EKSTRA
MENÜ

Meb

Meb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.616 Meb haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında başlamıştır.


3797 sayılı Yasaya göre Millî Eğitim Bakanı’nın başlıca görevleri;

- Atatürk ilke ve inkılâplarına ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk Millîyetçiliğine bağlı, Türk milletinin millî, ahlakî, manevî, tarihî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaşlar yetiştirmek üzere, Bakanlığa bağlı her kademedeki öğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencilerine ait bütün eğitim ve öğretim hizmetlerini plânlamak, programlamak, yürütmek, izlemek ve denetim altında bulundurmak,

- Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve her çeşit örgün ve yaygın eğitim kurumlarını açmak ve yükseköğretim dışında kalan öğretim kurumlarının diğer bakanlık kurum ve kuruluşlarınca açılmasına izin vermek,

- Türk vatandaşlarının yurt dışında yapılacak eğitim ve öğretimi ile ilgili hizmetleri düzenlemek ve yürütmek,

- Diğer bakanlık, kurum ve kuruluşlarca açılan yükseköğretim dışında kalan örgün ve yaygın eğitim kurumlarının denklik derecelerini belirlemek, program ve yönetmeliklerini birlikte hazırlamak ve onaylamak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı ortaöğretim kurumlarının program, yönetmelik ve öğrenim denklik derecelerinin belirlenmesi konularında iş birliğinde bulunmak,

- Yükseköğretimin millî eğitim politikası bütünlüğü içinde yürütülmesini sağlamak için Yükseköğretim Yasası ile Bakanlığa verilmiş olan görev ve sorumluluklarını yerine getirmek,

- Okullardaki beden eğitimi, spor ve izcilik eğitimi ile ilgili hizmetleri yürütmek,

- Yüksek öğrenim gençliğinin barınma, beslenme ihtiyaçlarını ve maddî yönden desteklenmelerini sağlamaktır.

Avukat Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Doktor Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

Fizik Dersine Nasıl Çalışılır? Fiziğe Çalışma Teknikleri Ve Öneriler 

Dikkat Dağınıklığı Nasıl Giderilir? Dikkat Dağınıklığını Önlemek Ve Geliştirmek İçin Öneriler 

Meb Haberleri

LGS ne zaman yapılacak, 2021 LGS sınavı ertelendi mi MEBden açıklama

LGS ne zaman yapılacak, 2021 LGS sınavı ertelendi mi? MEB'den açıklama

LGS ne zaman sorusu, tam kapanma süreci kapsamında veli ve öğrenciler tarafından gündeme gelen konulardan oldu. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sınavlar için erteleme kararı alırken, LGS sınavının tarihi merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan LGS sınavı, lise girişine hazırlanan öğrenciler için kritik bir önem arz ediyor. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak? İşte, LGS sınav tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.05.2021Gündem
Sınavlar iptal mi olacak 2021 Lise ve ortaokul sınavları ne zaman yapılacak Yüz yüze okul sınavları için MEBden açıklama

Sınavlar iptal mi olacak? 2021 Lise ve ortaokul sınavları ne zaman yapılacak? Yüz yüze okul sınavları için MEB'den açıklama

Sınavlar iptal mi sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama ile belli oldu. Sınavların iptal edilme durumu, tam kapanma süreci ile başlayan uzaktan eğitim ile gündeme geldi. 17 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı kapsamında tüm kademelerde online eğitime geçildi. Sınavlarda yeni yol haritasının belirlendiğini duyuran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk liselerde ikinci dönem tek sınav yapılacağını bildirdi. MEB takvimine göre karneler ise 2 Temmuz'da verilecek. Gözler şimdi lise ve ortaokul sınavlarının yapılacağı tarihte. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak? İşte, Yüz yüze okul sınavları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama.

