GeriBurçlar Balık Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balık Burcu Çocuğu

Balık Burcu Çocuğu

"20 Şubat ile 20 Mart arasında doğan bebekler balık burcuna sahip olur. Balık burcu çocuğu genellikle sezgileri ve sanatsal yönleri güçlü olan çocuklardır. Gelişim sürecinde balık burcuna sahip olan çocuklar güçlü bağlar ile sezgilerini daha da kuvvetlendirmektedir. Balık burcu çocukları eğitim sürecinde ebeveynleri ile güçlü bir bağlantı kurarsa gelişimleri de o yönlü gelişebilir. Bu nedenle mutlaka ebeveynler çocuklarının güçlü ve zayıf yönlerini bilmesi gerekir."

Balık Burcu Çocuğu Özellikleri

Balık burcu çocuklarının sezgileri çok kuvvetli olur. Genellikle bu burca sahip olan çocuklar konuşmayı çok erken yaşta öğrenirler. Sakin bir yapıya sahip olan çocuklar masal ve şarkı dinlemeyi çok severler. Konuşmayı erken öğrendikleri gibi okumayı da erken yaşlarda öğrenebilirler. 

Balık burcu çocuklarının hayal güçleri de çok geniştir. Eğer çocuğunuza bir masal okursanız o masaldan yola çıkarak, size yeni bir hikaye uydurabilir. Balık burcu çocukları çok naif ve saf bir ruha sahip olurlar. Bu sebeple de yaşadıkları olaylardan daha çabuk etkilenirler. Bazen ağlayarak ilgi çekmek isteyebilirler. Balık burcu çocukları kendi içerisinde fantastik bir dünyada yaşarlar. Duyguları güçlü olsa da kendilerini kolay ifade edemezler. Bazı uzmanlar bu burca sahip olan çocukların içine kapanık olduğunu söyler.

Balık burcu çocukları, genel olarak hikâye kahramanlarına düşkünlerdir. Özellikle kız çocukları için kitaplardaki prensler gerçekte de vardır ve onlar için ideal eş adaylarıdır. Okuyup dinledikleri hikâyeler haricinde kendileri yeni yeni hikâyeler türeterek bunları başka insanlara anlatabilirler.

Doğru karar verme yetisini ergenlik dönemlerinde yeni yeni kavramaya başlayan balık burcu çocukları, bu durumla birlikte ergenlik dönemlerini en sakin şekilde atlatan burçtur.

Balık Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Balık burcu çocuğu kırılgan ve duygusal bir yapıya sahip olur. İnsanlara ve çevresinde gelişen olaylara karşı çok duyarlı bir yapısı vardır. Yaşadığı olaylardan duygusallığı sebebiyle çabuk etkilenir. Biraz sulu gözlü olarak tabir edilir. Genellikle sakin bir yapıya sahiptir. Çevresi tarafından her zaman örnek gösterilen bir çocuk olur. Derslerinde başarılı, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sevilen huyları vardır. Ailesine bağlı, sevdiklerine karşı fedakar ve işine bağımlı bir birey olur.

Balık Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Balık burcu çocuğunun sanatsal yetenekleri çok fazladır. Bu sebeple de okul hayatında sürekli tiyatro ya da resim gibi aktivitelerle ilgilenir. Hayalperest bir yapıya sahip olan bu burç çocukları gerçek hayatla ilgili dersleri pek sevmezler. Genel olarak hayal gücünü yansıtan derslere karşı ilgili olurlar. Disiplinli çalışmalar balık burcu çocuklarını yorabilir. Onlar genelde kendi başlarına özgürce hareket etmek isterler. Şiir ve edebiyatla ilgili çalışmalara daha yatkın olurlar. Arkadaşları ve öğretmenleri tarafından da sevilen çocuklardır.

Balık Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Balık burcu çocukları değişken bir duygusallık içerisindedir. Bu sebeple özellikle geç saatlerde fazla atıştırmalıkları tüketebilirler. Bu burca sahip olan çocukları gece geç saatlerde yemek yemekten uzak tutmak gerekir. Duygusal yapıları nedeniyle gece şeker, çikolata ve diğer tatlı yiyecekleri tüketebilirler. Sağlıklı beslenme için mutlaka bu tür besinleri ve tuzu balık burcu çocuklarından uzak tutmak gerekiyor. Balık burçları sakin alanları ve deniz kenarlarını çok sever. Bu nedenle deniz kenarında balık yemeye götürebilirsiniz. Balık burcu çocukları şefkate çok önem verir. Sevmedikleri yiyecekleri bile bu şekilde tatlı bir masada yedirebilirsiniz.

Balık Burcu Çocuk Eğitimi

Balık burcu çocuklarına eğitim verilirken mutlaka şefkatle davranmak gerekir. Çok fazla üstlerine gitmeden sevdikleri şeylerle beraber eğitimi aşılamalısınız. Kesinlikle kızgın sözler söylememeli, istemediği şeyleri yaptırmak için ısrarcı olmamalısınız. Sanatsal aktivitelerle balık burcu çocuğuna istediklerinizi yaptırabilirsiniz.

Balık Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Balık burcu çocuğunun okulla arası çok iyidir. Sadece gerçek hayatla bağlantılı derslerde bocalayabilir. Bu durumu da kendi içerinizde çözebilirsiniz. Sanatsal derslere ilgisi fazla olduğu için müzik, resim ve tiyatro gibi derslerde okul birincisi bile olabilir. Diğer dersler konusunda kesinlikle ısrarcı olmamalısınız. Eğer zorlama olmadan dersleri kavrayabilirse çok başarılı bir okul hayatı olur.

Balık Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Balık burcu çocuğu çok kırılgan ve duygusal bir yapıya sahiptir. Sevilmeyi ve ailesi ile beraber vakit geçirmeyi sever. Bu nedenle beraber etkinliklere katılabilirsiniz. Aile içerisinde yapacağı ufak etkinlikler bile onu çok mutlu edebilir. Balık burcu çocuğunun yanında kötü sözler söylenmemeli, kıyaslama yapılmamalı ve kavga edilmemelidir. Aksi halde küçük yaştaki bunalımı ilerleyen yaşlarına da etki edebilir.

Balık Burcu Çocuğuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balık burcu çocuğu maneviyata çok önem verir. Bu nedenle onun için aldığınız hediyeler çok önemlidir. Özellikle sevdiği türden hediyeler almak onun için en büyük mutluluktur. Çocuklar genellikle zeka oyunlarını ve görseli fazla oyuncakları sever. Müzik aleti, boyama kitabı, puzzle ve el emeği oyuncaklar onun için çok değerli hediyeler olabilir. Belki bir tiyatro ya da sinema bileti bile çocuğun hayal dünyasını genişletmek için idealdir.

False