Kova Burcu Aylık Yorum

KOVA BURCU

22 Ocak / 19 Şubat

  • Mottosu: Özgür olmayı biliyorum.
  • Yönetici Gezegeni: Uranüs
  • Elementi: Hava
  • PAYLAŞ

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 2 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay ile içten içe durdurulduğunuzu düşündüğünüz meselelerle ilgili kararlar alabilirsiniz. Güçlü bir iradeye sahip olduğunuzu önce kendinize ispatlıyorsunuz. Arkadaşlarınız, yakın çevreniz ya da ailenizden olabilecek biri ya da birilerinin sizinle ilgili gerçek niyetini öğrenebilir, insanlarla olan sınırlarınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Size ve hedeflerinize hizmet etmeyecek insanlarla bir arada bulunmak istemeyebilir, size bunu hissettiren durumları ortadan kaldırmak için yoğun bir mesai harcayabilirsiniz. Kendinize karşı acımasız olduğunuzu düşünmeyin, dik durabilmek için adımınızı sağlam yere basmanız gerektiğini düşünün.

Aynı tarihte Merkür’ün burcunuzda ilerlemeye başlaması, özgüveninizi tazeleyebilir. Hedeflerinizi planlayabilir, bunlar üzerine konuşabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda fikirlerinizde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Beklenmedik tanışmalar yaşantınızın bu döneminde güzel ve önemli izler bırakabilir. Bu kapsamda söylemlerinize dikkat etmenizde fayda var. Zira 14 Ocak’ta Merkür’ün geri hareketine geçecek olması, buradaki konularla ilgili size sınava tabi tutabilir. Burcunuzdaki Satürn’ün öğretilerinden destek almalı, tamamen kendi bildiğinizle hareket etmek yerine çevrenizde bıraktığınız etkiye göre de tutumlarınızı belirlemelisiniz. Anlaşılır bir dil kullanmak ve olumsuz eleştiriden uzak olmak, Retro dönemini en az hasarla geçirmenizi sağlayacaktır.

Uranüs’ün Boğa burcunda ileri hareket edeceği, ay düğümlerinin Boğa-Akrep hattına geçeceği ve Yengeç burcunda bir dolunayın gerçekleşeceği 18 Ocak tarihi itibariyle, sizi zorlayan her şeye bir sünger çekiyor yenilenmenize olanak sağlayan konulara yer açıyorsunuz. Hem aile hayatınızda hem de kariyerinizle ilgili konularda geleneklerin dışına çıkıyorsunuz. Bununla ilgili girişimlerinizi doğru bir şekilde değerledirmeniz doğru bir mücadele vermenizi sağlayacaktır. Aile kurmak, yeni bir iş alanı oluşturmak için geçmişteki hatalarınıza çekilmek yerine önünüze bakmayı tercih etmelisiniz. Bildiklerinizin dışında gelişmelerin yaşanacağı bir sezona giriyorsunuz. Güç savaşlarına girmemeli, karşılaştığınız insanlar ve teklifler konusunda direnç göstermeyi bırakmalısınız. Yengeç dolunayı çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızla ilgili netliği gözler önüne serdiğinde bunu kabul edin. Bu sayede karşılaşacağınız zorluklara çözüm bulmanız da kolaylaşacaktır. Sağlığınızla ilgili iyi gelişmeler yaşanabilir, psikolojik olarak yorulmanıza neden olan problemlerinizi aşmaya başlayabilirsiniz.

20 Ocak’ta Güneş’in burcunuza geçmesiyle birlikte hayatınızın birçok alanında yenilendiğinizi fark edebilirsiniz. Enerjiniz yükseliyor, nerede olduğunuzu ve nereye gideceğinizi daha iyi görebiliyorsunuz. Toplum içinde varlığınızla, duruşunuzla kendinizi belli edebilir yaptığınız girişimlerle adınızdan söz ettirebilirsiniz. Duygusal ve ticari ilişkiler bu dönemde hız kazanabilir, ilgi çekici olmanız sebebiyle önemli tanışma hikayelerine dahil olabilirsiniz.

Mars’ın 24 Ocak’ta Oğlak burcuna geçmesi, sizi iç dünyanızda bir yolculuğa çıkarabilir. Kendi halinizde kalmak isteyebilir, sadece günlük işlerinizi tamamlayarak kalan zamanı kendinize ayırabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz, düzene koymak istediğiniz konularla ilgili planlar yapabilirsiniz. Sizden gizlenen durumlar, gizli düşmanlıklar karşısında öfkenize yenik düşmemeye özen göstermelisiniz. İçten içe kendinizi bu düşüncelerle doldurmanız, sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyecektir. Meditasyon ve yalnız başınıza yapacağınız başka aktivitelerle ruhsal açıdan kendinizi destekleyebilirsiniz.

Motivasyon Sözü: “Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bile bir kenara çekilir.”

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER