MENÜ

Kktc

Kktc ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kktc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.612 Kktc haberi bulunmuştur.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ya da Kuzey Kıbrıs, Kıbrı Adası'nın kuzey kısmında yer alan devlettir. 1983 yılında bağımszılığını ilan etmiştir. Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmaz. Başkenti Lefkoşa'dır. Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) gibi ulusal kuruluşlar tarafından adanın güney ksımını yöneeten Kıbrıs Rum Yönetimi içerisinde kabul edilmekte, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ise defacto bölge sayılmaktadır. Yunanistan, Türkiye, Suriye, İsrail ve Lübnan'ın ortasında bulunur.Bugünkü Adını Alması
1976'da Kıbrıs Federe Devleti kurulmuş, 1983'te Kıbrıs Federe Devleti self-determinasyon hakkını kullanarak oy birliğiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni ilan etmiştir.


Kktc Haberleri

Londra’dan 18 Türk’ün cenazesi 2 ay sonra son yolculuklarına uğurlandı

Londra’dan 18 Türk’ün cenazesi 2 ay sonra son yolculuklarına uğurlandı

Korona salgını sırasında İngiltere’de hayatını kaybeden 18 Kıbrıslı Türk, son yolculukları için anavatanları olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) cenaze sahipleri ve yakınlarının katılımıyla gözyaşları arasında uğurlandı. 17 Nisan gecesi vefat eden 26 yaşındaki Sonya Kaygan’ın tabutu Türk ve KKTC bayrağına sarıldı.

5.06.2020Avrupa
KKTC’de ‘Rum kapıları artık açılsın’ eylemi

KKTC’de ‘Rum kapıları artık açılsın’ eylemi

Kıbrıs Rum kesiminde günübirlik çalışan Kıbrıslı Türkler, sınır kapılarının açılması için ikinci kez eylem düzenledi.

5.06.2020Dünya
Netkent Üniversitesinden 1 milyon yazılımcı hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Üniversitesi'nden "1 milyon yazılımcı" hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi,Türkiye'nin "1 milyon yazılımcı" yetiştirilmesi hedefine katkı sağlamak için 2020-2021 güz döneminden başlamak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 4 yıl süreyle karşılıksız yazılım mühendisliği bursu verecek.

4.06.2020Gündem
Meral Kaplan kimdir, eşi kim

Meral Kaplan kimdir, eşi kim?

Ekran projeleriyle tanınan ancak bir süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Meral Kaplan, sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Yakın arkadaşı Seçkin Piriler ile yaptığı kavgayla uzun bir süre magazin sayfalarına konu olmuştu. Peki, Meral Kaplan kimdir, eşi kim?

4.06.2020Magazin
Güney Kıbrıs’ta bulunan Köprülü Camisi’ne çirkin saldırı

Güney Kıbrıs’ta bulunan Köprülü Camisi’ne çirkin saldırı

GÜNEY Kıbrıs'ta Limasol şehrinde bulunan Köprülü Camisi'ne 3 adet molotofkokteyli atıldı. Caminin girişine atılan molotofkokteylleri erken fark edilerek söndürüldü.

1.06.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
Son dakika haberi: 65 yaş üstü için kritik tarih: 15 Haziran...

Son dakika haberi: 65 yaş üstü için kritik tarih: 15 Haziran...

En riskli grup sayılan ve sayıları 7.5 milyona ulaşan 65 yaş üstüyle ilgili kısıtlamanın haziran ayının ortasında ya da sonunda kalkması bekleniyor.

30.05.2020Gündem
18 yaş altına izin çıktı: Aileyle tatil ve otelde deniz serbest

18 yaş altına izin çıktı: Aileyle tatil ve otelde deniz serbest

Normalleşme takviminde 1 Haziran’dan itibaren önemli adımlar atıldı. Buna göre 18 yaş altındaki genç ve çocuklar, 1 Haziran itibarıyla aileleriyle yolculuk yapabilecek, tatile gidebilecek, kaldıkları otel alanı ev sayılacak. Ancak yazlıkta da olsa 18 yaş altına sokak yasağı devam edecek.

30.05.2020Gündem
Rumlardan kampanya: ‘Virüs kapan turiste tedavi bedava’

Rumlardan kampanya: ‘Virüs kapan turiste tedavi bedava’

Kıbrıs Rum yönetimi, haziranda açmayı planladığı turizm sektörüne yönelik, ‘Tatile gel, virüs kaparsan tedavi bedava’ kampanyası başlattı.

29.05.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 31 Mayıs Pazar  gününden itibaren terhisleri başlatacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: 31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız

Milli Savunma Bakanı Akar başkanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile bakan yardımcılarının katılımıyla haftalık video konferans toplantısı yapıldı. Ordu komutanları, Muharip Hava Kuvveti Komutanı ve Donanma Komutanı'nın yanı sıra Afganistan'daki Türk Görev Kuvveti Komutanı, NATO Karargahı'ndaki Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı, KKTC'deki Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı'nın da katıldığı toplantıda Bakan Akar, gelişmeler ve sahadaki son duruma ilişkin bilgi aldı, talimatlar verdi. Savunma ve güvenlik konularının yanı sıra korona virüs ile mücadelede alınan tedbirlerin de ele alındığı toplantıdaki talimatlarının ardından değerlendirmelerde bulunan Akar, korona virüs ile mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ve Sağlık Bakanlığının koordinasyonunda önemli, başarılı çalışmaların yapıldığını söyledi.

28.05.2020Haber
Son dakika… Bakan Akar duyurdu İşte terhislerin başlayacağı tarih…

Son dakika… Bakan Akar duyurdu! İşte terhislerin başlayacağı tarih…

Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı son dakika açıklamasında  "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı. Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı." dedi.

28.05.2020Gündem
KKTC Maliye Bakanından Türkiye’ye mali destek teşekkürü

KKTC Maliye Bakanından Türkiye’ye "mali destek" teşekkürü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında, İktisadi ve Mali İş Birliği Anlaşmasını Demirören Haber Ajansı (DHA) değerlendirdi. Amcaoğlu, Türkiye’nin koronavirüs (Covid-19) sonrasında ekonomik sıkıntılar yaşayan KKTC’ye yaptığı mali desteğe teşekkür ederek, "İyi ki varsın anavatan Türkiyem" dedi.

28.05.2020Ekonomi
2 genç dalga kurbanı

2 genç dalga kurbanı

Kıbrıs bayramda denizde kaybettiği iki gencin yasını tutuyor. Girne’de arkadaşlarıyla denize giden Balıkesirli, üniversite öğrencisi Gözde Nur Binbir dalgalar arasında boğularak can verdi. Yardımına koşan arkadaşı Mehmet Ceyhan’ın cansız bedeni ise 4 gün sonra bulundu.

28.05.2020Gündem
4 gün sonra bir acı haber daha

4 gün sonra bir acı haber daha!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) girdiği denizde 23 Mayıs'ta kaybolan Mehmet Ceyhan'ın cansız bedeni 4 gün sonra sahilden 500 metre açıkta bulundu. 2 gün önce de Gözde Nur Binbir'in cansız bedenine ulaşılmıştı.

27.05.2020Gündem
KKTC’ye 2.2 milyar liralık destek

KKTC’ye 2.2 milyar liralık destek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin KKTC’ye aktardığı 2 milyar 288 milyon liranın, koronavirüs salgınının ekonomide açtığı yaraların hızla iyileştirilmesine destek vereceğini söyledi.

27.05.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye KKTCnin yanında olmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye KKTC'nin yanında olmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında imzalanan '2020 İktisadi Ve Mali İş Birliği Anlaşması'na ilişkin, "Anlaşma, salgının ekonomide açtığı yaraların hızla iyileştirilmesine destek verecek şekilde, güçlü bir gelecek projeksiyonu ile tasarlanmıştır. Anlaşma ile 2 milyar 288 milyon 976 bin lira tutarındaki mali kaynağı hibe ve kredi şeklinde aktarıyoruz" dedi.

26.05.2020Gündem
Çavuşoğlunun açıklaması Rum Yönetimini endişelendirdi

Çavuşoğlu'nun açıklaması Rum Yönetimi'ni endişelendirdi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Rum tarafı KKTC’nin tavsiyelerini, tekliflerini dikkate alsaydı, paylaşmayı öğrenseydi bu gerginlikler olmazdı" açıklamaları Güney Kıbrıs'ta gündem oldu.

25.05.2020Dünya
RTÜKten yurt dışı görevlendirmelerindeki harcırahlara ilişkin açıklama

RTÜK'ten yurt dışı görevlendirmelerindeki harcırahlara ilişkin açıklama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), yurt dışında görevlendirilen üye ve üst kurul uzmanlarına harcırah kanununda belirlenen makam derecelerine göre harcırah ödemesinin yapıldığı, miktarın da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilen yürürlükteki kanunla belirlendiği bildirildi.

25.05.2020Gündem
KKTCde 2 genç boğuldu, biri kayıp Bayramda üniversiteli Gözdeden acı haber geldi

KKTC'de 2 genç boğuldu, biri kayıp! Bayramda üniversiteli Gözde'den acı haber geldi

KKTC’nin Girne kentinde 2 farklı bölgede 2 genç denizde boğuldu, biri ise kayboldu. Arkadaşlarıyla denize yüzmeye giden ve cansız bedenine ulaşılan Balıkesirli Gözde Nur Binbir üniversite öğrencisiydi, salgın nedeniyle Ada’da kalmıştı.

24.05.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz

Bakan Çavuşoğlu: "Hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(Turizm alanındaki görüşmeler) Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık." dedi.

23.05.2020Gündem
KKTC Turizm Bakanı Üstelden tatil planı yapacaklara çağrı

KKTC Turizm Bakanı Üstel'den tatil planı yapacaklara çağrı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs olarak koronavirüsü (Covid-19) yendiklerini belirterek, "Türkiye’de yurtdışında tatil yapmak isteyenleri Kuzey Kıbrıs’a bekliyorum" çağrısı yaptı.

23.05.2020Ekonomi
KKTCden getirilip karantinaya alınan 288 kişi, evlerine gönderildi

KKTC'den getirilip karantinaya alınan 288 kişi, evlerine gönderildi

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden getirilerek karantinaya alınan 288 Türk vatandaşı, evlerine gönderildi. Soysal mesafe kuralına uymadıkları görülen vatandaşlardan bazılarının maske takmaması dikkat çekti.

22.05.2020Gündem
KKTCde yangın erken uyarı sistemi skandalı 8 milyon TLye kurulmuştu

KKTC'de 'yangın erken uyarı sistemi' skandalı! 8 milyon TL'ye kurulmuştu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) geçtiğimiz pazar günü çıkan yangınlar yaklaşık 8 milyon TL harcanarak kurulan 'yangın erken uyarı sistemi'nin neden devreye girmediği sorusunu gündeme getirdi. Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, “Bilgisayarın ‘mouse’unu kullanacak eleman olmadığı için sistem çalışamaz hale geldi" dedi.

21.05.2020Dünya
KKTC, yanlışlıkla yaptığı başvurusunu onaylamıştı, Valilikten iznini aldı

KKTC, yanlışlıkla yaptığı başvurusunu onaylamıştı, Valilikten iznini aldı

SİVAS'ta, Ramazan Bayramı’nda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması yasağı sırasında, kümes hayvanlarına bakmak için yanlışlıkla Türkiye yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanlığı'nın sitesine başvuru yaparak onay alan Mehmet Bülent Özçelik (50), Türkiye ve KKTC basınında günün konusu oldu. Olayı hoş bir anı olarak hatırlayacağın söyleyen Özçelik, hayvanların bakımı için gerekli izni Sivas Valiliği'nden aldı.

21.05.2020Gündem
KKTCde restoran, kafe ve berberler açıldı

KKTC'de restoran, kafe ve berberler açıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hizmetlerine ara veren restoran, kafe ve pastaneler bugün yeniden açıldı.

20.05.2020Dünya
Yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığına yaptığı izin başvurusu onaylandı

Yanlışlıkla KKTC İçişleri Bakanlığı'na yaptığı izin başvurusu onaylandı

Sivas'ta yaşayan Mehmet Bülent Özçelik (50), Ramazan Bayramı’nda uygulanacak sokağa çıkma yasağı sırasında kümes hayvanlarına bakmak için izin almak istedi. Yanlışlıkla Türkiye yerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri Bakanlığı'nın sitesine başvuru yaptı. KKTC İçişleri Bakanlığı ise talebi onayladı.

20.05.2020Gündem
Tepe Servis hijyen planlarıyla normalleşme sürecine hazır

Tepe Servis hijyen planlarıyla normalleşme sürecine hazır!

Tepe Servis Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı: “Yıllardır edindiğimiz tecrübeden yola çıkarak AVM’lerin risk oluşturabilecek alanlarını belirledik, buralardaki iş yapış şekillerimizi yeniden ele aldık” dedi.

Kılıçdaroğlu 19 Mayıs’ta gençlerle buluştu: Ayrışmayı bırakıp  beraber olalım

Kılıçdaroğlu 19 Mayıs’ta gençlerle buluştu: 'Ayrışmayı bırakıp beraber olalım'

81 ilden ve KKTC’den gençlerle videokonferansta bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kimliklerimiz, inançlarımız farklı olabilir. Onu da zenginlik olarak görmeliyiz” dedi.

20.05.2020Gündem
KKTCdeki yangın dehşetinde çileden çıkaran savunma

KKTC'deki yangın dehşetinde çileden çıkaran savunma!

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) önceki gün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınla ilgili gözaltına alınan Yusuf. S'nin ilk ifadesine Demirören Haber Ajansı (DHA) ulaştı. Bir şirkette elektrik teknisyeni olarak çalışan Yusuf S.polise verdiği ifadesinde "Herhangi bir amacım yoktu, şeytana uydum." dedi.

19.05.2020Dünya
Sağlık turizmine yeni kurallar

Sağlık turizmine yeni kurallar

Sağlık turizmi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alan Türkiye, koronavirüsle birlikte sağlık turizmi için yeni tedbirleri devreye alıyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı önlemlere göre gelenlerden 48 saat önce yapılmış PCR testi istenecek. Karayolu ile sınıra gelenlerin araçları yurda alınmayacak. Yolcular aynı anda yemek yiyemeyecek. Transfer aracının penceresi hep kapalı tutulacak.

19.05.2020Ekonomi
Son dakika KKTCde otellerin açılma tarihi belli oldu

Son dakika! KKTC'de otellerin açılma tarihi belli oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bakanlar Kurulu, koronavirüs (Kovid-19) ile yeni kararlar aldı. Buna göre; ibadethanelere uygulanan yasağın 24 Mayıs'ta kaldırılacağı, otellerin ise 1 Haziran'dan itibaren hizmete açılacağı belirtildi.

18.05.2020Gündem
KKTC’de çıkan yangınlarla ilgili bir kişi gözaltına alındı

KKTC’de çıkan yangınlarla ilgili bir kişi gözaltına alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınlar kontrol altına alındı. Çıkan yangınlarla ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

18.05.2020Dünya
Türkiyeden helikopter gelmese okul kül olacaktı

'Türkiye'den helikopter gelmese okul kül olacaktı'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) dün meydana gelen orman yangınında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü (ODTÜ Kuzey Kıbrıs) Türkiye'den yangına müdahale için giden helikopterlerin zamanında müdahalesiyle felaketin eşiğinden döndü. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Genel Sekreter ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Cumali Sabah

18.05.2020Dünya
KKTCdeki yangın kontrol altına alındı... 800 yıllık ağaçlar yandı

KKTC'deki yangın kontrol altına alındı... 800 yıllık ağaçlar yandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dün Tepebaşı bölgesi ile Kormacit köyü ve Kalkanlı yerleşim bölgesi yakınında çıkan yangınlar kontrol altına alındı.KKTC Polisi tarafından yangınla ilgili yapılan açıklamada, “Yangın kontrol altında" derken, KKTC Orman Tarım ve Orman Bakanı Dursun Oğuz, "Türkiye helikopter göndermeseydi felaket daha da büyüyecekti" dedi.

18.05.2020Dünya
KKTCdeki yangın ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsüne sıçradı

KKTC'deki yangın ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsüne sıçradı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kalkanlı Kampüsü'ne (ODTÜ Kuzey Kıbrıs) de sıçradı. Okulda bulunan öğrenciler, tahliye edilirken, bölgedeki itfaiyeler yangına müdahale ediyor.

17.05.2020Haber
KKTC’de korkutan yangın ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KKTC’de korkutan yangın! ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Türkiye, iki yangın söndürme helikopterini KKTC'ye gönderdi.

17.05.2020Dünya
KKTC’de korkutan yangın ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KKTC’de korkutan yangın! ODTÜ kampüsüne de sıçradı…

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Tepebaşı bölgesinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Türkiye, iki yangın söndürme helikopterini KKTC'ye gönderdi.

17.05.2020Dünya
Türkiye’den AB’ye doğu Akdeniz tepkisi

Türkiye’den AB’ye doğu Akdeniz tepkisi

Türkiye, Avrupa Birliği dışişleri bakanlarının doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinden ötürü Ankara’yı kınayan açıklamasına sert tepki gösterdi.

17.05.2020Dünya
KKTCnin son corona virüs hastası yaşadıklarını DHAya anlattı

KKTC'nin son corona virüs hastası yaşadıklarını DHA'ya anlattı

Bir aydır corona virüs vakası olmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) korona virüs (Covid-19) tedavisi gören son hasta Zekai Gece, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. Virüs ile 30 gün mücadele verdiğini açıklayan Gece, " Ateş veya baş ağrısı hissetmedim. Ciddi kas ağrılarım oldu. Moral olarak çok kötü süreçler yaşadım" dedi.

16.05.2020Dünya
KKTC’nin son koronavirüs hastası Zekai Gece, yaşadıklarını DHA’ya anlattı

KKTC’nin son koronavirüs hastası Zekai Gece, yaşadıklarını DHA’ya anlattı

Bir aydır corona virüs vakası olmayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) korona virüs (Covid-19) tedavisi gören son hasta Zekai Gece, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. Virüs ile 30 gün mücadele verdiğini açıklayan Gece, " Ateş veya baş ağrısı hissetmedim. Ciddi kas ağrılarım oldu. Moral olarak çok kötü süreçler yaşadım" dedi.

16.05.2020Haber
Son dakika haberi... Rum yönetiminin akılalmaz Türkiye oyunu: Uçağı haber vermeden...

Son dakika haberi... Rum yönetiminin akılalmaz Türkiye oyunu: Uçağı haber vermeden...

Doğu Akdeniz’de geçen hafta Türkiye’yi kınayan bir bildiriye ortak olan Kıbrıs Rum yönetimi bu kez de Çin’den satın aldığı tıbbi malzemeyi taşıyan uçağı kapalı olduğu halde son anda haber vererek Türkiye hava sahasından geçirmek istedi. Ankara talebi reddedince de ‘Türkler insani yardımı engelliyor’ diye propaganda yaptı. Türk Dışişleri, Rumların bu tavrına ‘siyasi suiistimal’ diyerek tepki gösterdi.

16.05.2020Dünya
Sözcü Aksoydan, AB Dışişleri Bakanlarına Doğu Akdeniz tepkisi

Sözcü Aksoy'dan, AB Dışişleri Bakanlarına 'Doğu Akdeniz' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanlarının Doğu Akdeniz'le ilgili ortak açıklamasına tepki göstererek, "Bu anlayışın, bölgesel barış ve istikrara katkı yapma şansı bulunmamaktadır" dedi.

15.05.2020Gündem
KKTCden getirilen 173 tarım işçisi, Adıyamanda karantinaya alındı

KKTC'den getirilen 173 tarım işçisi, Adıyaman'da karantinaya alındı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) Adıyaman'a getirilen 173 tarım işçisi, karantinaya alındı.

15.05.2020Gündem
Forex vurgunu baskın yedi

Forex vurgunu baskın yedi

KKTC polisi, Hürriyet’in dün gündeme getirdiği izinsiz forex işlemlerine ilişkin harekete geçti. Polis, milyonlarca doların aktarıldığı adreslerden biri olan One Click Trade şirketine dün baskın yaptı.

15.05.2020Ekonomi
KKTC turizme hazır: Otellerde koronavirüs önlemleri açıklandı

KKTC turizme hazır: Otellerde koronavirüs önlemleri açıklandı

Koronavirüs salgını nedeniyle gelen seyahat kısıtlamaları turizm sektörenü de etkiliyor. Doğu Akdeniz’in turizm cenneti KKTC’de koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan oteller yeni döneme yönelik hazırlıklara başladı. Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ile Casino İşletmecileri Birliği yeni dönem eylem planını açıkladı. Bu eylem planına göre; Ada’ya gelecek bir misafir için havaalanından otelin odasına kadar izlenecek süreçler belirlendi.

14.05.2020Seyahat
18 Kıbrıs Türkünün naaşı İngiltere’de kaldı

18 Kıbrıs Türkü'nün naaşı İngiltere’de kaldı

İNGİLTERE'de koronavirüs salgını dışında vefat eden 18 Kıbrıslı Türkün naaşlarının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) getirilmemesi krize neden oldu.

13.05.2020Dünya
KKTC Başbakanı Tatardan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesuse mektup

KKTC Başbakanı Tatar'dan DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus'e mektup

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'a mektup göndererek, KKTC'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesindeki başarıyı anlattı.

12.05.2020Dünya
Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik: Millet İttifakı kimlerden oluşuyor söylesinler

Son dakika haberler... AK Parti Sözcüsü Çelik: Millet İttifakı kimlerden oluşuyor söylesinler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. HDP ile İYİ Parti arasındaki tartışmaya değinen Çelik, "Millet İttifakı kimlerden oluşuyor? Açık şekilde söyleyecekler. Burada mahcubiyetle karışık bir gizlilik söz konusu." ifadelerini kullandı. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Çelik, "Herhangi bir şekilde oradaki misyonlarımız, insanımız hedef olursa Hafter güçlerini, darbeci güçleri bundan sonra meşru hedef kabul edeceğimizi açık şekilde söylüyoruz" dedi.

12.05.2020Gündem
KKTC Enerji Bakanı’ndan Rum Kesimine Doğu Akdeniz göndermesi: Yedirmeyiz

KKTC Enerji Bakanı’ndan Rum Kesimi'ne Doğu Akdeniz göndermesi: Yedirmeyiz

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy Mısır, Yunanistan, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri(BAE) ve Rumların Doğu Akdeniz'le ilgili yaptığı ortak açıklamaya sert tepki gösterdi. Taçoy, "Soru nettir, Kıbrıs Rum yönetimi gerginlikten başka faydası olmayan devletleri bölgeye yığmaya çalışarak ne amaçlamaktadır? Doğu Akdeniz'de istediğiniz gibi cirit atamazsınız. Yedirmeyiz" dedi.

12.05.2020Dünya

Yazar Sonuçları

FETÖ tasfiye mi ediliyor, tasfiye mi ediyor?

"Alo İhbar” isimli internet sitesi yaşı 35-40’ın altında olanlar için hiçbir şey ifade etmeyecektir.

15.05.2020