EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanı

Cumhurbaşkanı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhurbaşkanı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 176.174 Cumhurbaşkanı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhuriyet başkanı ya da kısaltılmış şekliyle cumhurbaşkanı eski adıyla reis-i cumhur, cumhuriyetle yönetilen ülkelerin devlet başkanına verilen addır. Başkanlık sistemiyle yönetilen ABD, İran, Azerbaycan gibi cumhuriyetlerde cumhurbaşkanı hükûmetin başı iken, Türkiye, Almanya, Yunanistan gibi parlamenter sistemle yönetilen parlamenter cumhuriyetlerde cumhurbaşkanı çoğunlukla semboliktir.

Cumhurbaşkanı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyaretlerine ilişkin paylaşımda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyaretlerine ilişkin paylaşımda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya'yı kapsayan Afrika ziyaretlerine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

21.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Bayraktar ailesine taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bayraktar ailesine taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar'ın vefatı nedeniyle Bayraktar ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

21.10.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, son noktayı koydu: Federasyon meselesi kapanmıştır

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, son noktayı koydu: Federasyon meselesi kapanmıştır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) Ada'da tek devletli bir yapıyı dikte etmeye çalıştığını ancak Kıbrıs'ta federasyon meselesinin kapandığını söyledi.

21.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 98 yaşında hayatını kaybeden Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı yayımladı.

21.10.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suyun geleceğini planlıyor ve yol haritamızı belirliyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suyun geleceğini planlıyor ve yol haritamızı belirliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1. Su Şurası"na Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Su kaynaklarımızı tükenme sınırına ulaşmadan korumak, verimli kullanmak ve doğru yönetmek artık tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmiştir" dedi. Erdoğan, 19 yıl boyunca su alanındaki amaçlarının her bir vatandaşın temiz suya erişimini sağlamak, bereketli toprakları su ile buluşturmak, su kaynaklarını korumak ve verimli kullanmak olduğunu, şimdi de suyun geleceğini planladıklarını ve yol haritasını oluşturduklarını söyledi.

21.10.2021Gündem
Dışişlerinden flaş F-35 açıklaması

Dışişleri'nden flaş F-35 açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç basın mensuplarına F-35 projesine ilişkin yaptığı açıklamada "Ya bu programa geri döneceğiz ya bize vaat edilen uçakları alacağız ya da paramızı iade edecekler" ifadelerine yer verdi. Konuşmasında büyükelçilerin 'Osman Kavala' açıklamasına da değinen Bilgiç, "Türkiye devletine ültimatom verilmesi kesinlikle kabul edilemez." dedi.

21.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çağrısına ilişkin "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz" dedi.

21.10.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçi mesajı: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Angola, Togo ve Nijerya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 büyükelçinin Osman Kavala çağrısına ilişkin "Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz. Türkiye’ye böyle bir ders vermek haddinize mi sizin? Kimsiniz siz?" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile yaşanan F-35 krizi, Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler işlenebilir' sözleri ve erken seçim tartışmalarına ilişkin de soruları yanıtladı. Hayatını kaybeden SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'ın uzun süredir rahatsızlığı olduğunu hatırlatan Erdoğan "Afrika’ya hareket etmemden bir gün önce hastaneye varıp kendisiyle helalleştim. Helalleştikten sonra da yola çıktık. Mekanı cennet olsun" dedi.

21.10.2021Gündem
Dijital hizmet vergisinden 2,7 milyar lira gelir bekleniyor

Dijital hizmet vergisinden 2,7 milyar lira gelir bekleniyor

Devlet, dijital hizmet vergisinden gelecek yıl 2 milyar 733 milyon lira gelir bekliyor.

21.10.2021Ekonomi
Son dakika... Erdoğandan yatırımcılara çağrı: Stratejik yatırımlara elverişli şartlar sunuyoruz

Son dakika... Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Stratejik yatırımlara elverişli şartlar sunuyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Bölgesel Finans Konferası'na video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın döneminde iş dünyasının yanında olduklarını ve kontak kapatma yoluna gitmediklerini söyledi. Erdoğan "İnşallah 2021'i yüzde 9'luk bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz. İhracatta da bir rekora imza atarak yıllık bazda 212 milyar doları geride bıraktık. Ayrıca ülkemiz iş kurma ve iş yapma imkanları açısından uluslararası yatırımcılar için oldukça cazip bir mevzuata sahiptir. KDV istisnası, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, yatırım yeri tahsisi gibi imkanlar özellikle stratejik yatırımlar için elverişli şartlar sunuyor" dedi.

21.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğanın Bölgesel Finans Konferansına gönderdiği video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bölgesel Finans Konferansı'na gönderdiği video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bölgesel Finans Konferansı'na gönderdiği video mesaj

21.10.2021Haber
Özoğuz, Meclis Başkanvekilliğine aday gösterildi

Özoğuz, Meclis Başkanvekilliğine aday gösterildi

Almanya’da 26 Eylül seçimlerinden birinci parti olarak çıkan SPD, Federal Meclis Başkanlığı için partinin sağlık politikaları sözcüsü Bärbel Bas’ı, Federal Meclis Başkanvekilliği için de eski Uyum Bakanı Aydan Özoğuz’u aday gösterdi.

21.10.2021Avrupa
Okullar kapanacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan okulların durumuna ilişkin yeni açıklama

Okullar kapanacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan okulların durumuna ilişkin yeni açıklama

Okullarda yüz yüze eğitim sürecinin devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan okulların durumuna ilişkin yeni açıklamada bulundu. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Özer'in okullarda yüz yüze eğitimin kararlılığına vurgu yapmasının ardından Bilim Kurulu'ndan da dikkat çeken yeni açıklama geldi. Peki, okullar kapanacak mı?

21.10.2021Gündem
İnebahtı’ndan sonra Navarin’i de kutladılar

İnebahtı’ndan sonra Navarin’i de kutladılar

Yunanistan’da Osmanlı İmparatorluğu’nun 7 Ekim 1571’de Haçlı Donanması’na karşı yenilgisiyle sonuçlanan İnebahtı (Nafpaktos) Deniz Savaşı’nın 450’nci yılından sonra, 20 Ekim 1827’de İngiltere, Fransa ve Rusya donanmasına yenildiği Navarin Deniz Savaşı’nın 194’üncü yılı da coşkuyla kutlandı.

21.10.2021Dünya
Nijerya’ya FETÖ uyarısı

Nijerya’ya FETÖ uyarısı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Nijerya ziyaretinde “FETÖ’nün Nijerya’da sürdürdüğü yasadışı faaliyetler hakkında Nijerya makamlarıyla gerekli bilgi paylaşımlarında bulunmaya devam ediyoruz” dedi.

21.10.2021Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu yanıtı: Giderken benden izin aldı

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu yanıtı: Giderken benden izin aldı

Akşener dün Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederken CHP lideri bir soru üzerine, yurt gezisine çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun olası cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili, “Bana gelmiş herhangi bir talep yok. Ayrıca giderken de zaten benden izin aldı” dedi.

21.10.2021Gündem
Akşener: Esad’la anlaş

Akşener: Esad’la anlaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Suriye sorunuyla ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak, “Otur Esad’la anlaş. İki sene önce dedim; egon müsaade etmiyorsa ben gideyim. Bu insanların Suriye’nin yönetimiyle anlaşarak gönderilmesini sağla” dedi.

21.10.2021Gündem
6 partinin ön uzlaşması: Yüzde 3’le Meclis’e

6 partinin ön uzlaşması: Yüzde 3’le Meclis’e

Parlamenter sisteme dönüş amacıyla ortak çalışma yapan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi, 13 madde halinde ön uzlaşma sağladı.

21.10.2021Gündem
İdlib de tezkerede

İdlib de tezkerede

Irak, Suriye ve Lübnan’a asker gönderilmesine ilişkin tezkerelerin süresi uzatılıyor. Süre uzatımına ilişkin tezkereler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Meclis’e gönderildi.

21.10.2021Gündem
Megafondan Metin Tokat çıktı

Megafondan Metin Tokat çıktı

9 üyesinden 6’sının sinek ikili pozisyonunda olduğu MHK’de Tokat bu kategoriye geçeli çok olmuştu.

21.10.2021Futbol
‘Enflasyonu tek hanelere indirmeye kararlıyız’

‘Enflasyonu tek hanelere indirmeye kararlıyız’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2022 bütçe teklifini sunuşunda, bütçe giderlerinin 1 trilyon 751 milyar lira, bütçe gelirlerinin 1 trilyon 473 milyar lira ve bütçe açığının da 278.4 milyar lira olarak öngörüldüğünü söyledi.

21.10.2021Gündem
3600 ek gösterge nedir, ne zaman çıkacak, şartları neler Gündemde yer alan 3600 ek göstergede son durum bilgisi

3600 ek gösterge nedir, ne zaman çıkacak, şartları neler? Gündemde yer alan 3600 ek göstergede son durum bilgisi

3600 ek göstergede memurlara ve memur emeklilerine ödenecek maaşlar hesaplanmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar ile yeniden gündeme gelen 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin çalışmalar devam ediyor. Milyonlarca kamu görevlisini ilgilendiren 3600 ek gösterge ile memurların emekli ve maaş ikramiyelerinde yüzde 20-25 artış bekleniyor. Gözler şimdi 3600 ek göstergenin çıkacağı tarihte. Peki, 3600 ek gösterge nedir, ne zaman çıkacak? İşte, 3600 ek göstergede son durum bilgileri.

21.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurda döndü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika'daki ziyaretlerinin son durağı Nijerya'daki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.

20.10.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Gözler koronavirüse karşı yeni önlemlerde

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler koronavirüse karşı yeni önlemlerde!

Kabine Toplantısı kararları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamalar koronavirüs salgınında tedirgin edici tablo sürerken tüm Türkiye'nin gündeminde yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne aşılama çalışmaları ve yüz yüze eğitimle ilgili son durumun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından sunulması bekleniyor. Havaların soğumasıyla birlikte ülke çapında yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağı ise kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklama ile netleşecek. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, ayrıntılar.

20.10.2021Gündem
Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ne zaman açılacak AKM projesi bitti mi Bakan Ersoy açıkladı

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ne zaman açılacak? AKM projesi bitti mi? Bakan Ersoy açıkladı!

Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) açılış tarihi için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 10 Şubat 2019'da temeli atılan AKM'nin yapımında sona gelindi. İçerisinde tiyatro salonu, bale çalışma salonları, sanat galerileri, sergi salonları, restoran, kafe, kitap kafe, çocuk sanat merkezi, müzik platformu, kütüphane gibi özelliklerin yer aldığı Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili açıklama yapan Bakan Ersoy Beyoğlu Kültür Yolu projesi festivali ile ilk uygulamanın başlayacağını belirtti. Peki, Atatürk Kültür Merkezi ne zaman açılacak? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

20.10.2021Gündem
Başsavcılık: Saakaşvili Gürcistana tır sürücüsünün yardımıyla girdi

Başsavcılık: Saakaşvili Gürcistan'a tır sürücüsünün yardımıyla girdi

Gürcistan Başsavcılığının, eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'ye, Ukrayna'dan ülkeye yasa dışı yollarla girme suçlaması yönelttiği bildirildi.

20.10.2021Dünya
TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı

TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı

“Güç ve Paradoks: 21. Yüzyılda Büyük Stratejiyi Anlamak” temasıyla bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilen TRT World Forum 2021 sona erdi. İki gün boyunca küresel sorunların alanında uzman kişiler tarafından masaya yatırıldığı forumda, 30’u aşkın ülkeden dünyaca önemli isimler, iklim ve küresel sağlık krizlerinden uluslararası ekonomik kalkınmaya, Avrasya'nın yükselişinden dijital yönetişime kadar dünya gündemini meşgul eden birçok konuyu özel oturumlarda ele aldı.

20.10.2021Dünya
Emine Erdoğan, Nijerya’da Yunus Emre Enstitüsü açılış törenine katıldı

Emine Erdoğan, Nijerya’da Yunus Emre Enstitüsü açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, başkent Abuja'daki Yunus Emre Kültür Merkezi ile Anadolu'nun bilgelik kapılarının Nijeryalılara açılacağını belirtti.

20.10.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tahran'da İranlı mevkidaşı Ahmed Vahidi ile bir araya geldi.

20.10.2021Haber
İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

İçişleri Bakanı Soylu, İranlı mevkidaşı Vahidi ile görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tahran'da İranlı mevkidaşı Ahmed Vahidi ile bir araya geldi.

20.10.2021Gündem
Kılıçdaroğlu: Türkiyeye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız

Kılıçdaroğlu: Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala davasına ilişkin açıklaması ile ilgili olarak, "Türkiye'ye dışarıdan yapılacak hiçbir müdahaleyi doğru bulmayız; ama dışarıdan müdahaleye kapı açacak bir yönetimi de kabul etmeyiz" dedi.

20.10.2021Gündem
Euro Bölgesinde enflasyon 13 yılın zirvesinde

Euro Bölgesi'nde enflasyon 13 yılın zirvesinde

Euro Bölgesi'nde, eylül ayında yıllık enflasyon yüzde 3,4 ile son 13 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

20.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijeryada konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütleri, silahlı çeteler ve deniz haydutlarıyla mücadele yürüten Nijerya'yla askeri savunma ve güvenlik konularında iş birliğimizi güçlendiriyoruz" dedi. Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari de "Enerji, savunma sanayi, madencilik ve hidrokarbon alanlarında anlaşmalar imzaladık. Bu anlaşmanın en kısa zamanda uygulamaya geçmesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.

20.10.2021Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Küresel eğilime rağmen, para ve maliye politikalarımızı arz yönlü yapısal politikalarımızla ve verimlilik artışı kanalıyla destekleyerek, enflasyonu tekrar tek hanelere indirmeye kararlıyız" dedi.

20.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijeryada: İş birliğimizi güçlendiriyoruz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya'da: 'İş birliğimizi güçlendiriyoruz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütleri, silahlı çeteler ve deniz haydutlarıyla mücadele yürüten Nijerya'yla askeri savunma ve güvenlik konularında iş birliğimizi güçlendiriyoruz" dedi. Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari de "Enerji, savunma sanayi, madencilik ve hidrokarbon alanlarında anlaşmalar imzaladık. Bu anlaşmanın en kısa zamanda uygulamaya geçmesini umuyoruz" ifadelerini kullandı.

20.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijeryada resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya'da resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ziyarette bulunduğu Nijerya'nın başkenti Abuja'da resmi tören düzenlendi.

20.10.2021Gündem
Bundesbank Başkanı, görevinden ayrılmak istediğini duyurdu

Bundesbank Başkanı, görevinden ayrılmak istediğini duyurdu

Almanya Merkez Bankası Başkanı Weidmann, 31 Aralık itibarıyla "kişisel nedenlerden dolayı" görevinden alınmasını talep edecek.

20.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı görevi bırakıyor

Merkez Bankası Başkanı görevi bırakıyor

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, özel sebeplerden dolayı yıl sonundan itibaren görevi bırakıyor. Merkez Bankası, Weidmann’ın, Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’e 31 Aralık 2021’den itibaren görevden azledilmesiyle ilgili talebini ilettiğini açıkladı.

20.10.2021Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dünyaya Reform  Çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dünyaya Reform  Çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl 5’incisi düzenlenen TRT World Forum’un açılış konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Pandeminin hayata dair her alanı etkilediğini vurgulayan Erdoğan, “Tüm insanlığın geleceğini tehdit eden bu kriz karşısında, dünyada barış ve adaleti sağlamakla görevli kurumlar bir kez daha sınıfta kaldı” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Avrupalı siyasetçilerin İslam düşmanlığı karşısındaki tutumları ve bu durumu istismarı da vardı.

20.10.2021Dünya
Son dakika Numan Kurtulmuştan büyükelçilerin Kavala çağrısına tepki: Size mi kalmış, bu hadsizlik, terbiyesizliktir

Son dakika! Numan Kurtulmuş'tan büyükelçilerin 'Kavala' çağrısına tepki: Size mi kalmış, bu hadsizlik, terbiyesizliktir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, 'siyasi cinayetler' tartışmasıyla ilgili, "Bunun üzerinden siyaseti kirletmek yerine, varsa elinizde bilgi, duyum bunları gider ilgili savcılıklara söylersiniz ama bunun üzerinden bir muhalefet partisinin bu kadar sorumsuz hareket etmesi kabul edilemez. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Savcılığına tanık olarak gidip ne biliyorsa onları anlatmak vatandaşlık görevidir" ifadelerini kullandı. 10 büyükelçinin Osman Kavala çağrısına da tepki gösteren Kurtulmuş, "Size mi kalmış Türkiye'de yargının kimin hakkında ne karar vereceğini söylemek. 10 ülkenin büyükelçisine kalmamıştır. Bu hadsizliktir, terbiyesizliktir" dedi.

20.10.2021Gündem
“TRT World Forum 2021”den Dünyaya Önemli Mesajlar

“TRT World Forum 2021”den Dünyaya Önemli Mesajlar

“Güç ve Paradoks: 21. Yüzyılda Büyük Stratejiyi Anlamak” temasıyla bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilen TRT World Forum 2021, alanında uzman isimlerin katılımlarıyla devam ediyor. Forumun ilk gününde konuşulan küresel sorunlar dünya tarafından da yakından takip edildi.

20.10.2021Dünya
Irak ve Suriye tezkeresi Mecliste

Irak ve Suriye tezkeresi Meclis'te

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanı'na verilen yetkinin iki yıl daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

20.10.2021Haber
Talibandan skandal karar... İşte intihar bombacılarının ailelerine verilecek para

Taliban'dan skandal karar... İşte intihar bombacılarının ailelerine verilecek para

Taliban tüm dünyayı şoke eden bir karar aldı. İntihar bombacılarını 'İslam'ın kahramanları' olarak nitelendiren Taliban bu kişilerin ailelerine yapılacak yardımı açıkladı.

20.10.2021Dünya
Son dakika... Irak ve Suriye tezkeresi Mecliste

Son dakika... Irak ve Suriye tezkeresi Meclis'te

Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda Cumhurbaşkanı'na verilen yetkinin iki yıl daha uzatılmasını öngören Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

20.10.2021Gündem
Bütçe maratonu başlıyor

Bütçe maratonu başlıyor

2022 yılı bütçe teklifi bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulacak. Meclis’e sunulacak bütçe teklifinin detaylarında bu yıl elde edilen vergiler ve gelecek yılın beklentileri yer alıyor. Teklife göre bu yıl vergi gelirlerinin geçen yıla göre yüzde 19.4 oranında artışla 1 trilyon 430 milyar lira olması bekleniyor. En yüksek artışın ise Gelir Vergisi’nde olması öngörülüyor.

20.10.2021Ekonomi
Son nefesine kadar sancağı bırakmadı

Son nefesine kadar sancağı bırakmadı

SİHA ve İHA’ların babası Özdemir Bayraktar dün Fatih Camisi’nde devletin zirvesi ile siyaset ve iş dünyasından çok sayıda ismin katıldığı cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Selçuk Bayraktar babasının ardından, “Hastaneden çıkıp işyerine geliyordu. O asla sancağı bırakmadı” dedi.

20.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan muhtarlara: Devletin mahalledeki gözü kulağı sizsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara: Devletin mahalledeki gözü kulağı sizsiniz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı videomesajda muhtarlara özetle şöyle seslendi:

20.10.2021Gündem
Atina’da Türkiye karşıtı üçlü zirve düzenlendi

Atina’da Türkiye karşıtı üçlü zirve düzenlendi

Yunanistan-Mısır-Kıbrıs Rum yönetimi arasında dün Atina’da gerçekleştirilen dokuzuncu zirvede Türkiye kınanarak, Ege ve Doğu Akdeniz ile ilgili tüm Yunan-Rum iddialarına destek verildi.

20.10.2021Dünya
Batıya yanıt: ‘Hadsizlik yapmayın’

Batı'ya yanıt: ‘Hadsizlik yapmayın’

ABD ile dokuz Batılı ülkenin büyükelçilikleri tarafından önceki akşam yapılan ve Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını isteyen açıklamaya Ankara sert tepki gösterdi. 10 büyükelçi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak uyarıldı.

20.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Akşener ile Kılıçdaroğlu ne konuştu?

Cumhurbaşkanı adayının belirlendiği, Millet İttifakı’nın kaderinin tayin edildiği kritik bir görüşme değildi ama Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşme siyasi gündemi hareketlendirdi.

21.10.2021