EKSTRA
MENÜ

İkinci El

İkinci El ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İkinci El haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35.124 İkinci El haberi bulunmuştur.

İkinci El Haberleri

İkinci el saat için anlaştı, 500 lirasını kaptırdı

İkinci el saat için anlaştı, 500 lirasını kaptırdı

2’nci el eşya satışında dolandırıcılık şikayetleri arttı. 500 liraya saat almak istedi, satıcı sırra kadem bastı. Parayı gönderen Ömer Akkuş savcılığa şikayette bulundu.

13.05.2021Ekonomi
4 ayda 359 bin konut satıldı

4 ayda 359 bin konut satıldı

Ülke genelinde ocak-nisan döneminde konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.5 azaldı ve 358 bin 913 oldu.

13.05.2021Ekonomi
ABDde enflasyon 13 yılın zirvesinde

ABD'de enflasyon 13 yılın zirvesinde

Amerika Birleşik Devletleri'nde tüketici fiyat endeksi (TÜFE), nisanda yıllık bazda yüzde 4,2 artarak Eylül 2008'den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.

12.05.2021Ekonomi
Son dakika... Konut satışları nisanda yüzde 124 arttı

Son dakika... Konut satışları nisanda yüzde 124 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye genelinde nisan ayında 95 bin 863 konut satıldı. Geçtiğimiz yıla göre satışlar yüzde 124 arttı.

12.05.2021Ekonomi
İkinci el otomobil alacaklar dikkat Tarih verip uyardılar...

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Tarih verip uyardılar...

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, ikinci el otomobillerde fiyat artışı öngörüsünü dile getirdi ve bunun özellikle 2020'deki gibi bulunurluk sıkıntısı yaşanması halinde yansıyacağını dile getirdi.

9.05.2021Ekonomi
İkinci elde satış da fiyat da düştü

İkinci elde satış da fiyat da düştü

Nisan ayında Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, bir önceki aya kıyasla yüzde 22 azalışla 142 bin 688 olurken, araç fiyatları yüzde 2,3 düştü - Nisanda online pazarda en fazla dizel otomobiller tercih edildi.

8.05.2021Ekonomi
Emekli hemşire ihtiyaç sahiplerinin ve kimsesizlerin umudu oldu

Emekli hemşire ihtiyaç sahiplerinin ve kimsesizlerin "umudu" oldu

ANTALYA (AA) - GÜLSEM ADAM - Antalya'da kendisini ve beraberindekileri "kimsesizlerin kimsesi" olarak gören Umut Araz, başkanlığını yaptığı yardım derneği aracılığıyla ihtiyaç sahiplerinin gönüllerine dokunuyor.

6.05.2021Haber
Damga Vergisi Beyannamesi Nedir, Nasıl Ve Ne Zaman Verilir

Damga Vergisi Beyannamesi Nedir, Nasıl Ve Ne Zaman Verilir?

Damga vergisi, kurumlar ile kurumlar, kişiler ile kişiler ya da kişiler ile kurumlar arasındaki resmi ve hukuki işlemleri belgeleyen kağıtlardan alınan vergilerdir. Damga vergisinin normal kişilerden alınabilmesi için kağıdın ibraz edilebiliyor olması ve imzalanabilir ya da imza yerine geçen hüküm içeren ibareler bulunması gerekir. Damga vergisi beyannamesi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
HP, iklim eylemi hedeflerini açıkladı

HP, iklim eylemi hedeflerini açıkladı

HP, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında karbon emisyonları, döngüsellik, ormanlar ve okyanusları korumaya yönelik birçok konuda kurduğu iklim ortaklıklarını tanıttı.

3.05.2021Teknoloji
Vakıf Katılım güvencesiyle ikinci el araç alım-satımı yapmak artık çok daha güvenli

Vakıf Katılım güvencesiyle ikinci el araç alım-satımı yapmak artık çok daha güvenli

Vakıf Katılım, ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımında, taşıtın mülkiyeti ile satış bedelinin eş zamanlı ve güvenli bir şekilde el değiştirmesini sağlayan “Güvenli Ödeme Sistemi”ni uygulamaya aldı.

28.04.2021Ekonomi
İkinci elde ekspertiz oyunu

İkinci elde ekspertiz oyunu

Araç alacak vatandaşları uyaran TÜDEF Başkanvekili Sinan Vargı, “İki araç kesilip birbirine eklenerek yapılan araca sağlam raporu verebiliyorlar. Ya da ekspere aynı renk, modelde sağlam aracı götürüp noterde ağır hasarlı aracın satışını yapabiliyorlar. Vatandaş, TSE Yeterlilik Belgesi olmayan ekspere gitmesin” dedi.

27.04.2021Ekonomi
Ukrayna’dan silah yardımı talebi Almanya’yı böldü

Ukrayna’dan silah yardımı talebi Almanya’yı böldü

Kiev yönetiminin geçtiğimiz günlerde Rus tehdidi karşısında Almanya’dan hibe silah yardımı talep etmesi Almanya’yı ikiye böldü.

26.04.2021Dünya
Kobe Bryant ile Nikeın anlaşması sona erdi... Peki şimdi ne olacak

Kobe Bryant ile Nike'ın anlaşması sona erdi... Peki şimdi ne olacak?

Kobe Bryant ile Nike arasında 2003'ten beri devam eden sözleşme Nisan ayı ortasında sona erdi. Başta sahaya Kobe ayakkabılarıyla çıkan oyuncular olmak üzere herkes "Şimdi ne olacak?" diye soruyor. ABD basınına bakılırsa böyle bir durumun eşi benzeri bugüne kadar görülmedi.

25.04.2021Basketbol

Aralarında temaslılar da vardı! Korona eğlencesi

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki polis ekipleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir bara baskın düzenledi. Ekipler, barda eğlenen, aralarında, temaslı olduğu için karantinada olması gereken kişinin de bulunduğu 24 kişiye, 23 bin 850 TL para cezası uyguladı.

23.04.2021Gündem
Teşhir Ürünü nedir Teşhir ürünü bilgisayar, telefon ya da başka bir cihaz alınır mı

Teşhir Ürünü nedir? Teşhir ürünü bilgisayar, telefon ya da başka bir cihaz alınır mı?

Satılmakta olan her türlü ürünün teşhirine rastlanmaktadır. Ancak genel olarak teknolojik ürün satan mağazalarda aynı ürünün biraz daha uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulduğunu farketmişsinizdir. Özellikle internet siteleri üzerinde satılan ürünün bir teşhir ürün olduğunu belirterek satış yapmaya çalışan satıcılar bulunmaktadır. Siz de eğer teşhir ürün ifadesi ile karşılaşırsanız bu kelimenin ne anlam ifade ettiğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Teşhir ürünü nedir? Teşhir ürünü olan bir cihaz alınır mı? İşte, tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
İkinci el mekanik malzeme satış ihalesi

İkinci el mekanik malzeme satış ihalesi

Koç Üniversitesi Hastanesi ikinci el mekanik malzeme satış açık ihalesi yapacak.

19.04.2021Ekonomi
İkinci elde ‘sahte dekont’ oyunu

İkinci elde ‘sahte dekont’ oyunu

İkinci el araç satışında yeni bir dolandırıcılık yöntemi geliştirilmiş durumda. Dolandırıcılar bu kez kurbanlarını sahte banka dekontu ile kandırıyor. Son olay Mersin Silifke’de yaşandı. 24 yaşındaki Eray Kulakcı 155 bin liralık aracını, gönderilen bir sahte dekont ile saatler içinde dolandırıcılara kaptırdı. Kulakcı’nın şikâyeti üzerine Silifke savcılığı soruşturma başlattı.

19.04.2021Ekonomi
Dünya borsalarında rekorlar bu hafta da devam etti

Dünya borsalarında rekorlar bu hafta da devam etti

Bu hafta, uzun zamandır piyasalarda tedirginliğe neden olan enflasyon verilerinin korkulacak boyutta olmadığının anlaşılması, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama çalışmalarında sağlanan ilerleme ve ekonomik aktiviteye ilişkin iyimserlikle pay piyasalarında yükseliş eğilimi ve rekorların devam ettiği görüldü.

17.04.2021Ekonomi
Tasarruf finansmanı çığ gibi büyüyecek

Tasarruf finansmanı çığ gibi büyüyecek

Tasarruf finansmanı sektörünün bugüne kadar çok bilinmeyen, yasal düzenlemesi olmadığı için nispeten şaibeli görülen bir sektör olduğuna dikkat çeken Birevim Genel Müdürü Av. Mahir Orak, “Sektörümüz yine de bugüne kadar 300 bin insanın ev ve araç almasını sağladı. Yeni yasa artık birer birer değil, kartopu etkisi ile çığ etkisi ile büyüme sağlayacaktır. Bundan sonra sektörümüz yılda 300 bin, 500 bin insanı ev, araba sahibi yapacaktır” dedi.

16.04.2021Ekonomi
Dijital yatırımlar hız kesmiyor

Dijital yatırımlar hız kesmiyor

Dünya çapında yayılan koronavirüs salgını ile birlikte şirketlerin dijitalleşebilmesi büyük önem kazanmaya başladı. Bu dönemde özellikle otomotiv satış ve kiralama şirketleri önemli adımlar atarak dijitalleşme yönünde yatırımlarını arttırmaya devam ediyorlar.

16.04.2021Ekonomi
İkinci elde hareket başladı

İkinci elde hareket başladı

2021 yılının ilk 3 ayında sıfır araç pazarı, kurdaki düşüş ile birlikte firmaların uyguladığı fiyat ve sıfır faiz kampanyaları ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60’lık bir artış gösterirken, ikinci elde de düşen fiyatlar ile trend yukarı yönlü olmaya başladı. Sektör temsilcileri fiyatların geçtiğimiz yıl olduğu gibi yeniden yükselebileceği yorumlarında bulunuyor.

16.04.2021Ekonomi
Yenilikler devam ediyor

Yenilikler devam ediyor

Ağırlıklı olarak bireysel müşterilerden olmak üzere 450 bin üyesi ile ikinci el otomobil alım satım platformu olan ikinciyeni.com, 2020’nin son aylarında başladığı bayileşme atağına hızla devam ediyor.

16.04.2021Ekonomi
Konut satışları Mart ayında arttı

Konut satışları Mart ayında arttı

Konut satışları martta bir önceki aya göre yüzde 36,95 ve geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 arttı.

15.04.2021Ekonomi
İkinci el online oto pazarında martta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el online oto pazarında martta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında en çok tercih edilen otomotiv markaları martta önceki aya göre değişmeyerek sırasıyla Volkswagen, Renault ve Ford oldu.

14.04.2021Ekonomi
İkinci el otoda bahar havası

İkinci el otoda bahar havası

Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar mart ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 48 artarak 182 bin 731 olurken, araç fiyatları yüzde 0.4 düştü. Mart ayında online pazarda en fazla dizel otomobiller tercih edildi. İkinci el online oto pazarında martta 387 elektrikli ve 53 adet de hibrit otomobil satıldı.

14.04.2021Ekonomi
Nejat bebek dünyaya geldi

Nejat bebek dünyaya geldi

Esra Eczacıbaşı-Murat Coşkun çiftinin oğulları dünyaya geldi. Çift, dedeleri Nejat Eczacıbaşı ve Nejat Halulu’ya ithafen oğullarına “Nejat Kaya” ismini verdi.

12.04.2021Magazin
Kes-yapıştır otomobil İkinci el otomobilde hileyi nasıl yakalıyorlar

Kes-yapıştır otomobil! İkinci el otomobilde hileyi nasıl yakalıyorlar

Son dönemlerin en hareketli mesleklerinden oto eksperliğini deneyimledim. Piyasada ikinci el satışları arttıkça hem onların işleri hem de yapılan hileler artıyor. Gördüklerime çok şaşırdım. Araçlarda bir sürü müdahale ve oynama vardı. Anlaması çok zor. Bu işte başarılı olmanın ilk kuralı sanayi geçmişinin olması. Kaportacıların 5-7, mekanikçilerin ise 4-6 bin lira kazandığı bu meslekte en önemli şey deneyim.

12.04.2021Ekonomi
Valilik duyurdu... İkinci el eşya satan ve satın alanlar dikkat

Valilik duyurdu... İkinci el eşya satan ve satın alanlar dikkat!

İstanbul Valiliği, hurda satan ve satın alan, ikinci eşya satan ve satın alanlarca İkinci El Malzeme Alım Satım Belgesi tanzim edileceğini duyurdu.

7.04.2021Ekonomi
İkinci el araç piyasası canlanmaya başladı

İkinci el araç piyasası canlanmaya başladı!

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte ikinci el otomobil alım satımında hareketlilik başladı. Galericiler, araç alam isteyenler için tam zamanı olduğunu söyledi.

7.04.2021Ekonomi
Biz insanlara yardım etmeyi bırakmayız

Biz insanlara yardım etmeyi bırakmayız

10 yaşındayken haberlerde izledikleri bir ailenin öyküsünden çok etkilenip bir iyilik hareketi başlattılar. Liseli Karakaş kardeşler, sekiz yıl sonra, 11 ünlü isimle yaptıkları söyleşilerden oluşan kitapla huzurlarınızda... Kitabın geliriyle çocuklara solunum cihazı ve tablet alacaklar.

O anlar saniye saniye görüntülendi! 'Sürekli aynı şeyden mağduruz'

Esenyurt'ta bulunan sanayi sitesindeki iş yerine giren kar maskeli 3 hırsız tekne, otomobil ve ağır vasıta araçlarda kullanılan yaklaşık 80 bin lira değerindeki aküleri çalıp kaçtı. Hırsızların iş yerine geldiği anlar ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. İş yeri sahibi Musa Doğan daha önce iki arkadaşının dükkanlarının da hırsızlık yapıldığını belirterek, "Güvenliğin olmasına rağmen zincirlerin olmasına rağmen yeterli gelmiyor. Sürekli aynı şeyden mağduruz. Yıllardır bu yağın, pisliğin içinde çalışıyoruz. Adam gelip götürüyor. Adamlar o kadar profesyonel çalışıyorlar ki girip güvenlik kameralarını patlatıyorlar." dedi.

2.04.2021Gündem
İkinci ele dönüş

İkinci ele dönüş

Otomotiv sektöründe yaşanan dalgalanmalar ikinci el pazarını da doğrudan etkiliyor. Pandemi sürecinin yanı sıra büyüyen global yarı iletken çip krizinin de tedarik sıkıntısı yaratması ile birlikte, Türkiye’de ikinci el pazarı yeniden canlandı. Fiyatlar yükselişe geçti, online satış kanalları özel uygulamalara yöneldi.

2.04.2021Ekonomi
Vergide kriterler değişiyor

Vergide kriterler değişiyor

Hükümetin üzerinde çalıştığı ekonomik reform paketinde, vergi uygulamalarına ilişkin yeni kriterler getirilecek.

31.03.2021Ekonomi
Ceza infaz kurumlarına kütüphane yapılacak

Ceza infaz kurumlarına kütüphane yapılacak

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, ceza infaz kurumlarında kütüphane kurulması için çalışma başlatıldı.

29.03.2021Gündem
Küresel piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandı

Küresel piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandı

Küresel piyasalar haftaya satıcılı başlamasına karşın, haftanın ikinci yarısında küresel bazda beklentilerden iyi gelen makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs salgınında aşılama çalışmalarındaki ilerlemeyle pozitif seyrediyor.

27.03.2021Ekonomi
Galerici hayatının şokunu yaşadı Dolandırıcıların yöntemi pes dedirtti

Galerici hayatının şokunu yaşadı! Dolandırıcıların yöntemi 'pes' dedirtti

İstanbul'da galericilik yapan Yavuz Çiftçi’nin sergilediği araçlardan biri dolandırıcılar tarafından satışa sunuldu. Bu yöntemle binlerce lira para toplayan dolandırıcılar kayıplara karıştı.

27.03.2021Gündem
Evdeki satışlar İyilik Dükkânı’na dönüştü

Evdeki satışlar İyilik Dükkânı’na dönüştü

Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin İyilik Dükkânı’nda bağışlanan ikinci el eşyalar satılıyor ve elde edilen gelirin tamamı öğrencilerin eğitimine kaynak oluyor.

İngilterede enflasyon geriledi

İngiltere'de enflasyon geriledi

İngiltere'de enflasyon geçen ay yüzde 0,4'e indi.

24.03.2021Ekonomi
letgo oto+ tanıtıldı: İkinci el araba pazarında yeni dönem

letgo oto+ tanıtıldı: İkinci el araba pazarında yeni dönem

İkinci el platformu letgo, araba kategorisindeki tüketici ihtiyaçlarına çözüm bulmak amacıyla letgo oto+ isimli yeni bir iş modeli geliştirdi. letgo oto+, dijitalden fiziksele uçtan uca müşteri deneyimi sunarak araba alıp satma imkanı sunacak.

23.03.2021Teknoloji
Girdiği evden eşya ile anahtarını aldığı otomobili çalan şüpheli yakalandı

Girdiği evden eşya ile anahtarını aldığı otomobili çalan şüpheli yakalandı

ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesine bağlı Karamusa köyünde N.A.'nın evine girip, televizyon ve bilgisayar gibi eşyalar ile anahtarını bulduğu otomobili çalan C.B., jandarmanın yaptığı çalışmayla yakalandı. Otomobil ve eşyalar sahibine teslim edildi.

22.03.2021Gündem
ABDde ikinci el konut satışları düşüş kaydetti

ABD'de ikinci el konut satışları düşüş kaydetti

ABD'de ikinci el konut satışları, şubatta bir önceki aya kıyasla yüzde 6,6 azalarak 6,22 milyon oldu

22.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Nejat bebek dünyaya geldi

Esra Eczacıbaşı-Murat Coşkun çiftinin oğulları dünyaya geldi. Çift, dedeleri Nejat Eczacıbaşı ve Nejat Halulu’ya ithafen oğullarına “Nejat Kaya” ismini verdi.

12.04.2021

Ellere var da Terim’e yok mu?

Galip gelince ‘ben’ mağlup olunca ‘herkes’ (tabii yine o ‘ben’ hariç!)

24.03.2021