EKSTRA
MENÜ

Yaz Tatili

Yaz Tatili haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yaz Tatili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.602 Yaz Tatili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yaz Tatili Haberleri

Haydi Hamburg.. Mahir için gel...

Haydi Hamburg!.. Mahir için gel...

İzmir’de yaz tatili sırasında lösemi teşhisi konulan 9 aylık Mahir bebek, için Hamburg’da 15 Ekim Cuma ve 16 Ekim Cumartesi günleri 12.00-18.00 saatleri arasında Testzentrum Wilhelmsburg’da doku tipleme kampanyası düzenleniyor.

14.10.2021Avrupa
Meclis’te uyutmayan havalandırma stres savar zemin

Meclis’te uyutmayan havalandırma stres savar zemin

Meclis Genel Kurulu salonu, yeni yasama yılına yenilenmiş haliyle girdi. Stresi azaltmak için zemini bakır tel döşenen salonda, vekillerin uyuklamamaları için yeni havalandırma sistemi kuruldu...

4.10.2021Gündem
Meclis hızlı başlayacak Bütçe, Paris İklim anlaşması, sosyla medya düzenlemesi, seçim barajı...

Meclis hızlı başlayacak! Bütçe, Paris İklim anlaşması, sosyla medya düzenlemesi, seçim barajı...

1 Ekim’de açılacak Meclis’i yeni dönemde yoğun bir gündem bekliyor: Bütçe, Paris İklim Anlaşması, sosyal medya düzenlemesi, seçim barajı...

27.09.2021Gündem
Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Bodrum, Türkiye’de yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden. Bugüne kadar hakkında çok şey konuşuldu, belki sayısız defa keşfedildi ama o yine de hep güzelliklerine yenilik ekledi. Sırt çantalı gezginleri de memnun etti, konforun zirvelerinde gezinenleri de. Okullar geçen hafta açıldı. Bodrum’un çılgın sezon kalabalığı yerini sakinliğe bıraktı. Bargylia, Kuyucak gibi az bilinen noktalarıyla deniz ve doğanın en güzel olduğu vakitlerde, Bodrum yine bizi çağırıyor...

12.09.2021Seyahat
Afra Saraçoğlu parayı değil tiyatroyu  seçti

Afra Saraçoğlu parayı değil tiyatroyu seçti

Son yılların yükselen oyuncularında Afra Saraçoğlu, tatil boyunca yapımcıları peşinde koşturup durdu. Yeni sezon öncesi Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden yedi ayrı dizi için başrol teklifi alan Saraçoğlu, uzun süre düşündükten sonra hepsine “hayır” dedi!

10.09.2021Magazin
Pedro de Noronhadan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

Pedro de Noronha'dan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

Tülin Şahin ile Portekizli işadamı Pedro de Noronha arasında sular durulmuyor. 2019’da Siena Leyla adını verdikleri bir kız çocukları olan, ancak bir süre sonra yollarını ayıran Şahin ile Noronha şimdi mahkemelik. “Siena’yı kaçırmayı planlıyor” diyerek uzaklaştırma kararı aldıran Şahin’e itiraz eden işadamı kararı kaldırttı. Son olarak “Türkiye muz cumhuriyeti” dediği iddiasıyla gündeme gelen Noronha’ya olup bitenleri sordum.

9.09.2021Magazin
Çocuk bakımında anlaşma sağlandı

Çocuk bakımında anlaşma sağlandı

Almanya’da koalisyon ortakları, son dakikada ilk okullarda çocukların tam gün bakımının finansmanı konusunda anlaştı. Koalisyon sözleşmesinde yer alan konu seçimlere 3 hafta kala arabulucu komisyonda kabul edildi.

7.09.2021Avrupa
Milli Eğitim Bakanı Özer, Hürriyet’e konuştu: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

Milli Eğitim Bakanı Özer, Hürriyet’e konuştu: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen bugün okulun ilk günü için ders başı yaparken, öğrenci ve velilerin aklına takılan soruları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sorduk. Bakan Özer okullardaki önlemleri anlattı, velilere “Yüz yüze eğitime katılım zorunlu” dedi.

6.09.2021Gündem
6 Eylül Pazartesi okula gitmek zorunlu mu Ortaokul ve liselerde okulda devam zorunluluğu olacak mı Milli Eğitim Bakanlığı yanıtladı

6 Eylül Pazartesi okula gitmek zorunlu mu? Ortaokul ve liselerde okulda devam zorunluluğu olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı yanıtladı

6 Eylül Pazartesi günü okullar yüz yüze eğitimle açılacak. Temmuz ayında başlayan yaz tatili sonrası ilkokul, ortaokul ve liselerde okullar uzun süre sonra yüz yüze başlayacak. Koronavirüs önlemleri ile okulların açılmasına günler kala veli ve öğrencilerin akına tek bir soru geldi; 6 Eylül Pazartesi okula gitmek zorunlu mu?... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada ilkokul, ortaokul ve liselerde okulda devam zorunluluğunun olup olmayacağı belli oldu. İşte, o konuyla ilgili merak edilen bilgiler.

3.09.2021Gündem
Yüzde 650 artış var... Planlarınızı buna göre yapın En ucuz tarihler açıklandı

Yüzde 650 artış var... Planlarınızı buna göre yapın! En ucuz tarihler açıklandı

Küresel anlamda aşılamayla birlikte koronavirüs pandemisinin etkisi azaldı. Yazın gelmesiyle turizm sezonun açılmasının da normalleşme sürecine denk gelmesi sektörü daha da hareketlendirdi. Tatil anlayışları Covid etkileriyle değişti. Talep normalleşmeyle artarken, sonbaharda tatil yapmak isteyenler için en ucuz ve en tercih edilen yerleri araştırdık.

31.08.2021Ekonomi
12 yaşında çocuktan inanılmaz başarı Yaz tatilinde yaptı... Tam 290 bin sterline sattı

12 yaşında çocuktan inanılmaz başarı! Yaz tatilinde yaptı... Tam 290 bin sterline sattı

Londra'da yaşayan 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, yaz tatilinde hazırladığı Weird Whales (Acayip Balinalar) adlı grafik serisini NFT (non-fungible token) olarak satıp 290 bin sterlin (yaklaşık 3,3 milyon TL) kazandı.

30.08.2021Ekonomi
Nilay Deniz kitesurf dersinde

Nilay Deniz kitesurf dersinde!

Güzel oyuncu Nilay Deniz, Akyaka tatilinde kitesurf dersleri almaya başladı. Rüzgarla mücadele eden oyuncunun o anları objektife böyle yansıdı.

30.08.2021Magazin
Karadeniz’e doğa tatili ilgisi

Karadeniz’e doğa tatili ilgisi

Karadeniz Bölgesi’nde doğa tatili tercih edenler, yaylalar, milli parklar ve vadilere akın ediyor, doğayla baş başa kalmanın keyfini sürüyor. Bölgedeki konaklama tesisleri özellikle hafta sonları yüzde yüz doluluk oranına ulaşıyor.

29.08.2021Haber
Karadeniz’e doğa tatili ilgisi

Karadeniz’e doğa tatili ilgisi

Karadeniz Bölgesi’nde doğa tatili tercih edenler, yaylalar, milli parklar ve vadilere akın ediyor, doğayla baş başa kalmanın keyfini sürüyor. Bölgedeki konaklama tesisleri özellikle hafta sonları yüzde yüz doluluk oranına ulaşıyor.

29.08.2021Ekonomi
Feyyaz Şerifoğlu: Flörtöz olmayı seviyorum

Feyyaz Şerifoğlu: Flörtöz olmayı seviyorum

Ekranda bir göründü, pir göründü. Bir sene içinde yıldızı parladı. Oyunculuğunun yanı sıra müzisyen yönü ve yakışıklılığıyla dikkat çekti. “Aslan burcuyum ama mütevazı takılmayı seviyorum” diyen Feyyaz Şerifoğlu’yla Kanal D’de başlayacak ‘Camdaki Kız’ dizisinin yeni sezonu öncesinde buluştuk. Müzikten setlere uzanan yolculuğunu, hayatını ve ilişkileri konuştuk: “Önemli olan kafalarımızın uyuşması, yoksa yaşın bir önemi yok.”

