MENÜ

Miçotakis

Miçotakis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Miçotakis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 285 Miçotakis haberi bulunmuştur.

Miçotakis Haberleri

Yunanistan’da polis sokağa çıkma yasağı kontrolleri yapıyor

Yunanistan’da polis sokağa çıkma yasağı kontrolleri yapıyor

Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 15 kişinin hayatını kaybettiği ve ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilen Yunanistan’da polis, vatandaşların sokağa çıkma yasağına uyup uymadığını kontrol ediyor.

23.03.2020Dünya
Yunanistanda sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Yunanistan'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Yunanistan’da, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yarın saat 06.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi.

23.03.2020Seyahat
Yunanistan ilk kurbanını verdi

Yunanistan ilk kurbanını verdi

YUNANİSTAN’da koronavirüsün ilk kurbanı, 66 yaşındaki emekli öğretmen Manolis Agiomirgianakis oldu.

13.03.2020Dünya
Şiddetçi Yunan polisine Avusturya’dan destek

Şiddetçi Yunan polisine Avusturya’dan destek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan’a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi. Kurz, başkent Viyana’da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, ilişkilerinin mükemmel seviyede ve iki ülkenin benzer zorluklar karşısında aynı yaklaşımlara sahip olduğunu söyledi.

11.03.2020Avrupa
Avusturya Yunanistan için harekete geçti Mültecileri durdurmak için...

Avusturya Yunanistan için harekete geçti! Mültecileri durdurmak için...

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan'a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi. Öte yandan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis de AB'nin harekete geçmesini ve Türkiye’ye ödeme yapılması gerektiğini vurguladı.

10.03.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Moskovadaki zirve görüntüleri hakkında ilk yorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Moskova'daki zirve görüntüleri hakkında ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel ziyareti dönüşünde gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moskova ziyaretine ilişkin Rus basını tarafından servis edilen görüntülerle ilgili "Her ülkenin medyasında maalesef bu tür fevri örnekler yer alabiliyor. Ancak Türkiye ve Rusya ilişkileri bu tür medyatik manipülasyonlara kurban edilemez." dedi.

10.03.2020Gündem
‘Tüm gücümle çalışıyorum’

‘Tüm gücümle çalışıyorum’

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, başkent Berlin’de düzenlenen ‘Almanya-Yunanistan Ekonomik Forumu’nda bir araya geldi. Merkel ile Miçotakis, forumun düzenlendiği Alman Ekonomi Odası binasına göstericilerin ıslıkları ve hem İngilizce hem de Yunanca “Avrupa öldürme, sınırları aç” tezahüratları arasında girdi.

9.03.2020Avrupa
Bakan Soylu: Siz bundan sonraki olacaklara bakın

Bakan Soylu: Siz bundan sonraki olacaklara bakın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın göçmenlere olan müdahalesini sert bir dille eleştiren Bakan Soylu, "21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı ize söyleselerdi şaka yapıyorsunuz derdik ama bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu; maskeler düştü. Sözde insanlık nutukları atanların ne kadar acımasız oldukları ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. 'Şimdi havalar sıcak, gittikçe sıcaklaşıyor. Bu daha başlangıç.' diyen Soylu, "Bu sene Balkanlarda hava kurak gitti. Su 40-45 santimetreye düştü. Bu ayağınızla geçebilirsiniz. Miçotakis'in sınırları tutmak gibi bir kabiliyeti yok. Siz bundan sonraki olacaklara bakın." dedi.

7.03.2020Haber
Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: Siz bundan sonraki olacaklara bakın

Son dakika haberler... İçişleri Bakanı Soylu: Siz bundan sonraki olacaklara bakın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yunanistan'ın göçmenlere olan müdahalesini sert bir dille eleştirdi ve "21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı ize söyleselerdi şaka yapıyorsunuz derdik ama bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu; maskeler düştü. Sözde insanlık nutukları atanların ne kadar acımasız oldukları ortaya çıktı." ifadelerini kullandı. 'Şimdi havalar sıcak, gittikçe sıcaklaşıyor. Bu daha başlangıç.' diyen Soylu, "Bu sene Balkanlarda hava kurak gitti. Su 40-45 santimetreye düştü. Ayağınızla geçebilirsiniz. Miçotakis'in sınırları tutmak gibi bir kabiliyeti yok. Siz bundan sonraki olacaklara bakın." dedi.

7.03.2020Gündem
Kara kediler girmiş olabilir

Kara kediler girmiş olabilir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı 6 saatlik görüşmeyi Moskova dönüşü uçakta gazetecilere anlattı. Erdoğan, “Belki günaşırı birbirimizi arayacağız ki bu ateşkes sürecini kontrol altında tutalım, herhangi bir zemin kayması olmasın. Bu kararlılığımızı teyit ettik” dedi. Erdoğan, Rusya ile ilişkilerle ilgili de “Bir yerden şöyle kara kediler girmiş olabilir” ifadesini kullandı. Türkiye’nin Suriye’deki gözlem noktalarında değişiklik olmadığını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajları özetle şöyle:

7.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşmeyi anlattı: Onun olduğu yere gelmem, aynı fotoğrafa girmem

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan o görüşmeyi anlattı: Onun olduğu yere gelmem, aynı fotoğrafa girmem!

Moskova'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rus lider Vladimir Putin arasında 6 saat süren kritik İdlib zirvesinin ardından ateşkes saat 00.01'de başladı. Ateşkesi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Ateşkes birkaç alanda önemli kazanımlar getiriyor" diyen Erdoğan, Yunanistan'ın göçmenlere karşı takındığı tavrı eleştirdi ve kendisini Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşmeye ikna etmeye çalışan Borisov'a da "Onun olduğu yere gelmem ve onunla aynı fotoğraf karesinin içerisine de girmem." dediğini söyledi.

6.03.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun: Yunanistan Başbakanı Miçotakisin ithamlarını reddediyoruz

İletişim Başkanı Altun: Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ithamlarını reddediyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yunan kolluk ve hudut muhafaza kuvvetlerinin mültecilere kötü muamele ederek, onlara karşı ölümcül güç kullanmasından derin endişe duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

6.03.2020Gündem
Son dakika haberler: BMden, Yunanistana tepki

Son dakika haberler: BM'den, Yunanistan'a tepki

BM, Yunanistan'ın sığınmacıların iltica başvurularını askıya almasının uluslararası hukuka göre hiçbir yasal dayanağı olmadığını bildirdi.

6.03.2020Dünya
Putinle zirvede beklenti... Süratle ateşkes

Putin'le zirvede beklenti... Süratle ateşkes

İdlib krizinin çözümü için bugün Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zirvenin hedefini “Bölgede süratle ateşkesi sağlayabilmek” diye açıkladı. Erdoğan, dün partisinin Meclis grup toplantısında özetle şunları söyledi:

5.03.2020Gündem
Miçotakis’in babası Türkiye’ye sığınmıştı

Miçotakis’in babası Türkiye’ye sığınmıştı

Yunan güvenlik güçlerinin göçmenlere uyguladığı şiddet tepki çekerken, Hürriyet önceki gün manşetinden 2’nci Dünya Savaşı’nda Suriye’ye sığınan Yunan mültecileri hatırlatmıştı. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in babası Konstantinos Miçotakis’in de 70’li yıllarda Türkiye’ye sığındığı tekrar gündeme geldi.

5.03.2020Dünya
Son dakika haberleri: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRKte gündemi değerlendirdi

Son dakika haberleri: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN TÜRK'te gündemi değerlendirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, gazeteciler Özlem Gürses, Abdulkadir Selvi ve Murat Çelik'in gündeme dair sorularını cevapladı.

4.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistanı uyardı, ABnin ikiyüzlülüğünü bu sözlerle anlattı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ı uyardı, AB'nin ikiyüzlülüğünü bu sözlerle anlattı

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ı ve AB'yi sert bir dille eleştirdi. Erdoğan, "Hemen şurada mültecilerin akınında AB kalkıyor 350 + 350 milyon avro olmak üzere para yardımı, işte bunun yanında 'bot silah asker göndermeye hazırız' diyor. Peki 10 yıldır 4 milyon mülteciyi topraklarında barındıran Türkiye’ye böyle bir destek verdiniz mi? Çünkü ikircikli davranıyorlar. Bunların tek yüzü yok, maalesef birkaç yüzü var. Dürüst davranın ya." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’ten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Putin ile görüşmeyle ilgili soruya “Her şeye açığız. Beklentimiz ateşkesin sağlanması” ifadesini kullandı. ABD’den gelen mühimmat desteği açıklamasına ise “Bu tür taleplerimizi Sayın Trump’a ilettim” yorumunu yaptı.

4.03.2020Gündem
AB liderlerinin göçmen seyri

AB liderlerinin göçmen seyri!

