Balık Burcu Aylık Yorum

BALIK BURCU

20 Şubat / 20 Mart

  • Mottosu: İnanmak yaşamın en anlamlı noktasıdır.
  • Yönetici Gezegeni: Neptün
  • Elementi: Su
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

AYGÜL AYDIN'LA AYLIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, 2 Nisan'da Merkür'ün Koç burcundaki geri hareketiyle hayatınızda yolunda olmadığını düşündüğünüz konuları ve harcamaları dengeye getirebilirsiniz. Kontrolü kaybettiğinizin daha önce farkına vardıysanız retro süreci size çok iyi toparlanma ve yenilenme fırsatları verecektir. Hem gelir hem de gider noktasında planınızda olmayan durumlar gelişebilir. Her iki durumu da en iyi şekilde değerlendirmek için sakince düşünmeli, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre hareket ettiğinizden emin olmalısınız. Kısa vadeli, getirisi olmayan, sabun köpüğü etkisi bırakan işlerden sıyrılmak ve kendi yolunuzu belirlemek için bu dönemi kullanın. Sadece kendinizde değil çevrenizde de bu yönde değişiklikler görebilirsiniz. Kimin ne kadar değer ve destek verdiğini fark etmek, başta kırıcı hatta gerilimli hissettirse de aslında iyiliğinize geliştiğini anlamanız uzun sürmeyecektir. Gecikmeli borçlar, yatırım planları, banka işlemleri, alacak verecek konularında risk almamanız ya da bunları önemsizleştirmemenizde fayda var. Yeni iş planları ya da teklifleri önünüze gelebilir, dikkatli okuyup değerlendirmeniz önemli olacaktır.

5 Nisan'da Venüs'ün burcunuzdan ayrılıp Koç burcuna geçişi ile beraber hayattan ne beklediğinizi düşünebilir ve artık bu konuda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Kendi hikayenizi başka hikayelerle kıyaslamayı bırakıyorsunuz. Artık arkanıza değil önünüze bakma zamanındasınız. Başınızı sürekli geçmişe döndüren konulara veda edip yeni gündemler oluşturmalısınız. İlişkiler, iş hayatı ve bireysel istekleriniz noktasında aydınlanma yaşayabilirsiniz. Yeni mutluluk ve kazanç kaynakları arayışına girebilirsiniz. Bu durumda, yaptığınız bazı işlerinizin ya da miras, mahkeme gibi işlemlerden doğan haklarınızın geri dönüşü de belirleyici olabilir. Fiziksel olarak da kendinize yatırım yapmak isteyebilir, edindiğiniz alışkanlıkları kullanmak ve bunlarla daha iyi yerlere gelmek adına çalışabilirsiniz. Seçimlerinizi bu minvalde yapacak olmak pek çok konuda motivasyon ve girişimci ruh taşıdığınızı size ispatlayacaktır. Merkür'ün geri harekette olduğunu da hesaba katarak paranızı doğru yönetmeli, bu konuda gerekirse güvendiğiniz kişilerle, ailenizle ya da bir iş uzmanla beraber hareket etmelisiniz.

8 Nisan'da Koç burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulmasıyla ekonomik koşullarınızı ve hayat standartlarınızı yükseltmek için daha fazla beklememeniz gerektiğini görebilirsiniz. Kendinizi sınırlamanın, hakkınız olandan vazgeçmenin, gereksiz fedakarlığın hayatı kaçırmanıza neden olduğunu fark ediyorsunuz. Mutluluğun koşullara, fırsatlara bağlı olmasını değil kendinize bağlı olması gerektiğini görmek özgüveninizi yükseltecektir. Mevcut işinizde ilerleme şansınız yoksa ya da sizi tatmin edecek farklı gelişimler elde edemiyorsanız bir alternatif düşünmelisiniz. Becerilerinizi, isteklerinizi, elinizden ve içinizden neyin geldiğini görerek bir yol çizebilirsiniz. Borsa, yatırım ve birikim, psikoloji, araştırma ve soruşturma gibi mücadele, motivasyon, donanım gerektiren alanlarda başarılı olabilirsiniz. Bu gibi konularda daha önce cesaret gösteremediğiniz için kaçırdığınız fırsatlara üzülmeyi bırakarak yeni ve farklı olarak ne yapacağınıza odaklanmalısınız. Seçtiğiniz, ilgilendiğiniz bir konuda eğitim almak, uzmanlaşmak, yetkili kişilerle görüşmek, araç gereç edinmek, sosyal mecraları ve yapay zeka desteğini kullanmak adına çalışmalar yapabilirsiniz.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçmesiyle yeni fırsatlarla etrafınızın sarılacağı bir döneme giriyorsunuz. Duygularınızı göstermek, istekleriniz için çalışmak, hem işbirliklerinde hem bireysel alanlarda daha iyi sonuçlar almak önceliğiniz olabilir. Bu konuda daha önceki tecrübeleriniz size yol gösterirken aynı zamanda yeni tanışacağınız kişilerden de önemli destekler alabilirsiniz. Yakın çevrenize yeni insanların dahil olmasıyla bazı kalıpların dışına çıkmanız daha hızlı olabilir. Sosyal mecralarda, fiziksel ortamlarda kendinizi göstereceğiniz işlerle gündeme gelebilirsiniz. Basit bir içerik bile olsa onu en iyi şekilde hazırlayacak donanıma sahip olmayı hedefleyebilirsiniz. Dil bilgisi, sosyal ve popüler konular, doğal ürünler, güzellik, estetik gibi konulara yatkınlığınız artabilir ya da sürpriz bir şekilde sizi bu gibi alanlara çekecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sıkı çalışmanız, sonuna kadar götürmeniz, somut sonuçlar üzerinde durmanız, sezgi ve hislerinizi dengeli kullanmanız gereken bir dönem olabilir. Yorucu gibi gelse de bu yeni rutinin sizi beslediğini, hayatınızdaki insanlarla iyi iletişim kurmanızı sağladığını, bazı korkularınızı geride bırakmanıza yardımcı olduğunu fark edeceksiniz. Kısa süreli seyahatler, iş ya da gezi planları gündeminize gelebilir. Araçlarınızı ve evraklarınızı kontrol etmenizde, önlem alarak hareket etmenizde fayda var.

