GeriBurçlar Aslan Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aslan Burcu Çocuğu

Aslan Burcu Çocuğu

"Çocukların ve bebeklerin burçlarındaki özellikleri öğrenmek onlara nasıl davranılması gerektiği konusunda etkin bir bilgi verir. Bu sebepten dolayı pek çok ebeveyn minik yavrularının burçlarına bakmakta ve buna uygun şekilde hareket etmeye çalışmaktadır. Bu doğrultuda siz de aslan burcu üzerinden çocuğunuzun özelliklerini inceleyebilirsiniz."

Aslan Burcu Çocuğu Özellikleri (Temel / Fiziksel / Ruhsal)

Aslan burcu çocukları özellikle kendini dünyanın tek hakimi olarak görürler ve evde istediklerini yaptırmak isterler. Özellikle şirin ve sevimli görüntüleri ile beraber gülümseyişleri üzerinden evde yaptırmayacakları şey yoktur. Çok enerjik bir yapıya sahiptirler ve ayrıca çok fazla ağlayarak aile bireyleri test ederler. Onları bıktırır ve isteklerinin yerine getirmesini sağlarlar.

Sürekli hareket halinde ve koşuşturmacayla büyürler. Aile büyüklerinin ilgisini çekebilmek için ağlayarak onların sabırlarını sınayabilirler. Küçük yaşlardan itibaren ev içerisindeki otoritede kendine bir yer edindirmeye çalışacaktır. Her fırsatta ilgi göstermek bu anlamda biraz şımarmasına sebep olabilir.

Aslan Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Aslan burcu çocuğu genel olarak istediğini yaptırmak isteyen bir karaktere sahiptir. Aynı zamanda daha küçük yaşlarda gururludur ve mağrur bir yapısı vardır. Kalabalıkta mutlaka ona kötü bir şey söylenmemelidir. Çünkü kinci bir yanı vardır ve nefret duyabilir. Ayrıca inatçıdır ve istediğini yaptırabilmek için oldukça zorlar.

Aslan çocuklarında kavgacı özellik ön plandadır. Her daim kavgadan kavgaya atılacak olan bu çocuklar oturdukları çevrede serseri bir grubun lideri olma adayı olacaktır. Hayal güçleri de oldukça gelişmiş olan aslan burcu çocukları, masal anlatmayı ve dinlemeyi çok severler.

Zekâları ve tatlı dilleri sayesinde ihtiyacı olan sevgiyi kendilerine yöneltirler. Küçük yaşlarda anne – babayla flört edebilirler. Küçük aslan kızı babasını, küçük aslan erkeği de annesini taklit ederek ilk aşklarını ebeveynleriyle yaşarlar.

Aslan Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Aslan burcu çocuğu okul hayatında özellikle takdir görmek isteyen bir karaktere sahiptir. Yaptığı ödevler, işler ve başarılar üzerinden öğretmenler ile arkadaşları ve ailesinden takdir bekler. Aynı zamanda tabiri caizse okul hayatında kral olmayı ister.

Aslan Burcu Nasıl Beslenmeli?

Özellikle turuncu ve sarı renkli sebzeler aslan burcu çocuğu için oldukça iyi gelir. Ayrıca protein kaynaklı besinler aslan burcu çocuğunun en önemli ihtiyaçları arasında yer alır. D vitamini kış aylarında eksik edilmemeli ve düzenli olarak takip edilmelidir. Aynı zamanda sulu ve serinletici besin kaynaklarını da oldukça beğenir.

Aslan Burcu Çocuğu Eğitimi

Aslan burcu çocuğu çok dik kafalı ve söylediğini yaptırmak isteyen biri olduğu için ona uyumlu ve sakin yaklaşmak gerekir. Dünyayı parmağında oynatmak isteyecekleri bir karaktere sahip oldukları için, bu konuda onlarla inatlaşmamak en doğrusudur. Özellikle övülmeye ve sevilmeye çok ihtiyaçları vardır.

Aslan Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Aslan burcu çocuğu özellikle arzu ettiği takdirde görür ise başarılı bir okul hayatı geçirebilir. Öğretmenlerinden, ailesinden ve arkadaşlarından yaptıkları için mutlaka takdir bekler. Özellikle sanatsal açıdan ve spor konusunda oldukça becerikli çocuklardır.

Aslan Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Aslan burcu çocuğuna alımlı ve sakin bir yaklaşım göstermek çok önemlidir. Çünkü onlar hem evde hem de okulda ya da dışarıda bölgenin hakimi olmak isterler. İnatlaşmak onların daha aksi ve inatçı biri olmalarına sebebiyet verebilir. Aynı zamanda mağrur ve gururlu çocuklardır. Bu sebepten dolayı çok kinci oldukları için dışarıda onlara kötü bir söz söylemek yanlış olur. Mutlaka onunla ortak bir noktada buluşulmalı ve anlayışlı bir yaklaşım gösterilmelidir.

Aslan Burcuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aslan burcu çocuğu için pek çok farklı hediye almak mümkün. Özellikle sanatsal yönleri ön plana çıktığı için Müzik aletleri, cüzdan çeşitleri, mayolar, fotoğraf makinesi, film kasetleri veya şapka gibi pek çok özel hediye almak mümkün. Aynı zamanda kemer ve benzeri gibi farklı aksesuar çeşitlerini de çok severler. Bütün bu nedenlerden dolayı aslan burcu çocuğuna hediye almak çok da zor değildir.

Aslan Burcu Bebeğinin Özellikleri

Aslan burcu bebekleri her daim ilgi odağı olmak ister. Dikkatleri üzerine toplamak için yapmadıkları kalmaz. Adeta bebeklik dönemlerinde ormanın kralı olduklarını göstermek için bağırırlar. Cesur yapıları olduğu için her şeye atlarlar ve bu yüzden ev içerisinde çok dikkat etmek ve onları kontrol etmek gerekir.

False