Yunan sınırına giden AB ve AP yetkilileri, göçmen topluluklarını havadan ‘meraklı’ gözlerle inceledi

4.03.2020Gündem
Yunan sözcü: Avrupa sınırlarını koruduk

Yunan sözcü: Avrupa sınırlarını koruduk

Türkiye’den Yunanistan’a geçmeye çalışan mülteci sayısı yükseldikçe Atina’da da endişe artıyor. Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças ise, “İdlib ile hiçbir ilgisi bulunmayan 4 bin kişi örgütlü bir şekilde Yunanistan’a yasadışı giriş yapmaya teşebbüs etti. 66 kişi gözaltına alındı. Direndik. Yunanistan’ın ve Avrupa’nın sınırlarını koruduk. Polise ve orduya tebrikler” dedi.

1.03.2020Gündem
Yunanistan ve Bulgaristan’a ‘göçmenleri kabul edin’ çağrısı

Yunanistan ve Bulgaristan’a ‘göçmenleri kabul edin’ çağrısı

Uluslararası Af Örgütü, Yunanistan ve Bulgaristan’a göçmenleri kabul etme çağrısında bulundu.

29.02.2020Dünya
Yunan hükümeti geri adım attı

Yunan hükümeti geri adım attı

Yunan hükümetinin Midilli ve Sakız adalarında yeni göçmen kampları planına isyan eden ada sakinleri, Atina yönetiminin gönderdiği polislerle çatıştı. Başbakan Miçotakis geri adım atarak polisleri geri çekti.

28.02.2020Dünya
Fransa’dan Atina’ya açık destek

Fransa’dan Atina’ya açık destek

FRANSA Savunma Bakanı Florence Parly, ülkesinin Ege ve doğu Akdeniz’deki gerginliklere karşı koyabilmesinde Yunanistan’ın safında yer alma niyetinde olduğunu söyledi.

24.02.2020Dünya
AB liderlerinin bütçe maratonu başladı

AB liderlerinin bütçe maratonu başladı

B Konseyi Başkanı Charles Michel "Bütçe konusunda farklı beklentiler ve farklı kaygılar bulunuyor" dedi.

21.02.2020Ekonomi
Atina’dan Riyad’a Patriot bataryası

Atina’dan Riyad’a Patriot bataryası

Yunanistan, Türkiye’nin sorunları bulunan ülkelere yaklaşabilmek için yoğun çaba sarfediyor.

6.02.2020Dünya
Hafter Libya’da çöl ağası gibi

Hafter Libya’da çöl ağası gibi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Hafter, şu anda Libya’nın adeta bir çöl ağası gibi. Çöl kısımlarında hakimiyeti var ama nüfus olan bölgede hakimiyeti yok” dedi. Erdoğan, Cezayir’e gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından Gambiya’ya geçerken uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

28.01.2020Gündem
Erdoğandan net mesaj: Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz

Erdoğan'dan net mesaj: Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hafter'in (Libya'da) çok çirkin girişimleri var ve biz de bunların takipçisiyiz. Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, "Depremden zarar gören KOBİ'lerimiz anlaşmalı bankalarda işletme başına 100 bin TL'ye kadar bir yıl ödemesiz, 24 ay vadeli, faizsiz kredi kullanabilecek" ifadelerini kullandı.

27.01.2020Gündem
Dünyadan taziye ve destek mesajları

Dünyadan taziye ve destek mesajları

Elazığ depreminin ardından başta KKTC ve Azerbaycan olmak üzere Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından taziye ve destek mesajları geldi. Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye mesajı yollarken Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı.

26.01.2020Dünya
Dünya liderlerinden Elazığ depremi dolayısıyla başsağlığı mesajları

Dünya liderlerinden Elazığ depremi dolayısıyla başsağlığı mesajları

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Pendarovski, Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi ve Boşnak lider Dzaferovic, Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

25.01.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan Miçotakise Yunanca teşekkür

Bakan Çavuşoğlu'ndan Miçotakis'e Yunanca teşekkür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in yardım talebine Twitter hesabından yaptığı hem Türkçe hem de Yunanca açıklamayla teşekkür etti

24.01.2020Gündem
Yunanistan Başbakanı Miçotakisten geçmiş olsun mesajı

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten geçmiş olsun mesajı

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Elazığ’da meydana gelen depremin ardından yayımladığı mesajda, “Arama kurtarma ekiplerimiz yardıma hazır” dedi.

