MENÜ

Fransa

Fransa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fransa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 131.780 Fransa haberi bulunmuştur.

Fransa , Fransa Cumhuriyeti, ya da resmî olarak Fransız Cumhuriyeti, anakara toprakları Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan bir ülkedir.

Kıta Fransası, güneyde Akdeniz'den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi'ne, doğuda Ren Nehri'nden batıda Atlas Okyanusu'na kadar yayılan topraklarda yer alır. Fransızlar, ülkelerini topraklarının biçiminden ötürü Altıgen olarak adlandırırlar.

Fransa, yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. Ülkenin başlıca ilke ve ülküleri İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi'nde açıklanmıştır.

Fransa'nın Avrupa kıtasındaki komşuları Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, İspanya, Monako ve Andorra'dır. Akdeniz'de İtalya'ya ait Sardinya adası'ndan sadece 12 km uzaktaki Korsika adası da Fransa'ya aittir. Sahip olduğu denizaşırı illerde de, Fransız Guyanası aracılığıyla Brezilya ve Surinam'a, Saint Martin Adası aracılığıyla da Hollanda Antilleri'ne sınırı vardır. Fransa, Manş Denizi'nde deniz yüzeyinin altından geçen Manş Tüneli'yle Birleşik Krallık'a bağlanmaktadır.

Fransa, 17. yüzyılın ikinci yarısından bu yana dünya genelinde uluslararası ilişkiler alanında önde gelen ülkelerden olmuştur. 18. ve 19. yüzyıllar arasında, Fransa dönemin en büyük sömürge imparatorluklarından birini kurmuştur. Bu dönemlerde Fransa'nın sınırları batı Afrika'dan, güneydoğu Asya'ya kadar uzanmış, etki ettiği bölgelerdeki toplumların kültür ve siyasetlerinde belirgin izler bırakmıştır.

Dünya sıralamasında 6. sırada bulunan nominal gayrisafi yurtiçi hasılası ve 8. sırada yer alan satın alma gücü paritesi ile ileri bir ekonomiye sahiptir ve gelişmiş ülkeler sınıfında yer almaktadır.

İş gezileri için gelenler dâhil, ülkede yirmi dört saatten az kalanlar hariç tutulmak üzere, yıllık olarak ağırladığı yaklaşık 82 milyon turistle Fransa, dünyada en çok ziyaret edilen ülkedir.

Fransa, Avrupa Birliği adlı siyasi ve ekonomik örgütlenmenin kurucu üyelerinden biridir ve birlik üyesi ülkeler içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülke, bunun yanında Birleşmiş Milletler'in de kurucu üyelerinden, Frankofon'un, G8 Zirveleri'nin, Latin Birliği'nin ve NATO'nun da katılımcılarındandır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinden biridir. 360 etkin savaş başlığı ve 59 nükleer santraliyle önemli bir nükleer güçtür.

Fransa Haberleri

En fazla hamsi ihracatı Belçikaya

En fazla hamsi ihracatı Belçika'ya

Türkiye genelinde bu yılın ilk 3 aylık döneminde 20 ülkeye yapılan hamsi ihracatından 2 milyon 490 bin 376 bin dolar gelir elde edilirken, geçen yıl aynı dönemde ise 1 milyon 857 bin 007 dolar gelir elde edilmişti. En fazla hamsi ihracatı 697 Bin 602 dolarla Belçika’ya yapılırken, ikinci sırayı 570 Bin 784 dolarla Fransa aldı.

8.04.2020Ekonomi
Göztepe Portekizli forvet Ederin peşinde Son dakika transfer haberleri

Göztepe Portekizli forvet Eder'in peşinde! Son dakika transfer haberleri

Süper Lig takımlarından Göztepe, Portekiz ve Fransa arasında oynanan EURO 2016 finalinde attığı golle Portekiz'i şampiyonluğa taşıyan Eder'i kadrosuna katmak istiyor.

8.04.2020Futbol
Doya Doya Moda yarışmacısı Berfin Kızılarslan kimdir, kaç yaşında

Doya Doya Moda yarışmacısı Berfin Kızılarslan kimdir, kaç yaşında?

