EKSTRA
MENÜ

Tbmm Başkanı

Tbmm Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tbmm Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.599 Tbmm Başkanı haberi bulunmuştur.

Tbmm Başkanı Haberleri

TBMM Başkanı Şentop: Herhangi bir sözleşme ismi zikretmedim

TBMM Başkanı Şentop: Herhangi bir sözleşme ismi zikretmedim

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şentop, 'Ben herhangi bir anlaşma, sözleşme ismi zikretmedim. Soruyu soran gazeteci arkadaşımızın iyi niyetle o anda aklına gelen bazı anlaşmaların isimlerini zikrederek, ben yine herhangi bir anlaşma isimleri söylemeden iç hukuktaki düzenlemelerden bahsettim.' dedi.

29.03.2021Haber
TBMM Başkanı Şentop: Bunlar hukuk cehaletinin örnekleri

TBMM Başkanı Şentop: Bunlar hukuk cehaletinin örnekleri

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Anayasa gereği kesinleşen bir mahkeme kararı Meclis Genel Kurulu’nda okunur, okunmasıyla hangi milletvekili hakkındaysa o milletvekilinin milletvekilliği sona erer. Anayasaya ve kanunlara göre kazanılan milletvekilliği yine anayasaya ve kanunlara göre sona erer. Burada birçok husus dile getiriliyor, bekletildi vesaire gibi. Bunlar tabi hukuk cehaletinin örnekleridir” dedi.

19.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan HDP açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan HDP açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şentop, HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi ile ilgili olarak, 'Daha önce de milletvekilliği düşenler oldu. Ortada kesin bir hüküm olup olmadığı önemli. Ortada kesin bir hüküm var' ifadelerini kullandı.

18.03.2021Haber
TBMM Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin en alt standardı, Parlamenter sistemin nihai standardıdır

TBMM Başkanı Şentop: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin en alt standardı, Parlamenter sistemin nihai standardıdır "

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin, "Bir seçimden sonraki diğer seçime kadarki 5 yıllık dönem, bu sistemin anlaşılması ve yerleşmesi için gerekli olan bir dönemdir. Yavaş yavaş bu sistemi anlamaya çalışacağız." dedi.

17.03.2021Haber
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gazetecilerin sorularını yanıtladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gazetecilerin sorularını yanıtladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ''HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun kesinleşen yargı kararı dün akşam Meclis'e geldi'' dedi.

12.03.2021Haber
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop: HDPli Gergerlioğlunun dosyası dün akşam Meclise geldi

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop: HDP'li Gergerlioğlu'nun dosyası dün akşam Meclis'e geldi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, hakkında 'terör örgütü propagandası yapma' suçundan verilen hapis cezası Yargıtay tarafından onanan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun fezlekesinin dün akşam Meclis'e geldiğini söyledi.

12.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasa ile ilgili olarak ''Yeni anayasa konusunda bütün partilerin samimi yaklaşımları olsun diye bekliyorum'' dedi.

8.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Ukraynaya yapacağı resmi ziyareti Tatvandaki helikopter kazası nedeniyle erteledi

TBMM Başkanı Şentop, Ukrayna'ya yapacağı resmi ziyareti Tatvan'daki helikopter kazası nedeniyle erteledi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ukrayna'ya yapacağı resmi ziyareti, Bitlis'in Tatvan ilçesinde, 11 askerin şehit olduğu askeri helikopter kazası nedeniyle erteledi.

5.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop ile KKTC Başbakanı Saner bir araya geldi

TBMM Başkanı Şentop ile KKTC Başbakanı Saner bir araya geldi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "50 seneden fazla bir süredir müzakere edilen federasyon modelinin, Rum tarafının 'Ada'nın tek sahibi benim' zihniyeti nedeniyle Kıbrıs meselesini bir çözüme kavuşturamadığı ortadadır. Ada'da iki ayrı halk, iki ayrı demokrasi düzeni ve iki ayrı devlet mevcuttur. Çözüm ancak bu gerçekleri esas alan bir yaklaşımla mümkündür." dedi.

3.03.2021Dünya
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan fezleke açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan fezleke açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'e gelen ve aralarında HDP'lilerin de olduğu fezlekelerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şentop, ''Dosyaların içeriğine göre karar verilir'' dedi.

25.02.2021Haber
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan fezleke açıklaması

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan fezleke açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'e gelen ve aralarında HDP'lilerin de olduğu fezlekelerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şentop, ''Dosyaların içeriğine göre karar verilir'' dedi. Öte yandan TBMM Başkanı Şentop, Gergerlioğlu ve Enis Berberoğlu'nun dosyalarının Meclis'e gelmediğini bildirdi.

25.02.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan Boğaziçi Üniversitesindeki olaya kınama

TBMM Başkanı Şentop'tan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaya kınama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Boğaziçi Üniversitesinde bazı meczuplar tarafından milletimizin kıblesi mukaddes Kabe'ye yapılan saygısızlığı kınıyorum." ifadesini kullandı.

30.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Türkiyenin haklarını savunmakta sonuna kadar kararlıyız

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye'nin haklarını savunmakta sonuna kadar kararlıyız

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını, meşru haklarını korumakta ve savunmakta sonuna kadar kararlıyız" dedi.

29.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Tarafsızlık siyasi değil hukuki işlem anlamındadır

TBMM Başkanı Şentop: Tarafsızlık siyasi değil hukuki işlem anlamındadır

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde tarafsız cumhurbaşkanı olmadığını ifade ederek, "Cumhurbaşkanı taraflıdır, siyasi parti üyesidir. Siyasi parti genel başkanı olabilir, olmayabilir, bir mecburiyet yok ama bir siyasi parti üyesiyse, bir siyasi partinin genel başkanıysa, yetkilisiyse şüphesiz taraflı birisidir. Anayasa buna engel değil. Oradaki tarafsızlıkla ilgili yemin, hukuki işlem anlamında bir tarafsızlıktır. Anayasa'nın birçok hükmünü dikkate aldığımız taktirde, siyasi anlamda bir tarafsızlık olarak yorumlanamaz. Anayasa'nın diğer hükümleri, böyle bir yorumu yapmayı imkansız hale getiriyor" dedi.

17.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan önemli açıklamalar

TBMM Başkanı Şentop'tan önemli açıklamalar

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, parti kapatmadan ABD Kongresi'nin basılmasına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesinden Rekabet Kurulu'nun Whatsapp'a soruşturma açmasına kadar bir çok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu.

11.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, APA Başkanlık Divanı heyetini kabul etti

TBMM Başkanı Şentop, APA Başkanlık Divanı heyetini kabul etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kovid-19 ile beraber sağlığın da hastalıkların da virüslerin de tedavinin de aşının da ilacın da küresel olduğunu anladık. Bütün dünyaya aşıyı yaymadan, bütün insanları aşılamadan, dünyanın sağlığını koruyabilmemiz mümkün değil" dedi.

15.12.2020Haber
Meclis Başkanı Şentoptan CHPli vekile tepki: Ordumuz, milletimizin göz bebeğidir

Meclis Başkanı Şentop'tan CHP'li vekile tepki: Ordumuz, milletimizin göz bebeğidir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türk Silahlı Kavvetleri'ne yönelik sözlerini kınadığını belirterek, "Ordumuz; milletimizin gözbebeğidir" dedi.

29.11.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Kudüs 20nci yüzyılın en önemli meselesidir

TBMM Başkanı Şentop: Kudüs 20'nci yüzyılın en önemli meselesidir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamenterler Arası Kudüs Platformunun yeni binasının açılış töreninde konuştu. Şentop, "Kudüs meselesi, 20. yüzyılın en önemli meselesidir, kilit meselesidir" dedi.

29.11.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop: BM kuruluş misyonlarını yerine getirmekten çok uzak

TBMM Başkanı Şentop: "BM kuruluş misyonlarını yerine getirmekten çok uzak"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, uluslararası kuruluşların bir kısmının, özellikle Birleşmiş Milletlerin (BM) kuruluş misyonlarını yerine getirmekten çok uzak olduğunu belirterek, "Uluslararası kuruluşların, yalnızca belirli ülkelerin çıkarlarına değil, tüm insanlığın yararına hizmet etmesi gerektiğini ve bu yönde kapsamlı reformların ihtiyaç haline geldiğini düşünüyorum." dedi.

26.11.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye salgın sürecini en az zararla yürüttü

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye salgın sürecini en az zararla yürüttü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Salgın sürecinde herkes zarar etti ama diğer ülkelerle mukayese ettiğimizde, sağlık sistemi bakımından, salgının ekonomiye etkileri bakımından Türkiye süreci en az zararla yürüten ülkelerden birisidir." dedi.

23.10.2020Haber
TBMM başkanı Şentop Azerbaycan Meclisinde konuştu

TBMM başkanı Şentop Azerbaycan Meclisi'nde konuştu

TBMM başkanı Mustafa Şentop Azerbaycan Meclisi'nde konuştu. Şentop konuşmasında, "Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir" dedi.

20.10.2020Haber

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le görüştü

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Bakü’de destek ziyaretlerine devam ediyor. Şentop, bugün sabah saatlerinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bir araya geldi. TBMM Başkanı Şentop'un Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e Türkiye'nin desteğini ilettiği bildirildi.

19.10.2020Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan’da

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan’da

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye geldi. Şentop, sosyal medya hesabından Azerbaycan’ın bağımsızlık gününü kutladı.

18.10.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop Azerbaycana gitti

TBMM Başkanı Şentop Azerbaycan'a gitti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet, resmi ziyaret için Azerbaycan'a gitti.

18.10.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycana gidecek

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan'a gidecek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetlisi olarak 18- 20 Ekim'de Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirecek.

15.10.2020Gündem
Son dakika haberler... TBMM Başkanı Şentop: Seçimler artık hep zamanında yapılır

Son dakika haberler... TBMM Başkanı Şentop: Seçimler artık hep zamanında yapılır

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bence sadece 2023 değil, seçimler artık hep zamanında yapılır." açıklamasında bulundu.

13.10.2020Gündem
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan erken seçim açıklaması

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan erken seçim açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bence sadece 2023 değil, seçimler artık hep zamanında yapılır." açıklamasında bulundu.

13.10.2020Haber
Hukuk fakültelerinin ilk dersi TBMM Başkanı Şentoptan

Hukuk fakültelerinin ilk dersi TBMM Başkanı Şentop'tan

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesinin hukuk fakültelerinin ilk ortak dersini video konferansla verdi. Şentop, "Hukuk okumak çok önemli bir tercih. Çünkü diğer mesleklerden, alanlardan farklı olarak hukuk, hayatımızın aslında görünmeyen yüzüdür. Hukuk okumak çok önemli bir tercih. Çünkü diğer mesleklerden, alanlardan farklı olarak hukuk, hayatımızın aslında görünmeyen yüzüdür" dedi.

5.10.2020Haber
Son dakika... TBMMye davet edilen tek isim

Son dakika... TBMM'ye davet edilen tek isim

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'i yeni yasama yılının açılış toplantısına davet etti. İbrahim, yeni yasama yılının açılışına davet edilip, katılan tek büyükelçi oldu. Diğer ülkelerin büyükelçileri koronavirüs salgını nedeniyle yasama yılı açılışına davet edilmedi.

1.10.2020Gündem
Son dakika... TBMM Başkanı Şentoptan yeni yasama açılışında flaş açıklama

Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan yeni yasama açılışında flaş açıklama

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 4. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla özel gündemle toplandı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni yasama yılının açılış konuşmasını yaptı.

1.10.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtına çelenk bıraktı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, yeni yasama yılı törenlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

1.10.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan idam açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan 'idam' açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop yaptığı son dakika açıklamasında 'Çok sınırlı olarak, belli suçlara mahsus olmak üzere idam cezasının bulunması gerektiği kanaatindeyim.' dedi.

4.09.2020Haber
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye kendi kendine yetecek hale gelmiş olacak

TBMM Başkanı Şentop: Türkiye kendi kendine yetecek hale gelmiş olacak

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz'de bulunan doğal gaz ile ilgili yaptığı toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

21.08.2020Gündem
Şentop: Fransa, Libya’da meşru hükümete karşı ayaklanan darbecilerle beraber

Şentop: Fransa, Libya’da meşru hükümete karşı ayaklanan darbecilerle beraber

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temel taşlarından biri olarak değerlendirilen Pozantı Kongresi’nin 100’üncü yıl dönümü TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un katıldığı törenle kutlandı. Tören alanında konuşma yapan Şentop, "Fransa, bugün Libya'da meşru hükümete karşı ayaklanan darbeci hainlerle beraber. Tarafını ve tutumunu cesaretle kafasını kaldırarak savunamıyor bile" dedi.

5.08.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop, eski başkanların bayramlarını tebrik etti

TBMM Başkanı Şentop, eski başkanların bayramlarını tebrik etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Meclis eski başkanlarını telefonla arayarak bayramlarını tebrik etti.

31.07.2020Gündem
Fatihin türbesinde duayı Meclis Başkanı Şentop okudu

Fatih'in türbesinde duayı Meclis Başkanı Şentop okudu

Ayasofya 86 yıl sonra devasa bir katılım ile yeniden ibadete açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde yıllar sonra ilk kez kılınan Cuma Namazı'nın ardından Fatih Sultan Mehmet Türbesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete bazı bakanlar ve milletvekilleri de eşik etti. Ayasofya'nın açılışına atfen gerçekleştirilen türbe ziyaretinde duayı TBMM Başkanı Mustafa Şentop gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop ve beraberindekiler bir süre türbede kaldıktan sonra Fatih Camii haziresinden ayrıldı.

25.07.2020Haber
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan Pınar Gültekin açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Pınar Gültekin açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesine ilişkin, "Gencecik bir kızımızın daha hayalleri bir cani tarafından yok edildi. Kadınlara uygulanan her türlü şiddet ve istismara hukuk önünde en ağır cezalar verilmeli ve hepimiz aynı hassasiyeti göstermeliyiz." dedi.

21.07.2020Gündem
Ayasofyada ilk namaz... TBMM Başkanı Şentop açıkladı

Ayasofya'da ilk namaz... TBMM Başkanı Şentop açıkladı

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin, ''Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?'' sorusuna Meclis Başkanı Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

10.07.2020Haber
TBMM Başkanı Şentop açıklamalarda bulundu

TBMM Başkanı Şentop açıklamalarda bulundu

AK Parti Grup Başkanvekilleri, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop’un TBMM Başkanlığına adaylık başvurusunu TBMM Genel Sekreterliği’ne sundu. Meclis Başkanı Şentop, "Hayırlı olsun, artık takdir Türkiye Büyük Millet Meclisimizindir. Bu konuda bütün arkadaşlarımın desteğini bekliyorum" dedi.

3.07.2020Haber
TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bir düşünce kuruluşunun düzenlediği ‘Pandemi sonrasında uluslar arası sistem’ konulu panelde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şentop, "Türkiye, yeni dünyada da söz ve iddia sahibi olacaktır." dedi.

30.06.2020Haber
AK Partinin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u bu göreve yeniden aday göstereceklerini açıkladı. AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop, sürece dair değerlendirmelerde bulundu.

19.06.2020Haber
TBMM Başkanı’ndan Devlet Bahçeli’ye önemli ziyaret

TBMM Başkanı’ndan Devlet Bahçeli’ye önemli ziyaret

TBMM Başkanı Mustafa Şentop MHP Genel Merkezine gelerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.

19.06.2020Gündem
Son dakika... Vekilliği düşürülen 3 isimle ilgili TBMM Başkanı Şentoptan açıklama

Son dakika... Vekilliği düşürülen 3 isimle ilgili TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, üç ismin milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin yasama döneminin sonuna kadar beklenmesi yönünde teamül bulunmadığını belirtti. Şentop, "Anayasa iç tüzüğe baktığımda neye tepki gösterdiklerini anlamakta zorlanıyorum. " ifadelerini kullandı.

5.06.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop açıklamalarda bulundu

TBMM Başkanı Şentop açıklamalarda bulundu

TBMM Başkanı Şentop, "Yassıada'nın bu yeni yüzü sıradan bir imar ve peyzaj çalışması değil, tarihi bir yüzleşme ve yepyeni bir başlangıçtır." dedi.

27.05.2020Haber
TBMM Başkanı Şentoptan, 19 Mayıs mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan, '19 Mayıs' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "19 Mayıs, asil milletimizin cesaret ve kahramanlığıyla bir diriliş destanına ve zafere dönüşen bir hamlenin başlangıcıdır" dedi.

18.05.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan Anneler Günü mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan 'Anneler Günü' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Anneler Günü'nü kutlarken, "Annelerimiz, tarifi kelimelerle imkansız bir sevginin, şefkatin ve merhametin kaynağı olarak bizleri sarıp kucaklayan ve her zorlukta yanımızda bir sabır ve fedakarlık abidesi olarak bulunan varlıklardır." ifadelerini kullandı.

10.05.2020Gündem
Son dakika... TBMM Başkanından 27 Nisan mesajı

Son dakika... TBMM Başkanı'ndan 27 Nisan mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Gerek 27 Nisan e-muhtırasını, gerekse daha yakın tarihte ortaya çıkan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü bertaraf eden Türkiye, demokrasi tarihinin bu karanlık sayfalarını bir daha açılmamak üzere kapatmıştır" dedi.

27.04.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Diyanet İşleri Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyorum

TBMM Başkanı Şentop: Diyanet İşleri Başkanımıza yapılan saldırıyı kınıyorum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına ve özellikle onun şahsı bahane edilerek İslam'a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınıyorum" dedi.

27.04.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan TBMMnin açılışının 100. yılı mesajı

TBMM Başkanı Şentop'tan TBMM'nin açılışının 100. yılı mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Evlerimizde yapacağımız kutlamalara bütün vatandaşlarımın büyük bir şevkle iştirak etmesini bekliyorum. Bunun için herkesi, 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00’de balkonlarından, pencerelerinden İstiklal Marşı'mızı söylemeye davet ediyorum. Hürriyet ve istiklale olan aşkımızı İstiklal Marşı'mızı en gür şekilde söyleyerek gösterelim." ifadesini kullandı.

22.04.2020Gündem
Şentop, Meclisin açılışının 100üncü yılı videosunu paylaştı

Şentop, Meclis'in açılışının 100'üncü yılı videosunu paylaştı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'in açılışının 100'üncü yılı dolayısıyla hazırlanan videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

20.04.2020Gündem