24.01.2020Gündem
Sözcü Aksoy: Yunanistan’ın tavrı, iyi komşuluk ilişkileriyle bağdaşmıyor

Sözcü Aksoy: Yunanistan’ın tavrı, iyi komşuluk ilişkileriyle bağdaşmıyor

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Ege adalarının silahsızlandırılmış statüsünün ihlal edilmesiyle ilgili, "Yunanistan bizimle oturup konuşmak yerine, her zamanki alışkanlığıyla Türkiye’yi AB’ye şikayet etmekte, başkalarından medet ummaktadır. Bu tavır tabiatıyla ciddiyetle ve iyi komşuluk ilişkileriyle bağdaşmamaktadır" ifadelerine yer verdi.

24.01.2020Gündem
Yunanistandan küstah açıklama

Yunanistan'dan küstah açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın gayri askeri statüdeki 16 adayı anlaşmalara aykırı olarak silahlandıran Yunanistan'a tepki göstermesi Yunan medyasında geniş yer aldı. Yunan medyası Akar'ın açıklamalarını, 'Akar'dan 16 Ada açıklaması', 'Saldırı' şeklinde verdi.

24.01.2020Dünya
Komşuda ilk kadın Cumhurbaşkanı

Komşuda ilk kadın Cumhurbaşkanı

Yunanistan’ın en üst düzey yargıçlarından 64 yaşındaki Ekaterini Sakellaropulu, ülkenin ilk kadın cumhurbaşkanı seçildi.

23.01.2020Dünya
Son dakika haberler... Yunanistanda bir ilk Yeni Cumhurbaşkanı Aikaterini Sakellaropulu oldu

Son dakika haberler... Yunanistan'da bir ilk! Yeni Cumhurbaşkanı Aikaterini Sakellaropulu oldu

Yunanistan'da Kiryakos Miçotakis başkanlığındaki Yeni Demokrasi Partisi (ND) hükümetinin adayı Danıştay Başkanı Aikaterini Sakellaropulu, Yunanistan'ın ilk kadın cumhurbaşkanı oldu.

22.01.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmayı anlattı: Böyle saçmalık olur mu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmayı anlattı: Böyle saçmalık olur mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin dönüşünde medya mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta Libya olmak üzere gündemdeki birçok konuya ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

20.01.2020Gündem
Davos yarın başlıyor

Davos yarın başlıyor

İsviçre'nin Davos kasabasında 21-24 Ocak'ta gerçekleştirilecek 50'inci Dünya Ekonomik Forumu'na, 3 bin civarında iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katılacak.

20.01.2020Ekonomi
Miçotakis  oyunu yanlış  oynuyor

Miçotakis oyunu yanlış oynuyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Libyalı darbeci general Halife Hafter’i Atina’da kabul etmesine tepki gösterdi. Erdoğan, “Miçotakis oyunu yanlış oynuyor. Attığı adımlar doğru adımlar değil” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Konferansı’na katılmak için Berlin’e giderken Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

20.01.2020Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik soruya cevap: Çok çok üzücü bir adım olmuştur

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik soruya cevap: Çok çok üzücü bir adım olmuştur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Libya konferansı için Berlin’e hareketinden önce açıklama yaptı. Erdoğan, "Yunanistan Almanya’ya davet edilmediği için ciddi bir rahatsızlık içinde. Libya ve Türkiye arasında yapılan anlaşma Yunanistan’ı malum çıldırtmıştı." dedi. Erdoğan, Hürriyet gazetesi muhabiri Özgür Altuncu'nun FETÖ yargılamalarındaKİ çelişkili kararlara ilişkin sorduğu soruya da "Yargı camiamız için gerçekten çok çok üzücü bir adım olmuştur." yanıtını verdi.

19.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana Hafter tepkisi

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a Hafter tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i ülkesinde ağırlamasının, Libya'ya barış getirme yönündeki çabaları sabote ettiğini belirtti.

18.01.2020Gündem
Yunanistan’ın Libya telaşı: Atina’ya çağırıp Hafter’e taktik verdiler

Yunanistan’ın Libya telaşı: Atina’ya çağırıp Hafter’e taktik verdiler

Berlin’de yarın yapılacak Libya Konferansı’na davet edilmediği için büyük hüsran yaşayan Yunanistan, Libya’nın isyancı lideri Halife Hafter’i Atina’da ağırlayarak akıl verdi. Yunan hükümeti, Hafter’e Berlin’de olası bir çözümde Türkiye’nin Libya’nın meşru yönetimiyle yaptığı mutabakat muhtıralarının iptalini şart koşması için baskı yaptı.

