Başak Burcu Aylık Yorum

BAŞAK BURCU

23 Ağustos / 22 Eylül

  • Mottosu: Planları uyguladığımda başarılıyımdır.
  • Yönetici Gezegeni: Merkür
  • Elementi: Toprak
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

AYGÜL AYDIN'LA AYLIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, 2 Nisan'da yönetici gezegeniniz Merkür'ün Koç burcunda geri hareketine başlamasıyla nereye koştuğunuzu, nereye varmaya çalıştığınızı sorgulayabilirsiniz. Bu duraksama hali bir çöküşün değil, daha iyi bir ilerlemenin habercisidir. Doğru ve yanlışı ayırt etmek için bu duruma dikkatlice bakmanız gerekecektir; retro boyunca bunu yapacak fırsatınız olacaktır. Ekonomik ve psikolojik açıdan çok açıldığınızı görebilirsiniz. Beklentilerinizin gerçekleşmemesi, aksaklıklar olması, imzalı işlerin gecikmesi gibi konular planlarınızı bozabilir. Yeni yatırımlar ve harcamalar konusunda beklemeniz, mevcut durumu kontrol altına almanız daha iyi bir seçenek olabilir. Kendinizi garantiye almak her zaman ileriye dönük bir plan yapmakla olmaz. Bazen bugünü olabilecek en iyi seviyeye çıkarıp yaşamak da bu garantinin kapsamına girer. Artık garanti kapsamınızı değiştirmelisiniz. Sakin, endişesiz, kuşkusuz kalmak zor gibi gelse de bunu başarmak için kendinizi zorlamalısınız.

5 Nisan'da Venüs'ün Koç burcuna geçişi ile beraber geçmişe bir sünger çekmek için gereken gücü bulabilirsiniz. Olaylar o anda yaşanır ve biter. Bunun etkilerini taşımadığınız sürece bu kural değişmeyecektir; bunu unutmayın. Elinizde ne var ne yok olduğunu bileceğiniz için süreci yönetmeniz daha kolay olabilir. Finansal açıdan kazanımlarınız değişebilir. Yaptığınız işi ana işe dönüştürmek, farklı bir hikaye yazmak isteyebilirsiniz. Bu konuda ailenizden/eşinizden alacağınız destekten önce kendi kendinizi desteklemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Miras, alacak verecek, hukuki işlemler, satın alma gibi konular varsa süreç hızlanabilir ve sonuç almaya başlayabilirsiniz. Bu konuda şanslı etkiler altındasınız ancak nihayete erdirmek, bu sonuca göre planları şekillendirmek için yönetici gezegeniniz Merkür'ün ileri hareketine başlamasını beklemeniz daha akıllıca olabilir. Sağlık sorunları karşısında önceliği operasyonlara ya da kendi yöntemlerinize değil, uzman kontrolüne bırakmanızda fayda var.

8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş Tutulmasıyla aklınızın karanlık odaları aydınlanmaya başlıyor. Kontrollü bir şekilde sürdürdüğünüz hayatınız ve işiniz konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. Dikkat çekici, sizi ön plana taşıyan, donanımınızı sergileyeceğiniz hamleler yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için geç kaldığınızı, yanlış yaptığınızı söyleyenlerin manipülasyonundan kurtuluyorsunuz. Korkuların üzerine gitmek, daha cesur ve hem mental hem de fiziksel olarak daha dik bir duruş sergilemek sizin için kolaylaşacaktır. Ekonomik sancılarınızı sonlandıracak haberler ve sonuçlar alabilirsiniz. Eşinizin/ailenizin destekleri, miras, alacak verecek ve hak sahipliği gibi konular gündeminize gelebilir. Bir süredir devam eden ancak neticelenmeyen alım satım işlemlerinizin hız kazanması sizin de plan yapmanızı kolaylaştıracaktır. İşinize yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Bu sadece maddi değil manevi bir yatırım da olabilir. Çalıştığınız alana ek destek sağlayacak eğitimler, görüşmeler, iş başvuruları yapabilirsiniz. Yazma kabiliyetinizi geliştirmek, sosyal medya, web sitesi gibi alanları daha aktif kullanmanız gerekebilir. Bu sadece bir iş için değil, eğitim, hobi gibi konularda da gündeme gelebilir. Bazı ilişkiler zihninizi fazlaca kurcalayabilir. Bunun bir strese, soruna dönüşmesine müsaade etmemelisiniz. İstemediğiniz, istenmediğiniz ilişkilere karşı yeni bir tutum geliştirmeniz gerekebilir. Araç kullanımı, seyahatler gibi konularda kendinize koyduğunuz engelleri kaldırın.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile beraber kendinizi kısıtladığınız ne varsa serbest bırakmak isteyebilirsiniz. Ait olmadığınızı ya da bir baskı altında olduğunuzu düşündüğünüz durumlara dur demek için ayağa kalkabilirsiniz. İş trafiğiniz kadar kendinize ayırdığınız zamanların da yoğun geçmesi söz konusu olabilir. Araştırma yapmak ve kendinizi güncellemek için iyi bir dönemdesiniz. Bunu gerekli hatta belki zorunlu kılacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Doğru yanlış çizginiz değişebilir. Her zaman başka bir olasılık olduğunu daha iyi idrak edebilir, kendinize yeni seçenekler belirleyebilirsiniz. Teknolojik cihazlar ve işlerle daha çok zaman geçirebilir, işinizi bu alanlara taşıyabilir, bu tarz çalışan kişilerle fikir birliği yapabilirsiniz. Bir şeyler kalıcı olarak değişebilir. Hayatınızı bu değişime hazırlamak adına çevrenizden de destek almanız mümkün olacaktır. Bu destek zaman içerisinde bir ilhama, bir mesaja dönüşebilir. Yani, aynı yerde kalmayacaksınız. Fiziksel olarak da farklı yerler görme isteği duyabilir, seyahat planları yapabilir, hiç planda olmayan yerlere gidebilir ya da gittiğiniz yerlerde şaşırtıcı haberlerle karşılaşabilirsiniz. Ekonomik kaygılarınızı sonlandıracak konular gündeme gelebilir. Bu da yapmak istedikleriniz, almak istediğiniz eğitimler konusunda elinizi güçlendirebilir.

