Kova Burcu Özellikleri

KOVA BURCU

22 Ocak / 19 Şubat

  • Mottosu: Özgür olmayı biliyorum.
  • Yönetici Gezegeni: Uranüs
  • Elementi: Hava
  • PAYLAŞ

En akıllı burçlar arasında gösterilen kova burcu, hava grubunun en dikkat çekici burçlarından biri. Özgürlüklerine düşkünlükleri ile tanınan kovalar, girdikleri ortamlarda entelektüel bakış açıları ile büyük beğeni kazanıyorlar. Tarih boyunca pek çok ünlü bilim insanının bu burca mensup olması ise hiç şaşırtıcı değil. Yenilikçi yapıları ile kovalar, bilinmezlere doğru keşif yolculuğunda en etkili burçlardan. Topluma ve insanlığa faydalı olmak ise onların mizaçlarının ayrılmaz bir parçası.

Kova Burcu

21 Ocak - 19 Şubat

Kova Burcu Genel Özellikleri

Grup: Hava, erkeksi, sabit, pozitif

Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs

Renk: Yeşil, koyu mavi, gece mavisi

Uğurlu Taş: Yeşim

Şanslı Sayı: 4

Şanslı Gün: Pazar

Karşıt Burç: Aslan

Şehirler: Hamburg, Salszburg, Buenos Aires

Metal: Alüminyum

Çiçekler: Kardelen Çiçeği

Ağaçlar: Armut, şeftali, ayva

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcunda; orta ve uzun bir boy, düzgün bir vücut, açık sarı saçlar, koyu renk gözler göze çarpan en belirgin niteliklerdir. Kova kadınlarının yüzleri son derece güzel olup güzelliklerine önem verir, bakımlarını ihmal etmezler. Yaşlanıncaya kadar kendilerine özen gösterirler. Metabolizması hassas olan kovalar, doğal ilaçlar ile tedaviye eğilim gösterirler. Akapuntur, biyoenerji gibi alternatif yöntemlere ilgi duyarlar. Spor yapmak kova burçlarının fit bir vücuda sahip olmalarına yardımcı olur.

Kova Burcu Kişisel Özellikleri

Özgürlüğüne düşkün olan kovaların sınırsız bir hayal güçleri vardır. Akılcı ve sezgisel olan kovalar, hayal güçleri ile birlikte bilim ve sanat alanlarında oldukça başarılı projelere imza atarlar. Bazen dik kafalı tavırları ile insanları kızdırsalar da bildiklerinden şaşmayan yapıları ile şaşırtıcı sonuçlara ulaştıkları göz ardı edilemez. Kova burçları yardımsever, güler yüzlü ve sevgi dolu insanlardır. İnsanlar arasında ayrım yapmazlar herkesin aynı yaşam standartlarına sahip olmalarını isterler. İyi niyetli kovalar bazen inatçı davranırlar. Özgür ruhlarından ötürü aile yaşamında zorlanırlar.

Kova Burcu Zayıf Özellikleri

Kova burcu sabit fikirli, meraklı, kibirli ve dikkat çekmeyi seven yapıları ile kimi zaman kendilerini bu huylarına kaptırdıklarından ötürü söz ve davranışları ile toplum, aile içinde zayıflıklar gösterebilmektedir. Mantıklı bir burç olmalarına rağmen zengin hayal güçleri ve kırılgan iç dünyaları da onları bazen üzmekte ve psikolojik açıdan yıpranmalarına neden olabilmektedir. Olmayacak hayallerin peşinde koştukları zaman ise boşa geçen zamanlar olarak onları ve çevrelerini olumsuz etkileyebilmektedir.

Kova Burcu Güçlü Özellikleri

Kova burçları, aklın rehberliğinde yol alan duygularından çok mantığı ile hareket etmenin çoğu alanda kendisini güçlü kıldığı bir burçtur. Sevecen ve insancıl yönlerinin güçlü olması ise bu burcun insanlarının topluma liderlik etmelerinde en etkili özellikleri arasında yer alıyor. Hem akıllı hem sevgi dolu bu insanları sevmek zor olmamaktadır. Karizmatik görünüşleri de insanlar üzerindeki etkilerini artıran bir diğer güçlü yanlarıdır.

Kova Burcu İyi Özellikleri

Kova burcu insanları bencil değildir. İnsanlarla paylaşım içinde bulunmayı seven cömert insanlardır. Sosyal olmaları ise aynı zamanda eğlenceli ve esprili insanlar olduklarının gözlemlenmesini sağlar. Kova burçları ile sohbet etmek ve keyifli vakit geçirmek mümkündür. İnsani değerleri yüksek kovalar, sağ duyulu söz ve davranışları ile beğenilirler. Empati kurma yetenekleri yüksektir. Dost canlısıdırlar.

Kova Burcu Kötü Özellikleri

Kova burcunun olumsuz özellikleri arasında uçarı biri olması en fazla öne çıkanlardandır. Eğlenceye çok düşkün olması kimi zaman uzun süreli ilişkiler kurmasına ve sevdiği insana bağlanmakta zorlanmasına yol açabilmektedir. İsyankar bir yapısı vardır. Bu davranış ve sözlerine de yansır. Geleneksel yaşama ve kurallara karşı gelmesi ise kimi zaman olumsuz bir davranış olarak adlandırılabilmektedir. Kibirli ve patavatsız tavırları da eleştirilen olumsuz özelliklerindendir.

Kova Burcu Sağlık

Metabolizmaları hassas olan kovalar, düşündüklerini eyleme dönüştürdükleri sürece mutlu ve enerjik hisseden insanlardır. Genellikle bir anda başlayan ama hızlı bir şekilde iyileşen hastalıklara yakalandıkları gözlemlenmektedir. Sağlıklarına önem veren kovalar en ufak rahatsızlıklarında bile doktora giden kişilerdir. Beslenme ve spor düzenlerine özen gösterirler.

Kova Burcu İş Hayatı

Zeki ve modern bakış açısı ile üretkenlikten yanadır. Orijinal ve yenilikçi fikirler tam ona göredir. Dürüst kişiliği ile çalıştığı iş arkadaşları tarafından takdir edilir. İş yaşamında fikirleri ve davranışları ile güvenilen, başarılı ve örnek gösterilen kişiler arasında olmayı başarır. İş yerinde aldığı radikal kararlar ile kimi zaman herkesi şaşırtabilen bir çalışan veya patrondur.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Kova burcunun aşk hayatı sıra dışıdır. Klasik bir aşk ilişkisi yaşamaktan ziyade yeniliklere açık, modern bir aşk ilişkisinin hayallerini kurar. Geleneksel kadın- erkek rollerini benimsemekten uzaktır. Sıradan bir aşk hayatı ona hitap etmez. Değişikliklerden hoşlanır. Kendisine sürpriz yapılması bu nedenle hoşuna gider. Sosyal etkinliklere sevdiği ile birlikte katılmaktan hoşlanır.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
KOVA
BALIK

KOÇ BURCU BUGÜN

Karşılaştığınız toplumsal olaylara müdahale edebilirsiniz.Devamı

BOĞA BURCU BUGÜN

Beklediğiniz paranın geri dönmesi ekonomik olarak önünüzü görmenizi kolaylaştıracaktır.Devamı

İKİZLER BURCU BUGÜN

Geçmişteki bazı dedikodular yeniden gündeme getirilebilir. Kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmalısınız.Devamı

YENGEÇ BURCU BUGÜN

Başarılarınızı değerlendirmek isterken tatmin olmak isteğiyle bir değişikliğe gidebilirsiniz.Devamı

ASLAN BURCU BUGÜN

Sürekli tekrarlanan davranışların hata değil bir tercih, seçim olduğunu ifade ederek yanlış anlaşılmalara birlikte çözüm aramalısınız.Devamı

BAŞAK BURCU BUGÜN

İş başvurularınıza ve bazı çalışmalarınıza olumlu geri dönüşler almanız enerjinizi yükseltiyor.Devamı

TERAZİ BURCU BUGÜN

Çevrenizde size olumsuz enerji yaymak isteyenlere karşı dikkatli olun.Devamı

AKREP BURCU BUGÜN

Finansal kaynaklarınızı değerlendirirken keyfi hareketlerde bulunabilirsiniz.Devamı

YAY BURCU BUGÜN

Yanlış anlaşılmalar sizi zor durumda bırakmadan önce gerekli ön açıklamayı yapmalısınız.Devamı

OĞLAK BURCU BUGÜN

Yalnız kalınca gerçeklerle yüzleşmek ağır gelecekse kendinize bu kötülüğü yapmayın.Devamı

KOVA BURCU BUGÜN

Zaman zaman özgürlüğünüz için çevrenizden kaçtığınız oluyor. Bugün de o günlerden biri olabilir.Devamı

BALIK BURCU BUGÜN

Yeni bir çalışma alanı düşünürken eski görev yerinizde kalmanız sizde bir özgüven eksikliği ve hayal kırıklığı oluşturabilir.Devamı