EKSTRA
MENÜ

Ukrayna

Ukrayna ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ukrayna haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.319 Ukrayna haberi bulunmuştur.

Ukrayna, Doğu Avrupa'da bir ülke. 603.628 km2 yüz ölçümüyle tamamı Avrupa'da olan en geniş ülkedir. Doğusunda ve kuzeydoğusunda Rusya, kuzeybatısında Beyaz Rusya, batısında Polonya, Slovakya ve Macaristan, güneybatısında Romanya ve Moldova ile kara sınırı vardır. Ayrıca güneyde Karadeniz ve Azak Denizi'ne kıyısı bulunmaktadır.

Ukrayna yasama, yürütme ve yargının ayrı olduğu, yarı başkanlık sistemi ile yönetilen bir üniter devlettir. Başkenti ve en büyük şehri Kiev'dir. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin dağılmasından bu yana Ukrayna, yedek ve yarı askerî güçler de hesaba katıldığında Rusya'nınkinin ardından Avrupa'daki en büyük ikinci silahlı kuvvetlere sahiptir.

Devamı...

 

Ukrayna Haberleri

Bucaş Antlaşması Nedir Bucaş Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Bucaş Antlaşması Nedir? Bucaş Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı her ne kadar duraklama döneminde ve gerileme döneminde sık sık toprak kaybı yaşasa da toprak da kazanmıştır. Batıda en geniş sınırlara ulaştığı toprak bucaş arazisi olmaktadır. Bu araziyi bucaş anlaşması ile almıştır. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Bucaş Antlaşması nedir? Bucaş Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özetinedir? Soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Brest Litovsk Antlaşması Nedir Brest Litovsk Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Brest Litovsk Antlaşması Nedir? Brest Litovsk Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Birinci dünya savaşının başlaması ile birlikte birçok devlet için de yeni bir çağa başlamak üzereydi. U devletler daha çok savaştan çekilmek için anlaşmalar yapmak zorunda kalmıştır. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Brest Litovsk Antlaşması nedir? Brest Litovsk Antlaşması tarihi, maddeleri nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizler için derledik.

16.05.2021Araştırma
Bahçesaray Antlaşması Nedir Bahçesaray Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Bahçesaray Antlaşması Nedir? Bahçesaray Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Son yıllarda pek çok kişi tarafında Bahçesaray anlaşması merak edilmektedir. Türk devletinin Rus devleti ile imzaladığı bu anlaşma ilk anlaşma olarak bilinmektedir. Bu nedenle pek çok bireyin aklına Bahçesaray Antlaşması nedir? Bahçesaray Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti nedir? Soruları gelmektedir. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

16.05.2021Araştırma
Denizlide feci kaza 2 Ukraynalı turist hayatını kaybetti

Denizli'de feci kaza! 2 Ukraynalı turist hayatını kaybetti

Denizli'de 4 kişinin bulunduğu otomobilin kontrolden çıkarak kaza yapması sonucu Ukraynalı turist Aleksandre Popov'un (27) ve Anastasia Prishko (28) hayatını kaybetti.

16.05.2021Gündem
Netanyahu katliama destek veren ülkeleri açıkladı

Netanyahu 'katliam'a destek veren ülkeleri açıkladı

İsrail Başbakanı Netanyahu, ülkesine destek verdiklerini iddia ettiği ülkelerin bayraklarını paylaştı.

16.05.2021Dünya
İsrail’den gelen yolculardan PCR testi istenecek

İsrail’den gelen yolculardan PCR testi istenecek

Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu kıldığı PCR testi uygulamasını 13 ülkeden kaldırmıştı. Bu ülkelerden biri İsrail'di. İsrail'den gelen yolculardan yeniden PCR testi istenecek.

15.05.2021Ekonomi
Kırmızı elmas hasadı başladı 4 ülkeye ihraç edilecek

'Kırmızı elmas' hasadı başladı! 4 ülkeye ihraç edilecek

Bursa’nın İnegöl ilçesinde üretilen, kırmızı elmas olarak bilinen Kurşunlu çileğinde, yılın ilk hasadı başladı. 4 ülkeye de ihraç edilen çileğin, yaklaşık 300 milyon TL gelir getirmesi bekleniyor.

15.05.2021Haber
İtalya ve Ukraynada Türk arp sanatçılarının başarısı

İtalya ve Ukrayna'da Türk arp sanatçılarının başarısı

Çevrim içi düzenlenen 1. Uluslararası Arpademia Kelt Arpı Yarışması'nda, sanatçı Şirin Pancaroğlu'nun öğrencileri Gül Uymaz, Bahar Uymaz ve Ela Talay, kendi kategorilerinde ikincilik ödülü kazandı.

15.05.2021Keyif
Kırmızı elmas hasadı başladı 4 ülkeye ihraç edilecek

Kırmızı elmas hasadı başladı! 4 ülkeye ihraç edilecek

Bursa’nın İnegöl ilçesinde üretilen, kırmızı elmas olarak bilinen Kurşunlu çileğinde, yılın ilk hasadı başladı. 4 ülkeye de ihraç edilen çileğin, yaklaşık 300 milyon TL gelir getirmesi bekleniyor.

15.05.2021Ekonomi
Turizmciler sezondan umutlu

Turizmciler sezondan umutlu

Tam kapanma döneminde en sakin Ramazan Bayramı’nı geçiren turizmciler, bayramdan sonra iç pazarda ve yurtdışında hareketlilik bekliyor. Çeşme, Bodrum, Fethiye, Kuşadası ve Didim gibi önemli turizm destinasyonları, salgın nedeniyle en sessiz bayramlarından birini yaşıyor.

15.05.2021Ekonomi
Ümit Milli Takım kadrosu açıklandı

Ümit Milli Takım kadrosu açıklandı!

Ümit Milli Futbol Takımı'nın 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçları hazırlıkları kapsamında 2 Haziran Çarşamba günü Ukrayna ile İstanbul'da oynayacağı özel müsabakanın aday kadrosu belli oldu.

14.05.2021Futbol
Deri sektörü ‘Leshow Moskova’da buluşuyor

Deri sektörü ‘Leshow Moskova’da buluşuyor

24 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen ‘Leshow Moskova Fuarı’ 06-08 Temmuz 2021 tarihleri arasında Expo Center / Moskova’da 61’in üzerinde Türk firması ve binlerce satın alıcıyı bir araya getirecek.

14.05.2021Ekonomi
Film gibi hikâye... Çok yaşa Hanna

Film gibi hikâye... Çok yaşa Hanna!

Boşanmak istediği kocasının alışveriş merkezi önünde pusu kurup yüzünü falçatayla parçaladığı Ukraynalı Hanna Butym, kendine yeni bir hayat kurdu. Cezaevindeki eşiyle boşanan Hanna, “Artık bambaşka bir Hanna’yım. Tüm yaşadıklarıma rağmen Türkiye’yi çok sevdim. Burada yaşamak istiyorum” dedi.

14.05.2021Gündem
Dünyada kovid-19 vaka sayısı 160 milyonu aştı

Dünyada kovid-19 vaka sayısı 160 milyonu aştı!

Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, dünya çapında Kovid-19 salgınında tespit edilen vaka sayısı 160 milyon 21 bin 129'a yükseldi.

11.05.2021Dünya
Son dakika... Altın fiyatları ne kadar olur Uzmanından altın fiyatları için flaş tahmin

Son dakika... Altın fiyatları ne kadar olur? Uzmanından altın fiyatları için flaş tahmin!

Ons altındaki yükseliş gram altın fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Mayıs ayına 471 liradan başlayan gram altın 491 liraya kadar yükseldi. Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, yılın üçüncü çeyreğinde gram altının 600 lirayı aşabileceğini söyledi.

11.05.2021Ekonomi
Ukrayna Büyükelçisi’nden güvenli turizm turu

Ukrayna Büyükelçisi’nden güvenli turizm turu

Koronavirüs tüm dünyada turizmi yavaşlatırken Türkiye son günlerde güneyde Ukraynalı turistleri ağırlıyor. Dalaman’daki otelleri gezip salgın önlemlerini yerinde gören Ukrayna Büyükelçisi Sybiha “Ukraynalıların Türkiye’ye gelip tatillerini geçirmelerinde hiçbir sakınca görmüyoruz. Güvenli turizm konusunun Türkiye’de ne kadar ciddiye alındığını yerinde görmüş oldum” dedi.

10.05.2021Gündem
Zafer Günü’nde gövde gösterisi

Zafer Günü’nde gövde gösterisi

Sovyetler Birliği’nin İkinci Dünya Savaşı’nda Nazileri yenilgiye uğratmasının 76’ncı yıl dönümü dün kutlandı. Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı Donbas’ta da askeri geçit töreni düzenlendi.

10.05.2021Dünya
Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Uluslararası öğrenci sayısı 200 bini aştı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, yükseköğretimin durumunu Türkiye ve dünya çerçevesinde değerlendirdi. Saraç, “ Uluslararası öğrenci sayımız 200 bini aştı. Türkiye’nin yükseköğretimde bir bölgesel güç olma iddiasını desteklemek ve geliştirmek için, ilgili kurumlardan biri olan YÖK, uluslararasılaşma kavramını aynı zamanda bir kamu politikası olarak ele alıyor” dedi.

8.05.2021Eğitim
Türkiyenin yanı başında.. Çernobil kâbusu geri döndü: Nükleer reaksiyonlar yeniden başladı..

Türkiye'nin yanı başında.. Çernobil kâbusu geri döndü: Nükleer reaksiyonlar yeniden başladı!..

1986 yılında Çernobil Nükleer Santrali'nin kaza sonucu patlayarak binlerce insanın ölümüne neden olması insanlık tarihine en büyük nükleer felaketlerden biri olarak yazılmıştı. Korkunç kazanın üzerinden 35 yıl geçtikten sonra uzmanlar santralde nükleer reaksiyonların tekrar başladığı konusunda dehşete düşüren bir uyarı yaptılar.

8.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Rusyadan dünyaya resmi geçit mesajı: Hepsini sergilediler

Son dakika haberler... Rusya'dan dünyaya resmi geçit mesajı: Hepsini sergilediler!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Donbas krizi gündemden henüz düşmüşken Rusya'dan tüm dünyaya mesaj gibi bir geçit töreni provası geldi. Moskova'da gerçekleşen Zafer Günü provasında neredeyse tüm Rus füze sistemleri Kızıl Meydan'dan geçti, dünya merakla Pazar gününü bekliyor.

7.05.2021Dünya
Ukraynalı bakan yardımcısının canlı yayında kediyle imtihanı

Ukraynalı bakan yardımcısının canlı yayında kediyle imtihanı

Ukrayna'da bir canlı yayına video konferans yoluyla bağlanan Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Anton Geraşçenko'nun konuşması, kedisi tarafından bölündü.

7.05.2021Haber
Son Dakika: Beşiktaş için transfer iddiası 23lük stoper Pape Alioune Ndiaye

Son Dakika: Beşiktaş için transfer iddiası 23'lük stoper Pape Alioune Ndiaye

Adım adım şampiyonluğa koşan Beşiktaş, bir yandan da gelecek yılın planlarını yapıyor. Siyah beyazlı ekibin gündemine gelen son isim 23 yaşındaki Senegal asıllı Fransız stoper Pape Alioune Ndiaye oldu.

7.05.2021Futbol
ABD: Ukraynanın NATO üyeliğini destekliyoruz

ABD: Ukrayna'nın NATO üyeliğini destekliyoruz

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Ukrayna'nın NATO üyeliğini desteklediklerini duyurdu.

6.05.2021Dünya
NATOdan flaş Rusya açıklaması

NATO'dan flaş Rusya açıklaması!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna sınırı ve Kırım'a yaptığı askeri yığınaktan sonra bir grup askerini çektiğini ancak on binlerce askerin hala bölgede bulunduğunu söyledi.

6.05.2021Dünya
Ukrayna, ABDden hava savunma sistemi isteyecek

Ukrayna, ABD'den hava savunma sistemi isteyecek

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'la hava savunma sistemleri dahil, askeri ekipman desteği konusunu görüşeceklerini bildirdi.

6.05.2021Dünya
Çiçek ihracatına anneler günü dopingi

Çiçek ihracatına anneler günü dopingi

Yaklaşan Anneler Günü çiçekçileri mutlu etti.

6.05.2021Ekonomi
Kimisi test istiyor kimisi de... İşte en kolay yaz tatili yapabileceğiniz ülkeler

Kimisi test istiyor kimisi de... İşte en kolay yaz tatili yapabileceğiniz ülkeler!

Salgın döneminde Türkiye’den seyahate izin veren ülkeler olsa da çeşitli kısıtlamalar nedeniyle bu yolculuklar aslında hiç de kolay değil. Mevcut durumda ‘en kolay’ seyahat edilebilecek ülkeleri sizler için listeledik.

6.05.2021Dünya
‘Hamle’ye EBRD desteği

‘Hamle’ye EBRD desteği

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

6.05.2021Ekonomi
G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı

G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı

Dünya'nın sanayileşmiş en büyük 7 ülkesi ve Avrupa Birliği'ni (AB) bir araya getiren dışişleri bakanları düzeyindeki G7 toplantısı sonrasında pek çok konuda görüş bildiren ortak bildirge açıklandı.

5.05.2021Dünya
Muğlada talihsiz olay Ukraynalı turist için ekipler seferber oldu

Muğla'da talihsiz olay! Ukraynalı turist için ekipler seferber oldu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, Cennet Koyu’nda yürüyüşe çıkan Ukraynalı turist dengesini kaybedip kayalıklardan düştü. Arazide mahsur kalan ve vücudunda kırıklar bulunan turist, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), ekiplerince 4 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

5.05.2021Gündem
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 155 milyonu geçti

Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 155 milyonu geçti

ABD, 33 milyon 274 bin 659 ile en fazla vakanın olduğu ülke konumunda bulunuyor. Bu ülkeyi, 20 milyon 665 bin 148 ile Hindistan, 14 milyon 860 bin 812 ile Brezilya izliyor.

5.05.2021Dünya
Almanların karavanla Türkiye tatili

Almanların karavanla Türkiye tatili

Ülkelerinden karavanla tura çıkan ve Türkiye’de gezerken yolda tanışan 3 Alman aile, Antalya’nın Demre ilçesine kamp kurdu. Bir süre Demre’de kalmayı planlayan aileler, 3 aylık vizeleri dolana kadar da Türkiye’yi gezecek.

5.05.2021Avrupa
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile EBRD iş birliğini güçlendirecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile EBRD Başkanı Odile Renaud-Basso'nun, yenilikçi yatırımları kolaylaştırmak ve Bakanlıkça yürütülen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı'nın etkinliğini artırmak için iş birliğini güçlendirme kararı aldığı açıklandı.

5.05.2021Ekonomi
Çiçekçiler servet kazanıyor İhracatları yüzde 100 arttı

Çiçekçiler servet kazanıyor! İhracatları yüzde 100 arttı

Her özel günde büyük karlar elde eden çiçekçiler bu yılda servetlerine servet katmaya hazırlanıyor. Anneler Günü için çiçek ihracatı talebi geçen yıla göre yüzde 100 arttı.

5.05.2021Ekonomi
Boksör Serdar Avcı, dünya şampiyonluğu maçına hazırlanıyor

Boksör Serdar Avcı, dünya şampiyonluğu maçına hazırlanıyor

Interim dünya yarı ağır sıklet şampiyonluk maçına çıkacak Türk boksör Serdar Avcı, Ukrayna’ya gitmeden önce Antalya’nın Alanya ilçesinde kampa girdi. 19 Mayıs’ta Ukrayna’da, namağlup Gürcü boksör Zaal Kvezereli ile ringe çıkacak ve altın kemer için ter dökecek olan Avcı, "Kendimi iyi hissediyorum ve kazanacağıma inanıyorum" dedi.

5.05.2021Diğer
Tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat

Tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat

TGDF Dijital Veri Paneli’ne göre, Türkiye 2021 yılının ilk 3 ayında tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

4.05.2021Ekonomi
Trianon Antlaşması Nedir Trianon Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Trianon Antlaşması Nedir? Trianon Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Belki de daha önce duymadığınız bir konu, bir olay Trianon Antlaşması. İşte sizler için bu antlaşma hakkında önemli bilgileri toparladık. Trianon Antlaşması nedir? Trianon Antlaşmasının tarafları kimlerdir? Trianon Antlaşmasının önemi ve sonuçları nelerdir? Bu ve benzer çok sayıda sorularınıza cevap olabilecek detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Stalingrad Savaşı Tarihi Ve Özeti - Stalingrad Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Stalingrad Savaşı Tarihi Ve Özeti - Stalingrad Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

İkinci Dünya Savaşı tüm dünyayı etkisi altına almış olan savaşlardan biridir. İkinci Dünya Savaşının bir cephesinde Stalingrand Savaşı yapılmıştır. Stalingrad Savaşı nedir? Stalingrad Savaşı tarihi ve özeti nedir? Stalingrad Savaşı tarafları kimlerdir? Stalingrad Savaşının nedenleri nelerdir? Stalingrad Savaşının sonuçları nelerdir? İşte Stalingrad Savaşı hakkında merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
15 ülkeden gelenler testten muaf

15 ülkeden gelenler testten muaf

15 Mayıs’tan itibaren Hong Kong ve 15 ülkeden Türkiye’ye gelişlerde koronavirüs testi istenmeyecek.

3.05.2021Gündem
Flaş PCR testi kararı... 15 ülke için kaldırıldı

Flaş PCR testi kararı... 15 ülke için kaldırıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle 15 ülkeden istenmeyecek.

2.05.2021Ekonomi
Ukraynalı turistlerin Kovid-19 sürecinde tatil adresleri Türkiye oldu

Ukraynalı turistlerin Kovid-19 sürecinde tatil adresleri Türkiye oldu

Muğla'da turistik tesislerin açılmasıyla yeniden turistler gelmeye başladı. Ukraynalı turistlerin de akın ettiği bölgede tedbirlerden taviz verilmiyor. Türkiye'ye gelen Ukraynalı turistler de kendilerini burada güvende hissettiklerini belirtiyor.

2.05.2021Haber
Yeniden Türkiyedeler... Burada kendimizi güvende hissediyoruz

Yeniden Türkiye'deler... "Burada kendimizi güvende hissediyoruz"

Muğla'da turistik tesislerin açılmasıyla yeniden turistler gelmeye başladı. Ukraynalı turistlerin de akın ettiği bölgede tedbirlerden taviz verilmiyor. Türkiye'ye gelen Ukraynalı turistler de kendilerini burada güvende hissettiklerini belirtiyor.

2.05.2021Ekonomi
Alman vatandaşlığına geçişler azaldı

Alman vatandaşlığına geçişler azaldı

Bavyera’da Alman vatandaşlığına geçenlerin sayısında düşüş yaşandığı bildirildi. 2020 rakamlarını açıklayan eyalet İçişleri Bakanı Joachim Herrmann (CSU), düşüşe gerekçe olarak başta pandemiyi, sonra da İngiltere’nin AB’den çıkmasından dolayı bu ülke vatandaşlarından gelen başvuruların azalmasını gösterdi.

2.05.2021Avrupa
Karadeniz’de ABD, Suriye’de Rusya ile tatbikat

Karadeniz’de ABD, Suriye’de Rusya ile tatbikat

Türk Silahlı Kuvvetleri ABD ve Rusya ile eğitim faaliyetlerini sürdürdü. Karadeniz’e geçen Amerikan sahil güvenlik gemisi Hamilton ile helikopterli iniş eğitimi yapıldı. Suriye’de ise Rus askerleriyle iki ayrı tatbikat yapıldı.

2.05.2021Dünya
İsrail’den Türkiye’ye seyahat yasağı

İsrail’den Türkiye’ye seyahat yasağı

Aşılamada büyük bir başarıya imza atarak sürü bağışıklığını neredeyse kazanan İsrail, aralarında Türkiye ve Hindistan’ın da olduğu yüksek riskli ilan ettiği bazı ülkelere seyahat yasağı getiriyor.

2.05.2021Dünya
Ersev Demiröz: Rus açığını farklı ülkelerle kapattık

Ersev Demiröz: Rus açığını farklı ülkelerle kapattık

Pandemi nedeniyle birçok otel zor bir dönemden geçerken, lüks ve pahalı otellere olan talepte yükseliş yaşandı. Mandarin Oriental Bodrum Genel Müdürü Ersev Demiröz de konu ile ilgili şunları söyledi: “Rusya’nın aldığı karar nedeniyle oluşan boşluk farklı ülkelerle hemen kapandı. Yaz için olan talepte de ciddi artış var. Özellikle temmuz-ağustos ayları için villalarımızda neredeyse boş yer kalmadı.”

2.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Napoleon Bonaparte

Bundan 200 yıl evvel, 5 Mayıs 1821’de çağdaş Avrupa’ya yönünü veren en önemli liderlerden ve dünya tarihinin çığır açan komutanlarından Napoleon Bonaparte Britanya’ya bağlı Saint Helen Adası’nda, kendisini yenen koalisyon kuvvetlerinin tutsağı olarak mahkûm edildiği yerde hayatını kaybetti. Bu altı yıllık mahkûmiyet sırasında zehirlendiği tartışılıyor, tatsız muamele gördüğü bir gerçek.

16.05.2021

Bir ayağı İstanbul'a basan ve Tahran'ı dağıtan bir 'narafig'

“Narafig” Farsça’da dostunu sırtından bıçaklayan kişi demek... Büyük ihtimalle de bir derin devlet komplocusu...

2.05.2021