Doya Doya Moda'nın 6 Nisan tarihli bölümünde yarışmaya Berfin Kızılarslan dahil oldu. İddialı duruşuyla dikkatleri üzerine çeken Berfin Kızılarslan, özellikle Gülşah Saraçoğlu’nun takdirini kazandı. Peki, Doya Doya Moda yarışmacısı Berfin Kızılarslan kimdir, kaç yaşında?

8.04.2020Televizyon
Son dakika... Fransadan kritik Corona Virüs açıklaması

Son dakika... Fransa'dan kritik Corona Virüs açıklaması

Fransa Savunma Bakanlığı’ndan kritik Corona Virüs açıklaması geldi.

8.04.2020Dünya
AB, 2019da LNG ithalat rekoru kırdı

AB, 2019'da LNG ithalat rekoru kırdı

AB'nin LNG ithalatı 2019'da bir önceki yıla göre yüzde 75 artarak, 108 milyar metreküpe ulaştı.

8.04.2020Ekonomi
Geç kalanı yaşam cezalandırır

Geç kalanı yaşam cezalandırır

Her şey tamamen kontrolümüzde. Sadece Çin’den gelen bir kişide görüldü (22 Ocak 2020). Çin’den gelen bu şeyi hemen hemen devre dışı bıraktık. (2 Şubat 2020). Nisan ayında sona ereceğe benziyor. Sıcaklar başlayınca mucizevi bir biçimde def olup gidecek. (10 Şubat 2020). 15 vaka var. Birkaç gün içinde bunu sıfıra düşüreceğiz. (26 Şubat 2020).

8.04.2020Avrupa
2. Dünya Savaşından beri yaşanmamıştı

2. Dünya Savaşı'ndan beri yaşanmamıştı

Fransa Merkez Bankası ilk çeyrek GSYİH'nın bir önceki çeyreğe göre yüzde 6 daralacağını tahmin ediyor. Bu da 1968 yılın ikinci çeyreğindeki düşüşten yüksek bir rekor ve İkinci Dünya Savaşı'ndan beri olan en büyük ekonomik daralması anlamına geliyor.

8.04.2020Ekonomi
Küresel piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve alınan tedbirlere ilişkin haber akışı ile dalgalı bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları takip edilecek.

8.04.2020Ekonomi
Dünya geneli koronavirüs bilançosu Ölüm haberleri gelmeye devam ediyor

Dünya geneli koronavirüs bilançosu! Ölüm haberleri gelmeye devam ediyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 82 bin 145’e, virüs bulaşan hasta sayısı ise 1 milyon 431 bin 375’e yükselirken; 301 bin 417 kişi de tedavi edildi. Bu verilere göre son 24 saatte, koronavirüsten 7 bin 329 kişi yaşamını yitirirken; 83 bin 191 kişide daha virüs tespit edildi.

8.04.2020Dünya
Evde izolasyonda dijital takip

Evde izolasyonda dijital takip

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün düzenlediği basın toplantısında koronavirüste toplam can kaybının 725’e, hasta sayısının ise 34 bin 109’a yükseldiğini açıklarken “Evde izole edilmesi gerekenleri dijital yöntemle takip edeceğiz. Gerektiğinde hemen uyaracağımız sistemin hazırlıklarını tamamladık” dedi. Koca özetle şunları söyledi:

8.04.2020Gündem
Zatürre değil entübe değil

Zatürre değil entübe değil

COVID-19 nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’ın durumu yakından izleniyor. Dün başbakanlıktan yapılan açıklamada Johnson’ın zatürre olmadığı, kendi kendine nefes alıp verebildiği, ancak oksijen desteği sağlandığı belirtildi.

8.04.2020Dünya
Avrupada startup yatırımı 31,1 milyar avroya ulaştı

Avrupa'da startup yatırımı 31,1 milyar avroya ulaştı

Avrupa’da startupların geçen yıl aldıkları yatırımların toplamı bir önceki yıla göre yüzde 46 artarak 31,1 milyar avroya yükselirken, bu yıl koronavirüs krizi nedeniyle bu yatırımlarda büyük bir düşüş bekleniyor.

8.04.2020Teknoloji
CORONA VİRÜSÜ SON DURUM TABLOSU: Türkiye ve dünyada koronavirüs vaka ve ölüm sayısı haritası 8 Nisan

CORONA VİRÜSÜ SON DURUM TABLOSU: Türkiye ve dünyada koronavirüs vaka ve ölüm sayısı haritası 8 Nisan

Corona virüsü son durum bilgileri tüm dünyada 81 binden fazla kişinin ölümüne neden olan korona virüs haberleri ile gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre, İstanbul, İzmir, Ankara Türkiye corona virüs yayılım haritası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. 'Koronavirüs istisnasız 81 ilde görüldükten sonra bu salgınla mücadelede yeni bir aşamaya geçildiğini' dile getiren Koca, corona virüsü aşı ve tedavis süreciyle ilgili bilgileri de aktardı. Öte yandan, 2019'da Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve mart ayında Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen korona virüsü ülkelere göre vaka sayısı son bilgilere göre, dünyada 1 milyondan fazla kişide görüldü. Fransa'da koronavirüs ölümlerin sayısı son 24 saatte rekor bir artışla 1427 yükselerek 10 bin 328 oldu. Salgının en fazla can aldığı ülkelerden olan İtalya'da corona ölüm sayısı son 24 saatte 604 artarak 17 bin 127'ye yükseldi. New York'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir günde 731 kişi hayatını kaybederken bu rakam eyalette "en fazla ölümün yaşandığı gün" olarak kayıtlara geçti. İşte, Türkiye ve dünyada koronavirüs vaka ve ölüm sayısı tablosu bilgileri....

8.04.2020Gündem
Formula 1de Kanada Grand Prixsi de ertelendi

Formula 1'de Kanada Grand Prix'si de ertelendi

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kanada etabı da ertelendi.

Dünya genelinde Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 80 bini aştı

Dünya genelinde Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 80 bini aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 80 bini geçti.

7.04.2020Dünya
Fransada koronavirüsten ölenlerin sayısı 10 bini aştı

Fransa'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 10 bini aştı

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümlerin sayısı son 24 saatte rekor bir artışla 1427 yükselerek 10 bin 328 oldu.

7.04.2020Dünya
Londra’da bir Türk trenin önüne atlayarak intihar etti

Londra’da bir Türk trenin önüne atlayarak intihar etti

Londra’da Ali Gül Coşkun (60) adlı Türkiye kökenli bir vatandaşın dün akşam saatinde intihar ettiği kaydedildi. İntihar sebebi henüz bilinmiyor.

7.04.2020Avrupa
MotoGPde yeni corona virüsü ertelemesi

MotoGP'de yeni corona virüsü ertelemesi

2020 MotoGP Dünya Şampiyonası'nın İtalya ve İspanya'da düzenlenmesi planlanan etapları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelendi.

Robert F. Kennedy’nin torunu ölü bulundu

Robert F. Kennedy’nin torunu ölü bulundu

ABD'nin eski Başkanı John F. Kennedy ailesinden eski Maryland Vali Yardımcısı Kathleen Kennedy Townsend’in kızı Maeve ve torunu Gideon, Chesapeake Körfezi’nde kano yaparken kaybolmuştu. ABD medyası geçen perşembe günü Maryland eyaletindeki Chesapeake Körfezi’nde kano yaparken 8 yaşındaki oğlu Gideon’la birlikte kaybolan Maeve Kennedy McKean’in cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu.

7.04.2020Dünya
Son dakika haberler: Corona virüs can almaya devam ediyor Son durum açıklandı

Son dakika haberler: Corona virüs can almaya devam ediyor! Son durum açıklandı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 75 bini aştı.

7.04.2020Dünya
AK Partiden 22 ülkeye Corona Virüs mektubu

AK Parti'den 22 ülkeye 'Corona Virüs' mektubu

AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı tarafından İtalya, ABD, Çin ve Fransa'nın da aralarında bulunduğu 22 ülkedeki siyasi partilere yeni tip Corona Virüse (Kovid-19) karşı mücadelede destek ve iş birliğinin önemine işaret eden mektup gönderildi.

7.04.2020Gündem
Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 1 milyon 349 bini geçti

Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 1 milyon 349 bini geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 1 milyon 349 bini aştı.

7.04.2020Dünya
Dünya genelinde Corona Virüsü atlatan kişi sayısı 285 bini aştı

Dünya genelinde Corona Virüsü atlatan kişi sayısı 285 bini aştı

Dünya genelinde yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) teşhisi konulduktan sonra iyileşenlerin sayısı 285 bini geçti.

7.04.2020Dünya
AB ülkeleri Kovid-19 ekonomi kurtarma programında uzlaşamıyor

AB ülkeleri Kovid-19 ekonomi kurtarma programında uzlaşamıyor

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu ekonomik durgunluktan nasıl çıkılacağı konusunda ortak bir tutum belirleyemezken birlik içindeki çatlak daha fazla derinleşiyor.

7.04.2020Ekonomi
Avrupa borsaları güne hızlı yükselişle başladı

Avrupa borsaları güne hızlı yükselişle başladı

Avrupa borsaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Avrupa'da yeni vaka sayılarındaki artışın hız kesmesiyle güne alıcılı başladı.

7.04.2020Ekonomi
Küresel piyasalar pozitif seyrini sürdürüyor

Küresel piyasalar pozitif seyrini sürdürüyor

Küresel piyasalar pozitif seyrini sürdürürken, veri gündeminin zayıf olması nedeniyle iç dinamiklerin öne çıktığı görülüyor.

7.04.2020Ekonomi
Avrupa koronayı frenledi mi

Avrupa koronayı frenledi mi

Avrupa’da alınan önlemler işe yarıyor gibi. İtalya, İspanya, Almanya ve Fransa’dan yeni vaka artışının ve can kaybının nispeten yavaşladığına dair veriler geliyor. Bu durum vakalarla ilgili yükseliş eğrisinin şimdilik inişe ya da yatay bir seyre geçtiğine işaret ederken, ‘Tedbirler sürmeli’ mesajı veriliyor.

7.04.2020Dünya
Sokaklarda insan yok, dünya alarmda

Sokaklarda insan yok, dünya alarmda

Tüm dünyadaki vaka sayısı bir milyonu aştı. Hayatını kaybedenlerin sayısıysa 55 binin üzerinde. Sağlık sistemlerini işler halde tutmak isteyen hükümetler, vatandaşlarından evlerinde kalmalarını talep etti. Tüm dünyadan fotoğraflar bu talebe olumlu yanıt verildiğini gösteriyor.

Bakan Koca: Avrupa ülkeleri içinde tedbirleri en erken alan biziz

Bakan Koca: Avrupa ülkeleri içinde tedbirleri en erken alan biziz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Avrupa ülkeleri içinde tedbirleri en erken alan biziz. İzolasyonda başarılı olursak, erken tedbir avantajından tam olarak yararlanabiliriz.

6.04.2020Gündem
Nasıl güçleniriz

Nasıl güçleniriz?

Soluduğumuz hava, dokunduğumuz yüzeyler tamam, peki vücudumuzu içten nasıl koruyabiliriz? Yiyeceklerin, egzersizin, uykunun rolü ne?

Fenerbahçe Kulübünden corona virüs açıklaması: Şu anda endişe verici bir vaka yok

Fenerbahçe Kulübünden corona virüs açıklaması: "Şu anda endişe verici bir vaka yok"

Fenerbahçe Kulüp Doktoru Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu, oyuncuların sağlık durumu hakkında açıklamalar yaptı. FB TV'ye konuşan Kunduracıoğlu, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını hakkında kulübün nasıl bir yol izlediğine ilişkin bilgiler verdi.

6.04.2020Futbol
DSÖden Fransız doktorlara corona virüs aşısı tepkisi: Irkçı, utanç verici, korkunç

DSÖ'den Fransız doktorlara 'corona virüs aşısı' tepkisi: Irkçı, utanç verici, korkunç!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip corona virüse (covid-19) karşı geliştirilecek aşı ve ilaçların "Afrika'da denenmesi gerektiğini" söyleyen 2 Fransız doktorun ifadelerini, "ırkçı, utanç verici, korkunç ve sömürge dönemi kalıntıları" şeklinde niteleyerek "Afrika herhangi bir aşı için test alanı olamaz ve olmayacaktır." dedi.

6.04.2020Dünya
Son dakika haberi: Fransada corona virüsten bir günde 833 kişi öldü

Son dakika haberi: Fransa'da corona virüsten bir günde 833 kişi öldü

Fransa'da Kovid-19 salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 833 artarak 8 bin 911’e yükseldi

6.04.2020Dünya
Dünya genelinde koronavirüs bilançosu artıyor

Dünya genelinde koronavirüs bilançosu artıyor!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı dünya genelinde 1 milyon 300 bini aştı.

6.04.2020Dünya
Doktorlar hangi kanalda saat kaçta Doktorlar oyuncuları kimdir

Doktorlar hangi kanalda saat kaçta? Doktorlar oyuncuları kimdir?

Doktorlar dizisi yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Türk dizi tarihinde önemli reyting başarıları elde eden Doktorlar dizisi, yeni bölümleri ile izleyici karşısına çıkacak. Yasemin Özilhan, Kutsi ve Bekir Aksoy gibi oyuncuların yer aldığı Doktorlar dizisinde vakalar incelenirken doktorların yaşantıları ve aşk hayatları da ele alınıyor. Peki, doktorlar hangi kanalda saat kaçta yayınlanıyor? İşte, Doktorlar saat kaçta sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

6.04.2020Televizyon
Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 1 milyon 285 bini geçti

Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 1 milyon 285 bini geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 1 milyon 285 bini aştı.

6.04.2020Dünya
Malide askeri kampa yönelik saldırıda 22 asker hayatını kaybetti

Mali'de askeri kampa yönelik saldırıda 22 asker hayatını kaybetti

Batı Afrika ülkesi Mali'nin kuzeyinde teröristlerin orduya yönelik saldırısında 22 askerin yaşamını yitirdiği bildirildi.

6.04.2020Dünya
Fransada Doğan Çocuğun (Bebeğin) Hakları Nelerdir Vatandaşlık Alabilir Mi

Fransa'da Doğan Çocuğun (Bebeğin) Hakları Nelerdir? Vatandaşlık Alabilir Mi?

Ülkemizde doğan bebeklerin yanı sıra yurt dışında da doğan birçok bebek bulunmaktadır. Bazı ebeveynler özellikle doğumlarını bazı ülkelerde yapmak isterler. Bu ülkelerden birisi de Fransa'dır. Peki Fransa'da doğan çocuğun (bebeğin) hakları nelerdir? Vatandaşlık alabilir mi? Sizler için bu konuyu detaylı olarak hazırladık.

6.04.2020Gündem
Fransada Banka Hesabı Nasıl Açılır Fransız Bankasında Banka Hesabı Açma

Fransa'da Banka Hesabı Nasıl Açılır? Fransız Bankasında Banka Hesabı Açma

Fransa’ya yerleşmeyi ya da Fransa’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız, kiranız, faturalarınız ve tüm diğer ödemelerinizi yapabilmek için bu ülkede bir banka hesabı açtırmak zorundasınız. Bu sebeple bu konuyu araştıran ve cevaplarını merak edenler için Fransa'da banka hesabı nasıl açılır? Fransız bankasında banka hesabı açma konularını sizler için detaylandırdık.

6.04.2020Gündem
Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı

Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı

Avrupa borsaları, haftaya hızlı yükselişlerle başladı.

6.04.2020Ekonomi
Son Dakika | Fenerbahçede Laurent Blanc sürprizi

Son Dakika | Fenerbahçe'de Laurent Blanc sürprizi!

Fenerbahçe'de teknik direktör arayışları sürüyor. Deneyimli teknik adam Laurent Blanc'ın, Mevlüt Erdinç'i arayarak sarı lacivertli takım hakkında bilgi aldığı ifade edildi.

6.04.2020Futbol
Dassault Systèmes, koronavirüse karşı kolektif zeka kullanıyor

Dassault Systèmes, koronavirüse karşı kolektif zeka kullanıyor

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab, start-up ve maker'larla birlikte COVID-19 pandemisindeki acil ihtiyaçlara yönelik bazı girişimleri açıkladı. Girişimler, sorunları çözebilecek ve yerel hastanelere fayda sağlayabilecek çözümleri hızlıca tedarik etmek, belirlemek, tasarlamak, mühendisliğini yapmak ve üretmek için 3DEXPERIENCE platformundaki iş birliği esaslı kolektif zekadan yararlanıyor.

6.04.2020Teknoloji
Küresel piyasalar haftaya pozitif başladı

Küresel piyasalar haftaya pozitif başladı

Küresel piyasalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışı ile dalgalı seyrini sürdürürken, borsalar yeni haftaya hızlı yükselişle başladı.

6.04.2020Ekonomi
Dünya geneli Corona Virüs bilançosu: Ölenlerin sayısı 69 bin 498’e yükseldi

Dünya geneli Corona Virüs bilançosu: Ölenlerin sayısı 69 bin 498’e yükseldi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 69 bin 498’e, virüs bulaşan hasta sayısı ise 1 milyon 275 bin 542’ye yükselirken; 262 bin 985 kişi de tedavi edildi. Bu verilere göre son 24 saatte, Corona Virüsten 4 bin 714 kişi yaşamını yitirirken; 72 bin 57 kişide daha virüs tespit edildi.

6.04.2020Dünya
1 milyon kişi izledi

1 milyon kişi izledi

Fransa Ulusal Orkestrası sanatçılarının internet üzerinden bir araya gelerek Ravel’in Bolero’sunu seslendirdikleri konseri bir milyonu aşkın kişi izledi.

6.04.2020Gündem
Cezayir’den 1635 Türk getirildi

Cezayir’den 1635 Türk getirildi

TÜRKİYE ile Cezayir arasında yapılan temaslar sonucu bu ülkede bulunan Türk vatandaşları Türkiye’ye getirildi.

6.04.2020Gündem
Sıcak ülkelerde durum nasıl

Sıcak ülkelerde durum nasıl

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında en çok merak edilen konulardan biri, hiç kuşkusuz COVID-19’un mevsimsel bir virüs olup olmadığı. Bir başka deyişle, koronavirüs havalar ısındığında ortadan kaybolacak mı yoksa devam mı edecek? Bilim insanları, bu konuya henüz net bir yanıt verebilmiş değil. Üstelik virüsün mevsimsel olması durumunda, havalar soğuduğunda tekrar ortaya çıkması ihtimali de bulunuyor. Aslında bu sorunun yanıtını, mevcut tabloya bakarak vermek bir ölçüde mümkün. Çünkü güney yarımkürede ya da ekvator kuşağında yer alan ülkelerde virüs vakaları tespit edildi. Peki bu ülkelerde hastalığın gidişatı nasıl? İşte yüksek sıcaklıklara sahip bazı ülkelerde koronavirüsün seyri:

6.04.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Mars’a giden dünyanın ‘maskesi’ düştü

2019 yılı Nobel Tıp Ödülü, “hücrelerin oksijen varlığını algılaması ve uyum sağlaması konusundaki keşifleriyle” ABD’li William G. Kaelin ve Gregg L. Semenza ile İngiliz Peter J. Ratcliffe’e verildi.

8.04.2020

Salgının küresel seyrinde neredeyiz?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 Mart tarihinde, yani bundan bir ay kadar önce “Ülkemizde tespit edilmiş vaka yok” açıklamasını yapmıştı.

8.04.2020

Ayıptır bu belge ayıp

Türkiye koronavirüs (COVID-19) ile mücadele sürecinde bir yandan evde kalma çağrısını ön plana çıkarırken bir yandan da çalışma hayatını sürdürmek gibi zorlayıcı bir plan uyguluyor.

7.04.2020