GeriBurçlar Kova Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kova Burcu Çocuğu

Kova Burcu Çocuğu

"Kova burcu çocuğu, doğduğu andan itibaren farkını net bir şekilde gösterir. Son derece zeki olan bu çocuklar konuşmayı, yürümeyi ve diğer aktiviteleri hızlı kavrarlar. Kova burcu çocukları son derece anlayışlı ve olumlu bir yapıya sahiptir."

Kova Burcu Çocuğu Özellikleri

Kova burcu çocuğu aşırı zekidir. Bu çocuklar son derece sevimli bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı kova burcu çocuklarla vakit geçirmek oldukça eğlencelidir. Kova burcu çocukla vakit geçirmek, onunla bir arada durmak ve onu sevmek size son derece iyi gelecektir. Bu çocuklar aşırı duygusal, naif ve anlayışlıdır. Bundan dolayı size sürekli farklı şeyler öğretecektir.

Özellikle zeka oyuncaklarına bayılan bu çocuklar, okumayı son derece severler. Bundan dolayı sürekli olarak resimli kitaplar, oyuncaklar ve maketlere karşı ilgi duyacaktır. Son derece özgür bir yapıya sahip olan bu çocuklar, herhangi bir şekilde sıkıntıya gelmez. Çocukluklarından itibaren kendi başlarına bir bireydir. Düzenli çalışan bu çocuklar, programlı ve planlıdır. Bu çocuklar aynı zamanda da size sürekli soru soracaktır. Aşırı bir alışveriş zevki olan bu çocuklar, oyuncaklara bayılır. Bu çocuklar genel olarak orta boylu olur, dış görünüşlerine son derece önem verir.

Kova Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Kova burcu çocukları son derece zekidir. Bununla beraber bir olaya konsantre olması son derece kolaydır. Bu çocuklar özellikle sürekli okumaya düşkündür. Sürekli ışıklı ve aydınlık ortamda bulunmayı seven bu çocukların ilgisini renkli oyuncaklar çekmektedir. Özellikle hazır yapılan oyuncakları son derece sevmektedir. Oyuncakları, bilmeceleri ve soruları çok hızlı bir şekilde çözmektedir. Bu çocuklar ev eşyalarına karşı ilgi duymaktadır. Bununla beraber hızlı bir şekilde olayları kavramaktadır. Özel oyunlar yaratan bu çocukların, yaratıcılığı son derece gelişmiştir.

Ruh halleri sıkça değişiklik gösterdiği için bazen sıcak davranışlar sergilerken bazen de soğuk nevaleye dönüşebilmektedirler. Kova çocuklarını belirli bir düzen içerisinde büyütmek oldukça önemlidir ama bunu Kova çocuğuna alıştırmak gerçekten zor bir görevdir.

Anne ve babalarına her şeylerini anlatacak, onları kendine bir dert ortağı olarak görmeye başlayacaktır. Ancak bu durum ergenlik dönemlerinde tam tersi bir duruma dönüşecek ve Kova çocukları sorunlarını onlardan saklayarak kendi içlerinde halletmeye çalışacaklardır.

Kova Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Kova burcu çocuğu, bebekliğinden itibaren okumaya karşı aşırı bir düşkünlük duyar. Bu çocuklar hayatlarının sonuna kadar kitap okuyabilir. Özellikle aşırı zeki olan bu çocuklar, takdir görmeye bayılırlar. Özgür ruhları sayesinde, çocukluğundan itibaren tek başına birey olabilen bu çocuklar özellikle matematik, bilgisayar ve benzeri bölümlerde aşırı yeteneklidir. Bu çocuklar sanat ve bilime aynı anda ilgi duyabilir.

Kova Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Kova burcu çocukları aşırı zeki, hiperaktif ve meraklı çocuklardır. Bundan dolayı bu çocuklar özellikle yemek sırasında konuşmaya, soru sormaya ve yemeğin nasıl olduğunu öğrenmeye çalışır. Aşırı teknoloji ve yenilik düşkünü olan bu çocuklar sofrada teknolojik aletler görmek isteyebilir.

Kova burcu çocukları, hızlı kilo almaz. Sürekli hareket ettiklerinden dolayı, kiloları hep sabit kalır. Hızlı yemek yemeyi severler, uzun süren yemeklerden haz etmezler. Özellikle çok soru sorarak, yemek yemeyi istediklerinden dolayı onlarla yemek sırasında bol bol konuşmanız gerekmektedir. Kova burcu çocukları değişik tatları, farklı yemekleri ve tatlı grubuna karşı aşırı bir düşkünlüğü bulunur.

Kova Burcu Çocuğu Eğitimi

Kova burcu çocukları aşırı bir şekilde özgürlük düşkünlüğü yaşar. Bundan dolayı küçük yaştan itibaren kendi sorumluluklarını alabilirler. Aşırı bir şekilde matematiksel zekası gelişmiş olan kova burcu çocukları için değişik oyuncaklar ve eğitici aletler alabilirsiniz. Kova burcu çocukları eğitimi kolay verilebilecek ve sağlıklı yaklaşımlarla disipline edilebilecek çocuklardır. Bundan dolayı bu çocuklar için koyacağınız kuralların insancıl ve mantıklı olması gerekmektedir.

Kova Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Kova burcu çocukları, okul hayatlarında oldukça başarılıdır. Son derece zeki olan bu çocukların sözel ve matematiksel zekası oldukça gelişmiş olur. Kişiler çocuklarının da fikrini alarak, okul hayatlarına yön verebilirler. Bu çocuklar genelde teknolojiye, gelişmeye ve matematiğe düşkün olur. Ezber yeteneği gelişmiş olan bu çocuklar edebiyata karşıda büyük ilgi duyarlar. Genel olarak yarışmalara, etkinliklere ve faaliyetlere katılmaya bayılırlar. Lider ruhlu yapıları vardır. Bundan dolayı okulda çok kolay liderlik ederek, kendi farkını gösterebilir.

Kova Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Kova burcu çocuklarına mantıklı ve sevgi dolu yaklaşılmalı. Bu çocuklar baskıdan hoşlanmaz. Bundan dolayı aşırı kontrolcü tavırlardan kaçının. Sürekli olarak okumaya ve soru sormaya meraklı olan bu çocuklar için hep cevap vermelisiniz. Bilgi açlığını bastırdığınız zaman onunla anlaşmak son derece kolay olacaktır.

Kova Burcu Çocuğuna Hediye Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kova burcu çocuklarına hediye seçmek son derece zordur. Ancak bu çocuklar oldukça duygusal bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı sizden düşünülmüş hediyeler beklemektedir. Kova burcu çocukları düşünülmüş özel hediyeler bekler. Bununla beraber en çok beğendikleri hediye kitaplar, bulmacalar, zeka oyuncakları ve teknolojik hediyelerdir.

Kova Burcu Bebeğinin Özellikleri

Kova burcu bebekleri aniden sinirlenebilir. Bundan dolayı bazı durumlarda aşırı tepki vererek ne istediğini anlayamayabilirsiniz. Bu çocukların tavırları kendine özgüdür, bundan dolayı her olaya sabit tepki vermezler. Özellikle sevmedikleri şeyleri, net bir şekilde reddederler. Bu bebeklere herhangi bir şekilde zorla bir şeyler yaptıramazsınız. Kova burcu bebekleri özgürlüklerine düşkündür bundan dolayı, kendi başlarına vakit geçirmeyi severler. İnsanlardan ilgi duymayı ve çevresinde sürekli birilerini görmeye bayılırlar.

False