MENÜ

Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cumhurbaşkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 162.097 Cumhurbaşkanı haberi bulunmuştur.

Cumhuriyet başkanı ya da kısaltılmış şekliyle cumhurbaşkanı eski adıyla reis-i cumhur, cumhuriyetle yönetilen ülkelerin devlet başkanına verilen addır. Başkanlık sistemiyle yönetilen ABD, İran, Azerbaycan gibi cumhuriyetlerde cumhurbaşkanı hükûmetin başı iken, Türkiye, Almanya, Yunanistan gibi parlamenter sistemle yönetilen parlamenter cumhuriyetlerde cumhurbaşkanı çoğunlukla semboliktir.

Cumhurbaşkanı Haberleri

Fransada Kovid-19e ilişkin son veriler ve salgının kontrol durumu açıklandı

Fransa'da Kovid-19'e ilişkin son veriler ve salgının kontrol durumu açıklandı

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 29 bin 111'e çıktı. Ülkede salgının kontrol altına alındığı belirtildi.

5.06.2020Dünya
Son dakika haberleri: Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı iptal edildi İşte, o açıklamalar

Son dakika haberleri: Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı iptal edildi! İşte, o açıklamalar

Sokağa çıkma yasağı için son dakika açıklaması, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 5 Haziran Cuma günü saat 11.50'de yapıldı. Alınan sokağa çıkma yasağı kararının iptal edildiğini sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyu ile paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu yasağın uygulanmayacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika sokağa çıkma açıklaması pek çok vatandaşın gündeminde yer aldı. İşte, sokağa çıkma yasağı konusunda gelen o açıklamalar

5.06.2020Gündem
Bakan Koca açıkladı İşte corona virüsten ölüm yaş ortalaması

Bakan Koca açıkladı! İşte corona virüsten ölüm yaş ortalaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Avrupa Birliği (AB) üyesi 26 ülkenin büyükelçileriyle yaptığı online toplantıda, Türkiye'nin Kovid-19 salgınıyla mücadelesini anlattı. Sağlık Bakanı Koca, "Son bir ayda ölen vatandaşlarımızın yaş ortalaması 74,6'dır. Toplam ölümlerin yüzde 93'ü 65 yaş üstü vatandaşlarımızdır." ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Hafta sonu biraz olsun kafa dinleyeceğiniz adresler... Kısıtlama kaldırıldı, şimdi tam zamanı

Hafta sonu biraz olsun kafa dinleyeceğiniz adresler... Kısıtlama kaldırıldı, şimdi tam zamanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edildiği duyurdu. İki günlük hafta sonu tatilinizde ruhunuzu, bedeninizi dinlendirmek ve biraz olsun koronavirüsün getirdiği stresi atmaya ne dersiniz? Sizin için güzel bir liste hazırladık. Yapmanız gereken tek şey ister ailecek isterseniz tek başınıza yollara düşmek… Tabii sosyal mesafeye dikkat ederek...

5.06.2020Seyahat
Okullar ne zaman açılacak

Okullar ne zaman açılacak?

Okulların ne zaman açılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi başlayacağını ve üç hafta süreceğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, ‘Yeni eğitim-öğretim yılı önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır.’ açıklamasını yapmıştı. İşte detaylar...

5.06.2020Gündem
Anadolunun en büyük millet bahçesi açıldı

Anadolu'nun en büyük millet bahçesi açıldı

SİVAS Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Anadolu'nun en büyüğü olarak nitelendirilen millet bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katıldığı törenle açıldı.

5.06.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında devam eden kısıtlama ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. 65 yaş üstü vatandaşların sokak izninin 2 güne çıkarılması, haziran ayının ortasında da kısıtlamanın tamamen kaldırılması planlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının sonlanmasının 1 Temmuz’u bulmaması hedefleniyor.

5.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçelerinin açılış töreninde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Bahçeleri'nin açılış töreninde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Millet Bahçeleri'nin toplu açılış töreninde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumartesi - Pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Bunu tekrar tekrar duyurmuş olayım." ifadelerini kullanırken, "Ülkemizin salgın dönemindeki kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıkmalıyız. Kurallara uyulmazsa kısıtlamalar kaçınılmaz olacak." diye konuştu.

5.06.2020Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Millet Bahçesini inceledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Millet Bahçesi'ni inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'ne katıldı ve inşaat çalışmaları devam eden Ankara Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada ağaç dikerek can suyunu verdi.

5.06.2020Gündem
18 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ne zaman 18 yaş altı çocukların sokağa çıkma izni saat kaçta

18 yaş altı sokağa çıkma izin günleri ne zaman? 18 yaş altı çocukların sokağa çıkma izni saat kaçta?

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Vatandaşlar belirli günlerde dışarı çıkabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 yaş altı sokağa çıkma izninin iki güne çıkarıldığını duyurmuştu. Sokağa çıkma izni 18 yaş altı için 5 Haziran Cuma günü ikinci kez uygulanıyor. Çocuklar ve gençler bugün saat 14:00'dan itibaren 20.00'a kadar dışarı çıkabiliyor. İşte 18 yaş altı sokağa çıkma izni ile ilgili detaylar...

5.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurallara uyulmazsa kısıtlama kaçınılmaz olacak

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kurallara uyulmazsa kısıtlama kaçınılmaz olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Millet Bahçeleri'nin toplu açılış töreninde konuştu. "2023 yılına kadar 81 ilin tamamını Millet Bahçeleri ile donatmış olacağız." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iptal edilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili de konuştu. Erdoğan, "Cumartesi - Pazar kısıtlaması kaldırılmıştır. Bunu tekrar tekrar duyurmuş olayım. Ülkemizin salgın dönemindeki kazanımlarına sıkı sıkıya sahip çıkmalıyız. Kurallara uyulmazsa kısıtlamalar kaçınılmaz olacak." diye konuştu.

5.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan komutanlara hitap etti: Bu birliğimiz dünyayı ülkemize hayran bırakacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan komutanlara hitap etti: Bu birliğimiz dünyayı ülkemize hayran bırakacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanların sınır bölgesindeki toplantısına telefonla katılarak birlik komutanlarına hitap etti. Erdoğan, "Irak'ın kuzeyi, Barış Pınarı bölgesi, İdlib ve Libya'daki gelişmeler, ortaya koyduğumuz performansın ne denli üst düzeyde olduğunu gösterdi" dedi. Erdoğan ayrıca, "Bu birliğimiz, dayanışmamız inanıyorum ki dünyayı ülkemize hayran bırakacak, NATO içindeki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecektir." ifadelerinde bulundu.

5.06.2020Haber
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan komutanlara hitap etti: Bu birliğimiz dünyayı ülkemize hayran bırakacak

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan komutanlara hitap etti: Bu birliğimiz dünyayı ülkemize hayran bırakacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanların sınır bölgesindeki toplantısına telefonla katılarak birlik komutanlarına hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu birliğimiz, dayanışmamız inanıyorum ki dünyayı ülkemize hayran bırakacak, NATO içindeki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecektir." dedi

5.06.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı Sefer sayıları artıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Sefer sayıları artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “YHT hatlarının yarı kapasite ile çalışması nedeniyle vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine seferleri artırıyoruz." dedi.

5.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Beştepe Millet Camisinde kıldı

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Beştepe Millet Camisi'nde kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki toplu ibadet kısıtlamasının kaldırılmasının ardından cuma namazını Beştepe Millet Camisi'nde kıldı.

5.06.2020Gündem
Son dakika... Vekilliği düşürülen 3 isimle ilgili TBMM Başkanı Şentoptan açıklama

Son dakika... Vekilliği düşürülen 3 isimle ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, üç ismin milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin yasama döneminin sonuna kadar beklenmesi yönünde teamül bulunmadığını belirtti. Şentop, "Anayasa iç tüzüğe baktığımda neye tepki gösterdiklerini anlamakta zorlanıyorum. " ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Meltem Taylan Aydın kimdir nereli kaç yaşında

Meltem Taylan Aydın kimdir nereli kaç yaşında?

Meltem Taylan Aydın, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olmasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. Lisansüstü çalışmalarını ekonomi üzerine yapan Meltem Taylan Aydın, Türkiye Halk Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev aldı. Peki, Meltem Taylan Aydın kimdir ve nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

5.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı iptal edildi İşte o karar

Son dakika haberler: Bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı iptal edildi! İşte o karar

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta sonu 15 ilde uygulanacak sokak kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısıtlamalarla ilgili açıklamasını Twitter hesabı üzerinden yaptı.

5.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım." ifadelerini kullandı.

5.06.2020Haber
Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı iptal edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı iptal edildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu

Sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi. Hafta sonu 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Erdoğan, "15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım." ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı 47 havalimanı uçulabilir sertifikası aldı

Son dakika... Bakan açıkladı! 47 havalimanı uçulabilir sertifikası aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "(Kovid-19) Daha önce sertifikasını alan 6 havalimanına ek olarak bugün itibari ile 47 havalimanı daha uçulabilir sertifikasını almaya hak kazandı" dedi.

5.06.2020Ekonomi
Sokağa çıkma yasağı iptal edildi.. Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik açıklama

Sokağa çıkma yasağı iptal edildi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik açıklama

İçişleri Bakanlığı tarafından Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 15 ilde 6-7 Haziran günlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı dün gece bildirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'dan yaptığı açıklamada vatandaşlardan gelen talepler üzerine sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini açıkladı.

5.06.2020Gündem
Bankalar saat kaçta öğle arası veriyor  Banka çalışma saatleri

Bankalar saat kaçta öğle arası veriyor ? Banka çalışma saatleri

Bankalar, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek ve toplum sağlığını korumak amacıyla mesai saatlerinde değişikliğe gitmişti. Pek çok banka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme planına uygun olarak tam gün çalışma düzenine geri döndü. Peki, bankalar saat kaçta öğle arası veriyor ? İşte banka çalışma saatleri...

5.06.2020Gündem
Rize-Artvin Havalimanı şekillenmeye başladı

Rize-Artvin Havalimanı şekillenmeye başladı

Türkiye'de Giresun-Ordu Havalimanı'nın ardından deniz dolgusu üzerine inşa edilen 2. havalimanı olacak olan Rize-Artvin Havalimanı'nın dolgu çalışmalarının yanı sıra üst yapı çalışmaları da sürüyor.

5.06.2020Ekonomi
İletişim Başkanı Altundan Dünya Çevre Günü mesajı

İletişim Başkanı Altun'dan 'Dünya Çevre Günü' mesajı

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, 5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajında, "Gelecek nesillere daha bereketli toprak, daha berrak su, daha taze ekmek, daha temiz bir dünya bırakmak için hiç durmadan çalışıyoruz" dedi.

5.06.2020Gündem
Yusufeli Barajı ekonomiye 1.5 milyar lira kazandıracak

Yusufeli Barajı ekonomiye 1.5 milyar lira kazandıracak

Türkiye’nin vizyon projelerinden olan ve inşaat çalışmaları süren Artvin Yusufeli Barajı’nda 3 milyonuncu metreküp betonun dökümü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle iştiraki ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin baraj inşaatından katılımıyla 6 Haziran günü gerçekleştirilecek.

5.06.2020Ekonomi
Rejimin saldırısında duyma yetisini kaybeden Muhammed’e, biyonik kulak takıldı

Rejimin saldırısında duyma yetisini kaybeden Muhammed’e, biyonik kulak takıldı

SURİYE'nin İdlib kentinde 4 yıl önce rejimin bombalı saldırısında annesinin karnında oksijensiz kalınca duyma yetisini kaybedip, işitme engelli olarak dünyaya gelen Muhammed Mudar El Şaba'ya (4) Mersin'in Tarsus ilçesindeki özel bir hastanede biyonik kulak takıldı.

5.06.2020Gündem
Mithatpaşa tünelleri inşaatının ikmal ihalesi yapıldı

Mithatpaşa tünelleri inşaatının ikmal ihalesi yapıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "İkmal ihalesiyle projede çalışan personel ve iş makineleri sayıları artacak. Projenin 2021 yılı içinde hizmete açılması hedefleniyor" DEDİ.

5.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 1934’te Bakanlar Kurulu kararıyla müze yapılan Ayasofya’nın statüsünün değiştirilmesi için talimat verdiği öğrenildi. Erdoğan, “Ayasofya cami olarak turistler tarafından ziyaret edilmeye devam edilebilir. Sultanahmet’te olduğu gibi. Buna milletimiz karar vermeli” dedi.

5.06.2020Gündem
Fatih Sondaj Gemisine tur düzenleniyor

Fatih Sondaj Gemisine tur düzenleniyor

Karadeniz’de ilk sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için İstanbul’dan uğurlanıp, Trabzon’a gelen Fatih Sondaj Gemisi’ni yakından görmek isteyenler için turlar düzenlenmeye başlandı. Karadeniz açıklarında demirleyen gemiyi tur sayesinde yakından görenler, selam veriyor, cep telefonu kameralarıyla kayda alıyor.

5.06.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına iki yeni atama

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına iki yeni atama

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına, Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın'ın atandı. Kararlar Resmi Gazete'de yer aldı...

5.06.2020Gündem
Son dakika haberi: 65 yaş üstüne iki gün izin İşte yeni plan

Son dakika haberi: 65 yaş üstüne iki gün izin! İşte yeni plan

Sokak kısıtlamasının kaldırılmasını sabırsızlıkla bekleyen 65 yaş üstüne Bilim Kurulu’ndan izin çıkmadı. Ancak biraz daha nefes almaları için hazırlanan formüle göre 65 yaş üstünün sokak izninin haftada 2 güne çıkarılması, haziran ortasından sonra da tamamen sonlandırılması planlanıyor.

5.06.2020Gündem
İşten çıkarma yasağının 3 ay uzatılması masada

İşten çıkarma yasağının 3 ay uzatılması masada

İstihdam için yeni paket yolda. Önümüzdeki günlerde Meclis’e sevk edilmesi beklenen torba teklif öncesinde çalışmalar hızlandı. İlk aşamada işten çıkarma yasağı, ücretsiz izin desteği, kısa çalışma ödeneği gibi halen uygulanan düzenlemeler çalışılıyor. Bu kapsamda işten çıkarma yasağının uzatılması da masada.

5.06.2020Ekonomi
Milli voleybolcu Beştepe’de

Milli voleybolcu Beştepe’de

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milli voleybolcu Meltem Çetin’i kabul etti.

5.06.2020Gündem
Erdoğan: Türkiye aşıya 75 milyon Euro harcadı

Erdoğan: Türkiye aşıya 75 milyon Euro harcadı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin uluslararası yardım ve aşı geliştirme faaliyetleri için 75 milyon Euro’yu aşan bir harcama yaptığını belirterek, “Aşı geliştirme çabalarında oluşan küresel sinerjinin devamına büyük önem veriyoruz” dedi. Erdoğan dün düzenlenen 2020 Küresel Aşı Zirvesi’ne Ankara’dan videokonferansa katılarak özetle şunları söyledi:

5.06.2020Gündem
Hafta sonu sokak yasağına devam

Hafta sonu sokak yasağına devam

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle, bu hafta sonu da 15 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

5.06.2020Gündem
Libya’yla işbirliği genişliyor

Libya’yla işbirliği genişliyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya ile yapılan işbirliğini genişletme kararı aldıklarını söyleyerek, “Çözüm ancak Birleşmiş Milletler himayesinde ve Libyalıların öncülüğünde yürütülecek siyasi süreçle tesis edilebilir” dedi.

5.06.2020Dünya
Sinemalar açıldı mı, ne zaman açılacak

Sinemalar açıldı mı, ne zaman açılacak?

Corona virüsü nedeniyle bir süredir kapalı olan sinemaların durumu, normalleşme süreciyle beraber gündeme geldi. AVM, kafe, restoran gibi yerlerin açılmasıyla beraber, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açık havada oturma alanları bulunan yerlerdeki konserlerin de başlayacağını söylemişti. Sinema salonlarının açılış tarihi ise normalleşme sürecinin ikinci kademesinde yer almadı. Peki, sinemalar ne zaman açılacak?

