EKSTRA
MENÜ

Halil İnalcık

Halil İnalcık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Halil İnalcık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 409 Halil İnalcık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Halil İnalcık Haberleri

25 Temmuz hangi burç ve burcu ne 25 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 25 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bir insanın hangi gün doğduğu karakter özellikleri açısından çok önemlidir. 25 Temmuz hangi burç olmaktadır? 25 Temmuz yükseleni nedir? 25 Temmuz burcunun özellikleri nelerdir? 25 Temmuz günü tarihte bugün ne oldu? 25 Temmuz günü doğan Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 25 Temmuz günü dünyaya gelen yabancı ünlüler ve futbolcular kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Yüz yüze eğitimde tekrar bir araya geliyoruz

Yüz yüze eğitimde tekrar bir araya geliyoruz

Yükseköğretim için UNESCO’nun bir tanımlamasında “sosyal gelişmede, ekonomik büyümede, rekabet edebilirlikte, küresel kimliğin şekillenmesi ve korunmasında, barış kültürünün desteklenmesinde yükseköğretim yeri doldurulamaz bir kurumdur” deniliyor.

13.09.2021Eğitim
Erol Özvar kimdir İşte YÖK Başkanı Erol Özvarın biyografisi

Erol Özvar kimdir? İşte YÖK Başkanı Erol Özvar'ın biyografisi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Erol Özvar, basına yansıyan haberler ve demeçlerinin ardından merak edilen bir isim. YÖK Başkanı'nın kim olduğunu ve akademik kariyerini merak eden öğrenciler, sorularına internetten yanıt arıyor. Peki, Erol Özvar kimdir? İşte, YÖK Başkanı Erol Özvar'ın biyografisi...

3.09.2021Gündem
YÖKün yeni başkanı Prof. Dr. Erol Özvar

YÖK'ün yeni başkanı Prof. Dr. Erol Özvar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar seçildi.

30.07.2021Eğitim
Prof. Dr. Erol Özvar kimdir, kaç yaşında İşte YÖK yeni başkanı Prof. Dr. Erol Özvarın hayatı ve biyografisi

Prof. Dr. Erol Özvar kimdir, kaç yaşında? İşte YÖK yeni başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın hayatı ve biyografisi

Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK Başkanlığına getirildi. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü görevinde bulunan Prof. Dr. Erol Özvar'ın hayatı atama kararının ardından gündeme geldi. Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Özvar "Osmanlı Maliyesi: Kurumlar ve Bütçeler" adlı eseri ile 2013'te Uluslararası Halil İnalcık Tarih Ödülü'ne layık görüldü. Peki, Prof. Dr. Erol Özvar kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, YÖK yeni başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın hayatı ve biyografisi hakkında ayrıntılı bilgiler.

30.07.2021Gündem
Son dakika: YÖKün yeni başkanı belli oldu

Son dakika: YÖK'ün yeni başkanı belli oldu

Son dakika haberine göre, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla YÖK Başkanlığına, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar atandı.

30.07.2021Gündem
Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcıkı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarihçi Halil İnalcık'ı anlattı: Dünyada nadir bulunan profesörlerdendi

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Halil İnalcık'ın vefatının 5. yılında hocasını AA' ya anlattı. Ortaylı, "Çalışmaya da ölünceye kadar devam etti. 90 yaşından sonra bile kalemi eline aldı. Halil İnalcık demek, yoğun çalışan bir Türk demektir." dedi.

25.07.2021Gündem
Osmanlı’yı Halil İnalcık’ın titiz gözüyle okumak...

Osmanlı’yı Halil İnalcık’ın titiz gözüyle okumak...

Osmanlı tarihçiliğinin dünyada önde gelen isimlerinden, söylem değil yöntem tarihçisi Halil İnalcık, ‘Devlet-i Aliyye’nin beşinci cildinde, Sultan 1. Murat ve onun Rumeli’deki faaliyetlerine uzunca yer verir. Çünkü kuruluş öyküsünün ete kemiğe bürünmesinin uzam/uzayı Rumeli’dir...

22.07.2021Kitap Sanat
Bursa lise taban puanları 2021 Bursa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Bursa lise taban puanları 2021! Bursa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Bursa lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Bursa lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Bursa' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Bursa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Bu kez dünyaca ünlü tarihçi İnalcık’ı hedef aldı... Akademik facia

Bu kez dünyaca ünlü tarihçi İnalcık’ı hedef aldı... Akademik facia

Daha önce üniversiteler konuşulurken “Fuhuş yuvası” sözleriyle kız öğrencilere hakaret eden Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bu kez de hocaların hocası olarak bilinen dünyaca ünlü tarihçi Halil İnalcık’ı hedef aldı. Sofuoğlu’na tepki yağdı.

26.02.2021Gündem
Anadolu’nun kalbinde bir sanat vahası... Sonsuz Şükran  Köyü

Anadolu’nun kalbinde bir sanat vahası... Sonsuz Şükran Köyü

Konya’nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi’ndeki Sonsuz Şükran Köyü, ‘köy’ algısını altüst edecek cinsten. Anadolu medeniyetlerine ‘teşekkür’ mahiyetinde 10 yıl önce kurulan bu köyde, heykelden resme, müzikten edebiyata sanatın her türü icra ediliyor. Üstelik kapısı sadece sanatçılara değil, herkese açık.

14.02.2021Seyahat
TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahipleriyle buluştu

TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahipleriyle buluştu

TÜBA ile TÜBİTAK Bilim Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi.

29.01.2021Teknoloji
TÜBİTAK ile TÜBAdan bilim insanlarına tam destek

TÜBİTAK ile TÜBA'dan bilim insanlarına tam destek

Doğa bilimlerinden mühendisliğe, sağlıktan sosyal ve beşeri bilimlere kadar farklı alanlarda verilen ödüllerle, bilim insanlarını teşvikin yanı sıra bilimsel ve teknolojik alanlarda Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi amaçlanıyor.

28.01.2021Teknoloji
TÜBA 2020 ödüllerinin sahipleri belli oldu

TÜBA 2020 ödüllerinin sahipleri belli oldu

Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA), 2020 yılı Uluslararası Akademi Ödülleri, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ve Bilimsel Telif Eser (TESEP) ödüllerinin sahipleri belirlendi.

23.12.2020Teknoloji
TÜBA 2020 ödülleri

TÜBA 2020 ödülleri

Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA), 2020 yılı Uluslararası Akademi Ödülleri, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ve Bilimsel Telif Eser (TESEP) ödüllerinin sahipleri belirlendi.

22.12.2020Eğitim
Aydos Kalesi’nin restorasyonu tamamlandı; çevre düzenlemesi başlıyor

Aydos Kalesi’nin restorasyonu tamamlandı; çevre düzenlemesi başlıyor

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde bulunan tarihi Aydos Kalesi’nin 2010 yılında başlayan restorasyonu tamamlandı. ‘İstanbul’un fethinin başladığı yer olarak’ bilinen Bizans eseri tarihi kale, çevre düzenlemesi bitince halkın ziyaretine açılacak.

21.10.2020Seyahat
Osmanlının ilk hutbesinin okunduğu mescidin izlerini arıyorlar

Osmanlı'nın ilk hutbesinin okunduğu mescidin izlerini arıyorlar

Osman Bey tarafından 1288'de Doğu Roma'dan fethedilen Karacahisar Kalesi ve çevresindeki kazılarda, Dursun Fakih'in 1299'da ilk hutbeyi okuduğu mescidin yerinin tespiti için çalışmalar devam ediyor.

24.09.2020Seyahat
Arap Camii Nerede Arap Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Arap Camii Nerede? Arap Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok tarihi cami bulunmaktadır. Bu tarihi camiler tarihte belirli bir zaman diliminde önemli kişiler tarafından yapılmış camilerdir. Ülkemizde ki en tarihi camilerden birisi de Arap Camii'dir. Arap Camii ibadete hala açık olan tarihi camilerden birisidir. Arap Camii'nin hikayesi de Ayasofya ile eş değer bir hikaye olarak bilinmektedir. Arap Camii'ni gezmek isteyen yabancı turistler de cami hakkında arama motorlarından bilgi edinmektedirler. Peki, Arap Camii nerede? Arap Camii'nin tarihi nedir? Arap Camii'nin hikayesi nedir ve bu caminin mimarı kimdir? İşte Arap Cami ile ilgili bütün detaylı bilgiler.

