EKSTRA
MENÜ

Kapıkule sınır kapısı

Kapıkule sınır kapısı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kapıkule sınır kapısı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.555 Kapıkule sınır kapısı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kapıkule Sınır Kapısı, bir nevi Türkiye'nin Avrupa'ya açılan sınır kapısını oluşturmaktadır. Sizin için Kapıkule sınır kapısı nerede ve hangi ülkeye açılır? Kapıkule sınır kapısı iletişim ve telefon numarası hakkında bilgi konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

Kapıkule sınır kapısı, Türkiye'nin Avrupa'ya açılan tek sınır kapısı olma özelliğine sahiptir. Bu bakımdan ayrı bir öneme sahiptir.

Kapıkule Sınır Kapısı Nerede?

Kapıkule Sınır Kapısı, Türkiye'nin en batısında yer alan kapısı olup Edirne ilinde bulunmaktadır. D 100 ve Avrupa E 80 yolu üzerinde bulunmakta olan Kapıkule Sınır Kapısı, Türkiye'nin doğusunda yer alan ülkelere yapılan kargo taşımacılığı bakımından da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Kapıkule, Asya Karayolu Ağı güzergahı AH1 sınırda son bulmaktadır.

Türkiye'nin batısında yer alan diğer kara sınır kontrol noktaları ise, Bulgaristan'a komşu konumdaki Hamzabeyli (D 535'te) ve Bulgaristan'a komşu konumda yer alan Dereköy (D 555'te) ve Yunanistan'a komşu konumda bulunan İpsala'dır. 1971 senesinde inşa edilmiş olan Kapıkule Tren İstasyonu, kasabanın kuzeyinde bulunmakta olup Türkiye'de bulunan diğer demiryolu sınırlarından çok daha fazla olan bir trafiğe sahip durumdadır.

Kapıkule Sınır Kapısı Hangi Ülkeye Açılır?

Kapıkule Sınır Kapısı, Türkiye'nin Bulgaristan'a açılan gümrük kapısı olma özelliğine sahiptir. Diğer yandan Türkiye'nin en işlek olan gümrük kapısı olarak da öne çıkmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise Avrupa ile Türkiye arasında gerçekleştirilen ihracat ve ithalatların buradan yapılıyor olmasıdır.

1989 yılı devrimlerinin başlangıcı sürecinde Kapıkule sınır kapısında, Bulgaristan'da yaşayan Türklerin 1980'li yılların ortalarından sonlarına kadar geçen sürede kendilerine yönelik olarak zorla düzenlenmiş olan asimilasyon yasalarından kaçarak kitlesel göçün görülmüş olduğu bir dönem söz konudur.

İlk olarak 1930 tarihinde sınır karakolu olarak kurulmuş olan Kapıkule, 1953 senesinde alınmış olan Bakanlar Kurulu kararı doğrultusunda sınır kapısı statüsü kazanmıştır. Kapıkule Sınır Kapısı, Türkiye’nin Bulgaristan’a ve bu yolla Avrupa’nın tamamına açılan kapısı olmuştur. Kapıkule, bu özelliği bakımından Dünya'nın ikinci en yoğun trafiğe sahip olan ve aynı zamanda da Avrupa'nın en yoğun olan sınır kapısı niteliğine sahiptir.

2007 Ağustos ayında TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) tarafından yap-işlet-devret modeli doğrultusunda Türkiye'nin sınır kapılarında 132 milyon TL maliyetli olarak başlatılmış olan modernizasyon faaliyetleri dahilinde geçiş ve işlemlere daha hızlı şekilde cevap verecek niteliğe sahip şekilde yenilenmiş olup yeni idari ve ticari yapılar ile donatılmıştır.

Kapıkule Sınır Kapısı İletişim ve Telefon Numarası Hakkında Bilgi

Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. AŞ. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı olarak kurulmuş olup faaliyetlerini devam ettirmektedir. Kapıkule Sınır Kapısı yirmi yıllık faaliyet karşılığında Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. AŞ. tarafından işletilmektedir. Bu kapsamda Kapıkule gümrük kapısı Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı olarak varlık göstermeyi sürdürmektedir.

Kapıkule Sınır Kapısı; toplam 333.000 metre karelik bir alan üzerinde hizmet veren ve sahip olduğu toplam inşaat alanı ise 41.240 metre karedir. Kapıkule Sınır Kapısı bir adet yolcu ve bir adet de TIR bölümü dahil olmak üzere toplamda 19.900 metre kare alana sahip iki ayrı ticari binayı barındırmaktadır.

Kapıkule Sınır Kapısında bir tanesi yolcu ve bir tanesi de TIR bölümü olmak üzere toplamda 7.500 metre karelik bir alanı kapsayan iki ayrı idari binadan meydana gelmektedir. Sınır kapısının TIR bölümüne 5 tane giriş ve 6 tane de çıkış olmak üzere toplam 11 tane peron bulunmaktadır. Ayrıca sınır kapısının sahip olduğu yolcu bölümüne ise 12 tane giriş ve 11 tane de çıkış olmak üzere toplam olarak 23 peron bulunmaktadır.

Kapıkule Sınır Kapısının sahip olduğu sınır alanına x-ray kamyon kargo kontrol sistemleri, akıllı kart kontrollü erişim, kapalı devre televizyon gibi gelişmiş teknoloji ürünü olan güvenlik ekipmanları yerleştirilmiştir durumdadır. Tüm bunların yanı gümrüksüz satış mağazaları, süpermarketler, sıra fast-food restoranları, outlet mağazaları ve bankalar tarafından ticari hizmetlerde sağlanmaktadır.

Her çeşit hizmet tesisine ev sahipliği yapan Kapıkule Sınır Kapısı; bünyesinde 24 grup bina ve 15.000 metre kare genişliğe sahip kontrol noktası alanını barındırmaktadır. Bu anlamda sınır kapısı iletişim ve telefon numarası; Kapıkule Sınır Kapısı Tesisleri A1 Blok, Kapıkule / Edirne

Kapıkule Gümrük Kapısı Ana Santrali90 (284) 215 21 5090 (284) 238 24 48trakyaobiletisim@gtb.gov.tr
90 (284) 215 21 51
Danışma Hattı
(Yolcu İşlemleri ile ilgili sorularınız için)
90 (284) 215 21 50
Dahili:4000
facebook.com/trakyagtb
twitter.com/trakyagumruk 

Kapıkule sınır kapısı Haberleri

Geçen yıla göre 3 kat arttı

Geçen yıla göre 3 kat arttı

Geçen yıl yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa ülkelerinden memleketlerine gidemeyen gurbetçiler, bu sene Türkiye’ye adeta akın etti. Avrupa’dan geçen yıl 1 Haziran-1 Eylül döneminde kara yoluyla Türkiye’ye 667 bin, bu sene ise 1 milyon 815 bin gurbetçi gitti.

2.09.2021Avrupa
Afgan göçmenleri harekete geçiren söylenti Bir anda yayıldı, Edirneye akın ettiler

Afgan göçmenleri harekete geçiren söylenti! Bir anda yayıldı, Edirne'ye akın ettiler

Sosyal medyada 'Yunanistan sınır kapılarını açtı' söylentisinin bir anda yayılmasıyla Afganistanlı göçmenler Edirne'ye akın etti. Kente gelen çok sayıda göçmen, sınır kapılarının kapalı olduğunu görünce geri döndü, bazıları ise bekleyişlerine devam edeceklerini belirtti.

28.08.2021Gündem
Edirnede konaklayan gurbetçiler kent ekonomisini canlandırıyor

Edirne'de konaklayan gurbetçiler kent ekonomisini canlandırıyor

Bir çok gurbetçi, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçerek Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra ya da tatilin ardından yaşadıkları ülkelere dönmeden önce Edirne'deki otellerde konaklıyor.

27.08.2021Ekonomi
Avrupa yolcusu gurbetçiler Avrupa maçlarını izledi

Avrupa yolcusu gurbetçiler Avrupa maçlarını izledi!

Kapıkule Sınır Kapısı’ndan çıkış yapmak için gümrük sahası yanındaki park alanında sıra bekleyen gurbetçiler, Türk takımlarının Avrupa kupalarındaki maçlarını Edirne Valiliği’nce kurulan dev ekrandan izledi.

27.08.2021Avrupa
Gurbetçiler dönüş yolunda Kapıkuledeki park sistemi ile sınırı daha rahat geçiyor

Gurbetçiler dönüş yolunda Kapıkule'deki 'park sistemi' ile sınırı daha rahat geçiyor

Kapıkule Sınır Kapısı'nda gurbetçilerin dönüşlerini daha konforlu hale getirmek amacıyla uygulamaya konulan park sistemi sayesinde geçişler daha rahat gerçekleştiriliyor.

26.08.2021Haber
Dönüş yolculuğu devam ediyor Yeni sistemle geçişler tamamen değişti

Dönüş yolculuğu devam ediyor! Yeni sistemle geçişler tamamen değişti

Kapıkule Sınır Kapısı'nda gurbetçilerin dönüşlerini daha konforlu hale getirmek amacıyla uygulamaya konulan park sistemi sayesinde geçişler daha rahat gerçekleştiriliyor.

26.08.2021Ekonomi
İnsanın memleketi gibisi yok... Uzun kuyruklar oluşuyor

"İnsanın memleketi gibisi yok..." Uzun kuyruklar oluşuyor!

Gurbetçiler dönüş yolculuğuna devam ediyor. Zaman zaman uzun kuyruklar oluşurken, gurbetçiler dönüş yolculuğunda üzüntülerini de dile getiriyor.

23.08.2021Ekonomi
Edirnenin Bayır Deresi kirlilikten yeşile büründü

Edirne'nin Bayır Deresi kirlilikten yeşile büründü

Edirne'deki Tunca Nehri'nin kollarından olan Bayır Deresi, bölgedeki tesis ve evsel atıklarla kirlendi. Besicilerin hayvanlarının su içtiği, üreticilerin de tarlalarını sulamada faydalandığı dere, kirlilik nedeniyle yosunlarla kaplanıp yeşile büründü, yüzeyi ise çöple doldu.

22.08.2021Gündem
UID Başkanı: ‘Seçime katılımı artırmalıyız’

UID Başkanı: ‘Seçime katılımı artırmalıyız!’

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Uluslararası Demokratlar Birliği(UID) Genel Başkanı Köksal Kuş, Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimleri için, seçme hakkı bulunan Türkleri sandığa gitmeye davet etti.

15.08.2021Avrupa
Dönüş yoluna geçen gurbetçiler Kapıkulede yoğunluk oluşturuyor

Dönüş yoluna geçen gurbetçiler Kapıkule'de yoğunluk oluşturuyor

Türkiye'de tatillerini geçiren gurbetçilerin dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

12.08.2021Haber
Dönüş süreci devam ediyor Zaman zaman yoğunluk oluyor

Dönüş süreci devam ediyor! Zaman zaman yoğunluk oluyor

Türkiye'de tatillerini geçiren gurbetçilerin dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

12.08.2021Ekonomi
Kapıkule Sınır Kapısında gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculukları sürüyor

Kapıkule Sınır Kapısı'nda gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculukları sürüyor

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren gurbetçilerin hüzünlü dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

10.08.2021Haber
Kapıkulede gurbetçiler dönüş yolculuğuna devam ediyor

Kapıkule'de gurbetçiler dönüş yolculuğuna devam ediyor

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren gurbetçilerin hüzünlü dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

10.08.2021Ekonomi
Dönüşler başladı Yoğunluk oluyor... Ayrılmak istemiyoruz

Dönüşler başladı! Yoğunluk oluyor... "Ayrılmak istemiyoruz"

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren gurbetçilerin hüzünlü dönüşleri devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

10.08.2021Ekonomi
‘Sayılı gün çabuk geçiyor, anlamadan dönüyoruz’

‘Sayılı gün çabuk geçiyor, anlamadan dönüyoruz’

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden, yaz tatillerini anavatanlarında geçirmek için giden gurbetçilerin çoğunluğu, tatillerini tamamlamadan buruk şekilde dönüş yoluna geçti. Kapıkule Sınır Kapısı’ndan vatan özlemiyle çıkış yapan gurbetçiler zaman zaman uzun araç kuyrukları oluşturdu.

6.08.2021Avrupa
Yangında tahliye edilen gurbetçiler buruk şekilde dönüşe geçti

Yangında tahliye edilen gurbetçiler buruk şekilde dönüşe geçti

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden yaz tatillerini anavatanlarında geçirmek için gelen gurbetçiler buruk şekilde dönüş yoluna geçti. Orman yangınlarının sürdüğü sahil bölgelerinde tatillerini geçiren bazı gurbetçiler, otellerinden tahliye edildikleri için tatillerini planlanandan daha erken sonlandırarak çalıştıkları ülkelere dönmek üzere yola çıktı.

5.08.2021Haber
Gurbetçilerin buruk dönüşü: Vatanımı bırakıp gitmek istemiyorum

Gurbetçilerin buruk dönüşü: "Vatanımı bırakıp gitmek istemiyorum"

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden yaz tatillerini anavatanlarında geçirmek için gelen gurbetçiler buruk şekilde dönüş yoluna geçti. Orman yangınlarının sürdüğü sahil bölgelerinde tatillerini geçiren bazı gurbetçiler, otellerinden tahliye edildikleri için tatillerini planlanandan daha erken sonlandırarak çalıştıkları ülkelere dönmek üzere yola çıktı.

5.08.2021Gündem
Gurbetçilerden Edirne ekonomisine katkı

Gurbetçilerden Edirne ekonomisine katkı

Hem Türkiye'ye gelişlerinde hem de yaşadıkları ülkeye dönerken Edirne'den geçen gurbetçiler, yaptıkları alışverişlerle kent ekonomisine katkı sağlıyor.

30.07.2021Ekonomi
Kapıkulede gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculuğu

Kapıkule'de gurbetçilerin hüzünlü dönüş yolculuğu

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelerek yaz tatillerini ana vatanda geçiren gurbetçilerin yaşadıkları ülkelere dönüş yolculuğu başladı. Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturan gurbetçiler, 40 dereceyi bulan sıcakta ana vatandan ayrılmanın burukluğu içerisinde yola koyuldu.

29.07.2021Ekonomi
Bagajlar doldu... Salça, mantı, kavurma, çerez...

Bagajlar doldu... Salça, mantı, kavurma, çerez...

Yıllık izinlerini Türkiye’de kullanan gurbetçilerin çalıştıkları Avrupa ülkelerine dönüş yolculukları özlem ve gözyaşıyla başladı. Dönüşte bagajlarını memleketten aldıkları ürünlerle dolduran gurbetçiler, “Arabada yok yok” diyor.

29.07.2021Avrupa
Kapıkulede gurbetçi yoğunluğu yaşanıyor

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu yaşanıyor

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor. Gurbetçilerden bazıları gözyaşlarını tutamazken bazıları ise araçlarından açtıkları müzikle oynadı.

25.07.2021Haber
Kapıkulede inanılmaz görüntü Gurbetçiler akın akın geliyor... Gözyaşlarını tutamadılar

Kapıkule'de inanılmaz görüntü! Gurbetçiler akın akın geliyor... Gözyaşlarını tutamadılar

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor. Gurbetçilerden bazıları gözyaşlarını tutamazken bazıları ise araçlarından açtıkları müzikle oynadı.

25.07.2021Gündem
Kapıkuleye gurbetçi akını İnanılmaz görüntü

Kapıkule'ye gurbetçi akını! İnanılmaz görüntü

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.

25.07.2021Gündem
Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi kapsamında altyapı çalışmaları Bulgaristan sınırına yaklaştı

"Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında altyapı çalışmaları Bulgaristan sınırına yaklaştı

Türkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında inşası süren Çerkezköy-Kapıkule hattındaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Halkalı-Kapıkule arasında yük trenleri için seyahat süresinin 8 saatten 3,5 saate, yolcu trenleri için ise 3,5 saatten 1 saat 35 dakikaya inecek.

22.07.2021Haber
Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate düşecek

Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor! Seyahat süresi 8 saatten 3,5 saate düşecek

Türkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısını sağlayacak "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi" kapsamında inşası süren Çerkezköy-Kapıkule hattındaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Halkalı-Kapıkule arasında yük trenleri için seyahat süresinin 8 saatten 3,5 saate, yolcu trenleri için ise 3,5 saatten 1 saat 35 dakikaya inecek.

22.07.2021Ekonomi
Kapıkule’den, 713 bin gurbetçi ülkeye giriş yaptı

Kapıkule’den, 713 bin gurbetçi ülkeye giriş yaptı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, Kurban Bayramı’nı anavatanda geçirmek için çıktıkları yolculuklarında Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Kapıkule’den 1 Haziran’dan beri 183 bin araçla, 713 bin gurbetçi ülkeye giriş yaptı.

19.07.2021Haber
Hasret yüklü gurbetçilerin bayram sevinci

Hasret yüklü gurbetçilerin bayram sevinci

Kapıkule Sınır Kapısı’ndan 30 Haziran’dan bu yana 180 bin araçla 706 bin gurbetçi giriş yaptı. Hem yıllık izinlerini hem de bayramı memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin, anavatan Türkiye’ye girişleri sürüyor. Kapıkule Sınır Kapısı’ndan giriş yapan gurbetçiler için 12 peronda hizmet veriliyor. Kısa sürede işlemleri tamamlanan yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, ardından memleketlerinin yolunu tutuyor.

19.07.2021Avrupa
Kapıkule’den, 713 bin gurbetçi ülkeye giriş yaptı

Kapıkule’den, 713 bin gurbetçi ülkeye giriş yaptı

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, Kurban Bayramı’nı anavatanda geçirmek için çıktıkları yolculuklarında Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Kapıkule’den 1 Haziran’dan beri 183 bin araçla, 713 bin gurbetçi ülkeye giriş yaptı.

19.07.2021Ekonomi
Gurbetçilerin yurda gelişleri sürüyor

"Gurbetçilerin" yurda gelişleri sürüyor

Gerek günler kalan Kurban Bayramı tatili gerekse yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerimiz akın akın yurda gelmeye devam ediyor. Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki araç yoğunluğu göze çarpıyor.

17.07.2021Haber
Araç kuyruğunun ucu bucağı görünmüyor... Gurbetçiler akın akın geliyor

Araç kuyruğunun ucu bucağı görünmüyor... Gurbetçiler akın akın geliyor!

Kapıkule'de Kurban Bayramı 'bereketi' başladı. Gurbetçiler akın akın yurda geliyor, araç kuyrukları kilometrelerce uzuyor...

17.07.2021Gündem
Kapıkulede Kurban Bayramı bereketi Gurbetçiler akın akın yurda geliyor

Kapıkule'de Kurban Bayramı 'bereketi'! Gurbetçiler akın akın yurda geliyor

Gerek günler kalan Kurban Bayramı tatili gerekse yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerimiz akın akın yurda gelmeye devam ediyor. Kapıkule Sınır Kapısı'ndaki araç yoğunluğu göze çarpıyor.

17.07.2021Gündem
Kurban Bayramını memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçiler Kapıkulede yoğunluk oluşturdu

Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçiler Kapıkule'de yoğunluk oluşturdu

Kurban Bayramı'nı Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçilerin yurda gelişleri sürerken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

16.07.2021Haber
Kapıkulede bayram yoğunluğu

Kapıkule'de bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçiler Kapıkule'de yoğunluk oluşturdu. Kapıkule'den 1 Haziran-16 Temmuz'da 163 bin araç ile 635 bin yolcu geçiş yaptı.

16.07.2021Ekonomi
‘Memlekete hoş geldiniz’

‘Memlekete hoş geldiniz’

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için yaşadıkları ülkelerden yola çıkan Avrupalı Türkler, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan ana vatana girişlerinde güler yüz ve ikramlarla karşılanıyor.

13.07.2021Avrupa
1 Haziran’dan bu yana 400 bin gurbetçi geçti

1 Haziran’dan bu yana 400 bin gurbetçi geçti

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türkler, geçen yıl koronavirüs salgını nedeniyle gidemedikleri ana vatana bu sene yoğun ilgi gösteriyor. Bulundukları ülkelerde çocuklarının okulları tatil edilen gurbetçiler, Kurban Bayramı’nı memleketlerinde geçirmek için yola çıktı. Kapıkule Sınır Kapısı’nda zaman zaman yoğunluk yaşanırken, yetkililer 1 Haziran’dan bugüne kadar ülkeye 400 bin gurbetçinin giriş yaptığını açıkladı.

8.07.2021Avrupa
Türkiye Diyanet Vakfı gurbetçilere su ve lokum ikram etti

Türkiye Diyanet Vakfı gurbetçilere su ve lokum ikram etti

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) görevlileri Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurda giriş yapan gurbetçilere su ve lokum ikramında bulundu.

7.07.2021Avrupa
Kapıkule gümrük sahasında gurbetçi yoğunluğu

Kapıkule gümrük sahasında gurbetçi yoğunluğu

Yurt dışında yaşayan ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişleri sürerken kapıda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

5.07.2021Haber
Hepsi kuyruğa girdi Türkiyeye geliyor... Cennete gelmek nasıl oluyor ise öyle hissediyorum

Hepsi kuyruğa girdi! Türkiye'ye geliyor... "Cennete gelmek nasıl oluyor ise öyle hissediyorum"

Yurt dışında yaşayan ve yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişleri sürerken kapıda zaman zaman yoğunluk oluşuyor.

5.07.2021Ekonomi
Avrupalı Türklerin hasret yolculuğu sürüyor

Avrupalı Türklerin 'hasret yolculuğu' sürüyor

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türkler, yaz tatillerini geçirmek üzere ana vatana gelmeye devam ederken, Kapıkule Sınır Kapısı'nda zaman zaman yoğunluk oluşturuyor.

2.07.2021Ekonomi
Avrupada yaşayan Türklerin gurbetten baba ocağına yıllık izin yolcukları sürüyor

Avrupa'da yaşayan Türkler'in gurbetten baba ocağına "yıllık izin" yolcukları sürüyor

Avrupa'nın farklı ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini geçirmek üzere ana vatana gelmeye başlayan gurbetçilerin Edirne'deki Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri devam ediyor.

2.07.2021Haber
Sevinç gözyaşlarıyla geldiler Kapıkule Sınır Kapısından girişlere devam ediyorlar

Sevinç gözyaşlarıyla geldiler! Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişlere devam ediyorlar

Avrupa'nın farklı ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini geçirmek üzere ana vatana gelmeye başlayan gurbetçilerin Edirne'deki Kapıkule Sınır Kapısı'ndan geçişleri devam ediyor.

2.07.2021Ekonomi
Gurbetçilerin baba ocağına yolculukları devam ediyor

Gurbetçilerin baba ocağına yolculukları devam ediyor

Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini geçirmek üzere anavatana gitmeye başlayan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı’ndan geçişleri sürüyor.

23.06.2021Avrupa
‘Bu yıl yoğun gurbetçi gelişi bekliyoruz’

‘Bu yıl yoğun gurbetçi gelişi bekliyoruz’

Yurtdışı ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren ve TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya, Kapıkule Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu. Bu yıl yoğun gurbetçi beklediklerini belirten Eren, “Vatandaşlarımızdan ricamız, PCR testlerini, aşı olduysalar aşı kartlarını, Kovid-19 geçirmişlerse ilgili belgelerini yanlarında taşımalarıdır” dedi.

18.06.2021Avrupa
Vana gelen İranlılar çiçeklerle karşılandı

Van'a gelen İranlılar çiçeklerle karşılandı

VAN'da, geçen yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında araç ve yaya geçişlerine kapatılan, Türkiye'nin İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nın 17 Mayıs'ta yeniden açılması sonrası iş insanları, sanat eğitmenleri ve girişimci kadınların da bulunduğu 41 kişilik İranlı turist kafilesi, kente geldi. İranlılar, konakladıkları otelin sahibi Zeki Acar ve görevliler tarafından çikolata ve çiçekler ile karşılandı.

11.06.2021Haber
14 ay sonra kapılar açılınca akın ettiler

14 ay sonra kapılar açılınca akın ettiler

İran ile en uzun kara sınırına sahip Van’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında, 14 ay boyunca geçişlere kapalı olan Kapıköy Gümrük Kapısı, 17 Mayıs itibarıyla yaya ve araç trafiğine açıldı.

11.06.2021Ekonomi
Edirnede bulgar turistler için pcr testi kolaylığı girişimi

Edirne'de bulgar turistler için pcr testi kolaylığı girişimi

Bulgar turistlerin Edirne'de günübirlik alışverişe gelmesi ve kent ekonomisine katkı sağlaması sebebiyle yeni uygulama hazırlanıyor. Hazırlanan uygulamada PCR testi kolaylığı sağlanması hedefleniyor.

19.05.2021Haber
Çalışma başlatıldı Bulgar turistlere PCR testi kolaylığı

Çalışma başlatıldı! Bulgar turistlere PCR testi kolaylığı

Bulgar turistlerin Edirne'de günübirlik alışverişe gelmesi ve kent ekonomisine katkı sağlaması sebebiyle yeni uygulama hazırlanıyor. Hazırlanan uygulamada PCR testi kolaylığı sağlanması hedefleniyor.

19.05.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan incelemelerde bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bizim gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Bu anlayış ve prensip içerisinde tüm bakanlık olarak ve gümrük kapılarımızdaki çalışanlarla beraber kusursuz bir uyum içerisinde bu çalışmayı gerçekleştirmek için gayret ediyoruz" dedi.

16.04.2021Haber
Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan incelemelerde bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bizim gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Bu anlayış ve prensip içerisinde tüm bakanlık olarak ve gümrük kapılarımızdaki çalışanlarla beraber kusursuz bir uyum içerisinde bu çalışmayı gerçekleştirmek için gayret ediyoruz" dedi.

16.04.2021Ekonomi
TIR sürücüsünün montunda 2 kilo kokain bulundu

TIR sürücüsünün montunda 2 kilo kokain bulundu

EDİRNE'de, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yapan TIR sürücüsü E.T.'nin montunda, astara gizlenmiş 2 kilo 300 gram kokain ele geçirildi.

12.03.2021Gündem