EKSTRA
MENÜ

Okul

Okul haberleri sayfasında güncel ve son dakika Okul hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 119.303 Okul haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Okul, eğitim-öğretim verilen kurum ve bu faaliyetlerin gerçekleştirildiği tesisler. Okul sözcüğü çocuk ve gençlerin devam ettiği örgün eğitim kurumlarının yanı sıra tek bir alanda eğitim veren kurumlar ve bazı yüksek eğitim kurumları için de kullanılır: dans okulu, gazetecilik okulu, meslek yüksek okulu vb. gibi. Herhangi bir okulda eğitim alan kimselere öğrenci denir.

 

Devamı...

Okul Haberleri

Aydında makilik alanda yangın 2 okul tedbiren boşaltıldı

Aydın'da makilik alanda yangın! 2 okul tedbiren boşaltıldı

Aydın'ın Söke ilçesinde zeytin ağaçlarının da olduğu makilik alanda çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor. Yerleşim yerine yakın bölgedeki yangın nedeniyle 2 okul tedbiren boşaltıldı.

28.09.2021Haber
Son dakika Aydında makilik alanda yangın 2 okul tedbiren boşaltıldı

Son dakika! Aydın'da makilik alanda yangın! 2 okul tedbiren boşaltıldı

Aydın'ın Söke ilçesinde zeytin ağaçlarının da olduğu makilik alanda çıkan yangın söndürülmeye çalışılıyor. Yerleşim yerine yakın bölgedeki yangın nedeniyle 2 okul tedbiren boşaltıldı.

28.09.2021Gündem
Hazırbulunuşluk’a 945 bin öğrenci katıldı

Hazırbulunuşluk’a 945 bin öğrenci katıldı

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi il genelindeki hazırbulunuşluk uygulamasına 945 bin öğrencinin katıldığı açıklandı.

28.09.2021Eğitim
Görüntüler büyük tepki çekmişti Öğrencisini azarlayıp, tehdit eden öğretmene soruşturma

Görüntüler büyük tepki çekmişti! Öğrencisini azarlayıp, tehdit eden öğretmene soruşturma

Konya’da, 1’inci sınıfa başlayan A.Ç.'nin, okulun 2'nci günü sınıfa uyum sağlayamayıp, ağlayarak annesini istemesi üzerine ''Terbiyesiz; ağla ağla, seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diye azarlayan sınıf öğretmeni Ayşe I. hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce idari soruşturma başlatıldı.

28.09.2021Gündem
Ataç nasıl yazılır TDK ya göre ataç kelimesinin doğru yazımı

Ataç nasıl yazılır? TDK' ya göre ataç kelimesinin doğru yazımı

Okul malzemeleri arasında ataş günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda kelime bazında ele alındığı vakit yazımı yanlış yapılan sözcüklerden biridir. Peki, ataç nasıl yazılır? TDK'ya göre Ataç kelimesinin doğru yazımı üzerine merak edilenleri derledik.

28.09.2021Sözlük
Gol kraliçesi Diyarbakırlı Zelalin Galatasaray hayali

Gol kraliçesi Diyarbakırlı Zelal'in Galatasaray hayali

Turkcell Kadın Futbol Ligi'nde geçen sezon gol kraliçesi olan Zelal Baturay'ın Diyarbakır sokaklarında erkek çocuklarla top oynarken keşfedilmesiyle başlayan futbol kariyeri, hayatını değiştirdi.

28.09.2021Futbol
‘Bu bir veda değil, vefadır’

‘Bu bir veda değil, vefadır’

Almanya’nın Duisburg kentinde faaliyet gösteren Duisburg Veliler Derneği pazar günü düzenlediği veda programıyla, görev süresi gelecek ay sona erecek olan Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Hacer Özdoğan’a plaket taktim etti.

28.09.2021Avrupa
‘Ayrımcılık içeriyor’ deyip ilanı askıya aldı

‘Ayrımcılık içeriyor’ deyip ilanı askıya aldı!

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir ilkokulda işe alınacak kişinin ‘başörtüsüz olmasını’ şart koşan iş ilanı yayından kaldırıldı.

28.09.2021Avrupa
Alan ve dal seçimi sonuçları açıklandı mı e-Okul Meslek lisesi alan ve dal seçimi sonuçları görüntüleme

Alan ve dal seçimi sonuçları açıklandı mı? e-Okul Meslek lisesi alan ve dal seçimi sonuçları görüntüleme

E Okul sistemi üzerinden yapılan alan seçimi işlemlerinin sonuçları merakla bekleniyordu. Meslek lisesi alan seçimleri 18-23 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmişti. Peki, alan ve dal seçimi sonuçları açıklandı mı? e-Okul Meslek lisesi alan ve dal seçimi sonuçları nasıl görüntülenir?

28.09.2021Gündem
20 yıllık çaba boşa gitti Taliban süresiz yasakladı

20 yıllık çaba boşa gitti! Taliban süresiz yasakladı

Afganistan'ın önde gelen üniversitesi kadın eğitmen ve öğrencilerin üniversiteye girişinin süresiz olarak yasakladığını duyurdu. Son gelişme Afganistan'da kadın hakları ve yüksek öğrenimi geliştirmek için verilen yirmi yıllık bir çabaya büyük bir darbe oldu.

28.09.2021Dünya
Okulda skandal görüntüler Minik öğrenci gözyaşları içinde kaldı

Okulda skandal görüntüler! Minik öğrenci gözyaşları içinde kaldı

Konya’da 1’inci sınıfa başlayan A.Ç.'nin, okulun ikinci gününde sınıfa uyum sağlayamayıp, ağlayarak annesini istemesi üzerine sınıf öğretmeni Ayşe I., ''Terbiyesiz, ağla, ağla seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” diye azarladı. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. A.Ç.’nin babası G.Ç., 'Kızımın böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor' dedi.

27.09.2021Gündem
Kars Milli Eğitim Müdürü: 30 sınıfımız karantinaya alındı

Kars Milli Eğitim Müdürü: 30 sınıfımız karantinaya alındı

Kars İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, kentte karantinada olan okul bulunmadığını belirterek, "30 sınıfımız karantinaya alındı. Kapalı okulumuz bulunmuyor" dedi.

27.09.2021Gündem
Evde ilkel yöntemlerle başladı Kocasının patronu oldu... Türkiyenin birçok yerine gönderiyor

Evde ilkel yöntemlerle başladı! Kocasının patronu oldu... Türkiye'nin birçok yerine gönderiyor

Şırnak'ta yaşayan Hayal Erkan’ın (40) eşi Abdi Erkan (40), kömür ocağında çalışırken geçirdiği kaza sonrası çalışamaz duruma geldi. 5 çocuklu ailenin bütün yükü üzerine kalan Hayal Erkan, ilkel yöntemlerle menengiç kahvesi yapıp, satarak geçimlerini sağlamaya başladı. KOSGEB’in hibe desteğiyle 3 makine alan Erkan, eşiyle beraber Türkiye’nin birçok kentine ve Irak’a menengiç kahvesi göndermeye başladı.

27.09.2021Ekonomi
Liseliler tarihi ‘3 boyutlu’ öğreniyor

Liseliler tarihi ‘3 boyutlu’ öğreniyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ) ve Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen TÜBİTAK destekli "3 Boyutlu Yazdırılabilir Eserler Müzesi", öğrencilerin tarih dersinden sonra veya ders sırasında gelip işledikleri konularla ilgili eserlere dokunup, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik uygulamalarıyla bilgilerini pekiştirme imkanı sunuyor.

27.09.2021Eğitim
Yeşiller’e dolaylı destek

Yeşiller’e dolaylı destek

İklim korunmasına duyarsızlığı protesto etmek için dünyanın çeşitli kesimlerinde insanlar, özellikle de gençler cuma günü sokaklara döküldü. Yaklaşık 80 ülkede bin 400’ün üzerinde protesto gösterileri düzenlendi.

27.09.2021Avrupa
Aile içi iletişimin çocuk gelişiminde önemi

Aile içi iletişimin çocuk gelişiminde önemi

İletişim, verilmek istenen mesajın karşı tarafa sözlü ya da sözsüz olarak iletilmesi olarak ifade edilebilir. İletişimin sözlü boyutunda, kullanılan kelimeler yer alırken, sözsüz boyutunda ise jestler, mimikler, beden dili etkili olur. İki insanın bir araya gelmesiyle başlayan iletişim de sadece ifade edilenler değil, ifade edilmeyenler de oldukça önemli rol oynar.

27.09.2021Eğitim
‘Taş Tepeler’in şifreleri

‘Taş Tepeler’in şifreleri

Göbeklitepe’yi de kapsayan Taş Tepeler’de 12 arkeolojik alanın kazı başkanlığını yapan Prof.Dr. Necmi Karul, bölgede Neolitik çağa ilişkin elde edilen bulguları paylaştı. Neolitik çağda sığırlar iki misli büyük, koyunlar yünsüzdü. Ölen insanların kafatasları alınıp yeni yüz ekleniyordu. Bölgede, mimari anlamda devrim sayılan anıtsal yapılarla karşılaşıldı.

27.09.2021Gündem
Bizim tiyatromuz en iyi ‘taklit’ tiyatrodur

Bizim tiyatromuz en iyi ‘taklit’ tiyatrodur

Ünlü ‘Şahları da Vururlar’ oyununu Ferhan Şensoy ve Halit Akçatepe’yle birlikte kotardıklarını belirten Ulvi Alacakaptan, tiyatroda yarım asrı geride bıraktı. Alacakaptan, “Bazıları bana kızabilir ama bence ne yazık ki kendine has bir Türk tiyatrosu yok. Bizim tiyatromuz Batı tipi kültür kurumları içinde en iyi ‘taklit’ tiyatrodur” diyor.

27.09.2021Kitap Sanat
Sivasta okul bahçesine park tartışmasında müdürü darbetti

Sivas'ta okul bahçesine park tartışmasında müdürü darbetti

SİVAS'ta Şehit Adnan Saka Ortaokulu Müdürü Feryat Çevik (47), okul bahçesine araç park etmek isteyen E.G.'nin yumruklu saldırısında burnundan yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

26.09.2021Haber
Sivasta okul bahçesine park tartışmasında müdürü darbetti

Sivas'ta okul bahçesine park tartışmasında müdürü darbetti

SİVAS'ta Şehit Adnan Saka Ortaokulu Müdürü Feryat Çevik (47), okul bahçesine araç park etmek isteyen E.G.'nin yumruklu saldırısında burnundan yaralandı.

26.09.2021Gündem
MEB’den İzmir Necatibey Ortaokulu ile ilgili açıklama

MEB’den İzmir Necatibey Ortaokulu ile ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son günlerde İzmir Konak Necatibey Ortaokulu ve yerine inşa edilen okulla ilgili iddialar hakkında açıklama yaptı.

26.09.2021Eğitim
Yaprak Dökümünün Sedefi Seda Demir: Survivor’da çok yanlış anlaşıldım

Yaprak Dökümü'nün Sedef'i Seda Demir: Survivor’da çok yanlış anlaşıldım

Seda Demir, “Yaprak Dökümü” dizisindeki Sedef karakteriyle tanındı. Üniversitede siyaset bilimi okurken, oyuncu olmaya karar verdi. Seda Demir ile şimdi neler yaptığını konuştuk. Demir, yeni başlayacak tiyatro oyununu da anlattı. Eda SOLMAZ konuştu.

26.09.2021Magazin
COVID miyim, yoksa grip mi

COVID miyim, yoksa grip mi?

Öksürük, halsizlik ve hafif ateş akıllara hemen o soruyu getiriyor: “Yoksa COVID mi oldum!” Sonbaharın gelmesiyle birlikte gribal enfeksiyonlardaki artış sıklıkla koronavirüsle karıştırılıyor. Virüs kaynaklı olan bu iki hastalığı kendi başımıza ayırt etmemiz mümkün değil.

26.09.2021Hürriyet Pazar
Oğluyla kavga eden çocuğa korku dolu anlar yaşattı

Oğluyla kavga eden çocuğa korku dolu anlar yaşattı

Başakşehir'de oğluyla kavga ettiği çocuğu okul bahçesinde yakalayan kadın korku dolu anlar yaşattı. 7 yaşlarındaki çocuk dakikalarca gözyaşı dökerken kadın o anları cep telefonuyla görüntüledi.

25.09.2021Haber
Öpücüğüm sana şans getirsin

Öpücüğüm sana şans getirsin

Gösteri dünyası, koronavirüs pandemisinin durgunluğunu iyice üzerinden attı. Hemen her gün bir yerde bir etkinlik, bir açılış ya da gala düzenleniyor. Elbette ünlülerin özel hayatları da eski hareketliliğine kavuştu. Kimi sevgilisinden ayrılıyor, kimi yeni yaşına giriyor. Gelin, gösteri dünyasının ünlüleriyle ilgili son gelişmelere bir göz atalım.

25.09.2021Magazin
Oğluyla kavga eden 7 yaşındaki çocuğa korku dolu anlar yaşattı

Oğluyla kavga eden 7 yaşındaki çocuğa korku dolu anlar yaşattı

Başakşehir'de oğluyla kavga ettiği çocuğu okul bahçesinde yakalayan kadın korku dolu anlar yaşattı. 7 yaşlarındaki çocuk dakikalarca gözyaşı dökerken kadın o anları cep telefonuyla görüntüledi.

25.09.2021Gündem
Okullar için çarpıcı maske araştırması

Okullar için çarpıcı maske araştırması

ABD'de yapılan bir araştırma, maske zorunluluğu olmayan okullarda koronavirüs yayılımının 3.5 kat fazla olduğu ortaya koydu.

25.09.2021Dünya
MEBden 81 ile ders kitabı yazısı

MEB'den 81 ile 'ders kitabı' yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı'nca 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazı gönderilerek, bakanlık tarafından öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları ve yardımcı kaynakların dışındaki diğer materyallerin, okullarda/kurumlarda reklam ve tanıtımının yapılmasına izin verilmemesi ve velilere maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılması istendi.

25.09.2021Gündem
Son dakika... Bakan Soylu duyurdu: Sınır içindeki terörist sayısı 189a indi

Son dakika... Bakan Soylu duyurdu: Sınır içindeki terörist sayısı 189'a indi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Bakan Soylu, "Bugün Türkiye’deki toplam terörist sayısı 189'a indi. Bunu hayal edebilmek mümkün değildi. Biz bugün terör örgütlerine adım attırmıyoruz, adım da attırmayacağız" dedi.

25.09.2021Gündem
Okullara ‘yardımcı kaynak’ uyarısı

Okullara ‘yardımcı kaynak’ uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullarda öğretmen ve öğrencilere dağıtımı yapılan ders kitapları ile Bakanlığın hazırladığı yardımcı kaynakların dışındaki diğer materyallerin okullarda reklam ve tanıtımlarının yapılmasına izin verilmemesini ve velilere yönelik maddi külfet oluşturacak uygulamalardan kaçınılmasını istedi.

25.09.2021Eğitim
Okul binası ve çevre düzenlemesi yaptırılacak

Okul binası ve çevre düzenlemesi yaptırılacak

Muş Özel İdaresi bina inşaatı yaptıracak.

25.09.2021Ekonomi
Mezunu olduğu okulda işe başladı

Mezunu olduğu okulda işe başladı

İzmir’de yaşayan, 3 çocuklu ailenin en küçüğü Mustafa Eres (25), hafif düzeyde zihinsel engelli olarak dünyaya geldi. Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu’nun kapısından 8 yıl önce giren Eres, okul takımında futbol oynamaya başladı. Zihinsel Engelli Milli Takımı’na kadar yükselen Eres, 2016’da mezun olduğu okuluna 4 yıl sonra memur olarak atandı.

25.09.2021Eğitim
Aynı evin içindeki aşı kavgaları: Ya aşı olacak ya da boşanacağız

Aynı evin içindeki aşı kavgaları: 'Ya aşı olacak ya da boşanacağız'

Çalışma düzenimizden sosyal yaşantımıza kadar pek çok alanda hayatımızı etkileyen pandemi, ikili ilişkilerimizde yaşadığımız kavgaların konusunu bile değiştirir hale geldi. Kim derdi ki bir gün 'Hafta sonu senin ailene değil benim aileme gideceğiz' kavgası yerine 'Senin istediğin aşıyı değil benim istediğimi olalım' kavgası yaşanacağını…

25.09.2021Gündem
Bankacılık için insan kaynağı yetiştirecek

Bankacılık için insan kaynağı yetiştirecek

Ziraat Bankası ve Ankara Üniversitesi arasında, finans sektörüne yön veren insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla bir işbirliğine imza atıldı.

25.09.2021Ekonomi
Doğu Almanya’dan siyasetin zirvesine

Doğu Almanya’dan siyasetin zirvesine

Şansölye seçildiği 2005 yılından beri iktidarda olan Angela Merkel, 16 yıldır Almanya Başbakanlığı görevini yürütüyor. Pazar günü yapılacak seçimlerde yarışmayan Merkel, aktif siyasi hayatını sonlandırmaya hazırlanıyor.

25.09.2021Dünya
Ya zorbalık yapan bizim çocuğumuzsa

Ya zorbalık yapan bizim çocuğumuzsa?

Gizem’in yeğeni akran zorbalığına maruz kaldı. Üstelik zorbalık yapan çocuğun ailesi durumu hiç umursamadı! Ya bizim çocuğumuz arkadaşlarına zorbalık yaparsa? O zaman nasıl bir tutumumuz olmalı?

Arka Sokaklar son bölümde Ezgi seri katilin eline düştü... İşte Arka Sokaklar 596. son bölümde yaşananlar

Arka Sokaklar son bölümde Ezgi seri katilin eline düştü... İşte Arka Sokaklar 596. son bölümde yaşananlar

Arka Sokaklar 596. son bölüm izle ekran yayınlandı. Kanal D’nin fenomen dizisi “Arka Sokaklar”ın 24 Eylül akşamı yayınlanan son bölümünde Ezgi'ni seri katilin eline düşmesi heyecan yarattı. Hüsnü ve Esra'nın evlendiği Arka Sokaklar'ın son bölümünde Ali'nin Pınar'ı aldatıp aldatmadığı merak uyandırdı. Tüm bu gelişmelerin ardından diziyi ekran başında izleyemeyenler Arka Sokaklar son bölümü izlemenin yollarını aramaya başladı. İşte, Arka Sokaklar 596. bölüm full HD izleme ekranı ve son bölümde yaşananlar.

24.09.2021Televizyon
Ilkokul nasıl yazılır TDKya göre bitişik mi ayrı mı yazılır Ilkokul kelimesinin doğru yazımı..

Ilkokul nasıl yazılır? TDK'ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır? Ilkokul kelimesinin doğru yazımı..

1.sınıftan 5. sınıfa kadar olan bölüm ilkokul, 8. sınıfa kadar bölüm ise ilköğretim olarak nitelendirilir. İlk ve okul kelimelerinden oluşan ilkokul, birleşik bir isimdir. Bu kelimenin nasıl yazıldığı ise birçok kişi tarafından merak ediliyor. İlkokul nasıl yazılır? TDK'ya göre İlkokul kelimesinin doğru yazımını örnek cümleler ile birlikte derledik.

24.09.2021Sözlük
Girişimcilik Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Tür Girişimcilik Vardır

Girişimcilik Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Tür Girişimcilik Vardır?

Girişimcilik kelimesi, günümüzde sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Pek çok kişi bu konu ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek için araştırmalar yapmaktadır. Girişimcilik türleri ve özellikleri nelerdir? Kaç tür girişimcilik vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

İzmirli çiftçi kızı ABD’de senatör adayı

KADINLAR hakkında o kadar farklı hikayeler duymuş, röportajlar yapmış olmama rağmen hayat beni şaşırtmaya devam ediyor. Bu kez, İzmir Zeytinalanı’nda doğup büyüyen ve şu anda ABD Kentcky’den senatör adayı olan avukat Gülgün Helen Bükülmez, farklı hayat hikayesi ve müthiş azmiyle ilham veren kadınlar arasında yerini aldı. Kendi deyimiyle, yaşamını tamamen değiştirip, güçlü, haklarının farkında, ama aynı zamanda nazik, mutevazı ve nereden geldiğini unutmayan bir kadın olmayı ideal edinmiş bu özel kadının hikayesi sizlere de iyi gelecek.

27.09.2021

Her öksürük ve ateşi griple karıştırmayın

 GRİBİN 21’inci Yüzyıl’a girdiğimiz halde tıptaki bunca ilerlemeye rağmen halen tüm dünyada önlenemeyen salgınlara neden olan tek hastalık olduğunu belirten çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Dr. Yılmaz Bay, her mevsim görülmekle birlikte özellikle sonbaharın son ayları ile kışın ilk aylarında arttığını söyledi.

27.09.2021

Derste yüzde, teneffüste çenede

GEÇEN hafta İzmir Alsancak’ta bir okulun önünden geçerken bahçede oynayan öğrencileri gördüm.Eğer 20 çocuk gördüysem 19’unun ağzı kapalı değildi.

27.09.2021

Sağlık çalışanlarının merak ettikleri soru yanıt buldu

Koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan “ücretsiz ulaşım hakkı” 30 Haziran 2021 itibarıyla sona ermiş, Ankara Büyükşehir Belediye(ABB) Meclisi de 7 Temmuz 2021’de “30 Haziran’da sona eren sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkının 31 Aralık’a kadar uzatılması” şeklindeki bir önergeyi oy birliğiyle kabul etmişti.

27.09.2021

Moda kişinin vücut tipi ve duruşuyla bütünleşmeli

Berna Ataman, başarılı bir girişimci, bir anne. İşine, eşine, çocuğuna aşkla bakan çalışkan birisi. Dede ve baba mesleği ayakkabıcılık onu hayallerindeki sandaletlerle buluşturdu. Berna Ataman, uzun süredir hayalindeki sandaletleri tasarlayıp, üretiyor. Ve birçok ünlünün ayağında onun tasarladığı sandaletler dikkat çekiyor. Sevgili Berna Ataman ile hikâyesini, tasarımlarını ve modayı konuştuk:

26.09.2021

Belgrad'ın fethinin 500. yılı

Sultan Süleyman Han, 29 Ağustos 1521’de Belgrad’ı fethetti. Kanuni’nin Belgrad’ı alışı bir stratejik üstünlüğün ispatıdır. Şehir o tarihten sonra Osmanlı’nın Balkanlar’daki ileri üssü olmanın ötesinde; ticari ve kültürel bir metropolü oldu. Şehir bugün dahi Balkanlar’ın bilhassa Sırp-Hırvatça konuşan dünyanın merkezi konumundadır.

26.09.2021

Altı forma üstü sorma!

OKURLARIMIZDAN Semra Boyacı, Yunuseli Kanalı yürüyüş yolunda küçükbaş ve büyükbaş hayvanların gezdirildiğini belirterek şöyle diyor:

25.09.2021

‘Öğretmenler şeffaf maskeyle ders anlatsın’

Pandemi önlemleri sebebiyle öğretmenler dersleri maskeyle anlatıyor. Bu yüzden özellikle anaokulu ve ilkokula giden çocuklar, öğretmenlerinin ağız hareketlerini göremiyor. Uzmanlara göre bu durum çocukların konuşma ve anlama sorunları yaşamalarına sebep olabiliyor.

25.09.2021

Çocuklar dünyayı değiştirir

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları kapsamında Hasana Atlı İlkokulu’nda tören düzenlendi ve yaklaşık bir buçuk yıldır okullarından ayrı kalan öğrenciler, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluştu.

24.09.2021