MENÜ

Ab

Ab ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ab haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71.875 Ab haberi bulunmuştur.

Ab Haberleri

‘Geri Kabul Anlaşması yeniden canlanmalı’

‘Geri Kabul Anlaşması yeniden canlanmalı’

Yunanistan’ın Midilli Adası’ndaki Moria Kampı’nda çıkan yangın, mülteci sorununu Avrupa’da yeniden birinci gündem maddesi yaptı. Mülteci Geri Kabul Anlaşması’nın yeniden canlandırılmasını gerektiğini belirten Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, anlaşmanın işlememesinin maliyetinin ise Avrupa Birliği (AB) için çok yüksek olacağına işaret etti.

20.09.2020Avrupa
Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşetle ilgili peş peşe sert tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Yunanistan gazetesinin hakaret içerikli manşeti ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Bunu en şiddetli bir şekilde kınıyorum, telin ediyorum, lanetliyorum. Çünkü bu atılan başlığın basın özgürlüğü ile ifade hürriyeti ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Bu bir provokasyondur’ dedi. Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da alçak manşetle ilgili yaptığı açıklamasında 'Bu utanç vesikası Yunan basın tarihinde kara bir leke olarak kalacaktır.  İki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeyi amaçlayan ve kamu vicdanında zaten mahkum olan bu ahlaksızlar hakkında Yunan makamlarınca da gerekli idari ve adli işlemlerin derhal yapılmasını bekliyoruz' dedi.

20.09.2020Gündem
Bu hoşgörüsüzlük niye

Bu hoşgörüsüzlük niye?

11 Eylül’de Avrupa Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonu’nda, Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan sıkıntılar görüşüldü. Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu o gün resmi bir ziyaret için Senagel’deydi. AP Dışişleri Komisyonu’nun bu toplantısına, video konferans yöntemiyle Bakan Çavuşoğlu da katıldı. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de izlediği politikayı ve tutumunu anlattı.

20.09.2020Avrupa
Macron’un Türkçesine Fransız kaldık

Macron’un Türkçesine Fransız kaldık

Son dönemde her fırsatta Türkiye’yi hedef alan ve Doğu Akdeniz’de gerilimi düşürmek yerine tırmandırıcı adımlar atan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sosyal medyadan Türkçe mesaj attı.

20.09.2020Dünya
Fransadan Doğu Akdenizde yeni provokasyon

Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyon

Türkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akdeniz'deki gerilimi artıran Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş’ın etrafında uçuş gerçekleştirerek, yeni bir provokasyona imza attı.

19.09.2020Dünya
AB Rumlar yüzünden Belarus’a yaptırım uygulayamayabilir

AB Rumlar yüzünden Belarus’a yaptırım uygulayamayabilir

AB, Belarus’ta yapılan seçimlerin hileli olduğu gerekçesiyle bu ülkeye uygulamak istediği yaptırımları Kıbrıs Rum kesiminin "Türkiye’ye de Doğu Akdeniz’deki durum nedeniyle yaptırım uygulansın" ısrarı nedeniyle yakın zamanda hayata geçiremeyebilir.

19.09.2020Dünya
ABden süper bilgisayarlara 8 milyar avro kaynak hazırlığı

AB'den süper bilgisayarlara 8 milyar avro kaynak hazırlığı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, süper bilgisayarlar ve veri altyapıları için 2033 yılına kadar 8 milyar avro bütçe ayrılmasını teklif etti.

19.09.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: İhracatçılarımızın yanında olduk

Bakan Pekcan: İhracatçılarımızın yanında olduk

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bakanlık olarak gerek ihracatta devlet destekleri gerekse diğer çalışmalarımızla her zaman ihracatçılarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Sektörümüzdeki tüm firmaları, Bakanlığımızın desteklerinden yararlanmaya davet ediyoruz." dedi.

18.09.2020Ekonomi
AP de diyalog dedi

AP de diyalog dedi

Avrupa Parlamentosu (AP), Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ışığında hazırlanan tavsiye niteliğindeki Türkiye kararını dün kabul etti. Avrupa Birliği (AB) liderlerinin ilişkileri tüm boyutlarıyla ele alacakları 24-25 Eylül’deki zirveye az bir süre kala kabul edilen kararda, diyaloğa yoğun vurgu yapıldı.

18.09.2020Dünya
‘Fırsat penceresi açıldı’

‘Fırsat penceresi açıldı’

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in, Türkiye konusundaki ılımlı açıklamaları sürüyor. Miçotakis, “Erdoğan ile görüşmedik ancak danışmanlarımız temas halindeler. Eğer böyle devam ederse, istikşafi görüşmelerin çok ama çok yakında başlatılmasına açığım” dedi.

18.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Türkiyeden APnin kararına sert tepki: Kabul edilemez

Son dakika haberi: Türkiye'den AP'nin kararına sert tepki: Kabul edilemez

Son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosunun (AP) Türkiye'ye yönelik aldığı tavsiye kararlarıyla ilgili, "AP Genel Kurulu'nda, sırf AB üyelik dayanışması adına ve bazı üye ülkelerin bencil çıkar arayışlarına hizmet amacıyla kabul edilen, gerçeklerden uzak 17 Eylül 2020 tarihli tavsiye kararı birçok yönüyle kabul edilemezdir." açıklamasında bulundu.

17.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından ABye adil olun çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan AB'ye 'adil olun' çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Meis Adası'nın Türkiye'ye sadece 2 kilometre, Yunanistan'a ise 500 kilometre uzaklıkta olduğuna işaret ederek, "Bu 10 kilometrekarelik adanın, 4 bin kilometrekare deniz alanı olduğunu iddia etmek adil mi? Hayır değil. Coğrafyadan anlayan hiçbir uluslararası organizasyon bu iddiaya inanmaz." dedi. Kalın, Türkiye'nin bu konuyu gündeme getirdiğinde agresif ve tek taraflı davranmakla suçlandığını ve bunun adil olmadığını söyledi.

17.09.2020Gündem
ABde inşaat üretimi temmuzda düştü

AB'de inşaat üretimi temmuzda düştü

Avrupa Birliği'nde (AB) inşaat üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşetilmeye devam ettiği temmuzda bir önceki aya göre yüzde 0,1 azaldı.

17.09.2020Ekonomi
Euro Bölgesinde yıllık enflasyon sıfırın altında

Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon sıfırın altında

Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin gevşetilmeye devam ettiği ağustos ayında yüzde eksi 0,2'ye indi.

17.09.2020Ekonomi
ABde otomobil satışları ağustosta sert düştü

AB'de otomobil satışları ağustosta sert düştü

Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği ağustos ayında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 18,9 azaldı.

17.09.2020Ekonomi
‘Türkiye önemli bir komşu ve her zaman öyle olacak’

‘Türkiye önemli bir komşu ve her zaman öyle olacak’

Doğu Akdeniz’deki gelişmeler konusunda şu ana kadar sessizliği ile dikkat çeken Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, “Türkiye önemli bir komşu ve her zaman öyle olacak ancak harita üstünde yakın olsak da aramızdaki mesafenin büyüdüğü görülüyor” dedi.

17.09.2020Dünya
Rumlar, Yavuz’u AB’ye şikâyet etti

Rumlar, Yavuz’u AB’ye şikâyet etti

Doğu Akdeniz’de gerginliği tırmandıran ve AB’yi kışkırtan Yunanistan’a Kıbrıs Rum Yönetimi de dahil oldu.

17.09.2020Dünya
İngiltere Başbakanı Johnson AByi iyi niyetli olmamakla suçladı

İngiltere Başbakanı Johnson AB'yi "iyi niyetli olmamakla" suçladı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği'nin (AB) İngiltere ile yürüttüğü müzakerelerde iyi niyetle hareket ettiğine inanmadığını söyledi.

