MENÜ

Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Recep Tayyip Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 99.290 Recep Tayyip Erdoğan haberi bulunmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan

26 Şubat 1954 yılında doğan Recep Tayyip Erdoğan,  aslen Rizelidir. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’nda okuyan Erdoğan lise yıllarını da 1965 yılında Fatih’te bulunan İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde geçirdi. Aynı zamanda lise yılları boyunca Çamlıaltıspor’da amatör olarak futbol oynamıştır.  İmam hatip mezunlarının üniversiteye girme konusunda uygulanan kısıtlamaların olduğu dönemlerde liseyi dışarıdan bitirme sınavlarına girerek fark derslerini verdi ve 1973 Ekim'inde Eyüp Lisesi'nden mezun olarak ikinci bir lise diplomasını da aldı. Aynı yıl üniversite öğrenimi görmek üzere Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'ne girdi.1974 yıllarında İETT'de geçici işçi statüsüyle işe girdi. Futbol hayatına üniversite yıllarında da devam eden Erdoğan, çalıştığı kurumun futbol takımında da futbolculuk yapmaya devam edecektir. 18 Haziran 1981 tarihinde istifa mektubuyla İETT'deki görevinden ayrıldı. 1981 yılında üniversiteden mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren siyasetle iç içe yaşayan Erdoğan bu yıllarda politikaya adım atmış, memleket meseleleri ve toplumsal olaylarla ilgilenmiştir. Lise ve üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği kollarında görev alan Recep Tayyip Erdoğan, 1976 yılında MPS Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığı'na ve aynı yıl MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı'na seçilmiştir. 1980 yılına kadar görevini devam ettirip ve aynı yıl siyasi partilerin kapatıldığı 12 Eylül döneminde, özel sektörde müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yapmıştır. Milli Selamet Partisi’nin 12 Eylül Darbesi sonrasında kapatılmasına kadar bu görevini sürdüren Erdoğan, 1982 Mart'ında zorunlu askerlik görevini gerçekleştirmek üzere görevden ayrıldı.

19 Haziran 1983'te kurulan Refah Partisi ile siyasete geri döndü ve 1984 yılında Beyoğlu ilçe başkanı oldu.  26 Mart 1989'daki yerel seçimlerde Beyoğlu belediye başkan adayı oldu. Elde ettiği oy oranıyla Sosyaldemokrat Halkçı Parti adayı Hüseyin Aslan'ın gerisinde kalarak belediye başkanı seçilemedi ve sonuç birleştirme tutanaklarında usulsüzlük olduğunu öne sürerek sonuçlara itiraz etti. Dönemin İlçe Seçim Kurulu Başkanı 2. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Nazmi Özcan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 18 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandı. Davanın duruşmalarına katılmayan Erdoğan hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı. 1 ay süreden sonra 27 Nisan günü tutuklandı ve bir hafta kadar Bayrampaşa Cezaevi'nde kaldıktan sonra 500 bin tl kefaletle serbest bırakıldı.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan,  dönemin sorunlarını ele alarak İstanbul’da ki su sorununu, yeni boru hatlarının döşenmesiyle; su sorununu dönemin en modern geri-dönüşüm tesislerinin kurulmasıyla çözümledi. Kariyerine başarı katacak birçok proje geliştirerek Türkiye’nin belediyecilik tarihine yeni bir boyut getiren Erdoğan, halkın gözünde de büyük bir güven kazandı. 

Recep Tayyip Erdoğan 12 Aralık 1997’de Siirt’te halka hitaben yaptığı konuşama da Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere tavsiye edilen ve bir devlet kuruluşu tarafından yayınlanan kitaptaki şiiri değiştirerek okuduğu gerekçesiyle hapis cezasına mahkûm edildi ve görevine son verildi. 4 ay boyunca kaldığı cezaevinden çıkarak, halkın ısrarlı talebi ve gelişen siyasal olaylar nedeniyle 2001 de arkadaşlarıyla birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurdu ve kurucuların ortak kararıyla Ak Parti’nin kurucu genel başkanı seçildi.

Halkın güvenini kazanan Ak parti kuruluşunun ilk yılında büyük bir başarı elde etmiş ve 2002 yılı genel seçimlerinde üçte ikiye yakın parlamento çoğunluğuyla tek başına iktidara taşımıştır. 15 Mart 2003 tarihinde Başbakanlık görevi üstlenen Recep Tayyip Erdoğan, hayati öneme sahip birçok projeyi uygulamaya koymuştur. Getirilen çözümlerin başında, ülke ekonomisi ve toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve on yıldır çözülemeyen enflasyon kontrol altına alınarak, itibarını yeniden kazanan Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılıp, devletin borçlanma faiz oranları aşağı çekildi, kişi başına düşen gelirde artış görüldü. Hızla artan baraj, konut, okul, yol, hastane ve enerji santrali hizmete girdi.

Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde %46.6 oy alarak kazanan Ak Parti’nin Genel Başkanı olmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 60. Hükümeti’ni kurmuştur.

12 Haziran 2011 seçimlerinden de daha büyük bir başarı elde ederek % 49.8 oy aldı ve 61. Hükümeti kurdu.

10 Ağustos 2014 Pazar günü, Türk siyasi tarihinde ilk kez doğrudan halkın oylarıyla ve ilk turda 12. Cumhurbaşkanı seçildi.

Erdoğan, 4 Temmuz 1978 günü verdiği bir konferansta tanıştığı 1955 doğumlu Emine Erdoğan ile evlenmiştir. Emine Erdoğan ile Recep Tayyip Erdoğan'ın Ahmet Burak ve Necmettin Bilal isminde iki oğlu, Esra ve Sümeyye isminde iki kızı bulunmaktadır.

 

 

 

 

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

34.4 milyon kişi sokağa çıkamayacak

34.4 milyon kişi sokağa çıkamayacak

Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı, yaklaşık 34,4 milyon kişiyi kapsıyor.

4.04.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Alparslan Türkeş için anma mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Alparslan Türkeş için anma mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş için anma mesajı yayınladı.

4.04.2020Gündem
İstanbula girişte kilometrelerce kuyruk

İstanbul'a girişte kilometrelerce kuyruk!

Corona Virüsü ile mücadele kapsamında yayınlanan genelgeyle İstanbul'a araç giriş-çıkışı gece yarısı itibariyle durduruldu. Tuzla D-100 Karayolu'nda oluşan uzun araç kuyrukları havadan görülendi.

4.04.2020Gündem
Bakan Akar: Dikimevi Müdürliklerinde haftada 1 milyon maske üretiliyor

Bakan Akar: Dikimevi Müdürliklerinde haftada 1 milyon maske üretiliyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milli imkan ve kabiliyetleri kullanarak çeşitli tipte maske, tulum ve hijyenik malzeme üretimine başladıklarını belirterek, "Şu an itibarıyla Dikimevi Müdürlüklerince haftada toplam 1 milyon maske, 5 bin tulum, İlaç Fabrikası Müdürlüğünce de haftada 5 bin litre alkol bazlı dezenfektan üretilmektedir." dedi.

4.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Corona virüste il il son vaka ve ölüm sayısı açıklandı Çarpıcı İstanbul detayı

Son dakika haberi: Corona virüste il il son vaka ve ölüm sayısı açıklandı! Çarpıcı İstanbul detayı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca detaylı bir sunum ile Corona Virüs salgınında Türkiye'deki son durumu açıkladı. Son 24 saatte tespit edilen vaka sayısını ve ölüm sayısını açıklayan Koca, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki son vaka sayısını da duyurdu. Sağlık Bakanı Koca bugün yeni vaka sayısının 2786 olduğunu, 69 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı.

4.04.2020Gündem
Destek ve işsizlik sigortası ödemeleri konutlarda yapılacak

Destek ve işsizlik sigortası ödemeleri konutlarda yapılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle PTT şubelerinin yoğun olması nedeniyle işsizlik ve 1000 lira destek ödemeleri konutlara teslim edilecek.

4.04.2020Ekonomi
Büyükşehirlere araç giriş çıkışlarında denetim başladı

Büyükşehirlere araç giriş çıkışlarında denetim başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkışların tamamen yasaklandığını açıkladı. Yasak kapsamında özel araçlar emniyet güçleri tarafından şehirlere alınmayarak geri gönderildi.

4.04.2020Haber
Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı kimlere geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan önlemleri tek tek açıkladı

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı kimlere geldi? Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan önlemleri tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamaları... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı

4.04.2020Gündem
Aleyna Tilki sokağa çıkma yasağına takıldı

Aleyna Tilki sokağa çıkma yasağına takıldı!

Corona virüs kapsamında alınan tedbirler genişletildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün geceyarısı itibarıyla 20 yaş altı gençlere sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu.Yasağa takılanlar arasında 19 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki de var!

4.04.2020Magazin
Türkiye yardımda birleşti

Türkiye yardımda birleşti

Koronavirüs salgını ile mücadele için başlatılan yardım kampanyalarına verilen destek hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan kampanyaya yapılan toplam katkı önceki gün yaklaşık 850 milyon TL’ye ulaştı. Yardımlar dün de devam etti. Bir taraftan nakdi yardımlar yapılırken, diğer taraftan ilaçtan tıbbi malzemeye, yardım kolisinden hastanelere desteğe kadar iş dünyası ve vatandaşlar farklı şekillerde salgınla mücadeleye elinden gelen katkıyı sağlıyor.

4.04.2020Ekonomi
Koronavirüse 3 önlem daha

Koronavirüse 3 önlem daha

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan koronavirüs salgını önlemleri kapsamında alınan yeni ve kritik üç tedbiri daha açıkladı. 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş ve çıkışlar durduruldu. 20 yaş altına da 65 yaş gibi sokağa çıkma yasağı getirildi. Toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu geldi.

4.04.2020Gündem
Seyahat yasağı olan iller hangileri Özel araçla seyahat yasak mı İller arası yolculuk yasağının detayı

Seyahat yasağı olan iller hangileri? Özel araçla seyahat yasak mı? İller arası yolculuk yasağının detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı. Ülkemizde alınan önlemlerin genişletildiğini açıklayan Erdoğan, 30 ile ve Zonguldak'ta bu gece yarısından itibaren araç giriş çıkışlarının kısıtlandığını bildirdi. Son dakika seyahat yasağı olan iller ve hangi illerde seyahat yasak soruları da açıklama sonrası gündeme geldi. Peki, Seyahat yasağı olan iller hangileri? Özel araçla seyahat yasak mı? İşte, iller arası yolculuk yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

3.04.2020Gündem
Giriş-çıkışlar kapatıldı Araçlar geri gönderildi

Giriş-çıkışlar kapatıldı! Araçlar geri gönderildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkışların tamamen yasaklandığını açıkladı. Yasak kapsamında özel araçlar emniyet güçleri tarafından şehirlere alınmayarak geri gönderildi.

3.04.2020Gündem
Pazarlar kapatılacak mı İşte semt pazarlarda alınan yeni önlemler

Pazarlar kapatılacak mı? İşte semt pazarlarda alınan yeni önlemler

Corona virüsüne yönelik ülkemizde alınan önemler genişletildi. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edileceğini bildirerek, pazarlarda maskeli yeni uygulamaya geçildiğini söyledi. Peki, pazarlar kapatılacak mı? Pazarlarda maske takılması zorunlu mu? İşte semt pazarlarda alınan yeni önlemlerle ilgili Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın detayları...

3.04.2020Gündem
Corona virüs son durum bilgileri 3 Nisan... İllere göre Corona Virüs vaka sayısı İstanbul, Ankara, İzmir olarak açıklandı

Corona virüs son durum bilgileri 3 Nisan... İllere göre Corona Virüs vaka sayısı İstanbul, Ankara, İzmir olarak açıklandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınıyla ilgili Türkiye'de son dakika gelişmeler gelmeye devam ediyor. 3 Nisan Cuma günü Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yeni vaka sayısının 2786 olduğunu, 69 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini bildirerek Türkiye geneli il il corona virüs yayılma haritasını duyurdu. Bu bilgiler kapsamında nüfusa göre en riskli iller İstanbul, İzmir, Ankara, Konya ve Kocaeli ilk 5 il olarak sıralandı. Öte yandan, Bakan Koca'nın açıklaması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da corona virüsüne yönelik alınan tedbirleri açıkladı. Peki, Türkiye corona virüs dağılımı nasıl? En çok vaka hangi ilde? İşte, son bilgilere göre Türkiye'nin corona virüs dağılımı ve bugün ülkemizde corona virüsle ilgili yaşanan gelişmeler...

3.04.2020Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan koronavirüs tedbirleri paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan koronavirüs tedbirleri paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlere dikkati çekerek, "Başka ülkelerde olduğu gibi sağlık sisteminin çökmesine izin vermeyeceğiz. Sağlık çalışanlarımızın çabalarına ve fedakarlıklarına müteşekkiriz. Bu zorluğun üstesinden beraber geleceğiz." ifadelerini kullandı.

3.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın sözünü ettiği Tekâlif-i Milliye Emirleri nedir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözünü ettiği Tekâlif-i Milliye Emirleri nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüste alınan yeni tedbirleri açıkladığı konuşmasında "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasını eleştirenlere tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında Tekâlif-i Milliye Emirleri'ni hatırlattı. Erdoğan'ın sözünü ettiği ve Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasındaki en önemli milli fedakarlıklardan biri olan 'Tekâlif-i Milliye Emirleri' günün en çok merak edilen konularından biri oldu.

3.04.2020Gündem
Hangi illere uçuşlar yasaklandı Uçuşlar ne zamana kadar yasak

Hangi illere uçuşlar yasaklandı? Uçuşlar ne zamana kadar yasak?

Ülkemizde alınan corona virüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehire araç giriş ve çıkışının yasaklanmasının ardından Türk Hava Yollar da gerçekleştirdiği iç hat uçuşlarını 15 gün süreyle durdurduğunu açıklandı. Açıklamanın ardından hangi illere uçuş seferlerinin durdurulduğu merak konusu oldu. Peki, Hangi illere uçuşlar yasaklandı? Uçuşlar ne zamana kadar yasak? İşte uçuşları durdurulan iller ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

3.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı yeni tedbirleri paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı yeni tedbirleri paylaştı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı açıkladığı yeni tedbirlere ilişkin tabloyu, sosyal medya hesabından paylaştı.

3.04.2020Gündem
Erdoğan açıklamıştı... Ek genelge 81 ile gönderildi

Erdoğan açıklamıştı... Ek genelge 81 ile gönderildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı 81 ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkış ile yaş sınırlaması içeren genelge İçişler Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi. Genelgede kara, hava ve deniz yoluyla 15 gün süreyle kentlere giriş çıkışın durdurulduğu vurgulandı.

3.04.2020Gündem
İşte sokağa çıkma yasağına takılan Süper Lig yıldızları

İşte sokağa çıkma yasağına takılan Süper Lig yıldızları!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı.

3.04.2020Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Maske takmayan ve 3  adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Maske takmayan ve 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Vatandaşların toplu olarak bulunduğu yerlerle ilgili yeni uygulamalar başlatıldı.

3.04.2020Gündem
Prof. Taşcıoğlunun adı Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesine verilecek

Prof. Taşcıoğlu'nun adı Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü ile ilgili yeni tedbirleri açıkladığı konuşmasında, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun adının Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verileceğini duyurdu.

