EKSTRA
MENÜ

Erdoğan

Erdoğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erdoğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 217.520 Erdoğan haberi bulunmuştur.

Erdoğan Haberleri

Stajyer araştırmacı burs programı (STAR) nedir, burs miktarı ne kadar Üniversite öğrencileri için Erdoğandan burs müjdesi

Stajyer araştırmacı burs programı (STAR) nedir, burs miktarı ne kadar? Üniversite öğrencileri için Erdoğan'dan burs müjdesi

Üniversite öğrencileri için yeni burs açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, lisans seviyesindeki öğrenceler için STAR olan stajyer araştırmacı burs programının başlatılacağını bildirdi. Son dakika açıklamanın ardından binlerce üniversite öğrencisi STAR burs programıyla ilgili ayrıntılara odaklandı. Peki, Stajyer araştırmacı burs programı (STAR) nedir? İşte, Erdoğan'ın üniversite burs programıyla ilgili yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar.

20.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirterek, "Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz" dedi. Erdoğan, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Yerli aşılarda insan üzerinde denemelere 2 hafta içinde ulaşılacağı görülüyor" ifadelerini kullandı

20.10.2020Haber
SON DAKİKA HABERİ: Koronavirüs (corona virüsü) aşısı üretildi Cumhurbaşkanı Erdoğandan yerli aşı açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Koronavirüs (corona virüsü) aşısı üretildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması

Son dakika haberi.. Koronavirüs aşısı bulundu mu sorusu özellikle tüm dünyada salgın eğiliminin artış gösterdiği bu günlerde internette sıklıkla cevabı aranan konular arasında geliyor. Yerli koronavirüs aşısında son durum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile gündeme geldi. Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Yerli aşı çalışmasında 2 hafta içinde insan üzerinde deneme yapılacak görülüyor" dedi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan bilim kurulu toplantısının ardından soruları değerlendirdi. Pfizer, Belçika Puurs'taki fabrikasından paylaştığı video ile bütün dünyayı heyecanlandıran gelişmeyi duyurdu. Şirket, Belçika'daki Puurs'ta geliştirilen Kovid-19 aşılarının seri üretim bandındaki üretim aşamasını uluslararası kamuoyu ile paylaştı. Dünya basınında da aşı çalışmaları hakkında öne çıkan gelişmeler yaşandı. İşte kovid 19 aşı çalışmalarında yayınlanan son haberler

20.10.2020Gündem
Son dakika: Okullar ne zaman açılacak 5. ve 9. sınıflar için Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Son dakika: Okullar ne zaman açılacak? 5. ve 9. sınıflar için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Okullar ne zaman açılacak sorusu veliler ve öğrenciler tarafından cevabı merakla beklenen konular arasındaydı.. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada '5. sınıflarda ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitim başlayacağını açıkladı.. Erdoğan, "Ortaokullarda 5'inci sınıflarda, liselerde 9'uncu sınıflarda yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerini 2 Kasım tarihi itibarıyla başlatıyoruz." dedi.

20.10.2020Gündem
Adalet Bakanı Gül, Somalinin yeni Adalet Bakanı Nur ile görüştü

Adalet Bakanı Gül, Somali'nin yeni Adalet Bakanı Nur ile görüştü

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Somali'nin yeni Adalet Bakanı Abdulkadir Muhammed Nur ile görüşerek tebriklerini iletti.

20.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirterek, "Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz" dedi. Erdoğan, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Yerli aşılarda insan üzerinde denemelere 2 hafta içinde ulaşılacağı görülüyor" ifadelerini kullandı

20.10.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak, bu dönem üniversiteler açılacak mı Üniversitelerin açılış tarihi için gözler Kabine Toplantısında

Üniversiteler ne zaman açılacak, bu dönem üniversiteler açılacak mı? Üniversitelerin açılış tarihi için gözler Kabine Toplantısı'nda!

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerin açılış tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına geçilirken gündeme geldi. Bu dönem üniversitelerin online mı yoksa yüz yüze mi açılacağı merak konusu olurken, geçtiğimiz günlerde üniversitelerin yüz yüze eğitim ile açılacağı sinyalini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' dedi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da üniversitelerin açılış tarihi için Bilim Kurulu toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı'yla beraber gözler son dakika açıklamalara çevrildi. İşte, 2020 2021 üniversitelerin açılış tarihi için ayrıntılar..

20.10.2020Gündem
Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta biter Gözler kabine toplantısı sonuçlarında

Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta biter? Gözler kabine toplantısı sonuçlarında

Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta bitecek sorusu on binlerce kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri hakkında gelişmelerin de ele alınması beklenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulunacak. Peki, kabine toplantısı ne zaman ve saat kaçta bitecek? İşte, pek çok vatandaşın yakından takip ettiği kabine toplantısı hakkında detaylı bilgiler

20.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğana, 15 Temmuzda çizdiği rotanın tablosu hediye edildi

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 15 Temmuz'da çizdiği rotanın tablosu hediye edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde bindiği uçağın çizdiği rotanın gerçek zamanlı hava radar görüntüsü bulunan tablo hediye edildi.

20.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'na başkanlık etti.

20.10.2020Haber
Son dakika haberleri... Kabine toplantısı başladı

Son dakika haberleri... Kabine toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'na başkanlık etti.

20.10.2020Gündem
Ankaranın peribacalarına hassas koruma

Ankara'nın peribacalarına 'hassas' koruma

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan ve 6 Ekim'de 'kesin korunacak hassas alan' ilan edilen Abacı Peribacaları ile Soğuksu Milli Parkı Ağaç Fosilleri, doğal güzelliğiyle hayran barıkıyor. Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, "Bu bölgeleri yılda yaklaşık 2.5-3 milyon insan ziyaret ediyor. Ziyaretçilerimizin artması için gereken çalışmaları yapıyoruz" dedi.

20.10.2020Seyahat
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan, BBP Genel Başkanı Destici’ye tebrik

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, BBP Genel Başkanı Destici’ye tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanlığı'na yeniden seçilen Mustafa Destici’yi telefonla arayarak tebrik etti.

20.10.2020Gündem
ASELSANın Konya fabrikası üretime hazırlanıyor

ASELSAN'ın Konya fabrikası üretime hazırlanıyor

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız "İlerleyen zamanlarda ASELSAN'ın desteğiyle güvenli bilişim teknolojileri alanında faaliyet göstermesi planlanan fabrika, 17 Aralık'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla aılacak ve umuyorumki ilk silah üretim bandı da hayata geçecek" dedi.

20.10.2020Ekonomi
Son dakika haber… Cumhurbaşkanı Erdoğandan, İslam İşbirliği Toplantısı açılışına video mesaj gönderdi

Son dakika haber… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İslam İşbirliği Toplantısı açılışına video mesaj gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği İslam ülkeleri diyanet buluşması töreninde konuştu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki gösteren Erdoğan, "Yakın zamanda gündeme getirilen 'Fransız İslam'ı, 'Avrupa İslam'ı, 'Avusturya İslam’ı gibi kavramlar bunun en önemli örnekleridir. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un başını çektiği bu tür girişimlerin esas gayesi İslam’la ve Müslümanlarla hesaplaşmaktır. Aşırılıkla mücadele kisvesi altında terörle mücadeleden ziyade zulme tepki vermeyen zalime ses çıkarmayan pasif, pısırık korkak iddiasız bir Müslüman vatandaş profili hedefleniyor" diye konuştu.

