Daha İyi Bir Dünya İçin Mücadele Eden Aktivist Ünlüler
1972 yılında İsveç, Stokholm’de yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda bir karar alındı ve 5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’ olarak kabul edildi. O günden beri de 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanıyor.
Devamını Oku
Maske Kullanırken Cildimizi Nasıl Koruruz? İşte Uzmanından Tavsiyeler...
Son aylarda yaşadığımız Covid-19 pandemisi hayatımızda pek çok değişime neden oldu. Artık sosyal mesafe, maske kullanımı ve belirli hijyen kuralları bizim için vazgeçilmez. Maske takarken bazı cilt problemleri ile de karşılaşabiliyoruz. Özellikle sıcak havalarda artan cilt sorunlarını Dermatolog Uzm. Dr. Şale Kutsal Yılmaz'a sorduk. Maskenin hayati önem taşıdığının altını çizen Yılmaz, maske kullanırken cilt sorunlarından korunmanın yollarını anlattı.
Devamını Oku
Ayran Detoksu İle Kilo Verilir mi?
Ayran, birçoğumuzun içmeye bayıldığı leziz bir içecek. Peki ayran detoksunu daha önce duydunuz mu? Ayran aşı çorbasının tüketilmesi ile yapılan ayran detoksu diğer adı ile ayran aşı diyetini gelin daha yakından inceleyelim.
Devamını Oku
Akdeniz Diyetiyle Hafıza Nasıl Güçlendirilir?
Her yaşta görülen unutkanlığı ve yaşlılığa bağlı bilişsel gerilemeyi önlemek için bazı temel iyi sağlık alışkanlıklarını kazanmak gerekiyor. Hafızayı korumak için kazanılması gereken sağlık alışkanlıklarından en önemlisinin Akdeniz tarzı diyet olduğunu söyleyen Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Y. Birol Saygı, hafızayı güçlendiren Akdeniz diyetinin inceliklerini anlattı.
Devamını Oku
Kolajen İçeriği Yüksek Besinler
Yaz aylarında maruz kaldığımız güneş kolajen üretimini azaltan etkenlerin başında geliyor. Bunun için yaz aylarında güneşten korunurken bir yandan da kolajen içeriği yüksek besinlerle cildi desteklemek gerekiyor. Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı canlı bir cilt için kolajen içeriği yüksek besinlerin tüketilmesini öneriyor.
Devamını Oku
Adele Bu Diyet İle Zayıfladı! Sirt Food Diyeti Hakkında Merak Edilen Her Şey...
Yıllardır kiloları ile tanıdığımız ve son halini görünce hepimizi şaşırtan Adele, uyguladığı diyet programını açıklayınca 'sirt food' diyeti bir anda meşhur oldu. Bu diyet hakkında merak edilen her şeyi Mahmure yazarlarından Uzman Diyetisyen Elif Erkin'e sorduk. herkesin ilgisini çeken ‘SİRT FOOD’ diyetini bir diyetisyen gözüyle değerlendirdim.
Devamını Oku
Sandra Bullock Açıkladı: Gençlik Sırrım Çocuk Derisi!
Dünyaca ünlü ABD'li oyuncu Sandra Bullock, katıldığı bir TV programında çarpıcı itiraflarda bulundu. Gençlik sırrını açıklayan Bullock, "Genç kalabilmek için çocuk derisi enjekte ettiriyorum" dedi.
Devamını Oku
Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mıdır?
Mastürbasyon yapmakla ilgili merak edilen pek çok şey var. Bunlardan en önemlisi de mastürbasyonun zararlı olup olmadığı konus. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, merak edilen soruları cevapladı.
Devamını Oku
Şok Diyetlerle Kısa Zamanda Kilo Vermek Mümkün mü?
Koronavirüs salgını sürecinde evde geçirilen hareketsiz günler, kilo alımına yol açtı. Normalleşmeyle beraber tartıda eski rakamları görmek isteyenler, kilo vermenin yollarını arıyor. Alınan kiloları çok çabuk vermek isteyerek şok diyetlere yönelenleri ise uzmanlar uyarıyor. 3-5 günde uygulanan şok diyetlerin metabolizma hızını yavaşlattığını belirten uzmanlar, yavaşlayan metabolizma ile birlikte vücudun kalori yakma hızının da düştüğüne dikkat çekiyor.
Devamını Oku
Ünlü Babaların Ünlü Çocukları
Babasının izinden giden ve müzik, oyunculuk, modellik dünyasına adım atan ünlüleri biliyor musunuz? "Aaa bu ismin babası o muymuş?" demeye hazır olun!
Devamını Oku

ASTROLOJİ

KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK

KOÇ BURCU BUGÜN

Doğru bir zamanlama yapmalısınız.Devamı

BOĞA BURCU BUGÜN

Finansal konularda borç-alacak işleriniz gündem yaratabilir.Devamı

İKİZLER BURCU BUGÜN

Bazı süreçleri zaman içinde geliştirebilirsiniz.Devamı

YENGEÇ BURCU BUGÜN

Duygusal anlamda tutkularınızın esiri olmamaya özen göstermelisiniz.Devamı

ASLAN BURCU BUGÜN

Mantığınızdan vazgeçmeyin.Devamı

BAŞAK BURCU BUGÜN

İş hayatınızda alacağınız kararlara karşı daha dikkatli olun.Devamı

TERAZİ BURCU BUGÜN

Kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz.Devamı

AKREP BURCU BUGÜN

Her insanın olumsuz ve zararlı yönleri olabilir.Devamı

YAY BURCU BUGÜN

Minnet dolu olarak şükretmek sizin kalbinizi doldurduğunda yaşamın ışığı ve hakikat sizi içine alır.Devamı

OĞLAK BURCU BUGÜN

Aşama aşama hareket etmeyi tercih edin.Devamı

KOVA BURCU BUGÜN

Yeni bir iş teklifi ya da yeni bir işe geçiş süreci başlatabilirsiniz.Devamı

BALIK BURCU BUGÜN

Kendi doğanıza uygun davranmalısınız.Devamı