16.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "Atina beklediği desteği bulamadı. Şimdi ise Oruç Reis'in limana dönmesine pozitif mesajlar vermeye başladılar." dedi. Ayrıca Fransa'nın amacına dikkat çeken Çavuşoğlu, "Fransa'nın derdi şu: 1) AB liderliğine oynuyor 2) Orta Doğu'nun da liderliğine oynuyor. Her konuda kendisine rol biçiyor." ifadelerini kullandı.

16.09.2020Gündem
ABnin dış ticareti temmuzda geriledi

AB'nin dış ticareti temmuzda geriledi

Avrupa Birliği'nin (AB) dış ticareti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin geniş ölçüde uygulandığı temmuz ayında düşüş kaydetti.

16.09.2020Ekonomi
AB ve İngiltere müzakereleri tıkanma noktasında

AB ve İngiltere müzakereleri tıkanma noktasında

AB ile İngiltere arasında devam eden ticaret anlaşması müzakereleri, adil rekabet, balıkçılık ve uzlaşmazlıkların giderilmesi alanındaki ihtilaflarla çıkmaza girdi.

16.09.2020Ekonomi
Yunanistanı ekonomik açıdan sıkıntılı günler bekliyor

Yunanistan'ı ekonomik açıdan sıkıntılı günler bekliyor

Havacılık, uzay, savunma politikaları ve teknolojileri uzmanı Arda Mevlütoğlu "Yunanistan, ekonomisinin en kötü olduğu süreçte bile savunma harcamalarında asgari seviyeyi korumaya özen gösterdi" dedi.

16.09.2020Ekonomi
İki dışişleri bakanı aynı gazeteye yazdı; Çavuşoğlu: Kriz fırsat yaratabilir

İki dışişleri bakanı aynı gazeteye yazdı; Çavuşoğlu: Kriz fırsat yaratabilir

Yunan Kathimerini gazetesinde dün hem Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hem de Yunan mevkidaşı Nikos Dendias’ın yazıları yer aldı.

16.09.2020Dünya
Borrell: İlişkiler  dönüm noktasında

Borrell: İlişkiler dönüm noktasında

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile sorunlara çözümün zıtlaşmayla değil diyalog ve müzakereyle bulunabileceğini söyledi.

16.09.2020Dünya
Miçotakis AB’den destek arayışında

Miçotakis AB’den destek arayışında

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türk-Yunan ilişkilerinin düzelmesinin yolunun Ankara’nın sadece ülkesi ve Kıbrıs Rum Yönetimi’ne değil, başka AB ülkelerine karşı da tavrını değiştirmesinden geçtiğini ileri sürdü.

16.09.2020Dünya
Volkan Bozkır kimdir, kaç yaşında BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkırın biyografisi

Volkan Bozkır kimdir, kaç yaşında? BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi

Volkan Bozkır kimdir? Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı seçilen Volkan Bozkır görevi devralarak konuşma gerçekleştirdi. Volkan Bozkır'ın hayatı ve biyografisi yeni görevine başlamasının ardından bir kez daha gündeme geldi. Volkan Bozkır, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi gibi görevleri üstlenmişti. İşte, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın biyografisi ve hayatıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.09.2020Gündem
AB mahkemesinden veri kullanım kararı

AB mahkemesinden veri kullanım kararı

Avrupa Adalet Divanı, mobil operatörlerin bütün internet trafiğine eşit davranması gerektiğine ve belirli uygulamalara sınırsız veri kullanım hakkı verilemeyeceğine karar verdi.

15.09.2020Ekonomi
Son dakika: Almanyadan flaş aşı açıklaması

Son dakika: Almanya'dan flaş aşı açıklaması

Almanya'da aşı çalışmalarını yürüten Paul Ehrlich Enstitüsü, Covid-19 aşısıyla ilgili açıklama yaptı. Ensitüsü'nün direktörü Klaus Cichutek, aşının 1. ve 2. faz denemelerinin başarıyla tamamlandığını belirtirken aşının hazır olacağı tarihi de açıkladı.

15.09.2020Dünya
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Türkiye ile zıtlaşarak sorunlara çözüm bulunamayacağı açık

AB Yüksek Temsilcisi Borrell: "Türkiye ile zıtlaşarak sorunlara çözüm bulunamayacağı açık"

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Türkiye ile zıtlaşmanın AB ile Türkiye ilişkilerindeki sorunlara çözüm getirmeyeceğini, sorunların diyalog ve müzakere ile çözüleceğini söyledi.

15.09.2020Dünya
Teknik tekstil ihracatı 8 ayda 2019 yılını geçti

Teknik tekstil ihracatı 8 ayda 2019 yılını geçti

Dünyada 107 milyar dolarlık ihracat pazarı bulunan teknik tekstiller için Ar-Ge ve inovasyon yatırımları hız kesmeden sürerken, Türkiye’de de bu alanda rekora koşuluyor. Ocak-Ağustos 2020 döneminde Türkiye’nin gerçekleştirdiği teknik tekstil ihracatı geçen yılın tamamında yapılan teknik tekstil ihracatının üzerine çıkarak, 1.8 milyar dolara ulaştı.

15.09.2020Ekonomi
Irkçı liderden Macron’a destek

Irkçı liderden Macron’a destek

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un son dönemdeki Türkiye karşıtı açıklamalarına Fransız aşırı sağından destek geldi. Pek çok konuda anlaşamayan Macron ve Le Pen, Türkiye karşıtlığında hemfikir oldu.

15.09.2020Dünya
Çavuşoğlu: O haritadan vazgeçin, görüşelim

Çavuşoğlu: O haritadan vazgeçin, görüşelim

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu dün Doğu Akdeniz ile ilgili önemli mesajlar verdi. Çavuşoğlu, “Yunanistan, Sevilla haritasından vazgeçmediği sürece ve Türkiye kıta sahanlığına saygı göstermedikçe bu gerginlik bitmez” dedi.

15.09.2020Dünya
AB - İngiltere arasında tartışmalar sürüyor: Boris Johnsondan dikkat çeken destek talebi

AB - İngiltere arasında tartışmalar sürüyor: Boris Johnson'dan dikkat çeken destek talebi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit Anlaşması'nı tek taraflı değiştirecek "İç Piyasalar Yasa Tasarısı'nın, AB'nin Birleşik Krallık'ı "parçalama gücüne" karşı sigorta olduğunu söyledi.

14.09.2020Dünya
Merkel daha fazla mülteci alacak

Merkel daha fazla mülteci alacak!

Bild’in Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) çevresine dayandırdığı haberine göre, Başbakan Angela Merkel’in, Moria kampında çıkan yangın sonrası evsiz kalan sığınmacılara duyarsız kalmayarak ve bir kereye mahsus istisnai olarak daha fazla refakatsiz çocuk ile çocuklu aileleri alacağı öğrenildi.

14.09.2020Avrupa
AB, Rusyanın Kırımda yaptığı seçimleri tanımadı

AB, Rusya'nın Kırım'da yaptığı seçimleri tanımadı

Avrupa Birliği (AB), Rusya'nın Kırım yarımadasında yaptığı seçimleri tanımadığını bildirdi.

14.09.2020Dünya
Sevilla haritası nedir İşte hakkında merak edilenler

Sevilla haritası nedir? İşte hakkında merak edilenler

Doğu Akdeniz’le ilgili anlaşmazlıklar çerçevesinde adını sıkça duyduğumuz, 'Sevilla haritası', son zamanlarda gazete sayfaları ve TV ekranlarında da karşımıza çıkan bir harita. Türk yetkililerin açıklamalarında, her seferinde AB ve Yunanistan’a dönük kuvvetli eleştirilerle birlikte gündeme getirilen bu harita vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Sevilla haritası nedir?

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Oruç Reis bakımda olduğu için NAVTEX yayınlanmadı. Gemi bakımdayken NAVTEX yayınlamanın anlamı yok. Bu bir geri çekilme olarak algılandı, muhalefet de böyle algıladı ama doğru değil." diyen Bakan Çavuşoğlu, "Barbaros ve Yavuz gemimiz sondajlarına devam ediyor." ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "Ön şartlarda diretirse biz de ön şartlarda bulunuruz. Ön şartlar yerine gelmeden de, görüştükten sonra da yerine getirebilirler. Yunanistan Sevilla haritasından vazgeçmediği sürece ve Türkiye kıta sahanlığına saygı göstermedikçe bu gerginlik bitmez." diye konuştu.

14.09.2020Gündem
15 Temmuz’da da ‘Bizim çocuklar yine başardı’ demek için bekliyorlardı

15 Temmuz’da da ‘Bizim çocuklar yine başardı’ demek için bekliyorlardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her darbe bir önceki darbenin eksikliklerini tamamlamak için gerçekleştirilmiştir. 12 Eylül darbe haberi Washington’a ulaştığında birilerinin ‘Bizim çocuklar başardı’ demesi, darbe gerisindeki karanlık yüzü ifade ediyordu. Hiç şüphe yok ki 15 Temmuz gecesi de birileri yine aynı mekânlarda ‘Bizim çocuklar başardı’ demek için bekliyordu” dedi.

13.09.2020Gündem
Hedef 6 yılda 100 kadın patron

Hedef 6 yılda 100 kadın patron

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Sinop’tayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

13.09.2020Ekonomi
Çatı Katı Aşk son bölüm tam ve kesintisiz izle - Çatı Katı Aşk 10. bölüm izleme linki

Çatı Katı Aşk son bölüm tam ve kesintisiz izle - Çatı Katı Aşk 10. bölüm izleme linki

Çatı Katı Aşk 10. son bölüm tam ve kesintisiz izleme linki yayınlandı. Çatı Katı Aşk'ın 12 Eylül Cumartesi günü yayınlanan bölümüne, Süheyla'nın gördükleri damga vurdu. Demir Yasemin, Ateş ve Ayşen arasında yaşanan yakınlaşmanın Yılmazlar ailesinin öğrenip öğrenemeyeceği ise merak konusu oldu. Heyecanlı gelişmelerin yaşandığı son bölümü ekranları başında izleyemeyenler Çatı Katı Aşk 10. bölümü izlemenin yollarını aramaya başladı. İşte, Çatı Katı Aşk son bölüm izleme linki ve 10. bölümle ilgili ayrıntılar.

13.09.2020Televizyon
Arka Sokaklar Hüsnü Çoban öldü mü Özgür Ozan Korona ve öldü iddialarına sosyal medyadan yanıt verdi

Arka Sokaklar Hüsnü Çoban öldü mü? Özgür Ozan Korona ve öldü iddialarına sosyal medyadan yanıt verdi!

Arka Sokaklar Hüsnü Çoban öldü iddiaları, sosyal medyayı karıştırdı. Belirli dönemlerde pek çok ünlü için yayılan 'öldü' haberlerinin son kurbanı Özgür Ozan oldu, Geçtiğimiz sezon bitimine yakın 552. bölüm senaryosu kapsamında Koronavirüs teşhisi ile hastaneye kaldırılan Hüsnü Çoban, ekibi endişe haline bürümüş ancak bir süre sonra iyileşerek toparlanmıştı. Bu bölümde yaşananları baz alan bazı sosyal medya kullanıcıları, 'Hüsnü Çoban korona oldu' ve 'Arka Sokaklar Hüsnü Çoban öldü' ifadeleriyle paylaşımda bulundu. İşte, akıllarda yer edinen o bölümden kesitler

12.09.2020Televizyon
Boris Johnsondan ABye sert tepki

Boris Johnson'dan AB'ye sert tepki

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği'ni, Birleşik Krallık'ın birlik ve toprak bütünlüğüne tehdit olarak nitelendirdi.

12.09.2020Dünya
Avrupa Parlamentosundan İngiltereye uyarı

Avrupa Parlamentosu'ndan İngiltere'ye uyarı

Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) siyasi partiler, Brexit ayrılık anlaşmasının ihlal edilmesi durumunda İngiltere'yle başka bir anlaşmaya onay vermeyeceklerini açıkladı.

12.09.2020Ekonomi
Ankara’dan Doğu Akdeniz için 4 şart

Ankara’dan Doğu Akdeniz için 4 şart

1) Oruç Reis’in etrafındaki Yunan gemileri geri çekilecek.2) Meis dahil Doğu Ege adaları silahlandırılmayacak.3) NATO’nun ayrıştırma inisiyatifi desteklenecek.4) Batı Trakya’daki Türk azınlığa baskı sona erecek.

12.09.2020Dünya
400 çocuk pazarlığı Avrupa’nın yüz karası

400 çocuk pazarlığı Avrupa’nın yüz karası!

Yunanistan’nın Midilli Adası’nda Moria kampının yanması sonrasında evsiz kalan binlerce mülteci üç gecedir açık havada sabahlarken anne-babasız 406 çocuğun kabulü için AB’de pazarlık başladı. Almanya bu çocukların 100 ile 150 kadarını alacağını, diğer 9 ülkenin de geri kalan kimsesizi paylaşacağını açıkladı.

12.09.2020Dünya
Çatı Katı Aşk 10. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı Ayşen ve Demiri şoke eden görüntü

Çatı Katı Aşk 10. yeni bölüm 2. fragmanı yayınlandı! Ayşen ve Demir'i şoke eden görüntü!

Çatı Katı Aşk 10. bölüm fragmanı yeni bölüm öncesi ekranlara geldi. 12 Eylül Cumartesi akşamı yayınlanacak olan Çatı Katı Aşk'ın yeni bölüm fragmanında Ateş, Ayşen, Demir ve Yasemin'in yalıdan kaçış planları yapması heyecanlı anların ipuçlarını verdi. Ayşen ve Demir'in Ateş ve Yasemin'in yakınlaştığı görmesi ise Çatı Katı Aşk 10. bölüm fragmanına damga vurdu. İşte, Çatı Katı Aşk 10. bölüm 2. fragmanı ve yeni bölümün özeti.

12.09.2020Televizyon
Euro Grubu’ndan İngiltere’ye Brexit anlaşmasına uyulması çağrısı

Euro Grubu’ndan İngiltere’ye Brexit anlaşmasına uyulması çağrısı

Euro Bölgesi'ndeki mali politikaların koordinasyonunu sağlamak amacı olan Euro Grubu Başkanı Paschal Donohoe, İngiltere'nin AB ile serbest bir ticaret anlaşma yapmak istiyorsa Brexit ayrılık anlaşması taahhütlerine saygı duyması çağrısı yaptı.

11.09.2020Ekonomi
Son dakika… Türkiye’den AB’nin Doğu Akdeniz bildirisine tepki

Son dakika… Türkiye’den AB’nin Doğu Akdeniz bildirisine tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’dan Avrupa Birliği’nin Doğu Akdeniz’ bildirisine tepki geldi: Bildirideki ifadeler geçen sene olduğu gibi taraflı gereceklerden kopuk ve hukuki dayanaktan yoksundur denildi.

11.09.2020Haber

Yazar Sonuçları

Tam 40 yıl sonra 12 Eylül’e bakmak

Geçen cumartesi günü 12 Eylül 1980 darbesinin 40’ıncı yıldönümüydü.

16.09.2020