24 Nisan'da Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay bir disipline, bir sisteme ihtiyaç duymak kadar bunu nasıl geliştirip uygulayacağınız konusuna ışık tutabilir. Zihninizi neyle meşgul ettiğinizi görebilir ya da bunları kabul edebilirsiniz. Kaygı, şüphe, kendi kendine konuşma ve düşünme halinin sizi etkilememesi yeni uğraşlar edinmeniz ya da mevcut uğraşlarınızın üzerinde daha çok durmanız gerekebilir. Kitap okumak, faydalı araştırmalar yapmak, sizi aşağıya çekmeyecek insanlardan oluşan bir ortama mensup olmak bu konuda size destek verebilir. Duygusal yoğunluğunuzun hayatınıza ya da işinize olan olumsuz etkisine daha fazla mahal vermemelisiniz. Eksiklerinizin farkına vardığınızda bunları tamamlamak için gerekenleri de görmeniz kolaylaşacaktır. Gündelik yaşantınızla ilgili yeni konular gündeme gelebilir. Bunları yerine getirmek için daha güçlü ve yüksek bir sorumluluk duygusu hissettiğinizi fark edebilirsiniz. Yazı işleri ve eğitimleriniz, araç kullanımı, sosyal medya, yakın çevrenizle olan etkileşimleriniz ön planda olabilir. Bazı yanlış anlaşılmaların, belirsizlik ve ikilemlerin çözülmesi sizi rahatlatacaktır. Kiminle ne paylaştığınız, kimden ne duyduğunuzun önemli olduğu bir dönem olabilir. Dedikodu ve önyargının etkisinde kalmamak için mantıklı ve adil hareket etmelisiniz.

25 Nisan'da yönetici gezegeniniz Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine başlamasıyla beraber ekonomik sancılarınız son bulabilir. Daha rahat adım atabilir, paylaşımlarda bulunabilir ve işinizi gösterebilirsiniz. Kendinize seçtiğiniz hedefin bir korkuya ya da anlık heyecana dönüşmemesi için sistemli çalışmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Ortaklı işler, eşinizden/ailenizden gelecek destekler ya da miras gibi konularda süreç hızlanabilir. Elinizin bollaşması, beklentilerinizin gerçekleşmesi, yaptığınız değerlendirmelerin yürürlüğe girmesi gibi gündemleriniz olabilir. Riskleri bilmek, önemli kararları verirken acele etmemek konusundaki gayretinizin meyvelerini toplayabilirsiniz.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile şanslı ve kaliteli bir döneme giriyorsunuz. Hayatınızdaki olayların, değerlerin vadesini düşünebilirsiniz. Yükleşen, ağırlaşan ve iyi hissettirmeyen tercihleri bırakmak adına olumlu bir dönem olabilir. Daha iyimser ve keyifli hissetmek isteyebilirsiniz. Eğitimlerinizi derinleştirmek, yazılı ve kalıcı çalışmalar yapmak, kazanç sistemleri geliştirmek, işinize ve inançlarınıza değer katmak adına önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ufkunuzu genişletmelisiniz. Saplanıp kalmanın, her şeyi olduğu haliyle kabul etmenin değil üzerine gidip ilerlemenin zamanında olduğunuzu unutmayın. İş ve yer değişiklikleri, sosyal mecralar ve internet kullanımı, yazı işleri ya da yazılı başvurular, pasaport ve vize işlemleri gibi konular gündeminize yer bulabilir. Ticari ortaklıklar açısından taşlar yerine oturabilir, konumunuz ve yapacaklarınız netleşebilir. Bir isim ve değer oluşturma açısından sevindirici haberler alabilirsiniz.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcuna geçişi ile hayatınızda yeni bir dönem başlatmak isteyebilirsiniz. Korku, endişe, öfke hatta sevgi konusunda bile aşırıya kaçan ve artık hizmet etmeyen hiçbir şeye tahammül etmemelisiniz. Mars'ın yeni bir döngüyü başlatması size ilham olabilir ve bunun için de bazı vedalara zemin hazırlayabilirsiniz. Sağlık sorunlarınızı çözmek, operasyonlar, araç gereç kullanımı, canlanmasından korktuğunuz düşünceler gündeminizde yer bulabilir. Dahası, bunların hepsiyle mücadele edecek gücü de kendinizde bulabilirsiniz. Korkmanızın altında zayıf olduğunuz düşüncesi yatabilir ama üzerine gitmeyi öğreneceksiniz. Yoğun duyguların yoğun ve hızlı tepkileri olabilir. Düşünceli, ölçülü, ne yaptığını bilen bir tutum sergilemek önemli olacaktır. Psikolojik ve fiziksel kazalardan korunmak için bu gereklidir. Ek iş faaliyetleri, parasal gündemler, miras, hak sahipliği gibi konular gündeminizde yer bulabilir. Süreçlerin hızlanması, belirginleşmesi, çabanızla sonuçlanması söz konusu olabilir.

Motivasyon Sözü: "Yaptığın her şeyin bir anlamı olduğunu unutma. Bazen o anlamı görmek zaman alır."

 

 

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER