Kova Burcu Aylık Yorum

KOVA BURCU

22 Ocak / 19 Şubat

  • Mottosu: Özgür olmayı biliyorum.
  • Yönetici Gezegeni: Uranüs
  • Elementi: Hava
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

AYGÜL AYDIN'LA AYLIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, 2 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda geri hareketine başlaması rüzgarın sizden yana estiğini ancak dikkatli olmanız gereken dönemleri hatırlatabilir. Bir yeniliğin peşinde koşmak, farklı konularda girişimler yapmak adına uygun bir zemin bulamayabilirsiniz. Araştırmak, doğrusunu anlamak, aklınızdaki soru işaretlerini çözmek size daha büyük kazançlar ve avantajlar getirebilir. Heyecanınızı, hırsınızı, hayallerinizi dizginlemek zor gibi gelebilir ya da bunu reddedebilirsiniz. Ancak hem bireysel hem de sosyal açıdan bunun olumsuz sonuçlarıyla karşılaşabilir, bazı arkadaşlarınızla aranızın açılmasına mahal verebilirsiniz. İddianızı koruyun ve bunun altını dolduracak donanıma ulaşmaya çalışın. Bu konuda teknik desteğe ihtiyaç duyabilir, ziyaretler yapmanız gerekebilir. Biletli ve rezervasyonlu işlerinizde, bilgisayar, telefon, araç arıza ve eksikleriniz konusunda dikkatli ve tedbirli olmanızda fayda var.

5 Nisan'da Koç burcuna geçen Venüs yeni insanlarla ve gündemlerle tanışmak konusunda sizi destekleyebilir. Sosyal anksiyeteniz olmasa da çekindiğiniz, adım atamadığınız ya da gelişim kaydedemediğiniz durumlar için avantajlar yakalayabilirsiniz. Artık bunun için birinden bir karşılık beklememeniz gerektiğini göreceksiniz. Kendi düğümünüzü kendiniz çözdüğünüzde ulaşılmaz, zor gibi görünen her şeyin size doğru geldiğini görebilirsiniz. Sosyal ortamlarda ve kanallarda dikkatleri çekebilir, işinizle ya da düşüncelerinizle bir akım başlatabilirsiniz. Bu alanları daha iyi kullanmanın inceliklerini öğrenmek için kendinize zaman tanımanızda fayda var. Yakınlarınızla olan ilişkileriniz, kadın dostlarınız önemli olabilir. Bazı ilişkilerinizde yeni kararlar almak gerektiğinde inisiyatif almaktan çekinmemelisiniz. Parasal anlamda getiriler elde edebilir, önceki görüşmelerinizin ya da işlerinizin sonuçlarını alabilirsiniz.

8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş Tutulması ilişkiler ve düşünceler konusunda size yeni bir sınır koymanız gerektiğini hatırlatabilir. Çemberi daraltmak ya da genişletmek sizin hikayenize göre şekillenecektir ama burada asıl mesaj çemberin artık eski ölçüsünde olmaması gerektiğidir. Gösterdiğiniz özenin karşılığını bulacağınız, bulamadığınızda devam edebilme yetinizi ortaya koyacağınız, bir konuya ya da bir insana olan bağlılığınızı strese dönüştürmeyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Öfke, dikkatsizlik, adaptasyon gibi dürtüler yerine araştırmaya, okumaya, öğrendiklerinizi kullanmaya ve bunu beraber yürütebileceğiniz insanlara daha çok yer ve zaman vermek isteyebilirsiniz. Bireysel alanlarınızın gücünü, hayatınıza ve düşüncelerinize etkisini daha iyi görebilirsiniz. Bunu geliştirmek, kendinize has bir tarz belirlemek ya da bu tarzı bir sisteme dönüştürmek adına olumlu etkiler altındasınız. Özellikle kariyerinizi destekleyeceğiniz eğitimler ve çalışmalar konusunda daha yoğun bir istek duyabilirsiniz. Duymadığınızı düşünüyorsanız bu konuda aksiyona geçmek için zaman kaybetmemelisiniz. Sorumluluk almak, bunları en iyi şekilde yerine getirmek, iz bırakmak, kazancınızı ve statünüzü uzun vadede iyileştirmek dikkatleri üzerinizde toplayabilir. Strateji kurmanın beklemek değil doğru zamanda doğru hamleyi yapmaya hazırlıklı olmak olduğunu kavrıyorsunuz. Çalışma ortamınızdaki ya da yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizde yeni kararlar alabilirsiniz. Anlamadığınız ve anlaşılmadığınız ortamlarda bulunmanın kimseye bir katkısının olmadığını görmek, zarif bir şekilde bu döngüyü kırmak akıllıca olacaktır.

19 Nisan'da Güneş'in Boğa burcuna geçişi ile beraber evinize ve ailenize daha çok zaman, imkan tanımak isteyebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda mutlu olmak, refahınızı korumak en doğal hakkınızdır. Bu hakkınızdan sizi ulaştıran durumları daha net görebilir ve bir çözüm üretebilirsiniz. Durup kendiliğinden çözülmesini beklemek yerine sizin çaba göstermeniz sürecin gidişatını değiştirebilir. Artık isabetli seçimler ve kararlar isteyebilirsiniz. Pürüzleri ortadan kaldıracak güce ve imkana daha fazla sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz. Nerede ve ne şekilde güvende olduğunuzu düşünebilir, bunun için alan oluşturmaya çalışabilirsiniz. Evinizde fiziksel değişimler planlayabilir, bütçenizi ve tercihlerinizi düzenleyebilirsiniz. Gayrimenkul, alım satım gibi işlemleriniz varsa bu konuda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda taşınma, ev sahibi olma, evlilik, iş gereği değişiklik yapma gibi konuları da gündeme getirebilir. Bulunduğunuz çevrenin dışında yaşama düşüncesi sizi heyecanlandırabilir. Aile içi ilişkilerde sorunların çözümünde etkili ve belirleyici olabilirsiniz. Özellikle ekonomik durumlar gündeme geldiğinde birikimleriniz, destekleriniz ya da fikirlerinize ihtiyaç duyulabilir. Yarını düşünerek hareket etmenin ne kadar önemli ve değerli olduğunu görebilirsiniz. Bu davranışınız herkese ilham verebilir, ailenizin geleceği için yeni planlar ve kararlar gündeme getirebilir. Küçük ev aletleri, iletişim ya da ulaşım cihazlarınızla ilgili aksaklıkları görmezden gelmemelisiniz.

24 Nisan'daki Akrep dolunayı ile beraber beklentileriniz karşılığını almaya başlayabilirsiniz. Karşılaştığınız durumları en iyi şekilde yönetmek, potansiyelinizi de en iyi şekilde göstermenizi sağlayacaktır. Kariyerinizle ilgili kararları alırken bunu neye göre yapmanız ve yapmamanız gerektiğini daha iyi görebilirsiniz. Artık hedeflerinizi gerçekleştirmek için daha önce denediğiniz fakat başarılı olamadığınız yöntemlerin dışına çıkmalısınız. Tavrınız, üslubunuz, çalışma şekliniz ve ortamınız konusunda yenilikler yapmanız gerekebilir ya da sizden bu yönde beklentiler doğabilir. Mesleki konularda önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Sektörel bazda değişiklikler olabileceği için donanım ve nitelik açısını da önemsemelisiniz. Sizi neyin motive ettiğini biliyorsanız ya da bununla yeni tanıştıysanız onu kaybetmemelisiniz. Kayıpları değil, bunların kazanca dönüşümünü önemseyerek ilerlediğinizde geldiğiniz yerin varmak istediğiniz yerden daha gerekli ve önemli olduğunu fark edeceksiniz.

25 Nisan'da Merkür'ün Koç burcunda ileri hareketine geçişi ile etkileyici iletişimin gücünü yeniden yakalayabilirsiniz. Arayı bulmak, ilişkileri dengeye getirmek, herkesin fikrini öğrenip bu şeffaflıkta hareket etmek sizi motive edecektir. Bu da sosyal hayatınızı hareketlendirecek, yakınlarınızla yeniden bir araya geleceğiniz gelişmeler oluşturacaktır. Sadece bu konuda değil, kendinizi yetiştirmek adına da işleri yoluna koyabilirsiniz. Eğitim planlarınız, seyahat işlemleriniz konusunda da önünüz açılıyor. Yapmak istediklerinizi bahanelerden, engellerden uzaklaştırıp bir adım atmaya başlayabilirsiniz.

29 Nisan'da Venüs'ün Boğa burcuna geçişi ile beraber evinize ve aile yaşantınıza olan ilginiz değişebilir. Kendinizi daha rahat hissedeceğiniz, güzel kararlar alacağınız ya da güzel haberler duyacağınız bir dönem olabilir. Aile içindeki sorunların aşılmasıyla daha huzurlu ve dengeli günler yaşayabilirsiniz. Hastalık, kırgınlık, kavga gibi durumların ortadan kalktığını ve iyileşmelerin olduğunu görebilirsiniz. Ortak paydada buluşmanın, kalıcı değişiklikler yapmanın etkili olduğu zamanlardasınız. Evinizle ilgili tadilat ve dekorasyon işlemleri, satın alma, maddi denge, toprak ve arsa işleri gündeminizde yer bulabilir. Kentsel dönüşümü bir süre daha ertelemek isteyebilirsiniz ama önünüze bununla ilgili iyi fırsatlar geldiğinde de mutlaka değerlendirmeye çalışmalısınız. Evlilik kararı almak, aile üyelerinizden birinin evlenmesi ya da ev sahibi olması gibi konular söz konusu olabilir.

30 Nisan'da Mars'ın Koç burcuna geçişi ile birçok yeni fikriniz olabilir ve bunları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Pazarlama, ticaret, internet ve sosyal medya gibi alanlarda kendinizi gösterebilirsiniz. Bir hikaye yazmak, işinizi ileriye taşımak adına önemli etkiler altındasınız. Dikkatleri fazlaca üzerinizde toplayacağınız bir dönemdesiniz. Destekler kadar eleştiriler de gündeme gelecektir. Dolayısıyla sakin ve makul olmak, anlamaya çalışmak, ayırt etmek ve ayrışmak önemlidir. Sizi manipüle etmek isteyen, engelleyen ya da yanlış yönlendiren kişilere karşı durmak isterken gerçekten destekleyici öneriler veren kişileri de kırmamalısınız. Bu anlamda yakın çevrenizle olan iletişiminiz, onlarla geçireceğiniz yoğun zaman önemli olabilir. Hareketlilik ve hız hayatınızın önemli bir parçası olabilir. Araç değişimi, pratik ulaşım tercihleri, kısa yolculuklar gündeminizde yer bulabilir. Kazalara karşı dikkatli ve teknik tedbir alarak ilerlemenizde fayda var.

Motivasyon Sözü: "Hayat bir bisiklet gibidir, pedal çevirmeyi bırakırsan düşersin."

 

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER