EKSTRA
MENÜ

Egitim

Egitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Egitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 337.784 Egitim haberi bulunmuştur.

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmesi.

Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne süregelen bir olgu olduğundan ve politik, sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulundurduğundan, tanımının yapılması zor bir kavramdır. Bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir. Kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan, yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Seçilmiş ve kontrollü bir çevrenin (özellikle okulun) etkisi altında sosyal yeterlilik ve optimum bireysel gelişmeyi sağlayan sosyal bir süreçtir. Eğitim, önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizesidir. Eğitim, bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı olarak istedik değişme meydana getirme sürecidir.

Genellikle resmi, yani kurumsal, eğitimle bir kullanıldığından bağlama göre öğretim, öğrenim gibi kavramlarla sıkça karıştırılmaktadır. Bu söylemde düşünüldüğünde eğitim kavramı iki genel çatıda tartışılabilir: toplumsal ve kurumsal eğitim.

Devamı için tıklayınız...

Egitim Haberleri

Son dakika haberi... Muğla’da cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı

Son dakika haberi... Muğla’da cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı

Muğla'da, rahatsızlandığı için götürüldüğü hastanede 38 haftalık hamile olduğu belirlenen 14 yaşındaki Y.S.A., doğum yapıp, erkek bebek dünyaya getirdi. Anne Sevgi S., kızının kendisine erkek arkadaşı Selçuk. Ç’nin cinsel istismarına uğradığını söylediğini açıkladı. Sevgi S.’nin, Selçuk Ç. hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine Fethiye Cumhuriyet Savcılığı olay ilgili soruşturma başlattı.

29.10.2020Gündem
Çiftçi çocuklarına bin tablet

Çiftçi çocuklarına bin tablet

Kayseri Şeker Fabrikası tarafından çiftçi çocuklarına bin adet tablet dağıtıldı.

29.10.2020Eğitim
Avrupa Parlamentosu Milletvekili bütçe nedeniyle açlık grevine başladı

Avrupa Parlamentosu Milletvekili bütçe nedeniyle açlık grevine başladı

Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Pierre Larrouturou, Avrupa Birliği'nin (AB) gelecekteki bütçesinde iklim değişikliği, sağlık ve istihdam alanlarına yeterince kaynak sağlanmadığı gerekçesiyle açlık grevine başladı.

29.10.2020Ekonomi
MasterChef Tanya kimdir, nereli Tanya Kilitkayalı ile ilgili bilgiler

MasterChef Tanya kimdir, nereli? Tanya Kilitkayalı ile ilgili bilgiler

MasterChef Tanya yarışmanın merak edilen isimleri arasında bulunuyor. Tanya Kilitkayalı bu hafta kırmızı takım kaptanı oldu. Birinci dokunulmazlığı kırmızı takımın kaybetmesinin ardından eleme potasına ilk olarak Tanya girdi. Peki MasterChef Tanya kimdir, nereli?

29.10.2020Televizyon
Fransa seçimleri ne zaman

Fransa seçimleri ne zaman?

Fransa'da seçimler, 1974 yılından 2002 yılına kadar her 7 yılda bir, 2002 yılında sonra ise her beş yılda bir yapılmaya başlandı. Her 5 yılda bir yenilenen seçimlerde, Cumhurbaşkanı ve meclis yetkilileri seçilmektedir. Seçimler 18 yaş üstündeki tüm yurttaşların katılımıyla tamamlanırken, yurt dışındaki Fransızlar için elçilik binalarında oy kullanma hakkı mümkün olabilmektedir. Peki, önümüzdeki Fransa seçimleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

29.10.2020Gündem
AÖL sınavı ne zaman İşte AÖL 1. Dönem sınav tarihleri

AÖL sınavı ne zaman? İşte AÖL 1. Dönem sınav tarihleri

AÖL (Açıköğretim Lisesi) 1. Dönem sınav tarihleri MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından yayınlanan takvimle paylaşıldı. Bu yılın takvimine göre, AÖL. 1. Dönem sınavları aralık ayında gerçekleşecek. AÖL 1. Dönem sınavları 2 oturumda tamamlanmış olacak. Peki, AÖL sınavı ne zaman? İşte AÖL 1. Dönem sınav tarihleri…

29.10.2020Gündem
AUZEF sınav tarihleri ne zaman AUZEF aksis giriş ekranı

AUZEF sınav tarihleri ne zaman? AUZEF aksis giriş ekranı

AUZEF sınav tarihleri gündemde yer alıyor. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören öğrenciler her yıl belirli tarihlerde dönem sınavlarına giriyorlar. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 23.09.2020 saat 23:59’da sona erdi. Şimdi gözler sınav tarihine çevrildi. İşte AUZEF sınav tarihleri

29.10.2020Gündem
Gaziantep’te 29 Ekim coşkuyla kutlandı

Gaziantep’te 29 Ekim coşkuyla kutlandı

GAZİANTEP'te, Cumhuriyet Bayramı 97'nci yıl dönümünde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

29.10.2020Gündem
Denizlide Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Denizli'de Cumhuriyet Bayramı kutlandı

DENİZLİ'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

29.10.2020Gündem
Bursa’ya uzay merkezi

Bursa’ya uzay merkezi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde inşa edilen uzay temalı eğitim merkezi Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), yarın kapılarını açacak.

29.10.2020Eğitim
Ar-Ge ve yenilik için iş birliği artacak, teknoloji yol haritaları hazırlanacak

Ar-Ge ve yenilik için iş birliği artacak, teknoloji yol haritaları hazırlanacak

Yapay zekadan nesnelerin internetine, artırılmış gerçeklikten büyük veriye, siber güvenlikten kuantuma kadar kritik teknolojiler için gerekli altyapıların tesis edilerek, nitelikli uzman kaynağının yetiştirilmesi için çalışmalar hızlandırılıyor.

29.10.2020Teknoloji
Hazırbulunuşluk sınavı nedir

Hazırbulunuşluk sınavı nedir?

Hazırbulunuşluk sınavı, öğrencilerin mevcut durumunun değerlendirilmesi amacıyla eğitim öğretim sürecinin ilk haftalarında gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerin seviyesinin tespit edilmesi ve bu seviyeye göre hareket edilmesi için gerçekleştirilen hazırbulunuşluk sınavı, 5 ve 9'uncu sınıflarda geçiş dönemi dolayısıyla seviyelerin ölçülmesi için büyük önem arz ediyor. Peki, hazırbulunuşluk sınavı nedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

29.10.2020Gündem
Diplomalar Halk Eğitimlerde

Diplomalar Halk Eğitimlerde

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezlerine yönerge gönderdi. ‘2019-3 Dönemi’ öğrencilerinin diploma tesliminin nasıl yapılacağının açıklandığı resmi yazıda, mezun işlemlerinin 27.10.2020-30.11.2020 tarihleri arasında gerçekleşeceği belirtildi.

29.10.2020Eğitim
İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak

İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü kurulacak

Uluslararası iyi uygulamalardan yararlanılarak firmalara fırsat eşitliği sağlayan, güvenli bir finansal teknoloji (fintek) ekosisteminin oluşumu desteklenecek.

29.10.2020Ekonomi
Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖGG sınav sonuçları tarihi

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖGG sınav sonuçları tarihi

Özel güvenlik sınav sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. Özel Güvenlik 89. Temel Eğitim ve 65. Yenileme Eğitimi Sınavı 11 Ekim’de gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Yayımlanan kılavuz içerisinde sonuçların açıklanacağı tarih duyuruldu. Peki ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

29.10.2020Gündem
ABD ekonomisinin geleceğini başkanlık seçimleri belirleyecek

ABD ekonomisinin geleceğini başkanlık seçimleri belirleyecek

ABD'de başkanlık seçimlerini kimin kazanacağı iç ve dış politikanın yanı sıra ülke ekonomisinin geleceğine de yön verecek. Kovid-19 salgınının neden olduğu krizle mücadele eden ABD halkı için başkan adaylarının ekonomi politikaları her zamankinden daha büyük önem taşıyacak.

29.10.2020Ekonomi
Milli Eğitim Bakanı EBA’dan seslendi

Milli Eğitim Bakanı EBA’dan seslendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla TRT EBA'dan öğrencilere seslendi. Selçuk "97 yıl önce bugün her cephede verilen mücadele sonucu müthiş bir emekle kurulan Cumhuriyet, bugün atalarımızdan bize en kıymetli emanettir" dedi.  

29.10.2020Eğitim
Sultangazide kablolar çalındığı için öğrenciler uzaktan eğitim alamıyor

Sultangazi'de kablolar çalındığı için öğrenciler uzaktan eğitim alamıyor

Sultangazi'de, 1 ay önce çalınan bakır kablolar yüzünden internet erişimi sağlanamıyor. İnternet olmadığı için yüzlerce öğrenci uzaktan eğitim alamayarak mağdur oldu. Polis, şüpheliyi başka bir mahallede kablo çalarken suç üstü yakaladı.

29.10.2020Haber
Son dakika haberler: Sultangazide isyan ettiren olay Yüzlerce öğrenci mağdur oldu

Son dakika haberler: Sultangazi'de isyan ettiren olay! Yüzlerce öğrenci mağdur oldu

İstanbul Sultangazi'de, 1 ay önce çalınan bakır kablolar yüzünden internet erişimi sağlanamıyor.  İnternet olmadığı için yüzlerce öğrenci uzaktan eğitim alamayarak mağdur oldu. Polis, şüpheliyi başka bir mahallede kablo çalarken suç üstü yakaladı.

29.10.2020Gündem
Adilcevaz’da Van Gölü sahili temizlendi

Adilcevaz’da Van Gölü sahili temizlendi

BİTLİS’in Adilcevaz ilçesinde belediye ekiplerince Van Gölü sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

29.10.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk TRT EBAdan seslendi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk TRT EBA'dan seslendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "97 yıl önce bugün her cephede verilen mücadele sonucu müthiş bir emekle kurulan Cumhuriyet, bugün atalarımızdan bize en kıymetli emanettir." dedi.

29.10.2020Haber
Milli Eğitim Bakanı Selçuk TRT EBAdan seslendi Cumhuriyet Bayramı mesajı...

Milli Eğitim Bakanı Selçuk TRT EBA'dan seslendi! Cumhuriyet Bayramı mesajı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "97 yıl önce bugün her cephede verilen mücadele sonucu müthiş bir emekle kurulan Cumhuriyet, bugün atalarımızdan bize en kıymetli emanettir." dedi.

29.10.2020Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman bitecek İşte adım adım 2020 e-Devlet KYK burs ve kredi başvurusu

KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? İşte adım adım 2020 e-Devlet KYK burs ve kredi başvurusu!

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının KYK burs-kredi başvuruları başladı. Bu gelişmenin ardından başvuruların ne zaman sona ereceği ve nasıl başvuru yapılacağı gibi detaylar merak konusu oldu. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman bitecek? KYK başvurusu nasıl yapılır?

29.10.2020Gündem
Çinli şirketten ilginç eğitim: Dayanıklılık için çalışılanlara kendilerini tokatlattılar

Çinli şirketten ilginç eğitim: Dayanıklılık için çalışılanlara kendilerini tokatlattılar

Çin'de bir şirketin, çalışanlarına kendilerini tokatlattığı görüntüler sosyal medyaya düştü. Şirketten yapılan açıklamada, çalışanların kendilerini "gönüllü" olarak tokatladığı, bu eylemin çalışanların dayanaklıklarını ve satışlarını artırmak amacıyla yapıldığı belirtildi.

29.10.2020Haber
Suyu çekilen Seyhan Nehrine inip, balık için hayatlarını tehlikeye attılar

Suyu çekilen Seyhan Nehri'ne inip, balık için hayatlarını tehlikeye attılar

ADANA'da aralarında çocukların da olduğu çok sayıda vatandaş, suyu çekilen Seyhan Nehri'ne girerek baraj kapaklarının her an açılıp su verilmesi tehlikesine aldırmadan balık tuttu. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken vatandaşları görenler, "Birkaç balık için hayatlarınızı tehlikeye atmaya değer mi?" diyerek tepki gösterdi.

29.10.2020Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak 2020 KYK yurt başvuruları bekleniyor

KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak? 2020 KYK yurt başvuruları bekleniyor!

2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları için yurt başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Burs ve krediler için başvuru sürecinin dün başlamasının ardından beklentiye giren öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Peki, KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

29.10.2020Gündem
ABDden sınır dışı edildi, Çini uzaya taşıdı

ABD'den sınır dışı edildi, Çin'i uzaya taşıdı

Çinli bir bilim insanı, bir değil, iki süper gücün Ay'a ayak basmasına yardımcı oldu ancak hikayesi bu süper güçlerden sadece birinde hatırlanıyor.

29.10.2020Teknoloji
Teknoloji bağımlılığına dikkat Çocuklar risklere açık hale geliyor

Teknoloji bağımlılığına dikkat! Çocuklar risklere açık hale geliyor

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hülya Ensari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teknolojinin gelişmesi ve yaşamın her alanında yaygın olarak kullanılmasıyla teknoloji bağımlılığının son yıllarda toplumun ve ailelerin en önemli sorunlarından biri haline geldiğini dile getirdi.

29.10.2020Teknoloji
Pandemide Müslüm dinledik

Pandemide Müslüm dinledik

Salgın döneminde eski şarkılar iki kat daha fazla dinlenmeye başlandı

29.10.2020Ekonomi
Özgürlük, Atatürk, güven, eşitlik, nefes, vatan, sevda, cumhuriyet

Özgürlük, Atatürk, güven, eşitlik, nefes, vatan, sevda, cumhuriyet

Bugün Cumhuriyet Bayramımızın 97’nci yıldönümünü kutluyoruz. Salgın önlemleri nedeniyle meydanlarda geniş katılımlı kutlamalar yapılamasa da Türkiye’nin dört bir yanı kırmızı-beyaz, yürekler Cumhuriyet coşkusuyla dolu. Biz de her kesime sorduk: “Sizin için tek kelimeyle Cumhuriyet nedir?”

29.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Ortaokul 6. 7. sınıflar ve lise 10. 11. sınıflarda okullar ne zaman açılacak, açılacak mı Bakan Kocadan açıklama

Son dakika haberi: Ortaokul 6. 7. sınıflar ve lise 10. 11. sınıflarda okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Bakan Koca'dan açıklama!

Okullar ne zaman açılacak? Online eğitime devam eden 6. 7.10. ve 11. sınıflarda okulların açılacağı tarih gündemde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre, daha önce kademeli olarak başlayan sınıflarda haftanın belli günlerinde eğitim öğretim sürerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Önümüzdeki haftalar Bilim Kurulu'nun kademelendirmeyi devam ettirme şeklinde bir önerisi yok." dedi. İşte, 6.7.10. ve 11. sınıflarda okulların durumuyla ilgili ayrıntılar.

29.10.2020Eğitim
Fransız milletvekilinden Macron yönetimine tokat gibi yanıt Laiklik, Müslümanlara nefretini kusmak için bahane değil

Fransız milletvekilinden Macron yönetimine tokat gibi yanıt! "Laiklik, Müslümanlara nefretini kusmak için bahane değil"

Avrupa Parlamentosunun (AP) Fransız milletvekili Manon Aubry, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin İslam karşıtı tutumuna ilişkin, "Laiklik, sabah, öğlen ve akşam Müslümanlara nefretini kusmak için bir bahane değil." ifadesini kullandı.

28.10.2020Dünya
MEB Son Dakika:  6.7.10. ve 11. sınıflarda okullar ne zaman açılacak, açılacak mı Gözler MEBten gelecek açıklamada

MEB Son Dakika: 6.7.10. ve 11. sınıflarda okullar ne zaman açılacak, açılacak mı? Gözler MEB'ten gelecek açıklamada

Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı üçüncü aşamaya geçildiğini belirtti. 5. ve 9 sınıflar için okulların 2 Kasım'da açılacağını Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurmasının ardından gözler 6.7.10. ve 11. sınıflara çevrildi. Diğer sınıflar için okulların açılış tarihiyle ilgili geçtiğimiz hafta açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halen uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili tarihi de gelişmelere bakarak en yakın zamanda kamuoyuna ilan edeceğiz." dedi. İşte, ayrıntılar

28.10.2020Gündem
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor

Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor

Belarus, Moldova, Rusya, Tacikistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.

28.10.2020Dünya
Çorumda feci kaza Çok sayıda yaralı var

Çorum'da feci kaza! Çok sayıda yaralı var

Çorum'da freni arızalanan kamyonun 6 otomobile çarptığı kazada 8 kişi yaralandı.

28.10.2020Gündem
Resim öğretmeni Kübradan kahreden haber... Arkadaşının evinde ölü bulundu

Resim öğretmeni Kübra'dan kahreden haber... Arkadaşının evinde ölü bulundu

Samsun’da resim öğretmeni Kübra B.(25), misafir olarak gittiği evde doğal gaz borusuna çarşafla asılı halde bulundu. Kübra öğretmenin ölüm nedeni araştırılıyor.

28.10.2020Gündem
Bakan Kocadan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine ziyaret

Bakan Koca'dan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ziyaret

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileriyle bir araya geldi.

28.10.2020Gündem
Paramotor kullanımı için 50 uçuş gerekiyor, havada 3 saat kalınabiliyor

Paramotor kullanımı için 50 uçuş gerekiyor, havada 3 saat kalınabiliyor

HATAY'ın İskenderun ilçesine karadan giremeyince 'paramotor' ile sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirilmesi, dikkatleri bu hava taşıtına çekti. Paraşütünün kalitesine göre hızları 40 kilometreye kadar çıkabilen ve havada 3 saat kadar kalabilen paramotorların Türkiye'de en yaygın kullanıldığı yerlerden biri ise Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ. Eğitmenler, uçuşu özel izne bağlı olan bu hava taşını kullanmak için öncesinde en az 50 uçuş denemesi yapılması gerektiğini söyledi.

28.10.2020Gündem
Çorumda korkunç kaza 1i uzman çavuş, 2 kişi hayatını kaybetti

Çorum'da korkunç kaza! 1'i uzman çavuş, 2 kişi hayatını kaybetti

Çorum'un Alaca ilçesinde iki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti.

28.10.2020Gündem
Birleşik Krallık’ta 2020-21 akademik yılında eğitiminize başlamak için geç değil

Birleşik Krallık’ta 2020-21 akademik yılında eğitiminize başlamak için geç değil!  

Covid-19 nedeniyle yurtdışı eğitim planlarınızı ertelediyseniz, çevrimiçi eğitimle öğreniminize devam edebilir ve ilerleyen aylarda eğitiminizi yüz yüze almak için Birleşik Krallık’a gidebilirsiniz.

28.10.2020Eğitim
Üniversitelerin açılışında son durum: Üniversiteler açılır mı Üniversiteler ne zaman açılacak

Üniversitelerin açılışında son durum: Üniversiteler açılır mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversitelerin açılışında son durum Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların kademeli olarak açılmaya başlamasıyla bir kez daha gündeme geldi. Üniversite eğitimlerine nasıl devam edeceklerini merak eden binlerce üniversite öğrencisi, üniversitelerin açılıp açılmayacağı sorularına internet üzerinden yanıt arıyor. Peki, bu sene üniversiteler açılır mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

28.10.2020Gündem
Liseliler ders içeriği üretti

Liseliler ders içeriği üretti

Lise öğrencileri, çevrimiçi eğitim platformu için ders içeriği üretti. Dört farklı içerikteki eğitimleri, dünyanın dört yanından öğrenciler bir ayda 3 binden fazla izledi.

28.10.2020Eğitim
Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin 40’ıncı okulu Denizli’de açılıyor

Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin 40’ıncı okulu Denizli’de açılıyor

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile yürüttüğü projede bugüne kadar 39 anaokulunun yapım ve donatımını tamamlayarak MEB' teslim etmişti.

28.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhuriyet Bayramını öğrencilerle birlikte TRT EBA ekranlarında kutlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhuriyet Bayramı'nı öğrencilerle birlikte TRT EBA ekranlarında kutlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Cumhuriyet'in 97'inci yaşını öğrencilerle birlikte TRT EBA ekranlarında kutlayacak.

28.10.2020Gündem
Sporun Oscar’ı  “Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni tarihi belli oldu

Sporun Oscar’ı “Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni tarihi belli oldu

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olarak Gillette-Milliyet ortaklığında 5. kez düzenlenecek olan “Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni 4 Kasım 2020 Çarşamba akşamı Volkswagen Arena’da sahipleriyle buluşacak.

28.10.2020Diğer
Son dakika haberleri... Hatayda teröristlerin geldiği paramotorlarla ilgili yeni gelişme

Son dakika haberleri... Hatay'da teröristlerin geldiği paramotorlarla ilgili yeni gelişme

Hatay'ın İskenderun ilçesinde biri kendisini patlatan, diğeri ise çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen PKK’lı 2 teröristin Münbiç'ten Amanos Dağları'na geldiği 2 paramotor üzerinde parmak izi incelemeleri sürüyor. Paramotorlar üzerinde alınacak örneklerle bölgeye başka teröristin gelip gelmediği ve etkisiz hale getirilen teröristlere kimler tarafından eğitim verildiği tespit edilecek.

28.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bayraklarımızı asalım bayramımızı kutlayalım

BÜYÜK bir ailenin üyesiyim. Çocukluğum o kalabalıklar arasında ve ailenin büyüklerinin hikayelerini dinleyerek geçti. Bazılarını defalarca ve her seferinde aynı heyecanla dinledim.

29.10.2020

Senin bayramın bence kutlamalısın

Asırlarca, kuşaklarca mağdurlar yaratmış, mağrurların zulmüne sahne olmuş kadim bir coğrafyada yaşıyoruz.

29.10.2020

Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun!

Dil Derneği, Cumhuriyetimizin 87. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Anlamlı içerikli bu mesajı özetleyerek yayınlıyoruz:

29.10.2020

Yıkılan okul binalarının akibeti ne oldu?

2020 yılının başlarında, henüz pandemi dünyayı ve ülkemizi vurmadan önce Bursa Valiliğinin Şubat ayında bir kararı olmuştu.

29.10.2020