MENÜ

Araç

Araç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Araç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 123.323 Araç haberi bulunmuştur.

Araç Haberleri

İçişleri Bakanlığından valiliklere ek genelge

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere ek genelge

İçişleri Bakanlığı, araç giriş kısıtlamasına ilişkin istisnaları belirleyen ek genelgeyi valiliklere gönderdi.

4.04.2020Gündem
Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır Seyahat izin belgesi kimlere verilir

Seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir?

31 ile giriş ve çıkışların kapatılmasının ardından, özel durumları bulunarak zorunlu olarak şehir dışına çıkacak olanlar seyahat izin belgesi almaya devam edebilecek. Vefat, hastalık gibi nedenlerle ikamet değiştirecek olan vatandaşlar, e devlet üzerinden verilen seyahat izin belgesi başvurularının nasıl yapılacağını sorguluyor. Peki, seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır? Seyahat izin belgesi kimlere verilir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

4.04.2020Gündem
İstanbulda sokağa çıkma oranı düştü

İstanbul'da sokağa çıkma oranı düştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul İstatistik Ofisinin yaptığı çalışmaya göre, 2-6 Mart arasında İstanbulluların yüzde 75,1'i günlük dışarı çıkarken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yaşanmasının ardından 23-27 Mart tarihlerinde bu oran yüzde 16,1'e düştü.

4.04.2020Gündem
Son dakika... Seyahat yasağıyla ilgili İstanbul Valisinden iki önemli bilgilendirme

Son dakika... Seyahat yasağıyla ilgili İstanbul Valisi'nden iki önemli bilgilendirme

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul'dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur" açıklamasında bulundu. Vali Yerlikaya ayrıca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı dışında diğer nedenle vefat eden vatandaşların, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklar tarafından seyahat izni verileceğini duyurdu.

4.04.2020Gündem
Sıfıra düştü

Sıfıra düştü!

Corona Virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 31 şehre giriş ve çıkışın yasaklanmasıyla birlikte Bodrum’a şehir dışından gelen araç sayısı büyük ölçüde azaldı. Mart ayının ilk iki haftası günlük giren araç sayısının 12 bin olduğu ilçede, Mart ayının son iki haftası ise araç sayısı 5 bine kadar düştü. Dün gece başlayan yasakla birlikte Bodrum girişinde yok denilecek kadar az araç olduğu görüldü.

4.04.2020Gündem
Corona virüse karşı 400 polis aracını dezenfekte edildi

Corona virüse karşı 400 polis aracını dezenfekte edildi

Bursa'da İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait yaklaşık 400 aracı, koronavirüsü(corona virüs) salgınına karşı dezenfekte edildi.

4.04.2020Gündem
İstanbul ve Ankarada hava kirliliğinde büyük düşüş

İstanbul ve Ankara'da hava kirliliğinde büyük düşüş

Corona Virüsü salgını nedeniyle vatandaşlar alınan tedbirler kapsamında evlerinde kalıyor. Bu da araç kullanımını büyük oranda düşürdü. Bunun sonucunda ise hava kirlilik oranı kentlerde azaldı.

4.04.2020Gündem
Otomatik vites otomobillere talep arttı

Otomatik vites otomobillere talep arttı

Otomatik şanzımanlı otomobil satış adetleri yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 62,56 yükseldi.

4.04.2020Otomobil
34.4 milyon kişi sokağa çıkamayacak

34.4 milyon kişi sokağa çıkamayacak

Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı, yaklaşık 34,4 milyon kişiyi kapsıyor.

4.04.2020Ekonomi
İstanbula girişte kilometrelerce kuyruk

İstanbul'a girişte kilometrelerce kuyruk!

Corona Virüsü ile mücadele kapsamında yayınlanan genelgeyle İstanbul'a araç giriş-çıkışı gece yarısı itibariyle durduruldu. Tuzla D-100 Karayolu'nda oluşan uzun araç kuyrukları havadan görülendi.

4.04.2020Gündem
MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili merak edilenleri yanıtladı

MEB, LGS ile ilgili sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını, bakanlığın internet sitesinde yayımladı. Yanıtlananlar arasında, LGS’ye başvurular, oturumların içeriği, sınavın uygulanışı gibi konulardaki sorular yer aldı.

