EKSTRA
MENÜ

Kktc

Kktc ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kktc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.182 Kktc haberi bulunmuştur.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ya da Kuzey Kıbrıs, Kıbrı Adası'nın kuzey kısmında yer alan devlettir. 1983 yılında bağımszılığını ilan etmiştir. Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmaz. Başkenti Lefkoşa'dır. Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) gibi ulusal kuruluşlar tarafından adanın güney ksımını yöneeten Kıbrıs Rum Yönetimi içerisinde kabul edilmekte, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ise defacto bölge sayılmaktadır. Yunanistan, Türkiye, Suriye, İsrail ve Lübnan'ın ortasında bulunur.



Bugünkü Adını Alması
1976'da Kıbrıs Federe Devleti kurulmuş, 1983'te Kıbrıs Federe Devleti self-determinasyon hakkını kullanarak oy birliğiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni ilan etmiştir.


Kktc Haberleri

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, BM Üst Düzey Yetkilisi Luteu kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, BM Üst Düzey Yetkilisi Lute'u kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs'ta eğer bir anlaşmaya varılacaksa, artık bunun temelinde egemen eşitliğe dayalı, yan yana yaşayan iki eşit devletin iş birliği olacak." dedi.

8.03.2021Haber
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, BM Temsilcisi Luteu kabul etti

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, BM Temsilcisi Lute'u kabul etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs'ta eğer bir anlaşmaya varılacaksa, artık bunun temelinde egemen eşitliğe dayalı, yan yana yaşayan iki eşit devletin iş birliği olacak." dedi.

8.03.2021Dünya
40 kiloluk dev kılıç balığı şaşkına çevirdi

40 kiloluk dev kılıç balığı şaşkına çevirdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yakalanan 40 kiloluk dev kılıç balığı görenleri hayretler içinde bıraktı.

6.03.2021Haber
40 kiloluk dev kılıç balığını görenler şaştı kaldı

40 kiloluk dev kılıç balığını görenler şaştı kaldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yakalanan 40 kiloluk dev kılıç balığı görenleri hayretler içinde bıraktı.

6.03.2021Gündem
AB, BM zirvesine katılmak istedi Tatar reddetti

AB, BM zirvesine katılmak istedi Tatar reddetti

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Yüksek Komiseri Josep Borrell, BM’nin Nisan ayındaki garantör ülkelerin de katılacağı gayri resmi Kıbrıs zirvesi öncesinde dün Lefkoşa’da Türk ve Rum liderlerle biraraya geldi.

6.03.2021Dünya
Bakan Pekcan: Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret Türk lirası ile olmalı

Bakan Pekcan: Türkiye ile KKTC arasındaki ticaret Türk lirası ile olmalı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasındaki ticaretin Türk lirası ile yapılması gerektiğini ifade etti.

5.03.2021Ekonomi
Türkiyeden KKTCye 765 kişilik cezaevi projesinde sona doğru

Türkiye'den KKTC'ye 765 kişilik cezaevi projesinde sona doğru

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında yapılan protokol ile başkent Lefkoşa'ya bağlı Minareliköy’e inşa edilen 765 kişilik yeni cezaevinde sona gelindi.

5.03.2021Gündem
KKTC’de Türk askerine Rumlardan engel

KKTC’de Türk askerine Rumlardan engel

Kıbrıs Rum Yönetimi, KKTC ile kara bağlantısı olmayan Erenköy’deki Türk askerine rutin ikmali engelledi. KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, “Anlaşmalara uyun, yoksa karşılık veririz” diye uyardı.

5.03.2021Dünya
Türkiyeden KKTCye 20 bin doz aşı daha...

Türkiye'den KKTC'ye 20 bin doz aşı daha...

Türkiye, koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 20 bin doz Sinovac aşısı daha ulaştırdı.

4.03.2021Gündem
KKTC için ortak ses

KKTC için ortak ses

Türkiye 2021 yılı içinde KKTC’ye 3.25 milyar lira yardımda bulunacak.

4.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop ile KKTC Başbakanı Saner bir araya geldi

TBMM Başkanı Şentop ile KKTC Başbakanı Saner bir araya geldi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "50 seneden fazla bir süredir müzakere edilen federasyon modelinin, Rum tarafının 'Ada'nın tek sahibi benim' zihniyeti nedeniyle Kıbrıs meselesini bir çözüme kavuşturamadığı ortadadır. Ada'da iki ayrı halk, iki ayrı demokrasi düzeni ve iki ayrı devlet mevcuttur. Çözüm ancak bu gerçekleri esas alan bir yaklaşımla mümkündür." dedi.

3.03.2021Dünya
MSÜ geç başvuruları başladı İşte geç başvuru ücreti ve ödenecek bankalar

MSÜ geç başvuruları başladı! İşte geç başvuru ücreti ve ödenecek bankalar

MSÜ sınavı için geç başvurular bugün yapılabilecek. ÖSYM, 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı geç başvurularının bugün yapılabileceğini duyurdu. İşte, geç başvuru ücreti ve ödenecek bankalar...

3.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm dünyaya ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Tüm dünyaya ilan ediyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersan Saner ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Adada siyasi eşitlik sağlanana kadar hak ve adalet sürecini yürüteceğiz. Bir kez daha Sayın Saner'le birlikte tüm dünyaya ilan ediyoruz" açıklamasında bulundu.

3.03.2021Ekonomi
Harita skandalı İsrail ve ABD, Gökçeada ve Bozcaada’yı Yunan toprağı gösterdi

Harita skandalı! İsrail ve ABD, Gökçeada ve Bozcaada’yı Yunan toprağı gösterdi

ABD’nin İsrail Maslahatgüzarı Shrier, İsrailli Bakan Steinitz ile çekilmiş bir fotoğrafını yayınladı. Fotoğrafta görülen haritada Gökçeada ve Bozcada’nın Türk değil Yunan toprağıymış gibi gösterilmesi dikkat çekti. İsrail Enerji Bakanlığı’ndaki bu harita sosyal medyada büyük tepki çekti.

3.03.2021Dünya
YKS başvuruları ne zaman bitiyor 2021 YKS başvuru ücreti için son tarih yaklaşıyor

YKS başvuruları ne zaman bitiyor? 2021 YKS başvuru ücreti için son tarih yaklaşıyor!

YKS başvurularında son tarih, adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından üniversiteye giriş kapsamında TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturum halinde organize edilecek olan söz konusu 2021 YKS sınavında, adaylar başvurularını T.C kimlik numaraları ile beraber AİS ekranı üzerinden yapacaklar. Her bir oturum için 90 TL olarak belirlenen YKS sınav ücreti, üniversite sınavı kılavuzunda yer alan bankalara yatırılacak. İşte, başvurular için son tarih ve 2021 YKS başvuru ücreti ile ilgili bilgiler.

2.03.2021Gündem
KKTCde 41 yeni koronavirüs vakası tespit edildi

KKTC'de 41 yeni koronavirüs vakası tespit edildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanlığı, ülkede son 24 saatte 41 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görüldüğünü ve toplam vaka sayısının 3 bin 457'ye yükseldiğini duyurdu.

1.03.2021Gündem
Tatar, Erdoğan’ın doğum gününü kutladı, Kıbrıs desteği aldı

Tatar, Erdoğan’ın doğum gününü kutladı, Kıbrıs desteği aldı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak doğum gününü kutladı ve Kıbrıs müzakerelerinde iki devletli çözüm konusunda Türkiye’nin bir kez daha desteğini aldı.

27.02.2021Dünya
Rumlar turistlere KKTC yasağı koydu

Rumlar turistlere KKTC yasağı koydu

BM’nin Kıbrıs sorununa çözüm arayışı sürerken, Rum yönetimi KKTC’ye düşmanca hareketlerini sürdürüyor.

26.02.2021Dünya
KKTCdeki Salamis harabelerine ait mermerler Rum Kesiminde online üzerinden satışa çıkarıldı

KKTC'deki Salamis harabelerine ait mermerler Rum Kesimi'nde online üzerinden satışa çıkarıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) topraklarında bulunan Gazimağusa kentindeki Salamis Harabeleri'ne ait mermer parçaları Rum Kesimi'nde internette açık arttırma usulüyle satışa çıkarıldı. Interpol’un bilgilendirilmesinin ardından söz konusu parçanın satışının internet sitesinden kaldırıldığı öğrenildi.

25.02.2021Dünya
Kılıçdaroğluna Berat Albayrak eleştirisi Gayriahlaki dedi ve çok sert çıktı

Kılıçdaroğlu'na Berat Albayrak eleştirisi! 'Gayriahlaki' dedi ve çok sert çıktı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken açıklamalarda bulundu. Çelik, Kılıçdaroğlu'na Berat Albayrak sözleriyle ilgili tepki göstererek, "Maalesef aile değerleri üzerinden siyaset yapmaya devam ediyorlar. Sayın Albayrak'tan bahsederken sürekli aile ilişkilerini hedef alan bir yaklaşım içerisine girmeniz ahlaki değil. Siyasi pozisyonları gereği muhalefet tabii ki eleştirecek. Ama siz bunu aile ilişkileri üzerinden sürdürmeye devam ettiğiniz zaman gayriahlaki bir iş yapıyorsunuz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Çelik, Ege'de Türk araştırma gemisini taciz eden Yunan F-16'larının yaptıklarını provakasyon olduğunu belirterek, "Hak ve menfaatlerimizi koruyacak güce sahibiz, her şeyi göze alabilecek kararlılığa da sahibiz" dedi.

23.02.2021Gündem
Son dakika... Yunan savaş uçaklarından Türk gemisine taciz

Son dakika... Yunan savaş uçaklarından Türk gemisine taciz

Yunanistan Hava Kuvvetlerine ait 4 F-16, kuzey Ege'nin uluslararası sularında hidrografik alanda bilimsel ve teknik araştırmalar yapan TCG Çeşme gemisini taciz etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar "Yunanistan'ın bu hareketine karşılık verildi" açıklamasında bulundu. Öte yandan, CNN TÜRK canlı yayınına konuşan Cem Gürdeniz, "Birileri Atina’ya bunu sufle ediyor. Araştırma yapan geminin böyle saçma sapan, boyundan büyük bir güç gösterisiyle taciz edilmesini başka şekilde ifade edemem." derken "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de oldu bitti ile Doğu Akdeniz'den KKTC'den geri çekilmesi, elinin zayıf düşmesi için her şeyi yapacaklardır.” değerlendirmesinde bulundu. Abdullah Ağar da 'Türkiye'nin dikkat etmesi lazım. Tekrar yapabilirler' ifadelerini kullandı.

23.02.2021Gündem
YKS başvuru ücreti nasıl yatırılır YKS para yatırma işlemi devam ediyor

YKS başvuru ücreti nasıl yatırılır? YKS para yatırma işlemi devam ediyor

YKS başvuruları 4 Şubat tarihinden itibaren yapılabiliyor. Üniversite sınavına giren adayların başvurularını 2 Mart’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Ücret ödeme için ise son gün 3 Mart olarak açıklandı. YKS başvuru ücreti yayımlanan kılavuz ile belli oldu. Adayların her bir oturum için 90 TL yatırmaları gerekiyor. İşte YKS para yatırma işlemi hakkında detaylar

23.02.2021Gündem
Göklerde 300 bin saat Milli SİHA Bayraktar TB2den havacılık tarihinde rekor

Göklerde 300 bin saat! Milli SİHA Bayraktar TB2'den havacılık tarihinde rekor

Türkiye’nin ilk yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, 300 bin saatlik uçuşunu tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

22.02.2021Ekonomi
Milli SİHA Bayraktar TB2 300 bin uçuş saatini tamamladı

Milli SİHA Bayraktar TB2 300 bin uçuş saatini tamamladı

Türkiye’nin ilk yerli ve milli SİHA’sı Bayraktar TB2, 300 bin saatlik uçuşunu tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.

22.02.2021Haber
KKTC’de COVID-19 krizi Sağlık Bakanı gitti hükümet karıştı

KKTC’de COVID-19 krizi! Sağlık Bakanı gitti hükümet karıştı

KKTC’yi karıştıran bakanlık değişimi bir süredir kulislerde konuşuluyordu. Başbakan Ersan Saner önceki gün Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın kabine değişimini onaylamasının ardından Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin görevden alındığını açıkladı. KKTC kamuoyunda pandemi yönetimine dair kararlarıyla eleştirilen, ancak iktidardaki Ulusal Birlik Partisi (UBP) içinde önemli bir desteği de bulunan Pilli ise, Başbakan Saner’e savaş açtı.

22.02.2021Dünya
‘Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’ 40. yaşında minik ressamlarını bekiyor

‘Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’ 40. yaşında minik ressamlarını bekiyor!

Bu yıl 40. yaşına giren ve 1981 yılından bu yana kesintisiz düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Almanya’da yaşayan Türk çocuklardan büyük bir katılım bekliyor.

21.02.2021Avrupa
Yunan-Rum dostu senatör: İki devletli çözüm olmaz

Yunan-Rum dostu senatör: İki devletli çözüm olmaz

Türkiye karşıtı görüş ve icraaatıyla bilinen ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu’nun yeni Başkanı Robert (Rob) Menendez, Kıbrıs’ta iki ayrı devlet çözümünün kabul edilemez olduğunu öne sürerek, Birleşmiş Milletler (BM) ve garantörlerin (Yunanistan ve İngiltere’yi kastediyor) bu çözüm formülünün müzakere zemini oluşturmasına izin vermeyeceklerine inandığını söyledi.

21.02.2021Dünya
KKTCde sürpriz kabine değişikliği

KKTC'de sürpriz kabine değişikliği

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' nde (KKTC) sürpriz kabine değişikliği yaşandı. KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli'nin yerine diş hekimi olan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel atandı. 3 Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun kızı Resmiye Canaltay'ın ise Bayındırlık Bakanı olarak kabineye girdiği ifade edildi.

20.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatarla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'la telefonda bir görüşme yaptı.

18.02.2021Gündem
YKS ücreti nasıl yatırılır YKS 2021 başvuru ücreti ödeme detayları

YKS ücreti nasıl yatırılır? YKS 2021 başvuru ücreti ödeme detayları

YKS başvuruları 4 Şubat’ta başladı. Adaylar işlemlerini 2 Mart tarihine kadar yapabilecekler. Ücret ödeme için son gün 3 Mart olarak açıklandı. YKS başvuru ücretinin ne kadar olduğu ve ödeme işleminin nasıl yapılacağı da yayımlanan kılavuz içerisinde belli oldu. Üniversite sınavına girecek olan adaylar her bir oturum için 90,00 TL yatıracaklar.

18.02.2021Gündem
KKTCye mevsimin ilk karı yağdı

KKTC'ye mevsimin ilk karı yağdı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) hava sıcaklığının 12 derece birden düşmesi nedeniyle dün gece Alevkayası, Görneç’in yüksek tepeleri, Balalan ve Beşparmaklar Dağları’nın geneline mevsimin ilk karı yağdı.

17.02.2021Dünya
KKTCde Kovid-19 aşılama programı aralıksız devam ediyor

KKTC'de Kovid-19 aşılama programı aralıksız devam ediyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yeni tip koronavirüse karşı 15 Ocak 2021'de başlatılan aşılama programı kesintisiz sürüyor.

16.02.2021Dünya
KKTC’den başsağlığı ve PKK’ya lanet

KKTC’den başsağlığı ve PKK’ya lanet

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşı için başsağlığı mesajı yayımladı.

16.02.2021Dünya
ABD katile silah taşıyor

ABD katile silah taşıyor!

ABD askeri konvoyu Suriye’deki PKK/PYD bölgesine silah taşırken görüntülendi. Suriye resmi haber ajansı da iki Amerikan askeri helikopterinin El Şeddadi üssüne inip 25 civarında ABD askeri aldığını ve Irak sınırına doğru yöneldiğini kaydetti.

16.02.2021Dünya
KKTCde teröre lanet yağdı

KKTC'de teröre lanet yağdı

Kuzey Irak'ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından 13 vatandaşın şehit edilmesine ilişkin KKTC'den sert tepki geldi. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, "Bu vahşeti gerçekleştiren hain terör örgütü ve destekçilerini şahsım ve ülkem adına kınıyorum" dedi

14.02.2021Dünya
KKTCde son 24 saatte 40 yeni koronavirüs vakası kaydedildi

KKTC'de son 24 saatte 40 yeni koronavirüs vakası kaydedildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede son 24 saatte 40 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının görüldüğünü bildirdi.

12.02.2021Dünya
KKTC’de Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakan Saner, ikinci doz aşılarını oldu

KKTC’de Cumhurbaşkanı Tatar ve Başbakan Saner, ikinci doz aşılarını oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Hamza Ersan Saner’e ikinci doz Covid-19 aşıları uygulandı.

12.02.2021Dünya
KKTC’de firari Rus avı

KKTC’de firari Rus avı

KKTC’de bir kadını gasptan tutuklu yargılanan eski Rus polis Aleksander Satlaev, pazartesi günü Lefkoşa’da cezaevinden firar etti. Rusya’da seri tecavüz suçundan hüküm giyen Satlaev, adada özel harekât polisi, dron, köpek ve helikopter desteğiyle 4 gün süren aramanın ardından yakalandı.

12.02.2021Dünya
Altun: Kıbrıs Türkleri’nin hak ve hukukunu tüm platformlarda savunacağız

Altun: Kıbrıs Türkleri’nin hak ve hukukunu tüm platformlarda savunacağız

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la yaptıkları KKTC ziyaretinin verimli istişarelere vesile olduğunu belirterek, "Kıbrıs Türkleri’nin hak ve hukukunu tüm uluslararası platformlarda savunacağız" dedi.

11.02.2021Gündem
KKTCde nefes kesen operasyon Firari seri tecavüzcü yakalandı

KKTC'de nefes kesen operasyon! Firari seri tecavüzcü yakalandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) cezaevinden 8 Şubat'ta firar eden seri tecavüzcü Rus eski polis müfettişi Alexander Satlaev, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Polis Özel Harekat birimler tarafından Girne'de bir eve düzenlenen operasyonla yakalandı. Satlaev'in, Girne'de bir kadına güç kullanarak, hırsızlık ve cinsel taciz suçuyla hapse mahkum edildiği belirtilirken, Rusya'da ise 4 kadına tecavüz, 7 kadına ise tecavüze teşebbüs suçundan hapis yattığı bildirildi.

11.02.2021Dünya
İbrahim Kalından S-400 açıklaması Karar bir gecede alınmadı

İbrahim Kalın'dan S-400 açıklaması! 'Karar bir gecede alınmadı'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın, ABD ile ilişkilere ve Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri alımına ilişkin, "S-400 kararı bir gecede alınmadı. Biz bunu ABD'li mevkidaşlarımıza anlattık" dedi.

11.02.2021Gündem
Türkiyeden gönderilen 40 bin doz aşı KKTCde

Türkiye'den gönderilen 40 bin doz aşı KKTC'de

Türkiye, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) Çin kökenli Sinovac aşısından 40 bin doz daha gönderdi.

11.02.2021Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay duyurmuştu Türkiyenin yardımı KKTCye ulaştı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay duyurmuştu! Türkiye'nin yardımı KKTC'ye ulaştı

Türkiye, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) Çin kökenli Sinovac aşısından 40 bin doz daha gönderdi.

11.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: KKTCye 40 bin koronavirüs aşısı daha

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: KKTC'ye 40 bin koronavirüs aşısı daha

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "KKTC'ye bugüne kadar 40 bin doz aşı temin ettik. Bugün inşallah 40 bin ilave aşı daha gönderiyoruz" dedi.

11.02.2021Gündem
Son dakika: Bakan Akardan flaş sözler: Sığınaklarını başlarına yıktık

Son dakika: Bakan Akar'dan flaş sözler: Sığınaklarını başlarına yıktık

Milli Savunma Bakanı Akar, Kars’ta devam eden "Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı"nda açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, "Son istihbarat neticesinde hava kuvvetlerimizin desteğiyle yeni bir operasyon başladı, devam ediyor. Sığınaklarını başlarına yıktık, etkisiz hale getirip bölgenin güvenliğini sağlamak amaç" dedi.

11.02.2021Gündem
Örnek olacak bir anayasa yapalım

Örnek olacak bir anayasa yapalım

Yeni bir anayasa hazırlamak için en uygun zaman olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle bir metin olsun ki Türkiye Cumhuriyeti’nin 150’nci, 200’üncü yılları kutlanırken bu anayasa çalışması tarihi dönüm noktalarından biri olarak gösterilsin, anayasa hukuku literatüründe tüm dünyada örnek gösterilsin, diğer toplumlara da ilham versin” dedi.

11.02.2021Gündem
Fuat Oktay KKTCde... Kıbrıs’ta çözüm iki devletli olacak

Fuat Oktay KKTC'de... Kıbrıs’ta çözüm iki devletli olacak

KKTC ile Türkiye arasındaki 2021 mali protokol ön görüşmelerinde bulunmak üzere Lefkoşa’ya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıs sorununda iki devletli çözüm konusunda kararlı olduklarını söyledi.

11.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kıbrısta iki ayrı devleti konuşabiliriz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kıbrıs'ta iki ayrı devleti konuşabiliriz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Kıbrıs'ta artık iki eşit devlet, iki eşit toplum temelinde iki ayrı devleti konuşabiliriz, bunu müzakere edebiliriz." dedi.

11.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Kıbrıs’ta bir çözüm var mı

DOĞU Akdeniz’de yaşanan enerji krizinin en önemli ayaklarından biri olan Kıbrıs meselesi önümüzdeki günlerde gündemde üst sıralara çıkmaya hazırlanıyor.

26.02.2021

Kod adı ‘Servet’in örgüt abilerinin gözetiminde generalliğe uzanan öyküsü

Kamuoyu günlerdir Serdar Atasoy’u tartışıyor. Atasoy kim? Geçen Temmuz ayının sonuna doğru yapılan Yüksek Askeri Şûra’da kurmay albaylıktan tuğgeneralliğe terfi ettirilen, hemen ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı gibi kritik bir göreve atanan, ancak bu göreve başlatılmayan, kasım ayında TSK ile ilişiği kesilen ve kısa bir süre önce gözaltına alınınca itirafçı olup FETÖ mensubu olduğunu kabul eden şahıs.

11.02.2021