Balık Burcu Yıllık Yorum

BALIK BURCU

20 Şubat / 20 Mart

  • Mottosu: İnanmak yaşamın en anlamlı noktasıdır.
  • Yönetici Gezegeni: Neptün
  • Elementi: Su
  • PAYLAŞ

  • Hürriyet Twitter

Aygül Aydın ile yıllık burç yorumları...

Fark ettiklerini unutma.

Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, kendinizi nasıl gördüğünüzü düşünerek nasıl görmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. 2024 yılı, bu anlamda önemli parantez açacak. Hazır olun. İç yüzünüzü görmeye ve değiştirmeye, insanları anlamaya farklı açıdan odaklanacaksınız. Plüton'un Kova burcuna geçişi, eskinin izlerini silip atacak. Yeni izler ve bu izleri bırakacak yeni yerler gerekli. Sakladığınız ya da sizden saklananların sürpriz bir şekilde ortaya çıkması bu gerekliliği zorunlu kılabilir. Farkında olmadığınız, görmezden geldiğiniz, "bu kadarını ben bile hayal edemezdim" dediğiniz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Tam bu aşamada bütün bildiklerinizi unutun ve size bilgiler aktaracak alanlara, insanlara yönelin.

Psikolojik olarak sağlam durursanız ve bunu sürdürebilirseniz, her şeyin üstesinden nasıl geldiğinize şaşırabilirsiniz. Bu uzun bir yol olacak. Bir kısmında Satürn burcunuzda ilerleyerek size destek sunabilir. Zorlandığınızda, üzüldüğünüzde, bedensel değişimler yaşadığınızda "bu nasıl bir destek?" sorusunu isyankar ve üzgün bir şekilde sormayın. Yapıcı olun. Güneş'in Balık burcuna geçişi, buradaki Yeni Ay ve diğer gezegenlerin de bu akışa dahil olmasıyla beraber yılın ilk 3 ayı sizin için yüksek ve yoğun bir tempoda geçebilir. İçeride neler döndüğünü bilirseniz bunları dışarıya nasıl yansıtacağınızı belirlemeniz de kolay olacaktır. Zıtlaşmayın, geri çekilmeyin ve anlamaya çalışın. "Biraz da gerçeklerden konuşalım" deyin.

Kazanmak kadar ne kazandığınız, nasıl kazanacağınız da önemlidir.

Ekonomik koşullardaki yanılgılarınızın ardından yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Daha bireysel ve özgür olmak her insan gibi sizin de öncelikli ihtiyacınızdır. Bu cümleyi okuyana kadar bunun farkına varamamış olabilirsiniz. Olsun, geç hiçten iyidir. Bundan sonrasında fark ettiklerinizi bilerek yaşamanız her şeyi telafi eder ve hatta güçlendirir de. Sevdiğiniz işleri yapmak, mutlu hissettiren yerlerde olmak, hayatınıza alacağınız insanları seçmek isteyebilirsiniz. Koç-Terazi aksındaki tutulmalar bunu sizin için kolaylaştırabilir. Cesarete sahip olmadığınızı düşünmeyin. Çünkü bu gezegenler teknik olarak cesareti, adım atmayı, girişimde bulunmayı temsil etse de irade sahibi sizsiniz! İradenizi kullanın ve öne çıkın. Mars'ın burcunuzda yer aldığı sürede bunun alıştırmalarını yapın ve Mart, Nisan, Mayıs aylarındaki değişiminizi izleyin.

Mayıs ayı demişken, modern yöneticiniz Jüpiter'in İkizler burcundaki yeni yolculuğu da buraya oldukça büyük etkiler bırakabilir.