3.04.2020Haber
Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti Prof. Taşcıoğlunun adı o hastaneye verilecek

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti! Prof. Taşcıoğlu'nun adı o hastaneye verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsü ile ilgili yeni tedbirleri açıkladığı konuşmasında, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu'nun adının Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne verileceğini duyurdu.

3.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı.

3.04.2020Haber
Sokağa çıkma yasağı kaç yaşındakileri kapsıyor Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor

Sokağa çıkma yasağı kaç yaşındakileri kapsıyor? Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor?

Corona virüsü önlemlerine yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları duyurdu. Toplum sağlığı göz önüne alınarak genişletilen corona virüsü önemlerine yönelik 65 yaş üzerini kapsayan sokağa çıkma yasağına yenisi eklendi. Erdoğan, belli yaş grubundaki vatandaşlar için son dakika sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu. Peki, sokağa çıkma yasağı kaç yaşındakileri kapsıyor? 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı geldi mi ve ne zaman başlıyor? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar...

3.04.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 31 il araç giriş çıkışına kapatıldı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 31 il araç giriş çıkışına kapatıldı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı

3.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: Bağış 900 milyon lirayı aştı

Son dakika haberi: Bakan Selçuk açıkladı: Bağış 900 milyon lirayı aştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Milli Dayanışma Kampanyası'na nakdi bağışın 900 milyon lirayı aştığını bildirdi.

3.04.2020Ekonomi
Kalyon Holdingten Milli Dayanışma Kampanyasına 13 milyon TL bağış

Kalyon Holding'ten Milli Dayanışma Kampanyası'na 13 milyon TL bağış

Kalyon Holding, Milli Dayanışma Kampanyası'na 6 milyon lira, Vefa Kolileri Kampanyası'na da 7 milyon lira olmak üzere 13 milyon lira bağışta bulundu.

3.04.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü. Erdoğan-Michel görüşmesinde, Kovid-19 ile mücadelede iş birliği başta olmak üzere, Türkiye-AB ilişkileri ve bölgesel meseleler ele alındı.

3.04.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Tedbirler hayatın akışını felç etmeden alındı. Belli bir denge içinde götürülüyor." ifadelerini kullandı. Çelik, "Milletimizin verdiği destekle devletimiz her bir vatandaşına sahip çıkacak güce sahiptir." diye konuştu.

3.04.2020Gündem
Galatasarayda Abdurrahim Albayraktan kampanyaya büyük destek

Galatasaray'da Abdurrahim Albayrak'tan kampanyaya büyük destek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya bir destek de Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'tan geldi.

3.04.2020Futbol
AK Parti MYK, video konferans ile toplandı

AK Parti MYK, video konferans ile toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

3.04.2020Gündem
Öğretmenevleri, 16 bin 178 sağlık çalışanını ağırladı

Öğretmenevleri, 16 bin 178 sağlık çalışanını ağırladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sağlığımız için canları pahasına ter döken sağlık çalışanlarımıza böylesi bir süreçte ev sahipliği yapıyor olmak eğitim ailemiz için onurdur" dedi.

3.04.2020Eğitim
TürkAkımdan Avrupaya ilk çeyrekte 1,3 milyar metreküp gaz aktı

TürkAkım'dan Avrupa'ya ilk çeyrekte 1,3 milyar metreküp gaz aktı

TürkAkım doğal gaz boru hattının Avrupa'ya giden kolundan Bulgaristan'a geçen ay 428 milyon metreküp gaz iletildi.

3.04.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan istihdam ve ihracat mesajı

Bakan Pekcan'dan istihdam ve ihracat mesajı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Önceliğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da hep altını çizdiği gibi üretim ve ihracatın sürekliliği ve istihdamın muhafaza edilmesi" dedi.

3.04.2020Ekonomi
Son Dakika | TFFden 2019-2020 sezonu için açıklama 10 alternatif...

Son Dakika | TFF'den 2019-2020 sezonu için açıklama! 10 alternatif...

TFF'den son dakika açıklaması... Türkiye Futbol Federasyonu, corona virüsü sebebiyle askıya alınan Süper Lig'in 2019-2020 sezonu hakkında açıklama yaptı. Federasyon, liglerin en erken başlayabileceği tarihi duyurdu ve 10 alternatifli senaryo, plan ve programın hazır olduğunu belirtti.

3.04.2020Futbol
Salgın nedeniyle öğretmenler ek ders ücretinden yararlandırılacak

Salgın nedeniyle öğretmenler ek ders ücretinden yararlandırılacak

Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde öğretmenlerin üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

3.04.2020Eğitim
Küresel sorunla ulusal mücadele

Küresel sorunla ulusal mücadele

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dijital platform üzerinden yaptığı basın toplantısı ile Bursa’da COVID 19 salgınının önüne geçmek için yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Aktaş, “Büyükşehir belediyesi olarak, salgınla mücadele kapsamında dezenfekte çalışmalarından online hizmetlere kadar birçok uygulamayı hayata geçirdik. Hiçbir vatandaşın mağdur olmaması adına tüm adımları geniş bir yelpazede attık. Küresel bir sorunla karşı karşıyayız ve ulusal bir mücadele veriyoruz” dedi.

3.04.2020Ekonomi
‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bağış sürüyor

‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bağış sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından gelen destek çığ gibi büyüyor.

3.04.2020Ekonomi
Hipokratın Çapadaki ruhuna veda

Hipokratın Çapa'daki ruhuna veda

Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasını tespit eden Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu, koronavirüsten hayatını kaybetti. Hocayı yakınları, öğrencileri ve meslektaşları son yolculuğuna uğurladı.

3.04.2020Gündem
En az kayıpla atlatacağız

En az kayıpla atlatacağız

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, tüm dünyayı etkileyen virüs salgınının insanların hayatını tehdit ederken, toplumsal yaşamı ve ticari faaliyetleri de asgari düzeye indirdiğini söyledi.

3.04.2020Ekonomi
Hikâyesi kitap oldu

Hikâyesi kitap oldu

23 yaşında hayatını kaybeden Mustafa Recep Koç’un annesi Kadriye Koç, oğlunun yaşadıklarını kaleme aldı.

3.04.2020Gündem
Son dakika... Koronavirüs salgını nedeniyle öğretmenler ek ders ücretinden yararlandırılacak

Son dakika... Koronavirüs salgını nedeniyle öğretmenler ek ders ücretinden yararlandırılacak

Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde öğretmenlerin üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

3.04.2020Gündem
Son dakika haberi: PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak

Son dakika haberi: PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak

İstanbul PTT Bölge Başmüdürlüğü, sosyal yardımların, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle evlere yapılacağını bildirdi.

2.04.2020Gündem
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Emeklilere 1000 TL ikramiye ne zaman verilecek?

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih gündemde yer almaya devam ederken beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Bakan Selçuk, 1000 TL olan Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi duyurdu. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.04.2020Gündem
Milli Dayanışma Kampanyasına destek çığ gibi büyüyor

Milli Dayanışma Kampanyası'na destek çığ gibi büyüyor

İletişim Başkanlığı, Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.

2.04.2020Gündem
Ligler ne zaman başlayacak Süper Lig başlama tarihi belli mi

Ligler ne zaman başlayacak? Süper Lig başlama tarihi belli mi?

Corona virüsü tedbirleri kapsamında Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. maçları için erteleme kararı alınmıştı. Taraftarların ve kulüp çalışanlarının sağlık koşulları göz önüne alınarak ertelenen Süper Lig maçlarıyla beraber, sporseverler maçların başlayacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki, Ligler ne zaman başlayacak? Süper Lig başlama tarihi belli mi? işte, Süper Lig başlangıç tarihi ile ilgili merak edilen bazı bilgiler...

2.04.2020Spor Arena

Yazar Sonuçları

Tedbir

Merhabalar sevgili okurlar.

4.04.2020