24 Nisan'da Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay ile beraber hayat tarzınız ve inançlarınız konusundaki bağlantıyı, farklılılıkları daha net görebilirsiniz. Bir şeylere körü körüne inandığınızı fark edebilir, bildiğinizin dışında detaylar ve kurallar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir öğrenme ve gelişme sürecindesiniz. Savunma mekanizması geliştirmek, yeni idealler oluşturmak, zamanın ve konuların aynı kalmadığını görmek adına önemli etkiler altındasınız. Bazı kararların, işlerin size göre olmadığını düşünebilirsiniz. Bu durum geri adım atmanız için değil farklı deneyimler elde etme vaktine geldiğiniz içindir. Fırsatları zamanında değerlendirmenin aklınızdaki soru işaretlerine, yaşamdan beklentilerinize bir karşılık vereceğini unutmamalısınız. Yorgun, tükenmiş ve umutsuz olduğunuz yerde kalmaya ısrar etmedikçe bunu aşmanız hatta yok etmeniz mümkün olacaktır. Kendi içinizde kavgasını verdiğiniz konulara çözüm bulmanız, dışarıda olmakla, hayat karışmakla, sorumluluk almakla kolaylaşabilir. İnsanlara olan güveninizin boşa çıkması, bazı sırlarınızın gündeme getirilmesi bu anlamda ittirici bir güç olabilir. Yaşadıklarınızı görmezden gelmeyin. Seyahat işleri, taşınma, iş değişikliği, hukuksal konularda kararlarınızı netleştirecek haberler alabilirsiniz.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine başlamasıyla maddi konulardaki adımlarınız hızlanabilir. Beklentilerinizin önündeki engelleri aşmak adına yeni çözümler üretebilirsiniz. Kendi gücünüzü göstermek adına ne planladıysanız o doğrultuda ilerlemeye çalışmalısınız. Borçlarınızı kapatmak, ödemelerinizi kontrol altına almak, yatırımlarınızı planlamak adına hamleler yapabilirsiniz. Bu konuda daha önceki tecrübelerinizi göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kendinize, sevdiklerinize değer vermenin ve bunu gerçek niyetlerle, şeffaflıkla yaşamanın ne kadar öenmli olduğunu hatırlamak sizi motive edecektir.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber ticari konularda şanslı bir döneme giriyorsunuz. Çalışmalarınızı hızlandırırken aynı zamanda sonuç almaya, bunları geliştirmeye ve bir disiplin oluşturmaya başlayabilirsiniz. Görüşmeler yapmak, yeteneklerinizi kullanmak, el becerinizi geliştirmek adına önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Nezaketiniz, tutumlarınız ve etkileyici ifadelerinizle dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışacağınız, güçlü bağlar kuracağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Duygusal ve sosyal anlamda bereketli, verimli bir dönem olabilir. Kadın girişimciler, kadın dostlarınızdan destekler ya da sizin onlarla yapacağınız görüşmeler açısından önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

30 Nisan'da Mars'ın burcunuzdan ayrılıp Koç burcuna geçmesiyle ekonomik açıdan hızlı ve kazançlı bir döneme girebilirsiniz. Maddi açıdan yeni seçeneklerinizin olmasını isteyebilir, bunun için araştırma ve görüşmeler yapabilirsiniz. Kişisel deneyimlerinizi kazanca dönüştürmek, hayatınıza değer katmak, bazı bağımlılıkları terk etmek adına önemli bir dönem olabilir. Çaba sarf etmekten kaçınmamalısınız. Bu konuda yüksek motivasyona sahip olmanız gerektiği kadar akıllı hamlelere, zaman yönetimine ve dikkate de ihtiyacınız olacaktır. Borçlanma, ödemeler, bankalarla ilgili işlemler gündeminizde olabilir. Kazançlarınızı yönetmek zorlaşabilir. Elinizin bollaşması, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve keyif sürmek adına imkan tanıyabilir. Ancak bunları kontrol altında tutmalısınız. Hızlı tüketim kurbanı olmamalı, deyim yerindeyse sizi gaza getirecek ortamlarda bulunmamalısınız. Tüketim kontrolünü beslenme konusunda da yapmanız önemli olacaktır.

Motivasyon Sözü: "Motivasyon geçicidir, disiplin ise kalıcıdır."

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER