MENÜ

Egitim

Egitim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Egitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 339.418 Egitim haberi bulunmuştur.

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmesi.

Eğitim, bireyin doğumundan ölümüne süregelen bir olgu olduğundan ve politik, sosyal, kültürel ve bireysel boyutları aynı anda içinde bulundurduğundan, tanımının yapılması zor bir kavramdır. Bireylerin toplumun standartlarını, inançlarını ve yaşama yollarını kazanmasında etkili olan tüm sosyal süreçlerdir. Kişinin yaşadığı toplum içinde değeri olan, yetenek, tutum ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tümüdür. Seçilmiş ve kontrollü bir çevrenin (özellikle okulun) etkisi altında sosyal yeterlilik ve optimum bireysel gelişmeyi sağlayan sosyal bir süreçtir. Eğitim, önceden saptanmış esaslara göre insanların davranışlarında belli gelişmeler sağlamaya yarayan planlı etkiler dizesidir. Eğitim, bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı olarak istedik değişme meydana getirme sürecidir.

Genellikle resmi, yani kurumsal, eğitimle bir kullanıldığından bağlama göre öğretim, öğrenim gibi kavramlarla sıkça karıştırılmaktadır. Bu söylemde düşünüldüğünde eğitim kavramı iki genel çatıda tartışılabilir: toplumsal ve kurumsal eğitim.

Devamı için tıklayınız...

Egitim Haberleri

KOBİ’lere e-ticaret desteği

KOBİ’lere e-ticaret desteği

E-ticaret platformları koronavirüs döneminde işleri olumsuz etkilenen KOBİ’lere destek olmak için harekete geçti.

9.04.2020Ekonomi
İşten çıkarma üç ay yasak, işsize destek, öğretmen iznine ayar

İşten çıkarma üç ay yasak, işsize destek, öğretmen iznine ayar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlandığı açıklanan torba teklifin çalışmaları sürüyor. Görüşmeleri devam eden taslakla, işten çıkarma üç ay süreyle yasaklanırken, stokçuluk ve fahiş fiyata da yasak geliyor. İşini kaybeden ve ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara da destek verilmesi sağlanıyor.

9.04.2020Ekonomi
Hamburg Türk Başkonsolosluğu Nerededir Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Hamburg Türk Başkonsolosluğu Nerededir? Konsolosluk İletişim Bilgileri, Adresi, Telefon Numarası Ve Çalışma Saatleri

Türkiye Cumhuriyeti yabancı ülkelerde yaşayan vatandaşlarına başkonsolosluklar aracılığı ile hizmet vermektedir. Resmi işlemlerin yapılabilmesi için vatandaşların başkonsolosluklara başvurmaları gerekmektedir. İşte, Hamburg Türk Başkonsolosluğu hakkında merak edilenleri sizler için hazırladık.

8.04.2020Gündem
Bakan Koca duyurdu: Hizmete açıldı

Bakan Koca duyurdu: Hizmete açıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmara Üniversitesi Pendik Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenilenen özellikleriyle hizmete açıldığını duyurdu. Bakan Koca hastanenin açılış haberini sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla duyurdu.

8.04.2020Gündem
Bakan Koca duyurdu: Hizmete açıldı

Bakan Koca duyurdu: Hizmete açıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Marmara Üniversitesi Pendik Başıbüyük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenilenen özellikleriyle hizmete açıldığını duyurdu.

8.04.2020Haber
Koronavirüs tedavisi gören doktordan iyi haber

Koronavirüs tedavisi gören doktordan iyi haber

Hastasından bulaşan koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz Mart ayı ortalarında hastaneye yatırılan ve daha sonra durumu ağırlaşınca haftalarca yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Bakırköy Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nin en sevilen doktorlarından Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Köse uyandı, solunum cihazından tamamen ayrıldı ve konuşmaya başladı. Köse, ilk olarak annesinin sağlığını sordu, ardından gün içinde yakınlarıyla görüntülü olarak telefonda görüştürüldü.

8.04.2020Gündem
MEB EKYS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak EKYS sonuç sorgulama ekranı

MEB EKYS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? EKYS sonuç sorgulama ekranı

Mart ayında ÖSYM tarafından sınavı gerçekleşen EKYS sonuçları için heyecanlı bekleyişte sona gelindi. EKYS Müdür Yardımcılığı için sınava katılım sağlayan adaylar, MEB EKYS sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, MEB EKYS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? EKYS sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, EKYS sonuç sorgulama ve sınav sonuçlarıyla ilgili merak edilen bilgiler...

8.04.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak Tatil kaç güç uzatıldı Milli Eğitim Bakanlığından cevap geldi

Okullar ne zaman açılacak? Tatil kaç güç uzatıldı? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan cevap geldi

Koronavirüs mücadelesi kapsamında eğitim ve öğretime verilen aranın ardından, öğrenciler online eğitim sistemine başladı. İlk etapta iki hafta olarak kararlaştırılan okullarda tatil süresi, sonrasında yeni bir açıklama ile uzatıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullların ne zamana kadar tatil edildiğini Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamıştı. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Tatil kaç güç uzatıldı? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okulların tatil edilmesiyle ilgili yapılan o açıklamanın detaylar.

8.04.2020Gündem
İŞKURda 4 personelin koronavirüs testi pozitif çıktı

İŞKUR'da 4 personelin koronavirüs testi pozitif çıktı

Kayseri Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Vekili Ayşe Ak, kurumlarında görev yapan bir servis şoförünün koronavirüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından serviste yolculuk yapan 20 personele test yaptırdıklarını belirterek, "Yapılan test sonucunda şoför olarak görev yapan 2 şirket personeli ve 2 kurum personelinde daha test sonucu pozitif çıkmıştır" dedi.

8.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Corona virüste vaka ve ölüm sayısı açıklandı Bakan Kocadan yeni açıklama

Son dakika haberi: Corona virüste vaka ve ölüm sayısı açıklandı! Bakan Koca'dan yeni açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması... Sağlık Bakanı Koca bugün yapılan 24 bin 900 testten, 4 bin 117'sinin pozitif çıktığını, 87 hastanın hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 812'ye yükseldiğini duyurdu.

8.04.2020Gündem
O bir öğretmen... Yardım seferberliğinde un çuvalı taşıdılar

O bir öğretmen... Yardım seferberliğinde un çuvalı taşıdılar

Ülke çapında devam eden yardım seferberliğinde bir gurup öğretmen, maddi yardımda bulunmakla yetinmeyip bir de un çuvallarını sırtlarında taşıyarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

8.04.2020Eğitim
Üniversiteliler bayramdan önce bitsin kampanyası başlattı

Üniversiteliler 'bayramdan önce bitsin' kampanyası başlattı

YÖK, isteyen öğrencilerin, kaydını 2020 Bahar dönemiyle sınırlı olmak şartıyla dondurabileceklerin, dileyen öğrencilerin de uzaktan eğitimlere devam edeceğini açıklamıştı. Üniversitelerin bayramdan önce bitirilmesini isteyen bazı öğrenciler Twitter'da, 'ÜnivBayramÖncesiBitsin' hashtag'iyle kampanya başlattı.

8.04.2020Eğitim
3 yaşındaki Defne karantinada

3 yaşındaki Defne karantinada

Burdur'un Çeltikçi ilçesinde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye götürülen ve yapılan ilk testinde Corona Virüs riski taşıdığı belirlenen 3 yaşındaki Defne Özçelik'in tedavisi sürüyor. Anne Emel Özçelik de kızıyla hastaneye giderken, baba Cemil Özçelik ise biri engelli 2 kızı ve kendi annesiyle evde karantinaya alındı.

8.04.2020Gündem
Aykut Özdarendeli kimdir nereli ve kaç yaşında

Aykut Özdarendeli kimdir nereli ve kaç yaşında?

Aykut Özdarendeli, sağlık alanında yapmış olduğu atılımlar dolayısıyla son günlerin araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. Şağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da adından söz ettiği Aykut Özdarendeli, virüs ve mikrobiyoloji alanlarında uzmanlığa sahiptir. Peki, Aykut Özdarendeli kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

8.04.2020Gündem
Beyti Engin kimdir

Beyti Engin kimdir?

Ünlü oyuncu Beyti Engin kalp krizi geçirdi. Hemen operasyona alınan ünlü oyuncuya üç stent takıldı.Engin, sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Beyti Engin'in dostları da ünlü oyuncuya geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Bu gelişmelerin ardından Beyti Engin'in kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Beyti Engin kimdir?

8.04.2020Hayat
Kayıp Gülistan ve uzman çavuştan bugün de iz yok

Kayıp Gülistan ve uzman çavuştan bugün de iz yok

TUNCELİ Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timinin 17 Mart'ta Munzur Nehri'nde yaptığı eğitim sırasında, botun yan yatması sonucu akıntıya kapılıp kaybolan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş (36) ve Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) bulunması için sürdürülen arama çalışmaları devam ederken, bugünkü arama çalışmalarında da bir sonuç alınamadı.

8.04.2020Gündem
LGS 2020 ne zaman yapılacak LGS Nisan ayı örnek soruları yayımlandı

LGS 2020 ne zaman yapılacak? LGS Nisan ayı örnek soruları yayımlandı

LGS 2020 yılında 7 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava girecek olan öğrenciler LGS sorularının hangi konulardan geleceğini öğrenmek istiyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı belirli aralıklarla örnek soruları yayınlıyor. Bakanlık, örnek soru kitapçıklarını artık 15 günde bir, birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayacak şekilde yayımlayacağını duyurdu.

8.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk, EBA Canlı Sınıf’ta sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu

Bakan Selçuk, EBA Canlı Sınıf’ta sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS ve YKS hazırlık sürecindeki 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri için kademeli olarak aktif hale getirilmeye başlanan 'EBA Canlı Sınıf' uygulamasında öğrencilerle buluştu.

8.04.2020Eğitim
TEVin burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

TEV'in burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

Koronavirüs salgınında, büyük özveriyle gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına anlamlı bir destek TEV'in burslu öğrencilerinden geldi.

8.04.2020Eğitim
TEVin burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

TEV'in burslu öğrencilerinden sağlık çalışanlarına destek mesajı

Koronavirüs (Covid-19) salgınında, büyük özveriyle gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarına anlamlı bir destek Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) burslu öğrencilerinden geldi. Geleceğe daha umutla baktıklarını söyleyen öğrenciler, hazırladıkları videoda şu ifadelere yer verdi:"Biz şu an eğitimlerimize ara verdik. Özverili çalışmalarınızla bize ilham vermeye devam ediyorsunuz. Gururla izliyor, sizlere güç diliyoruz, geleceğin sağlıkçıları olarak sayenizde geleceğe umutla bakıyoruz. Okullarımıza kaldığımız yerden devam edip, mezun olarak mesleğimize başlamayı heyecanla bekliyoruz. İyi ki varsınız, çabanıza, özverinize ve mücadelenize minnettarız."

8.04.2020Eğitim
Nisa Suresi Oku - Nisâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nisa Suresi Oku - Nisâ Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Nisa suresi Medine döneminde inmiştir. 176 âyettir. Sûre, özellikle kadın haklarından, onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır. ‘Nisâ’ kadınlar demektir. Nisa Suresi anlamı ile büyük önem arz etse de tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile de araştırılıyor. İşte, Nisa Suresi okumak, anlamı ve tefsiri ile birlikte Diyanet Mealini görmek isteyen Müslümanlar için Nisa Suresi Arapça ve Türkçe okunuşu bilgileri

Giyim markasından 1 milyon maske desteği

Giyim markasından 1 milyon maske desteği

‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına destek olacağını açıklayan hazır giyim markası DeFacto, 1 milyon maske bağışı yapacağını duyurdu.

8.04.2020Ekonomi
Koronavirüsü yenen sağlık çalışanı, alkışlarla taburcu edildi

Koronavirüsü yenen sağlık çalışanı, alkışlarla taburcu edildi

AMASYA'da, koronavirüs tedavisi gören hastane çalışanı Şenol Erboğa (55), sağlığına kavuştu. Erboğa, çalıştığı ve tedavi gördüğü hastaneden, alkışlarla taburcu edildi.

8.04.2020Gündem
Asr Suresi Oku - Asr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Asr Suresi Oku - Asr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Adını ilk kelimesinden alan Asr suresi, kısa olmakla beraber Kur’an-ı Kerîm’deki bütün nasihatların özü sayılır. Tercih edilen görüşe göre Mekkî sûrelerden olup üç âyettir. İnsanı ebedî hüsrandan kurtaracak yollar gösterilen Asr suresini okumak isteyen vatandaşlar, Türkçe ve Arapça Asr suresi okunuşuna yoğun ilgi gösteriyorlar.

Türkiyenin dört kültürel değeri daha UNESCO yolunda

Türkiye'nin dört kültürel değeri daha UNESCO yolunda

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, 1’i ulusal, 3’ü çok uluslu dosya olmak üzere toplam 4 unsurun UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne kaydedilmesi için başvuruda bulundu.

8.04.2020Seyahat
Üniversiteler ne zaman açılacak Üniversitelerde sınavlar nasıl yapılacak

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde sınavlar nasıl yapılacak?

AK Parti, salgın ve afet durumlarında üniversitelerde uzun süre eğitime ara verilmesi durumunda yaz döneminde telafi eğitimi yapılması için kanun teklifi sundu. Bu gelişmenin ardından 2019-2020 eğitim yılı bahar döneminde üniversitelerin açılmayacağı bilgisi kendileri ile paylaşılan öğrenciler, konuya dair bilgi almak için araştırma yapmaya başladı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak?

8.04.2020Gündem

96 yaşındaki baba ve 65 yaşındaki oğlu Corona Virüsü yenip taburcu oldu

Samsun'da Corona Virüs nedeniyle hastanede tedavi gören Kasım Akyüz (96) ile oğlu Yusuf Akyüz (65) hastalığı yenerek taburcu oldu. Evlerine dönen baba ve oğlu komşuları tarafından alkışlarla karşıladı.

8.04.2020Gündem
Bu okulun evdeki öğrencileri sıkılmıyor

Bu okulun evdeki öğrencileri sıkılmıyor

İstanbul Gaziosmanpaşa´da bir ortaokulun idarecileri ve öğretmenleri, eğitim-öğretime verilen arada öğrencilerinin evde sıkılmaması için 'Her yeni güne yeni bir etkinlik' projesi başlattı. Öğrenciler proje kapsamında evdeki büyüklerinin oyunlarını oynuyor, mutfağa girip tarif deniyor, film izliyor, origami ve spor yapıyor, önemli günler için mesaj verip, online eğitim görüyor. Bunları yaparken çektikleri fotoğraflar da okulun sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.

8.04.2020Eğitim
Yükseköğretimde yeni düzenlemeler

Yükseköğretimde yeni düzenlemeler

AK Parti milletvekilleri, Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni, Meclis Başkanlığına sundu.

8.04.2020Eğitim
Son dakika haberler... Vali Yerlikaya: İstanbul pilot bölge seçildi

Son dakika haberler... Vali Yerlikaya: İstanbul pilot bölge seçildi

"Dünyada maske savaşları yaşanırken, Türkiye sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyor." diyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul pilot bölge olarak seçildi. İstanbul genelinde 65 yaş üstü 1 milyon 150 bin vatandaşımıza paketlerimizi ulaştırmaya başladık." ifadelerini kullandı.

8.04.2020Gündem
14 günlük karantina süresi dolan öğrenciler alkışlarla uğurlandı

14 günlük karantina süresi dolan öğrenciler alkışlarla uğurlandı

İTALYA’dan, 25 Mart günü getirilerek Samsun’da yurda yerleştirilen 401 öğrenci, karantina sürelerinin dolmalarının ardından evlerine gönderildi. Samsun Valisi Osman Kaymak ve görevliler, öğrencileri alkışlarla uğurladı.

8.04.2020Gündem
Bakanlıklara bağlı bazı kurumların yapısında değişiklik

Bakanlıklara bağlı bazı kurumların yapısında değişiklik

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile KOSGEB, Türkiye Su Enstitüsü, TSE, TRT, TÜİK, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile MAPEG'in teşkilatı yapısı ve görevlerinde düzenleme yapıldı.

8.04.2020Ekonomi
Her güne evde oynanacak bir oyun

Her güne evde oynanacak bir oyun

Bugünlerde evde her zamankinden daha fazla vakit geçiren çocuklar zaman zaman sıkılabiliyor. Uzmanlar, evden eğitim döneminde öğrencilerin aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebilmeleri için çeşitli oyunlar ve aktiviteler hazırladı.

8.04.2020Eğitim
Polisten Sanal dünyada oltaya gelmeyin uyarısı

Polisten 'Sanal dünyada oltaya gelmeyin' uyarısı

Yeni tip koronavirüs nedeniyle evde eğitim, bankacılık ve video konferans uygulamalarını daha çok kullanan vatandaşların, sanal dolandırıcılık mağduru olmamaları için güvenlik önlemlerini almaları gerekiyor.

8.04.2020Teknoloji
5G ile Kovid-19 salgını ilişkisini gösteren tek bir bilimsel araştırma yok

'5G ile Kovid-19 salgını ilişkisini gösteren tek bir bilimsel araştırma yok'

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı Bağören, 5G ile Kovid-19 ya da başka bir hastalığın ilişkisini gösteren tek bir bilimsel araştırma olmadığını söyledi.

8.04.2020Teknoloji
Koronavirüs pandemisi insanları daha kontrol edilebilir hale getirebilir

Koronavirüs pandemisi insanları daha 'kontrol edilebilir' hale getirebilir

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Büyükaslan, "Şu anda kesin bir şey söylemek mümkün değil ama bu artık insanların tüm dünyada daha kontrol edilebilir olmasının ilk adımları olabilir." dedi.

8.04.2020Teknoloji
Adil Gevrek: Bizi düzlüğe çıkaracak en önemli olgu birlikteliğimiz

Adil Gevrek: "Bizi düzlüğe çıkaracak en önemli olgu birlikteliğimiz"

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek, "Bu takım buralara kolay gelmedi. Nerelerden geldik buraya düşünmek lazım. Bu süreçte birlik beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerekmektedir. Bizi düzlüğe çıkaracak en önemli olgu birlikteliğimiz" dedi.

8.04.2020Futbol
Doya Doya Moda yarışmacısı Berfin Kızılarslan kimdir, kaç yaşında

Doya Doya Moda yarışmacısı Berfin Kızılarslan kimdir, kaç yaşında?

Doya Doya Moda'nın 6 Nisan tarihli bölümünde yarışmaya Berfin Kızılarslan dahil oldu. İddialı duruşuyla dikkatleri üzerine çeken Berfin Kızılarslan, özellikle Gülşah Saraçoğlu’nun takdirini kazandı. Peki, Doya Doya Moda yarışmacısı Berfin Kızılarslan kimdir, kaç yaşında?

8.04.2020Televizyon
Ayşe Begüm Onbaşı: İptaller hoşumuza gitmiyor ama başka çare yok

Ayşe Begüm Onbaşı: "İptaller hoşumuza gitmiyor ama başka çare yok"

Milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tüm işlerini eve taşıdığını ve evinde antrenmanlarını sürdürdüğünü söyledi.

8.04.2020Diğer
KVKKden uzaktan eğitim platformlarıyla ilgili uyarı

KVKK'den uzaktan eğitim platformlarıyla ilgili uyarı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu, veri merkezi yurt dışında bulunan uzaktan eğitim platformlarının kullanılması halinde yurt dışına veri aktarımının söz konusu olabileceğine ilişkin uyarıda bulundu.

8.04.2020Teknoloji
Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ile birlikte hem ülkemizde hem de dünyada birçok şirket çalışanların ve müşterilerin güvende olmaları için evden çalışma modeline geçti. Ancak evden çalışma modeli gerekli önlemler alınmadığı takdirde şirketler ve çalışanlar açısından büyük bir risk oluşturuyor.

8.04.2020Teknoloji
LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS örnek soru kitapçığı yayımlandı

MEB tarafından her ay hazırlanarak, internet sitesinden erişime açılan örnek soru kitapçıkları yayımlandı. Önceden ayda bir adaylarla paylaşılan kitapçıklar, artık 15 günde bir yayımlanacak.

8.04.2020Eğitim
Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm Günde 100’den fazla ders

Eğitimde çok hızlı dijital dönüşüm! Günde 100’den fazla ders

Yaşar Üniversitesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) koronavirüs nedeniyle ‘dijital, uzaktan eğitim’ ile öğretime devam etme kararının ardından, geçen iki haftalık süreçte bahar dönemindeki bin 5 dersin uygulamalı dersler ve staj dışındaki 952’sini, dijital ortama taşıdı. Geçen iki haftalık süreçte; 8 bin 750 öğrenci, Çevrimiçi Öğrenme Ortamı’nda (Sakai CLE) 952 derste bin 842 canlı derse katılırken 3.3 milyon kez de sayfa görüntülemesi gerçekleştirdi.

8.04.2020Avrupa
Bilim Kurulu Üyesi Yamanel: 2-3 haftada kritik eşiğe gelirsek başarmış olacağız

Bilim Kurulu Üyesi Yamanel: 2-3 haftada kritik eşiğe gelirsek başarmış olacağız

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, "Kurallara uyarsak 2-3 haftada o kritik eşiğe gelir, kırılmayı sağlayabilirsek, yani o yükselmeden sonraki o platoya (yatay duruş) dönme eşiğini yakalayabilirsek o zaman biz ülkece başarmış olacağız. Ve böylece de 2-3 ay içerisinde de virüsü kontrol altına alma ihtimalimiz olacak" dedi.

8.04.2020Haber
LGSye ilişkin örnek soru kitapçığı yayımlandı

LGS'ye ilişkin örnek soru kitapçığı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın sadece birinci dönem müfredatı ve kazanımlarını kapsayan ikinci örnek soru kitapçığı yayımlandı.

8.04.2020Gündem
Başkent’te Corona Virüs şüphesiyle gözetim altında tutulan 40 kişi alkışlarla uğurlandı

Başkent’te Corona Virüs şüphesiyle gözetim altında tutulan 40 kişi alkışlarla uğurlandı

Ankara’da Corona Virüs şüphesiyle gözetim altında olan 40 vatandaş hastaneden alkışlar eşliğinde taburcu edildi.

8.04.2020Gündem
Intel, koronavirüsle mücadele için 50 milyon dolar bağış yapacak

Intel, koronavirüsle mücadele için 50 milyon dolar bağış yapacak

Intel, koronavirüsle mücadele kapsamında pandemiye müdahale teknolojisi girişimine 50 milyon dolar daha bağışlayacağını taahhüt etti. Bu bağış çerçevesinde hastaların bakım ve tedavisinin yapıldığı noktalarda teknolojiye erişim hızlandırılacak, bilimsel araştırmalar hızlandırılacak ve öğretmenler ve öğrencilere yönelik online öğrenime erişim olanağı sağlanacak. Intel’in taahhütleri arasında ayrıca Intel uzmanlığı ve kaynaklarına erişimin doğrudan ve anında etkisinin olabileceği taleplere yönelik olarak inovasyon için ayrılmış ek bir kaynak da yer alıyor. Tüm bunlar daha önce duyurusu yapılan ve bu kritik dönemde yerel toplumları destekleme amaçlı olarak bağışlanan 10 milyon dolara ek olarak gerçekleştirilecek.

8.04.2020Teknoloji
Bilim Kurulu üyesinden flaş sözler: 2-3 ay sonra salgını kontrol altına alabiliriz

Bilim Kurulu üyesinden flaş sözler: 2-3 ay sonra salgını kontrol altına alabiliriz

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, "Kurallara uyarsak 2-3 haftada o kritik eşiğe gelir, kırılmayı sağlayabilirsek, yani o yükselmeden sonraki o platoya (yatay duruş) dönme eşiğini yakalayabilirsek o zaman biz ülkece başarmış olacağız. Ve böylece de 2-3 ay içerisinde de virüsü kontrol altına alma ihtimalimiz olacak" dedi.

8.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Müşterisiz meta zayidir

MHK, hakem eğitim çalışmalarını düne kadar sessiz sakin yürütüyordu.

9.04.2020

Ceren Gündoğdu: Aşka Teslim Olabilen Kadın Cesur ve Güçlü Bir Kadındır

Ceren Gündoğdu dikkatimi ilk olarak ‘Ben Hep Seni Sevdim’ şarkısıyla çekmişti. O zamandan beridir Ceren’in müziğini yakın takipteyim. 20 Mart’ta da ilk stüdyo albümü ‘Kapalı Gözlerle’yi müzikseverlerle buluşturdu. Albümde, sözleri ve müzikleri kendisine ait 7 şarkı yer alıyor.

9.04.2020