18.01.2020Dünya
Hafterin sürpriz Yunanistan ziyaretinin nedeni belli oldu

Hafter'in sürpriz Yunanistan ziyaretinin nedeni belli oldu

Yunanistan’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Libya’da meşru yönetime karşı isyan yürüten silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in Yunan Dışişleri Bakanı Dendias ile yaptığı görüşmeden ilk ayrıntılar ortaya çıktı. Yunan kaynaklarına göre Dendias ve Hafter ‘her konuda’ mutabık kaldılar. Bakan Dendias Yunan basınına ‘Hafter bizimle aynı fikirde’ dedi.

17.01.2020Dünya
Merkelden Yunanistanı yıkan cevap Konuşmayacağız

Merkel'den Yunanistan'ı yıkan cevap! 'Konuşmayacağız'

Hafter’in Yunanistan ziyareti devam ederken, Almanya Başbakanı Merkel’den Yunanistan’a beklemedikleri bir cevap geldi. Pazar günü Berlin’de yapılacak Libya zirvesinde, Türkiye’nin Libya ile yaptığı deniz sınır mutabakatının iptali için gayret girişimlerde bulunan Yunanistan’a Merkel olumsuz cevap verdi. Merkel telefon görüşmesi yaptığı Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e ‘’Türkiye’nin Libya ile yaptığı mutabakat gündeme gelmeyecek, sadece ateşkes konuşulacak” dedi.

17.01.2020Dünya
Son dakika: Türkiyeyi de ilgilendiren kritik gelişme Görüşmelerin çoğu gizli tutuluyor...

Son dakika: Türkiye'yi de ilgilendiren kritik gelişme! Görüşmelerin çoğu gizli tutuluyor...

Moskova’daki ateşkes görüşmelerinden tartışmalı bir şekilde ayrılan Hafter, Atina’daki temaslarına başladı.  Yunan basınına göre dün akşam saatlerinde indiği Atina’daki ajandası ve Başbakan ile Dışişleri Bakanı dışındaki görüşmeleri gizli tutuluyor. Bu gizliliğe görüşmeler bittikten sonraki dönüş rotası da dahil...  Bütün bu esrarengiz havanın içerisinde Atina’nın Hafter’den Hafter’in Atina’dan ne beklediğini tahmin etmek hiç de zor değil...

17.01.2020Dünya
Hafter, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştü

Hafter, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştü

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, başkent Atina’da bulunan Halife Hafter'i kabul etti.

17.01.2020Dünya
Libyanın darbeci generali Hafter, Atina’da

Libya'nın darbeci generali Hafter, Atina’da

Libya'nın darbeci generali Hafter'in gece saatlerinde geldiği Atina'da Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Dışişleri Bakanı Dendias ile bir araya geleceği belirtildi.

17.01.2020Dünya
Hafter’e baskı: Almanya Dışişleri Bakanı ikna için Bingazi’ye gitti

Hafter’e baskı: Almanya Dışişleri Bakanı ikna için Bingazi’ye gitti

Almanya pazar günü Berlin’de yapılacak Libya Konferansı’nda bir sonuca ulaşabilmek amacıyla Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ı isyancı general Hafter’i ikna etmesi için Bingazi’ye gönderdi. Hafter, ikna çabalarının ardından 19 Ocak’taki Berlin görüşmelerine katılma kararı aldı.

17.01.2020Dünya
Yunanistan’a kedi sever Cumhurbaşkanı

Yunanistan’a kedi sever Cumhurbaşkanı

YUNANİSTAN’da, Danıştay Başkanı Ekaterini Sakellaropulu’nun ülkenin ilk kadın Cumhurbaşkanı olması neredeyse kesinleşti.

17.01.2020Dünya

Yazar Sonuçları

İBB Meclisi’nde ‘sürpriz’ uyum

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili avukat Doğan Subaşı, İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz önceki akşam Silivri’de bir balıkçı lokantasında bir araya geldiler. Davet sahibi CHP’li Doğan Subaşı idi. Mekânın Silivri olması da davet sahibinin MHP’li belediye başkanı olmasını akla getiriyor.

5.03.2020

Bakan Akar adalar çıkışını neden yaptı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, önceki gün Ege adalarını silahlandıran Yunanistan için çok sert bir uyarıda bulundu.

25.01.2020

Hafter’le masaya oturmadım, yaptığımız arabuluculuk değil

BERLİN Zirvesi’nden dönüşe geçildi. Uçakta Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin sorularını cevaplıyordu.

21.01.2020