EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 76.536 Cumhurbaşkanı Erdoğan haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Haberleri

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

3.12.2020Gündem
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dünyanın takip ettiği iki isme tebrik

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyanın takip ettiği iki isme tebrik

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına  tebrik ediyorum." diyen Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır." ifadelerini kullandı.

3.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Yeni CSO binası açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jakoben zihniyetten Türk müziği de payını aldı

Son dakika haberi: Yeni CSO binası açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jakoben zihniyetten Türk müziği de payını aldı

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Açılış Töreni’ne katıldı. Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin üzerine karabasan gibi çöken Jakoben zihniyetten maalesef Türk müziği de payını almıştır, sanat hayatımızın çölleşmesine neden olmuştur. Müzik inkılabı adı altında Türk halk ve sanat müziğinin yasaklandığı dönemler yaşanmıştır." ifadelerini kullandı. Öte yandan yeni CSO binasında ilk konser gerçekleşti.

3.12.2020Gündem
Son dakika... Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu ne zaman, yasak saat kaçta başlıyor 65 yaş üstü, 20 yaş altı için toplu ulaşım yasak mı İşte ayrıntılar

Son dakika... Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu ne zaman, yasak saat kaçta başlıyor? 65 yaş üstü, 20 yaş altı için toplu ulaşım yasak mı? İşte ayrıntılar

Son dakika haberi... Sokağa çıkma yasağı saatleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalar ile belli oldu. Koronavirüs Bilim Kurulu önerilerinin ele alındığı Kabine Toplantısı'nda hafta içi belli saatlerde ve hafta sonu kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan koronavirüs tedbirlerine yönelik genelgede, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklandı. Diğer yandan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların da toplu taşıma kullanımıyla ilgili karar açıklandı. Peki, Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu ne zaman ve tam gün mü? 65 yaş üstü, 20 yaş altı için toplu ulaşım yasak mı? İşte, detaylar

3.12.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri genelgede yayımlandı

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri genelgede yayımlandı

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika açıklamalar takip ediliyor. Hafta başında yapılan Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta içi ve belirli saatlerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanabileceğini duyurdu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede de 65 yaş üstü vatandaşlara toplu taşıma yasağı getirildiği bildirildi. Geçtiğimiz haftalarda da 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı saatleri açıklanmıştı. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman ve saat kaçta? İşte, ayrıntılar.

3.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum." diyen Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır." ifadelerini kullandı.

3.12.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı bölgesinde şehit düşen askerin ailesine başsağlığı mesajı gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı bölgesinde şehit düşen askerin ailesine başsağlığı mesajı gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Altun'un ailesine başsağlığı diledi.

3.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam Gıda Güvenliği Teşkilatı üyelerine gıda güvenliği mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam Gıda Güvenliği Teşkilatı üyelerine gıda güvenliği mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekonomilerimizi büyütürken sosyal refahı da artırmıyorsak adaleti tesis etmemiz mümkün değildir. Bunun için diğer hususlarla beraber, özellikle hayatımızın her alanına dokunan gıda güvenliği meselesine büyük önem vermemiz gerekiyor." ifadesini kullandı.

3.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Dünya Engelliler Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Dünya Engelliler Günü' mesajı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, " Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha çok yer almaları, huzur ve refahlarının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

3.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme  Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı'nda konuşuyor. Erdoğan, "Aileye yapılan her saldırı ve tehdidi doğrudan varlığımıza yapılmış sayıyoruz." dedi. "Bay Kemal, senin milletvekilin askerime hakaret edecek, senin ağzından bununla ilgili olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek." diyen Erdoğan, "Senin tecavüzcün kötü benimki iyi, senin tacizcin kötü benimki iyi, senin ahlâksızın kötü benimki iyi kadar iğrenç bir anlayış yoktur." diye konuştu.

3.12.2020Haber
Son dakika...  Cumhurbaşkanı Erdoğandan çok sert sözler: Böyle iğrenç bir anlayış yoktur

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert sözler: Böyle iğrenç bir anlayış yoktur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verilişinin 86. yıl dönümü programında konuştu. Erdoğan, "Aileye yapılan her saldırı ve tehdidi doğrudan varlığımıza yapılmış sayıyoruz." dedi. "Bay Kemal, senin milletvekilin askerime hakaret edecek, senin ağzından bununla ilgili olumsuz ifade çıkmayacak. Bu millet seni affetmeyecek." diyen Erdoğan, "Senin tecavüzcün kötü benimki iyi, senin tacizcin kötü benimki iyi, senin ahlâksızın kötü benimki iyi kadar iğrenç bir anlayış yoktur." diye konuştu.

3.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna 500 bin TLlik dava

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisine yönelik sözlerİ nedeniyle, 500 bin liralık tazminat davası açtı.

3.12.2020Gündem
Son dakika... Erdoğan Azerbaycana gidiyor

Son dakika... Erdoğan Azerbaycan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Aralık'ta Azerbaycan'a bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.

3.12.2020Gündem
Son dakika : Koronavirüsle mücadele Yarından itibaren başlıyor, İstiklal Caddesiyle ilgili önemli karar

Son dakika : Koronavirüsle mücadele! Yarından itibaren başlıyor, İstiklal Caddesi'yle ilgili önemli karar

Son dakika haberine göre, CNN TÜRK canlı yayınında İstanbul, Ankara ve İzmir'de koronavirüsle tedbirleriyle ilgili yeni alınan kararlar aktarıldı. CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk, yarından itibaren İstiklal Caddesi'nde önemli bir tedbirin hayata geçirileceğini söyledi ve artık sadece 7 bin kişinin İstiklal Caddesi'ne giriş yapabileceğini aktardı. Uygulamanın yarın saat 10.00'da devreye gireceği öğrenildi.

2.12.2020Gündem
TRT World Forum 2020 gündem oluşturan açıklamalarla sona erdi

TRT World Forum 2020 gündem oluşturan açıklamalarla sona erdi

Dünya çapında büyük bir etkiye sahip olan ve bu yıl "Pandemi Sonrası Dünya’da Uluslararası Düzen ve Değişen Dinamikler" başlığı altında düzenlenen TRT World Forum 2020 sona erdi. Güncel konuların tartışıldığı forum, bu yıl sanal ortamda birçok ülkeden çok sayıda uluslarası isme ev sahipliği yaptı. Pandeminin yanı sıra dünya gündemine ilişkin diğer konuların da ele alındığı forumda çeşitli konularda oturumlar düzenlendi.

2.12.2020Gündem
Son dakika haberi.. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı metrobüse, otobüse ve minibüse binebilir mi İşte topluma taşıma kararı

Son dakika haberi.. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı metrobüse, otobüse ve minibüse binebilir mi? İşte topluma taşıma kararı

65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma yasağını ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından da İçişleri Bakanlığı detayların yer aldığı genelgeyi yayımladı. Peki, 65 yaş üstü ve 20 yaş altına toplu taşıma yasağı var mı? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı otobüse ve minibüse binebilir mi? İşte konu ile ilgili bilgiler

2.12.2020Gündem
Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta?

Hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulaması ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Buna göre tüm hafta sonu boyunca kısıtlama devam edecek ve hafta içi belirli saatler aralığında da dışarı çıkılamayacak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama doğrultusunda hafta içi belirli saatler aralığında kısıtlama uygulanacak. İlk uygulama olarak 1 Aralık Salı akşamı başladı 02.12.2020 Çarşamba günü saat bitti. Peki, hafta içi sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor?

2.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: O süreler uzatıldı

Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: O süreler uzatıldı

Son dakika haberine göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla, "Normalleşme Desteği"nin 30 Haziran 2021'e kadar uzatıldığını, 3 ay olan yararlanma süresinin de 6 aya çıkarıldığını bildirdi.

2.12.2020Ekonomi
Son dakika: Sokağa çıkma yasağı bu akşam saat kaçta ve ne zaman başlayacak Hafta içi, hafta sonu, 65 yaş üstü 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması detayları

Son dakika: Sokağa çıkma yasağı bu akşam saat kaçta ve ne zaman başlayacak? Hafta içi, hafta sonu, 65 yaş üstü 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması detayları

Son dakika haberi... Yeni koronavirüs tedbirleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Dün gerçekleştirilen kabine toplantısının ana gündem maddesi koronavirüs önlemleriydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından alınan yeni kararları duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 5'e kadar kesintisiz devam edecek.' dedi ve hafta içi de belirli saatler aralığında kısıtlama uygulanacağını duyurdu. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede de yeni önlemlerin detayları belli oldu. İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...

1.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan rekortmen yüzücü Emre Sakçıyı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan rekortmen yüzücü Emre Sakçı'yı kabul etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Yüzme Ligi'nde Avrupa rekorları kıran milli yüzücü Emre Sakçı'yı kabul etti.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Aman dikkat Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı... Gitgide düşüyor

Son dakika haberi: Aman dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı... Gitgide düşüyor

Yaz aylarında yaşanan kuraklığın ardından son aylarda da yağışların beklenenden az olması barajlardaki su seviyesini olumsuz etkiledi. Kasım ayında Güzelhisar Barajı’nın aktif doluluk oranı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 20.1 azalarak yüzde 45.36 seviyesine indi. İstanbul'da baraj seviyesi son 10 yılın en düşük seviyesinde iken Bursa'da yağmur ve kar yağışının az olmasından dolayı barajlardaki doluluk oranları düştü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada bu yılki yağışların neredeyse yarı yarıya azaldığını ifade etmişti.

1.12.2020Gündem
65 yaş üstü otobüs kullanabilecek mi 20 yaş altına toplu taşıma yasaklandı mı İşte genelgede yayımlanan saatler

65 yaş üstü otobüs kullanabilecek mi? 20 yaş altına toplu taşıma yasaklandı mı? İşte genelgede yayımlanan saatler

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı gündemde yer alırken yeni kararlar alındı. Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan vaka sayının ardından sokağa çıkma yasağının genişletildiğini belirterek, "Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır. " dedi. Cumhurbaşkanı, 65 yaş üstü ve 20 yaş altının toplu taşıma kullanımıyla ilgili yapılacak düzenlemeyi de duyurdu. Peki, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma yasaklandı mı? İşte, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı minibüs, otobüs kullanımıyla ilgili ayrıntılar.

1.12.2020Gündem
Kamu mesai saatleri değişti mi Mesailer saat kaçta başlayacak Cumhurbaşkanlığı yeni mesai saatleriyle ilgili yazı gönderdi

Kamu mesai saatleri değişti mi? Mesailer saat kaçta başlayacak? Cumhurbaşkanlığı yeni mesai saatleriyle ilgili yazı gönderdi

Kamu mesai saatleri değişti mi? Kamu mesai saatleri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. İstanbul, Ankara ve diğer bir çok ilde koronavirüs tedbirleri kapsamında kamuda mesai saatleriyle ilgili düzenlemeye gidilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu mesai saatleriyle ilgili, 'Umumi Hıfzıssıhha Kurullarının belirleyeceği zorunlu hizmetler dışındaki kamu kuruluşlarının mesai saatleri 10.00 ile 16.00 arası olarak uygulanabilecektir.' dedi. Bu açıklama sonrası İstanbul'da mesai saatleriyle ilgili valilikten açıklama yapıldı. Peki İstanbul'da kamu mesai saatleri değişti mi? İşte yapılan açıklama

1.12.2020Gündem
AK Parti’li Ünaldan Kılıçdaroğluna çok sert tepki: Hadsiz açıklamalarından dolayı kınıyoruz

AK Parti’li Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki: Hadsiz açıklamalarından dolayı kınıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TBMM grup toplantısındaki sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek, "Kılıçdaroğlu'nu hadsiz açıklamalarından dolayı kınıyor ve hakaretlerini misli ile iade ediyoruz" dedi.

1.12.2020Gündem
Temeli 23 yıl önce atılmıştı... Perşembe günü açılıyor

Temeli 23 yıl önce atılmıştı... Perşembe günü açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 Aralık’ta açılacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) yeni binasında son hazırlıklar yapılıyor. CSO Şefi Cemi'i Can Deliorman, "Bu konser salonu Ankara ile bütünleşecek bir ikonik yapı" derken, açılış konseri için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü soprano Angela Gheorghiu da orkestra ile ilk provasını yaptı.

1.12.2020Gündem
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Ordu bizim ordumuzdur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Ordu bizim ordumuzdur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) yönelik açıklamalarına ilişkin, "Kimse bizi ordu üzerinden eleştirmesin. Ordu bizim ordumuzdur. Ama kimse unutmasın ordu aynı zamanda Mustafa Kemal’in ordusudur" dedi.

1.12.2020Gündem
194 senelik Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının yeni binasına tarihi açılış

194 senelik Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yeni binasına tarihi açılış

Temeli 23 yıl önce atılan ve senelerdir inşaatı tamamlanamayan CSO'nun yeni binası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un yoğun çalışmalarıyla bitirilerek, 3-4 Aralık'taki konserlerle sanatseverlere kapılarını açacak.

1.12.2020Keyif
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler: 'İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT WORLD Forum’a video konferans ile katıldı. "Sosyal medya şirketlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirdik. Özgürlük-güvenlik dengesiyle hareket ettik. Vatandaşlarımızı, çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz." diyen Erdoğan, "Hiçbir şirket hukukun üstünde değildir." ifadelerini kullandı. Uluslararası medyayı eleştiren ve "Avrupa’daki olaylarda üç maymunu oynadılar" diyen Erdoğan, "Hemen her gün şahsımı hedef alan iğrenç manşetleri ise burada söyleme gereği dahi duymuyorum. Bu tarafgirliğe aşinalık kazanmış birisi olarak, bizi asıl üzen, rencide eden kutsallarımıza yönelik saldırılardır." diye konuştu.

1.12.2020Haber
İletişim Başkanı Altun: AB ile daha yakın bir ilişki kurmak istiyor ve buna gayret ediyoruz

İletişim Başkanı Altun: AB ile daha yakın bir ilişki kurmak istiyor ve buna gayret ediyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Avrupa Birliği (AB) ile daha yakın bir ilişki kurmak istiyor ve buna gayret ediyoruz. Ortak dayanışma ve iş birliğimiz, Avrupa'daki nefret ve ayrımcılık çağrılarına karşı koyma noktasında kilit önemdedir" dedi.

1.12.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler: 'İğrenç manşetleri söyleme gereği dahi duymuyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT WORLD Forum’a video konferans ile katıldı. "Sosyal medya şirketlerine ülkemizde temsilci bulundurma zorunluluğu getirdik. Özgürlük-güvenlik dengesiyle hareket ettik. Vatandaşlarımızı, çocuklarımızı korumayı amaçlıyoruz." diyen Erdoğan, "Hiçbir şirket hukukun üstünde değildir." ifadelerini kullandı. Uluslararası medyayı eleştiren ve "Avrupa’daki olaylarda üç maymunu oynadılar" diyen Erdoğan, "Hemen her gün şahsımı hedef alan iğrenç manşetleri ise burada söyleme gereği dahi duymuyorum. Bu tarafgirliğe aşinalık kazanmış birisi olarak, bizi asıl üzen, rencide eden kutsallarımıza yönelik saldırılardır." diye konuştu.

1.12.2020Gündem
“TRT World Forum 2020” Bugün Başlıyor

“TRT World Forum 2020” Bugün Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum’dan Dünyaya Seslenecek.

1.12.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu AVMlerde yeni dönem başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! AVM'lerde yeni dönem başladı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan son kabine toplantısında Koronavirüs ile mücadele kapsamında AVM'lere girişte getirilen HES kodu uygulamasına başlandı.

1.12.2020Gündem
Spor salonları kapatıldı mı Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı

Spor salonları kapatıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı

Ülkemizde hizmet veren çok sayıda spor salonu Covid 19 salgını nedeniyle mart ayında alınan önlemler neticesinde kapatılmış ve haziran ayında yeniden faaliyete başlamıştı. Şimdi ise ardı ardına yeni önlemler alınırken, spor salonlarının akıbeti merak konusu oldu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşamki Bakanlar Kurulu'nun ardından alınan yeni kısıtlama kararlarını duyurdu. Peki, spor salonları kapanacak mı?

