MENÜ

Devlet Bahçeli,

Devlet Bahçeli, ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devlet Bahçeli, haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.435 Devlet Bahçeli, haberi bulunmuştur.

1948 yılında Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde doğdu. Fettahoğulları olarak bilinen geniş ve köklü bir aileye üye olan Bahçeli, ailenin 4 çocuğundan biriydi. Babasının ilk evliliğinden olan 2 kardeşi vardır.

İlk öğrenimini memleketi Osmaniye'de 7 Ocak İlkokulu'nda tamamladı. Ailesi varlıklı olduğu için üniversiteye kadar tahsilini özel okullarda sürdürdü. Ortaokulu Servet Bahçeli adında, kendisinden üç yaş büyük abisiyle Adana'da Özel Çukurova Koleji'nde yatılı okudu. Lise eğitimi için İstanbul'a akrabalarının yanına gitti. Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı. Lise ikinci sınıfta Etiler'deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da yine bu okuldan aldı.

 

Devlet Bahçeli, Haberleri

Bahçeli’den son tweet

Bahçeli’den son tweet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya açıklamasının ardından Twitter’dan son kez paylaşım yaptı. Bahçeli şunları kaydetti:

2.07.2020Gündem
Son dakika haberi: MHP Lideri Devlet Bahçeliden sosyal medya tepkisi

Son dakika haberi: MHP Lideri Devlet Bahçeli'den sosyal medya tepkisi

Son dakika haberine göre, MHP Lideri Devlet Bahçeli, Albayrak ailesine yönelik yapılan çirkin saldırılara ilişkin Twitter adresinden, "Sosyal medya dipsiz bir kuyuya, izan ve insaf tanımayan mayınlı bir platforma dönüşmüştür." diyerek tepki gösterdi.

1.07.2020Gündem
Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika haberi: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Son dakika... AK Parti MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Libya'da darbeci Hafter'i destekleyen Fransa'nın Türkiye'yi suçlamasına sert tepki gösteren Çelik, "Fransa'nın ikide bir çıkıp Türkiye'yi suçlaması kalkmaları basiretsizliktir. Macron'un eylemleri hukuka aykırıdır. Sayın Macron'a buradan ifade etmek isteriz; Libya'da suç işleyen sizsiniz, Libya'da tehlikeli bir oyun oynuyorsunuz" dedi.

30.06.2020Gündem
Çoklu baro yapısında kararlıyız

Çoklu baro yapısında kararlıyız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir süredir tartışılan çoklu baro teklifinin bugün Meclis’e sunulacağını açıklayarak, “Daha demokratik, çoğulcu, temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız” dedi. Cumhurbaşkanı, kısa çalışma ödeneğinin bir ay daha uzatıldığını, devlet korumasındaki 926 genç ile 274 şehit-gazi yakını ve gazinin de kurayla kamuda işe yerleştirileceğini açıkladı. Erdoğan’ın Beştepe’deki kabine toplantısından sonra açıklamaları özetle şöyle:

30.06.2020Gündem
Son dakika haberler: MHPli Büyükataman: Cumhur İttifakının uyumu Kılıçdaroğlunda hayranlık uyandırmakta

Son dakika haberler: MHP'li Büyükataman: 'Cumhur İttifakı'nın uyumu Kılıçdaroğlu'nda hayranlık uyandırmakta'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "MHP ile bir kavgaya tutuşup tabanını tutmaya çalışan Kılıçdaroğlu'nun sözleri tamamen kendi parti içi siyasetlerine dönüktür. CHP Genel Başkanı'nın, partisinden yükselen tepkilere cevap vermek yerine aslı astarı olmayan iddialarla hedef saptırmaya çalışması beyhudedir" dedi. Büyükataman ayrıca, ''Gizli ve açık ortaklarıyla birlikte yer aldıkları zillet ittifakında her gün ayrı bir 'paylaşım' kavgası yaşanırken karşılıklı anlayış ve istişare temeline dayanan Cumhur İttifakı'nın uyumlu çalışması Kılıçdaroğlu'nda hayranlık uyandırmaktadır. '' ifadelerini kullandı

29.06.2020Gündem
Bahçeli: MHP’nin iki stratejik hedefinden biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi... Türkiye eskiye dönmeyecek

Bahçeli: MHP’nin iki stratejik hedefinden biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi... 'Türkiye eskiye dönmeyecek'

Milletvekilleriyle toplantı yapan MHP Lideri Bahçeli, “Türkiye’nin bölgesel ve küresel güç merkezleriyle cepheleştiği bir zamanda, ülkemizi içeriden süngülemek isteyenlere ant olsun izin verilmeyecektir. CHP-HDP-İP-FETÖ-PKK milletin gücü karşısında saklanacak yer arayacaklardır” dedi.

27.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeliden TBMM Başkanlığı seçimi mesajı

Son dakika haberler... Bahçeli'den TBMM Başkanlığı seçimi mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "TBMM başkan seçiminde 'cumhur ittifakı'nın gereği neyse o yapılacaktır. MHP Gazi Meclis'in çatısı altında üstlendiği milli sorumluluğun gereklerini şuurla, vakarla, mehabetle, muhabbetle ve dürüstlükle yapacak; son tahlilde tuzaklara, oyunlara, tahriklere sabırla, metanetle ve akılla karşılık verecektir" dedi.

26.06.2020Gündem
Bahçeli: Türköne davası titizlikle değerlendirilmeli

Bahçeli: Türköne davası titizlikle değerlendirilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” dedi. Bahçeli, Twitter’dan yaptığı açıklamada özetle şunları kaydetti:

24.06.2020Gündem
Bahçeliden Demirtaşa tazminat kararına sert tepki

Bahçeli'den 'Demirtaş'a tazminat' kararına sert tepki

MHP Genel Başkanı Bahçeli yaptığı açıklamada "En son, terörist Demirtaş ile ilgili hak ihlali kararı verilmesi, üstelik Türk devletinin 50 bin lira tazminat ödemesine hükmedilmesi haklı olarak vicdanları sızlatmıştır. Adalet suçu aklamak, suçluyu temize çıkarmak değil, hak ve hukuk neyi öngörüyorsa aynen yapmaktır" dedi.

23.06.2020Gündem
Cumhur İttifakı ‘öncelikli’ başlıklarını belirledi: Meclis’e yeni kurallar, vekillere etik takibi var

Cumhur İttifakı ‘öncelikli’ başlıklarını belirledi: Meclis’e yeni kurallar, vekillere etik takibi var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen çarşamba yaptıkları görüşmede yasama faaliyetleri ele alındı. AK Parti, çalışmaları takvimlendirdi. Barolar yasası, siyasi etik komisyonu kurulması, TBMM İçtüzüğü’nün değiştirilmesi ve seçim yasalarına ilişkin çalışmalar var.

23.06.2020Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli dış gelişmeleri değerlendirdi: ‘Fransa fitne peşinde, bu namertliktir’

MHP Genel Başkanı Bahçeli dış gelişmeleri değerlendirdi: ‘Fransa fitne peşinde, bu namertliktir’

Türkiye’nin uluslararası arenada yaşadıklarını yorumlayan MHP Lideri Bahçeli, “Fransa dürüst değildir. Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de markaja almaya teşebbüs eden bu ülkenin sınırlarımızın dibinde fitne imaline girişmesi namertliktir, dostluğunun yalan olduğunu belgelemiştir” dedi.

23.06.2020Gündem
Son dakika… Bahçeli: Süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır

Son dakika… Bahçeli: Süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında "İkinci Kandil olarak tanımlanan Haftanin’e Türk kahramanlığının mührü vurulmuştur. Görüldüğü kadarıyla süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır. Kaldı ki Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma haklarını tavizsiz kullanmaktadır" ifadelerini kullandı.

22.06.2020Gündem
‘Kader ortaklığı yapıyoruz’

‘Kader ortaklığı yapıyoruz’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, “Cumhur ittifakı sapasağlam ve kararlı bir şekilde 2023 seçimlerine gidecektir. Bundan birkaç sene önce herkes ‘İttifak dağıldı, dağılacak ve çatladı’ gibi yorumlar yapıyordu. Ancak şimdi kimse ağzını açamıyor. Biz burada kader ortaklığı yapıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

21.06.2020Gündem
‘2023’e kadar erken seçim görmüyorum’

‘2023’e kadar erken seçim görmüyorum’

İYİ Parti Lideri Akşener, “Herhangi bir genel başkan ‘Biz erken seçim istiyoruz’ demedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin beyanatlarını okuyorum, şaka gibi” diye konuştu.

21.06.2020Gündem
Bahçeli: Kurultayımız 14 Mart 2021’de, seçim zamanında yapılacak

Bahçeli: Kurultayımız 14 Mart 2021’de, seçim zamanında yapılacak

Türkiye’nin yönetilemez hale gelmesini hayal edenler olduğunu söyleyen MHP Lideri Bahçeli, “Türkiyemizin müşkülatlı günlerinde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır” dedi.

20.06.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan adaylık açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan adaylık açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Başkanlığına adaylığı konusunda, "Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüştük. O da tensiplerini, takdirlerini devam yönünde ifade ettiler." dedi.

19.06.2020Gündem
Son dakika haberler... AK Partinin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop

Son dakika haberler... AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı Mustafa Şentop

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u bu göreve yeniden aday göstereceklerini açıkladı.

19.06.2020Gündem
TBMM Başkanı’ndan Devlet Bahçeli’ye önemli ziyaret

TBMM Başkanı’ndan Devlet Bahçeli’ye önemli ziyaret

TBMM Başkanı Mustafa Şentop MHP Genel Merkezine gelerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.

19.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeli açıkladı... MHPde kurultay tarihi belli oldu

Son dakika haberler... Bahçeli açıkladı... MHP'de kurultay tarihi belli oldu

"Türkiyemizin müşkülatı günlerinde iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır." diyen MHP lideri Devlet Bahçeli, "Salgının korkunç seviyelere ulaşıp ülkemizi dar boğaza sürüklemesini içten içe dileyen haya ve hamiyet yoksunlarına kaygı verici düzeylerde tesadüf edilmiştir." ifadelerini kullandı. Bahçeli, "Partimizin 13. Olağan Büyük Kurultayı’nın 14 Mart 2021 tarihinde yapılması da görüşülmüş ve karara bağlanmıştır." diye konuştu.

19.06.2020Gündem

MHP'de Merkez Yönetim Kurulu toplandı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplandı.

19.06.2020Gündem
Beştepe buluşmasında 8 kritik başlık

Beştepe buluşmasında 8 kritik başlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Beştepe’de 50 dakika süren ‘sosyal mesafeli’ buluşmasında sekiz kritik başlık gündeme geldi. Erdoğan’ın Bahçeli’yle, Kuzey Irak’ta başlatılan harekâtla ilgili sahadan gelen son bilgileri paylaştığı görüşmede Libya diplomasisi de detaylarıyla konuşuldu.

18.06.2020Gündem
Ankara’da önemli görüşme

Ankara’da önemli görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşme, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı.

17.06.2020Haber
Son dakika haberler: Ankara’da kritik görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeliyi ağırladı

Son dakika haberler: Ankara’da kritik görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli'yi ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü.

17.06.2020Gündem
MHPden bir Ayasofya açıklaması daha: Daha fazla bekletilmesine rızamız yoktur

MHP'den bir 'Ayasofya' açıklaması daha: Daha fazla bekletilmesine rızamız yoktur

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP olarak, milli egemenliğimizin Ayasofya üzerinden pranga ve vesayet altında daha fazla bekletilmesine rızamız yoktur." ifadesini kullandı.

16.06.2020Gündem
Bahçeli’den Pençe-Kartal yorumu: Milletimiz operasyonu memnuniyetle karşıladı

Bahçeli’den Pençe-Kartal yorumu: Milletimiz operasyonu memnuniyetle karşıladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pençe-Kartal harekâtıyla ilgili, “Irak’ın kuzeyinde terör yuvalarına yapılan askeri operasyon milletimizde memnuniyetle karşılanmıştır. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi tebrik ediyorum. Terörle arasına mesafe koyamayan failleri zor günler beklemektedir” değerlendirmesinde bulundu. Bahçeli yazılı açıklamasında özetle şunları söyledi:

16.06.2020Gündem
MHPde kurultay tarihi belli oldu

MHP'de kurultay tarihi belli oldu

MHP'nin 13'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nın 14 Mart 2021'de yapılması kararlaştırıldı.

15.06.2020Gündem
Ayasofya kapısı ibadete açılmalı

Ayasofya kapısı ibadete açılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya’yla ilgili tartışmalar konusunda açıklamalarda bulundu.

15.06.2020Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden Ayasofya açıklaması

Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ayasofya açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP'nin görüşü çok nettir. Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır" dedi.

14.06.2020Gündem
Özür dilendi gerginlik bitti

Özür dilendi gerginlik bitti

Meclis Genel Kurulu’nda CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile kendisine yumruk atan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz arasındaki gerginlik ‘özür’le yatıştı.

12.06.2020Gündem
Devlet Bahçeliden tepki: Dudak bükülmekte, kulak tıkanmakta, duyarsız kalınmaktadır

Devlet Bahçeli'den tepki: Dudak bükülmekte, kulak tıkanmakta, duyarsız kalınmaktadır

MHP lideri Devlet Bahçeli yazılı açıklama yaptı. "Türk milleti Türkmen kardeşlerinin sonuna kadar arkasındadır." diyen Bahçeli, "Maalesef Irak Türkmenlerinin meşru talepleriyle birlikte ısrarlı adalet çağrılarına inatla dudak bükülmekte, kulak tıkanmakta, duyarsız kalınmaktadır." ifadelerini kullandı.

10.06.2020Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kutsal bir emanettir, Ayasofya’dan ezan sesi yükselecektir’

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kutsal bir emanettir, Ayasofya’dan ezan sesi yükselecektir’

MHP Lideri Bahçeli, Ayasofya’nın Müslüman Türk milletinin fetih camisi olduğunu belirterek, “Herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir” dedi.

9.06.2020Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan açıklamasında dikkat çeken açıklamalarda bulunarak 'Yunanistan çıkmış kuru sıkı atıyor. Türkiye'ye bu tür laf atılır mı? Sen kiminle dalga geçiyorsun. Haddini bil. Eğer sen haddini bilmezsen Türkiye bildirir' dedi. Koronavirüsle mücadele ile ilgili de Trump ile aralarında geçen konuşmayı anlatan Erdoğan "Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince 'ooo...' dedi" şeklinde konuştu. Öte yandan Erdoğan Ayasofya tartışmalarına da değinerek "Bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz hukuk devleti olarak Danıştay'ın kararını bekliyoruz. Karardan sonra atılması gereken adım neyse ona göre gereken adımlar atılır' ifadelerini kullandı.

8.06.2020Gündem
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeliden Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli'den 'Ayasofya' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunan Bakan'ın tehditvari açıklamalarına sert tepki gösterirken, Ayasofya'nın cami olması ile ilgili yapılacak çalışmalara destek verdi. Bahçeli, "Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" dedi.

8.06.2020Haber
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeliden Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli'den 'Ayasofya' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunan Bakan'ın tehditvari açıklamalarına sert tepki gösterirken, Ayasofya'nın cami olması ile ilgili yapılacak çalışmalara destek verdi. Bahçeli, "Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" dedi.

8.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Son dakika haberler: Ayasofya’ya formül aranıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çok hassas olun, iyi araştırın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 1934’te Bakanlar Kurulu kararıyla müze yapılan Ayasofya’nın statüsünün değiştirilmesi için talimat verdiği öğrenildi. Erdoğan, “Ayasofya cami olarak turistler tarafından ziyaret edilmeye devam edilebilir. Sultanahmet’te olduğu gibi. Buna milletimiz karar vermeli” dedi.

5.06.2020Gündem
Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır

Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır” dedi. Bahçeli, teşkilatlara gönderdiği genelgede özetle şunları kaydetti:

2.06.2020Gündem
Bahçeliden erken seçim açıklaması: Seçimler 2023  Haziranda yapılacaktır

Bahçeli'den erken seçim açıklaması: Seçimler 2023 Haziran'da yapılacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına bir genelge gönderdi. Bahçeli genelgede, "Türkiye'yi erken seçime sürükleme, bu suretle sanal bir gündem tesis etme gayretkeşliğine heves eden siyasi aymazların hiçbir telkin veya kara propagandasına kulak asılmayacaktır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

1.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın 82 günde liderlerle koronavirüs diplomasisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronvirüs salgınının Türkiye'de ilk vakasının görüldüğü 11 Mart tarihinden, normalleşme sürecinin başlangıcı sayılan 1 Haziran'a kadar geçen 82 günlük süreçte yürüttüğü yoğun diplomasi trafiğinde çok sayıda ülke lideri ile telefonda görüştü. Bazı liderlerle birden fazla görüşen Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ve Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile de telefonda konuştu.

1.06.2020Gündem
‘Vekil grubunu bir kez seçsin’ planı

‘Vekil grubunu bir kez seçsin’ planı

TBMM salı günü yoğun gündemle yeniden çalışmalara başlıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uyumu için yeni düzenlemeler planlanıyor. Bunların arasında, içtüzüğe ‘başkanlık’ rötuşu, komisyonlara yasa yapma yetkisi, vekillere zorunlu bağımsızlık ve transferlere Avrupa modeli incelemesi de var.

31.05.2020Gündem
‘Zulüm 1453’te başladı diyenler kötürüm olacak’

‘Zulüm 1453’te başladı diyenler kötürüm olacak’

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Zulüm 1453’te başladı diyenler, İstanbul’u kundaklama ve kurcalama hedefi güdenler, İstanbul merkezli zillet planlarıyla pusu kuranlar aynadaki akisleri gibi kötürüm olacaklardır” dedi.

30.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Abdullah Gül neden konuştu?

1- AK Parti’de görev üstlenmiş eski bakanlardan oluşmasın. Böylece AK Parti’den ayrılanların kurduğu parti yerine yeni bir parti imajı verilmek istenmişti. Ayrıca eski bakanların bagajlarının yeni partiye taşınmasına engel olmuşlardı. Sadullah Ergin ve Nihat Ergün hariç.

30.06.2020

E sen toplum sağlığını düşünüyor musun Tuncay?

CHP yöneticisi Tuncay Özkan, YKS’nin bu koşullarda yapılmasına karşı... Ertelenmesini istiyor.

25.06.2020

Seçim değil geçime odaklanalım

 TÜRKİYE üst üste seçimler, referandumlar yaptı.

21.06.2020

Şentop Meclis Başkanı peki kabine değişecek mi?

Meclis Başkanlığı kulislerini yazarken haber pat diye geldi. Binali Yıldırım, Meclis Başkanlığı’na aday olmadığını açıkladı. Bu durumda Mustafa Şentop yeni dönemde de Meclis Başkanlığı’na devam edecek. İsterseniz önce en sondan başlayayım.

19.06.2020

Libya’da Erdoğan’ın bahsettiği olumlu adım

Hatırlayacaksınız, 30 Mayıs tarihinde bu köşede çıkan ‘Vapur yolculuğu’ başlıklı yazımda Demokrasi ve Özgürlükler Adası’na giderken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin vapurdaki sohbetlerinde ağırlıklı olarak dış politika konuşulduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Libya’da Türkiye açısından olumlu gelişmelerin yakın sürede gerçekleşeceğini” ifade ettiğini yazmıştım. Libya’da olumlu gelişmeler adım adım gerçekleşiyor. Dün uluslararası ajansların da son dakika başlığıyla duyurduğu gibi Libya’nın Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti, önce Trablus Uluslararası Havaalanı’nı, sonra da başkent Trablus’u kontrol altına aldı. Dün gündüz saatleri itibarıyla bölgeden gelen haberler Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerinin Hafter’e bağlı milislerin peşine düştüğü yönündeydi.

5.06.2020

Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu partileri için ne dedi

Koronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti MYK toplantısı uzun bir aradan sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapıldı. MYK üyelerine bir gün önce Covid-19 testi yapılırken, toplantı sırasında maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önemli mesajlar verdiği öğrenildi.

4.06.2020

8 dakika 46 saniyenin sonunda ABD nefes alamıyor

Protestocular ırkçılığa karşı salgın kıskacındaki ABD’nin boyununa dizlerini bastırıyor. Protestolar her ne kadar beyaz bir polisin siyahi vatandaş George Floyd’u gözaltı sırasında boğarak öldürmesinin ardından başlasa da halının altı belli ki dolmuş.

2.06.2020

Önce koronavirüs testi, sonra toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki buçuk ay aradan sonra dün Ankara’ya geldi. Koronavirüs nedeniyle toplantıları videokonferans yöntemiyle yapan Erdoğan, MGK, MYK ve Bakanlar Kurulu toplantılarını uzun bir aradan sonra yüz yüze yapacak. Ancak bu hiçbir kuralın geçerli olmadığı anlamına gelmesin.

2.06.2020

Vapur yolculuğu

Her açıdan tarihi ve önemliydi Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın açılışı. Tarihten çıkarılacak dersler olduğu kadar, adanın bizzat ismi ders niteliğinde. Açılış töreninde her kare dikkat çekiciydi, ancak ben özellikle bir tanesine, vapur fotoğrafına değineceğim... ‘Cumhur İttifakı’nın iki lideri yan yana oturuyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. Fotoğraf karesinde mevcut TBMM Başkanı Mustafa Şentop, eski başkanlar İsmail Kahraman ile aynı zamanda son Başbakan Binali Yıldırım yan yanalar. Diğer tarafta ise MHP’li TBMM Başkanvekili Celal Adan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay bulunuyor. Bu fotoğraf karesini şu maddelerle birlikte değerlendireceğiz:

30.05.2020