EKSTRA
MENÜ

Ortaokul

Ortaokul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ortaokul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.388 Ortaokul haberi bulunmuştur.

Ortaokul Haberleri

Sinem Kobal kimdir, kaç yaşında Kenan İmirzalıoğlu’nun eşi Sinem Kobal doğum yaptı

Sinem Kobal kimdir, kaç yaşında? Kenan İmirzalıoğlu’nun eşi Sinem Kobal doğum yaptı

Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu’nun bebeği dünyaya geldi. Kenan İmirzalıoğlu ile evli olan Sinem Kobal dün gece özel bir hastanede suda doğum yaptı. Bu haberin ardından ünlü çift ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Peki Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu kimdir, kaç yaşında?

22.10.2020Magazin
4. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı bugün başlıyor

4. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı bugün başlıyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kutup Araştırmaları Enstitüsü tarafından çevrimiçi olarak düzenlenecek 4'üncü Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından katılımcıları ağırlayacak.

22.10.2020Teknoloji
Umut Akyürek kaç yaşında, kimdir Umut Akyürek ve eşi Oktay Ertuğrul hakkında bilgiler

Umut Akyürek kaç yaşında, kimdir? Umut Akyürek ve eşi Oktay Ertuğrul hakkında bilgiler

Umut Akyürek ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek ve Türk Halk Müziği sanatçısı Oktay Ertuğrul 2004 yılında nikah masasına oturmuştu. Çiftin 2005 yılında Melek Bal Ertuğrul isminde bir kızı oldu. İşte 1973 yılında dünyaya gelen Akyürek ve eşi ile ilgili merak edilenler

21.10.2020Televizyon
5. ve 9. sınıflar 2 Kasım’da açılıyor

5. ve 9. sınıflar 2 Kasım’da açılıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ortaokul 5’inci ve liselerde 9’uncu sınıflarda yüz yüze eğitimin 2 Kasım itibarıyla yeniden başlayacağını açıklayarak “Halen uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili tarihi de en yakın zamanda ilan edeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ardından konuşan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

21.10.2020Gündem
Balıkesir’e trafik eğitim parkı yapılıyor

Balıkesir’e trafik eğitim parkı yapılıyor

BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi, trafik kurallarına duyarlı bir nesil yetiştirme hedefiyle trafik eğitim alanı inşa ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti’li Yücel Yılmaz, "10 bin 36 metrekare alan üzerinde yapılan ve minyatür bir şehrin canlandırılacağı parkta çalışmalar tüm hızıyla sürüyor" dedi.

20.10.2020Gündem
Müfredat tadilatı değil, topyekûn reform

Müfredat tadilatı değil, topyekûn reform

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Okulöncesinde ve ilkokulda tek ihtiyacımız olan değerlerini iyi bilen, inancına, kültürüne, tarihine, diline sahip çıkan, ailesine ve topluma karşı sorumluluklarını özümsemiş insanlar yetiştirmektir. Bu değişim sıradan bir müfredat tadilatının ötesinde, topyekûn bir eğitim ve öğretim reformunu gerektirir” dedi.

20.10.2020Gündem
Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğandan topyekûn eğitim öğretim reformu mesajı

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "topyekûn eğitim öğretim reformu" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Başakşehir’de İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Ne insanlığın milletimizin ve inancımızın binlerce yıllık birikimine sırtımızı döneceğiz ne de modern dünyanın sunduğu imkanları reddedeceğiz. Her ikisini değerlendirerek inancımızın mutlak hakikatlerinden aldığımız güçle çok daha büyük hedefler peşinde koşacağız" dedi. "Önümüzdeki dönemde önceliğimizi aileden başlayarak eğitim öğretim hayatları boyunca evlatlarımızı hakkıyla yetiştirmek olarak değiştirmemiz şarttır." diyen Erdoğan, "Bu değişim topyekûn bir eğitim öğretim reformunu gerektirir." ifadelerini kullandı.

19.10.2020Gündem
Cumhurbaşkanı İbn Haldun Külliyesini açtı

Cumhurbaşkanı İbn Haldun Külliyesi'ni açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir’de bulunan İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi’nin açılış törenine katıldı. Erdoğan, külliyenin, şehre, ülkeye, ilim ve fikir dünyasına hayırlı olmasını diledi.

19.10.2020Eğitim
19-23 Ekim 2020 EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı yayınlandı EBA TV canlı ders izleme ekranı

19-23 Ekim 2020 EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı yayınlandı! EBA TV canlı ders izleme ekranı

EBA TV canlı ders izleme uzaktan eğitim sürecinde öğrenci ve veliler tarafından takip ediliyor. 12 Ekim'de yüz yüze eğitime başlayan belli sınıflar ve online eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler okula gitmedikleri günlerde derslerini EBA TV üzerinden alıyor. Her hafta pazar günü yayımlanan EBA TV ilkokul, ortaokul, lise haftalık ders programı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. 19 Ekim EBA TV haftalık ders programı ve yayın akışı eba.gov.tr üzerinden öğrenilecek. İşte, 19-23 Ekim EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı ve EBA TV canlı ders izleme ekranıyla ilgili ayrıntılar.

19.10.2020Eğitim
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak VGM yüksek öğretim burs başvurusu ekranı

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM yüksek öğretim burs başvurusu ekranı

VGM burs sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. VGM burs başvurusu ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursu için farklı tarihlerde alınıyor. VGM ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan ortaöğrenim burs başvuruları 1 Ekim ve 15 Ekim tarihleri aralığında yapıldı. Peki VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

17.10.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak (5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için) MEBden yapılan son dakika açıklamaları

Okullar ne zaman açılacak? (5.6.7 ve 9.10.11 sınıflar için) MEB'den yapılan son dakika açıklamaları

Ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ve lise 9. 10. 11. sınıflar için okulların başlayacağı tarih, yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçilmesiyle birlikte aranan internette aranan konular arasında yer alıyor. 12 Ekim Pazartesi günü koronavirüs tedbirlerine uyularak bazı sınıfların ders başı yapmasının ardından gözler MEB'ten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek yeni açıklamalara çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili kararın ilerleyen günlerde verileceğini bildirmişti. Peki, lise 9. 10. 11. sınıflar ve ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ne zaman okula başlayacak? İşte, lise ve ortaokullarda okulların açılacağı tarihle ilgili detaylar.

17.10.2020Gündem
11 yaşında 10 enstrüman çalıyor

11 yaşında 10 enstrüman çalıyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Eren Yavuz, 10 farklı enstrüman çalıyor.

17.10.2020Eğitim
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak VGM ortaöğrenim burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM ortaöğrenim burs sonuçları için heyecanlı bekleyiş

VGM burs sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. VGM burs başvurusu ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursu için farklı tarihlerde alınıyor. VGM ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan ortaöğrenim burs başvuruları 1 Ekim ve 15 Ekim tarihleri aralığında yapıldı. Peki VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

16.10.2020Gündem
Son dakika: 5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak Liseler ve ortaokullarda yüz yüze eğitim için son gelişmeler

Son dakika: 5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak? Liseler ve ortaokullarda yüz yüze eğitim için son gelişmeler

5. 6. 7. sınıflar ve 9. 10. 11. sınıflar ne zaman açılacak? Ortaokul ve liselerde ara sınıfların okula ne zaman başlayacağı Bilim Kurulu toplantısıyla beraber yeniden gündeme geldi. Yüz yüze eğitimde ikinci aşamanın 12 Ekim'de başlamasının ardından, veliler ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ve lise 9. 10. 11. sınıfların durumuyla ilgili yapılacak son dakika açıklamalara odaklandı. Koronavirüs salgınında vaka seyrine göre belirleyici olan okulların durumuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili değerlendirmelerin ilerleyen haftalarda yapılacağını bildirmişti. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "2 hafta geçtikten sonra başlayan yaş grubuyla ilgili vaka sayısını değerlendirip kademeli geçişe de geçmiş olacağız." dedi. İşte, detaylar.

15.10.2020Eğitim
VGM burs başvuru ekranı açıldı -  2020-2021 VGM yükseköğretim üniversite burs başvuruları nasıl yapılır

VGM burs başvuru ekranı açıldı - 2020-2021 VGM yükseköğretim üniversite burs başvuruları nasıl yapılır?

VGM burs başvuru ekranı son dakika açıklamanın ardından açıldı. VGM burs başvurusu perşembe gününden itibaren alınmaya başlandı. 2020 VGM burs başvuru ekranı, yükseköğrenimde eğitimlerine devam eden adayların gündeminde yer alıyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için 15 Ekim'de tamamlanan VGM burs başvuruları sonrası üniversite burs başvuruları için müracaatlar başladı. VGM başvuru şartlarını kapsayan öğrencilerin faydalanacağı burslar için, öğrencilerin VGM yükseköğrenim burs başvuru formunu doldurması gerekiyor. Peki, 2020- 2021 Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu nasıl yapılır? İşte, VGM burs başvuru ekranı ve başvuru tarihleri.

15.10.2020Gündem
Muhtar öğrenciler için köye sınırsız internet bağlattı

Muhtar öğrenciler için köye sınırsız internet bağlattı

Kastamonu’nun Küre ilçesine köy muhtarı, evinde interneti olmayan öğrencilerin derslerini kaçırmaması için köye sınırsız internet bağlatarak köy camiini EBA merkezine dönüştürdü. Muhtar, ders için cami avlusuna gelen öğrencilere aynı zamanda da ikramlar yapıyor.

15.10.2020Haber
Taner Şafak kimdir nereli

Taner Şafak kimdir nereli?

Taner Şafak, Tuğçe Tayfur ile yaptığı evlilik ve yaşadığı boşanma sürecinin ardından araştırılan isim olmaya başladı. Ferdi Tayfur ve Necla Nazır'ın kızları Tuğçe Tayfur ile evlilik kararı alan Taner Şafak, kısa süre önce boşanma kararı aldı. Peki, Taner Şafak kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

15.10.2020Hayat
EBA canlı ders giriş ekranı: TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı yayımlandı

EBA canlı ders giriş ekranı: TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı yayımlandı

EBA TV canlı dersleri öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor. EBA ve TRT EBA TV üzerinden canlı dersler veriliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında bazı dersler yüz yüze işlenecek, bazı dersler de TRT EBA kanalları, dijital eğitim platformu EBA ve canlı dersler kanalıyla yürütülecek. İşte EBA canlı ders giriş ekranı ve TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı

15.10.2020 Gündem
Lise öğrencisi, maske takmayanları tespit eden yazılım geliştirdi

Lise öğrencisi, maske takmayanları tespit eden yazılım geliştirdi

Yaz tatilini geçirdiği Bodrum’da, maske takma konusunda yeterince duyarlı davranılmadığını gözlemleyen lise son sınıf öğrencisi Saner Çakır (18), beş bin adet yüz fotoğrafı üzerinde çalışarak bir yazılım geliştirdi. Yazılım ile fotoğraf, video veya canlı yayın görüntüsü aracılığıyla bir alanda bulunan kişilerin maske takıp takmadığı tespit edilebiliyor.

15.10.2020Teknoloji
Diyarbakır’da çocuklar bilişim dünyasına hazırlıyor

Diyarbakır’da çocuklar bilişim dünyasına hazırlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde tam donanımlı açılan 2 robotik kodlama atölyesinde çocuklar ve gençleri bilişim dünyasına hazırlıyor.

15.10.2020Teknoloji
Ali Kuşçu Uzay Evi 50 binden fazla öğrenciye ulaştı

Ali Kuşçu Uzay Evi 50 binden fazla öğrenciye ulaştı

Ali Kuşçu Uzay Evi hizmete başladığı 2014 yılından bu yana, her geçen gün eğitim içeriklerini geliştirerek ve yeni modeller üreterek 50 binden fazla öğrenciye hizmet verdi.

15.10.2020Teknoloji
VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak Binlerce öğrenci başvuru yaptı

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Binlerce öğrenci başvuru yaptı!

2020–2021 eğitim yılı VGM burs başvuruları ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan ortaöğrenim burs başvuruları ile başladı. Başvuru beyanları 15 Ekim 2020 günü 23:59’a kadar alınmaya devam edecek. Başvurularını yapan öğrenciler de sonuçlara yönelik araştırmalarına hız verdi. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.10.2020Gündem
Ortaokul 5. 6. 7. sınıflar için okullar ne zaman açılacak Lise 9. 10. 11. sınıflarda yüz yüze eğitim tarihi MEB açıklamasıyla bekleniyor

Ortaokul 5. 6. 7. sınıflar için okullar ne zaman açılacak? Lise 9. 10. 11. sınıflarda yüz yüze eğitim tarihi MEB açıklamasıyla bekleniyor!

Ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ve lise 9. 10. 11. sınıflar için okulların başlayacağı tarih, yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçilmesiyle yeniden gündeme geldi. 12 Ekim Pazartesi günü koronavirüs tedbirlerine uyularak bazı sınıfların ders başı yapmasının ardından gözler MEB'ten ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelecek yeni açıklamalara çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili kararın ilerleyen günlerde verileceğini bildirmişti. Peki, lise 9. 10. 11. sınıflar ve ortaokul 5. 6. 7. sınıflar ne zaman okula başlayacak? İşte, lise ve ortaokullarda okulların açılacağı tarihle ilgili detaylar.

13.10.2020Eğitim
Son dakika…  AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika…  AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası devam ederken açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamasında Ermenistan'ın saldırılarıyla ilgili çok sert tepki göstererek 'Haydut devlet Ermenistan'a karşı sesini yükseltmeyenlerin ateşkes çağrısı yapmaları hukukun açık ihlalidir. Paşinyan yönetimi bir haydut devlet gibi davranmaktadır. Ortada hukuk tanımazlık saldırganlık var sivil kayıplar var her türlü meşru değerlere saldırı var. Minsk grubu Azerbaycan’ı ve Ermenistan’ı iki eşit kefeye koyarak davranmaya çalışıyor ancak burada iki eşit kefe yok' dedi. 'Erken seçim olacak mı?' sorusuna da cevap veren Çelik 'Cumhur ittifakı açısından erken seçim söz konusu değildir. Seçimler zamanında yapılacaktır' ifadelerini kullandı.

13.10.2020Gündem
MEBden dilekçe açıklaması

MEB'den dilekçe açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bazı velilere dağıtılan 'Bilgilendirme Formu ve Taahhütname' olduğu iddia edilen belgeyle ilgili açıklama yaparak bu belgelerin asılsız olduğunu belirtti.

13.10.2020Eğitim
EBA hesabı ile giriş yap EBA canlı ders izle: 13 Ekim EBA TV yayın akışı ilkokul, ortaokul, lise ders programı

EBA hesabı ile giriş yap! EBA canlı ders izle: 13 Ekim EBA TV yayın akışı ilkokul, ortaokul, lise ders programı

EBA hesabı ile giriş yaparak canlı ders katılımını sağlayabilecek olan öğrenciler, eğitimlerine kaldıkları yerden devam edecek. Bazı sınıflarda yüz yüze eğitim sürecinin başlaması ile birlikte 13 Ekim Salı günü yalnızca belirli sınıf ve öğrencilerin dahil olacağı EBA canlı ders ekranı, ders programı çizelgesinde yer alan akışa göre devam edecek. Canlı ders imkanına sahip olamayan öğrenciler ise TRT EBA TV yayın akışı ilkokul, ortaokul ve lise programına göre hareket edecek. İşte, EBA hesabı ile giriş ve 13 Ekim canlı ders programı detayları

13.10.2020Gündem
Okullarına kavuştular Maskeli, mesafeli ama umutlu

Okullarına kavuştular! Maskeli, mesafeli ama umutlu

Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin bir bölümü daha, mart ayından bu yana uzak oldukları okullarına kavuştu. Öğrenciler ilk kez okula başlamış gibi heyecanlıydı.

13.10.2020Eğitim
Elazığ’da deprem ve koronavirüs nedeniyle verilen ara sonrası eğitim başladı

Elazığ’da deprem ve koronavirüs nedeniyle verilen ara sonrası eğitim başladı

ELAZIĞ’da 24 Ocak’ta yaşanan deprem ve ardından koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 9 aydır eğitimden mahrum kalan binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasıyla okullarına geri döndü. Öğrenciler koronavirüs tedbirleri kapsamında sınıflara alınırken, veliler okul bahçesine alınmadı.

12.10.2020Gündem
Mardin’de yüz yüze eğitimde ikinci kademe

Mardin’de yüz yüze eğitimde ikinci kademe

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması, Mardin’de de başladı. Öğrenciler, uzun zaman sonra okullarına dönmenin heyecanını yaşarken, veliler ise okul bahçesine alınmadı. Öğrenciler, ateşleri ölçülerek ve maskeleri kontrol edilerek sınıflara alındı.

12.10.2020Gündem
İstanbulda okul servisi tartışması... Veliler de şikayetçi servisçiler de

İstanbul'da okul servisi tartışması... Veliler de şikayetçi servisçiler de

OKUL servislerinin çoğu öğrenci sayısının az olması nedeniyle çalışmazken, servis esnafı da ücretlerin giderlerini karşılamaya yetmediğini belirtiyor. Veliler ise haftada 2 gün uygulanacak yüz yüze eğitim sürecinde çocuklarını servise yazdırmayı gereksiz bulduklarını söylüyor ve servis ücretlerinin tam uygulanmasından dert yanıyor. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, "Biz elbette çocukların okula gittiği süre içinde çocukları taşımak istiyoruz ama bütün çalışanlar gibi biz de yaptığımız işin karşılığını veya masrafımızı karşılayacak bir gelir elde etmek istiyoruz" dedi.

12.10.2020Haber
Rizede yüz yüze eğitimde ikinci kademe

Rize'de yüz yüze eğitimde ikinci kademe

RİZE'de, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması başladı.

12.10.2020Gündem
İslahiye’de 10 bin 468 öğrenci ders başı yaptı

İslahiye’de 10 bin 468 öğrenci ders başı yaptı

GAZİANTEP’in İslahiye ilçesinde, ana okulu, ilkokulun tamamı ile ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için ders zili çaldı.

12.10.2020Gündem
İstanbul’un yüz yüze eğitim tablosu

İstanbul’un yüz yüze eğitim tablosu

İstanbul Valiliği, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında liselerin hazırlık ve 12’nci sınıfları, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıfları ile okulöncesi ve ilkokulların tüm sınıflarında yüz yüze eğitim-öğretime başlandığını belirterek okul ve öğrenci sayılarını açıkladı.

12.10.2020 Eğitim
Adıyaman’da, yüz yüze eğitimde ikinci kademe

Adıyaman’da, yüz yüze eğitimde ikinci kademe

ADIYAMAN’da, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması başladı.

12.10.2020Gündem
İstanbul Valiliği’nden yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği’nden yüz yüze eğitimin başlamasına ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında liselerin hazırlık ve 12. sınıfları, ortaokul ve İmam-Hatip ortaokullarının 8. sınıfları ile okul öncesi ve ilkokulların tüm sınıflarında yüz yüze eğitim-öğretime başlandığını bildirdi.

12.10.2020Gündem
Kahramanmaraş’ta, yüz yüze eğitimde ikinci kademe

Kahramanmaraş’ta, yüz yüze eğitimde ikinci kademe

KAHRAMANMARAŞ’ta, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşaması başladı.

12.10.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başladı

Okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokul birinci sınıflar için 21 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimin birinci aşamasının ardından, bugün ilkokul 2, 3 ve 4’üncü sınıflar, ortaokul 8’inci sınıflar, lise hazırlık ve 12’inci sınıflar, köy okulları ve özel eğitim öğrencileri de yüz yüze eğitime başladı. Birinci aşamada sadece tek gün okula giden okul öncesi eğitim öğrencileri artık haftada 5 gün okulda olacak.

12.10.2020Eğitim
Son dakika: Yarın (12 Ekim Pazartesi) okullar açılacak mı Ortaokullar ne zaman açılıyor İşte açılacak sınıflar

Son dakika: Yarın (12 Ekim Pazartesi) okullar açılacak mı? Ortaokullar ne zaman açılıyor? İşte açılacak sınıflar

Okullar ne zaman açılacağı son dakika açıklamalar ile veliler tarafından takip ediliyor. 12 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitimin ikinci aşamasına geçen Milli Eğitim Bakanlığı ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocuklar için eğitim öğretimin başlayacağını geçtiğimiz hafta duyurmuştu. Veli ve öğrenciler hangi sınıfların açılıp hangi sınıfların açılmayacağını merak ederken ortaokul 5. 6.7. ve diğer sınıfların durumu gündemde yer almaya devam ediyor. Peki, yarın okullar açılacak mı? İşte, yüz yüze eğitimde ders saatleri ve okulların açılış tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

11.10.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlıyor

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlıyor

MEB’in yüz yüze eğitime aşamalı geçiş planı doğrultusunda, yarından itibaren ilkokullar, köy okulları, 8 ve 12’nci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitim başlatılacak. İkinci aşamada ilkokullar, ortaokul 8'inci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ve 12'nci sınıflarda haftada iki gün yüz yüze eğitim yapılacak. Okulöncesi eğitim kurumlarının tamamında yüz yüze eğitim, haftada beş gün ve günde altı etkinlik saati olacak şekilde gerçekleştirilecek. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek sınıfının müfredatından sorumlu olacak.

11.10.2020Eğitim
Yüz yüze eğitime geçişte ikinci aşama yarın başlıyor

Yüz yüze eğitime geçişte ikinci aşama yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yüz yüze eğitime geçiş planlaması doğrultusundaki ikinci aşamada, yarından itibaren ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitim başlatılacak. İkinci aşamada ilkokullar, ortaokul 8'inci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ve 12'nci sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında yüz yüze eğitim, haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde gerçekleştirilecek. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek sınıfının müfredatından sorumlu olacak.

11.10.2020Gündem
VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak İşte VGM yükseköğrenim ve ortaöğrenim burs başvuru tarihleri

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte VGM yükseköğrenim ve ortaöğrenim burs başvuru tarihleri

VGM burs başvuru sonuçları ile ilgili araştırılan hızlandı. VGM burs başvuruları her yıl belirli tarihlerde alınıyor. 2020 – 2021 eğitim yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilecek olan “Ortaöğrenim Bursu" başvuruları 01 Ekim 2020'de başladı ve 15 Ekim'e kadar devam edecek. Başvurular www.vgm.gov.tr adresi üzerinden yapılıyor. Peki VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? İşte detaylar

11.10.2020Gündem
Çatı Katı Aşk Şirin Kimdir Selin Şekerci hakkında bilgiler

Çatı Katı Aşk Şirin Kimdir? Selin Şekerci hakkında bilgiler

Kanal D’nin sıcak ve samimi hikayesi ile ilgiyle izlenen dizisi Çatı Katı Aşk’ın oyuncu kadrosuna başarılı oyuncu Selin Şekerci dahil oldu. Yer aldığı projelerle izleyicilerin beğenisini Selin Şekerci, diziye 14’üncü bölümde dahil olacak ve Şirin karakteriyle izleyici karşısına çıkacak. Peki, Çatı Katı Aşk Şirin Kimdir? Selin Şekerci hakkında bilgiler...

10.10.2020Televizyon
Dağ köyüne kardeşlik okulu

Dağ köyüne kardeşlik okulu

Dünya İnsani Dayanışma Derneği'nin (World Human Relief) girişimleriyle Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı Kavurmaçukuru Mahallesi'nde yaptırılan Yıldız-Ünal Soyata ilk ve ortaokulu törenle açıldı.

10.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: Okul öncesi (anaokulu) sınıflar haftada kaç gün okula gidecek MEBten yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika haberi: Okul öncesi (anaokulu) sınıflar haftada kaç gün okula gidecek? MEB'ten yüz yüze eğitim açıklaması

Okul öncesi sınıfların okula kaç gün gideceği son dakika gelişmeler ile belli oldu. Kademeli başlayan yüz yüze eğitim sürecinde ilk hafta 1 gün okula giden anaokulu öğrencileri için MEB'ten yeni açıklama geldi. Yapılan açıklamada, okul öncesi sınıfların 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağı bildirildi. Diğer yandan ilkokullarda ve ortaokul 8'inci sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek. Peki, anaokulları yani okul öncesi haftada kaç gün okula gidecek? İşte, okul öncesinde yüz yüze eğitimle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen son açıklamalar.

9.10.2020Gündem
VGM burs başvurusu nasıl yapılır 2020-2021 VGM burs başvuru formu ve sonuçları hakkında bilgiler

VGM burs başvurusu nasıl yapılır? 2020-2021 VGM burs başvuru formu ve sonuçları hakkında bilgiler

VGM burs başvurusu ortaöğrenim ve yükseköğrenim için farklı tarihlerde alınıyor. 2020 – 2021 eğitim yılında burs başvuruları ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan ortaöğrenim burs başvuruları ile başladı. Adayların işlemlerini 1 Ekim ve 15 Ekim tarihleri aralığında tamamlamaları gerekiyor. Yükseköğrenim için ise başvurular 15 Ekim tarihinde başlayacak. İşte VGM burs başvuru formu ve detaylar

9.10.2020Gündem
‘Ben Greta’ 16 Ekim’de gösterime giriyor

‘Ben Greta’ 16 Ekim’de gösterime giriyor

İsveçli aktivist Greta Thunberg’i 2018 yılının ağustos ayında İsveç Parlamentosu’nun önünde eylem yaparken tesadüfen gören yönetmen Nathan Grossman, o anları filme aldı. Ardından da Thunberg’in eylemlere katılmak için dünyayı dolaşmasına eşlik etti ve tüm bu eylemleri, genç aktivistin özel anlarını kaydetti. Yaptığı çekimlerden de ‘Ben Greta’ adlı belgeseli hazırladı.

9.10.2020Avrupa
Fedakar öğretmenler, öğrencileri için hazırlık yapıyor

Fedakar öğretmenler, öğrencileri için hazırlık yapıyor

VAN’ın Tuşba ilçesinde öğretmenler, ilkokul 2, 3 ve 4üncü sınıf ile ortaokul 8 ve lise 12nci sınıflarda pazartesi günü kademeli olarak başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi, okullarının eksiklerini gideriyor. Öğrencilerine kavuşacakları günü sabırsızlıkla bekleyen öğretmenler, ellerine paspas ve fırça alıp, sınıfları baştan sona köpüklü suyla yıkıyor. Sınıflarda öğrencilerin oturma düzenini sosyal mesafeye göre ayarlayan öğretmenler, koridorlarda ise sosyal mesafe uyarısı bulunan sticker yapıştırıyor.

9.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Okulların üstündeki sorumluluk fazla

Yüz yüze eğitime katılım oranının yüksek olduğunu söyleyen sendika temsilcileri, önlemlerle ilgili her okulda alınan standardın farklı olduğunu dile getiriyor. Sınıfların ikiye bölünerek, öğrenci sayısının seyreltildiğini hatırlatan temsilciler, sabah ve öğlenci öğrenciler arasında yer değişiminde genel bir dezenfeksiyon işlemi yapılması gerektiğini vurguluyor. Önlemler konusunda bütün sorumluluğun okul idarelerine bırakıldığını açıklayan sendika temsilcileri, daha fazla yük bindirilmemesi çağrısında bulunuyor.

22.10.2020

FETÖ Kırgızistan’da ‘ödülünü’ aldı! Milli eğitime FETÖ’cü bakan

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminden iki hafta sonra 28 Temmuz günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNNTürk televizyonunda yaptığı bir konuşmada, FETÖ’nün bulunduğu tüm ülkeler için tehlike olduğunu belirtirken şu öngörüde bulunmuştu: “Büyükelçiliklerimizle birlikte bunlarla ilgili bilgileri aktarmaya başladık. Tehlikeyi görmeye başladılar. Kırgızistan mesela, orada da darbe girişimi yapabilirler. Bu sefer Kırgızistan’da bir darbe olursa bunu FETÖ yapar. Orada tüm kurumlara yerleşmiş durumdalar. Kırgızistan’da daha önce birçok darbe oldu (...) Oradaki en büyük yapılanma FETÖ’dür. Gerekli bilgileri veriyoruz.”

19.10.2020

Ara sınıflar için de her an zil çalabilir

12 Ekim Pazartesi günü yüz yüze eğitimin ikinci aşaması başlıyor. Anaokulları hafta içi her gün, ilkokullar ile sınava girecek 8 ve 12’nci sınıflar haftada iki gün okula gidecek. Evlerinde bekleyen ortaokul ve lise ara sınıf öğrencileri ise şimdilik beklemede. Ancak onlar da her an okula çağrılabilir.

10.10.2020