10.05.2021Gündem
MEB’den ’Hayalimdeki Çin’ resim yarışması hakkında açıklama: İddialar gerçek dışıdır

MEB’den ’Hayalimdeki Çin’ resim yarışması hakkında açıklama: İddialar gerçek dışıdır

Milli Eğitim Bakanlığı’nca, ’Hayalimdeki Çin’ temalı resim yarışmasının bakanlık tarafından düzenlendiği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu belirtildi.

8.05.2021Gündem
Bakan Selçuk duyurdu: HEY saatleri uygulaması geliyor

Bakan Selçuk duyurdu: 'HEY saatleri' uygulaması geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Selçuk, kendisine yöneltilen bir soruya "Yeni ortaöğretim tasarımında HEY saatleri uygulanacak. Hayalinize, spor-sanat etkinliklerinize ve hayatın kendisine daha fazla vakit ayırabilin diye." karşılığını verdi.

8.05.2021Gündem
Salgında en büyük sınavı anneler verdi”

"Salgında en büyük sınavı anneler verdi”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Anneler Günü dolayısıyla hazırladığı videoda, farklı yaş ve meslek gruplarından anneler, salgın döneminde yaşadıklarını anlattı. MEB, salgın günlerinde zorlu sınav veren annelerin sesine kulak vermek için özel bir video klip hazırladı.

8.05.2021Eğitim
Bayram haftası canlı ders var mı 10-11 ve 12 Mayısta online eğitim olacak mı MEBden açıklama geldi

Bayram haftası canlı ders var mı? 10-11 ve 12 Mayıs'ta online eğitim olacak mı? MEB'den açıklama geldi!

Bayram haftası online eğitim durumu veli ve öğrencilerin gündemine geldi. Kamuda idari izinlerin 10-11 ve 12 Mayıs'ı kapsayacağının açıklanmasının ardından, MEB'den öğrenciler için yeni karar geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın EBA sistemi ve TRT EBA TV canlı ders ekranından ilkokul, ortaokul, lise için ayrı ayrı platformda ders işleyen öğrenciler, bayramda tatile girecek. Öğretmenlerin de idari izinli olmasından dolayı belirlenen tarihlerde uzaktan eğitime ara verilecek. İşte, bayram haftası canlı ders var mı? sorusunun yanıtına yönelik Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamalar.

7.05.2021Gündem
Öğretmenler idari izinli

Öğretmenler idari izinli

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Eğitim
MEBden son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayısta uzaktan eğitime ara verecek

MEB'den son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman Açık lise kayıtları ne zaman bitecek MEB tüm bu sorulara yanıt verdi

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? Açık lise kayıtları ne zaman bitecek? MEB tüm bu sorulara yanıt verdi

Lise eğitimine açıktan devam eden yüz binlerce öğrenciyi ilgilendiren AÖL yani Açık Lise'nin 3. dönem sınav takvimi belli oldu. Online olarak yapılacak sınavların ne zaman organize edileceği merak konusu oldu. Öte yandan kayıt yenileme işlemleri için de son tarih netlik kazandı. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? Açık lise kayıtları ne zaman bitecek?

7.05.2021Gündem
Yaz tatili ne zaman Okullar ne zaman kapanacak MEBden önemli bilgiler

Yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak? MEB'den önemli bilgiler

Okullar ne zaman açılacak ve sonrasında ne zaman kapanacak sorusu ile yaz tatili için ne kadar süre kaldığını öğrenmek isteyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı açıklamaları ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı açıklamalarını yakından takip eden vatandaşlar, buralardan okulların kapanış tarihi ve yaz tatili hakkında yeni bir açıklama gelip gelmediğini öğrenmek istiyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve tarih net mi? İşte, yaz tatili ne zaman başlıyor sorusuna cevap arayan vatandaşlar için bazı bilgiler

7.05.2021Gündem
Bilim kaşifleri için e-kitap

Bilim kaşifleri için e-kitap

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), çocuklar ve gençleri bilim dünyasına ait birçok soruyla keşfe davet eden bir e-kitap hazırladı. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?” gibi 50 farklı soruya yanıt veren ve konularla ilgili deneyler sunan ‘Bilim Kâşifleri’ adlı e-kitap meb.gov.tr adresindeki ‘Evde Eğitim Paketi’ bölümünde erişime açıldı.

6.05.2021Eğitim
Bilim kaşifleriyle keşif yolculuğu

Bilim kaşifleriyle keşif yolculuğu

Millî Eğitim Bakanlığı, çocuklar ve gençleri bilim dünyasına ait birçok soruyla keşfe davet eden bir e-kitap hazırladı. “Yapay zekâ düşünebilir mi? Zamanda yolculuk mümkün mü? Sesleri görebilir miyiz?” gibi 50 farklı soruya yanıt veren ve konularla ilgili deneyler sunan ‘Bilim Kâşifleri’ adlı e-kitap meb.gov.tr adresindeki ‘Evde Eğitim Paketi’ bölümünde erişime açıldı.

6.05.2021Haber
Bayramdan sonra okullar açılacak mı İşte son bilgiler

Bayramdan sonra okullar açılacak mı? İşte son bilgiler

Edinilen bilgiye göre, tam kapatma kararının ardından sonuçlar izlenmeye başladı. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve ilgili birimler, 17 günlük sürecin ardından olasılıkları değerlendiriyor. Bu kapsamda en çok merak edilenlerden biri de okulların açılıp açılmayacağı. Peki, bayramdan sonra okullar açılacak mı?

6.05.2021Gündem
Karneler ne zaman alınacak Online karne mi verilecek Bakan Selçuktan açıklama

Karneler ne zaman alınacak? Online karne mi verilecek? Bakan Selçuk'tan açıklama

Karnelerin verileceği tarih, ikinci dönemin ortalarına gelinmesi ile gündemde yer alan konulardan oldu. Tam kapanma sürecinde online eğitim sürerken, karnelerin basılı mı yoksa geçen yıl olduğu gibi dijital mi verileceği öne çıkan başlıklar arasında yer aldı. Yaz aylarına kadar eğitim öğretimin süreceğini bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonların merak ettiği karneler ne zaman verilecek? sorusuna, "Arzumuz yüz yüze verebilmek." cevabını verdi. İşte, 2021 karne tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.05.2021Gündem
MEBin eğlenceli eğitim içeriklerine tek tık ile ulaşım imkanı

MEB'in eğlenceli eğitim içeriklerine "tek tık" ile ulaşım imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kovid-19 salgını döneminde öğrenciler ve veliler için hazırlanan eğlenceli eğitim içeriklerini "http://meb.ai/KjRFB1" internet adresinde bir araya getirdi.

5.05.2021Eğitim
25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

Microsoft Türkiye’nin MEB ve İŞKUR ile iş birliği içinde hayata geçirdiği “21. Yüzyıl Dijital ve Kariyer Yetkinlikleri Programı” ile 18-30 yaş arası gençlerin dijital yetkinliklerinin artırılması ve böylece istihdam edilmelerinin kolaylaştırılması hedefleniyor. 6 modülden oluşan 30 saatlik ücretsiz eğitim programıyla 81 ilde 25 bin gence ulaşılacak.

5.05.2021Teknoloji
25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

25 bin gence ücretsiz dijital yetkinlik eğitimi

18-30 yaş arası gençlerin dijital yetkinliklerinin artırılması ve istihdam edilmelerinin kolaylaştırılması hedeflenen “21. Yüzyıl Dijital ve Kariyer Yetkinlikleri Programı”, 6 modülden oluşan 30 saatlik ücretsiz eğitim programıyla 81 ilde 25 bin gence ulaşılacak.

5.05.2021Eğitim
İsteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak Milli Eğitim Bakanı duyurdu

İsteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanı duyurdu!

Binlerce öğretmenin il dışına tayinleri için bekleyişi devam ediyor. Bakanlığın ne zaman başvuruları almaya başlayacağını merak eden öğretmenler için sevindiren haber Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi. Öğretmenlerin il dışı tayinleriyle ilgili son durumun sorulması üzerine Bakan Selçuk yanıt verdi. Peki, isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak?

5.05.2021Gündem
Öğretmenler için ek atama yapılacak  mı Milli Eğitim Bakanı Selçuktan ek atama açıklaması

Öğretmenler için ek atama yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan ek atama açıklaması

Öğretmen ek atamaları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarının ardından gündeme geldi. Eğitim öğretim gündemine dair soruları yanıtlayan Bakan Selçuk, "Engelli öğretmenlerin atanmaları konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor." dedi. MEB takvimine göre yapılan sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ederken öğretmenler için ek atama konusuna Bakan Selçuk açıklık getirdi. Peki, öğretmenler için ek atama yapılacak mı? İşte, ek atamalar ile ilgili Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar.

5.05.2021Gündem
İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak 2021  iller arası atama takvimi belli oldu

İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak? 2021 iller arası atama takvimi belli oldu!

İl dışı atama tayin tarihi için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. İl dışı tayin ataması ile farklı bir şehirde görevine devam etmek isteyen öğretmenlerin bekleyişi sürerken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. "Bu, il içi isteğe bağlı yer değiştirme, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme ve yaz tatili mazerete ilişkin yer değiştirme olabilir." diyen Bakan Selçuk, İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak? sorusu için de tarih verdi. İl dışı atama ve tayin kılavuzunun yayınlanması ile süreç başlayacak. İşte, 2021 İl dışı tayin ataması ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.05.2021Gündem
MEB Bursluluk sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

MEB Bursluluk sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Sınava girecek öğrencilerin heyecanla beklediği 2021 İOKBS sınav tarihi ertelenmişti. Peki, MEB Bursluluk sınavı ne zaman?

4.05.2021Gündem
Eğitim Fakülteleri Profesör Öğülmüş’e emanet

Eğitim Fakülteleri Profesör Öğülmüş’e emanet

Eğitim Fakülteleri Dekanları Konseyi (EFDEK) Başkanlığına, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Öğülmüş seçildi.

4.05.2021Eğitim
‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Dünya Bankası iş birliğiyle başlatılan "Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi" kapsamında herkesin istediği alanda eğitim alabileceği eşitlikçi, katılımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alan yepyeni bir dijital eğitimin kapıları aralanıyor.

4.05.2021Eğitim
Mayıs ayı LGS örnek soru kitapçığı yayınladı

Mayıs ayı LGS örnek soru kitapçığı yayınladı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6’ncı soru paketi öğrencilerin erişimine açıldı. Mayıs ayı örnek sorularıyla beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8’inci sınıf öğrencileriyle paylaşılan örnek soru sayısı 1.105'e ulaştı.

4.05.2021Eğitim
20 bin sözleşmeli öğretmen ataması

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri e-Devlet üzerinden açıklandı

4.05.2021Eğitim
Üniversitede 185 bin yabancı öğrenci

Üniversitede 185 bin yabancı öğrenci

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle yükseköğretim kurumlarında eğitim gören yabancı uyruklu öğrenci sayısının 185 bin 47 olduğunu belirterek, “Suriye uyruklu öğrenci sayısı 37 bin 236’dır” dedi.

4.05.2021Eğitim
Eğitim Nedir Ve Türleri Nelerdir Eğitimin Özellikleri, Önemi Ve Amacı Hakkında Bilgi

Eğitim Nedir Ve Türleri Nelerdir? Eğitimin Özellikleri, Önemi Ve Amacı Hakkında Bilgi

Eğitim; kişinin davranışlarındaki yaşantı ile isteyerek ve kasıtlı şekilde değişime meydana getirme sürecine denir. Peki eğitim nedir ve türleri nelerdir? Eğitimin özellikleri, önemi ve amacı hakkında bilgileri derledik.

3.05.2021Araştırma
Lise sınavları ne zaman İşte ertelenen lise sınavlarında son durum

Lise sınavları ne zaman? İşte ertelenen lise sınavlarında son durum

Lise sınavlarının ne zaman olacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçildi. Peki, sınavlar iptal mi olacak? Lise sınavları ne zaman?

3.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı 2021 MEBden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı 2021? MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması!

Okulların ne zaman açılacağı, online eğitim sürerken merak konusu oldu. Tam kapanma döneminde tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021'e kadar sürecek uzaktan eğitim kararı alınırken, gözler yüz yüze eğitim takvimine çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, karneleri öğrencilere yüz yüze vermek istediklerini vurgulayarak, temmuz ayını işaret gösterdi. Bakan Selçuk, "Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak." dedi. Peki, okullar ne zaman yüz yüze açılacak? İşte, yüz yüze eğitim tarihi ve karnelerin alınacağı tarih ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.05.2021Gündem
LGS ertelenecek mi, ne zaman yapılacak Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama geldi

LGS ertelenecek mi, ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama geldi!

LGS'nin ertelenme durumu, MEB okullarında sınavların ileri bir tarihe alınmasının ardından gündeme geldi. Tam kapanma dönemi ile beraber alınan kararla okullarda 3 Mayıs sonrası yapılması planlanan dönem sınavlarının ertelendiği bildirildi. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili değerlendirmeler yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca veli ve öğrencinin merak ettiği "LGS ertelenecek mi?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Selçuk, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor." dedi. İşte, ayrıntılar.

1.05.2021Gündem
MEBden son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu Bakan Selçuk duyurdu ..

MEB'den son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? Bakan Selçuk duyurdu ..

Sınavlar iptal mi oldu, sorusu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son dakika açıklamalarının ardından netleşti. Tam kapanmaya geçilmesi ile beraber tüm kademelerde uzaktan eğitim kararı alınırken, lise sınavları hakkında önemli değişiklik yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ikinci dönem tek sınav yapılacağını bildirdi. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu. Öte yandan Kabine Toplantısı'nda alınan karar gereği lise sınavlarının takvimi de değişmişti. Milyonlarca öğrenci ve veli lise sınavlarının ne zaman yapılacağına odaklandı. Gözler şimdi sınavların yeni tarihinde. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak ve ertelendi mi? İşte MEB sınav açıklaması ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.04.2021Gündem
AÖL ders seçimi ne zaman bitiyor İşte Açık Lise ders seçiminde son durum

AÖL ders seçimi ne zaman bitiyor? İşte Açık Lise ders seçiminde son durum

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3'üncü dönem sınavlarının çevrim içi yapılacağını duyurdu. MEB'in açıklamasında ayrıca, '2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri içinde tarih verildi. Peki, AÖL ders seçimi ne zaman bitiyor?

30.04.2021Gündem
2021 LGS ne zaman İşte MEB Liselere Giriş Sınavı tarihi

2021 LGS ne zaman? İşte MEB Liselere Giriş Sınavı tarihi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Bu gelişmenin ardından, LGS sınav tarihi merak konusu oldu. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak?

30.04.2021Gündem
Canlı dersler ne zaman bitecek İşte MEBden gelen son bilgiler

Canlı dersler ne zaman bitecek? İşte MEB'den gelen son bilgiler

Kovid-19 salgını nedeniyle 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, TRT EBA, EBA ve canlı dersler aracılığıyla uzaktan eğitime geçilmesine ilişkin karar alınmıştı. Öğrenciler de uzaktan eğitimin ne zaman biteceğini merak ediyor. Peki, uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Canlı dersler ne zaman bitecek?

30.04.2021Gündem
Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiyedeki terörist sayısını açıkladı İstanbulda bugün katliam önlendi..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki terörist sayısını açıkladı! "İstanbul'da bugün katliam önlendi"..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV özel yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Otogarda 5 kg patlayıcının ele geçirildiğini belirten Bakan Soylu, "İstanbul'da bugün katliam önlendi" dedi. Öte yandan Bakan Soylu, Türkiye içinde 282 teröristin bulunduğunu ve Murat Karayılan'ın da mağarasından çıkamadığını söyledi.

29.04.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman MEB açıkladı online olacak

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? MEB açıkladı 'online' olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3'üncü dönem sınavlarının çevrim içi yapılacağını duyurdu. MEB'in açıklamasında ayrıca, '2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri içinde tarih verildi. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

29.04.2021Gündem
Lise sınavları nasıl olacak 2. dönem tek sınav mı yapılacak Bakan Selçuktan kritik açıklama

Lise sınavları nasıl olacak? 2. dönem tek sınav mı yapılacak? Bakan Selçuk'tan kritik açıklama!

Liselerde ikinci dönem sınavları için yeni karar alındı. Pandemi döneminde tam kapanmaya geçilirken, tüm kademelerin tamamen online eğitime geri dönmesi sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama geldi. Canlı yayında yüz yüze eğitim hakkında değerlendirmeler yapan Bakan Selçuk, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor." ifadesini kullandı. Selçuk liselerde ikinci dönem tek sınav olacağını bildirdi. Peki, liselerde sınavlar nasıl olacak? İşte, lise ikinci dönem sınavları hakkında ayrıntılı bilgiler.

28.04.2021Gündem
20 bin öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama: MEB öğretmen alımı mülakat yerleri ne zaman açıklanacak

20 bin öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama: MEB öğretmen alımı mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

MEB 20 bin öğretmen ataması mülakat sınavları, başvuruların ardından adayların gündemine geldi. 26 Mart'a kadar ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihlerini yapan öğretmen adayları mülakat sınavları için hazırlıklarına başladı. Kılavuz bilgilerinden faydalanacak olan adaylar, mülakat yerlerini beklerken Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada "Bu sene için salgından kaynaklanan bir takım sorunlar ve bütçe olanakları ile ilgili bazı problemler, bütün bunlardan dolayı 20 bin kısıtı geldi." ifadelerini kullandı. Peki, MEB öğretmen alımı ne zaman yapılacak? İşte, 20 bin öğretmen ataması hakkında bilgiler.

28.04.2021Gündem
Karneler ne zaman verilecek Karneler dağıtılacak mı Milli Eğitim Bakanı canlı yayında yanıtladı

Karneler ne zaman verilecek? Karneler dağıtılacak mı? Milli Eğitim Bakanı canlı yayında yanıtladı

Karnelerin verileceği tarih ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama geldi. Tam kapanma dönemi ile başlayan online eğitim sürerken, mayıs ayının yaklaşması ile beraber gözler karnelere çevrildi. Konu ile ilgili canlı yayında açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği, karneler ne zaman verilecek? sorusuna yönelik temmuz ayını işaret gösterdi. Diğer yandan Bakan Selçuk, liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı. İşte, karne tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

28.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak

Bakan Selçuk: Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıklayan Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz’da verileceğini söyledi.

28.04.2021Eğitim
Son dakika: MEBden açık öğretim okulları için önemli açıklama AÖL sınavları online olacak

Son dakika: MEB'den açık öğretim okulları için önemli açıklama! AÖL sınavları online olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki açık öğretim okulları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 3'üncü dönem sınavları 3-7 Temmuz'da çevrim içi yapılacağını duyurdu. MEB'in açıklamasında ayrıca, '2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 26 Nisan 2021'de başlamıştır.' ifadeleri kullanıldı.

28.04.2021Gündem
Sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu MEB’den sınavlar hakkında açıklama

Sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? MEB’den sınavlar hakkında açıklama

Sınavların ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm kademelerde tam kapanma sürecinde uzaktan eğitime geçildi. Tam kapanma 29 Nisan saat 19.00’da başlayacak. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak? İşte MEB tarafından yapılan açıklama

28.04.2021Gündem
Anaokulları ne zaman kapanıyor İşte MEBin son açıklamaları

Anaokulları ne zaman kapanıyor? İşte MEB'in son açıklamaları

Tüm eğitim öğretim kurumlarında uzaktan eğitime geçiş 29 Nisan'da başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00’dan itibaren uzaktan eğitime başlanacağını, dönem sınavlarının, 17 Mayıs 2021 sonrasına ertelendiğini bildirdi. Pek çok vatandaş da anaokullarının akıbetini merak ediyor. Peki, anaokulları ne zaman kapanıyor?

28.04.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman başlıyor MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav takvimi

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman başlıyor? MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav takvimi

AÖL sınav tarihleri için öğrencilerin bekleyişi başladı. Lise eğitimini açıktan tamamlayan öğrencilerin katılımı ile gerçekleşecek olan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları ile ilgili gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. Online yapılması beklenen 2021 açık lise sınavları MEB sınav takvimine göre temmuz ayında gerçekleşecek. AÖL sınav sonuçları, yapılan değerlendirmelerin ardından öğrenci girişi ve şifresi ile sorgulanacak. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman başlıyor? İşte, 2021 AÖL sınav tarihleri ile ilgili bilgiler.

27.04.2021Gündem
2021 LGS ne zaman yapılacak İşte erteleme durumu hakkında son gelişmeler

2021 LGS ne zaman yapılacak? İşte erteleme durumu hakkında son gelişmeler

'LGS ertelenecek mi? sorusu, Koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesi dolayısıyla pek çok öğrenci ve velisinin aklındaki soru işareti olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı sorumluluğundaki Liselere Giriş Sınavı (LGS) için müracaatlarını gerçekleştiren öğrenciler, çalışmalarına da aralıksız devam ederken bu soruya yanıt aramaya başladı. Peki, 2021 LGS ne zaman yapılacak?

27.04.2021Gündem
Sınavlar iptal mi edildi 8. ve 12. sınıflarda okullar kapandı mı MEB ve Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Sınavlar iptal mi edildi? 8. ve 12. sınıflarda okullar kapandı mı? MEB ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Sınavların ertelenme durumu ile 8. ve 12. sınıflarda uzaktan eğitim kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından netleşti. Kabine Toplantısı'nda alınan yeni kararlara göre 29 Nisan tarihinden 17 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Eğitim öğretim takvimi hakkında da değerlendirmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan veli ve öğrencilerin merak ettiği sınavlar ertelendi mi? sorusuna yanıt verdi. Cumhurbaşkanı "Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek " dedi. MEB'den gelen açıklamada ertelenen sınav tarihleri belli oldu. İşte, uzaktan eğitim ve sınavlar ile ilgili bilgiler.

26.04.2021Gündem
Dershaneler kapandı mı Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için son durum

Dershaneler kapandı mı? Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için son durum

Dershaneler, sürücü kursları ve özel kurslar için gözler MEB'in açıklamalarına çevrildi. Bugün Beştepe'de yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma dönemine geçileceğini bildirdi. Milyonları ilgilendiren karara göre, anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecek. 17 Mayıs'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı ve eğitim öğretim takvimi ile ilgili verilen kararın ardından, dershane ve sürücü kurslarının kısıtlamadan muaf olup olmayacağı merak konusu oldu. Peki, dershaneler kapandı mı? İşte, ayrıntılar.

26.04.2021Gündem
İmam hatiplerde dijital eğitim

İmam hatiplerde dijital eğitim

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce başlatılan HİSAR (imam hatip, inovasyon, STEM, atölye, robotik) adlı proje ile imam hatip okullarındaki öğretmenlere yönelik inovasyon, STEM, robotik alanında mesleki gelişim eğitimi verilecek; öğrencilere de kodlama ve tasarım odaklı düşünme becerileri kazandırılacak.

26.04.2021Eğitim
Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri başladı

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme işlemleri başladı

Açık Öğretim Lisesi 2020-3’üncü dönemi kayıtları başladı.

26.04.2021Eğitim