GeriBurçlar Oğlak Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oğlak Burcu Çocuğu

Oğlak Burcu Çocuğu

"22 Aralık-21 Ocak arasında doğanlar Oğlak burcuna dahildirler. Satürn tarafından yönetilirler. Diğer burçlara göre daha otoriter, statükocu ve belirli düzene sahiptirler. Güçlü ve eğitimli bir ebeveynin kontrolünde başarılı ve özgüveni yüksek şekilde gelişimlerini sağlarlar. Bu yazımızda Oğlak burcu çocuğunun karakteristik özelliklerini bulabilirsiniz."

Oğlak Burcu Çocuğu (Temel / Fiziksel / Ruhsal)

Astrolojide kararlılık ve ciddiyeti temsil eder. Genel olarak olgun bir ruh haliyle doğduklarına inanılır. Küçük yaşlardan itibaren olgun bir tavır sergiler. Kendi kuralları ve sınırları vardır. Bu konuda oldukça inatçı ve katı kuralcıdır. Doğruluk ve sabır onun genel özelliğidir.

Oğlak burcu çocuğu, daima en iyisini yapabilmek ve olabilmek için çalışır. Bu konuda ayağını yer sağlam basar ve liderlik özelliği gösterir.

İnanılmaz derecede hırslı olan Oğlak çocukları, küçük yaşlarda hayatlarını planlamaya ve kendilerine iş hedefleri planlamaya başlarlar. Geleceklerini düşündükçe büyüme hevesleri daha da çok artar.

Oğlak Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Oğlak burcu çocuğu girişken bir yapıya sahip değildir. Onun için çok arkadaş yerine bir arkadaş yeter. Yaşına göre olgun ve ağırbaşlıdır. Genelde içine kapanık gibi görünür. Fakat isteklerini yansıtmada çok ısrarcıdır. Zamanını etkin ve üretken kullanmak ister. Hayatını planlar ve düzen üzerine kurmak ister. Aniden verilen kararlar, yapılması istenenler onu rahatsız eder. Birine söz verdiği zaman mutlaka yerine getirir. Başladığı işi bitirmeden bırakmaz.

Oğlak Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Oğlak burcu çocuğu yavaş öğreniyor hissi verebilir. Bu onun geç öğreniyor anlamına gelmez. Kendini göstermeyi pek sevmediğinden yavaş ve derinden öğreniyordur. Çalışkandır, çalışmayı sever. Kurallara uyar, disiplinli yaşamaya küçük yaşlardan beri alışkındır. Öğretmenlerin sözünü dinler, ödevlerini bitirmeden rahat etmezler. Sınıfta çok arkadaşı yoktur. Sadece bir kişiyle samimiyet kurarlar.

Oğlak Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Oğlak çocuğu geç gelişim gösterebilir. Çelimsiz, diş gelişimi yavaş olabilir. Bu nedenle bol kalsiyum, D vitamini, fosfor içeren bir beslenme düzeni oluşturmalısınız. Diş problemleri açısından özellikle şekerli, asitli yiyecek-içeceklerden uzak durmalısınız.

Oğlak Burcu Çocuğu Eğitimi

Oğlak burcu çocuğu yapısı gereği çekingen, içine kapanık ve asosyal bir görünüm sergileyebilir. Odasında oyuncaklarıyla veya tek bir çocukla vakit geçirmek isteyebilir. Bunun yerine sosyal paylaşımlı, kalabalık ortamlara katılması sağlanabilir.

Oğlak çocuğunu asla diğer çocuklarla kıyaslamayın, konuşurken karşınızda büyük biri varmış gibi dikkatli konuşun. Çok hassas bir yapıya sahip olduğu için daha çok içine kapanabilir. Bu nedenle duygusal baskı oluşturmayın.

Oğlak Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Oğlak burcu çocuğu, sınıfta ön planda olmamasına rağmen son derece çalışkan ve başarılıdır. Derste sürekli öğretmenlerini dinler, verilen ödevleri eksiksiz yapar. Sorulan sorulara, ortamına göre ilk parmak kaldırandır. Yetenekleri küçük yaşta keşfedilip, ona göre yönlendirilmesi çok önemlidir.

Oğlak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Oğlak burcu çocuğu gürültücü, aşırı hareketli, enerjik biri değildir. Daha ziyade ağırbaşlı, olgun bir tavır sergiler. Kendini rahat ve güvende hissettiğinde meraklı yapısıyla bolca soru sorar. Bu nedenle onun ayrı bir benlik olduğu göz önünde bulundurulmasında yarar vardır. İnatlaşmak, psikolojik baskı yapmak, katı kurallar koymak onu daha da kendi iç dünyasına itecektir. Kolay ikna edilen ve yönlendirilen bir yapıda olduğu için güzelce konuşup, anlatmanız en doğrusudur.

Oğlak Burcu Çocuğuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oğlak çocuğuna alınacak hediyenin anlamı ve işlevi oldukça önemlidir. Kız çocuğu için oyuncak mutfak takımı, doktor/hemşire seti, terzi seti gibi hediyeler alınabilir. Erkek çocuğu için mühendis, tamirci setleri, mikroskop, büyüteç gibi hediyeler en idealidir. Her iki çocuk için hayvanlar alemi, bilinmeyenler, icatlar, merak edilenler, hikaye kitapları alternatif hediye seçenekleridir.

Oğlak Burcu Bebeğinin Özellikleri

Oğlak bebeği doğduğundan itibaren sessiz, ağırbaşlı, durgun bir karakter çizer. Diğer bebekler ağlarken, o etrafı izlemekle yetinir. Kendini keşfetmeye başlamasıyla birlikte ne istediğini bilen bir tavır sergiler. Ailesinin ruh hali onu da direk etkiler. Onların mutlu hali onu da mutlu eder.

Mama saatlerinin aksama durumlarında bile sessizliklerini koruyan Oğlak burcu çocukları, rutin bir düzene alıştırıldığında daha rahat uyumanıza da sebep olacaktır. Zeki çocukları oyalamak oldukça kolaydır. Renkli oyuncaklar onun hayal dünyasıyla arada bir bağ oluşturmasına neden olacaktır ve sakince oyuncaklarıyla oynarken düşünme yeteneklerini de geliştirmiş olacaktır.

False