4.04.2020Eğitim
İstanbul’da pazar giriş ve çıkışları kontrol altında

İstanbul’da pazar giriş ve çıkışları kontrol altında

İstanbul Bağcılar’da koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında semt pazarlarının giriş çıkışları Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetiminde yapılıyor. Vatandaşlar ateşleri ölçülüp ellerine dezenfektan sıkıldıktan sonra pazar alanına alınıyor. Zabıta ve polis ekipleri de gün boyunca pazarda dolaşıp güvenliği sağlıyor.

4.04.2020Gündem
Gelmeyin uyarılarına rağmen Bodrumda 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

'Gelmeyin' uyarılarına rağmen Bodrum'da 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

Muğla'nın dünyaca ünlü turistlik ilçesi Bodrum'un girişinde durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların, corona virüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçüldü. Kontrol sırasında, yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Emniyet kaynakları Türkiye’de ilk corona virüs vakasının görüldüğü 10 Mart'tan beri, 25 günde, ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığını açıkladı.

4.04.2020Seyahat
Büyükşehirlere araç giriş çıkışlarında denetim başladı

Büyükşehirlere araç giriş çıkışlarında denetim başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkışların tamamen yasaklandığını açıkladı. Yasak kapsamında özel araçlar emniyet güçleri tarafından şehirlere alınmayarak geri gönderildi.

4.04.2020Haber
Almanyada trafiğe kaydolan araç sayısı düştü

Almanya'da trafiğe kaydolan araç sayısı düştü

Almanya'da trafiğe kaydedilen yeni otomobil sayısı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle martta, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38 geriledi.

4.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı kimlere geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan önlemleri tek tek açıkladı

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı kimlere geldi? Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan önlemleri tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamaları... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı

4.04.2020Gündem
Koronavirüse 3 önlem daha

Koronavirüse 3 önlem daha

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan koronavirüs salgını önlemleri kapsamında alınan yeni ve kritik üç tedbiri daha açıkladı. 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş ve çıkışlar durduruldu. 20 yaş altına da 65 yaş gibi sokağa çıkma yasağı getirildi. Toplu bulunan yerlerde maske takma zorunluluğu geldi.

4.04.2020Gündem
Hayatımızın yeni yıldızları

Hayatımızın yeni yıldızları

Son dönemde televizyonlarda ve sosyal medyada gündemi değerlendiren bazı isimler ön plana çıkmaya başladı. Kimi virüse karşı alınması gereken önlemleri anlatıp bilgilendiriyor, kimi işini yaparken takındığı tatlı-sert üslubuyla gülümsetiyor.

Evinde kal bize gelme

Evinde kal bize gelme

Büyükşehirlerden akın nedeniyle Marmaris, Didim, Bodrum, Çeşme, Fethiye, Demre gibi yazlık ilçelerde nüfus artarken yazlık evlerin yaklaşık yüzde 60’ı açıldı. Eskiden daha çok turist gelsin diye kampanyalar yapan belediye başkanları, özellikle hastane yetersizliğine dikkat çekerek bu kez tatilcilere ve yazlıkçılara “Gelmeyin” çağrısı yaptı.

4.04.2020Gündem
Seyahat yasağı olan iller hangileri Özel araçla seyahat yasak mı İller arası yolculuk yasağının detayı

Seyahat yasağı olan iller hangileri? Özel araçla seyahat yasak mı? İller arası yolculuk yasağının detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı. Ülkemizde alınan önlemlerin genişletildiğini açıklayan Erdoğan, 30 ile ve Zonguldak'ta bu gece yarısından itibaren araç giriş çıkışlarının kısıtlandığını bildirdi. Son dakika seyahat yasağı olan iller ve hangi illerde seyahat yasak soruları da açıklama sonrası gündeme geldi. Peki, Seyahat yasağı olan iller hangileri? Özel araçla seyahat yasak mı? İşte, iller arası yolculuk yasağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

3.04.2020Gündem
Tekirdağa araç giriş çıkışı durduruldu

Tekirdağ'a araç giriş çıkışı durduruldu

İçişleri Bakanlığının genelgesine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Tekirdağ'da araç giriş çıkış yasağı başladı.

3.04.2020Gündem
Yahya Üstün: Kısa bir ara veriyoruz

Yahya Üstün: Kısa bir ara veriyoruz

Koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehire araç giriş ve çıkışınan yasaklanmasının ardından Türk Hava Yolları da iç hat uçuşlarının 15 gün süreyle durdurduğunu açıklandı.

3.04.2020Gündem
Hangi illere uçuşlar yasaklandı Uçuşlar ne zamana kadar yasak

Hangi illere uçuşlar yasaklandı? Uçuşlar ne zamana kadar yasak?

Ülkemizde alınan corona virüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehire araç giriş ve çıkışının yasaklanmasının ardından Türk Hava Yollar da gerçekleştirdiği iç hat uçuşlarını 15 gün süreyle durdurduğunu açıklandı. Açıklamanın ardından hangi illere uçuş seferlerinin durdurulduğu merak konusu oldu. Peki, Hangi illere uçuşlar yasaklandı? Uçuşlar ne zamana kadar yasak? İşte uçuşları durdurulan iller ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

3.04.2020Gündem
THY,  14 iç hat uçuşunu durdurdu

THY, 14 iç hat uçuşunu durdurdu

THY'nin İç hatlarda 14 Büyükşehre yaptığı kısıtlı sayıdaki İç hat seferleri 20 Nisan tarihine kadar iptal edilecek

3.04.2020Gündem
Erdoğan açıklamıştı... Ek genelge 81 ile gönderildi

Erdoğan açıklamıştı... Ek genelge 81 ile gönderildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı 81 ile 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkış ile yaş sınırlaması içeren genelge İçişler Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi. Genelgede kara, hava ve deniz yoluyla 15 gün süreyle kentlere giriş çıkışın durdurulduğu vurgulandı.

3.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Maske takmayan ve 3  adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Maske takmayan ve 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, corona virüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Vatandaşların toplu olarak bulunduğu yerlerle ilgili yeni uygulamalar başlatıldı.

3.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı.

3.04.2020Haber
Sokağa çıkma yasağı kaç yaşındakileri kapsıyor Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor

Sokağa çıkma yasağı kaç yaşındakileri kapsıyor? Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor?

Corona virüsü önlemlerine yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları duyurdu. Toplum sağlığı göz önüne alınarak genişletilen corona virüsü önemlerine yönelik 65 yaş üzerini kapsayan sokağa çıkma yasağına yenisi eklendi. Erdoğan, belli yaş grubundaki vatandaşlar için son dakika sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu. Peki, sokağa çıkma yasağı kaç yaşındakileri kapsıyor? 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı geldi mi ve ne zaman başlıyor? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar...

3.04.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 31 il araç giriş çıkışına kapatıldı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 31 il araç giriş çıkışına kapatıldı, 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu Toplantısı'nın bitmesinin ardından koronavirüsle ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli isitisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca sokağa çıkma yasağını 20 yaş ve altına da geldiğini belirterek, "1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır" ifadelerini kullandı

3.04.2020Gündem
Hollandada öldürülen kadın, 2 çocuğu ve kayınvalidesi toprağa verildi

Hollanda'da öldürülen kadın, 2 çocuğu ve kayınvalidesi toprağa verildi

Hollanda'da Onur Kandemir'in (33) zehirleyerek öldürdüğü öne sürülen eşi Gülcan Kandemir (31), çocukları Atakan (6) ve Deniz (3) ile annesi Hikmet Kandemir (65), Giresun'un Tirebolu ilçesinde, gözyaşları arasında toprağa verildi.

3.04.2020Gündem
Keşanda halk pazarı, koronavirüs tedbiri için kapatıldı

Keşan'da halk pazarı, koronavirüs tedbiri için kapatıldı

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurulu'nca, cumartesi günü kurulan halk pazarının, koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süreyle kapatılmasına karar verildi.

3.04.2020Gündem
Google, Covid-19 salgınında bireylerin kurallara ne kadar uyduğunu gözlemliyor

Google, Covid-19 salgınında bireylerin kurallara ne kadar uyduğunu gözlemliyor

Google, koronavirüs salgını dönemi boyunca 130 ülkede, hatta aynı ülkenin farklı bölgelerinde insanların hareketlerini izleyerek farklı eğilimleri belgelemeye ve bunları yayınlamaya başladı.

3.04.2020Teknoloji
Drift atan ehliyetsiz genç, polisi görünce aracını bırakıp kaçtı, sahibi gazetecileri tehdit etti

Drift atan ehliyetsiz genç, polisi görünce aracını bırakıp kaçtı, sahibi gazetecileri tehdit etti

Antalya’da drift atarken Korona virüs kontrolü ve uyarıları yapan polisleri gören genç , aracı üzerinde kontak anahtarı ile bırakıp kaçtı. Polis, plakasından bulduğu araç sahibi üzerinden aracı kullanan kişiye ulaştı. Aracı kullanan gence drift atmak ve ehliyetsiz araç kullanmaktan 8 bin 614 TL, araç sahibine ise ehliyetsiz kişiye aracını vermekten 2 bin 473 TL para cezası uygulandı. Olay yerine gelen araç sahibi basın mensuplarına: “Çekme seni bulup hesabını sorarım” dedi. Gençlerin polisi görünce aracı bırakıp kaçmaları güvenlik kameralarına yansıdı.

3.04.2020Haber
Bayrampaşada makas iddiası: Bariyeri parçalayıp 5 metre yükseklikten uçtu

Bayrampaşa'da "makas" iddiası: Bariyeri parçalayıp 5 metre yükseklikten uçtu

BAYRAMPAŞA O-3 TEM bağlantı yolunda makas atarak ilerlediği öne sürülen otomobil, bir araca çarpıp bariyerleri parçaladıktan sonra yaklaşık 5 metre yükseklikten yola uçtu

3.04.2020Gündem
Bodruma 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

Bodrum'a 25 günde 125 bin araç giriş yaptı

Muğla'nın dünyaca ünlü turistlik ilçesi Bodrum'un girişinde durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların, Corona Virüsü tedbirleri kapsamında ateşleri ölçüldü. Kontrol sırasında, yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Emniyet kaynakları Türkiye’de ilk Corona Virüsü vakasının görüldüğü 10 Mart’tan beri, 25 günde, ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığını açıkladı.

3.04.2020Haber
Belediye Başkanı gelmeyin dedi ama... 25 günde 125 bin araç...

Belediye Başkanı 'gelmeyin' dedi ama... 25 günde 125 bin araç...

Muğla'nın dünyaca ünlü turistlik ilçesi Bodrum'un girişinde durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların, Corona Virüsü tedbirleri kapsamında ateşleri ölçüldü. Kontrol sırasında, yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Emniyet kaynakları Türkiye’de ilk Corona Virüsü vakasının görüldüğü 10 Mart’tan beri, 25 günde, ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığını açıkladı.

3.04.2020Gündem
Elazığda 3 caddede ulaşıma kısıtlama kararı

Elazığ'da 3 caddede ulaşıma kısıtlama kararı

ELAZIĞ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin en işlek 3 caddesindeki araç ve yaya trafiğine kısıtlama getirildi.

3.04.2020Gündem
Koronavirüs perakende tüketicilerini online ticarete taşıdı

Koronavirüs perakende tüketicilerini online ticarete taşıdı

Türkiye’de corona virüs (Covid-19) vakasının ilk kez ortaya çıkmasının ardından evlerinden çıkamayan milyonlarca tüketici online alışverişe yüklendi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan pandemi ilanından sonra insanlar evden çıkmamak için büyük bir hassasiyet gösteriyor. Tüketicilerin bu izolasyon döneminde sürekli evde olmaları onların tüketim alışkanlıklarına da yansıyor ve çok sayıda kişi e-ticaret platformları ve online marketleri kullanıyor.

3.04.2020Teknoloji
Koronavirüs sonrasında otomotiv endüstrisini neler bekliyor

Koronavirüs sonrasında otomotiv endüstrisini neler bekliyor?

Deloitte, Covid-19 karşısında otomotiv sanayiinden üst düzey yetkililerle yaptığı görüşmeleri baz alarak, pandemi sonrası süreçte sektöre ışık tutacak önleyici adımları açıkladı. Raporun sonuçlarını değerlendiren Deloitte Tüketim Endüstrisi ve Otomotiv Sektör Lideri Özkan Yıldırım, “Ülkemizde yılın ilk iki ayında geçen yıla göre yüzde 90 artış gösteren otomobil ve hafif ticari araç pazarı, mart ayı sonunda yaklaşık 40 geriledi. Avrupa’da ise satış ve üretimin bir önceki yıla göre yüzde 70-90 bandında daraldığını görüyoruz” dedi.

3.04.2020Teknoloji
Ford, Avrupada üretim durdurma süresini uzattı

Ford, Avrupa'da üretim durdurma süresini uzattı

Ford'un Avrupa imalat faaliyetlerindeki duruş 4 Mayıs'a kadar sürecek.

3.04.2020Ekonomi
Çay hasadı için akın akın memleketlerine geliyorlar

Çay hasadı için akın akın memleketlerine geliyorlar

TÜRKİYE'de, koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü İstanbul başta olmak üzere batıdaki illerden, Karadeniz’e göç sürüyor. Çay hasat sezonu hazırlıkları için memleketlerine dönenler, Rize'de kent girişlerindeki arama noktalarında uzun araç kuyrukları oluşturdu.

3.04.2020Gündem
Aziz Sancar kimdir Aziz Sancarın biyografisi ve hayatına dair bilgiler

Aziz Sancar kimdir? Aziz Sancar'ın biyografisi ve hayatına dair bilgiler

Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kim olduğu ve hayat hikayesi, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Mardin'den Amerika'ya başarılarla dolu bir kariyeri olan Aziz Sancar, 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanmasının ardından, sıkılıkla gündeme geliyor. Peki, Aziz Sancar kimdir? İşte Aziz Sancar'ın hayatına dair bilgiler

3.04.2020Gündem
Uzaktan eğitim alan öğrencilere çok önemli tavsiyeler

Uzaktan eğitim alan öğrencilere çok önemli tavsiyeler

Koronavirüs önlemleri kapsamında okullar tatil edildi, öğrenciler ekran başında eğitimlerine devam ediyor. Uzaktan eğitimin programlı ve disiplinli olmayı gerektirdiğini belirten Görsel Sanatlar Öğretmeni Pınar Şen, konuyla ilgili hem öğrencilere hem de ailelerine çok önemli tavsiyelerde bulundu.

3.04.2020Evdehayat
Osmaniyede dere taştı, sel suları mahalleyi bastı

Osmaniye'de dere taştı, sel suları mahalleyi bastı

OSMANİYE'de şiddetli sağanak nedeniyle taşan dere, Fakıuşağı Mahallesi'ndeki bir sokağı sular altında bıraktı. Çok sayıda iş yeri ve evin sel sularıyla dolduğu sokakta park halinde bulunan bazı araçlar da sürüklendi.

3.04.2020Gündem
Antalyaya girişlerde sıkı tedbirler

Antalya'ya girişlerde sıkı tedbirler

ANTALYA Valiliği ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında kentin ana girişlerindeki sıkı uygulamalar bugün de devam etti. Antalya'ya giriş yapacak kişilerin 14 gün süreyle ikametgahlarında sıhhi gözetim altına alınacağını açıklayan Vali Münir Karaloğlu, emniyet ve jandarmanın giriş çıkışlardaki uygulamalarını yakından takip ediyor.

3.04.2020Gündem
Araç muayeneleri ertelendi mi Araç muayenesi ne zamana kadar yapılacak

Araç muayeneleri ertelendi mi? Araç muayenesi ne zamana kadar yapılacak?

Araç sahibi milyonlarca kişi, araç muayeneleri hakkında bir erteleme kararı alınıp alınmadığını merak ediyor. Corona virüsüne karşı alınan tedbirlerle evden çıkmayan vatandaşlar, araç muayenesi için belirlenen son sürenin ne zaman olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, araç muayeneleri ertelendi mi? Araç muayenesi ne zamana kadar yapılacak?

3.04.2020Gündem
Ultraviyole ışınlarıyla koronavirüsü öldüren 3 cihaz tasarladılar

Ultraviyole ışınlarıyla koronavirüsü öldüren 3 cihaz tasarladılar

Maltepe Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kuantum Optiği ve Elektroniği Teknolojileri Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Afif Sıddıki ve ekibi, Kovid-19 ultraviyole ışınlarını kullanarak 15 saniyede öldüren üç ayrı cihaz geliştirdi.

3.04.2020Teknoloji
Jandarmanın virüs denetimi havadan görüntülendi

Jandarmanın virüs denetimi havadan görüntülendi

Eskişehir’de, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin trafik denetimleri havadan görüntülendi.

3.04.2020Gündem
Malatyada hafif ticari araç devrildi: 4 yaralı

Malatya'da hafif ticari araç devrildi: 4 yaralı

MALATYA'nın Darende ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkıp, yol kenarına devrilen hafif ticari araçtaki 4 kişi yaralandı.

3.04.2020Gündem
Adıyamanda Gölbaşı Caddesi ve Sümer Meydanı, koronavirüs tedbiri için kapatıldı

Adıyaman'da Gölbaşı Caddesi ve Sümer Meydanı, koronavirüs tedbiri için kapatıldı

ADIYAMAN'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar gereği Gölbaşı Caddesi ve Sümer Meydanı, yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

3.04.2020Gündem