MENÜ

Kıbrıs

Kıbrıs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kıbrıs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 62.452 Kıbrıs haberi bulunmuştur.

Kıbrıs, Güneybatı Asya'da bulunur ve Akdeniz'in üçüncü büyük adasıdır. Kuzeyinde 65 km mesafe ile Türkiye, doğusunda 112 km mesafe ile Suriye, 267 km ile İsrail, 162 km ile Lübnan; güneyinde 418 km ile Mısır; kuzeybatısında ise 965 km ile Yunanistan yer almaktadır.

Kıbrıs, Akdeniz'in Sicilya ve Sardinya'dan sonra üçüncü büyük adasıdır. Kıbrıs adası 34.33 ve 35.41 Kuzey enlemleri ve 32.23 ve 34.55 Doğu boylamları arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Haberleri

KKTC’ye 2.2 milyar liralık destek

KKTC’ye 2.2 milyar liralık destek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin KKTC’ye aktardığı 2 milyar 288 milyon liranın, koronavirüs salgınının ekonomide açtığı yaraların hızla iyileştirilmesine destek vereceğini söyledi.

27.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye KKTCnin yanında olmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye KKTC'nin yanında olmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında imzalanan '2020 İktisadi Ve Mali İş Birliği Anlaşması'na ilişkin, "Anlaşma, salgının ekonomide açtığı yaraların hızla iyileştirilmesine destek verecek şekilde, güçlü bir gelecek projeksiyonu ile tasarlanmıştır. Anlaşma ile 2 milyar 288 milyon 976 bin lira tutarındaki mali kaynağı hibe ve kredi şeklinde aktarıyoruz" dedi.

26.05.2020Gündem
Enerjide Menderes atılımı

Enerjide Menderes atılımı

Türkiye'nin petrol sektöründeki dev şirketleri Tüpraş ve TPAO'nun temeli, 1950-1960 yıllarında tek başına iktidar olan Başbakan Adnan Menderes döneminde atıldı. Geçen yıl 89,6 milyar lira ciro yapan Tüpraş, bu başarısıyla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu, Avrupa'nın ise 7'inci büyük rafineri şirketi oldu.

26.05.2020Ekonomi
Çavuşoğlunun açıklaması Rum Yönetimini endişelendirdi

Çavuşoğlu'nun açıklaması Rum Yönetimi'ni endişelendirdi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Rum tarafı KKTC’nin tavsiyelerini, tekliflerini dikkate alsaydı, paylaşmayı öğrenseydi bu gerginlikler olmazdı" açıklamaları Güney Kıbrıs'ta gündem oldu.

25.05.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz

Bakan Çavuşoğlu: "Hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(Turizm alanındaki görüşmeler) Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık." dedi.

23.05.2020Gündem
KKTC Turizm Bakanı Üstelden tatil planı yapacaklara çağrı

KKTC Turizm Bakanı Üstel'den tatil planı yapacaklara çağrı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs olarak koronavirüsü (Covid-19) yendiklerini belirterek, "Türkiye’de yurtdışında tatil yapmak isteyenleri Kuzey Kıbrıs’a bekliyorum" çağrısı yaptı.

23.05.2020Ekonomi
Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, Süper Lige yükseldi

Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, Süper Lig'e yükseldi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun tüm ligleri tescil etmesinin ardından, 1. Lig'de üçüncü sıradaki Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK) Süper Lig'e yükseldi.

22.05.2020Futbol
YÖK Başkanı, KKTC rektörleriyle görüştü

YÖK Başkanı, KKTC rektörleriyle görüştü

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "KKTC yükseköğretimini önümüzdeki süreçlere hazırlamaya çalışıyoruz" dedi.

22.05.2020Eğitim
KKTCden getirilip karantinaya alınan 288 kişi, evlerine gönderildi

KKTC'den getirilip karantinaya alınan 288 kişi, evlerine gönderildi

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden getirilerek karantinaya alınan 288 Türk vatandaşı, evlerine gönderildi. Soysal mesafe kuralına uymadıkları görülen vatandaşlardan bazılarının maske takmaması dikkat çekti.

22.05.2020Gündem
KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi’den bayram mesajı

KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi’den bayram mesajı

KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı yayımladığı bir mesajla İngiltere’deki vatandaşlarının Ramazan Bayramı’nı kutladı.

22.05.2020Avrupa
Görüntüler şok yarattı Güney Kıbrıs karıştı

Görüntüler şok yarattı! Güney Kıbrıs karıştı

Kıbrıs Rum Ordusu'nda görev yapan askerlerin birbirlerine şiddet uyguladığı görüntülerin ortaya çıkması Güney Kıbrıs'ı karıştırdı. Rum Savunma Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Görüntülerle ilgili açıklama yapan Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis, "Çok kızgınım. Orduda her türlü kanunsuzluğa sıfır toleransımız var. Biz, vicdani ve profesyonel bir ordu istiyoruz. Birkaç kendini bilmezin, beyinsizin ordumuzu lekelemesine izin veremeyiz" dedi.

21.05.2020Dünya
KKTCde yangın erken uyarı sistemi skandalı 8 milyon TLye kurulmuştu

KKTC'de 'yangın erken uyarı sistemi' skandalı! 8 milyon TL'ye kurulmuştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) geçtiğimiz pazar günü çıkan yangınlar yaklaşık 8 milyon TL harcanarak kurulan 'yangın erken uyarı sistemi'nin neden devreye girmediği sorusunu gündeme getirdi. Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, “Bilgisayarın ‘mouse’unu kullanacak eleman olmadığı için sistem çalışamaz hale geldi" dedi.

21.05.2020Dünya
KKTC, yanlışlıkla yaptığı başvurusunu onaylamıştı, Valilikten iznini aldı

KKTC, yanlışlıkla yaptığı başvurusunu onaylamıştı, Valilikten iznini aldı

SİVAS'ta, Ramazan Bayramı’nda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması yasağı sırasında, kümes hayvanlarına bakmak için yanlışlıkla Türkiye yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanlığı'nın sitesine başvuru yaparak onay alan Mehmet Bülent Özçelik (50), Türkiye ve KKTC basınında günün konusu oldu. Olayı hoş bir anı olarak hatırlayacağın söyleyen Özçelik, hayvanların bakımı için gerekli izni Sivas Valiliği'nden aldı.

21.05.2020Gündem
KKTCde restoran, kafe ve berberler açıldı

KKTC'de restoran, kafe ve berberler açıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hizmetlerine ara veren restoran, kafe ve pastaneler bugün yeniden açıldı.

20.05.2020Dünya
Yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığına yaptığı izin başvurusu onaylandı

Yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığı'na yaptığı izin başvurusu onaylandı

Sivas'ta yaşayan Mehmet Bülent Özçelik (50), Ramazan Bayramı’nda uygulanacak sokağa çıkma yasağı sırasında kümes hayvanlarına bakmak için izin almak istedi. Yanlışlıkla Türkiye yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanlığı'nın sitesine başvuru yaptı. KKTC İçişleri Bakanlığı ise talebi onayladı.

20.05.2020Gündem
Son dakika... BDDKdan iki kuruma muafiyet

Son dakika... BDDK'dan iki kuruma muafiyet

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, TL cinsinden tahvil ve kira sertifikası işlemlerinin takas operasyonlarının olumsuz etkilenmemesini ve TL cinsinden menkul kıymetlerin etkin ve verimli bir şekilde işlem görmesini teminen önemli karar aldı.

20.05.2020Ekonomi
KKTCdeki yangın dehşetinde çileden çıkaran savunma

KKTC'deki yangın dehşetinde çileden çıkaran savunma!

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) önceki gün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınla ilgili gözaltına alınan Yusuf. S'nin ilk ifadesine Demirören Haber Ajansı (DHA) ulaştı. Bir şirkette elektrik teknisyeni olarak çalışan Yusuf S.polise verdiği ifadesinde "Herhangi bir amacım yoktu, şeytana uydum." dedi.

19.05.2020Dünya
Seyahat özgürlüğü kadar sağlıklı dönmek de önemli

Seyahat özgürlüğü kadar sağlıklı dönmek de önemli

Avrupa Birliği (AB) üyesi 11 ülke, Kovid-19’la mücadele kapsamında kapatılan sınırların kademeli olarak açılması, dolaşım ve seyahat özgürlüğünün yeniden sağlanabilmesi için bir araya geldi.

19.05.2020Avrupa
Ümit Yaşar Oğuzcan Kimdir Ümit Yaşar Oğuzcanın Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Ümit Yaşar Oğuzcan Kimdir? Ümit Yaşar Oğuzcan'ın Kısaca Hayatı, Eserleri (Kitapları), Sözleri Ve Şiirleri

Ümit Yaşar Oğuzcan yaşamaktan daha fazla ölümü seven, şiirleriyle anılması kadar yapmış olduğu intihar girişimleriyle de tanınmıştır. Oğlunun ölmesi ile şiirlerinde de bu konuyu işlemiştir. İşte Ümit Yaşar Oğuzcan kimdir? Ümit Yaşar Oğuzcan'ın kısaca hayatı, eserleri (kitapları), sözleri ve şiirlerini sizler için derledik.

18.05.2020Gündem
AB üyesi 11 ülke, Birlik içinde seyahat ve dolaşım özgürlüğünü görüştü

AB üyesi 11 ülke, Birlik içinde seyahat ve dolaşım özgürlüğünü görüştü

Avrupa Birliği (AB) üyesi 11 ülke, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kapatılan sınırların kademeli olarak açılması, dolaşım ve seyahat özgürlüğünün yeniden sağlanabilmesi için bir araya geldi.

18.05.2020Dünya
Son dakika KKTCde otellerin açılma tarihi belli oldu

Son dakika! KKTC'de otellerin açılma tarihi belli oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu, koronavirüs (Kovid-19) ile yeni kararlar aldı. Buna göre; ibadethanelere uygulanan yasağın 24 Mayıs'ta kaldırılacağı, otellerin ise 1 Haziran'dan itibaren hizmete açılacağı belirtildi.

18.05.2020Gündem
Son dakika... Almanyadan kritik karar Tarih belli oldu: 15 Haziran...

Son dakika... Almanya'dan kritik karar! Tarih belli oldu: 15 Haziran...

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dünya çapında yaptıkları seyahat uyarısını 15 Haziran’dan sonra kaldıracaklarını söyledi.

18.05.2020Dünya
KKTC’de çıkan yangınlarla ilgili bir kişi gözaltına alındı

KKTC’de çıkan yangınlarla ilgili bir kişi gözaltına alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınlar kontrol altına alındı. Çıkan yangınlarla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

18.05.2020Dünya
Türkiyeden helikopter gelmese okul kül olacaktı

'Türkiye'den helikopter gelmese okul kül olacaktı'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) dün meydana gelen orman yangınında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü (ODTÜ Kuzey Kıbrıs) Türkiye'den yangına müdahale için giden helikopterlerin zamanında müdahalesiyle felaketin eşiğinden döndü. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Genel Sekreter ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Cumali Sabah

18.05.2020Dünya
KKTCdeki yangın kontrol altına alındı... 800 yıllık ağaçlar yandı

KKTC'deki yangın kontrol altına alındı... 800 yıllık ağaçlar yandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınlar kontrol altına alındı.KKTC Polisi tarafından yangınla ilgili yapılan açıklamada, “Yangın kontrol altında" derken, KKTC Orman Tarım ve Orman Bakanı Dursun Oğuz, "Türkiye helikopter göndermeseydi felaket daha da büyüyecekti" dedi.

18.05.2020Dünya
Kıbrıslı Türk çift, İngiltere’nin en zenginleri listesinde

Kıbrıslı Türk çift, İngiltere’nin en zenginleri listesinde

Sunday Times gazetesinin İngiltere’de yaşayan en zengin 1000 kişiyi sıraladığı listesi yayımlandı. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 350 milyon sterlinlik servetiyle 66’ncı sıradan girdiği listeye bu yıl, gıda toptancısı ‘JJ Foods’un sahibi Kıbrıslı Türk çift Mustafa ve Fatma Kiamil 130 milyon sterlinlik servetleriyle 923’üncü sıradan girdi. Kiamil çifti, 2016’da 936’ncı sıradaydı.

18.05.2020Avrupa
Mersinde denizdeki renk değişikliğinin sebebi ortaya çıktı

Mersin'de denizdeki renk değişikliğinin sebebi ortaya çıktı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mezitli ilçesi sahilinde deni yüzeyinde görülen sarı tabakanın kirlilikten kaynaklanmadığı belirtilerek, "Sahillerimizde yaşanan bu durum, önceki yıllarda da aynı dönemde yaşandığı gibi, özellikle bölgemizde bu dönemde çiçeklenen Kıbrıs Akasyası bitkisinin polen tozlarının yoğun olarak deniz yüzeyine düşmesi ve akıntı etkisiyle sahillerimizde geçici olarak birikmesiyle meydana gelmektedir" denildi.

17.05.2020Gündem
KKTCdeki yangın ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsüne sıçradı

KKTC'deki yangın ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsüne sıçradı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü'ne (ODTÜ Kuzey Kıbrıs) de sıçradı. Okulda bulunan öğrenciler, tahliye edilirken, bölgedeki itfaiyeler yangına müdahale ediyor.

17.05.2020Haber
KKTC’de korkutan yangın ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KKTC’de korkutan yangın! ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Türkiye, iki yangın söndürme helikopterini KKTC'ye gönderdi.

17.05.2020Dünya
KKTC’de korkutan yangın ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KKTC’de korkutan yangın! ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Türkiye, iki yangın söndürme helikopterini KKTC'ye gönderdi.

17.05.2020Dünya
DEİK: Sağlıkta dünya markasıyız

DEİK: Sağlıkta dünya markasıyız

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyonu Üyesi ve Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, Türkiye’nin 20 Mayıs’ta sağlık turizmi kapsamında 31 ülkeye kapılarını açacağını belirterek, “Bu karar, sağlıkta dünya markası olduğumuzun ispatı. Yabancıların da Türkiye’ye sağlıkta duyduğu güvenin bir göstergesi.” ifadesini kullandı.

17.05.2020Ekonomi
14 ülkede 165 bin 559 kişiye yardım eli

14 ülkede 165 bin 559 kişiye yardım eli

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, ‘Diaspora Kovid-19 Destek ve İş Birliği Programı’yla 14 ülkede 165 bin 549 kişinin ihtiyaçlarını karşıladı.

17.05.2020Avrupa
Libya stratejisinin mimarı Genelkurmay’a atandı

Libya stratejisinin mimarı Genelkurmay’a atandı

Ataması yapılan Tümamiral Cihat Yaycı’nın hazırladığı Libya Mutabakatı, Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi, İsrail ve Mısır’ın Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de Antalya Körfezi’ne hapsetme planlarını ortadan kaldırmıştı.

17.05.2020Gündem
Son depremler listesi 2020: En son nerede deprem oldu, deprem mi oldu

Son depremler listesi 2020: En son nerede deprem oldu, deprem mi oldu?

Son dakika depremler listesi Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından güncellenmeye devam ediyor. Yurt genelinde meydana gelen son depremler verisi hakkında bilgilerin yer aldığı deprem listesinde, Akdeniz'de meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki deprem dikkat çekiyor. Özellikle, Elazığ, Malatya, Manisa, Muğla gibi illerde son zamanlarda yaşanan depremlerin ardından, bu illerdeki büyük ve küçük çaplı depremleri hissedenler, 'Deprem mi oldu, Nerede deprem oldu?' sorularına yanıt arıyor. İşte, Kandilli son dakika depremler listesi ve son yaşanan depremlerin büyüklükleri...

16.05.2020Gündem
Bakan Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Haftası’nda temsilci gençlerle bir araya geldi

Bakan Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Haftası’nda temsilci gençlerle bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında 81 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden temsilci gençlerle video konferans aracılığıyla bir araya geldi.

16.05.2020Futbol
KKTCnin son corona virüs hastası yaşadıklarını DHAya anlattı

KKTC'nin son corona virüs hastası yaşadıklarını DHA'ya anlattı

Bir aydır corona virüs vakası olmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) korona virüs (Covid-19) tedavisi gören son hasta Zekai Gece, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. Virüs ile 30 gün mücadele verdiğini açıklayan Gece, " Ateş veya baş ağrısı hissetmedim. Ciddi kas ağrılarım oldu. Moral olarak çok kötü süreçler yaşadım" dedi.

16.05.2020Dünya
KKTC’nin son koronavirüs hastası Zekai Gece, yaşadıklarını DHA’ya anlattı

KKTC’nin son koronavirüs hastası Zekai Gece, yaşadıklarını DHA’ya anlattı

Bir aydır corona virüs vakası olmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) korona virüs (Covid-19) tedavisi gören son hasta Zekai Gece, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. Virüs ile 30 gün mücadele verdiğini açıklayan Gece, " Ateş veya baş ağrısı hissetmedim. Ciddi kas ağrılarım oldu. Moral olarak çok kötü süreçler yaşadım" dedi.

16.05.2020Haber
Kraliyet ailesine altın pasaport ile çılgın gelir

Kraliyet ailesine 'altın pasaport' ile çılgın gelir!

Avrupa Birliği üyesi olan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Suudi Arabistan kraliyet ailesi üyelerine 'Kıbrıs Cumhuriyeti' pasaportu sattığı ortaya çıktı.

16.05.2020Dünya
Karantina Adasında restorasyon başlıyor

Karantina Adası'nda restorasyon başlıyor

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, 155 yıl önce salgın hastalıklarla mücadele merkezine dönüştürülen, Urla'ya bağlı Karantina Adası'ndaki 16 yapının restorasyonu için ihale açtı. Restorasyon ihalesi 16 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Karantina Adası, 323 bin metrekarelik bir alana sahip.

16.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Rum yönetiminin akılalmaz Türkiye oyunu: Uçağı haber vermeden...

Son dakika haberi... Rum yönetiminin akılalmaz Türkiye oyunu: Uçağı haber vermeden...

Doğu Akdeniz’de geçen hafta Türkiye’yi kınayan bir bildiriye ortak olan Kıbrıs Rum yönetimi bu kez de Çin’den satın aldığı tıbbi malzemeyi taşıyan uçağı kapalı olduğu halde son anda haber vererek Türkiye hava sahasından geçirmek istedi. Ankara talebi reddedince de ‘Türkler insani yardımı engelliyor’ diye propaganda yaptı. Türk Dışişleri, Rumların bu tavrına ‘siyasi suiistimal’ diyerek tepki gösterdi.

16.05.2020Dünya
Sözcü Aksoydan, AB Dışişleri Bakanlarına Doğu Akdeniz tepkisi

Sözcü Aksoy'dan, AB Dışişleri Bakanlarına 'Doğu Akdeniz' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanlarının Doğu Akdeniz'le ilgili ortak açıklamasına tepki göstererek, "Bu anlayışın, bölgesel barış ve istikrara katkı yapma şansı bulunmamaktadır" dedi.

15.05.2020Gündem
KKTCden getirilen 173 tarım işçisi, Adıyamanda karantinaya alındı

KKTC'den getirilen 173 tarım işçisi, Adıyaman'da karantinaya alındı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) Adıyaman'a getirilen 173 tarım işçisi, karantinaya alındı.

15.05.2020Gündem
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan Galata Kulesi açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan 'Galata Kulesi' açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

15.05.2020Haber
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’dan Galata Kulesi açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’dan 'Galata Kulesi' açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

15.05.2020Gündem
Saffet Sancaklı: Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun onayı olmadan ligler başlatılmamalı

Saffet Sancaklı: Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun onayı olmadan ligler başlatılmamalı

MHP Kocaeli Milletvekili ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun onayı olmadan liglerin başlatılmaması gerektiğini söyledi.

15.05.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Adnan Şen’in evi 75 milyon dolara satışta

3 yıl önce ailesiyle Los Angeles’a taşınan Adnan Şen, kısa sürede şehrin en büyük müteahhitlerinden biri haline geldi. Şen’in Beverly Hills’te yaptırdığı, emlakçıların dudaklarını uçuklatan 75 milyon dolarlık ultra lüks evi TV programına bile konu oldu!

27.05.2020

Bu fiyatlar şirketin sağlığını bozar

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı maliyetlerin çok yükselmesinden yakınıyor. Bu maliyetler altında ezilmemek daha doğrusu şirketin sağlığı için bir dizi tedbirlere hazırlanıyor. Yolculara da yüklenmek istemediklerini belirten Aycı, “Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar” diyor.

27.05.2020

Karantina günlerinde aşk

Denge Holding’in eski patronu Recep Ali Keydal, kalbini ünlü diş hekimi Emek Külür’e kaptırmış.

23.05.2020

O karara dair

Tarihe: 22 Aralık 2019. Yer: Gölcük Tersane Komutanlığı. Yeni Tip Denizaltı Projesi’nin ilk denizaltısı Pirireis’i havuza çekme ve 5. gemisi Seydialireis’in ilk kaynak töreni...

18.05.2020

‘Bu köprü, bir mühendis olarak hayatımın hayalidir’

Çanakkale Köprüsü’nün ihalesi yapılmış... 

18.05.2020