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlunun evine dadanan bozayı ile başı dertte

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun evine dadanan bozayı ile başı dertte

Trabzon’un Maçka ilçesinde yaz tatilini geçiren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun, evine dadanan ayı ile başı derde girdi. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için müzik yayını ile ses çıkarıyor. Prof. Dr. Kadıoğlu, “Kamera kurdum yakışıklı bir fotoğrafını çekeyim diye ama ayı nedense öbür taraftan geliyor. Ayıyla başım dertte” dedi.

27.08.2021Gündem
İl ilçe emri 2021: MEBden önemli açıklama

İl ilçe emri 2021: MEB'den önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ataması yaz tatili kapsamında iller arası ataması yapılmayan kişilerin il emri ile müdürlüklerde görevlendirileceğini duyurdu. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl yaz tatili iller arası ataması kapsamında yer değişikliği gerçekleşmeyen öğretmenlerin tayinlerinin mazeretlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerine yapılacağını kaydetti.

26.08.2021Gündem
Öğretmenlere mazeret tayini

Öğretmenlere mazeret tayini

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl yaz tatili iller arası ataması kapsamında yer değişikliği gerçekleşmeyen öğretmenlerin tayinlerini mazeretlerinin bulunduğu il milli eğitim müdürlüklerine yapılacağını bildirdi.

26.08.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özerden öğretmenlere mazeret tayini açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Özer'den öğretmenlere mazeret tayini açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl yaz tatili iller arası ataması kapsamında yer değişikliği gerçekleşmeyen öğretmenlerin tayinlerini mazeretlerinin bulunduğu il milli eğitim müdürlüklerine yapılacağını bildirdi.

25.08.2021Gündem
Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı Özür grubu atama sonucu için MEBten açıklama

Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı! Özür grubu atama sonucu için MEB'ten açıklama

Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı. MEB'in resmi Twitter adresinden yapılan açıklamada "2021 Yaz Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Açıklandı" ifadelerine yer verildi. Özür grubu atamaları için tercihte bulunan öğretmenler, güvenlik kodu, kullanıcı adı ve şifreleri ile mazerete bağlı yer değiştirme sonucunu görüntüleyebilecek.

25.08.2021Gündem
Özledim ofisin kokusunu özledim

'Özledim ofisin kokusunu özledim'

Yaz tatili, delta varyantı derken ofise dönüş tarihleri sürekli ileri atıyor. Ama artık çoğumuz, haftanın belirli günleri de olsa ofise dönmek için sabırsızlanıyoruz. Aslında özlediğimiz, dört duvardan ziyade insanlar, sosyalleşme fırsatları, farklı kişilerle tanışmanın heyecanı... Klinik psikolog Melis Tiftikçi “Öğle yemeğini farklı kişilerle yemek, kahve molasında arkadaşlarla sohbet etmek ne kadar da iyi geliyormuş” diyor.

22.08.2021Hürriyet Pazar
Yoğun bakımdaki her 40 hastadan biri korona

Yoğun bakımdaki her 40 hastadan biri korona

Robert Koch Ensitüsü’nün korona salgınındaki açıkladığı son verilere göre, yoğun bakımdaki her 40 hastadan biri korona enfeksiyonuna bağlı olarak yatıyor.

19.08.2021Avrupa
Aşısız olanların bilmesi gerekenler

Aşısız olanların bilmesi gerekenler

Almanya’da koronavirüse karşı aşı yaptırmayanları yakın gelecekte zor günler bekliyor. Almanya Başbakanı Angela Merkel başkanlığında toplanan eyalet başbakanları tarafından alınan karar uyarınca, sinemadan berbere kadar kapalı mekânda gerçekleşen birçok etkinliklere katılım aşılı olmayanlar için zorlaşacak ve toplumsal hayata katılım giderek pahalanacak. Çünkü şimdiye dek ücretsiz yapılan koronavirüs testleri, 23 Ağustos’tan itibaren insidans değeri 35’i geçen bölgelerde ücrete tabi olacak.

14.08.2021Avrupa
Yüreğimiz yandı

Yüreğimiz yandı

Kastamonu Bozkurt’ta dere kenarına sıfır şekilde inşa edilen evlerden biri de 8 katlı, 32 daireli Ölçer Apartmanı’ydı. Selle gelen kütükler ve kaya parçalarıyla yerle bir olan Ölçer Apartmanı’nda arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

14.08.2021Gündem
Son dakika: Kastamonudaki sel felaketinde kayboldular Son mesajı ortaya çıktı

Son dakika: Kastamonu'daki sel felaketinde kayboldular! Son mesajı ortaya çıktı

Sel felaketini yaşayan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde çöken Ölçer Apartmanı'nda oturan Senanur Kuş'un, akrabalarının bulunduğu WhatsApp grubuna bina çökmeden önce 'Dua edin bize...' diye mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

13.08.2021Gündem
Kastamonudaki sel felaketinde, tatil için gelen ikizler kayıp

Kastamonu'daki sel felaketinde, tatil için gelen ikizler kayıp

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde tatil için gelen 12 yaşındaki ikizler Ecrin ile İclal Yücel ve babaanneleri Ayşe Remziye Yücel ve dedeleri Nadir Yücel, kaldıkları binanın çökmesi sonucu sel sularında kayboldu.

12.08.2021Haber
Tatile gelmişlerdi... Sel bölgesinde kayıp ikizler için umut dolu bekleyiş

Tatile gelmişlerdi... Sel bölgesinde kayıp ikizler için umut dolu bekleyiş

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde tatil için gelen 12 yaşındaki ikizler Ecrin ile İclal Yücel ve babaanneleri Ayşe Remziye Yücel ve dedeleri Nadir Yücel, kaldıkları binanın çökmesi sonucu sel sularında kayboldu.

12.08.2021Gündem
Hollandadan yeni korona önlemi: Ücretsiz oldu

Hollanda'dan yeni korona önlemi: Ücretsiz oldu

Hollanda hükumeti, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da yaz tatili dönüşü koronavirüs vakalarının artmasını önlemek amacıyla, isteyen bütün vatandaşlarına kendi kendilerine yapabilecekleri iki adet ücretsiz hızlı test dağıtacak.

10.08.2021Dünya
Çin son vaka patlamasının suçlusunu buldu: 30 üst düzey yetkiliye büyük cezalar verildi

Çin son vaka patlamasının suçlusunu buldu: 30 üst düzey yetkiliye büyük cezalar verildi!

Çin, Kovid-19'la mücadelede başarısız oldukları gerekçesiyle 30 yetkiliyi cezalandırdı. Cezalar, ülkede geçen hafta görülen ve günler içinde binlerce kişiye test yapılmasıyla sonuçlanan vaka artışları ve Delta varyantının ülkede yayılmasıyla ilintili olarak verildi.

9.08.2021Dünya
Çin neredeyse imkansızı başardı

Çin neredeyse imkansızı başardı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde yaşayanların neredeyse tamamına virüs testi yapıldı.

9.08.2021Dünya
Okullar ne zaman açılacak 2021 Okullarda yüz yüze eğitim için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden flaş açıklama

Okullar ne zaman açılacak 2021? Okullarda yüz yüze eğitim için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den flaş açıklama!

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı 2021-2022 eğitim öğretim takviminde belli oldu. Temmuz ayında yaz tatili dönemine giren ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrenciler, pandeminin ardından yüz yüze eğitime başlamak için ders başı yapacaklar. 1.5 yıldır devam eden online eğitimin ardından yüz yüze eğitim için beklentiler artarken, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada "İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir." ifadelerini kullandı. Peki, okullar ne zaman açılıyor 2021? İşte, okulların açılış tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

8.08.2021Gündem
Esra Erol ne zaman başlayacak

Esra Erol ne zaman başlayacak?

Esra Erol ne zaman başlayacak sorusu pek çok izleyicinin aklındaki soru işaretleri arasında yer almaya devam ediyor. Haziran ayında gerçekleştirilen bölümde 2 aylık ara verdiğini duyuran Esra Erol'un yeni sezona ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştu. Peki, Esra Erol ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.08.2021Televizyon
Okullarda karantina uygulanacak mı

Okullarda karantina uygulanacak mı?

Almanya’da yaz tatili sonuna yaklaşırken, okulların açılmasıyla birlikte normal eğitime nasıl devam edileceği merakla bekleniyor. Artan vaka sayıları ve insidans değerlerine dikkat çeken Robert Koch Enstitüsü (RKI), geçtiğimiz eğitim sezonunda olduğu gibi radikal karantina kararı önerdi.

6.08.2021Avrupa
Okullar ne zaman açılacak Bakan Selçuk 2021-2022 eğitim takvimini açıkladı

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk 2021-2022 eğitim takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi açıklandı. Takvime göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk geçtiğimiz günlerde okulların açılışıyla ilgili eylül ayını işaret etmişti. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

3.08.2021Gündem
Bakan Selçuk açılış için tarih verdi: Okullar ne zaman açılacak Yaz tatili ne zaman bitecek

Bakan Selçuk açılış için tarih verdi: Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait çalışma takvimi açıklandı. Takvime göre, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlerin mesleki çalışmaları 31 Ağustos 2021 Salı başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk geçtiğimiz günlerde okulların açılışıyla ilgili eylül ayını işaret etmişti. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitecek?

1.08.2021Gündem
Gezegenin bilinçli  gezginlerine ipuçları

Gezegenin bilinçli gezginlerine ipuçları

Yaz tatili mevsimi yarılandı bile. Henüz gidememiş olanlarımız maviyle yeşilin buluştuğu tatil beldelerinde dinlenmenin, berrak sularda yüzmenin, tarihi sokaklarda gezmenin hayalini kuruyoruz. Bu mirası çocuklarımıza da bırakmak istiyorsak bugünden sorumluluk almamız gerek. “Ben ne yapabilirim ki!” demeyin; valizimizi küçültmek bile uçaktaki karbon salınımını azaltıyor...

1.08.2021Seyahat
Ecem Güzel kimdir, nereli, kaç yaşında

Ecem Güzel kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ecem Güzel, olimpiyatlarda gösterdiği performans ile araştırılan isim olmaya başladı. Tokyo 2020 Olimpiyatlarını izleyen pek çok kişinin araştırdığı isim olan Ecem Güzel, yelkenciliğe ise annesinin teşviği ile merak salmıştı. Peki, Ecem Güzel kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

31.07.2021Spor Arena
Artık, tatil dönüşü test zorunlu

Artık, tatil dönüşü test zorunlu!

Yaz tatili kapıya dayandı. Almanya’da birçok eyalet şimdiden yaz tatiline girerken koronavirüsle ilgili gelişmeler ise tatil döneminde de gündemden düşmüyor. Son haftalarda giderek yaygınlaşan delta varyantı hakkında tatilcilerin ve özellikle izin dönüşü iş başı yapacak olan sigortalı çalışanların bilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

31.07.2021Avrupa
BM’den sonra AB’den Maraş kınaması

BM’den sonra AB’den Maraş kınaması

KAPALI Maraş konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ardından Avrupa Birliği’nden de kınama geldi.

28.07.2021Dünya
Yaz tatilinde anı biriktirmek

Yaz tatilinde anı biriktirmek

İlkokuldayken sonbaharda okulların açıldığı ilk gün öğretmenimin “yaz tatilinde neler yaptınız” sorusu ile başlardı. O zamanlardan beri yaz tatilinde hep anı biriktirmeye çalıştım. Salgın nedeniyle belirsizliklerle dolu zorlu bir eğitim-öğretim yılı geride kaldı.

26.07.2021Eğitim
Mustafa Sandal, sevgilisi Melis Sütşurup ve büyük oğlu Yaman’la tatilde

Mustafa Sandal, sevgilisi Melis Sütşurup ve büyük oğlu Yaman’la tatilde

Pop yıldızı Mustafa Sandal’ın yaz tatili devam ediyor. Önceki gün Bodrum’da görüntülenen Sandal’ın yanında sevgilisi Melis Sütşurup ve büyük oğlu Yaman vardı.

26.07.2021Magazin
Aşı karşıtları yine sokakta

Aşı karşıtları yine sokakta

Avrupa ülkelerinde korona vakaları yeniden artışa geçerken, buna cevaben tedbirlerin yeniden sıkılaştırılmasına tepki var. Başta Yunanistan ve Fransa olmak üzere çeşitli ülkelerde düzenlenen gösterilere aşı karşıtlarından oluşan binlerce kişi katıldı. Korona önlemlerini eleştiren maskesiz gruplara polis müdahale etti.

26.07.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Erdoğan, Akşener’i neden hedef aldı?

Yeni yasama yılının ilk grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı izlemek üzere Meclis’teydik. Erdoğan, bir anlamda yeni dönemde.

7.10.2021

Kış aylarında lekeler kendini belli eder

Güneş ışığı hayatta kalmamız için hayati öneme sahiptir ve aynı zamanda vücudun kemikleri ve cilt sistemi için hayati önem taşıyan D vitamini kaynağıdır. Yaz tatili ve eğlence için de en temel araçtır. Ancak günümüz güneş ışınları vücudun ihtiyaç duyduğundan daha fazla tehdit unsuru içermektedir. Son 30-40 yılda yapılan araştırmalara göre güneş ışınlarının cilde ciddi şekilde zarar veren olumsuz bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Dünya yüzeyine ulaşan güneş ışınları farklı dalga boylarına sahiptir. Bu dalga boyları arasında UVA ve UVB ışınları gibi pek çok kişinin aşina olduğu cilt tabakasına en çok zarar veren ışınlar vardır. Ultraviyole ışınları cilde ciddi zararlar verebilir, bu hasarlar daha ciddi boyutlara ulaşırsa cilt kanserine bile neden olabilir.

3.10.2021

Sarı Yaz Tavsiyeleri

Sonunda eylül geldi. Uzun ve sıcak yaz tatili sona erdi, okullar açıldı; birçok insan işlerine öğrenciler de okullarına döndü. Yaz kalabalığınn yerini sakinliğe bırakmaya başladığı günlerdeyiz. Yazdan sonbahara geçişin yaşandığı, birçok yerde halen daha denize girilen, sarı sıcak ve güzel bir geçiş bu. Eylül sarı yazdır.

19.09.2021

‘Sıfır’ın Yaz Tatili’

Öğrenciler tatilden döndüklerinde bazı öğretmenlerin kompozisyon konusu şuydu: “Tatili nasıl geçirdiniz, tatilinizi anlatın.”

14.09.2021

Parayı değil tiyatroyu seçti

Son yılların yükselen oyuncularında Afra Saraçoğlu, tatil boyunca yapımcıları peşinde koşturup durdu. Yeni sezon öncesi Türkiye’nin en büyük yapım şirketlerinden yedi ayrı dizi için başrol teklifi alan Saraçoğlu, uzun süre düşündükten sonra hepsine “hayır” dedi!

10.09.2021

Milli Eğitim Bakanı Özer, Hürriyet’e konuştu: Yüz yüze eğitime katılım zorunlu

18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 130 bin öğretmen bugün okulun ilk günü için ders başı yaparken, öğrenci ve velilerin aklına takılan soruları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e sorduk. Bakan Özer okullardaki önlemleri anlattı, velilere “Yüz yüze eğitime katılım zorunlu” dedi.

9.09.2021

Bayram sonrası ne olacaktı?

29-07-2019 tarihinde, yani yaklaşık 1 ay önce yazdığım “Bayram Sonrası Ne Olacak” köşe yazımdan 1 ay sonra görüldü ki korona konusu hiç iç açıcı değil.Yazımın bir yerinde; “9 gün gibi uzun bir bayrak tatili sonrası inşallah yeniden kapanma günlerine dönmeyiz.

27.08.2021

Taklacı Bettina

Cemiyetin ünlü ismi Bettina Hakko, bayram tatilini çocukları ve kardeşiyle birlikte teknede geçirdi. Hakko’nun tekne kenarından yaptığı takla şov “maşallah” dedirtti.

26.07.2021