EKSTRA
MENÜ

Kraliçe 2. Elizabeth

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.125 haberi bulunmuştur.

Kraliçe 2. Elizabeth Haberleri

Kraliçe 2. Elizabeth eşi Prens Philipin acısını unutamadı: Dokunsan kırılacakmış gibi görünüyor

Kraliçe 2. Elizabeth eşi Prens Philip'in acısını unutamadı: Dokunsan kırılacakmış gibi görünüyor

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 74 yıllık kocası Prens Philip'in ölümünün ardından bir türlü eski haline dönemedi. Bir kraliyet yorumcusu, Kraliçe'nin son dönemde katıldığı etkinliklerdeki görüntüsünü değerlendirdi. Kısa bir süre önce 95 yaşına giren Kraliçe'nin 'zayıf' ve 'kırılgan' göründüğünü ileri sürdü.

18.06.2021Magazin
İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı

İngiltere’nin ev sahipliğindeki G7 Zirvesi başladı

Gelişmiş 7 büyük ekonominin liderlerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya geldiği G7 Zirvesi, Galler'e bağlı Cornwall'da bugün başladı.

11.06.2021Dünya
Takipçilerine sürpriz yaptı, yüzünü göstermediği bebeğinin sesini dinletti

Takipçilerine sürpriz yaptı, yüzünü göstermediği bebeğinin sesini dinletti

İngiliz kraliyet ailesinin en mutlu üyelerinden biri Dünya Okyanus Günü için minik bebeğiyle bir mesaj verdi. Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Andrew ile eski eşi Sarah Ferguson'ın kızı Prenses Eguenie, minik oğlu August'un bir oyuncak balina ile vakit geçirirken çektiği videosunu paylaştı.

9.06.2021Magazin
Dünya Okyanus Gününü böyle kutladı

Dünya Okyanus Günü'nü böyle kutladı

İngiliz kraliyet ailesinin en mutlu üyelerinden biri Dünya Okyanus Günü için minik bebeğiyle bir mesaj verdi. Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Andrew ile eski eşi Sarah Ferguson'ın kızı Prenses Eguenie, minik oğlu August'un bir oyuncak balina ile vakit geçirirken çektiği videosunu paylaştı. Eugenie, Jack Brooksbank ile evliliğinden dünyaya gelen minik bebeğin görüntüleri eşliğinde okyanusların ve onların derinliklerindeki hayatın korunmasına ilişkin mesajlar verdi Prenses.

9.06.2021Magazin
G7 liderleri Gallerde buluşmaya hazırlanıyor

G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor

G7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.

8.06.2021Dünya
G7 liderleri Gallerde buluşmaya hazırlanıyor

G7 liderleri Galler'de buluşmaya hazırlanıyor

G7 ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasından bu yana ilk kez bir araya gelecek.

8.06.2021Ekonomi
Lili ile saraya zeytin dalı

Lili ile saraya zeytin dalı

İngiltere Prensi Harry ile eşi Meghan Markle’ın ikinci çocukları dünyaya geldi. Geçtiğimiz aylarda bir dizi röportajla Kraliyet Ailesi’ni hedef alan çiftin kızlarına verdikleri ‘Lilibet Diana’ ismi, saraya uzatılmış bir zeytin dalı olarak yorumlandı. Lilibet, Kraliçe 2. Elizabeth’in takma adı olarak biliniyor.

8.06.2021Dünya
Harry ile Meghanın kızı da prenses olarak doğmadı

Harry ile Meghan'ın kızı da 'prenses' olarak doğmadı

Prens Harry ile Meghan Markle'ın ikinci çocuğu Lilibet Diana geçen cuma günü dünyaya geldi. ABD'de Santa Barbara'da bir hastanede dünyaya gözlerini açan Lili de ağabeyi Archie gibi unvanıyla doğmadı. Babası 'prens' olsa da Lili de bir 'prenses' değil henüz. Bunun için, ismini aldığı büyük babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth'in tahttan ölüm nedeniyle ya da kendi isteğiyle tahttan ayrılıp yerini Prens Charles'a bırakması gerekiyor. Ancak böyle bir durumda Archie 'prens', Lili de 'prenses' unvanı alacak.

7.06.2021Magazin
Prens Harry ile Meghan Markleın yeni dünyaya gelen kızı Lilibet Diana, prenses olmak için ölüm haberini bekleyecek

Prens Harry ile Meghan Markle'ın yeni dünyaya gelen kızı Lilibet Diana, "prenses" olmak için ölüm haberini bekleyecek

İngiliz kraliyet ailesinin en "olaylı" üyeleri Prens Harry ile Meghan Markle, ikinci kez bebek sahibi oldu. Kısa bir süre önce iki yaşına giren Archie Harrison Mountbatten Windsor adında bir erkek çocukları olan çift, geçen cuma günü de kız bebeklerine kavuştu.

7.06.2021Magazin
Kraliyet işe alımlarda ayrımcıydı

'Kraliyet işe alımlarda ayrımcıydı'

Birleşik Krallık Kraliyet Ailesi, İngiliz Guardian gazetesinin en az 1960’lı yılların sonlarına kadar Buckingham Sarayı ile bağlantılı memuriyet işlerine “beyaz olmayanların getirilmediği” yolundaki özel haberinde yer alan iddialara cevaben bir açıklama yayınladı.

4.06.2021Dünya
Kraliyet ailesi ilk kez dibi gördü: Artık yeter, hepsi gitsin

Kraliyet ailesi ilk kez 'dibi' gördü: Artık yeter, hepsi gitsin!

İngiliz kraliyet ailesi belki de tarihinin en çalkaltılı dönemlerinden birini yaşıyor. Önce Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew'nun adının karıştığı skandal, ardından Prens Harry ile Meghan Markle'ın aileden ayrılması, bununla yetinmeyip aileye yönelttikleri suçlamalar derken bütün bunlar görünüşe göre halkı iyice yordu. Mounbatten Windsor ailesi, tarihinde ilk kez özellikle de genç kesimin desteğini bu kadar kaybetti, deyim yerindeyse bu konuda "dibi gördü." YouGov'un her yıl yaptığın anketin sonuçları, İngiliz kraliyet ailesinin, genç kesimden gördüğü desteğin şu ana kadarki en düşük seviyesinde olduğunu ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre 18 ile 24 yaş arasındaki gençlerin sadece yüzde 31'i, ailenin varlığını şu an olduğu şekilde sürdürmesini istiyor. İleri yaştakiler arasında ise kraliyet ailesini destekleyenlerin oranı hala yüksek.

22.05.2021Magazin
İngiliz Kraliyet ailesi ilk kez dibi gördü: Artık yeter, hepsi gitsin

İngiliz Kraliyet ailesi ilk kez 'dibi' gördü: Artık yeter, hepsi gitsin!

İngiliz kraliyet ailesi belki de tarihinin en çalkantılı dönemlerinden birini yaşıyor. Önce Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew'nun adının karıştığı skandal, ardından Prens Harry ile Meghan Markle'ın aileden ayrılması, bununla yetinmeyip aileye yönelttikleri suçlamalar derken bütün bunlar görünüşe göre halkı iyice yordu. Mounbatten Windsor ailesi, tarihinde ilk kez özellikle de genç kesimin desteğini bu kadar kaybetti, deyim yerindeyse bu konuda "dibi gördü."

22.05.2021Magazin
O gece korkusu yüzüne yansımıştı:  Babam bize hep acı çektirdi

O gece korkusu yüzüne yansımıştı:  Babam bize hep acı çektirdi

Karısı Meghan Markle ile birlikte Oprah Winfrey'in sorularını yanıtladığı röportajla gündemi sarsan Prens Harry, yine bırakıp gittiği ailesini "bombaladı."

21.05.2021Magazin
Sessizce evlenmişlerdi: Bebek geliyor

 Sessizce evlenmişlerdi: Bebek geliyor

Son bir yıldır karmaşa dolu bir dönemden geçen İngiliz kraliyet ailesine bir bebek haberi daha geldi.

19.05.2021Magazin
Kraliçenin korkusundan etekler uzadıkça uzadı

Kraliçe'nin korkusundan etekler uzadıkça uzadı

Evliliğinin ilk döneminde mini etekleriyle dikkat çeken Kate Middleton'ın etek boyu Kraliçe 2. Elizabeth'in müdahalesiyle uzadıkça uzadı.

7.05.2021Magazin
İngiltere cezaları arttırdı: Eziyet edene 5 yıl hapis

İngiltere cezaları arttırdı: Eziyet edene 5 yıl hapis

İngiltere’de hayvanlara kötü muamelede bulunanlara verilecek hapis cezası 6 aydan 5 yıla çıkarıldı. Güncellenen Hayvan Sağlığı Yasası, Kraliçe 2. Elizabeth’in onayının ardından 29 Haziran 2021’de yürürlüğe girecek.

1.05.2021Dünya
Böyle teşekkür ettiler: Video sürprizi

Böyle teşekkür ettiler: Video sürprizi

Dünyanın en göz önünde çiftlerinden biri olan Prens William ile Kate Middleton, 10'uncu evlilik yıl dönümlerinde, takipçilerine ve hayranlarına bir sürpriz yaptı.

30.04.2021Magazin
Ünlü oyuncu gizlice anne olmuş: Pandemide yapılacak en iyi şey çocuk doğurmak

Ünlü oyuncu gizlice anne olmuş: Pandemide yapılacak en iyi şey çocuk doğurmak!

Ekranın efsaneleri arasına giren dizinin yıldızı, meğer bu yılın başında anne olmuş. Koronavirüs pandemisi nedeniyle göz önüne çıkmayan, zaten sosyal medyayla da arası iyi olmayan yıldız, mutlu haberi arkadaşının sunduğu bir podcast yayınında açıkladı.

28.04.2021Magazin
En acı kutlama: Kraliçe 2. Elizabeth, 95 yaşına yapayalnız giriyor

En acı kutlama: Kraliçe 2. Elizabeth, 95 yaşına yapayalnız giriyor  

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, belki de hayatının en acı dolu doğum gününü kutluyor. Geçtiğimiz hafta sonu 73 yıllık eşi Prens Philip'i son yolculuğuna uğurlayan Kraliçe Elizabeth, bugün (21 Nisan) 95 yaşına giriyor. Her zaman coşkulu bir şekilde kutladığı doğum günü bu yıl ise oldukça buruk geçiyor.

21.04.2021Magazin
Kraliçe 2. Elizabethe ikinci şok: Cenazeden dönünce acı haberi aldı

Kraliçe 2. Elizabeth'e ikinci şok: Cenazeden dönünce acı haberi aldı

73 yıllık eşi Prens Philip'in ölümüyle sarsılan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'e bir acı şok daha! Eşiyle vedalaştığı cenaze töreninden sonra konutuna dönen Elizabeth, o gün bir kötü haber daha aldı.

20.04.2021Magazin
Kraliçe Elizabeth’den gözü yaşlı veda

Kraliçe Elizabeth’den gözü yaşlı veda

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in eşi Prens Philip dün son yolculuğuna uğurlandı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle cenazeye sadece 30 kişi katıldı. Kraliçe cenazede eşi için gözyaşı dökerken gözler dargın kardeşler Prens William ve Prens Harry’deydi.

18.04.2021Dünya
Prens Philipe veda: Cenazede buzlar eridi mi

Prens Philip'e veda: Cenazede buzlar eridi mi?

İngiltere Kraliçe 2. Elizabeth'in 73 yıllık eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, son yolculuğuna uğurlandı. 99 yaşında hayata veda eden Prens Philip için Windsor Şatosu'nda bulunan St. George's Şapeli'nde tören düzenlendi. Prens Philip, Canterburry Başpiskoposu'nun yönettiği törenin ardından toprağa verildi.

17.04.2021Magazin
Prens Philip son yolculuğuna böyle uğurlanacak: Asla yan yana yürümeyecekler

Prens Philip son yolculuğuna böyle uğurlanacak: Asla yan yana yürümeyecekler!

Kraliçe 2. Elizabeth'in geçen hafta hayata veda eden 73 yıllık eşi Prens Philip, 17 Nisan'da düzenlenecek bir törenle son yolculuğuna uğurlanacak. Türkiye saati ile 17:00'de başlayacak olan tören TV kanallarından da canlı olarak yayınlanacak. İşte törenle ilgili ayrıntılar.

17.04.2021Magazin
Prens Philipin cenaze töreninde bir ilk yaşanacak

Prens Philip'in cenaze töreninde bir ilk yaşanacak

Prens Philip'in cenaze töreninde dünya bugüne kadar örneğine rastlanmayan bir görüntüye tanıklık edecek.

15.04.2021Magazin
Kraliçe Elizabeth göreve döndü: 73 yıl sonra ilk kez tek başına

Kraliçe Elizabeth göreve döndü: 73 yıl sonra ilk kez tek başına

Kendi ailesinde bile eşine az rastlanacak kadar uzun süren bir evlilik yürüten Kraliçe 2. Elizabeth, 73 yıllık eşi Prens Philip'in ölümünden dört gün sonra yeniden görevinin başına döndü.

14.04.2021Magazin
Prens Philipin cenaze töreninin detayları belli oldu İşte saat saat yaşanacaklar

Prens Philip'in cenaze töreninin detayları belli oldu! İşte saat saat yaşanacaklar

Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından 17 Nisan'da defin işlemleri gerçekleştirilecek. Tüm dünya basının ana gündemine oturan cenaze Windsor Kalesi'ndeki özel şapelde son bulacak.

12.04.2021Dünya
Ve Harry Londrada: Kendini öyle suçlu hissediyor ki

Ve Harry Londra'da: Kendini öyle suçlu hissediyor ki!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in 73 yıllık eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayata veda etmesi aile içinde yeni çalkantılara neden oldu. Her ne kadar son dönemde sağlığı bozuk olsa da Prens Philip'in kaybının acısı bir yana aileyi terk edip eşi Meghan Markle ile birlikte ABD'ye giden Prens Harry'nin durumu da bir başka şekilde gündeme gelmeye başladı. Konuyla ilgili ayrı ardına iddialar da ortaya atılmaya başladı.

12.04.2021Magazin
Harry cenazeye gidiyor, peki ya Meghan

Harry cenazeye gidiyor, peki ya Meghan

İngiliz kraliyet ailesi Kraliçe 2. Elizabeth'in 73 yıllık eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in hayata veda etmesinin üzüntüsünü yaşıyor. Bu arada ailenin diğer üyeleri bir yana bütün gözler, Londra'yı ve görevlerini bırakıp ABD'ye taşınan Prens Harry ile eşi Meghan Markle'a çevrildi.

10.04.2021Magazin
Mutfak masasında doğmuştu: 73 yıl dünyanın en güçlü kadınının yoldaşı oldu

Mutfak masasında doğmuştu: 73 yıl dünyanın en güçlü kadınının yoldaşı oldu

Dünya arenasının en renkli simalarından biri için perde kapandı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile o henüz tahta çıkmadan önce hayatını birleştiren Philip Mountbatten, 99 yaşında hayata veda etti. 10 Haziran'daki doğum gününe kısa bir zaman kala gözlerini yuman Edinburgh Dükü Prens Philip geride, zaman zaman çalkantılarla dolu uzun bir ömür bıraktı. Peki kimdi bu, tam 73 yıl boyunca dünyanın en güçlü kadını olarak nitelendirilen Kraliçe 2. Elizabeth'in yoldaşı olan Prens Philip.

9.04.2021Magazin
Son dakika haberi: Kraliçe Elizabethin eşi Prens Philip hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip hayatını kaybetti

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybettiğini açıkladı. Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip'in ölümü ile ilgili geniş bir bilgilendirmenin ilerleyen dönemde yapılacağı belirtildi. Edinburgh Dükü, haziran ayında 100. doğum günün kutlayacaktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi Twitter hesabından Prens Philip için baş sağlığı mesajı paylaştı.

9.04.2021Dünya
Babasını bırakın William tahta çıksın

Babasını bırakın William tahta çıksın

İngiltere'de yapılan bir ankete göre halkın çoğunluğu Kraliçe 2. Elizabeth'in ardından Prens William'ın tahta çıkmasını istiyor.

8.04.2021Magazin
Aşkı için tahtından vazgeçmişti... Kral için basılan para rekor fiyata satıldı

Aşkı için tahtından vazgeçmişti... Kral için basılan para rekor fiyata satıldı

İngiltere Kralı 8. Edward adına basılan para 1.65 milyon sterlinle rekor fiyata satıldı. Kral, aşkı için tahtından vazgeçerek adından söz ettirmişti.

29.03.2021Ekonomi
Ruj rengi mendilde

Ruj rengi mendilde

İNGİLTERE Kraliçesi 2. Elizabeth’in daha önce yayınlanmamış fotoğrafları ortaya çıktı.

27.03.2021Dünya
Banyoda doğurdu

Banyoda doğurdu

KRALİÇE 2. Elizabeth’in torunu Zara Tindall’ın, geçen hafta evinin banyosunda üçüncü çocuğunu dünyaya getirdiği ortaya çıktı.

26.03.2021Dünya
Yüzü gülmeyen ailenin en huzurlu üyesi: En büyük hediyemi aldım zaten

Yüzü gülmeyen ailenin en huzurlu üyesi: En büyük hediyemi aldım zaten!

Çalkantılı bir dönemden geçen İngiliz kraliyet ailesinin belki de en mutlu üyesi kısa bir süre önce anne olan Prenses Eugenie. Kraliçe 2. Elizabeth ile Prens Philip'in ortanca oğlu Andrew'nun Sarah Ferguson ile evliliğinden dünyaya gelen iki kızından küçüğü olan Prenses Eugenie, kısa bir süre önce anne oldu. Bunun mutluluğunu da sadece sosyal medya sayfasından duyuru yaparak sessiz sedasız yaşadı.

25.03.2021Magazin
Kraliçenin torunu üçüncü bebeğini banyoda doğurdu

Kraliçe'nin torunu üçüncü bebeğini banyoda doğurdu

Bir süredir çalkantılı bir dönem yaşayan İngiliz kraliyet ailesine yeni bir üye daha katıldı. Ama bu kez pek alışılmadık şekilde.

24.03.2021Magazin
Prens Philip hastaneden çıktı: 10 Haziranda 100 yaşına giriyor

Prens Philip hastaneden çıktı: 10 Haziran'da 100 yaşına giriyor

Son dönemde üzerinde kara bulutlar dolaşan ve huzursuzluklar yaşayan İngiliz kraliyet ailesine iyi bir haber geldi.

16.03.2021Magazin
Kraliçeden Harry ile Meghana zeytin dalı

Kraliçe'den Harry ile Meghan'a 'zeytin dalı'

Kraliyet görevlerini bıraktıktan sona ABDye yerleşen Prens Harry ve Meghan Markleın, Oprah Winfreye verdikleri röportaj sonrası Kraliçe Elizabeth çifti telefonla arayarak bizzat iletişim kuracağı belirtildi.

11.03.2021Magazin
Başbakan Johnsondan kraliyet tartışmalarına mesafeli duruş

Başbakan Johnson'dan kraliyet tartışmalarına mesafeli duruş

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Harry ve eşi Meghan Markle'nin ABD'li ünlü sunucu Oprah Winfrey'e yaptığı açıklamalara ilişkin, "Söyleyebileceğim en iyi şey, Kraliçe'ye ve onun ülkemizle İngiliz Milletler Topluluğu'nda oynadığı birleştirici role her zaman büyük bir hayranlık duyuyorum." dedi.

8.03.2021Dünya
İngiliz Kraliyeti’nde röportaj huzursuzluğu

İngiliz Kraliyeti’nde röportaj huzursuzluğu

Buckingham Sarayı’nda, Prens Harry ile Meghan Markle’nin Oprah Winfrey’e verdiği röportaj öncesi gergin bekleyiş hakimdi.

8.03.2021Dünya
Meghan konuştukça Kate korkuyor: Hedef tahtasına onu da koydu

Meghan konuştukça Kate korkuyor: Hedef tahtasına onu da koydu

Prens Harry ve Meghan Markle'ın Oprah Winfrey'ye verdiği röportaj daha yayınlanmadan fragmanlarıyla ortalığı karıştırdı. Bu arada Harry ve Meghan ile ailenin diğer üyeleri arasındaki gerilim de giderek tırmanıyor. Karşılıklı iddialar ise kelimenin tam anlamıyla "yenilir yutulur" cinsten değil.

5.03.2021Magazin
Harry ile Meghanın Oprah Winfrey röportajına sert eleştiri: Kraliçe mafya lideri mi

Harry ile Meghan'ın Oprah Winfrey röportajına sert eleştiri: Kraliçe mafya lideri mi?

Prens Harry ile Meghan Markle'ın ünlü televizyoncu Oprah Winfrey'e verdiği röportaj henüz yayınlanmadı, sadece tanıtımları ekrana geldi ama konuşulanlar şimdiden büyük yankı uyandırdı.

2.03.2021Magazin
Kraliçe 2. Elizabethin kocası Prens Philip ölürse neler olacak

Kraliçe 2. Elizabeth'in kocası Prens Philip ölürse neler olacak?

Bir yıldır hareketli günler geçiren İngiliz kraliyet ailesi son bir haftadır sancılı bir bekleyiş içinde. Bunun nedeni de Kraliçe 2. Elizabeth'in kocası Prens Philip'in bir süredir hastanede olması.

24.02.2021Magazin
Bütün aile diken üstünde: Sıra size de gelecek

Bütün aile diken üstünde: Sıra size de gelecek!

İngiliz kraliyet ailesinde sular bir türlü durulmuyor. Bir yandan Kraliçe 2. Elizabeth'in kocası Prens Philip'in hastanede tedavisinin sürmesi ve durumunun ciddi olması, bir yandan da Prens Harry ile Meghan Markle'ın Londra'ya dönmeyeceklerinin kesinleşmesi... Çiftin, kraliyet görevlerine kesin olarak veda ettiklerinin Buckingham Sarayı tarafından resmen açıklanmasından sonra gündeme bir başka "bomba" daha düştü.

23.02.2021Magazin
Açıklama aileyi çileden çıkardı: Monarşi sana değil, sen monarşiye çalışıyorsun

Açıklama aileyi çileden çıkardı: Monarşi sana değil, sen monarşiye çalışıyorsun

Prens Harry ve Meghan Markle ile Kraliçe 2. Elizabeth ve ailenin geri kalanı arasındaki gerilim başka bir dönemece girdi.

20.02.2021Magazin
Sonunda bebeğinin yüzünü gösterdi: İlk fotoğrafları ebe çekmiş

Sonunda bebeğinin yüzünü gösterdi: İlk fotoğrafları ebe çekmiş

Çalkantılı günler geçiren İngiliz kraliyet ailesinin yeni üyesi de kamuoyuna tanıtıldı.

20.02.2021Magazin
Prens Harry unvanlarını kaybetti

Prens Harry unvanlarını kaybetti

İngiltere'de Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle'ın Kraliyet ailesindeki üst düzey görevlerine dönmeme kararı aldıkları ve bu nedenle görevlerinin başka aile üyelerine verileceği bildirildi.

19.02.2021Magazin
Bir yıl önce dünyayı şoke etmişlerdi: Vedalaşırken ağlamaklı oldu

Bir yıl önce dünyayı şoke etmişlerdi: Vedalaşırken ağlamaklı oldu

Takvimler 8 ocak 2020'yi gösterirken, günün ilerleyen saatlerinde sosyal medya üzerinden yapılan bir açıklama kelimenin tam anlamıyla gündeme "bomba" gibi düştü. Dünyanın o güne kadar uğraştığı bütün meseleler bir anda bir kenara atıldı ve tüm gözler Londra'ya çevrildi.

19.02.2021Magazin
Ailenin sonu yaklaştı:  Kraliçe 2. Elizabethin Meghan Markle korkusu

'Ailenin sonu yaklaştı': Kraliçe 2. Elizabeth'in Meghan Markle korkusu

Dünyanın en çok merak edilen ve haklarında en çok iddia ortaya atılan ailelerinden biri Mountbatten Windsor ailesi, yani İngiliz kraliyet ailesi.

13.02.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Lady Diana’dan beri en büyük kraliyet krizi

Prens Harry ve oyuncu eşi Düşes Meghan Markle’ın, Amerikalı ünlü TV sunucusu Oprah Winfrey’e verdikleri röportaj İngiltere’yi salladı. ‘Modern monarşinin kalbine saplanan hançer’ diye nitelendirilen röportaj ile kraliyet ailesi, sanırım Lady Diana’nın ‘şüpheli’ trafik kazasından bu yana yaşadığı en büyük sınavlardan birini veriyor. Irkçılık tartışmasını körükleyen röportaj Büyük Britanya’yı ikiye bölmüş durumda. ‘Meghan iyi bir oyuncu’ diyenler, ‘Kraliyet çok ileri gitti’ diyenlere karşı!

11.03.2021