Milli Piyango Sonuçları

Milli Piyango Sonuçları

On Numara Sonuçları

Şans Topu Sonuçları

Sayısal Loto Sonuçları

Süper Loto Sonuçları

Milli Piyango Haberleri

Milli Piyango Sorgulama

 • Milli Piyango çekilişi nedir?

  Milli Piyango İdaresi (MPI) tarafından gerçekleştirilen Milli Piyango Çekilişi her ayın 9, 19 ve 29'uncu günlerinde gerçekleşmektedir. Genel itibariyle akşam saatlerine doğru Milli Piyango sonuçları bilet sorgula ekranı aktif olmaktadır. Tam liste (sıralı liste) halinde açıklanan listede son 6 rakamına göre büyük ikramiye kazanan numaralar birlikte son 5, 4, 3, 2 rakamına göre çeşitli ikramiyeler kazanan numaralar detaylı olarak yer almaktadır. Aynı zamanda teselli ikramiyesi ve amorti kazanan numaralar da sonuç listesinde bulunmaktadır.
 • Milli Piyango sonuçları nasıl öğrenilir?

  2018, 2019 ve 2020 yıllarında gerçekleştirilen Milli Piyango sonuçları ile ikramiyelerin hangi rakamlara çıktığını hızlıca öğrenmek istiyorsanız, şu an bulunduğunuz sayfadan sonuçlar açıklanır açıklanmaz hızlıca piyango bileti sorgula işlemlerinizi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çekiliş tarihi seçimi yapmak ve bilet numaranızı sorgulama kutusuna girerek bilet sorgula butonuna basmaktır. Böylece ücretsiz olarak bilet sorgulama yapabilir ve biletinize ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.
 • Milli Piyango sorgulama işlemini nasıl gerçekleştiririm?

  Milli Piyango bilet sorgulama işlemini Hurriyet.com.tr bilet sorgulama motoru üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet sorgulama ekranı içerisinde yer alan bilet numarası alanına sahip olduğunuz biletinizin numarasını giriniz ve ardından sorgula butonuna tıklayınız. Böylelikle bilet sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sadece tek bileti değil diğer biletlerinizin numaralarını yazarak bu şekilde sorgulama yapabilirsiniz.Sadece bilgisayar üzerinden değil telefondan milli piyango sorgulama yapmak isteyen kişiler cep telefonlarından kolay bir şekilde sorgulama işlemi yapabilirler.
 • Milli piyango sorgulama motoru nasıl çalışır?

  Milli piyango sorgulama motoru milli piyango sonuçları kolay bir şekilde kontrol edilebilmesi için tasarlanmıştır. MPİ tarafından çekiliş sonuçları açıklandıktan sonra milli piyango sorgulama programı aktif hâle gelir ve bilet numaranızla sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 2020 milli piyango sorgulama ekranı çekiliş başlamasından itibaren takip edilebilir.
 • Milli Piyango ikramiyesi nereden alınır?

  Biletinizin son üç (3) numarasına kadar isabet etmiş olan ikramiye tutarını Milli Piyango gezici ve sabit bayilerinden alabilirsiniz. Ayrıca gezici ve sabit bayiler son dört ya da beş rakamına ikramiye isabet etmiş biletlerin ödemelerini yapabilirler. Daha yüksek tutarda ikramiyelerin ödemeleri gezici ve sabit bayiler tarafından yapılamaz.
  Başbayiler ve sanal ortam bayileri Milli Piyango İdaresi ile imzalamış oldukları sözleşmede yer alan tutara kadar olan ikramiyeler için ödeme yapabilirler.
  Yılbaşı çekilişinde Bir milyon TL (1.000.000 TL) ve üzeri büyük ikramiye tutarları, yılın diğer zamanlarında yapılan çekilişlerdeki büyük ikramiye Genel Müdürlük tarafından bundan daha küçük olan ikramiyeler şube müdürlükleri tarafından ödenmektedir.
 • Milli Piyango biletine imza atılır mı?

  Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen tüm şans oyunlarına ait biletlerin arka yüzüne isim ve soy isimin yazılarak imzalanması güvenlik açısından önerilmektedir. Ek olarak ikramiye kazanan kişilerin ikramiyelerini almak için başvurmaları durumunda kendilerinden biletin sahibi olduklarını ispatlamaları için bilet arka yüzüne ad ve soyad yazarak imzaları istenmektedir.
 • Teselli ikramiyesi nedir?

  Milli piyango büyük ikramiyesini tek rakam ile kaçırmış olan kişilere teselli ikramiyesi verilmektedir.
 • Milli piyango sonuçları sıralı tam liste nasıl kontrol edilir?

  Milli piyango sonuçları sıralı tam liste Hürriyet.com.tr Milli piyango sorgulama ekranı üzerinde yer alan tam liste butonuna tıklanılarak ulaşılabilmektedir. Çekilişler tamamen gerçekleştirildikten sonra sıralı tam liste sayfamızda yer alacaktır.
 • Amorti, çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama için farklı işlem gerekir mi?

  Bilet türünüz fark etmeksizin; çeyrek, yarım ve tam bilet sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bilet numaranızı bilmeniz yeterlidir. Yine biletinize amorti isabet edip etmediğini kontrol etmeniz için farklı bir sorgulama yapmanız gerekmemektedir.
 • Milli Piyango biletleri nerede ve nasıl basılmaktadır?

  Biletlerin basım işi T.C. Merkez Bankası’nın sahip olduğu Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtları üzerine güvenlik koşulları altında gerçekleştirilir. MPİ’nin basımı gerçekleştirdiği tüm biletler, Türk Parasını Koruma yasası güvencesindedir.
 • Bilet satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Milli Piyango biletinin arkayüzünde bayi satış mührünün yer alması gerekir. Pürüzsüz bir yapıda ya da kağıdın örselenmemiş biçimde bir yapıya sahip olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Biletin ön yüzünde sol alt kısımda bulunan güvenlik numarasına iki parmakla gezdirme işlemi yapıldığında rakamların kabarık olduğu hissedilmesi gerekir. Bileti ışığa doğru tutmanız durumunda biletin dokusu içerisinde beyaz renkte MP amblemli filigran yer almaktadır. Ultraviyole ışık altında mavi ile açık yeşil renkte parlayan ve kesik çizgiler biçiminde dağılımı olan elyaflar (3mm) bulunur.
 • Milli Piyango bileti kimler tarafından satın alınabilir?

  18 yaşından büyük olan bireyler Milli Piyango bileti satın alabilirler. 18 yaşını doldurmamış, 18 yaşından küçük olan bireyler bilet satın alamazlar ve biletlerine ikramiye çıkması durumunda ikramiye ödenmesini talep edemezler.
 • Milli Piyango biletlerinde zaman aşımı süresi ne kadardır?

  Milli Piyango biletlerine çıkmış olan ikramiyelerin bir yıllık zamanaşımı süresi bulunmaktadır. Çekiliş gerçekleştikten itibaren ikramiye kazanan biletlerin bir yıl içerisinde ibraz edilip ikramiyelerin alınması gerekmektedir. Bir yıllık zaman aşımını geçmiş olan biletlere ikramiye ödemesi gerçekleştirilmez. Zaman aşım süresi hafta sonuna ya da resmi tatile denk gelmiş olması durumunda izleyen ilk iş günü içerisinde mesai bitimine kadar ikramiye alınabilir.