EKSTRA
MENÜ

Prens Philip

Prens Philip ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prens Philip haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 424 Prens Philip haberi bulunmuştur.

Prens Philip Haberleri

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, 2 milyon kişinin aşılandığını açıkladı

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, 2 milyon kişinin aşılandığını açıkladı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında İngiltere’de Kovid-19 aşılama kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. İngiltere genelinde şu ana kadar yaklaşık 2 milyon kişinin aşılandığını belirten İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock yaptığı açıklamada, bugüne kadar aşılananların sayısının 2 milyona yaklaştığını söyledi. Öte yandan İngiltere'de bugün koronavirüse bağlı 573 ölüm bildirildi, bu bugüne kadar bir günde görülen en yüksek ölüm sayısı.

10.01.2021Dünya
Kate Middleton, 39uncu doğum gününü kutluyor: Kraliçeden geline jest

Kate Middleton, 39'uncu doğum gününü kutluyor: Kraliçe'den geline jest

İngiliz kraliyet ailesinin gelinlerinden Kate Middleton, 39'uncu doğum gününü kutluyor. Prens William ile 2011 yılında evlenen, üç çocuk annesi Middleton'ın yeni yaşı için hem kayınpederi Prens Charles hem de William'ın babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth, sosyal medya hesaplarından kutlama paylaşımları yaptı.

9.01.2021Magazin
21 senedir bu anı bekliyordu: Yeni Meghan o olacak

21 senedir bu anı bekliyordu: Yeni Meghan o olacak!

İngiliz kraliyet ailesinin en göz önünde üyelerinin kim olduğu sorulsa akla hemen belli isimler gelir. Elbette Kraliçe 2. Elizabeth, eşi Prens Philip, torunları William, Harry, onların eşleri Kate Middleton ve Meghan Markle ile babaları Prens Charles ve eşi Camilla Parker Bowles.

31.12.2020Magazin
Dönmek istiyor

Dönmek istiyor

GEÇTİĞİMİZ yıl başında daha bağımsız bir hayat sürmek için İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrılan Prens Harry ve Meghan Markle çiftinin ülkeye dönmek istediği iddia edildi.

30.12.2020 Dünya
Halk ikiye bölündü: Harry evine dönmek istiyor

Halk ikiye bölündü: Harry evine dönmek istiyor

Bu yılın ilk ayında kendi finansal bağımsızlıklarını kazanmak ve daha bağımsız bir hayat sürmek için İngiliz kraliyet ailesinden ayrılma kararı aldıklarını açıklayan Prens Harry ile Meghan Markle, şimdi herkesi şaşırtan bir iddiayla gündemde.

29.12.2020Magazin
94 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabethin uzun yaşama sırları

94 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth'in uzun yaşama sırları

Kendi kuşağından devlet başkanları ya da monarşi üyeleri çoktan emekliye ayrılmış olsa da İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth hala aktif olarak görevde. 94 yaşına gelmiş olmasına rağmen, ne görevlerini aksatıyor ne de şıklığından ödün veriyor.

Backgrid UK, Splash News

9.12.2020Magazin
Bir yastıkta 73 yıl: Hükümdarlığı da rekor evliliği de

Bir yastıkta 73 yıl: Hükümdarlığı da rekor evliliği de

Dünyanın en uzun süre tahtta kalan kraliçesi olma unvanını elinde tutan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth aynı zamanda en uzun süren evliliklerden birinin de kahramanı.

Depo Photos, Backgrid UK

20.11.2020Magazin
235 yıl sonra bir ilk: Sevdiğinin portresiyle gömülmek istemişti

235 yıl sonra bir ilk: Sevdiğinin portresiyle gömülmek istemişti

İngiliz kraliyet ailesinde tam 235 yıl sonra bir ilk yaşandı. Kraliçe 2. Elizabeth ile Prens Philip'in ortanca oğlu Andrew'nun büyük kızı Prenses Beatrice, kapalı kapılar ardında gerçekleşen gizli bir törenle evlendi.

AP, AFP, Reuters, Splash News

18.07.2020Magazin
Kraliçe 2. Elizabeth İngiliz halkına seslenecek

Kraliçe 2. Elizabeth İngiliz halkına seslenecek

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) binlerce kurban veren İngilizlere seslenecek.

3.04.2020Dünya
Kraliçe’nin yardımcısına Corona Virüs teşhisi kondu

Kraliçe’nin yardımcısına Corona Virüs teşhisi kondu

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in yakınında çalışan yardımcılarından birinde Corona Virüs (Covid-19) teşhisi konması Kraliçe’nin sağlığı konusunda korkuları beraberinde getirdi.

30.03.2020Dünya
Kraliçe Elizabeth’ten ‘Sağlıklıyım’ mesajı

Kraliçe Elizabeth’ten ‘Sağlıklıyım’ mesajı

İngiltere’de 71 yaşındaki Prens Charles’ın koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması sonrası, basında, başta 93 yaşındaki annesi İngiltere Kraliçesi 2’inci Elizabeth olmak üzere diğer kraliyet üyelerinin de tehlikede olup olmadığı konusu ele alınmaya başlandı.

26.03.2020Avrupa
Kötü haber: Uzun süre bizimle kalamayacak

Kötü haber: Uzun süre bizimle kalamayacak

 İngiliz kraliyet ailesinde  Prens Harry ve eşi Meghan Markle, aileden ayrılma kararından sonra eleştiri oklarının da hedefinde... Çalışan kraliyet ailesi üyesi olarak son görevleri için Londra'da bulunan çift, oğulları Archie'yi ise dadısıyla birlikte Kanada'da bıraktı. İngiltere'de giderek yayılan corona virüs nedeniyle bu kararı alan çift, bebeklerini koruması olumlu karşılansa da bir başka nedenle de eleştiriliyor.

5.03.2020Magazin
Prens Philip taburcu oldu

Prens Philip taburcu oldu

İNGİLTERE Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in 98 yaşındaki eşi Prens Philip, gribal enfeksiyon nedeniyle geçen haftadan bu yana yattığı hastaneden taburcu edildi.

25.12.2019Dünya
Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programını tamamlayanlar ödüllerini aldı

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı'nı tamamlayanlar ödüllerini aldı

Türkiye'de bugüne kadar 17 binden fazla gence ulaşan ve her yıl yaklaşık 3 binin üzerinde yeni katılımcının dahil olduğu Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı'nda, şimdiye dek 7 bin 885 katılımcı ödül almaya hak kazandı.

6.12.2019Eğitim
Kraliçe 2nci Elizabeth villasını satıyor

Kraliçe 2'nci Elizabeth villasını satıyor

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in Malta'daki eski evi Villa Guardamangia, yaklaşık 6 milyon euroya (40 milyon TL) satışa çıkarıldı.

12.06.2019Ekonomi
Kraliçe II. Elizabeth 93 yaşında

Kraliçe II. Elizabeth 93 yaşında

Bugün 93 yaşına giren Kraliçe II. Elizabeth, tahtta olduğu süre içinde 13'ü İngiltere'de olmak üzere kendisini hükümdar kabul eden ülkelerde 150'den fazla başbakanla çalıştı.

21.04.2019Dünya
Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi En Yaygın 12 Burun Şekli

Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi? En Yaygın 12 Burun Şekli

Burun, yüzün dudakları, yanak ve gözlerle ilişkide olması muhtemel muhtemel estetik algımızın oluşmasında önemli bir yer tutar. Bir burun değil, burun tipini tercih etmelisiniz. Estetik Cerrah Op. Alper Mete Uğurlu, en yaygın 12 burun şeklini anlattı.

28.03.2019Kişisel Bakım
Prens Philip ehliyeti teslim etti

Prens Philip ehliyeti teslim etti

Geçen ay cipiyle içinde biri bebek üç kişinin bulunduğu bir arabaya çarpan İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini kendi isteğiyle polise teslim etti.

11.02.2019Dünya
Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini polise teslim etti.

10.02.2019Dünya
97’lik Prens’in kaza sorunsalı

97’lik Prens’in kaza sorunsalı

İngiltere Emniyeti, geçen hafta aracıyla kaza yapan ve önceki gün emniyet kemeri takmadan direksiyon başında görüntülenen Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Prens Philip’i uyardı.

21.01.2019Dünya
Prens, emniyet kemersiz araba kullanırken yakalandı

Prens, emniyet kemersiz araba kullanırken yakalandı!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip, yara almadan kurtulduğu trafik kazasından 48 saat sonra, emniyet kemeri takmadan araba kullanırken görüntülendi. Polis, 97 yaşındaki Prens'i 'uyardığını' açıkladı.

20.01.2019Dünya
97 yaşında kaza yaptı Ülke ayağa kalktı

97 yaşında kaza yaptı! Ülke ayağa kalktı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabethin eşi Prens Philip Mountbatten, Norfolkta trafik kazası geçirdi. 97 yaşındaki Edinburgh Dükü, kazadan yara almadan kurtuldu. Yerel basın, insanların "97 yaşında neden hala araç kullanıyor" diye sorduğunu yazdı.

18.01.2019Dünya
97 yaşındaki Prens Philip trafik kazası geçirdi

97 yaşındaki Prens Philip trafik kazası geçirdi

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi Prens Philip, bugün Norfolk Kontluğu’na bağlı Sandringham kasabasındaki malikanelerinin yakınlarında trafik kazası geçirdi. 97 yaşındaki Edinburgh Dükü’nün çarpışma şeklinde gerçekleşen kazadan yara almadan kurtulduğu açıklandı.

17.01.2019Dünya
Başbakan reveransı yine abarttı

Başbakan reveransı yine abarttı

İngiltere Başbakanı Theresa May, dün Fransa’daki Amiens Katedrali’nde Prens William’ı karşılarken yaptığı reveransı abartarak İngiliz basını ve sosyal medyada yine alay konusu oldu.

9.08.2018Avrupa
Sarayın telefonları kilitlendi Öldü mü

Sarayın telefonları kilitlendi! Öldü mü?

Sosyal medyada İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in öldüğü iddiasının çığ gibi yayılmasının ardından Buckingham Sarayı'nın telefonlarının kilitlendiği ortaya çıktı.

24.07.2018Dünya
Kraliyet ailesine şok: Cinsel sırları ortaya döküldü

Kraliyet ailesine şok: Cinsel sırları ortaya döküldü

İngiliz kraliyet ailesine şok! Kraliçe 2. Elizabeth ile kocası Prens Philip'in cinsel hayatına ilişkin iddiaların yer aldığı kitap büyük gürültü kopardı.

29.06.2018Magazin
Bin yıllık ücret açığı

Bin yıllık ücret açığı

ABD’de halka açık şirketlerin bu yıl yürürlüğe giren bir yasa kapsamında CEO’ların ve çalışanların aldıkları ortalama ücretleri açıklamaları ücret eşitsizliği konusunu yeniden gündeme taşıdı. Paylaşılan rakamlara göre, bazı şirketlerde çalışanların CEO’larının şu anki maaşına ulaşabilmeleri için bin yıldan fazla çalışmaları gerekiyor.

Yılın düğünü: Prens Harry ve Meghan Markle evlendi

Yılın düğünü: Prens Harry ve Meghan Markle evlendi

Dünya bugün bir kez daha bir peri masalına tanıklık etti. Rol aldığı Suits dizisiyle ün kazanan oyuncu Meghan Markle, Prens Harry ile Windsor’daki St George Şapeli’nde evlendi. Böylelikle Prens Harry Sussex Dükü, müstakbel eşi Meghan Markle da Sussex Düşesi oldu.

19.05.2018Dünya
Kraliyetin yeni bebeğinin ismi belli oldu

Kraliyetin yeni bebeğinin ismi belli oldu!

Kraliyet ailesinin üçüncü bebeğinin ismi belli oldu. Prens William ile Kate, yeni çocuklarına Louis Arthur Charles adını verdi.

27.04.2018Dünya
Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral, Kraliçe, Prens ya da Prenses olmanız, hastalanmanızı ne yazık ki engelleyemiyor. Ancak bu ünvanlara sahip olmanız, tedavi gördüğünüz hastaneyi belirleyebilir. İşte İngiliz Kraliyet Ailesi’nin tedavi gördüğü ultra lüks hastanenin içinden görüntüler...

19.04.2018Dünya
Eski 10 sterlinler yarın kullanımdan kalkıyor

Eski 10 sterlinler yarın kullanımdan kalkıyor

İngiltere’de üzerinde ünlü İngiliz kadın yazar Jane Austen’in resminin yer alacağı yeni polimer 10 sterlin banknot 18 Eylül'de tedavüle girmişti. Eski 10 sterlinlerin yarından itibaren tarih olacağı açıklandı.

28.02.2018Ekonomi
Kraliyet ailesinde neler oluyor Kraliçenin odasında bir tek onların fotoğrafı yok

Kraliyet ailesinde neler oluyor? Kraliçenin odasında bir tek onların fotoğrafı yok

Kraliçe Elizabeth geleneksel Noel konuşması için odasında kameralar karşısına geçti. Odada tüm aile bireylerinin hatta yeni gelin Meghan Markle'nin bile fotoğrafları görünebiliyordu, iki kişi hariç...

27.12.2017Dünya
Vatandaşlık istiyorsa bu teste girecek

Vatandaşlık istiyorsa bu teste girecek

Prens Harry’nin geçen hafta nişanlandığı ABD’li aktris Meghan Markle’nin yakında İngiliz vatandaşlığına geçmesi bekleniyor. Markle vatandaşlık başvurusu yaparsa ‘İngiltere’de Yaşam’ testine girecek.

4.12.2017Dünya
İngiltere Kraliçesinin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

İngiltere Kraliçesi'nin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

Çeşit çeşit yemeklerle donatılmış mükellef sofralar için Türkçede krallara ya da kraliçelere layık denir. Peki kraliçeler her zaman böyle yemekler mi yer? Diğerlerini bilemiyoruz ama İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth için durum böyle değilmiş.

20 yılda 27 milyon TL kazandı

20 yılda 27 milyon TL kazandı

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in atlardan kazandığı meblağın 27 milyon TL civarında olduğu belirtildi.

25.10.2017Diğer
Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

“Prensle evlendi ve sonsuza kadar mutlu yaşadı” klişesini yerle yeksan eden hüzünlü gözler kapanalı az buz değil, 20 yıl oldu. Ama hâlâ hakkında konuşmaya doyamıyoruz. 31 Ağustos 1997’de Paris’te şaibeli bir kazaya kurban giden Lady Diana, yeni yayımlanan belgeselde, peri masalının iç yüzünü anlatıyor.

26.08.2017Hürriyet Pazar
Flaş iddia... Prens Charles 3 yıl sonra Kral olacak

Flaş iddia... Prens Charles 3 yıl sonra Kral olacak

1952’den beri tahtta bulunan 92 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 95 yaşına geldiğinde emekli olup tahtı oğlu Prens Charles’a bırakacağı iddia edildi

15.08.2017Dünya
İngiltere Kraliçesinin eşi Philip emekliye ayrıldı

İngiltere Kraliçesi'nin eşi Philip emekliye ayrıldı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, kraliyet görevlerini bıraktı.

3.08.2017Dünya
Düşes ortalarda yoktu

Düşes ortalarda yoktu

Avrupa'nın en genç kraliçesi İngiltere'ye gitti ve ülkenin gözbebeği Kate'in tahtını salladı.

12.07.2017Magazin
Son dakika Prens Philip hastaneye kaldırıldı

Son dakika! Prens Philip hastaneye kaldırıldı

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in kocası Prens Philip'in hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

21.06.2017Dünya
Prenslikten emekli

'Prenslik'ten emekli

İngiltere’de krallık çalışanlarının sabaha karşı Buckingham Sarayı’nda acil toplantıya çağrılması ülkede hareketli saatler yaşanmasına neden olurken, ilerleyen saatlerde 95 yaşındaki Prens Philip’in emekliye ayrıldığı açıklandı.

4.05.2017Dünya
Son dakika... Prens Philip bütün görevlerinden istifa etti

Son dakika... Prens Philip bütün görevlerinden istifa etti!

İngiltere Kraliyet Sarayı Buckingham'da tüm yetkililer gece yarısı 3 sularında acil toplantıya çağrıldı. Acil durumun nedeninin ise Prens Philip'in Kraliyet ailesindeki bütün görevlerinden ayrılma kararı olduğu ortaya çıktı. Prens'in görevlerinden sonbahar itibarıyla ayrılacağı belirtiliyor.

4.05.2017Dünya
Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı

Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı

İngiltere’de Kraliyet ailesi üyesi olmanın ayrıcalıkları kadar büyük sorumlulukları da var. Her bir Kraliyet üyesinin mutlaka hayır dernekleri ve yardım kuruluşları için çalışması, gerektiğinde düzenlenen etkinliklere katılması gerekiyor. Katıldıkları etkinlikler ise kayıt altında tutuluyor ve yıl sonunda kayıtlar açıklandığında ‘en çalışkan’ üyelerle ‘en tembel’ üyeler ortaya çıkıyor.

29.12.2016Dünya
Uluslararası ödül programına başvurular başlıyor

Uluslararası ödül programına başvurular başlıyor

1956 yılında Edinburgh Dükü Prens Philip tarafından başlatılan, bugüne kadar 140 ülkede uygulanan ve 8 milyonu aşkın gencin katıldığı The Duke Of Edinburgh's Uluslararası Ödül Programı başlıyor.

16.11.2016Eğitim
Murat Ülker, Türkiye’ye 5 milyar TL yatırım yapacaklarını açıkladı

Murat Ülker, Türkiye’ye 5 milyar TL yatırım yapacaklarını açıkladı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, pladis’in Türkiye’de büyüyen global bir marka olacağını belirterek, Türkiye’ye 5 milyar TL yatırım yapılacağını açıkladı. Ülker “Yatırımlarda Türkiye bir tarafa global bir tarafa” dedi.

4.09.2016Ekonomi
Taziye ve şok

Taziye ve şok

İstanbul Atatürk Havalimanı’na önceki gece düzenlenen terörist saldırıya dünyadan çok sayıda taziye mesajı, tepki ve kınama geldi.

29.06.2016Dünya

Yazar Sonuçları

İngiliz kraliyet ailesinin Noel’i

İngiltere olağanüstü Covid-19 önlemleri ve virüs mutasyonu haberleriyle çalkalana dursun, magazin dünyasının gözü geçtiğimiz hafta kraliyet ailesinin Noel kutlamalarındaydı. Pandemi yüzünden farklı şehirlere bölünen aile bireyleri, bakın nerelerde hangi mesajları verdi...

28.12.2020

‘Küçük adam’ ne oldu sana?

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği ve ana karakterlerine hayat verdiği ‘Karakomik Filmler’ serisinin ilk iki adımı ‘2 Arada’ ve ‘Kaçamak’ vizyonda. Perdede izlediğimiz iki öykü, güç eline geçtiğinde şirazesini kaybedenlerle artık uzaylıların bile kurtaramayacağı insanlığımızın gidişatında geziniyor...

19.10.2019

Yanlışlıkla Kraliçe'yle tanıştım

“En iyi film” dalında Oscar adayı olan “The Favourite” (Sarayın Gözdesi) adlı film önceki gün vizyona girdi. Barbaros Tapan filmin başrol oyuncularından, Olivia Colman ve filmin yönetmeni Yorgos Lanthimos’la bir araya geldi. İkili filmle ilgili merak edilenleri anlattı.

10.02.2019