1.12.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf olacak İşte sokağa çıkma yasağında istisna kapsamındaki kişiler

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf olacak? İşte sokağa çıkma yasağında istisna kapsamındaki kişiler

Sokağa çıkma yasağından kimlerin muaf olduğu, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlana genelge ile belli oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam açıklama yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma sınırlamasına ilişkin, 'Hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 5'e kadar kesintisiz devam edecek.' dedi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede istisna kapsamındaki kişiler duyuruldu. Peki sokağa çıkma yasağından kimler muaf olacak?

1.12.2020Gündem
ABDli diplomattan ilginç yorum

ABD'li diplomattan ilginç yorum

ABD’nin eski Ankara büyükelçilerinden ve yakında emekli olacağını açıklayan Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Türkiye’nin yurtdışı operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

1.12.2020Dünya
Sokaklara hafta sonu kesintisiz yasak

Sokaklara hafta sonu kesintisiz yasak

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni topladıktan sonra koronavirüse karşı yeni önlemleri açıkladı: “Hafta içi her gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları kısıtlama cuma akşamı 21.00’den pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar kesintisiz sürecek. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi etkinlikler yapılamayacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarına binemeyecek.” Erdoğan özetle şunları söyledi:

1.12.2020Gündem
Hafta sonu marketler, bakkallar, manavlar açık mı, kaça kadar açık Sokağa çıkma yasağında markete gidilecek mi İşte genelgenin detayları

Hafta sonu marketler, bakkallar, manavlar açık mı, kaça kadar açık? Sokağa çıkma yasağında markete gidilecek mi? İşte genelgenin detayları

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan alınacak tedbirleri duyurdu. Erdoğan'ın açıklaması sonrası İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtti. Cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler belli saatlerde hizmet verecek. İşte, sokağa çıkma yasağı marketlerin çalışma saatleri.

1.12.2020Gündem
Cenaze namazları ile ilgili yeni karar belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 30 kişi olacak

Cenaze namazları ile ilgili yeni karar belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 30 kişi olacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı. Türkiye'nin koronavirüs gündeminde takip edilen koronavirüs önlemleri ile ilgili Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Artan vaka sayısını önlemek adına yeni uygulamaların hayata geçirileceğini belirten Erdoğan, "Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacaktır." dedi. Diğer yandan cenaze törenleri için kişi sınırlamasına da gidildi. İşte, ayrıntılar.

1.12.2020Gündem
Hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu ve lunaparklar kapatılacak mı İçişleri Bakanlığından genelge yayınlandı

Hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu ve lunaparklar kapatılacak mı? İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınlandı!

Hamam, sauna ve yüzme havuzu gibi yerlerin kapatılıp kapatılmayacağı Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer almaya devam ederken son dakika açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Kabine toplantısında alınan kararları duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan " Hafta içi gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır. " dedi. Sauna, hamam ve masaj salonlarına da değinen Cumhurbaşkanı bu işletmelerin faaliyetleriyle ilgili verilen kararı bildirdi. Peki, hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu ve lunaparklar kapatılacak mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.12.2020Gündem
Misafirliğe gitmek yasak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze, taziye ve ev misafirlikleriyle ilgili yeni kararı duyurdu

Misafirliğe gitmek yasak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze, taziye ve ev misafirlikleriyle ilgili yeni kararı duyurdu

Yeni koronavirüs tedbirleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Cenaze namazları yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınacak, nikahlar da yine bu sayıyı geçemeyecektir." dedi. Evlerde yapılan misafirlere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararı duyurdu. Peki, Misafirliğe gitmek yasak mı? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cenaze, taziye ve ev misafirleriyle ilgili yaptığı açıklamalar.

30.11.2020Gündem
Düğünler yasaklanacak mı Nikahlar nasıl yapılacak Cumhurbaşkanından yeni açıklama

Düğünler yasaklanacak mı? Nikahlar nasıl yapılacak? Cumhurbaşkanı'ndan yeni açıklama!

Düğün ve nikah kısıtlamaları son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararla beraber düğünler kısıtlanarak nikah şeklinde yapılmaya başlanmıştı. Artan vaka sayısının ardından Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında koronavirüs tedbirleri genişletildi. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cenaze namazları yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınacak. "dedi: Erdoğan nikahlarda bulunacak olan kişi sayısını da bildirdi. İşte, nikahlarla ilgili yapılan açıklamalar.

30.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Başbakanı Shmyhalı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Başbakanı Shmyhal'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal'ı kabul etti.

30.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan CHP lideri Kılıçdaroğluna çok sert eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na çok sert eleştiri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri açıklarken, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Tank-Palet Fabrikası'na ilişkin yorumlarına sert tepki gösterdi. Erdoğan, bu tartışma üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

30.11.2020Haber
Spor salonları kapanacak mı İşte ayrıntılar

Spor salonları kapanacak mı? İşte ayrıntılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının akabinde açıklamalarda bulundu. Bu gelişmenin ardından spor salonlarının akıbeti merak konusu oldu. Peki, spor salonları kapanacak mı? İşte detaylar..

30.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Hafta içi saat kaçta sokağa çıkma yasağı olacak İşte sokağa çıkma yasağıyla ilgili detaylar

Son dakika haberi: Hafta içi saat kaçta sokağa çıkma yasağı olacak? İşte sokağa çıkma yasağıyla ilgili detaylar

Son dakika haber... Hafta içi sokağa çıkma yasağı kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan koronavirüs vaka sayısı nedeniyle alınan kararların genişletildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma sınırlamasına ilişkin, "Hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 5'e kadar kesintisiz devam edecek." dedi. Hafta içi de belli saatler aralığında sokağa çıkma kısıtlaması hayata geçecek. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede muaf olan kişiler açıklanacak. Peki, hafta içi saat kaçtan sonra sokağa çıkma yasağı olacak? İşte, sokağa çıkma yasağıyla ilgili detaylar.

30.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

CHP nereye gidiyor?

Salı günleri Meclis’te grup toplantıları yapılıyor. Siyasetin nabzını tutma adına önemli olduğu için liderlerin konuşmalarını dikkatli bir şekilde izliyorum. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın, “Devletin ordusu Katarlılara satılmış” sözleri kıyameti koparmıştı. Ali Mahir Başarır’la konuşup, üzgün olduğunu belirten sözlerini köşeme taşımıştım.

2.12.2020

‘Karar partim adına normal kendi adıma üzücü’

Hayatını anlattığı ‘Aklımda Kalan’, Kürt meselesiyle ilgili hazırladığı raporlar ve eski yazılarından derlediği ‘Ardımda Kalan’ kitabının ardından verdiği mülakat çok tartışıldı. Hatta mülakattaki bazı ifadeler AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda görüşüldü ve disiplin kuruluna sevk edildi. Mehmet İhsan Arslan... Kuruluşunda önemli rol oynadığı AK Parti’nin eski milletvekili, Kürt meselesi çalışmalarıyla öne çıkan siyasetçi.

1.12.2020

Reformlar şekilleniyor ama asıl iş uygulamada

Bakanlar Kurulu’ndan çıkacak koronavirüs önlemlerine odaklandık ancak toplantının çok önemli bir gündem maddesi daha vardı. Ekonomik, hukuk ve demokrasi alanındaki reformlar ele alındı. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hafta sonu TÜSİAD ve TOBB’la toplantı yaptı. Abdulhamit Gül ayrıca azınlık vakıflarının temsilcileri ile bir araya geldi. Elvan ve Gül, sektör temsilcileri ile yaptıkları toplantılar hakkında Bakanlar Kurulu’na bilgilendirmede bulunmuşlar. TÜSİAD ve TOBB üyelerinin ekonomide yatırım ikliminin oluşması ve güven ortamının sağlanması yönünde somut önerileri olmuştu. Lütfi Elvan, bu öneriler ve kendi çalışmaları hakkında kabine üyelerini bilgilendirmiş. Abdulhamit Gül ise hukuki boyutuna ilişkin öneriler, ihtiyaçlar ve yapılan çalışmalar eksenli değerlendirmede bulunmuş.

1.12.2020