EKSTRA
MENÜ

Yaz Tatili

Yaz Tatili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaz Tatili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.242 Yaz Tatili haberi bulunmuştur.

Yaz Tatili Haberleri

Mesut Özilden örnek davranış 1400 öğrenciye öğle yemeği...

Mesut Özil'den örnek davranış! 1400 öğrenciye öğle yemeği...

İngiltere'nin başkenti Londra'da bin 400 çocuğa öğle yemeği yardımı yapan Türk asıllı Alman futbolcu, örnek bir davranışa imza attı.

27.10.2020Futbol
Vizesiz gidilebilecek en güzel 5 ülke

Vizesiz gidilebilecek en güzel 5 ülke

Pandemi dönemi yurt dışına seyahatleri azaltmış olsa da keşfedilecek çok fazla yer var. Çoğu ülkeye gitmek için vize almak gerekirken bazı ülkeler var ki vizesiz de seyahat etmenize müsaade ediyor. Siz de vize işlemleriyle uğraşmadan seyahat etmek istiyor ve farklı ülkeler keşfetmek istiyorsanız bu liste tam size göre. İşte vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkeler…

22.10.2020Gezi
Side Plajları 2020 - Sidede Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Side Plajları 2020 - Side'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz tatili denilince akla ilk gelen tertemiz kumsallar, parlayan güneş ve berrak mavi deniz. Tüm bu özellikleri ve daha fazlasını bulabileceğiniz Akdeniz kıyısındaki ilçeler, ülkemiz ve dünyadaki tatilcilerin göz hapsinde. Birbirinden güzel bu plajlardan Side Plajları 2020- Side'de denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
İstanbul Plajları 2020 - İstanbulda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

İstanbul Plajları 2020 - İstanbul'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın sayılı şehirlerinin başında geliyor. Marmara Denizi ve Karadeniz kıyıları ise İstanbul'un denize girmek isteyenlere en güzel armağanıdır. Berrak denizi ve temiz plajlarıyla İstanbul Plajları 2020- İstanbul'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesini sizler için derledik.

13.10.2020Seyahat
Gümüldür Plajları 2020 - Gümüldürde Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Gümüldür Plajları 2020 - Gümüldür'de Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Söz konusu yaz tatili olduğu zaman Ege bölgesinin en önemli şehirleri arasında İzmir geliyor. Özellikle son yıllarda Gümüldür ilçesi farklı plajları ile beraber büyük beğeni toplamaktadır. Ücretli veya ücretsiz değerlendirilecek olan plajlar, pek çok olanağı ile beraber harika bir günlük imkan sunuyor. İşte Gümüldür plajları 2020 - Gümüldür'de denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Foça Plajları 2020 - Foçada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Foça Plajları 2020 - Foça'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz tatilinin vazgeçilmez bölgelerinden biri olarak İzmir Foça ön plana çıkıyor. Özellikle her geçen yıl daha fazla popüler hale gelen bölge, oldukça şirin ve ayrıca yeşilliğin mavilikle birleştiği muhteşem bir alan sunmaktadır. İşte Foça Plajları 2020 - Foça'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

13.10.2020Seyahat
Urla Plajları 2020 - Urlada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Urla Plajları 2020 - Urla'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz tatili dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri olarak Ege'nin incisi İzmir öne çıkmaktadır. Özellikle İzmir'in yoğun bölgelerine en yakın plajlara sahip olan Urla, bu konuda bir adım öne çıkıyor. İşte Urla Plajları 2020 - Urla'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Yalova Plajları 2020 - Yalovada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yalova Plajları 2020 - Yalova'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Marmara Bölgesi'nde yer alan Yalova aynı zamanda yaz tatili için birçok farklı plaj imkanı sunuyor. Ege ve Akdeniz Bölgesine gidemeyenler için bir alternatif olarak, oldukça geniş kumsalı ile birçok plaj öne çıkmaktadır. İşte Yalova Plajları 2020 - Yalova'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Datça Plajları 2020 - Datçada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Datça Plajları 2020 - Datça'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Doğal güzellikleri ile insanı adeta mest eden Datça, Muğla'nın en çok tercih edilen yaz tatil alanlarından biridir. Özellikle masmavi denizi ve altın rengi kumsalları ile tercih edilen pek çok farklı plajı bulunuyor. İşte Datça Plajları 2020 - Datça'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Bursa Plajları 2020 - Bursada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bursa Plajları 2020 - Bursa'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Özellikle kış turizmi ile ön plana çıkan Bursa, son yıllarda yaz turizmi üzerinden de gelişmeye devam ediyor. Farklı ilçeleri ile beraber denize girmek için plaj imkanı sağlayan şehir, bölgeye gelenlere farklı alternatifler sunmaktadır. İşte Bursa Plajları 2020 - Bursa'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Bartın Plajları 2020 - Bartında Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bartın Plajları 2020 - Bartın'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Yaz turizminin en çok tercih edilen bölgelerinden biri olarak Bartın plajları geliyor. Dik ormanlık yamaçları gölgesinde kilometrelerce uzunluktaki plajları, yaz tatilini en iyi biçimde geçirme olanağı vermektedir. İşte Bartın plajları 2020 - Bartın'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Akçakoca Plajları 2020 - Akçakocada Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Akçakoca Plajları 2020 - Akçakoca'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Çok fazla olmasa bile Akçakoca'ya gidildiği zaman girilecek olan farklı plajlar bulunmaktadır. Özellikle harika doğal güzellikleri ve masmavi denize ile beraber yaz ayını geçirme olanağı sağlıyor. Aynı zamanda farklı mekanları, restoran ve kafeler ile mutlaka gezilip görülmesi gereken beldeler içerisinde yer almaktadır. İşte Akçakoca Plajları 2020 - Akçakoca'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat
Danimarka sığınmacıların cep’indeki verileri inceleyecek

Danimarka sığınmacıların cep’indeki verileri inceleyecek

Danimarka Göç ve Uyum Bakanlığı, Geri Gönderme Merkezleri’nde tutulan 1100 sığınmacıyı ülkelerine göndermek için ağır şartlar içeren yasa tasarısı hazırladı.

5.10.2020Avrupa
Danimarkadan çok tartışılacak sığınmacı yasası Cep telefonu verileri izlenecek

Danimarka'dan çok tartışılacak sığınmacı yasası! Cep telefonu verileri izlenecek

Danimarka Göç ve Uyum Bakanlığı, sığınmacıların cep telefonlarındaki bilgileri incelemek için yasa çıkarmaya hazırlanıyor.

4.10.2020Dünya
Yüz yüze eğitimde yeni karar haftası

Yüz yüze eğitimde yeni karar haftası

Yaz tatili sona erdi ve 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim başladı. 21 Eylül'den itibaren de anaokulu ve 1'inci sınıflar için yüz yüze eğitim başladı.

4.10.2020Eğitim
Atina, ordusuna ‘Oruç Reis’ krizi primi ödeyecek

Atina, ordusuna ‘Oruç Reis’ krizi primi ödeyecek

Yunanistan Silahlı Kuvvetleri personeline 15 milyon Euro (136 milyon TL) “Oruç Reis krizi” primi ödenecek.

2.10.2020Dünya
Kuşadasının nüfusu 35 ili geçti Gelen geri dönmüyor...

Kuşadası'nın nüfusu 35 ili geçti! Gelen geri dönmüyor...

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, koronavirüs salgınının hızla yayıldığı büyükşehirlerden ilçeye gelen yazlıkçıların ikinci adresi oldu. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'dan yaz tatillerini geçirmek için Kuşadası'na gelen yerli turistlerin birçoğu dönmeyip, ilçeye yerleşti. İlçenin 117 bin olan nüfusu 424 bine kadar çıkarak, 35 ili geçerken, ev fiyatları da arttı.

28.09.2020Seyahat
Obacılar, tatili kasım sonuna kadar uzattı

Obacılar, tatili kasım sonuna kadar uzattı

Antalya'da, 5 yıldızlı otellerin yanı başında kurulan çardak ve obalarda yaz tatili devam ediyor. Tarım sezonu ve okulların açılmasıyla taşınmanın başladığı obalarda kalanlar, kasım ayı sonuna kadar burada olmayı planladıklarını söyledi.

27.09.2020Haber
Koronavirüs sonrası gittiler Yüzlerce kişi kasım sonunu bekliyor

Koronavirüs sonrası gittiler! Yüzlerce kişi kasım sonunu bekliyor

Antalya'da, 5 yıldızlı otellerin yanı başında kurulan çardak ve obalarda yaz tatili devam ediyor. Tarım sezonu ve okulların açılmasıyla taşınmanın başladığı obalarda kalanlar, kasım ayı sonuna kadar burada olmayı planladıklarını söyledi.

27.09.2020Ekonomi
İzmir merkezli yaz tatili vurgunu: 73 kişiden 1 milyon 100 bin TL

İzmir merkezli yaz tatili vurgunu: 73 kişiden 1 milyon 100 bin TL

İZMİR’de, vatandaşların cep telefonlarına Çeşme’de faaliyet gösteren bazı otellerde ucuz tatil yapma fırsatı içerikli SMS gönderen ve aynı içerikleri bazı turizm sitelerinde yayınlayarak 73 kişiden 1 milyon 100 bin TL para topladıkları belirtilen 18 şüpheli gözaltına alındı.

26.09.2020Gündem
İzmir merkezli yaz tatili vurgunu

İzmir merkezli yaz tatili vurgunu!

İzmir'de, vatandaşların cep telefonlarına Çeşme'de faaliyet gösteren bazı otellerde ucuz tatil yapma fırsatı içerikli SMS gönderen ve aynı içerikleri bazı turizm sitelerinde yayınlayarak 73 kişiden 1 milyon 100 bin TL para topladıkları belirtilen 18 şüpheli gözaltına alındı.

26.09.2020Gündem
Koronavirüs eğitimi nasıl etkiledi

Koronavirüs eğitimi nasıl etkiledi?

Bugün sizlere uzaklardan bir haber getiriyorum. Haber uzaktan olmasına rağmen konuyu çok yakın bulacağınıza eminim. Bir seneyi aşan bir süredir ABD’nin Tennessee Eyaleti’nde bulunuyorum. Dün, Tennessee Eyaleti Eğitim Bakanlığı tarafından bir rapor yayınlandı. Bugün size bu rapordaki bazı çarpıcı sonuçlardan bahsedeceğim. Rapor, COVID-19’un okullar ve öğrenciler üzerindeki etkisini inceliyor. Ancak, raporda kullanılan veriler her sene düzenli olarak toplanan veriler ışında hazırlanmış. Dolayısıyla, bu sene verilerinin geçmiş sene verileri ile karşılaştırılma şansı ortaya çıkmış oluyor.

25.09.2020Teknoloji
Ne pasaport derdi var ne de vize... İşte sadece kimlikle gidilen ülkeler

Ne pasaport derdi var ne de vize... İşte sadece kimlikle gidilen ülkeler

Vizesiz seyahat gibi pasaportsuz seyahat de mümkün. Henüz vizesiz ülkeler listesi kadar uzun olmasa da pasaportsuz, sadece kimlikle gidilebilen ülkeler de var. İşte o ülkeler...

24.09.2020Gezi
6. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Holidays (Tatiller) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Holidays (Tatiller) konu anlatımı

İngilizcede Holiday, tatil demektir. ''The Long Vacation'' ve ''Summer Vacation'' yaz tatili anlamına gelir. Tatil günlerini belirtmek içinse ''rest-day'' ve ''play-day'' kelimeleri kullanılır. 6. sınıflar için ''7.ÜNİTE: Holidays (Tatiller) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

22.09.20206. SINIF
Son dakika... Tarihi açılış... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Tarihi açılış... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arası kesimini video konferans ile katıldığı törende açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada otoyolun tek başına iftihar verici bir eser olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu ile toplamda 595 milyon liralık tasarrufun sağlanacağını da belirtti.

19.09.2020Ekonomi
4. Sınıf İngilizce 4. Ünite Free Time - Boş Zaman konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 4. Ünite Free Time - Boş Zaman konu anlatımı

Boş zaman, okul ve iş saatleri dışında geçirilen zaman dilimidir. Boş zamanlarda en sık yapılan aktivelerin başında kitap okumak, televizyon izlemek, spor yapmak ve seyahat etmek geliyor. 4. sınıflar için ''4.Ünite Free Time - Boş Zaman'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20204. SINIF
Patara Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Patara Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Patara Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Patara Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Türkiye'nin en önemli plajları arasında yer alan Patara Plajı, yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Peki, Patara Plajı nerede ve nasıl gidilir? Patara Plajı özellikleri, kamp ile konaklama detayları ve giriş ücreti (2020) hakkında detayları derledik.

18.09.2020Seyahat
Fethiye Çalış Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Fethiye Çalış Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Fethiye Çalış Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Fethiye Çalış Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada ülkesidir. Bu sebeple özellikle yaz aylarında birçok kişi ülkemizin deniz olan kıyılarına akın eder. Ülkemizin en önemli ve en güzel denizinin olduğu yerlerden bir tanesi de Fethiye’dir. Tatil cenneti olan Fethiye'nin en güzel plajlarından biri olan Çalış Plajı da bölgeye gidenlerin uğrak noktalarından bir tanesidir. Çalış Plajı ile ilgili detayları derledik.

17.09.2020Seyahat
Caddebostan Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Caddebostan Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Caddebostan Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Caddebostan Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

İstanbul'a yaşayanlar uzun yaz tatili boyunca iş yoğunluğundan dolayı İstanbul dışına çıkmakta zorlanır. Bu sebeple İstanbul içinde denize girebilecekleri noktalar arar. İstanbul içinde denize girilebilecek en uygun noktalardan bir tanesi de Caddebostan Plajı’dır. Caddebostan Plajı ile ilgili detayları derledik.

17.09.2020Seyahat
Arsuz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Arsuz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Arsuz Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Arsuz Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Akdeniz kıyıları, ilkbahar ve yaz aylarında milyonları eşsiz doğasıyla kendine çekmeyi başarıyor. Tüm bu güzellikleri sizlere yaşatan plajlarımızdan Arsuz Plajı'nı sizler için araştırdık. İşte Arsuz Plajı nerede ve nasıl gidilir? Arsuz Plajı özellikleri, kamp ile konaklama detayları ve giriş ücreti (2020) detaylarıyla derledik.

17.09.2020Seyahat
Bilim Kurulu üyesinden İstanbul için çok önemli uyarı: Vaka sayıları artabilir...

Bilim Kurulu üyesinden İstanbul için çok önemli uyarı: Vaka sayıları artabilir...

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, vaka sayılarındaki artışa ilişkin, "Ankara'da vaka sayıları İstanbul'un 2 katı gibi görünse de İstanbul'a Anadolu'dan dönüşlerin başlamasıyla önümüzdeki birkaç hafta içerisinde vaka sayılarının artma ihtimali var." uyarısında bulundu.

11.09.2020Gündem
Okullarda hava kalitesine dikkat

Okullarda hava kalitesine dikkat!

2020-2021 eğitim-öğretim dönemi uzaktan eğitimle başladı, okulların açılışı ise Eylül ayına ertelendi. Çocukların yeterli havalandırılmayan, kalabalık sınıflarda bir arada olmasının bakteri ve virüslerin yayılmasına neden olabileceğini hatırlatan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülen Güllü, okulların hava kalitesinin virüs, bakteri ve toz gibi hava kirletici ortamdan temizleyen hava temizleme dolaplarıyla artırılabileceğine dikkat çekti.

‘İl Emri’ bekleyen öğretmenlerin ataması yapıldı

‘İl Emri’ bekleyen öğretmenlerin ataması yapıldı

MEB’e bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin mazerete bağlı iller arası atama başvuruları sonucu atamaları yapıldı.

3.09.2020Eğitim
Beyazperdede bir kaçış hikayesi

Beyazperdede bir kaçış hikayesi

Kitaptan uyarlama Pretoria'dan Kaçış filmi, 1970'lerde yasaklı organizasyonlar adına ilan üretip dağıtma suçundan yargılanan Jenkin'in tutuklanması ve kaçışını odağına alıyor.

3.09.2020Keyif
Sinemalarda bu hafta hangi filmler var 7 film vizyona girecek

Sinemalarda bu hafta hangi filmler var? 7 film vizyona girecek!

Sinema salonlalarında bu hafta hangi filmlerin beyaz perdeye çıkarak sinemaseverlerle buluşacağı merak konusu oldu. Hafta sonu öncesi araştırmalarına hız veren vatandaşlar, filmleri sorguluyor. Peki, sinemalar bu hafta hangi filmler var?

3.09.2020Keyif
Doğuş: Baba olmaya eşim ikna etti

Doğuş: Baba olmaya eşim ikna etti

Doğuş, Azeri eşi Xosqedem Hidayetqizi ve çocuklarıyla Bebek Parkı’nda objektife takıldı. Bu sene yaz tatili yapmadıklarını söyleyen şarkıcı “Çocuklarla bol bol hava alıyoruz” dedi.

2.09.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Yeni dönemde Meclis’i ne bekliyor?

Siyasetin kalbinin attığı Meclis’i haftanın birkaç günü ziyaret eden bir gazeteci olarak Meclis’i de siyaseti de özlediğimi hissettim.

2.10.2020

Hedeflerimiz değil planlarımız saptı

Yaptıkları tanıtım çalışmalarından dolayı 2020’den umutlu olan turizmciler, ilk iki aydaki iyi performansın ardından pandemi nedeniyle düşüşün başladığını aktardı. Kent için belirlenen turizm hedeflerinde herhangi bir sapma olmadığını belirten turizmciler, planlarda bir takım aksaklıkların yaşandığını açıkladı. Kış dönemi için de iyimser yaklaşan turizmciler, Uludağ’ın ağırlıklı yerli turist potansiyeli olduğuna değinerek, yeterli doluluğa erişebileceğini savundu.

21.09.2020

Doğal bakım

Yaz tatili sonrası bakım zamanı... Mutfağınızdaki malzemelerle deniz ve güneşin bıraktığı izlerden kurtulabilirsiniz.

13.09.2020

Nasıl geçti bu yaz?

Yaz başlarken kafamız karışıktı.

6.09.2020

Türkiye'nin 'Amalfi' sahili tam burası mı

Mayıs sonundan itibaren Ege ve Akdeniz’deydim.

4.09.2020