14.09.2020Seyahat
Ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkarıyor

Ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkarıyor

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan ve açılışını geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, taşıdığı mimari ve sanatsal öğeler ile dikkat çekiyor. Bursa’da gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sırada yer alan müze, 15 ay gibi kısa bir sürede 800 bin ziyaretçiye ulaşarak bu alanda da bir rekorun da sahibi.

28.08.2020Ekonomi
Büyümenin merkezi Türkiye

Büyümenin merkezi Türkiye

Dünyanın en büyük temizlik ve kişisel bakım şirketlerinden P&G’nin Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ile hızlı tüketim devi P&G’yi ve Türkiye’yi konuştuk.

3.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan, Prof. Dr. İnalcıkın vefatının 4. yılına ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Prof. Dr. İnalcık'ın vefatının 4. yılına ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından, Prof. Dr. Halil İnalcık'ın ölüm yılı dolayısıyla paylaşımda bulundu.

25.07.2020Gündem
Prof. Dr. Halil İnalcık kimdir  Prof. Dr. Halil İnalcıkın hayatı ve eserleri hakkında bilgiler

Prof. Dr. Halil İnalcık kimdir? Prof. Dr. Halil İnalcık'ın hayatı ve eserleri hakkında bilgiler

Prof. Dr. Halil İnalcık ölüm yıl dönümünde unutulmadı. ‘Tarihçilerin Kutbu’ olarak nitelendirilen Prof. Dr. Halil İnalcık, vefatının 4. yılında anılıyor.Columbia, Princeton, Pennsylvania, Harvard üniversitelerinde ziyaretçi profesör olarak dersler veren Halil İnalcık, ABD'de Osmanlı-Türk tarihi araştırmalarının gelişimine büyük katkı sağlamış bir isim. İşte Prof. Dr. Halil İnalcık'ın hayatı ve eserleri hakkında bilgiler...

25.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 1934’teki Bakanlar Kurulu’nun camiden müzeye dönüştürülmesi kararını iptal etmesinin ardından Millete Sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılacağını tarihini açıklayarak, "Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazıyla birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz" dedi.

10.07.2020Gündem
Prof. Dr. İlber Ortaylının annesi hayatını kaybetti - Şefika Karaşay Ortaylı kimdir

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın annesi hayatını kaybetti - Şefika Karaşay Ortaylı kimdir?

Tarihçi Profesör İlber Ortaylı'nın annesi Şefika Ortaylı 102 yaşında hayatını kaybetti. Annesinin vefat haberini sosyal medyadan veren Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya pek çok sosyal medya kullanıcısı taziye mesajını iletti. Peki, Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın annesi Şefika Karaşay Ortaylı kimdir?

10.07.2020Gündem
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ikinci açılışa hazırlanıyor

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ikinci açılışa hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl şubat ayında resmi açılışı yapılan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde, Kovid-19 sürecinin ardından yeniden açılış için hazırlıklar sürüyor.

22.05.2020Seyahat
Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbulu kaç yaşında fethetti Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı padişahı

Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun padişahlarından biridir. Tarihî kaynaklarda ismi, Mehmed isimli diğer padişahlarınki gibi, Muhammed şeklinde geçer. Fatih Sultan Mehmet, ilk olarak 1444-46 yılları arasında kısa bir dönem, daha sonra 1451'den 1481 yılında ölümüne kadar 30 yıl boyunca hüküm sürdü. Peki, Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

3.04.2020Gündem
Fatma Şahin Antarktika’yı anlattı: Dondurucu soğukta Antep biberiyle ısındık

Fatma Şahin Antarktika’yı anlattı: Dondurucu soğukta Antep biberiyle ısındık

Herkesin aklına ilk gelen soru, “Antarktika çok mu soğuk?” oluyor. Evet, soğuk. Kışın eksi 85’i buluyor. Allah’tan yanımıza biraz Antep fıstığı, İslahiye üzümü ve kırmızı Antep biberi almıştık. Bunlar soğukta içimizi ısıttı. Turistik bir yer değil, en fazla penguenlerle fotoğraf çekebilirsiniz! İnternet bağımlıları için hayat zor, TV, radyo, internet yok.

18.02.2020Gündem
Ünlü tarihçi gözyaşlarıyla anlatmıştı: Bir millet Ata’sına ağlıyordu

Ünlü tarihçi gözyaşlarıyla anlatmıştı: Bir millet Ata’sına ağlıyordu

Dünyaca ünlü tarihçi, ‘Tarihçilerin Kutbu’ unvanlı Halil İnalcık’ın henüz hayattayken Mustafa Kemal Atatürk’ün cenaze törenini anlattığı video, 10 Kasım öncesi sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

10.11.2019Gündem
Osmanlının ilklerinin yaşandığı yerleşim

Osmanlı'nın 'ilk'lerinin yaşandığı yerleşim

Eskişehir'de, Osman Bey tarafından fethedilip ilk hutbenin okutulduğu, ilk sikkenin basıldığı Karacahisar Kalesi'ndeki kazılarda Osmanlı'nın kuruluş yıllarına ilişkin önemli verilere ulaşılması bekleniyor.

17.10.2019Seyahat
Güngörende tahliye kararı verilen Abdi İpekçi İlkokulunda taşınma başladı

Güngören'de tahliye kararı verilen Abdi İpekçi İlkokulu'nda taşınma başladı

Tahliye kararı verilen Güngören'deki Abdi İpekçi İlkokulu'ndaki masa, sıra ve yazı tahtaları, öğrencilerin yeni eğitim görecekleri okullara taşınmaya başlandı.

9.10.2019Gündem
İlber Ortaylı’nın ‘İstanbul’dan Sayfalar’ı Macaristan’da

İlber Ortaylı’nın ‘İstanbul’dan Sayfalar’ı Macaristan’da

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, Türkiye’nin Budapeşte Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü ve Gül Baba Miras Koruma Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte, Ortaylı’nın, Macarcaya tercüme edilen ‘İstanbul’dan Sayfalar’ isimli kitabı tanıtıldı.

9.10.2019Avrupa
Prof. Dr. Ortaylı: Bunun değişmesi lazım

Prof. Dr. Ortaylı: Bunun değişmesi lazım

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, “İstanbul'un, bütün Türkiye'nin başlıca ekonomik ve endüstri merkezi olmaktan çıkması lazım.” dedi.

8.10.2019Gündem
Öğrencileri İnalcık’ı andı

Öğrencileri İnalcık’ı andı

ÜNLÜ tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık ölümünün 3’üncü yıldönümünde ailesi, öğrencileri ve sevenleri tarafından dün öğle namazının ardından, Fatih Camii haziresindeki anıt mezarı başında anıldı.

26.07.2019Gündem
Prof. Dr. Halil İnalcık kabri başında anıldı

Prof. Dr. Halil İnalcık kabri başında anıldı

"Tarihçilerin kutbu" unvanlı Prof. Dr. Halil İnalcık, vefatının üçüncü yılında Fatih Camisi Haziresi'ndeki kabri başında anıldı.

25.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Büyük savaşların yıldönümleri

Anadolu’ya kapıları açtığı sabit olan ve Büyük Selçuklu Devleti Sultanı Alp Arslan Han’ın muzaffer komutanlığıyla sonuçlanan Malazgirt Meydan Muharebesi doğrudan doğruya Bizans’ın tahrikiyle ortaya çıkmıştır.

29.08.2021

İstanbul’un kazancı

Dolmabahçe Sarayı Türk saraylarındaki tablo koleksiyonunun en zenginine sahiptir. 1 ay önce açılan Resim Heykel Müzesi gezildiğinde Osmanlı tarihini öğrenmek için sadece kitapların yeterli olmadığını gözlerimizle görürüz.

28.02.2021

Booooza bozaaaaaa….

Bozanın aslında göründüğü kadar masum bir geçmişi olmadığını ve ta İngiltere’ye kadar adının bilindiğini biliyor musunuz?

5.02.2021

Eski bir yazıma zeyl

7 Şubat 2001 tarihli yazımın başlığı: “İlber Ortaylı’nın feryadı”.

4.02.2021

Hangi yazar ve sanatçılar Rockefeller bursu aldı

Türk-Amerikan ilişkilerinde önemli bir yeri var Rockefeller ve Ford vakıflarının.

27.01.2021

Köşe yazarlığında 20 yıl geçti Türkiye’nin yarası değişmedi: Beyin göçü

Milliyet’te hafta sonu sütun yazarlığına 20 yıl önce başladım. İlk yazım, gençlerin niçin göç ettikleri üzerineydi. 2000 yılında yazı hayatıma bu problemi tartışarak başladım. 20 sene sonra hiçbir şey değişmedi, son zamanlardaki şartlar dolayısıyla durum daha da ağırlaştı.

6.12.2020

Mehmet Güreli’den yeni kitap

Geçenlerde romancı dostum Özlem Ertan, Mehmet Güreli’nin yeni kitabından bahsetti, sonra da hemen kitaba ulaştım.

25.11.2020

Çalışma masanızda ne var

İşyerindeki çalışma masanızla, evinizdeki çalışma masanızın üzerinde neler var?

30.10.2020

Kültür turizminin gereği

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’deki yabancı büyükelçiler için Aspendos’ta düzenlediği konser, artık kültür turizmi döneminin başladığının da bir göstergesi.

23.06.2020

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin 85’inci yıldönümü

Fakültenin kuruluş yasası, TBMM’de 14 Haziran 1935’te kabul edildi. Fakülte 1935 yılı sonlarına doğru ilk öğrencilerini aldı. Henüz Ankara Üniversitesi diye bir kuruluş yoktu. Başlangıçta çoğunluğu öğretmen okullarında veya burslu, yatılı liselerde yetişen gençler DTCF’ye yöneltilmişlerdi. Bunların içinde seçkin, zeki öğrencilerin mühendislik veya doğa bilimlerine yönelenlerinden de ikna ile alınanlar oldu. Halil İnalcık Hoca böyleydi.

14.06.2020

İki dünyanın iki denizin efendisi

Şark ve Garp bilimini ve edebiyatını mezcetmiş bir hükümdardı. Böyle renkli bir aydın bütün Rönesans döneminde ne Doğu’da ne Batı’da pek görülür. O Batı’ya karşı komplekssiz olan ve o dünyaya vâkıf parlak bir Doğu münevveriydi.

3.05.2020

Dönemeç

ODTÜ öğretim üyelerinden Prof. Ahmet İnam’ın deyimiyle bundan sonra her şey: ‘Korona öncesi’ (KÖ) ve ‘korona sonrası’ (KS) olarak konuşulacak gibi...

8.04.2020

Kovma dinle

Celal Şengör’ün aslında fazilet olan iki kusuru var, birisi ülkesini vazgeçemeyecek kadar çok sevmesi, ikincisi Teknik Üniversite’ye gençliğinden beri gönlünü kaptırması. Adamı buradan kovalamayı düşünüyorsanız çok ayıp edersiniz. Söylediklerini iyi dinleyin, kıyamet koparmanın hiçbir anlamı yok.

15.12.2019

Blue jean’in anavatanı İzmir

TARİHİN derinliklerine daldıkça bugüne ışık tutan öyle ilginç konularla karşılaşıyoruz ki, şaşmamak mümkün değil.

4.11.2019

Zülfü kime benzetti kime ise hiç benzetmedi

Zülfü Livaneli siyaset, kültür sanat üzerine bir şey yazdı mı, kelime kelime okurum. Çünkü çok önemserim Livaneli’yi...

25.08.2019