EKSTRA
MENÜ

Mit

Mit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.231 Mit haberi bulunmuştur.

MİT

Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT), Türkiye'nin resmî istihbarat örgütü. 1965 yılında Millî Emniyet Hizmeti yerine kurulan, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzenine, varlığına, bağımsızlığına, güvenliğine ve millî gücünü meydana getiren bütün unsurlarına karşı içten ve dıştan gelecek mevcut ve muhtemel tehditler hakkında bilgi toplamak, önlem almak ve gerekli durumlarda ilgili makamları uyarmakla görevli teşkilât.

Mit Haberleri

Gateslerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı Ayrılık kararını 2019da almış

Gates'lerin boşanmalarının sebebi ortaya çıktı! Ayrılık kararını 2019'da almış

Geçtiğimiz hafta boşanma haberiyle gündeme gelen Bill Gates'in 2010'lu yıllarda Jeffrey Epstein'le kurduğu ilişkiler ABD gündemine bir kez daha bomba gibi düştü. Daha da çarpıcı olan ise karmakarışık bağlantılar ağı ortaya çıkmadan önce eşini uyaran Melinda Gates'in boşanma kararını da yine bu yüzden almış olması...

10.05.2021Dünya
Mehmetçik göz açtırmıyor Teröristlere darbe üstüne darbe

Mehmetçik göz açtırmıyor! Teröristlere darbe üstüne darbe

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin'in Nusaybin ilçesi Dibek kırsalında 6 teröristin, Milli Savunma Bakanlığı da Irak'ın kuzeyindeki Gara'da 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

8.05.2021Gündem
Kaç dakikada bulaşır |Büyük bir oda, 27 kişi, 1i pozitif

Kaç dakikada bulaşır? |Büyük bir oda, 27 kişi, 1'i pozitif

Bilim insanları, kapalı ortamlarda koronavirüsten korunmak için dünya çapında tavsiye edilen sosyal mesafenin ne kadar etkili olduğunu inceledi. İşte çok önemli detaylar...

7.05.2021Gündem
FETÖnün mahrem imamı çıplak ayakla kaçmaya çalıştı

FETÖ'nün mahrem imamı çıplak ayakla kaçmaya çalıştı

FETÖ/PDY’nin gaybubet evlerinde saklanan üyelerine ‘maaş’ adı altında para dağıtan eski öğretmen Mehmet Biricik, MİT ve İstanbul Emniyeti’nin ortak operasyonuyla gizlendiği evden kaçmaya çalışırken yakalandı.

7.05.2021Gündem
İstanbulda Emniyet ve MİTten nefes kesen operasyon Çıplak ayakla kaçarken yakalandı

İstanbul'da Emniyet ve MİT'ten nefes kesen operasyon! Çıplak ayakla kaçarken yakalandı

İstanbul'da polisin, MİT desteğiyle düzenlediği operasyonda FETÖ'nün gaybubet evlerinde saklananlara 'maaş' adı altında para dağıtan Mehmet Biricik çıplak ayakla kaçmaya çalışırken yakalandı. 55 bin lira ile yakalaanan Biricik'in 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi her ay askeri öğrencilerin maaşlarının yüzde 15'ini himmet olarak aldığı belirlendi. Öte yandan Türkiye'de yakalanan örgüt mensuplarının dava dosyaları ve aldıkları cezalar ile ilgili bilgi akışı sağladığı ortaya çıktı.

6.05.2021Gündem
Dipnot Nedir Ve Nasıl Yazılır Dipnot Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Dipnot Nedir Ve Nasıl Yazılır? Dipnot Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Dipnot, makale ve edebi yazılar içerisinde verilmek istenen bilginin daha açık bir şekilde ifade edilmesini sağlayan bir yazım terimidir. Dipnot kullanımları, bilgi içeriğine göre değişmektedir. Dipnot oluşumunun hangi neden üzerinden olduğuna bağlı olarak içerikte dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Dipnot kullanımları ve yazım kuralları nelerden oluşur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Araştırma
DEAŞın elebaşının sağ kolu olarak bilinen ‘Basim kod adlı terörist, MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalandı

DEAŞ'ın elebaşının sağ kolu olarak bilinen ‘Basim' kod adlı terörist, MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalandı

Suriye’de 2 yıl önce öldürülen terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebu Bekir El-Bağdadi'nin sağ kolu olarak bilinen ve örgütün sözde “askeri kanat sorumlusu” ‘Basim' kod adlı Afganistan uyruklu terörist, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve polisin düzenlediği ortak operasyonla İstanbul'da yakalandı.

2.05.2021Haber
23 Nisan’a özel Twitch yayını mecrada bir ilk oldu

23 Nisan’a özel Twitch yayını mecrada bir ilk oldu!

Sosyal medya fenomenleri Mustafa Emre Yıldız ve Efe Uygaç, 23 Nisan’da YGA’nın başlattığı Bilim Seferberliği projesine destek olmak amacıyla Twitch’te bir bağış gecesi düzenledi.

25.04.2021Ekonomi
Son dakika... Kuzey Iraktaki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor..

Son dakika... Kuzey Irak'taki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi! 'Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor'..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta başlattığı operasyonu terör ve güvenlik uzmanı Dr. Eray Güçlüer canlı yayında değerlendirdi. Güçlüer, "Hem Metina bölgesi hem de çevresinde bulunan Avaşin Basyan ve Zap bölgelerinde PKK'nın varlığının sözde askeri kamplarının bulunduğu biliniyor. Bölgedeki PKK varlığına karşın sona erdirmek adına harekat başlattığının altını çizelim" dedi. Terör uzmanı Abdullah Ağar ise Mehmetçik Zap, Metina, Avaşin Basyan ve Gara’da ok gibi ciğerlerine saplanıyor. Tüm bölgelerde hava akınları, helikopter ve topçu taarruzları ve bazı bölgelerde hava hucüm harekatları var" mesajını paylaştı.

24.04.2021Gündem
Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKKlı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi

Son dakika... Kırmızı bültenle aranan PKK'lı terörist Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi

MİT ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak'ın kuzeyindeki operasyonuyla Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi Sinan Mirhan kod adlı Dalokay Şanlı etkisiz hale getirildi.

24.04.2021Gündem
İstanbulda MİT ve Emniyetten DEAŞ operasyonu

İstanbul'da MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu

İstanbul'da MİT ve Emniyet'in terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlendiği operasyonda eylem hazırlığında olduğu öne sürülen 14 kişi gözaltına alındı.

20.04.2021Haber
Son dakika... İstanbulda MİT ve Emniyetten DEAŞ operasyonu Çok sayıda gözaltı

Son dakika... İstanbul'da MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı

İstanbul'da MİT ve Emniyet'in terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlendiği operasyonda eylem hazırlığında olduğu öne sürülen 14 kişi gözaltına alındı.

20.04.2021Gündem
Karlov davasında gerekçeli karar: Mevlüt kriptoydu

Karlov davasında gerekçeli karar: Mevlüt kriptoydu

Büyükelçi Karlov suikastına ilişkin davada kararın gerekçesi açıklandı. Kararda suikastı ‘FETÖ’nün MİT ve Emniyet mahrem yapılanmasında yer alan örgüt üyelerinin birlikte gerçekleştirdiği’ belirtildi. ‘Mevlüt Altıntaş’ın FETÖ tarafından özel olarak seçilerek eğitilen, kripto örgüt mensubu’ olduğu vurgulandı.

19.04.2021Gündem
TÜBİSADın yeni yönetim kurulu belli oldu

TÜBİSAD'ın yeni yönetim kurulu belli oldu

30 Mart'ta yapılan Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na 2018 yılından bu yana derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Levent Kızıltan seçildi.

31.03.2021Teknoloji
Bakan Soylu duyurmuştu Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 6ya yükseldi

Bakan Soylu duyurmuştu! Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 6'ya yükseldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Beş terörist Mardin Bagok'ta etkisiz... Eren-5 Operasyonu kapsamında Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komandolar, Hava Kuvvetleri destekli operasyonda terörist sayısını beş daha azalttı.' açıklamasında bulundu. Operasyonda 1 terörist daha etkisiz hale getirildi ve sayı 6'ya yükseldi.

30.03.2021Gündem
Haraççı başına MİT operasyonu

Haraççı başına MİT operasyonu

PKK/KCK terör örgütünün üst düzey kadrolarını yerel istihbarat ağı ile takip eden MİT, birbirinden ve faaliyetlerinden habersiz ‘istihbarat ağlarını’ kullanarak çok önemli bir operasyona imza attı. Farklı bölgelerden gelen istihbari bilgileri de analiz eden MİT, PKK/KCK’nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu olan ve örgüt adına halktan haraç toplayan Ömer Aydın’ı adım adım takip etmeye başladı.

30.03.2021Gündem
Mete Yarar Bu benim için de çok önemli diyerek açıkladı Kandil operasyonunda bomba detay

Mete Yarar 'Bu benim için de çok önemli' diyerek açıkladı! Kandil operasyonunda bomba detay

Türkiye son dönemde operasyonlarıyla birlikte terör örgütü PKK’ya ağır darbe indirmeye devam ediyor. Son olarak TSK ve MİT ortak operasyonuyla PKK’nın Gümrük Sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında açıklamada bulunan Güvenlik ve Terör Uzmanı Mete Yarar, “Söyleyeceğim çok önemli bir detay, bu benim için de çok önemli... Bu tür operasyonların derinliği artıyor farkındaysanız. Devamlı Kandil, Süleymaniye ve Gara bölgesinde 100 km ve ötesindeki sahalarda operasyonlar oluşturuluyor. Bu MİT’in teknolojisinin ne kadar ileriye gittiğinin bir göstergesidir.” dedi.

29.03.2021Gündem
Terörist Ömer Aydın Kandilde etkisiz hale getirildi

Terörist Ömer Aydın Kandil'de etkisiz hale getirildi

Türkiye son dönemde operasyonlarıyla birlikte terör örgütü PKK’ya ağır darbe indirmeye devam ediyor. Son olarak TSK ve MİT ortak operasyonuyla PKK’nın Gümrük Sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında açıklamada bulunan Güvenlik ve Terör Uzmanı Mete Yarar, “Söyleyeceğim çok önemli bir detay, bu benim için de çok önemli... Bu tür operasyonların derinliği artıyor farkındaysanız. Devamlı Kandil, Süleymaniye ve Gara bölgesinde 100 km ve ötesindeki sahalarda operasyonlar oluşturuluyor. Bu MİT’in teknolojisinin ne kadar ileriye gittiğinin bir göstergesidir.” Dedi.

29.03.2021Haber
Son dakika: MİT ve TSKdan ortak operasyon Terör örgütü üyesi Ömer Aydın etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT ve TSK'dan ortak operasyon! Terör örgütü üyesi Ömer Aydın etkisiz hale getirildi

Gelen son dakika haberine göre, MİT ve TSK'nın Irak kuzeyindeki Kandil'de düzenlediği operasyonda, PKK/KCK'nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildiği öğrenildi

29.03.2021Gündem
Türkiyede eylem hazırlığı için toplantıya katılacağı belirlenen PKKlı Hüseyin İnal etkisiz hale getirildi

Türkiye'de eylem hazırlığı için toplantıya katılacağı belirlenen PKK'lı Hüseyin İnal etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Metina'da, Türkiye'de eylem hazırlığı için bir toplantıya katılacağı tespit edilen PKK'lı Hüseyin İnal ve beraberindeki 2 terörist, Milli İstihbarat Teşkilatınca (MİT) düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

27.03.2021Haber
Son dakika... MİTten Irakta müthiş operasyon PKKlı Hüseyin İnal etkisiz hale getirildi

Son dakika... MİT'ten Irak'ta müthiş operasyon! PKK'lı Hüseyin İnal etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Metina'da, Türkiye'de eylem hazırlığı için bir toplantıya katılacağı tespit edilen PKK'lı Hüseyin İnal ve beraberindeki 2 terörist, Milli İstihbarat Teşkilatınca (MİT) düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

27.03.2021Gündem
FETÖ operasyonunda İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp Türkiye’ye getirildi

FETÖ operasyonunda İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp Türkiye’ye getirildi

Son dakika haberine göre haklarında FETÖ üyeliğinden tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp, MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla KKTC’den Türkiye’ye getirildi.

25.03.2021Haber
Son dakika... MİT ve Emniyetten ortak operasyon İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp Türkiye’ye getirildi

Son dakika... MİT ve Emniyet'ten ortak operasyon! İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp Türkiye’ye getirildi

Son dakika haberine göre haklarında FETÖ üyeliğinden tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp, MİT ve Emniyetin ortak operasyonuyla KKTC’den Türkiye’ye getirildi.

25.03.2021Gündem
Anne-oğul 8 saat arayla virüse yenildi

Anne-oğul 8 saat arayla virüse yenildi

Mimarlık ve tarih alanındaki çalışmalarıyla tanınan Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Yavuz Sezer (42) ile annesi Suat Sezer, koronavirüs nedeniyle tedavi gördükleri hastanede 8 saat arayla hayatlarını kaybetti.

25.03.2021Gündem
Son dakika... Eski Danıştay üyesi Kazım Davas lüks bir sitede yakalandı

Son dakika... Eski Danıştay üyesi Kazım Davas lüks bir sitede yakalandı

FETÖ'nün sözde "Trabzon yargı sorumlusu" olduğu suçundan aranan eski Danıştay üyesi Kasım Davas, MİT ile Emniyet'in ortak operasyonuyla Ankara'da lüks bir sitede yakalandı.

20.03.2021Gündem
Fed Başkanı Powell: Merkez bankası dijital para birimi, nakit ve diğer para türleriyle bir arada olmalı

Fed Başkanı Powell: Merkez bankası dijital para birimi, nakit ve diğer para türleriyle bir arada olmalı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası dijital para biriminin esnek ve inovatif bir ödeme sisteminde nakit ve diğer para türleriyle bir arada olması gerektiğini ifade etti.

19.03.2021Ekonomi
Koronavirüste umutlandıran araştırma Ultrason dalgaları zarar verebilir

Koronavirüste umutlandıran araştırma! Ultrason dalgaları zarar verebilir

Yeni bir araştırmada, ultrason dalgalarının ve titreşimlerinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) zarar vererek, virüsün sivri uçlarının çöküp yırtılmasına neden olabileceği kaydedildi.

16.03.2021Dünya
MİTten nefes kesen operasyon Terörist İbrahim Babat işte böyle yakalandı

MİT'ten nefes kesen operasyon! Terörist İbrahim Babat işte böyle yakalandı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'nin sözde tugay komutanı "Şeh Guyi" kod adlı terörist İbrahim Babat'ı Suriye'deki nokta operasyonuyla yakalayarak Türkiye'ye getirdi. Operasyonun detaylarını CNN TÜRK Muhabiri Arda Erdoğan aktardı.

16.03.2021Gündem
MİTten nokta operasyon Terör örgütü PYDnin sözde komutanı yakalandı

MİT'ten nokta operasyon! Terör örgütü PYD'nin sözde komutanı yakalandı

MİT'ten nokta operasyon! Terör örgütü PYD'nin sözde komutanı yakalandı

16.03.2021Haber
YPG’li teröriste MİT operasyonu

YPG’li teröriste MİT operasyonu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin sözde ‘Şehit Cemşit Tugay komutanı’ ‘Şeh Guyi’ kod adlı terörist İbrahim Babat’ı Suriye’de yakalayarak Türkiye’ye getirdi.

16.03.2021Gündem
MİTten Suriyede büyük operasyon

MİT'ten Suriye'de büyük operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK'nın Suriye kolu PYD/YPG'nin sözde tugay komutanı terörist İbrahim Babat'ı, Suriye'deki nokta operasyonuyla yakalayarak Türkiye'ye getirdi. "Şeh Guyi" kod adlı terörist Babat'ın sorgusuyla TSK’ye ait Suriye-Türkiye sınır hattındaki karakol/üslere yönelik eylem planları da deşifre edildi.

15.03.2021Haber
Son dakika... MİTten büyük operasyon İbrahim Babat Suriyede yakalandı, Türkiyeye getirildi

Son dakika... MİT'ten büyük operasyon! İbrahim Babat Suriye'de yakalandı, Türkiye'ye getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK'nın Suriye kolu PYD/YPG'nin sözde tugay komutanı terörist İbrahim Babat'ı, Suriye'deki nokta operasyonuyla yakalayarak Türkiye'ye getirdi. "Şeh Guyi" kod adlı terörist Babat'ın sorgusuyla  TSK’ye ait Suriye-Türkiye sınır hattındaki karakol/üslere yönelik eylem planları da deşifre edildi.

15.03.2021Gündem
Teşkilat dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne

Teşkilat dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne?

TRT 1'in merakla beklenen yeni dizisi "Teşkilat" ekran macerasını kaldığı yerden devam ediyor. Oyuncu kadrosu ve konusuyla dikkat çeken Teşkilat dizisinde terörle mücadele operasyonlarında yerli üretim SİHA'ların üstün başarısına vurgu yapılıyor. Güçlü kadrosu ve görkemli prodüksiyonu ile merakla beklenen ve MİT'in bir anlamda perde arkasını gözler önüne serecek olan dizi, her hafta pazar günleri yayınlanıyor. Peki, Teşkilat dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne?

14.03.2021Televizyon
Uzmanlardan kredi kartı uyarısı: Uyuşturucu bağımlılığına benziyor

Uzmanlardan kredi kartı uyarısı: Uyuşturucu bağımlılığına benziyor

Özellikle koronavirüs salgınında kullanımı her geçen gün artan kredi kartıyla yapılan alışverişler konusunda uzmanlardan kritik bir uyarı geldi. Kartla alışverişi uyuşturucu bağımlılığına benzeten uzmanlar tüketicilere dikkatli olmalarını salık verdi.

13.03.2021Dünya
Son dakika... Eski Ankara İl Jandarma Komutanı Cengiz Tarıma 21 yıl hapis

Son dakika... Eski Ankara İl Jandarma Komutanı Cengiz Tarım'a 21 yıl hapis

 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada yargılanan eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım, "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri temin etme ve açıklama" suçlarından 21 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11.03.2021Gündem
İstanbul Adalet Sarayının emanet depoları görüntülendi 19 oda içinde 200 bin delil...

İstanbul Adalet Sarayı'nın emanet depoları görüntülendi! 19 oda içinde 200 bin delil...

İstanbul Şişli'deki İstanbul Adalet Sarayı'nın  'kozmik odası' emanet depolarında yoğun güvenlik önlemleri altında saklanan soruşturma delilleri DHA tarafından görüntülendi. Emanet depolarında saklanan deliller arasında FETÖ'nün örgüt üyelerine dağıttığı 1 dolarlar,  15 bin silah, bunların içinde 15 Temmuz darbe girişiminde ele geçirilenler, Reina saldırısında kullanılanlar,  Adnan Oktar operasyonunda ele geçirilen keskin nişancı tüfeği, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'ta kurmayı planladığı TV kanalı için gerekli malzemeler de var.

9.03.2021Gündem
Teşkilat dizinin oyuncuları kimlerdir Teşkilat nerede çekiliyor İşte TRTnin yeni dizi Teşkilatın konusu ve oyuncu kadrosu

Teşkilat dizinin oyuncuları kimlerdir? Teşkilat nerede çekiliyor? İşte TRT'nin yeni dizi Teşkilat'ın konusu ve oyuncu kadrosu

MİT'in olağanüstü deneyimlerini anlatacak 'Teşkilat' dizisi her pazar TRT 1'de izleyiciyle buluşmaya başlıyor. Yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği yapım, 7 Mart Pazar günü TRT 1'de izleyici karşısına çıkacak. Diziseverler de yeni dizide rol alan oyuncuların kimler olduğunu ve dizinin genel konusunu merak ediyor. Öte yandan dizinin nerede çekildiği de sorgulanan konular arasında yer alıyor. Peki, Teşkilat'ın konusu ne, oyuncuları kimler?

8.03.2021Televizyon
Teşkilat bu akşam TRT 1de başlıyor

Teşkilat bu akşam TRT 1'de başlıyor

TRT 1’in, yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği yeni dizisi ‘Teşkilat’ ekran yolculuğuna bu akşam (7 Mart Pazar) başlıyor.

7.03.2021Televizyon
Son dakika... Yargıtaydan eski istihbaratçı Basri Aktepenin cezasına onay

Son dakika... Yargıtay'dan eski istihbaratçı Basri Aktepe'nin cezasına onay

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "altın nesil" kadrosunda yer alan eski istihbaratçı Basri Aktepe'ye silahlı terör örgütü üyeliğinden verilen 12 yıl hapis cezasını onadı.

4.03.2021Gündem
MİT kumpası davası bitti: 7 Şubat’a 10 müebbet

MİT kumpası davası bitti: 7 Şubat’a 10 müebbet

FETÖ’nün Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olan 7 Şubat 2012’deki MİT kumpasıyla ilgili davada 10 kişiye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

4.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

FETÖ’cü mahrem imamın Rus korkusu

Fetullahçı Terör Örgütü üyesi, Ankara Asayiş Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş, 19 Aralık 2016 günü, koruma polisi olduğu düşünülsün diye giydiği siyah takım elbisesi üzerinde, “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” konulu fotoğraf sergisinin açılış kokteyline katılmak için Çankaya Belediyesi’nin Çağdaş Sanatlar Merkezi Fikret Mualla Sergi Salonu’na geldiğinde hiç şüphe uyandırmadı.

5.05.2021

Yapay zeka ve sanatın dansı için son 4 gün

Yapay zekâ, bilgisayar çağının başlangıcından günümüze kadar güncelliğini koruyan ve evrensel boyutta toplumların ilgi ve merakını uyandıran bir olgu olarak karşımıza çıkıyor. Yapay zekâ araştırmalarının, II. Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru başladığı biliniyor. Son 10-15 yıl içerisinde hızlı bir ilerleme kaydeden yapay zeka alanında başta Amerika ve Çin olmak üzere birçok ülkede bulunan enstitü ve araştırma laboratuvarlarında önemli çalışmalar yapılıyor. MIT Bilgisayar Bilimleri Laboratuvarı’ndan Edward Fredkin, yapmış olduğu bir röportajda, yapay zekanın ne derece önemli olduğunu şu ifadelerle anlatıyor: "Tarihte üç büyük olay vardır. Bunlardan ilki evrenin oluşması, ikincisi yaşamın başlaması, üçüncüsü ise yapay zekanın ortaya çıkmasıdır."

20.04.2021

Z kuşağı ve yapay zekâ bazlı bir oyun girişimi

Bu köşede bundan sonra başarılı çıkış yakalamış veya yakalamaya yakın takımları gündeme getirme niyetim uzun zamandır vardı. Berk Özer bana ulaştığında ve yaptıkları işleri anlattıklarında mutlaka onların hikayesini sizlerle paylaşmak istedim.

9.04.2021

Hulusi Akar: 'Bedeli neyse ödeyecekler'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la, Kara Havacılık Komutanlığı’nda kurulan bir üs bölgesini gezdik. Ancak emekli amirallerin bildirisinin muhtıra tartışmalarına neden olduğu, “sarıklı amiral” hakkında soruşturmanın sürdüğü bir sırada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la bir araya gelince soruları birbiri ardına sıraladım. Hulusi Akar darbe imalı bildiri yayınlayanlar hakkında sert konuştu. “Bedeli neyse ödeyecekler” dedi.

7.04.2021

Işınlanmaya yaklaşıyor muyuz?

Işınlanma insanlık tarihinin en ilgi çeken konuları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Mark Zuckerberg yaptığı bir konuşmada gelecek 10 yıl içinde ışınlanmanın bulunabileceğini söylemesi konuya meraklılar için heyecan yarattı. Işınlanma veya tele portasyon, bir kişinin bedeninin veya bir eşyanın bulunduğu mekânda yok edilip, bir anda başka bir mekânda ortaya çıkarılabileceği düşüncesine verilen addır. Teknoloji sayesinde birçok konuda oldukça hızlı ilerleme kaydettiğimizi göz önüne alacak olursak, Mark Zuckerberg’in ışınlanma vizyonuna da kendimizi hazırlamalıyız diye düşünüyorum. Bir yandan farklı kesimlerde bunun gerçek olup olamayacağı tartışmaları sürerken, diğer yanda ise teknolojik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

22.03.2021

Biden’a açık çağrı

Bir süredir Türkiye’nin tüm ülkelerle yeniden diyalog politikasının ayrıntılarını yazıyorum. Türkiye bu çerçevede ABD ile de yeni bir döneme başlamak istiyor. Başından söyleyeyim, “Biden aramadı, Erdoğan çok mutsuz” haberleri gerçeği yansıtmıyor. Birilerinin bu haberleri maksatlı olarak yaptırdığı düşünülüyor. Peki gerçekte durum ne?

16.03.2021

Emzirmeyi sonlandırma konusundaki emzirme efsaneleri

İnsan yavrusu önce doğarken anne karnının huzurundan, sıcaklığından, yumuşaklığından, sonra da yaşamda ilk memeden sıyrılır. Bu sıyrılış kimi zaman halk arasında doğru bilinen yanlışlardan yani emzirme efsanelerinden dolayı zamanından önce olabilir. Bu yazıda, emzirme efsanelerinin her birini bilim ışığında tartışarak, emzirmeyi şefkatle en uygun zamanda sonlandırmaya yardımcı olmak amaçlanmıştır.

12.03.2021