EKSTRA
MENÜ

Erzurum Kongresi

Erzurum Kongresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erzurum Kongresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 633 Erzurum Kongresi haberi bulunmuştur.

Erzurum Kongresi Haberleri

TBMM Başkanı Şentop: Türkiyenin haklarını savunmakta sonuna kadar kararlıyız

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye'nin haklarını savunmakta sonuna kadar kararlıyız

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını, meşru haklarını korumakta ve savunmakta sonuna kadar kararlıyız" dedi.

29.01.2021Gündem
Türkiye’de bir kış masalı: Turistik Doğu Ekspresi ile Kars gezisi

Türkiye’de bir kış masalı: Turistik Doğu Ekspresi ile Kars gezisi

Türkiye’de kış denince akla gelen ilk gezi macerası Turistik Doğu Ekspresi ile Kars’a yolculuk oluyor. Şu sıralar pandemiden dolayı ne yazık ki seferler başlamadı. Kısıtlamalar bitip normalleşme aşamasına dönünce ve seferler başlayınca yine herkesin gözdesi olacağı kesin. Peki Turistik Doğu Ekspresi nasıl bir deneyim sunuyor? Hangi şehirlere uğruyor, nereleri gezdiriyor? İşte Turistik Doğu Ekspresi ile ilgili tüm detaylar…

17.12.2020Seyahat
Milli Mücadele Sergisi’nde tarihe yolculuk

Milli Mücadele Sergisi’nde tarihe yolculuk

Bugün Ulu Önder Atatürk’ü ölümünün 82. yıldönümünde sevgi ve saygıyla anarken, Beştepe’deki ‘Milli Mücadele Sergisi’ de Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in kuruluşuna tanıklık eden tarihi objelere ev sahipliği yapıyor. Sergide Atatürk’ün kalpağından dürbününe, TBMM’ye çekilen ilk bayraktan kongre kararlarına kadar şanlı bir tarih var....

10.11.2020Gündem
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Misakımilli konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Misakımilli konu anlatımı

8. Sınıf sosyal bilgiler konuları içinde Osmanlı Devleti'nin yıkılış süreci, I. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ve yapılan inkılaplar gibi konular yer almaktadır. Bu sebeple 8. Sınıf konuları öğrencilerimizin milli benliklerini tam olarak idrak edebilmeleri vatanın ne zorluklarla kurtarıldığını görmeleri ve tarihlerinden ders alarak geleceklerine yön vermeleri için oldukça önemli konular içinde yer alır. 8. Sınıf Sosyal Bilgiler konuları içerisinde yer alan Misakı Milli konuları ile ilgili detayları derledik.

15.09.20208. SINIF
Kurtuluş Savaşı Müzesi Nerede Kurtuluş Savaşı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kurtuluş Savaşı Müzesi Nerede? Kurtuluş Savaşı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve kuruluşundaki en önemli kararların alınmasına tanıklık eden Kurtuluş Savaşı Müzesi, en önemli tarihi mekânlardan birisidir. Kurtuluş Savaşı Müzesinin nerede olduğu, müze hakkındaki bilgileri ve müzede yer alan eserleri derledik.

9.09.2020Seyahat
Cumhuriyetin sembol binalarından Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi

Cumhuriyetin sembol binalarından Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi

Erzurum Kongresi'nin toplandığı ilk bina olan kongre binası, 1864'de Mıgırdiç Sanasaryan tarafından yaptırılmış ve Sanasaryan Koleji (Ermeni Kız Yatılı Okulu) olarak eğitim vermiş

29.07.2020Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hatayın anavatana katılması ve Erzurum Kongresinin yıl dönümü mesajları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'ın anavatana katılması ve Erzurum Kongresi'nin yıl dönümü mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın anavatana katılmasının 81. yıl dönümü için "Kültür ve medeniyetlerin binlerce yıldır bir arada yaşadığı Hatay'ın Türkiye'ye katılımı, hoşgörü diyarı ülkemiz için de ayrı bir zenginlik, gurur ve övünç vesilesi olmuştur." ifadesini kullandı. Erdoğan ayrıca Erzurum Kongresi'nin yıl dönümü nedeniyle de "Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet düsturumuzun nüvesini oluşturan kararların alındığı Erzurum Kongresi, aziz milletimizin bağımsızlığına olan tutkusunun da bir vurgusudur" dedi.

23.07.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan Erzurum Kongresi mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan 'Erzurum Kongresi' mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Erzurum Kongresi'nin 101'inci yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Milli mücadele yıllarında kendini ortaya koyan yüksek şuur, bugün de bizlere ilham kaynağı olmaya ve geleceğe yürüyüşümüzde bizlere güç katmaya devam etmektedir" dedi.

23.07.2020Gündem
Erzurum Kongresi kararları nelerdir İşte 23 Temmuz Erzurum Kongresi maddeleri

Erzurum Kongresi kararları nelerdir? İşte 23 Temmuz Erzurum Kongresi maddeleri

Erzurum Kongresi kararları, Milli Mücadele’nin temellerinin atılmasının 101. yılında yoğun ilgi görüyor. 23 Temmuz Erzurum Kongresi maddeleri araştırılan konular arasında yerini aldı. Birçok yönüyle Türkiye Cumhuriyeti için ilklerin kongresi olan Erzurum Kongresi’nde vatanın bölünmez bir bütün olduğu kararı dile getirildi. İşte Erzurum Kongresi kararları..

23.07.2020Gündem
Büyük Meclis 100 yaşında

Büyük Meclis 100 yaşında

Ellerimizde bayraklarla çıkıp sokakları, caddeleri dolduramayacağımız için biraz buruğuz. Ancak bu durum Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yılını kutlamanın coşkusunu eksiltemeyecek! ‘Millet egemenliği’ idealinin son ve kesin zaferi olan 23 Nisan 1920’ye giden yolu akademisyen ve tarihçilere sorduk...

19.04.2020Hürriyet Pazar
Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolunun duraklarında yolculuk

Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun duraklarında yolculuk

Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Turistik Doğu Ekspresi, yolcularına farklı lezzetleri tatma ve kültürel değerleri görme imkanı sağlıyor.

18.02.2020Seyahat
Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolunun hazinelerine yolculuk

Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun hazinelerine yolculuk

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Turistik Doğu Ekspresi, güzergahındaki 29 durak noktasıyla yolcularına farklı lezzetleri tatma ve kültürel değerleri görme imkanı sağlıyor.

12.02.2020Keyif
Erzurum Kongresi ne zaman yapıldı Erzurum Kongresi tarihi, kararları ve önemi

Erzurum Kongresi ne zaman yapıldı? Erzurum Kongresi tarihi, kararları ve önemi

23 Temmuz-7 Ağustos 1919 tarihleri arasında yapılan Erzurum Kongresi, Kurtuluş mücadelesinde izlenen yolda önemli bir belirleyici olmuştur. Erzurum Kongresi tarihi, önemi, özeti, neden ve sonuçları ile tarihte büyük bir dönüm noktasıdır. İşte, Erzurum Kongresi hakkında tüm detaylar.

16.01.2020Gündem
Sivas ve Erzurum kongreleri anısına Yüzüncü yılda dostluk maçı...

Sivas ve Erzurum kongreleri anısına! Yüzüncü yılda dostluk maçı...

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, TFF 1. Lig ekibi Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile dostluk maçı yapacak.

6.09.2019Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trumpa aynı şartlar olacak dedim

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Trump'a 'aynı şartlar olacak' dedim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta düzenlenen 'Orta Anadolu Ekonomi Forumu'nda konuştu. Erdoğan, Ramazan ayı içerisinde Sivas'a hızlı trenin geleceğini söyledi. Erdoğan, "Trump'a 'Patriot verin ama Rusya ile şartlar aynı olacak' dedim. BM'de bu konuları tekrar görüşeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "2020 ile ilgili bir büyüme oranı veriyorum, ona kilitleneceğiz, büyüme oranını kesinlikle yüzde 5 olarak planlayacağız." dedi.

4.09.2019Gündem
Bahçeliden çok sert mesajlar

Bahçeli'den çok sert mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sivas Kongresi'nin yıl dönümü dolayısıyla Twitter hesabından bir dizi mesaj yayınladı. Bahçeli, 'En ağır ceza Türklere verilecek, Türkiye öldü' diyorlardı, Sivas Kongresi'yle yedi düvele meydan okuduk' ifadelerini kullandı.

4.09.2019Gündem
Türkiyenin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi 100 yaşında

Türkiye'nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi 100 yaşında!

Milli Mücadele'nin en önemli kilometre taşlarından Sivas Kongresi'nin 100. yıl dönümü, başta Sivas olmak üzere yurt genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 4 Eylül 1919'da gerçekleştirilen Sivas Kongresi'nde alınan kararlar, cumhuriyetimizin temellerini atmıştı. İşte, Sivas Kongresi hakkında tüm ayrıntılar...

4.09.2019Gündem
Cumhuriyet’e giden yol Sivas Kongresi

Cumhuriyet’e giden yol Sivas Kongresi

Bugün Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıldönümü. Sivas Kongresi’nin düzenlendiği tarihlerde Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul dahil olmak üzere çok sayıda yerleşim bölgesi düşman birliklerinin işgali altındaydı. Amasya Genelgesi’ni açıklayan Mustafa Kemal Atatürk bir süre sonra Sivas Kongresi’nin toplanması çağrısını yaptı. Sivas Kongresi’nde, Kurtuluş Savaşı’nın çerçevesini belirleyen geleceğe yönelik kararların temeli atıldı ve önemli kararlar alındı. Sivas Kongresi’nin önemini 100’üncü yıldönümünde tarihçiler anlattı.

4.09.2019Gündem
Devlet Bahçeliden Lozan mesajı

Devlet Bahçeli'den 'Lozan' mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'yi terörle durdurmaya, bölgesel ve küresel oyunlarla ayağını kaydırmaya çalışan odaklara Milli Mücadele'yi incelemelerini tavsiye ederim." ifadesini kullandı.

24.07.2019Gündem
Bağımsızlık ateşi yanmaya devam ediyor

"Bağımsızlık ateşi yanmaya devam ediyor"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından Erzurum Kongresi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla paylaşımda bulundu.

24.07.2019Gündem
Milli Mücadele, ölümü öldüren bir milletin ibretlerle dolu destanıdır

"Milli Mücadele, ölümü öldüren bir milletin ibretlerle dolu destanıdır"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Milli Mücadele, vatan kıldığı toprakları savunurken aynı zamanda bir imanı, bir dünya telakkisini, bir zihniyeti temsil eden inançlı bir topluluğun varlık-yokluk cehdidir. 100 yıl önce Anadolu topraklarında cereyan eden müsademe, istiklali işgal ve tasalluta, imanı küfür ve zulme, şehadeti düşüklüğe ve esarete yeğ tutan, tercihini tahakkuk ettirmek için de ölümü öldüren bir milletin ibretlerle dolu destanıdır." dedi.

23.07.2019Gündem
Erzurum Kongresinin 100. yılına görkemli tören - Erzurum Kongresinin tarihi ve maddeleri

Erzurum Kongresi'nin 100. yılına görkemli tören - Erzurum Kongresi'nin tarihi ve maddeleri

Milli Mücadele'nin dönüm noktalarından olan ve yurdun işgal edildiği dönemde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi'nin 100. yıl dönümü, coşkuyla kutlanıyor. Cumhuriyetin temellerinin atılmasında önemli yeri olan Erzurum Kongresi, sosyal medyanın da ana gündem konularından biri oldu. İşte, Erzurum Kongresi'nin tarihi ve maddeleri

23.07.2019Gündem
Bağımsızlık ateşi yolumuzu aydınlattı

Bağımsızlık ateşi yolumuzu aydınlattı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Erzurum Kongresi’nde ortaya çıkan şuur, azim ve kararlılık bugün de birlik ve beraberliğimizin temeli, vatan ve bayrak sevgimizin sembolü, geleceğe yürüyüşümüzde en büyük gücümüzdür” dedi.

23.07.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Erzurum Kongresi ve Hatay mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erzurum Kongresi ve Hatay mesajı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi hür iradesiyle anavatanla kucaklaşmayı tercih eden Hatay, milli birliğimizi, bütünlüğümüzü güçlendirmiş; barış içinde yaşama, birlik ve beraberliğimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolü olmuştur" dedi.

22.07.2019Gündem
Turistik Doğu Ekspresi seferlerine başladı.

Turistik Doğu Ekspresi seferlerine başladı.

Son dönemde iyice artış yaşanan yolcu taleplerini karşılamak adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen projeyle ,'Turistik Doğu Ekspresi Treni' Ankara Garı'nda gerçekleştirilen törenle ilk seferine başladı.

31.05.2019Seyahat
Son dakika: 19 Mayısın 100. yılı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika: 19 Mayıs'ın 100. yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla Samsun'daki Tütün İskelesi'nde tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi de katıldı...

19.05.2019Gündem
Atatürk ve arkadaşları bugün bizimle Türkiye’ye baksalardı ‘Bardağın  yarısı dolu, devam’ derlerdi

Atatürk ve arkadaşları bugün bizimle Türkiye’ye baksalardı ‘Bardağın yarısı dolu, devam’ derlerdi

100 yıl önce bugün Cumhuriyet’in ilk adımı atıldı. Mustafa Kemal, Samsun’a indiğinde sadece Milli Mücadele’yi değil, modern bir ülkeyi de planlamaya başlamıştı. O kahramanlar önce bağımsızlığımızı kazandılar.

19.05.2019Hürriyet Pazar
Dehşet anlarını anlattı: Gözüme uyku girmiyor

Dehşet anlarını anlattı: 'Gözüme uyku girmiyor'

ESKİŞEHİR’de arkadaşı Zafer Gözel’i (37) otomobilinde başından tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Ali Kantaş (32), “Tabancayı kafasına dayadım. Omzunu oynatınca tabanca aniden ateş aldı. Tetiğe basmış değilim. Vicdan azabı çekiyor, geceleri gözüme uyku girmiyor” dedi.

9.05.2019Gündem
100. yıl mesajı: Milletimiz 19 Mayıs ruhuna sahip çıkacak

100. yıl mesajı: Milletimiz 19 Mayıs ruhuna sahip çıkacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs 1919’un 100. yılı mesajında “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen milletimizin var oluş mücadelesinin ilk adımıdır. Ülkemizin büyük sınamalardan geçtiği bu dönemde, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine milletimizin tüm kesimlerinin 19 Mayıs ruhuna sahip çıkacağına inanıyoruz” dedi.

21.04.2019Gündem
Her darbe girişimi bir beka sorunuydu

Her darbe girişimi bir beka sorunuydu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, hiçbir döneminde olmadığı kadar çok yönlü saldırıya maruz kaldığını belirterek, “Bunların hiçbiri tesadüf değildi, hesapsız kitapsız değildi. Ülke tarihindeki her darbe, her cunta, her vesayet girişiminin kendisi bir beka sorunuydu” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Erzurum mitinginde özetle şunları söyledi:

1.03.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Erzurumda önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erzurum'da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Biz bugün Türkiye'nin beka meselesinden bahsettiğimizde bazıları bunu istihza ile karşılıyor. Biz Türkiye'nin içinden geçtiği dönemin hassasiyetini tüm yönleriyle milletimizle paylaşıyoruz. Türkiye son 6 yıldır çok yönlü saldırıya maruz kaldı. Bunların hiçbiri tesadüf değildi. Hesapsız kitapsız değildi" dedi.

28.02.2019Gündem
Kronolojik sıralama nedir

Kronolojik sıralama nedir?

Kronolojik sıralama nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Kronoloji bireysel olarak da kullanılabilir. Peki, kronolojik sıralama nedir?

27.09.2018Gündem
İşte hiç bilmediğiniz yönleriyle Atatürk

İşte hiç bilmediğiniz yönleriyle Atatürk

Latife Hanım ve Halide Edib biyografilerinin yazarı İpek Çalışlar, bu kez Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidip, hayatını kaleme aldı. Çalışlar, “Mustafa Kemal Atatürk: Mücadelesi ve Özel Hayatı’nda onun bilinmeyen çocukluğuna, iç dünyasına uzanıyor, vatan için verdiği mücadeleyi ele alıyor. Bu kitapta doğduğu evden, zengin mi fakir mi olduğuna, aşklarından Kürt meselesine bakışına pek çok iddiaya da cevap bulacaksınız.

8.09.2018Gündem
Erzurum tablolarına kavuştu

Erzurum tablolarına kavuştu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Meydanı projesi kapsamında yıkımına karar verilen Kültür Merkezi'ndeki Cumhuriyet dönemi ressamlarına ait 76 yağlıboya tablo, geçici olarak gönderildiği Ankara'dan geniş güvenlik önlemi altında Erzurum'a getirildi. Eserler, 23 Temmuz'da Cumhuriyet’e giden yolun ilk adımlarının atıldığı Kongre Binası'nda sanatseverlerle buluşacak.

10.07.2018Kitap Sanat
Ankaradan yola çıktı Hiç birine paha biçilemiyor...

Ankara'dan yola çıktı! Hiç birine paha biçilemiyor...

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Meydanı projesi kapsamında yıkımına karar verilen Kültür Merkezi'ndeki Cumhuriyet dönemi ressamlarına ait 76 yağlı boya tablo, geçici olarak gönderildiği Ankara'dan geniş güvenlik önlemi altında Erzurum'a getirildi.

10.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Karlar diyarında ne güzellikler saklı...

Palandöken Dağı’nın eteklerine konuşlanmış, yıllar boyunca Türk medeniyetlerine başkentlik yapmış Doğu Anadolu’nun incisi... Kışın soğuğu iliklerinize kadar hissedeceğiniz, kış turizminin gözde adreslerinden… Yiğit ve mert anlamına gelen Dadaşların diyarı Erzurum, gölleri, peribacaları ve şelalesiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

14.02.2021

19 Mayıs coşkusu dijitale taşındı

Ellerimizde bayraklarla çıkıp sokakları, caddeleri dolduramayacağız ama coşku dijital ortama taşınacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan gibi COVID-19 salgını nedeniyle meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamda kutlanacak. Programda neler var? 19 Mayıs’ın önemi ne? Akademisyen ve tarihçilere sorduk.

18.05.2020

Ulusal egemenliğin doğuşu

ADD kurucu üyesi ve 4. genel başkanı Prof. Dr. Özer Ozankaya, “TBMM’nin 100. yıldönümünde, bağımsızlık savaşını kazandıran ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olan Meclis yönetiminin yerine, siyaset biliminde benzeri bilinmeyen bir cumhurbaşkanı yönetiminin ağır olumsuzluklarını yaşıyoruz” diyor. Ve devam ediyor:

23.04.2020

Kim korkar Martı'dan

Devlet Tiyatroları, Ayşe Emel Mesci’den sahnelemesini istediği ‘Martı’ oyununu önce ertelemiş, sonra hiçbir açıklama yapmadan ‘sessizce’ kaldırmış. Niye gösterilmiyor, bilmiyorum. Şimdi ise Devlet Tiyatroları’nın bu klasiği göstermek vazifesi. Bunun yorumundan ne sıkıntı veya gürültü bekliyorsunuz? II. Nikolay’ın bile rahatsız olmadığı bir oyunun kime ne zararı dokunabilir?

14.07.2019

Fırtına toto

Üç gün önceye kadar Yunan hava tahmin siteleri Ege kıyıları için alarm veriyordu...

29.09.2018

Hiç bilmediğiniz yönleriyle Atatürk

Yazar İpek Çalışlar, ‘Mustafa Kemal Atatürk: Mücadelesi ve Özel Hayatı’nda onun bilinmeyen çocukluğuna, iç dünyasına uzanıyor, vatan için verdiği mücadeleyi ele alıyor. Bu kitapta Atatürk’ün doğduğu evden zengin mi fakir mi olduğuna, aşklarından Kürt meselesine bakışına, pek çok iddiaya da cevap bulacaksınız.

8.09.2018