Bugün neler oldu?

Cevdet Yılmaz

Güncelleme Tarihi:

Cevdet Yılmaz haberleri sayfasında Cevdet Yılmaz hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3086 Cevdet Yılmaz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Cevdet Yılmaz, 1 Nisan 1967, Bingöl doğumlu, Zaza kökenli Türk siyasetçi ve doktorant, Ak Parti milletvekili, eski Başbakan Yardımcısı, mevcut Türkiye Kalkınma Bakanıdır.

1992-1994 yılları arasında ABD'ye giderek Denver Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1995-2003 yıllarında DPT'deki görevine Planlama Uzmanı olarak devam ederken Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktora eğitimi aldı. 2003 yılında doktora tezi kabul edildi. Aynı yıl, teşkilatın AB İlişkiler Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümerhalı'da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 23. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi ve Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanı oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Cevdet Yılmaz haberleri

DAHA FAZLA #CEVDET YILMAZ HABERLERİ

Cevdet Yılmaz’a ait tüm site haberleri