Akrep Burcu Aylık Yorum

AKREP BURCU

23 Ekim / 21 Kasım

  • Mottosu: Herkes bu dünyaya yalnız gelir, yalnız gider!
  • Yönetici Gezegeni: Mars, Pluton
  • Elementi: Su
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Koç burcundaki Merkür'ün 2 Nisan'da geri hareketine başlaması hem çalışma hayatınızı hem de günlük düzeninizi alıştığınız formdan çıkarabilir. Ani gelişen durumlar size yeni kararlar aldırabilir. İş değişikliği, terfi, istifa, anlaşmazlıklar gibi konular gündeminize gelebilir. Bunları aceleye getirmemeli, peşin hükümlerle ya da anlık heyecanlarla hareket etmemelisiniz. Hikayenize göre bunun kararını vereceksiniz ama bu kararı verirken mantığınızı dinlemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Alışılmışın dışında hareket etmenin size göre olmadığını düşünebilirsiniz ancak bunu kırmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Doğrudan, iyiden ve çabadan yana olduğunuz sürece bu kırılmanın ardından sevindirici haberler alabilirsiniz. Dedikodu, laf dalaşı, iş kazaları gibi durumlara maruz kalabilirsiniz. Stresin başka rahatsızlıklar tetikleyeceği, öfkenin fiziksel sorunlara yol açabileceğini unutmamalısınız. Sakin ve makul kalmanın, işinize odaklanmanın, bedensel ve mental sağlığı korunmanın önemli olduğu bir dönemdesiniz.

5 Nisan'da Venüs'ün Koç burcuna geçişi ile beraber sevdiğiniz işi yaparak seveceğiniz bir hayata erişebilirsiniz. Kendinizi kısıtlamanın, bir kalıbın içinde tutmanın değil o kalıbın dışındakilere odaklanmanın zamanındasınız. Becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve bu sayede dikkat çekeceğiniz gelişmeler söz konusu olabilir. Hem ekonomik hem de fiziksel açıdan kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. İşinizi, yeteneklerinizi geliştirmek isterken bunu yapabileceğiniz sektörler, meslek dallarına yönelmelisiniz. İnisiyatif alabilmelisiniz, bunun önünün açıldığı bir dönemde kendinizi kapatmayın. Yeni insanlar tanıyacağınız, insanlara sesinizi duyurabileceğiniz durumlara hazırlık yapmalısınız. Bunu spor ve yeni bir beslenme düzeniyle fiziksel olarak da yaptığınızda başarınızı, iyilik halinizi sürdürülebilir hale getirebilirsiniz. Sizin için, sizi ileriye götürmeyen her şeyin devrinin kapandığını görecek ve bundan endişe değil mutluluk duyacaksınız.

8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulmasıyla beraber hayatınıza yeni bir soluk gelmesine hazır olun. Kendinizi fiziksel olarak daha güçlü hissetmek adına yeni kararlar alabilirsiniz. Bu konuda çaba göstermeniz gerektiğini kabul etmek için olumsuz bir durum yaşamayı beklememelisiniz. Sağlığınızı korumak, kazalara ya da rahatsızlıklara yol açmamak için bedensel dengeyi kurmanız gerekecektir. 2023 yılından bu yana bu konudaki sınavlarınız, alışkanlıklarınız size yol gösterici olabilir. Bu haftayı ve tutulmayı iyi değerlendirerek fiziksel ve mental olarak ağırlaştıran durumlardan sıyrılmaya çalışmalısınız. Spor ve uyku düzeni, popüler olan değil ihtiyacınıza uygun beslenme alışkanlıkları oluşturmak yapmak istedikleriniz için daha fazla güç ve zaman bulmanızı sağlayabilir. Günlük yaşamınız, iş hayatınız konusunda da yenilikler sizi bekliyor olabilir. Kötü hissettiğiniz, etki altında kaldığınız, potansiyelinizi ortaya çıkaramadığınız durumlarla vedalaşmak isteyebilirsiniz. İş görüşmeleri, yeni girişimler, sorumluluk ve statü değişimi gibi konular gündeminize gelebilir. Tek başınıza kalmak, kararlarınızı bir etki altında almanızı önleyecektir. İnzivadan ziyade bireysel alan oluşturma, tek başına sosyalleşme ya da iş yapma becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bu sayede yüzleşmekten kaçtığınız, yapmaktan tereddüt ettiğiniz her şey için olumlu bir zemin oluşturabilirsiniz.

19 Nisan'da Güneş Boğa burcuna geçiyor ve önemsediğiniz konuların önemli öznesi haline geliyorsunuz. İkili ilişkilerde bir çıkmazda olduğunuzu, belirsizlik yaşadığınızı düşünerek karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bu zorluğu aşmanıza yardımcı olacak insanlar ve gündemler hayatınıza dahil olabilir. Sesinizi duymaları, çağrınıza yanıt vermeleri, sizi anlamaları değerli hissetmenizi sağlayacaktır. Bu değeri korumak, karşılığını vermek üzere adım atmak isteyebilirsiniz. Beklentilerinizin dışında da gelişebilecek adımlara hazırlıklı olmanızda fayda var. Bitiş ve başlangıçlar her zaman hayatınızda yer alsa da, bu kez farklı bir benlik ve kalple ilerleyeceğinizi fark edebilirsiniz. İlgi odağı olmanız, işinizle ve duruşunuzla dikkatleri toplamanız çevrenizin bakışlarını değiştirdiği gibi sizin de aklınızı karıştırabilir. Sosyal ve ticari ilişkilerde bazı pürüzler yaşayabilir, nasıl davranacağınızı kestirmekte zorlanabilirsiniz. Güven duygunuzu neyin üzerine inşa ettiğinizi sorgulayabilirsiniz. Hukuksal konular gündeminizde yer bulabilir, mevcut davalarınızla ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Anlaşmazlıkların neticesinde insan ilişkileri ve işle ilgili konularda nasıl bir tutum sergilemeniz gerektiğini, çevrenize nasıl etkiler bıraktığınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Bu farkındalıktan rahatsızlık duyduğunuzda hala kabullenemediğiniz, ısrarcı olduğunuz bir şeyler olabileceğini düşünün ve bunlara, bunları size anlatabilecek kişilere kucak açın.

24 Nisan'da burcunuzda gerçekleşecek dolunay ile sınırlarınızı aşmanın, farklılaşmanın ve iyileşmenin önünün açıldığını görebilirsiniz. Mutsuz, gergin ve anlaşılmaz hissettiren duygulardan arınıyorsunuz. Bunlara zemin oluşturan alışkanlıklarınız ya da ilişkilerinize keskin bir çizgi çizmelisiniz. Zorunluluk hissettiğinizde başka bir alternatif ya da olayın gerçekliğini görme şansınız azalır. Dolunay ile hislerinizden ve bunların size yaptırdıklarından emin oluyorsunuz. Yaşam alanlarınıza ve şeklinize yönelebilir, bir arınma ve toparlanma dönemine girebilirsiniz. Fazla eşyalardan kurtulma, sağlıklı beslenme ve yaş alma, taşınma, ev sahibi olma ya da evlilik gibi zor karar vereceğiniz konular size yeşil ışık yakıyor. Aile ortamında yapacağınız önemli konuşmalar bu ışığı daha iyi görmenize ve kullanmanıza yardımcı olabilir. Gizli kalmış, saklanmış durumlar ortaya çıkabilir. Planlarınızın bozulduğunu, hayallerinizin yıkıldığını zannederken aslında bir felaketin eşiğinden dönmüş olabilirsiniz. Bu motivasyonla ve olgunlukla baktığınız her şeyin sizi bir adım sonrasına daha rahat götüreceğini bilmelisiniz. İş kurma, sosyal alanlarda yenilikler yapma, sorunların kaynağını bularak ilerleme konusunda şanslı etkiler altındasınız.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcundaki geri hareketini sonlandırmasıyla özellikle sağlık konularındaki aksaklıkların önüne daha hızlı geçebilirsiniz. Bir rutin oluşturmaya ve kendinizi her geçen gün daha iyiye dönüştürmeye hazırlanmak için iyi etkiler altındasınız. Sizde stres, kaos, yorgunluk ve dürtüsellik oluşturan durumları değiştirebilirsiniz. Değiştiremeyeceğiniz durumlar söz konusu ise de bunlar karşısındaki tutumlarınızı gözden geçirmenizde fayda var. Aşırı ve hızlı hareketlerden kaçınmalı, denge kurmayı öğrenmeli, yoğun programlarınız varsa günü planlayarak ilerlemelisiniz. En azından bir çerçevenizin olması size kapasitenizi doğru ve etkin kullanma fırsatı sunabilir. İş görüşmeleri ve sorumluluklarınızla ilgili konuların neticelerini almaya başlayabilirsiniz.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber ikili ilişkiler konusunda duygularınız, mantığınız netleşebilir. Keyifli ve sevindirici haberler alacağınız, vereceğiniz bir dönemdesiniz. Anlamayı ve anlaşmayı seçen kişilerle bir arada olmak, kaygılarınızı sonlandıracaktır. Bu da hayati kararları beraberinde getirebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak, evlilik, ortaklık gibi gündemleriniz olabilir. Kalıcı neticeler, istikrarlı kazanım ve mutluluklara odaklanıyorsunuz. Ortak paydada buluşmak ve bununla mutlu olmak adına çaba sarf etmelisiniz. Dikkatleri çekeceksiniz. Kaliteli ve nitelikli insanlarla bir araya gelebilir, ticari ortaklıklar yapabilir ve işinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Destek olmak ve destek görmek adına da olumlu etkiler altındasınız. Danışmanlık, yatırım, gayrimenkuller, hukuksal konularda şansınız yüksek olabilir. Yaşadıklarınız ya da iş tercihlerinize göre değerlendirmeye alabilirsiniz.

30 Nisan'da yönetici gezegeniniz Mars'ın Koç burcuna geçişi ile beraber iş temponuz, gündelik yaşantınız ve alışkanlıkarınız değişebilir. Bu değişimin iyi yönde olması, aklınızı iyi kullanmaya ve ölçülü olmaya bağlı olabilir. Aynı işi yapan kişilerle bir araya gelebilir, kendinizi öne çıkarmak isteyebilir ya da böyle bir rekabetin içine düşürülebilirsiniz. Gelişiminize katkı sağlayacekken işlerinizi zorlaştıran etkilere karşı uyanık olmalısınız. Arayışlarınız, bireysel çalışmalarınız, e ticaret, çözüm ortaklığı, girişimcilik, danışmanlık gibi alanlardaki tecrübeleriniz ya da istekleriniz doğrultusunda hareket etmelisiniz. Fiziksel olarak da hareketliliğe önem vermeniz gerekebilir. Hem enerjinizi atmak hem de sağlıklı olmak adına spora başlayabilir, ulaşım tercihlerinizi değiştirebilir, adım sayınızı arttıracak aktivitelerle ilgilenebilirsiniz. İş kazaları, evdeki aksaklıklar, elektronik cihazların sorunları, kesici aletlerle ilgili konular gündeminize gelebilir. Dikkatli ve özenli olmanızda fayda var.

Motivasyon Sözü: "Dünyayı değiştirebilirsin. Tek ihtiyacın olan bir fikir ve onu gerçekleştirmek için azim.”

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER