MENÜ

İkinci El

İkinci El ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İkinci El haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33.507 İkinci El haberi bulunmuştur.

İkinci El Haberleri

Çok önemli ikinci el telefon uyarısı

Çok önemli ikinci el telefon uyarısı

Sıfır telefonları pahalı bulan ve ikinci el telefonu tercih edenlerle birlikte elindeki telefonları satmak isteyenleri çok yakından ilgilendiren bir uyarı geldi.

21.05.2020Teknoloji
2. el araç alış-satışta “Güvenli Ödeme Sistemi” Ziraat Bankası’nda

2. el araç alış-satışta “Güvenli Ödeme Sistemi” Ziraat Bankası’nda

Ziraat Bankası, İkinci el motorlu kara taşıtı alım satımında, taşıtın mülkiyeti ile satış bedelinin eş zamanlı ve güvenli bir şekilde el değiştirmesini sağlayan “Güvenli Ödeme Sistemi”ni uygulamaya aldı.  Türkiye Noterler Birliği Bilişim Sistemi ile entegre olarak çalışan söz konusu sistem sayesinde noterler bünyesinde gerçekleştirilen araç alım-satım işlemlerine ilişkin tutarların ödenmeme riski ortadan kaldırılarak dolandırıcılık girişimleri önlenecek ve artık tarafların nakit taşıma zorunluluğu da bulunmayacak.                   

21.05.2020Ekonomi
Telefonunuzu satışa çıkarmadan önce bunlara dikkat

Telefonunuzu satışa çıkarmadan önce bunlara dikkat!

Koronavirüs nedeniyle ithalatın sekteye uğraması, ek vergiler, döviz kurunun yükselmesi ve taksitlerin sınırlandırılması 2. el telefon pazarını hareketlendirdi. Ancak yapılan yeni bir araştırmaya göre telefonunu satışa çıkaran her 100 kişiden 19’unun oldukça hassas kişisel bilgilerini silmediği ortaya çıktı. Bu bilgilerin kötü ellerde kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık ve şantaj için kullanılabileceğini belirten uzmanlar, satışa çıkarılacak tüm telefonlardaki kişisel verilerin silinerek fabrika ayarlarına sıfırlanması gerektiği uyarısında bulunuyor.

21.05.2020Teknoloji
Oto ekspertizde Kovid-19a karşı online randevu dönemi

Oto ekspertizde Kovid-19'a karşı online randevu dönemi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle internetten alışverişe ve online yapılan işlemlere ilginin arttığı bu dönemde, otomobil almak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği oto ekspertizler de salgınla mücadele kapsamında online randevuyla hizmet veriyor.

17.05.2020Ekonomi
İkinci mağaza Anadolu yakasında

İkinci mağaza Anadolu yakasında

Zeynep Akçıray, uzun yıllardır Etiler’de hizmet veren, ikinci el lüks ürünlerin alımını ve satışını sağlayan mağazası DeluxeSeconds’ın ikinci şubesini Anadolu yakasında açtı.

16.05.2020Keyif
Konut satışına virüs etkisi

Konut satışına virüs etkisi

Koronavirüs birçok sektörü olduğu gibi gayrimenkul sektörünü de derinden etkiledi. Hem inşaatlar yavaşladı hem de satışlarda ciddi gerilemeler yaşandı.

16.05.2020Ekonomi
İki tekerlekli alternatif

İki tekerlekli alternatif

Koronavirüs sebebiyle hijyen arayışına girenler toplu ulaşımdan, kalabalık tatillerden uzak duruyor. İki tekerlek toplu ulaşıma bir alternatif oldu. 250 cc altı motosikletlere ilgi artarken, yükselen vergiler ve kur ile birlikte büyük sınıf motosikletlerde ilgi ikinci ele kaydı. Eylül ayından sonra ise verginin kalkması ile birlikte pazarın ikinci baharını yaşaması ve yeniden yükselmesi bekleniyor.

16.05.2020Ekonomi
Konut satış verileri açıklandı

Konut satış verileri açıklandı

Konut satışları Nisan ayında koronavirüs salgını nedeniyle yüzde 55 oranında azaldı.

15.05.2020Ekonomi
İkinci elde en çok satılan otomobiller belli oldu Liderliğin sahibi bakın hangi marka ve model oldu

İkinci elde en çok satılan otomobiller belli oldu! Liderliğin sahibi bakın hangi marka ve model oldu

Otomotiv Distribütörleri Derneğince (ODD) INDICATA verilerine dayandırarak hazırlatılan ikinci el online pazar raporundan derlediği bilgilere göre, nisan ayında Türkiye ikinci el online otomobil ve hafif ticari araç pazarında toplam 127 bin 252 adet satış gerçekleşti.

14.05.2020Ekonomi
Avrupa’da ilk kapsamlı normalleşme

Avrupa’da ilk kapsamlı normalleşme

Avrupa’da yeni normale doğru en büyük adım bugün atılıyor. Başta Fransa ve İspanya olmak üzere pek çok ülke koronavirüs kısıtlamalarını kapsamlı olarak gevşetmeye başlayacak.

11.05.2020Dünya
Hakan Ayaz: Lüks otomobillerde çeşitlilik

Hakan Ayaz: Lüks otomobillerde çeşitlilik

Ülkemizin sıfır, ikinci el ve kiralık araç piyasasının ve inşaat sektörünün dikkat çeken kuruluşlarından biri olan Ayaz Grup’un 1. İsmi Hakan Ayaz, faaliyet gösterdiği sektörlerdeki başarısına dair tüyoları yatırımcılarla paylaşmaya devam ediyor.

6.05.2020Ekonomi
30 bin liraya kadar alınabilecek arabalar İçlerinde lüks markalar da var

30 bin liraya kadar alınabilecek arabalar! İçlerinde lüks markalar da var

İkinci el otomobillere ilgi artıyor. Sıfır otomobillerin fiyatlarının aşırı yükselmesinden dolayı bütçesine göre araba arayanlar soluğu ikinci el piyasasında alıyor.

4.05.2020Ekonomi
Büyük şirketler araçlarına sarıldı

Büyük şirketler araçlarına sarıldı

2020’ye otomotiv sektörü ile paralel olarak pozitif göstergelerle başlayan kiralama sektöründe pandemi sebebiyle durma noktasına gelen talep, günlük kiralama yapan bazı firmaları borçlarını ödeyemez noktaya getirdi. Buna karşın haziran ayında normalleşme ile birlikte işlerine dönmeyi hedefleyen büyük şirketler araçlarını kullanmasalar da iade etmediler. Bunun sebebi ise TL’ye endekslenen kiralama fiyatlarının kurdaki değişim sebebiyle artmaya devam etmesi.

4.05.2020Ekonomi
Uzmandan otomotiv bayilerine tavsiye

Uzmandan otomotiv bayilerine tavsiye

İtalya Ca'foscari Üniversitesi’nden Doç. Dr. Leonardo Buzzavo "Bayilerin stratejilerini 180 derece değiştirmeleri gerekiyor. İkinci el araçlar, servis, yedek parça, finans, aksesuar, garanti uzatma gibi tüm alanları kullanarak bu zor yılın ve sonraki yılın üstesinden gelmeliler. Sıfır otomobil pazarı iyi gitmezse bu sigorta olacaktır" dedi.

3.05.2020Ekonomi
Karavan tatili

Karavan tatili

Koronavirüs birçok insanın yaşam tarzını değiştirdi. Kalabalıklar arasında tatil yapma düşüncesi şimdilik en son tercihler arasında yer alırken, daha önce ilginin az olduğu karavanlara karşı talepte artış yaşanıyor. Salgın sonrası tatil yapmak isteyenlerin taleplerine yetişemeyebileceklerini ifade eden karavan üreticileri, özellikle ailelerin tercihlerini bu yönde kullanacağını belirtiyor.

30.04.2020Ekonomi
İkinci el yatırım

İkinci el yatırım

Koronavirüs döneminde ikinci el otomobillerde başlayan düşüş dördüncü ayda yeniden yükselişe geçti. Mevduat ve kredi faizlerinin gerilemesi ile birlikte otomobil, yatırım aracına dönüştü. Belirli modellerde ikinci el fiyatları yeniden sıfır fiyatlarını geçti. Yaz aylarında sıfır araçta yaşanacak tedarik sıkıntısı ile fiyatların daha da yükseleceği öngörülüyor.

29.04.2020Ekonomi
İnternetten oyun konsolu sipariş etti, paketten kase çıktı

İnternetten oyun konsolu sipariş etti, paketten kase çıktı

Batman'da bir vatandaş, internet üzerinden 2 bin liraya oyun konsolu siparişi verdi. Ücreti peşin gönderen vatandaş, gelen paketten 10 liralık kase çıktığını görünce hayatının şokunu yaşadı.

23.04.2020Teknoloji
ABDde ikinci el konut satışları Kovid-19un etkisiyle martta azaldı

ABD'de ikinci el konut satışları Kovid-19'un etkisiyle martta azaldı

ABD'de ikinci el konut satışları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkisiyle martta aylık yüzde 8,5 azalarak 5,27 milyona geriledi.

21.04.2020Ekonomi
Gram altın 380 lira seviyesinde

Gram altın 380 lira seviyesinde

Gram altın 379,6 lira, çeyrek altın 623 lira ve Cumhuriyet altını 2.545 liradan işlem görüyor.

21.04.2020Ekonomi
Korona martta konuta bulaşmadı

Korona martta konuta bulaşmadı!

Mart ayında ülke genelinde 108 bin 670 kişi ev sahibi oldu. Yılın ilk çeyreğinde ise 341 bin konut satıldı. Koronavirüs ülkemizde 11 Mart’ta görüldüğü için geçen ay yapılan konut satışlarına etkisi sınırlı kaldı. Nisan ayında olumsuz etkinin daha net görüleceğini belirten sektör temsilcileri, salgının atlatılmasından sonra da talep patlaması bekliyor.

16.04.2020Ekonomi
Konut satışları Mart ayında yüzde 3.4 arttı

Konut satışları Mart ayında yüzde 3.4 arttı

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,4 oranında artarak 108 bin 670 oldu.

15.04.2020Ekonomi
İkinci el otoda martta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el otoda martta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası bu yılın mart ayında da değişmeyerek Volkswagen (VW) olurken, ardından Renault ve Ford sıralandı.

12.04.2020Ekonomi
Madde madde 20 yaş altı gençleri anlama kılavuzu Hazır eve kapanmışlarken onları biraz daha yakından tanımak ister misiniz

Madde madde 20 yaş altı gençleri anlama kılavuzu! Hazır eve kapanmışlarken onları biraz daha yakından tanımak ister misiniz?

4 Nisan’dan beri sokağa çıkamıyorlar. Eğitimleri evden sürüyor, arkadaşlarını ve sevgililerini çok özlüyor, görüntülü konuşmayla hasret gideriyorlar. Kimi anne-babasıyla daha çok sohbet ettiğini söylüyor, kimi de onlarla kurduğu iletişimin gittikçe zorlaştığını... Önceden de zaten ailesiyle dışarı çıkan 11-14 yaş ve kendi başına dışarı çıkan 15 yaş üstü gruplardan 26 gence ulaştık; “Sizi yakından tanımak istiyoruz” dedik.

12.04.2020Hürriyet Pazar
Koronavirüs salgını Avrupa ikinci el araç piyasasını da etkiledi

Koronavirüs salgını Avrupa ikinci el araç piyasasını da etkiledi

Yıla iyi başlayan Avrupa ikinci el araç pazarında mart ayı itibarıyla dünyada yayılmaya başlayan Kovid-19 salgınından dolayı volatilitenin yoğun yaşandığı ülkelerde bazı sorunlar ortaya çıktı.

11.04.2020Ekonomi
İkinci el araç satışları martta frene bastı

İkinci el araç satışları martta frene bastı

Mart ayında Türkiye ikinci el online pazarında 152 bin 544 adet satış gerçekleşti. Satışlarda geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 8, geçen aya göre yüzde 3’lük bir düşüş kaydedildi

10.04.2020Ekonomi
Almanyadan Türkiyeye Araba Getirmek İçin Ne Kadar Vergi Ödenir

Almanya'dan Türkiye'ye Araba Getirmek İçin Ne Kadar Vergi Ödenir?

Türkiye şartlarına göre yurtdışında arabaların fiyatları oldukça uygundur. Bu nedenle birçok kimse özellikle Almanya’dan araba getirme niyetindedir. Fakat yurtdışından Türkiye’ye araba getirmenin belirli şartları bulunuyor. Bu şartları öğrenip, ona göre araç alıp, Türkiye’ye getirebilirsiniz. Almanya’dan nasıl araba alacağınızı ve Türkiye’ye getirdiğinizde ne kadar vergi vereceğinizi sizler için derledik.

9.04.2020Gündem
Almanyada Araba Fiyatları Ne Kadar Ne Kadar Vergi Ödeniyor

Almanya'da Araba Fiyatları Ne Kadar? Ne Kadar Vergi Ödeniyor

Pek çok gurbetçi Almanya'daki araba fiyatlarını ve vergi oranlarını merak ediyor. Sadece gurbetçiler değil aynı zamanda Almanya'ya giderek araba almayı düşünen kişiler de internet üzerinden araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, Almanya'da araba fiyatları ne kadar? Ne kadar vergi ödeniyor? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

9.04.2020Gündem
VavaCars ve Kadıköy Belediyesi Koronavirüs salgınına karşı el ele verdi

VavaCars ve Kadıköy Belediyesi Koronavirüs salgınına karşı el ele verdi

VavaCars ve Kadıköy Belediyesi imza attıkları iş birliği ile, 65 yaş üstü Kadıköy sakinlerinin gündelik ihtiyaçlarını kapılarına kadar taşıyor.

8.04.2020Ekonomi
Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020Magazin
Otomotiv geri viteste

Otomotiv geri viteste

Koronavirüs otomotiv sektörünün her alanında etkisini arttırmaya devam ediyor. Sıfır otomobil satışları Türkiye’de de gerilerken, ikinci elde düşen talebe paralel olarak fiyatlar yüzde 5 azaldı. Özellikle Avrupa ülkelerinde virüsün sert etkisiyle otomotiv ihracatında da mart ayında yüzde 28.5’lik gerileme yaşandı.

6.04.2020Ekonomi
İkinci el araba alacaklar bu ilanlara dikkat Sakın inanmayın...

İkinci el araba alacaklar bu ilanlara dikkat! Sakın inanmayın...

Pazarlama taktiklerini gözler önüne seren ilanlardaki tanımlamalarda en çok otomobiller kullanılıyor. Aldatmaya yönelik ilan açıklamalarına dikkat!

5.04.2020Otomobil
Bisikleti çalınan kalp doktoruna bisiklet jesti

Bisikleti çalınan kalp doktoruna bisiklet jesti

Londra’da koronavirüsü salgını nedeniyle 7 gün 24 saat görev yapan sağlıkçılara, aralarında başta Take-away’ler olmak üzere çok sayıda Türk iş yerlerinden destek sürüyor. Kentish Town’da, Bike House (Bisiklet Evi) sahibi Bahadır Kenzi, bisikleti çalınan bir kalp doktoruna bisiklet hediye etti.

31.03.2020Avrupa
Çinden gelen elektronik ürünlerde koronavirüs var mı

Çin'den gelen elektronik ürünlerde koronavirüs var mı?

Koronavirüs sebebiyle çok acil durumlar dışında evinden çıkmayan tüketicilerin, ihtiyaçlarını evden karşılaması, e-ticaret sitelerinde yoğunluk yaşanmasına sebep oldu. Peki Çin'den gelen elektronik ürünlerde koronavirüs olabilir mi? - Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

26.03.2020Teknoloji
Otomotiv kalbini teknolojiye bağladı

Otomotiv kalbini teknolojiye bağladı

Dünya çapında bir salgın haline dönüşen koronavirüs ekonomik olarak da global bir kriz haline geldi. Özellikle otomotiv sektörü bu durumdan ciddi yara aldı. İlk günden bu yana çözüm teknolojiden geçiyor. Fuarlar dijital ortama taşındı, yarışlar sanal ortama alındı. Otomotiv üretimi dururken markalar teknolojisini sağlık sektörü için kullanma kararı aldı.

23.03.2020Ekonomi
Gardıroplarda  bahar temizliği

Gardıroplarda bahar temizliği

Evde bol vakit geçirdiğimiz şu günler, gardırop detoksu için ideal: Kıyafetlerinizi gruplara ayırın, uzun süredir giymediklerinizi boşuna dolapta tutmayın, tamire gidecekleri halledin. Ve sonrası için kendinize kurallar koyun.

Konutta rekor şubat

Konutta rekor şubat

Kamu bankaları öncülüğünde başlayan ve özel bankaların da dahil olduğu konut kredi faizlerindeki indirim satışlara olumlu yansıdı. Satışlar yüzde 51 arttı ve tüm zamanların en yüksek şubat ayı satışı yapıldı.

17.03.2020Ekonomi
Korona Psikolojisini Doğa Yürüyüşüyle Yenin

Korona Psikolojisini Doğa Yürüyüşüyle Yenin

2020 yılı yaşanan deprem, çığ gibi doğal afetler, kazalar, göçler ve son olarak tüm insanlığı tedirgin eden küresel koronavirüs salgını nedeniyle son yılların en ‘travmatik’ yılı olarak başladı. Bu travmadan insanların nasıl kurtulabileceği konusunda Uzman Psikolog Müge Olgun da önerilerde bulundu.

16.03.2020İyi Yaşam
Şubatta 118 bin 753 konut satıldı

Şubat'ta 118 bin 753 konut satıldı

Konut satışları Şubat ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 51.4 oranında arttı.

16.03.2020Emlak
Gayrimenkul satışı yüzde 41 arttı

Gayrimenkul satışı yüzde 41 arttı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, geçen yılın ilk iki ayında 286 bin 246 gayrimenkul satılırken, sayı bu senenin aynı döneminde 403 bin 593'e yükseldi.

13.03.2020Ekonomi
İkinci el otoda şubatta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el otoda şubatta en çok satılanlar belli oldu

İkinci el online pazarda en çok tercih edilen otomotiv markası bu yılın şubat ayında Volkswagen (VW) olurken, ardından Renault ve Ford sıralandı.

12.03.2020Ekonomi
Dernek binasından televizyon ile projeksiyon cihazı çalan hırsızlar tutuklandı

Dernek binasından televizyon ile projeksiyon cihazı çalan hırsızlar tutuklandı

ADAPAZARI'nda, bir dernek binasından 2 televizyon ile projeksiyon cihazı çalan 2 kişi yakalandı.

11.03.2020Gündem
İkinci el otomobilde satışlar da fiyatlar da arttı

İkinci el otomobilde satışlar da fiyatlar da arttı

Bu yılın şubat ayında ikinci el online pazarda araç fiyatları, ocak ayına göre yüzde 12,1, 2019 yılının aralık ayına göre de ortalama yüzde 23,7 artış gösterdi.

11.03.2020Otomobil
Sıfır atık projesine destek

Sıfır atık projesine destek

Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize ettiği “Cemre Çarşısı” önceki gün Ataşehir Grand Sheraton Hotel’de gerçekleşti.

9.03.2020Magazin
Otomotivin kalbi yeniden atmaya başladı, bayilerde araç sıkıntısı var.

Otomotivin kalbi yeniden atmaya başladı, bayilerde araç sıkıntısı var.

2020 yılının ilk iki ayında otomobil satışlarının beklenenin üzerine çıkması ile birlikte en erken araç teslimi mayıs, hatta haziranı bulan modeller var. Markalar hazırlıklıyız dese de dolaştığımız bayilerde araç sayısı yok denecek kadar azdı. Bayiler, “Kaparoyu ver, teslimatı mayıs-hazirana yaparız. Fiyatı teslim tarihinde kesinleştirelim” diyor.

9.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

16 bin sigorta acentesİ ne istiyor?

Pazartesi günkü, ‘16 bin işletme itirazında haklı mı?’ yazımda, 9 Mayıs’ta yayımlanan yönetmelik ile sigortacılıkta önemli düzenlemeler yapıldığına, asli işi sigorta aracılığı olmayan şirketlere, mal ve hizmet satarken, belirli ürünlerle sınırlı olmak üzere sigorta hizmeti verebilmelerine imkan tanındığına değinmiştim.

22.05.2020

Korona günlerinde festival

Aylin Yazıcıoğlu’yla “Bu günlerde zeytinyağı festivalimizin heyecanı olurdu” diye konuşurken, kendimi Instagram’da bir gönderi yazarken buldum. Üreticilere “Neler yapıyorsunuz, koronavirüs satışlarınızı, çalışmalarınızı etkiledi mi, anlatın?” diye sordum. Mini festivale dönüştü çağrı. Zeytinler çiçek açmış, kimsenin çalışma konusunda sıkıntısı yok.

4.05.2020

Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020

60 metrekareden 30 ülkeye ihracata

Makinelere merakı çocukluğundan başlar. İlkokulda ödevini yapmaz, ama tahta ve metal parçalarını çakıyla şekle sokarak pulluk yapar. Nazmi Tutkun, çırak olarak adım attığı iş hayatında torna ustalığına kadar yükselir.

5.04.2020

Sıra dışı iki öykü...

Her başarılı marka öyküsünün ardında azim ve kararlılık yatar belki ama sanıyorum fark yaratmak için sosyal sorumluluk, insana ve doğaya saygı da barındırması gerekiyor. Bir de büyük hedefler yerine küçük hayallerden yola çıkılması galiba daha iyi oluyor. Söz etmek istediğim iki proje de rastlantı bu ya, 2011 yılında başlamış...

14.03.2020