20.10.2020Haber
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğandan İslam dünyasına önemli mesajlar

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam dünyasına önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği İslam ülkeleri diyanet buluşması töreninde konuştu. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki gösteren Erdoğan, "Yakın zamanda gündeme getirilen 'Fransız İslam'ı, 'Avrupa İslam'ı, 'Avusturya İslam’ı gibi kavramlar bunun en önemli örnekleridir. Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un başını çektiği bu tür girişimlerin esas gayesi İslam’la ve Müslümanlarla hesaplaşmaktır. Aşırılıkla mücadele kisvesi altında terörle mücadeleden ziyade zulme tepki vermeyen zalime ses çıkarmayan pasif, pısırık korkak iddiasız bir Müslüman vatandaş profili hedefleniyor" diye konuştu.

20.10.2020Gündem
Türkiye Petrolleri Tuna-1 Kuyusunda Sondaja başlandı

Türkiye Petrolleri Tuna-1 Kuyusunda Sondaja başlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu duyurduğu yeni doğal gaz müjdesi tüm Türkiye'yi sevindirmişti. Türkiye Petrolleri ise Tuna-1 kuyusundan tarihi görüntüleri paylaştı.

20.10.2020Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti Tarihi paylaşım: İşte Tuna-1 Kuyusundan görüntüler...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Tarihi paylaşım: İşte Tuna-1 Kuyusu'ndan görüntüler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu duyurduğu yeni doğal gaz müjdesi tüm Türkiye'yi sevindirmişti. Türkiye Petrolleri ise Tuna-1 kuyusundan tarihi görüntüleri paylaştı.

20.10.2020Ekonomi
Çotanak Stadında son rötuşlar

Çotanak Stadı"nda son rötuşlar

Giresun'da inşa edilen 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı inşaatında sona gelindi.

20.10.2020Futbol
Artan riskler, ‘kasko’yu hatırlattı

Artan riskler, ‘kasko’yu hatırlattı!

Yeni normalde bireysel araç kullanımının yükselmesinin yanı sıra yaşanan dolu ve sel gibi hava olaylarla birlikte gerçekleşen hasarlar da aynı oranda artmaya başladı. Bu durum kasko sigortasının önemini de ortaya koydu.

20.10.2020Sigorta
Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan flaş açıklamalar

Son dakika haberi: TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan flaş açıklamalar

TBMM başkanı Mustafa Şentop Azerbaycan Meclisi'nde konuştu. Şentop konuşmasında, "Dağlık Karabağ sorununa 30 yıldır çözüm bulamayan AGİT Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir." dedi.

20.10.2020Gündem
Allı turnalar Adanaya gelmeye başladı

'Allı turnalar' Adana'ya gelmeye başladı

ADANA'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle allı turna olarak bilinen flamingolar başta olmak üzere göçmen kuşlar, Çukurova Deltası'na gelmeye başladı.

20.10.2020Gündem
Allı turnalar Adanaya gelmeye başladı

'Allı turnalar' Adana'ya gelmeye başladı

Adana'da hava sıcaklıklarının düşmesiyle allı turna olarak bilinen flamingolar başta olmak üzere göçmen kuşlar, Çukurova Deltası'na gelmeye başladı.

20.10.2020Seyahat
Anadolunun ilk telsiz telgraf istasyonunu restore edilecek

Anadolu'nun ilk telsiz telgraf istasyonunu restore edilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Osmanlı İmparatorluğu'nun Kuzey Afrika'daki son toprağı Trablusgarp ile tek bağlantısı olan Anadolu'nun ilk telsiz telgraf istasyonunu restore edecek. Patara Ören Yeri'nde bulunan istasyon, müzeye dönüştürülecek.

20.10.2020Teknoloji
Müfredat tadilatı değil, topyekûn reform

Müfredat tadilatı değil, topyekûn reform

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Okulöncesinde ve ilkokulda tek ihtiyacımız olan değerlerini iyi bilen, inancına, kültürüne, tarihine, diline sahip çıkan, ailesine ve topluma karşı sorumluluklarını özümsemiş insanlar yetiştirmektir. Bu değişim sıradan bir müfredat tadilatının ötesinde, topyekûn bir eğitim ve öğretim reformunu gerektirir” dedi.

20.10.2020Gündem
Emekli Yunan komutan: Ankara’nın Oruç Reis hamlesi çok zekice

Emekli Yunan komutan: Ankara’nın Oruç Reis hamlesi çok zekice

Yunanistan'ın eski deniz kuvvetleri komutanlarından olan emekli amiral Andonis Andonyadis, Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisini Doğu Akdeniz’e yollamasını ‘çok zeki ve önemli bir adım’ olarak niteledi.

20.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Tatarın zaferi şoke etti; Rumların hesabı altüst oldu

Son dakika haberi: Tatar'ın zaferi şoke etti; Rumların hesabı altüst oldu

KKTC’de önceki gün cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Ersin Tatar’ın rakibi Mustafa Akıncı’yı geçerek sandıktan galip çıkması Rum Kesimi’nde şaşkınlık yarattı. Rum basını, “Tüm beklentiler altüst oldu” diye yazdı. Tatar mazbatasını aldı, Akıncı ise siyaseti bırakacağını açıkladı.

20.10.2020Dünya
Bakan Dönmez, Sakarya sahasında gaz üretimi için 40 kuyu açılacağını söyledi: ‘Hedefimiz 2023’e yetiştirmek’

Bakan Dönmez, Sakarya sahasında gaz üretimi için 40 kuyu açılacağını söyledi: ‘Hedefimiz 2023’e yetiştirmek’

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Sakarya Gaz Saha-sı’nda keşfedilen doğalgazın üretimine geçilmesi için yaklaşık 40 adet kuyu açılması gerekeceğini ifade ederek, üretimin 2023 yılı içinde başlaması için çalışma yürüttüklerini söyledi.

20.10.2020Ekonomi
‘Ermenistan artık bölge için tehdit

‘Ermenistan artık bölge için tehdit'

Azerbaycan’ı çeşitli partilerden milletvekilleriyle ziyaret eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüşmesinde savaş suçu işleyen Ermeni yetkililerin Bosna katliamını yapanlar gibi en kısa zamanda uluslararası mahkemede yargılanacaklarını söyledi.

20.10.2020Dünya
Dijital Tarım Pazarı ile 3 ayda 120 milyon liralık ciroya ulaştık

'Dijital Tarım Pazarı ile 3 ayda 120 milyon liralık ciroya ulaştık'

Dokuz Eylül Üniversitesinin (DEÜ) 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni, Sabancı Kültür Sarayı'nda yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin daha iyi bir noktaya gelmesinin ancak bilgi ve bilimle mümkün olacağını söyledi.

20.10.2020Teknoloji
Son dakika haberi | Aytemiz Alanyaspor, Süper Ligde haftayı zirvede bitirdi

Son dakika haberi | Aytemiz Alanyaspor, Süper Lig'de haftayı zirvede bitirdi

Süper Lig'de 5. hafta, bugün oynanan 2 maçla tamamlandı.

19.10.2020Futbol
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Aliya İzzetbegoviç paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aliya İzzetbegoviç paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'in eski Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç için paylaşımda bulundu.

19.10.2020Gündem
Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğandan topyekûn eğitim öğretim reformu mesajı

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "topyekûn eğitim öğretim reformu" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Başakşehir’de İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Ne insanlığın milletimizin ve inancımızın binlerce yıllık birikimine sırtımızı döneceğiz ne de modern dünyanın sunduğu imkanları reddedeceğiz. Her ikisini değerlendirerek inancımızın mutlak hakikatlerinden aldığımız güçle çok daha büyük hedefler peşinde koşacağız" dedi. "Önümüzdeki dönemde önceliğimizi aileden başlayarak eğitim öğretim hayatları boyunca evlatlarımızı hakkıyla yetiştirmek olarak değiştirmemiz şarttır." diyen Erdoğan, "Bu değişim topyekûn bir eğitim öğretim reformunu gerektirir." ifadelerini kullandı.

19.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlar Gününü kutladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlar Günü'nü kutladı

Öte yandan Bakan Soylu, yemekten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı.

19.10.2020Haber
Kaşif denizlerdeki gözümüz olacak

Kaşif denizlerdeki gözümüz olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Fatih sondaj gemisinin yeni keşfine ilişkin yaptığı açıklama sırasında ilk kez duyurduğu yerli denizaltı robotu Kaşif, sismik ve sondaj gemilerinin derinlerdeki gözü olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Kaşif, 3 bin metre derinliğe kadar olan tüm derin deniz sondaj faaliyetlerini yürütebilecek şekilde geliştirildi" dedi.

19.10.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı İbn Haldun Külliyesini açtı

Cumhurbaşkanı İbn Haldun Külliyesi'ni açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir’de bulunan İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nin açılış törenine katıldı. Erdoğan, külliyenin, şehre, ülkeye, ilim ve fikir dünyasına hayırlı olmasını diledi.

19.10.2020Eğitim
Fatih Sondaj Gemisi bakım için Zonguldak açıklarına geldi

Fatih Sondaj Gemisi bakım için Zonguldak açıklarına geldi

Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi "Fatih", Karadeniz'deki doğal gaz rezervi çalışmalarının ardından bakım için Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesi açıklarına geldi.

19.10.2020Ekonomi
Çiçek Taksinin Abuzeri Selim Erdoğan cezaevinden çıktı: Herkes ikinci bir şansı hak eder

Çiçek Taksi'nin Abuzer'i Selim Erdoğan cezaevinden çıktı: Herkes ikinci bir şansı hak eder

2017 yılından beri uyuşturucu suçundan cezaevinde olan oyuncu Selim Erdoğan cezaevinden çıktı. Çiçek Taksi dizisinde canlandırdığı Abuzer Edalı karakteriyle yıldızı parlayan ünlü oyuncu "Gençlerimiz uyuşturucudan uzak dursun, kullananlarla da görüşmesin… Ben hata yaptım ve çok pişmanım" dedi.

19.10.2020Magazin
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu ile bir araya gelen muhtarlara seslendi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu ile bir araya gelen muhtarlara seslendi

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Ankara'daki bazı mahalle muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi. Bakan Soylu, “Geçen hafta kamuoyuna Hakkari’de yaptığımız operasyondan bahsetmiştik. Bu operasyonun yeri çok manidar, karanlıkta girdik ve 17 teröristi etkisiz hale getirdik” dedi. Öte yandan Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı. Telefondan muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, programa katılanların Muhtarlar Günü'nü kutlayarak, "Yerel yönetimlerde sizler bizim Türkiye'deki ilk elimiz, ayağımız, gören gözümüz, duyan kulağımız ve aynı zamanda sesimizsiniz." dedi.

19.10.2020Gündem
27 Temmuzdan bu yana Borsa İstanbulda bir ilk

27 Temmuz'dan bu yana Borsa İstanbul'da bir ilk

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,94 değer kazanarak 1.203,98 puana yükseldi ve 27 temmuzdan buyana ilk defa 1.200 seviyesinin üzerine çıktı.

19.10.2020Ekonomi
Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı: Futbolcularımızın hiçbiri ağır semptom göstermemiştir...

Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı: "Futbolcularımızın hiçbiri ağır semptom göstermemiştir..."

Süper Lig ekiplerinden Atakaş Hatayspor'un basın sözcüsü Rahmi Vardı, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan futbolcuları ile teknik direktör Ömer Erdoğan ve kulüp çalışanının kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni edip, sahalara yeniden dönmek istediklerini söyledi.

19.10.2020Futbol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhtarlarla birlikte Anıtkabiri ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhtarlarla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, '19 Ekim Muhtarlar Günü' nedeniyle muhtarlarla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

19.10.2020Gündem
Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğandan topyekûn eğitim öğretim reformu mesajı

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "topyekûn eğitim öğretim reformu" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Başakşehir’de İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Ne insanlığın milletimizin ve inancımızın binlerce yıllık birikimine sırtımızı döneceğiz ne de modern dünyanın sunduğu imkanları reddedeceğiz. Her ikisini değerlendirerek inancımızın mutlak hakikatlerinden aldığımız güçle çok daha büyük hedefler peşinde koşacağız" dedi. "Önümüzdeki dönemde önceliğimizi aileden başlayarak eğitim öğretim hayatları boyunca evlatlarımızı hakkıyla yetiştirmek olarak değiştirmemiz şarttır." diyen Erdoğan, "Bu değişim topyekûn bir eğitim öğretim reformunu gerektirir." ifadelerini kullandı.

19.10.2020Haber
Sümela Manastırına yoğun ilgi

Sümela Manastırı'na yoğun ilgi

Trabzon’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, restorasyon çalışmalarının tamamlanması sonrası telekonferansla açılışını yaptığı Sümela Manastırı, ilgi odağı oldu. Manastır, koronavirüs tedbirleri kapsamında ateş ölçümü yapıldıktan sonra gruplar halinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

19.10.2020Seyahat
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevle görüştü

TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'le görüştü

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Bakü’de destek ziyaretlerine devam ediyor. Şentop, bugün sabah saatlerinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bir araya geldi. TBMM Başkanı Şentop'un Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e Türkiye'nin desteğini ilettiği bildirildi.

19.10.2020Dünya
Tavşanlıda koronavirüs denetimleri sürüyor

Tavşanlı'da koronavirüs denetimleri sürüyor

KÜTAHYA’nın Tavşanlı ilçesinde Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ilçe merkezi ve semt pazarında koronavirüs denetimlerinde bulunarak halkın yoğun olduğu alanlardaki çalışmaları yerinde inceledi.

19.10.2020Gündem
Asrın projesi askılı boru sistemiyle Anadoludan KKTCye su taşıyor

"Asrın projesi" askılı boru sistemiyle Anadolu'dan KKTC'ye su taşıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) su sorununa köklü çözüm getirmek amacıyla hayata geçirilen "Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi" kapsamında, 2015 yılından bu yana Mersin'deki Alaköprü Barajı'ndan alınan 236 milyon 457 bin metreküp su, dünyada ilk defa uygulanan askılı boru sistemiyle Girne'deki Geçitköy Barajı'na aktarıldı.

19.10.2020Ekonomi
Sümela Manastırı’na yoğun ilgi

Sümela Manastırı’na yoğun ilgi

TRABZON'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, restorasyon çalışmalarının tamamlanması sonrası telekonferansla açılışını yaptığı Sümela Manastırı, ilgi odağı oldu. Manastır, koronavirüs tedbirleri kapsamında ateş ölçümü yapıldıktan sonra gruplar halinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

19.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sevigen: ‘En diri grup biziz!’

Geçen hafta ‘CHP, yeni parti, Antalya’ içerikli yazılarımız üzerine CHP eski milletvekili Mehmet Sevigen, uzun bir açıklama gönderdi. Bunun ‘Yeter! Söz Milletin’ köşemizde ‘Söz Sevigen’in’ başlığıyla verilmesini istedi. Sevigen, “Düşüncelerimizi söylemek için bir araya gelebilir miyiz?” diye düşünürken, bu yazının bu kadar ses çıkarmasının sebebinin “parti içindeki memleketini, vatanını, milletini, partisini seven ve şimdiye kadar suskun kalmış bir kesimin ortaya çıkmasından kaynaklanabileceği” olduğunu söylüyor. Sevigen’in partiye yönelik eleştirileri kısaca şöyle:

20.10.2020

Muhalefetin 2023 modeli

Bazı yazılar erken yazılardır. Bu da onlardan birisi.

20.10.2020