Ve Elena Ne Demek Elena Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Elena İsminin Anlamı Nedir Ve Elena Ne Demek? Elena Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Elena ismi parlak anlamı taşıyan bir isimdir. Kız çocuklarına koyulan bu isim anlamı bakımından da parlama ışıldama şeklinde yorumlanmaktadır. İlgi çekici isim önerilerinden biri olan Elena isminin asıl anlamı ise parlama şeklinde bilinmektedir. Elena isminin anlamı nedir, ne demek, anlamının özellikleri, kökeni ve yanına yakışan isim önerilerini sizler için derledik.

Turuncu kod uyarısı nedir Meteoroloji turuncu kod uyarısı

Turuncu kod uyarısı nedir? Meteoroloji turuncu kod uyarısı

Turuncu kod uyarısı merak edilen konular arasında yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından il il hava durumu raporları paylaşılıyor. Vatandaşlar bu açıklamalara göre önlemlerini alıyorlar. Peki, turuncu kod uyarısı nedir?

10.08.2022Bilgi
Elay İsminin Anlamı Nedir Ve Elay Ne Demek Elay Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Elay İsminin Anlamı Nedir Ve Elay Ne Demek? Elay Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Elay isminin anlamı yüksek ve yükselen olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda yükselme, yükseliş gibi manalara da gelen bu isim Türkçe kökenli bir kelimedir. Bu isim genel olarak kız bebeklere verilirken tercihe bağlı erkek bebekler için de kullanılabilir. Elay isminin anlamı nedir ve Elay ne demek? Elay adının özellikleri, kökeni ve analizi nedir sizler için derledik.

Egehan İsminin Anlamı Nedir Ve Egehan Ne Demek Egehan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Egehan İsminin Anlamı Nedir Ve Egehan Ne Demek? Egehan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Egehan isminin anlamı, Denizlerin hükümdarı, hakimi demektir. Birleşik isim olarak ifade edilebilen Ege - Han, erkek ismi olarak kullanılmaktadır. Azimli kararlı ve atılgan kişilik özellikleri taşımaktadır. Mavi renk sembolüdür ve altı harften oluşmaktadır. İşte Egehan isminin anlamı nedir ve Egehan ne demek? Egehan adının özellikleri, analizi ve kökeni hakkında detayları derledik.

Efrail İsminin Anlamı Nedir Ve Efrail Ne Demek Efrail Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efrail İsminin Anlamı Nedir Ve Efrail Ne Demek? Efrail Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efrail, hem kız hem erkek bebekler için tercih edilen ve batmayan güneş anlamını taşıyan bir isimdir. İsmin anlamının oldukça güzel olması tercih edilirliğini artırırken son zamanlarda popüler olarak kullanılmaktadır. Efrail ismi ayrıca yabancı kökenlidir. Dilimize yerleşmiş olan Efrail ismi, bir kaç farklı anlama sahiptir. İşte, tüm detayları sizler için derledik.

Efrahim İsminin Anlamı Nedir Ve Efrahim Ne Demek Efrahim Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efrahim İsminin Anlamı Nedir Ve Efrahim Ne Demek? Efrahim Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efrahim, İsrailoğullarına peygamber olarak gönderilen Hz. Yusuf'un ikinci oğludur. Bazı kaynaklarda Efrahim'in, babası gibi bir peygamber olduğu iddia edilmiştir. Bazı kitaplarda ise Efrahim'den, sadece örnek ve yüce bir şahsiyet olarak bahsedilir. Efrahim adının sözlük anlamını ve dinler tarihindeki önemini derledik.

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlıyor 2022-2023 KYK yurt ve burs başvuru tarihleri açıklandı mı

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlıyor? 2022-2023 KYK yurt ve burs başvuru tarihleri açıklandı mı?

ÖSYM tarafından uygulanan YKS sınavının ardından, adaylar bir yandan sınav sonuçlarını beklerken diğer yandan da Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ve burs başvuruları içn araştırmalara başladı. Gözler şimdi Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelecek olan açıklamada... Peki, KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman, tarih açıklandı mı? İşte 2022-2023 KYK yurt ve burs başvuruları hakkında bilgiler...

10.08.2022Bilgi
Efna İsminin Anlamı Nedir Ve Efna Ne Demek Efna Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efna İsminin Anlamı Nedir Ve Efna Ne Demek? Efna Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efna, Cennetteki güzel gözlü kız ya da tür, çeşit anlamlarına gelen bir isimdir. Arapça bir isim olan Efna kız ismi olarak tercih edilir. Efna isminin rengi pembe ve uğurlu sayısı da 8 rakamıdır. Efna ile ilgili merak edilen tüm detayları derledik.

Mirel İsminin Anlamı Nedir Ve Mirel Ne Demek Mirel Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Mirel İsminin Anlamı Nedir Ve Mirel Ne Demek? Mirel Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Mirel ismi, acıların denizi, acı ve üzüntülerin denizi anlamına gelir. Bu isim, günümüzde pek çok kız çocuğuna verilmeye başlandı. Mirel ismi, demir gibi güçlü anlamına da gelir. Etkileyici anlamları sebebi ile bu isim günümüzde çok sık tercih edilmeye başlandı. Mirel isminin anlamı nedir ve Mirel ne demek sizler için derledik.

Efla İsminin Anlamı Nedir Ve Efla Ne Demek Efla Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efla İsminin Anlamı Nedir Ve Efla Ne Demek? Efla Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efla ismi, bilge anlamına gelen bir isimdir. Bu isim ise, genellikle kız çocuklar için kullanılır. Bu isim, son zamanlarda telaffuzunun ve anlamının güzelliği ile anne ve baba adaylarının dikkatini çekiyor. Efla isminin anlamı nedir ve Efla ne demek sizler için derledik.

Efekan İsminin Anlamı Nedir Ve Efekan Ne Demek Efekan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efekan İsminin Anlamı Nedir Ve Efekan Ne Demek? Efekan Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Efekan ismi, efenin soyundan gelen anlamı taşır. Türkçe kökenli bir kelime olan bu isim Türkiye'de daha çok ege tarafında tercih edilir. Efekan isminin anlamı nedir ve Efekan ne demek? Efekan adının özellikleri, analizi ve kökeni nedir merak edilenleri sizler için derledik.

Edis İsminin Anlamı Nedir Ve Edis Ne Demek Edis Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Edis İsminin Anlamı Nedir Ve Edis Ne Demek? Edis Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Edis, kökeni Türkçe olan bir isimdir. Hem kız hem de erkeklerde tercih edilmesi mümkün olan Edis isminin uğurlu sayısı 8'dir. TDK sözlük anlamında ulu, yüce, benzerlerinden üstün anlamına gelen Edis ismi Kur'an'da geçmez. Edis ismi hakkında tüm detaylar.

Batmanda mucize kurtuluş kamerada

Batman'da mucize kurtuluş kamerada

Batman Fatih Mahallesi’nde kamyonetin çarparak üstünden geçtiği 5 yaşındaki çocuk, şans eseri kurtularak ayağa kalktı. Kazı anı saniye saniye güvenlik kamarasına yansıdı.

10.08.2022Haber
Edip İsminin Anlamı Nedir Ve Edip Ne Demek Edip Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Edip İsminin Anlamı Nedir Ve Edip Ne Demek? Edip Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Türkiye'de 9 binden fazla kişinin taşıdığı Edip ismi, "edeb" sözcüğünün sıfat halidir. Osmanlı zamanında, seyahatname, mesnevi ve siyasetname gibi nesir (düz yazı) türünde eserler kaleme alan yazarlara edip denirdi. ''Edepli'' ve ''edebiyat'' kelimeleri de Edip ismiyle aynı kökten gelmektedir. Edip adının özellikleri, analizi ve kökenine dair detayları derledik.

Ecren İsminin Anlamı Nedir Ve Ecren Ne Demek Ecren Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Ecren İsminin Anlamı Nedir Ve Ecren Ne Demek? Ecren Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Kız bebekler için son zamanlarda popüler olarak tercih edilen isimlerden biri olan Ecren, mükafat ve ödül gibi çeşitli anlamlara gelmektedir. Hem İslami hem popüler bir isim arayışında olan ebeveynlerin rahatlıkla tercih edebileceği bir isimdir. Ayrıca ücret ve karşılık gibi çeşitli anlamları olan Ecren ismi hakkında merak edilen tüm detaylar.

Ecre İsminin Anlamı Nedir Ve Ecre Ne Demek Ecre Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Ecre İsminin Anlamı Nedir Ve Ecre Ne Demek? Ecre Adının Özellikleri, Analizi Ve Kökeni

Ecre ismi, ülkemizde sıkça kız çocuklarına konulan isimler atasında yer alıyor. Ecre isminin anlamı ise, mükafat, ödül ve karşılık olarak bilinir. Anlamı itibari ile dikkat çeken bu isim günümüzde her geçen gün popülerleşiyor. Ecre isminin anlamı nedir ve Ecre ne demek sizler için derledik.

İzmit Körfezini kirleten gemiye 4 milyon 968 bin lira ceza

İzmit Körfezi'ni kirleten gemiye 4 milyon 968 bin lira ceza

İzmit Körfezi'nde denizi kirlettiği belirlenen, Vanuatu bandıralı, 'Abana' isimli gemiye yönelik 4 milyon 968 bin 823 TL ceza kesildi.

10.08.2022Haber
Muharrem İnce: Cemal Enginyurt her yeri ring zannediyor

Muharrem İnce: Cemal Enginyurt her yeri ring zannediyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında canlı yanında yaşanan olaya ilişkin, "Cemal Enginyurt kendini ringde zannediyor. Meclis’i de ring zannediyor. Her yeri ring zannediyor. Ona yumruklarını değil, dilini kullanmasını öneririm" dedi.

10.08.2022Gündem
Gönül Dağı ne zaman başlıyor Gönül Dağı yeni sezon tarihi belli oldu mu

Gönül Dağı ne zaman başlıyor? Gönül Dağı yeni sezon tarihi belli oldu mu?

Gönül Dağı ne zaman başlayacağı ile yeni sezon öncesi merak ediliyor. 2. sezon finalinde Dilek karakterine hayat veren Gülsim Ali diziye veda etmişti. Dilek karakterinin ölümüyle izleyiciyi şaşırtan dizinin yeni sezonu da merakla bekleniyor. Peki Gönül Dağı ne zaman başlıyor, yeni sezon tarihi belli oldu mu? İşte Gönül Dağı hakkında bilgiler...

10.08.2022Televizyon
MSB: 13 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

MSB: 13 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirildi

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Kilit , Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerine saldırı girişiminde bulunan 8 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hâle getirdiğini bildirdi.

10.08.2022Gündem
Canlı canlı gömüldü... Tuvaleti gelince fark etti

Canlı canlı gömüldü... Tuvaleti gelince fark etti

Sosyal medya Bolivya'dan gelen haber ile çalkalanıyor... Boş tabuta yatan adam canlı canlı gömüldü. Tuvaleti gelinde durumu fark eden talihsiz adam başından geçenleri ülke basınına anlattı.

10.08.2022Dünya
Şehit Eren Bülbülün annesi: Acım taze daha da derinleşiyor

Şehit Eren Bülbül'ün annesi: Acım taze daha da derinleşiyor

TRABZON'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül (15), ölümünün 5'inci yılında kabri başında anılıyor. Oğlunun mezarının başından ayrılmayan Ayşe Bülbül, "13 evladının birini vatanı için şehit vermek gurur verici. 5 yıl oldu, halen daha inanmak istemiyorum. Acım taze, daha da derinleşiyor" diyerek gözyaşı döktü.

10.08.2022Haber
ABD enflasyon rakamları açıklandı

ABD enflasyon rakamları açıklandı

ABD enflasyon rakamları açıklandı. Buna göre ülkenin enflasyonu, temmuz ayında ekonomistlerin beklentilerinin altında kalarak yüzde 8,5 oldu.

10.08.2022Haber
Sinüzite iyi gelen bitkiler nelerdir Sinüzite iyi gelen bitki çayları ve tarifleri

Sinüzite iyi gelen bitkiler nelerdir? Sinüzite iyi gelen bitki çayları ve tarifleri

Sinüzite iyi gelen bitkiler içerisinde; papatya, fesleğen, zencefil gibi bitkiler bulunmaktadır. Sinüzite iyi gelen çaylar içerisinde; papatya çayı, zencefil çayı gibi çaylar sıralanabilir. Sinüzite iyi gelen bitki ve çayları hakkında bilgi vermek, okurlara yardımcı olacaktır. İşte, sinüzite iyi gelen bitkiler ve bitki çayları, tarifleri hakkında ayrıntılar

10.08.2022Sağlık
Boluda bahçesinden mısır alan 3 çocuğa tekme ve yumrukla saldırdı

Bolu'da bahçesinden mısır alan 3 çocuğa tekme ve yumrukla saldırdı

Bolu’da, bahçeden 3 adet mısır aldıkları için bahçe sahibi Erdal Y. (55) tarafından tekme ve yumruklarla darp edilen 3 kız çocuğu hastanelik oldu. Darp edilen kız çocukları, “Bir daha yapacak mı diye hala korku var. Gece uyurken rüyalarımıza giriyor” dedi.

10.08.2022Gündem
Sırt ağrısına iyi gelen egzersizler nelerdir Sırt ağrısına iyi gelen hareketler ve yapılışları

Sırt ağrısına iyi gelen egzersizler nelerdir? Sırt ağrısına iyi gelen hareketler ve yapılışları

Sırt ağrıları için egzersiz yapmak hem ağrıların hafiflemesini hem de sırt kaslarının güçlenmesini sağlar. Sırt ağrılarından kurtulmanın yolları arasında dik yürümek ve oturmak, ağır sırt çantası taşımamak, ideal kiloda olmak ve uygun ortopedik yatakta uyumak sayılabilir. Evde bazı hareketleri düzenli olarak yapmak da sırt ağrısı şikayetlerini azaltmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.08.2022Sağlık
Milli Savunma Bakanlığı acı haberi açıkladı Bir asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı acı haberi açıkladı! Bir asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucunda Uzm.Çvş. Mahsun Şimşek'in şehit olduğunu açıkladı.

10.08.2022Gündem
Dubai vize istiyor mu

Dubai vize istiyor mu?

Dubai vize istiyor mu sorusu, bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşların gündeminde yer alıyor. Peki, Dubai vize istiyor mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

10.08.2022Bilgi
İzmit Körfezini kirleten gemiye 4 milyon 968 bin lira ceza

İzmit Körfezi'ni kirleten gemiye 4 milyon 968 bin lira ceza

İzmit Körfezi'nde denizi kirlettiği belirlenen, Vanuatu bandıralı, 'Abana' isimli gemiye yönelik 4 milyon 968 bin 823 TL ceza kesildi.

10.08.2022Gündem
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyor

Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyor

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye, artık güç dengesine tabi bir ülke olmaktan çıkıp, denge sağlayan güç olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.

10.08.2022Gündem
Fenerbahçede Jorge Jesusa Arda Güler eleştirisi 10 numara yedekte durmaz

Fenerbahçe'de Jorge Jesus'a Arda Güler eleştirisi! '10 numara yedekte durmaz'

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan ilk haftayı Okan Karacan, Spor Arena Youtube kanalında yayınlanan 'Hadi Ben Kaçtım' programında değerlendirdi.

10.08.2022Futbol
Medipol Başakşehir-Breidablik maçı ne zaman İşte müsabaka bilgisi

Medipol Başakşehir-Breidablik maçı ne zaman? İşte müsabaka bilgisi

UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. Eleme Turu ilk mücadelesinde Medipol Başakşehir, İzlanda'da karşı karşıya geldiği Breidablik'i 3-1 mağlup ederek avantajlı bir skorla Türkiye'ye dönmüştü. Turuncu-lacivertliler rövanşta Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda Breidablik ile mücadele edecek. Peki, Medipol Başakşehir-Breidablik maçı ne zaman?

10.08.2022Spor Arena
MasterChef İbrahim kimdir, kaç yaşında, nereli MasterChef İbrahim Gerköy ile ilgili bilgiler

MasterChef İbrahim kimdir, kaç yaşında, nereli? MasterChef İbrahim Gerköy ile ilgili bilgiler

MasterChef İbrahim ile ilgili bilgiler araştırılıyor. MasterChef ana kadrosunda altı yarışmacı ilk gruptan belirlendi. İkinci grup arasından seçmeler ise tüm hızıyla devam ediyor. Ana kadroya girmek isteyen isimler arasında İbrahim Gerköy de bulunuyor. Peki, MasterChef İbrahim kimdir, kaç yaşında, nereli?

10.08.2022Televizyon
Sıfır ve 2. el otomobil satışına sınır mı gelecek... 6 ay ve 6 bin kilometre detayı nedir Bakan açıkladı

Sıfır ve 2. el otomobil satışına sınır mı gelecek... 6 ay ve 6 bin kilometre detayı nedir? Bakan açıkladı!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ilk kez tescil edilen otomobilleri, şirketler, galeriler ve rent a carların 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden satamayacağını duyurdu. İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği Başkanı Hayrettin Ertemel, şahıslara da sınırlama getirilmesi gerektiğini aksi halde spekülasyonun önlenemeyeceğini söyledi.

10.08.2022Bilgi
Vanda metruk evde 33 kaçak göçmen yakalandı

Van'da metruk evde 33 kaçak göçmen yakalandı

Van'ın İpekyolu ilçesinde metruk eve düzenlenen operasyonda Afganistan uyruklu 33 kaçak göçmen yakalandı.

10.08.2022Haber
Oraj ve süper hücre nedir Bu yağış tiplerinde dolu beklenir mi İşte detaylar

Oraj ve süper hücre nedir? Bu yağış tiplerinde dolu beklenir mi? İşte detaylar

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul ve Ankara dahil çok sayıda kentte sağanak yağış etkili oldu. AKOM ve Ankara Valiliği kuvvetli yağışlar nedeniyle peş peşe uyarılarda bulunurken, Meteoroloji'den 9 kent için sarı alarm verildi. AFAD'ın son dakika açıklamasına göre yarın için İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Zonguldak, Düzce ve Sakarya'ya turuncu kodlu uyarı geldi. Bu uyarıların ardından oraj ve süper hücre yağış türleri merak edilen konular arasında oldu. Peki Oraj ve süper hücre nedir? Bu yağış tiplerinde dolu beklenir mi? İşte detaylar

10.08.2022Bilgi
ABD enflasyon verisi açıklandı 2022 Temmuz ayı ABD enflasyon verileri

ABD enflasyon verisi açıklandı! 2022 Temmuz ayı ABD enflasyon verileri

ABD enflasyon verileri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Haziran ayında açıklanan enflasyon rakamları yüzde 9’un üzerine çıkarak 41 yılın zirvesine tırmanmıştı. Peki, 2022 temmuz ayı ABD enflasyon verisi ne oldu?

10.08.2022Ekonomi
Anafartalar Zaferinin 107nci yıl dönümü kutlandı

Anafartalar Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü kutlandı

‘ÇANAKKALE Geçilmez Destanı'nın dönüm noktası olan 'Anafartalar Zaferi'nin 107'nci yıl dönümü, Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Conkbayırı'nda törenle kutlandı.

10.08.2022Gündem
Bahçelievlerde çatışma anı kamerada

Bahçelievler'de çatışma anı kamerada

İstanbul Bahçelievler'de motosikletle gelen iki kişiden biri elindeki uzun namlulu silahla karşılıklı bulunan iki işyerini arka arkaya taradı. Esnafın silahla karşılık vermesi sonrası çatışma çıktı. Saldırıda bir müşteri yaralandı, mermilerden bazıları olayla ilgisi olmayan komşu esnafın dükkanına isabet etti. 1 kişinin gözaltına alındığı olayda işyerlerinin taranma anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

10.08.2022Haber
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman yapılacak, giriş yerleri nasıl sorgulanır İşte belirlenen tarihler ve detaylar

AÖF yaz okulu sınavı ne zaman yapılacak, giriş yerleri nasıl sorgulanır? İşte belirlenen tarihler ve detaylar

AÖF yaz okulu sınavı için geri sayım devam ediyor. Öğrencilerin heyecanla beklediği Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2021-2022 Öğretim Yılı yaz okulu sınavları ağustos ayı içerisinde organize edilecek. Üstten ve alttan ders alarak, yüz yüze ya da online yapılacak yaz okulu sınavlarına girecek olan öğrenciler, “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”ni aosogrenci.anadolu.edu.tr üzerinden temin edebilecekler. Söz konusu Açıköğretim Fakültesi sınavlarında öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulup, 30'ar dakika süre veriliyor. Peki, AÖF yaz okulu sınavı ne zaman, nasıl yapılacak? İşte, 2022 Açıköğretim yaz okulu sınavları hakkında bilgiler.

10.08.2022Bilgi
ABD enflasyon rakamları açıklandı

ABD enflasyon rakamları açıklandı

ABD enflasyon rakamları açıklandı. Buna göre ülkenin enflasyonu, temmuz ayında ekonomistlerin beklentilerinin altında kalarak yüzde 8,5 oldu.

10.08.2022Ekonomi
MasterChef Fatma Nur nereli, kimdir, kaç yaşında MasterChef 2022 Fatma Nur Uçar hakkında bilgiler

MasterChef Fatma Nur nereli, kimdir, kaç yaşında? MasterChef 2022 Fatma Nur Uçar hakkında bilgiler

MasterChef Fatma Nur ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Fatma Nur Uçar, TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef’te 2022 ana kadrosuna giren isimlerden biri oldu. Peki, MasterChef Fatma Nur kimdir, kaç yaşında, nereli?

10.08.2022Televizyon