Birkaç satır önce içeride neler olduğunu bilmekten bahsetmiştik. Şimdi bu içeride kavramınıza odaklanabilirsiniz. Eviniz, kendinizi mutlu ve rahat hissettiğiniz yerlerde çalışabilirsiniz. Yeni bir ev sahibi olmak, farklı bir semtte yaşamak, evlenmek, iş gereği taşınmak gibi konularla fazlaca zaman geçirebilirsiniz. Kendinizi buna şimdiden hazırlayın. Gördünüz mü, hazırlanmanız gereken ne çok şey varmış... Bu daha başlangıç, onu unutmayın. Evden yapılacak işler, evinizin dışına çıkmak adına önemli fırsatlarınız olabilir. Bunun araştırmalarını yapmak, altyapınızı oluşturmak adına yaz aylarını değerlendirmelisiniz.

İkizler burcundaki gezegen geçişlerinin hızına kendinizi bırakın. Haziran ve Temmuz aylarında Neptün ve Satürn'ün burcunuzdaki geri hareketi, yüzleştiğiniz konuları nasıl dönüştürdüğünüzü görmeniz adına iyi olabilir. Bedeninize, kalbinize, ruhunuza, hayatınızdaki değerlere ve insanlara nasıl baktığınız önemlidir. Yoran, sarsan, derinden etkileyen ve bir daha bir şeyi istememeye sürükleyen hiçbir şeyi hayatınızda bulundurmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamamalı, kimseyi de sizinle kendisini kıyaslamaya zorlamamalısınız. Farklı bakış açısı kazanmakla kendini kıyaslamamanın aynı şeyler olmadığını kabullenin. Hayırseverliğinizi çevrenize sunmaya devam ederken kendinize ayırmanız gereken bir pay olduğunu da unutmayın.

Hayatınızın geri kalan kısmını şekillendirmek için Ay Düğümleri Başak-Balık aksına geçtiğinde bunu için harekete geçeceksiniz.

Buna daha zaman var ama Eylül ayında burcunuzda gerçekleşecek Ay Tutulması ile konuya bir başlangıç yapabilirsiniz. Bir şeyleri kontrol etmeye ve düşünmeye çalıştıkça onların gerçek olmadığını düşünebilirsiniz. Onlar var ve varolacaklarda sadece bunların biraz zamanı var ama bunlar olurken sizin nasıl bir ruh ve beden sağlığına sahip olacağınızı şimdiden düşünmelisiniz. Madem çok yönlü olmak istiyorsunuz o zaman bunları da dikkate almalısınız. İlişkilerinizi, bireysel alanlarınızı ve hedeflerinizi bir hizaya getirmek adına planlar yapabilirsiniz. Davranışlarınızın değişimi bu planların temelini oluşturacaktır. Özgüvenli olun demiyorum, özgüvenli olduğunuzu bilin. Bazı insanları ve ortamları terk etme kararı alabilirsiniz. Sınırlarınızın olduğunu göstermek, hakkınızdaki algıyı tümüyle değiştirecektir. Akrep ve Yay burcundaki geçişlerle, yılın sonunda bu konuda nasıl bir duruş sergilemeniz gerektiğini daha iyi görebilirsiniz. Kendinizi geliştiriyorsunuz, hakkınızı teslim alıyorsunuz, daha ne olsun değil mi? Ama kimbilir daha neler olur... Önemli yolculuklar ve yer değişiklikleri gündeminize gelebilir. Keşfedeceğiniz ve öğreneceğiniz her şeyi bir deneyime, metoda dönüştürebilirsiniz. Ne de olsa dönüşüm sizin diğer adınız oluyor. Keyfini çıkarın.

Mutlu yıllar…

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burcumuz, doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Dolayısıyla yükselen burç, kendi burcumuz kadar önemlidir ve görünüşü temsil eder. Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Aşağıda bilgilerinizi girerek yükselen burcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

DOĞUM SAATİNİZ
DOĞUM TARİHİNİZ
Lütfen boş alanları doldurunuz!

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinize olan uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.
KADIN
ERKEK
BURÇ UYUMUNU GÖSTER