4.06.2020Gündem
Oktay: Siyasi çıkar uğruna terörden medet umanları milletimiz affetmeyecektir

Oktay: 'Siyasi çıkar uğruna terörden medet umanları milletimiz affetmeyecektir'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vekillikleri düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkındaki eleştirilere yönelik, "Terörden hüküm giyen kişilerle ilgili mahkeme kararının TBMM'ye bildiriminden rahatsız olanların bu ülkeye ve vatandaşına kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir" dedi.

4.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 2020 Küresel Aşı Zirvesine video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "2020 Küresel Aşı Zirvesi"ne video mesaj

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şüphesiz aşının bulunması kadar insanlığın ortak malı olması, herkes için yeterli sayıda üretilmesi de son derece önemlidir. Koronavirüs salgınının dünyadaki adaletsizlikleri daha fazla derinleştirmesine izin verilmemelidir." dedi.

4.06.2020Haber
Piknik yerleri açıldı mı Piknik alanları ve mesire yerleriyle ilgili genelge

Piknik yerleri açıldı mı? Piknik alanları ve mesire yerleriyle ilgili genelge

Piknik yerleri açıldı mı? Normalleşme takviminin ikinci adımlarıyla beraber 1 Haziran Pazartesi günü bir çok işletme ve dükkan yeniden faaliyete geçti. Bu yerler arasında sahil, plaj ve milli parklar da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faaliyete geçen yerlerle ilgili yaptığı açıklama sonrası, İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede açılacak dükkanlar ve yerler sıralandı. İşte, piknik alanları ve mesire yerleriyle ilgili detaylar.

4.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 2020 Küresel Aşı Zirvesine video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "2020 Küresel Aşı Zirvesi"ne video mesaj

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şüphesiz aşının bulunması kadar insanlığın ortak malı olması, herkes için yeterli sayıda üretilmesi de son derece önemlidir. Koronavirüs salgınının dünyadaki adaletsizlikleri daha fazla derinleştirmesine izin verilmemelidir." dedi.

4.06.2020Dünya
Anadolunun en büyük Millet Bahçesi yarın açılıyor

Anadolu'nun en büyük 'Millet Bahçesi' yarın açılıyor

Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Anadolu'nun en büyüğü olarak nitelendirilen Millet Bahçesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında yarın hizmete açılacak.

4.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Sarrac ile görüşmesinin ardından düzenlen ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Libyalı kardeşlerimizi asla darbecilerin ve lejyonerlerin insafına bırakmayacağız." dedi.

4.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile görüşmesinin ardından düzenlen ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbeci Hafter'i destekleyerek Libya'yı kan ve gözyaşına boğanları tarih yargılayacaktır." dedi.

4.06.2020Haber
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya çağrısı

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Sarrac ile görüşmesinin ardından düzenlen ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbeci Hafter'i destekleyerek Libya'yı kan ve gözyaşına boğanları tarih yargılayacaktır." dedi.

4.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Enginar piyasasını tanımak ister misiniz?

Önce kenevirle başladık, hemen ardından yeni tropikal meyveler ortaya çıktı. İstanbul kültürüne göre enginar daha eski olmakla birlikte, kuşkonmaz da tezgâhlarda görünmeye başladı artık. Bunların üretimine başlanması tabii ki bir anda olmuyor.

5.06.2020

Libya’da Erdoğan’ın bahsettiği olumlu adım

Hatırlayacaksınız, 30 Mayıs tarihinde bu köşede çıkan ‘Vapur yolculuğu’ başlıklı yazımda Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na giderken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vapurdaki sohbetlerinde ağırlıklı olarak dış politika konuşulduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Libya’da Türkiye açısından olumlu gelişmelerin yakın sürede gerçekleşeceğini” ifade ettiğini yazmıştım. Libya’da olumlu gelişmeler adım adım gerçekleşiyor. Dün uluslararası ajansların da son dakika başlığıyla duyurduğu gibi Libya’nın Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti, önce Trablus Uluslararası Havaalanı’nı, sonra da başkent Trablus’u kontrol altına aldı. Dün gündüz saatleri itibarıyla bölgeden gelen haberler Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerinin Hafter’e bağlı milislerin peşine düştüğü yönündeydi.

5.06.2020

Ayasofya’nın ibadete açılması gündemde

İstanbul’un fethinin yıldönümünde Ayasofya’da Fetih Suresi okundu.

5.06.2020