Akrep Burcu Yıllık Yorum

AKREP BURCU

23 Ekim / 21 Kasım

  • Mottosu: Herkes bu dünyaya yalnız gelir, yalnız gider!
  • Yönetici Gezegeni: Mars, Pluton
  • Elementi: Su
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

Mümkün senin rızandır.

Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, geçmişi güzellikle hatırlamanın mümkün olabileceğini gördüğünüz bir yılı geride bıraktınız. Yeni yıla, yeni "size" ne mümkünleri sığdırabileceğinizi bu heyecanla düşünmek, her zamankinden daha iyi hissettirebilir. Artık iyi hissetme ve yaşama zamanındasınız. Gecikmeyin. Köşeleri tuttukça ellerinizin acıdığını fark etmek, size önemli mesajlar verdi. Çoğunu yakaladınız ve kullandınız. Bunları da diğer her şey gibi geride bırakın. Yeni yaşamınıza, yeni evinize, yeni beklentilerinize göre hareket edin. Yeni ev... Evet, Plüton'un Kova geçişi ev hayatıyla ilgili konularda büyük yenilikler yapabilir.

Değiştirmekten korkmayın.

Ailenizi, kendinizi, ilişkilerinizi, ev ve yuvanın ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz. Kaçtığınız, yüzleşemediğiniz, bunu öfkeyle ya da hırsla kapatmaya çalıştığınızda her şeyin daha fazla açığa çıktığını görebilirsiniz. Bu size kendi düzeniniz için neden ısrarcı olduğunuzu da net bir şekilde gösterebilir. Bunu yapmak için kırıp dökmeye değil, anlamaya ve güzel sevmeye, düşünmeye ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz. Her şeyin kökünde bunun yatması, sizin köklerinizle barışmanıza da yardım edebilir. İşin doğrusu, her zamana göre değişebilir. Bu kelimeden artık korkmuyorsunuz. Size nasıl iyi geldiğini çok iyi anladınız. Yapacağınız seçimler, seveceğiniz insanlar bu korkunun dışında kalacak. Çünkü kendinizi nerede tutarsanız, sizin yanınızda duracak insanları da burası belirleyecek. Ocak, Şubat ve Mart ayları bunun yatırımı, birikimi, hazırlığıyla geçebilir. Sağlam, farklı, ince işlenmiş, yenilenmiş, sürdürülebilir olan her şeye açıksınız. Kendinizi buna kapattığınız günlerin acısını çıkarabilirsiniz.

Güvenli, mutlu eden, kazandıran her gelişme için verdiğiniz çaba netleşiyor ve taşlar yerine oturuyor. Tüm bunları ne için yaptığınızı iyi seçin ve sadece buna odaklanın. Faydadan, mutluluktan başka her şeyi getiren konulardan ve ortamlardan sıyrılmalısınız. Bu yönde aldığınız kararların doğruluğunu neticesini Nisan ayı sonundaki Akrep Dolunayı ile göreceksiniz. Mayıs ayı itibariyle, yaşamakla nefes almanın arasındaki farklı hissettiğiniz günler başlıyor. Boğa burcundaki Yeni Ay, yeniden başlayacağınız bir dönemi açıyor.

Özgüveninizden şüphe duymasanız da bunu kullanamadığınızda huzursuz hissedebilirsiniz.

Güneş'in ve diğer gezegenlerin Yengeç burcuna geçişi, sizi eski alışkanlık ve uğraşlarınızla karşılaştırsa da size bundan daha fazlasının gerekli olduğunu düşünebilirsiniz. Yengeç-Oğlak aksındaki Yeni Ay ve Dolunaylar, yaz aylarınızı bu anlamda değerlendirmek için ideal olabilir. Ortaya çıkışınız, yönetici gezegeniniz Mars'ın Aslan burcunda seyretmesiyle aynı zamana denk gelebilir. Bu Kasım ayında olacak. Ama bu, Kasım ayına kadar her şey çözümsüz, sonuçsuz kalacak ve siz sönük bir halde bekleyeceksiniz anlamına gelmiyor. Sunduğunuz, ürettiğiniz, desteklediğiniz, üzerinde çalıştığınız ve insanları etki altında bıraktığınız her şeyin birleşerek ve devleşerek büyük bir ses getirmesine hazır olun.

Terazi-Koç aksındaki tutulmalarla beraber hayatınıza vermek istediğiniz şekil konusunda daha yapıcı ve sonuç odaklı hamleler yapabilirsiniz. 2023 yılında bunun denemelerini yaptıysanız, şimdi işiniz daha kolay olacaktır. Yapmadıysanız yine şanslınız. Çünkü o zaman yapmamanın getirdiği pişmanlık şimdi size daha iyisini yaptırabilir. Kariyeriniz, bir çalışma hayatınız olmasını istemeniz, ilişkilerle ilgili gündemleriniz size beklediğiniz karşılığı verebilir. Tabii bunların sadece beklemekle de gelmeyeceğini unutmamalısınız. Mars'ın, 2024 yılını geri hareketle kapatacağını göz önünde bulundurarak tamir edilmesi gereken her şeyi elden geçirin. Sorumluluklarınızı, bunları aksatma nedenlerinizi ve buna neden olan çevresel faktörleri mercek altına alın. Ağır bir duruş için içinin, altının dolu olması gerektiğini bilmelisiniz. Neticede buğday başakları da içi doluyken daha sağlamdır...

Mutlu yıllar…

 

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER