MENÜ

Balik

Balik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46.134 Balik haberi bulunmuştur.

Balıklar (Latince: Pisces) poikloterm olan, neredeyse sadece suda yaşayan ve solungaçları ile solunum yapan, soğuk kanlı, yürekleri çift gözlü, çoğunun vücudu pullu, genellikle yumurta ile üreyen omurgalı hayvanlardır. Bazı türler canlı doğurarak ürer (lepistes, kılıçkuyruk, moli vs.). Örneğin tatlı su balıklarından Lepistes'in (Poecilia reticulata) yumurtaları anne karnında çatlar ve canlı doğum gerçekleşir. Çiklitgillerde ise kuluçka süresi dişinin ağzında gerçekleşir.Ağzında yumurtaları çeviren, mantarlaşmasını engelleyen dişi yumurtalar çatlayana hatta yavrular serbestçe yüzmeye başlayana kadar onları ağzındaki kesesinde korur.Balıklar su yaşamındaki en önemli varlıklardan bir tanesidir.

Balik Haberleri

İstanbulda şoke eden görüntü Bunu da yapmışlar... İlk defa bu halde görüyorum

İstanbul'da şoke eden görüntü! Bunu da yapmışlar... 'İlk defa bu halde görüyorum'

İstanbul Eyüpsultan'da bulunan göle kimyasal atık boşaltıldı. Gölün bir kısmı yeşile bürünürken, çevredekiler duruma tepki gösterdi.

21.09.2020Gündem
Sidas Antik Kenti ve Apollon Aksyros Tapınağına ait 1800 yıllık taş yazıt İtalyadan geri alınıyor

Sidas Antik Kenti ve Apollon Aksyros Tapınağı'na ait 1800 yıllık taş yazıt İtalya'dan geri alınıyor

Manisa'nın Demirci ilçesinde yer alan Sidas Antik Kenti ve Apollon Aksyros Tapınağı'na ait yaklaşık 1800 yıllık yazıt, yıllar süren hukuk mücadelesinin ardından kanun dışı yollarla götürüldüğü İtalya'dan Türkiye'ye teslim edilecek.

21.09.2020Seyahat
Günlük Burç Yorumları: 21 Eylül Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 21 Eylül Pazartesi Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 21 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 21 Eylül Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 21 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 21 Eylül 2020 Pazartesi günü burç yorumlarınız...

21.09.2020Astro Gündem
Haftalık Burç Yorumları: 21-27 Eylül Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 21-27 Eylül Haftalık Burç Yorumları

21-27 Eylül haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 21-27 Eylül haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 21-27 Eylül haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 21-27 Eylül 2020 haftası burç yorumlarınız...

21.09.2020Astro Gündem
Akdeniz foku avlanırken böyle görüntülendi

Akdeniz foku avlanırken böyle görüntülendi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde , nesli tükenmekte olan türler arasında yer alan bir Akdeniz foku ağzında balıkla, vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

20.09.2020Haber
Bodrumda Akdeniz foku görüntülendi

Bodrum'da Akdeniz foku görüntülendi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde , nesli tükenmekte olan türler arasında yer alan  bir Akdeniz foku ağzında balıkla, vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

20.09.2020Gündem
Günlük Burç Yorumları: 20 Eylül Pazar Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 20 Eylül Pazar Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 20 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 20 Eylül Pazar günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 20 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 20 Eylül 2020 Pazar günü burç yorumlarınız...

20.09.2020Astro Gündem
Derin mavinin çağrısı... Türkiye’nin en güzel 6 dalış noktası

Derin mavinin çağrısı... Türkiye’nin en güzel 6 dalış noktası

Yazın son demlerini yaşadığımız şu günler dalış açısından da güzel ve doğru zaman. Çünkü berraklık çok iyi ve su sıcaklığı hâlâ yüksek. Mercanlardan batıklara renkli bir deniz yaşamını izlemek isteyenler için Türkiye’nin birbirinden güzel ve farklı zorluk derecelerindeki dalış noktalarını derledik.

20.09.2020Seyahat
Ankarada neler oluyor

Ankara'da neler oluyor?

Başkent bir süredir alarm veriyor, vakalar artıyor, doktorlar evlerine gidemiyor. Ankara’da yaşananların sebebi ne, bu konuda neler yapılabilir? Salgının önümüzdeki dönem artmasını bekleyen doktorlar kamusal önlemler ve izolasyon için acilen ek tedbirler alınmasını tavsiye ediyor.

20.09.2020Hürriyet Pazar
Günlük Burç Yorumları: 19 Eylül Cumartesi Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 19 Eylül Cumartesi Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 19 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 19 Eylül Cumartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 19 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 19 Eylül 2020 Cumartesi günü burç yorumlarınız...

19.09.2020Astro Gündem
4. Sınıf İngilizce 5. Ünite My Day - Günüm konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 5. Ünite My Day - Günüm konu anlatımı

İnsanlar gün içerisinde birçok farklı şeyi bir arada yapar. Çocuklar okula, yetişkinler işe gider. İngilizce ''Day'' kelimesi gün demektir. 4. Sınıflar için ''5. Ünite My Day - Günüm'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20204. SINIF
4. Sınıf İngilizce 4. Ünite Free Time - Boş Zaman konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 4. Ünite Free Time - Boş Zaman konu anlatımı

Boş zaman, okul ve iş saatleri dışında geçirilen zaman dilimidir. Boş zamanlarda en sık yapılan aktivelerin başında kitap okumak, televizyon izlemek, spor yapmak ve seyahat etmek geliyor. 4. sınıflar için ''4.Ünite Free Time - Boş Zaman'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20204. SINIF
4. Sınıf Fen Bilimleri Besinler Ve Özellikleri konu anlatımı

4. Sınıf Fen Bilimleri Besinler Ve Özellikleri konu anlatımı

Yaşamı sürdürebilmek için en önemli ihtiyaçlarımız arasında besin kaynakları gelir. Bu konuda pek çok farklı kaynaktan besin alırız ve değişik ihtiyaçlarımızı gideririz. Şimdi bunların neler olduğuna bakacağız ve besinlerin özelliklerini inceleyeceğiz. İşte 4. sınıf fen bilimleri besinler ve özellikleri konu anlatımı.

18.09.20204. SINIF
Uzman uyarısı: “Yakamadığını yemeyeceksin”

Uzman uyarısı: “Yakamadığını yemeyeceksin”

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Yücel, düzensiz beslenme ve akabinde ideal kiloda olmamanın kalp damar hastalıkları riskinde önemli payının olduğunu söyledi.

18.09.2020Sağlık
Sivas’ın Halfetisi baraj suyu çekildiğinde kartpostallık görüntüler oluşturdu

"Sivas’ın Halfeti'si" baraj suyu çekildiğinde kartpostallık görüntüler oluşturdu

Sivas'ın Hafik ilçesindeki Pusat-Özen Barajı'nın yapımı sonrası su altında kalan eski yerleşim yerine ait caminin minaresi, su çekildiğinde Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesindeki Ulu Cami'yi andıran görüntüye bürünüyor.

18.09.2020Seyahat
Balıktan sonra tatlı olarak neden tahin helvası yenir

Balıktan sonra tatlı olarak neden tahin helvası yenir?

Balık, sonbahar gelip de av yasağı kalkınca sofralarımızın yıldızı haline geliyor bir anda. Türkiye'de genellikle balık üzerine sıcak ya da soğuk tahin helvası servis edilir. Peki bunun sebebini hiç merak etmiş miydiniz? İşte balıkla tahinin ilişkisi...

18.09.2020Lezzet
Balık Gölü sunduğu güzellikleriyle bölgenin ilgi odağı haline geldi

Balık Gölü sunduğu güzellikleriyle bölgenin ilgi odağı haline geldi

Türkiye'nin en yüksek rakımlı göllerinden Balık Gölü, el değmemiş doğasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

18.09.2020Seyahat
Gölcük Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gölcük Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mavilik ve yeşilliği bir arada buluşturan ve muhteşem bir doğal yaşam imkanı sağlayan Gölcük Tabiat Parkı, mutlaka ziyaret edilmesi gereken en önemli alanlar arasında gelmektedir. Peki, Gölcük Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? Giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) hakkında bilgileri derledik.

18.09.2020Seyahat
Çilingoz Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çilingoz Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tatil günlerinizde hem eğlenceli saatler geçirmek hem de kafa dinlemek istiyorsanız birçok alternatif sizleri bekliyor. Bu alternatifler arasında Çilingoz Tabiat Parkı özellikleriyle son derece beğeniliyor. İşte Çilingoz Tabiat Parkı nerede ve nasıl gidilir? Giriş ücreti ve ziyaret saatlerine (2020) dair bilgiler.

18.09.2020Seyahat
Balığın lezzetli olması için bu iki detaya dikkat

Balığın lezzetli olması için bu iki detaya dikkat!

Balık sezonunun açılmasıyla birlikte balık tüketiminde dikkat edilmesi gereken hususlara değinen Aşçılık Programı Öğr. Gör. Levent Demirçakmak balığın lezzetini en iyi şekilde alabilmek için doğru teknikle pişirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Pandemi Döneminde Saç Sağlığı İçin Öneriler

Pandemi Döneminde Saç Sağlığı İçin Öneriler

Covid-19 virüsü dünyayı tehdit etmeye devam ederken, virüs çevresel ve psikolojik etkileriyle de insanlığı olumsuz etkiliyor. Bunların en başında da saç sağlığı geliyor. Saç Ekim Direktörü Yasemin Gülgör, pandemi döneminde yaşanan stres artışı nedeniyle saç sağlığı sorunlarının daha fazla görülmeye başlandığını söyledi, saç sağlığını korumak için önerilerde bulundu.

18.09.2020Saç
Sazlıca Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Sazlıca Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Sazlıca Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sazlıca Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Günümüzde sazlıca plajı İzmir ilinde bulunan en güzel plajlar arasında yer almaktadır. Sazlıca plajı Foça ilçesinde yer almakta olup yerli ya da yabancı pek çok kişi tarafından talep görmektedir. Sazlıca plajı deniz ve serinleme ihtiyacı olan kişiler için inanılmaz güzellikte olan plajlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden ile sazlıca plajını sizler için ayrıntılı olarak araştırdık. Sazlıca Plajı hakkında bilgi, Sazlıca Plajı nerededir? Sazlıca plajı nasıl gidilir? Sazlıca Plajı giriş ücreti be kadardır? Detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.

18.09.2020Seyahat
Mevsim Değişikliklerinde Beslenme

Mevsim Değişikliklerinde Beslenme

Sonbaharın gelmesi hemen hepimizde bünyelerimiz yaza alıştığı için bazı olumsuz etkiler yaratıyor. Ancak özel beslenme ve diyet programlarıyla mevsim geçişlerinin olumsuz etkilerini en aza indirgemek mümkün.

Sarısu Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Sarısu Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Sarısu Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sarısu Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Yaz sezonu için herkes tatil planlarını yapmaya başladı. Türkiye genelinde birbirinden güzel tatil rotalarında eşsiz tatiller gerçekleştirilebiliyor. Önemli olan en güzel tatil rotaları için tertemiz plajlar tercih edilmesidir. Antalya'da bulunan Sarısu Plajı da en çok tercih edilen plajlardan. Sarısu Plajı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

18.09.2020Seyahat
Susanoğlu Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Susanoğlu Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Susanoğlu Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Susanoğlu Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Mersin'de bulunan Susanoğlu Palajı her sene milyonlarca kişiyi ağırlıyor. Mersin İl Merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunan plaj temiz ve berrak suyu ile dikkat çekiyor. Altın sarısı ve ince bir kuma sahip olan Susanoğlu plajı ilgi odağı oluyor. Susanoğlu Plajı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

18.09.2020Seyahat
Günlük Burç Yorumları: 18 Eylül Cuma Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 18 Eylül Cuma Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 18 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 18 Eylül Cuma günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 18 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 18 Eylül 2020 Cuma günü burç yorumlarınız...

18.09.2020Astro Gündem

Tuzla Halk Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Tuzla Halk Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Maddi açıdan ya da iş nedeni ile İstanbul’dan ayrılamayan ancak yaz aylarında tatil yapmak isteyen kişiler için tavsiye edilecek mekânların başında Tuzla Halk Plajı gelmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafınca onaylanmış olan Tuzla Halk Plajı hakkında detaylı bilgilere, giriş ücretlerine ve plajın özelliklerine detaylıca derledik.

17.09.2020Seyahat
Son dakika haberler: Üzücü görüntü... Binlercesi telef oldu

Son dakika haberler: Üzücü görüntü... Binlercesi telef oldu

Manisa'nın Kula ilçesindeki gölette binlerce balık öldü.  Vatandaşların ihbarı üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından gölette inceleme başlatıldı. Balık ölümlerinin suyun çekilmesine bağlı oksijen kaybından kaynaklandığı üzerinde durulduğu belirtildi.

17.09.2020Gündem
Kula Göletinde tedirgin eden görüntü Binlerce balık telef oldu

Kula Göleti'nde tedirgin eden görüntü! Binlerce balık telef oldu

MANİSA'nın Kula ilçe göletinde toplu balık ölümleri yaşanmaya başladığı bildirildi. Vatandaşların ihbarı üzerine kısa sürede binlerce balığın telef olduğu gölette İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından da inceleme başlatıldı. Balık ölümlerinin suyun çekilmesine bağlı oksijen kaybından kaynaklandığı üzerinde durulduğu belirtildi.

17.09.2020Haber
İnkumu Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir İnkumu Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

İnkumu Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? İnkumu Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

İnkumu plajı Bartın ilinde oldukça ünlü olan plajlar arasında yer almaktadır. Denizi oldukça güzel olan bu plaj genelde yerli pek çok sayıda turist için mutlaka denize girilmesi ve görmesi gereken bir plajdır. Bu bölgeye yakın yaşayan hemen hemen her yaştan insanın mutlaka en uğrak deniz yeri olan İnkumu plajını sizler için detaylı bir şekilde derledik. İnkumu Plajı hakkında bilgi, İnkumu plajı nerede ve nasıl gidilir? İnkumu plajı giriş ücreti ne kadardır? Detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.

17.09.2020Seyahat
Türkiyenin peşini bırakmadığı antik yazıt İtalyadan geri alınıyor

Türkiye'nin peşini bırakmadığı antik yazıt İtalya'dan geri alınıyor

Manisa’nın Demirci ilçesinde bulunan 2300 yıllık Sidas Antik Kenti'nden çalınarak İtalya’ya götürülen yazıt, Kültür ve Turizm Bakanlığının çabalarıyla yeniden Türkiye’ye getiriliyor.

17.09.2020Seyahat
Giresunda selde kaybolan 4 kişi aranıyor

Giresun'da selde kaybolan 4 kişi aranıyor

GİRESUN’da sağanak sonucu meydana gelen ve 5'i asker 11 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Selde kaybolan ablası ve eniştesi için arama çalışmalarına katılan Süleyman Karakılıç, “Devletin gücü arkamızda, kayıplarımızı bulduğumuz zaman bayramımız olacak” dedi.

17.09.2020Gündem
Boyalık Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Boyalık Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Boyalık Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Boyalık Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Günümüzde Boyalık plajı oldukça ünlü olan plajlar arasında olmaktadır. Denizi oldukça güzel olan ve yerli ya da yabancı pek çok sayıda turist için mutlaka görmesi gereken bir plajdır. Boyalık plajı, denize girmesi gereken plajlardan en önemlileri arasında yer almaktadır. Bu sebep ile her yaştan insanın mutlaka uğrak yeri olan Boyalık plajını sizler için detaylı bir şekilde derledik. Boyalık Plajı hakkında bilgi, Boyalık Plajı nerede ve nasıl gidilir? Boyalık Plajı giriş ücreti ne kadardır? Detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.

17.09.2020Seyahat
Doğa harikası Üçkaya Gölü her mevsim ayrı güzel

Doğa harikası Üçkaya Gölü her mevsim ayrı güzel

Iğdır'da bulunan doğa harikası Üçkaya Gölü, her mevsim sunduğu güzellikleriyle büyülüyor.

17.09.2020Seyahat
Arsuz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Arsuz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Arsuz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Arsuz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Akdeniz kıyıları, ilkbahar ve yaz aylarında milyonları eşsiz doğasıyla kendine çekmeyi başarıyor. Tüm bu güzellikleri sizlere yaşatan plajlarımızdan Arsuz Plajı'nı sizler için araştırdık. İşte Arsuz Plajı nerede ve nasıl gidilir? Arsuz Plajı özellikleri, kamp ile konaklama detayları ve giriş ücreti (2020) detaylarıyla derledik.

17.09.2020Seyahat
3. Sınıf Fen Bilimleri Duyu Organlarının Sağlığı konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Duyu Organlarının Sağlığı konu anlatımı

Duyu organları sayesinde çevremizde meydana gelen olayları algılayabiliriz. Her duyu organının farklı işlevi vardır. Duyu organlarımızın işlevlerini doğru olarak yerine getirebilmesi için onların sağlığına dikkat etmek gerekmektedir. Duyu organların ortamdaki uyarıları algılayabilmesi için dikkat edilmesi gerekenler detaylarıyla belirtilmiştir.

17.09.20203. SINIF
Günlük Burç Yorumları: 17 Eylül Perşembe Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 17 Eylül Perşembe Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 17 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 17 Eylül Perşembe günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 17 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 17 Eylül 2020 Perşembe günü burç yorumlarınız...

16.09.2020Astro Gündem
Doğal güzellikleriyle ünlü Amasra salgın sürecinde alternatif rota oldu

Doğal güzellikleriyle ünlü Amasra salgın sürecinde alternatif rota oldu

Tarihi yapıları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra balık ve salata ağırlıklı mutfak kültürüyle dört mevsim turistlerin ilgisini çeken Amasra, koronavirüs normalleşme sürecini de kapsayan 8 aylık dönemde yaklaşık 700 bin ziyaretçiyi ağırladı.

16.09.2020Seyahat
AB ve İngiltere müzakereleri tıkanma noktasında

AB ve İngiltere müzakereleri tıkanma noktasında

AB ile İngiltere arasında devam eden ticaret anlaşması müzakereleri, adil rekabet, balıkçılık ve uzlaşmazlıkların giderilmesi alanındaki ihtilaflarla çıkmaza girdi.

16.09.2020Ekonomi
Günlük Burç Yorumları: 16 Eylül Çarşamba Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 16 Eylül Çarşamba Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 16 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 16 Eylül Çarşamba günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 16 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 16 Eylül 2020 Çarşamba günü burç yorumlarınız...

16.09.2020Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Abartı, gerçeğin öfkesine yenilmiş halidir.

Günaydın hepinize yepyeni bir günden ve yepyeni bir haftadan…

21.09.2020

Bu manzara yakışmıyor!

Burası, Çankaya’nın Yukarı Dikmen Mahallesi 635. Sokak...

21.09.2020

Padişah hastalığı

 GUT hastalığı yediklerinizden ve içtiklerinizden en çok etkilenen sağlık sorunlarından biri, belki de birincisi. ‘Ürik asit yüksekliği’ denince akla ilk olarak ‘gut hastalığı’ geliyor. Yaşam tarzında yapılan değişiklikler ve ilaçlar, guta neden olan ürik asit düzeylerini düşürebilir. Peki, gut hastalığı nedir? Ürik asit neden yükselir?

21.09.2020

Kütahya’nın tarih kokan lezzetleri

Geleneksel örf ve âdetlerini yaşatan Kütahya’nın yemekleri ise adeta tarih kokar. Masalarından ayrı düşmeyen etli yemekleri, ballı susamlı leblebileri, lezzeti bol çorbalarıyla işte geleneksel Kütahya lezzetleri...

20.09.2020

Salgın nedeniyle artan özlemlerim

ABD’de eve kapandığım bu dönemde kendime şunu sordum: “En çok hangi yemekleri özledin?” Özlediğim yemek değil, ülkemdeki ortam. Özellikle bazı balıkçı, ocakbaşı ve meyhanelerde bulduğum o muhteşem ortam…

20.09.2020

Bartın’ın şirin ilçesi: Amasra... Biraz olsun kafa dinlemek istiyorsanız tam zamanı

Amasra, Bartın’ın şirin mi şirin bir ilçesi… İstanbul’a 460 km Ankara’ya ise 308 km mesafede… Özellikle Ankara ve İstanbul’da oturanlar için tam bir hafta sonu kaçamağı adresi… Tarihi, M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan Amasra’nın, Helenistik dönem de dâhil, Roma, Bizans, Ceneviz ve Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Bu büyüleyici güzelliğini mitolojik öyküsünden mi alıyor bilemem ama gördüğümde emin olduğum bir şey var ki, o da Tanrı’nın bu topraklara daha cömert davrandığı… İşte size Amasra gezi rehberi...

18.09.2020

Sivilce tedavisinde kullanılan ilaçlar erkeklerde cinsel fonksiyonları bozabiliyor

Özellikle ergenlik döneminde, cildin orta tabakasındaki kanallarının kanayarak şişmesi sonucu ortaya çıkan sivilceler (akne) birçok kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyen bir sağlık sorunudur.

18.09.2020

17 Eylül Başak Burcunda Yeni Ay: İhtiyacın Olan Tüm Desteğe Artık Sahipsin

Evren bize her ay küçük bir hediye verir. Bu o kadar küçük ki, kolayca gözden kaçabilir. Bu hediyeyi kaçırmamak için gökyüzü çizelgesi bize yardımcı olur. Bu güzel hediyenin adı 'yeni ay’dır. Her 28-30 günde bir oluyor.

17.09.2020

Eylül'de Tam Zamanı: Ayvalık ve Cunda Rehberi

Sıcak yaz bitti, sarı yaz başladı. Havalar hala gezmek için çok ideal. Son zamanlarda sıkça Ayvalık ve Cunda önerileri soruluyor. Ben de nokta atışı önerilerimi bu yazıda sizlerle paylaşmak istedim.

17.09.2020