EKSTRA
MENÜ

Tır

Tır haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tır hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 29.994 Tır haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tır Haberleri

Tel Rıfatlılar PKK ve Esed rejimini protesto etti

Tel Rıfatlılar PKK ve Esed rejimini protesto etti

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK tarafından topraklarından zorla göç ettirilen Tel Rıfatlılar, Türkiye sınırında sığındıkları Azez ilçesinde YPG/PKK ve Beşşar Esed rejimini protesto ederek topraklarının terörden arındırılmasını istedi.

22.10.2021Dünya
ABDnin başı dertte... Devreye Ulusal Muhafızlar girebilir

ABD'nin başı dertte... Devreye Ulusal Muhafızlar girebilir

ABD Başkanı Joe Biden, tedarik zincirinde son dönemde yaşanan sıkıntıları gidermek için gerekirse Ulusal Muhafız güçlerini göreve çağırabileceğini açıkladı.

22.10.2021Dünya
Başsavcılık: Saakaşvili Gürcistana tır sürücüsünün yardımıyla girdi

Başsavcılık: Saakaşvili Gürcistan'a tır sürücüsünün yardımıyla girdi

Gürcistan Başsavcılığının, eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'ye, Ukrayna'dan ülkeye yasa dışı yollarla girme suçlaması yönelttiği bildirildi.

20.10.2021Dünya
Otobüs kazasında bacağı kopan ikinci şoför hayatını kaybetti

Otobüs kazasında bacağı kopan ikinci şoför hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yolcu otobüsünün TIR'a arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada, bacağı kopan ikinci şoför Nurbay Irmak (44), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

20.10.2021Gündem
Felak - Nas Suresi Türkçe Okunuşu - Felak ve Nas Anlamı, Diyanet Meali ve Arapça Yazılışı (Tecvitli Dinle)

Felak - Nas Suresi Türkçe Okunuşu - Felak ve Nas Anlamı, Diyanet Meali ve Arapça Yazılışı (Tecvitli Dinle)

Felak ve Nas sureleri sahip olduğu faziletleri bakımından gündelik hayatta okunması tavsiye edilen sureler arasında yer alır. Felak ve Nas Suresi okunuşu, Türkçe anlamı ve Diyanet Meali, Arapça Yazılışı gibi pek çok detayı bu sureleri öğrenmek isteyenler için bir araya getirdik.

20.10.2021Namaz Sureleri
Venezuela hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Venezuela hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Venezuela hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Venezuela hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

19. yüzyılda İspanya ve Büyük Kolombiya Cumhuriyetinin sömürgesi olan Venezuela 30 Mart 1845 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Ülkenin başkenti Caracas, milli marşı ise Gloria Al Bravo Pueblo'dur. 916.445 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan Venezuela'nın nüfusu, resmi olmayan verilere göre 28 milyon 650 bindir. Venezuela hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
Tayland hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Tayland hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Tayland hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Tayland hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Tayland 1238 yılında Sukhothai Krallığı adıyla kuruldu. Ülkenin başkenti Bangkok, milli marşı ise Phleng Chat Thai'dir. Resmi olmayan verilere göre, Tayland'ın nüfusu 540 milyon 239 bindir. Tayland hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
Portekiz hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Portekiz hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Portekiz hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Portekiz hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Avrupa'daki en eski ülkelerinden biri olan Portekiz, 5 Ekim 1143 tarihinde kuruldu. Portekiz'de en fazla çıkarılan madenler volfram ve bakır, en çok ihraç edilen tarım ürünleri ise mantar ve üzümdür. Başkent Lizbon'un yüzölçümü 91.632 kilometrekaredir ve ülkenin en büyük şehridir. Portekiz hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.10.2021Araştırma
Ankarada TIR sürücülerinin yol verme inatlaşması kazayla bitti

Ankara'da TIR sürücülerinin 'yol verme' inatlaşması kazayla bitti

Ankara'da sürücüleri trafikte birbirine yol vermemek için inatlaşan iki TIR'ın çarpıştığı kaza cep telefonu ile görüntülendi.

18.10.2021Haber
TIR sürücülerinin yol verme inatlaşması kazayla bitti

TIR sürücülerinin 'yol verme' inatlaşması kazayla bitti

Ankara'da sürücüleri trafikte birbirine yol vermemek için inatlaşan iki TIR'ın çarpıştığı kaza cep telefonu ile görüntülendi.

18.10.2021Gündem
Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillere sahip olan ordusuyla Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe ile ordusunun nasıl helak edildiğini anlatır. Halk arasında Elemtera suresi olarak bilinir. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi okunuşu sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

18.10.2021Namaz Sureleri
Norveç hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Norveç hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Norveç hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Norveç hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Norveç, II. Dünya Savaşının sona ermesinin ardından 1945 yılında bağımsızlığını ilan etti. Toplam 19 eyaletten oluşan Norveç'in en kalabalık şehirleri sırasıyla Oslo, Tromso, Alesund, Tonsberg ve Larvik'tir. Nüfusu resmi olmayan rakamlara göre 5. 433.000 olan ülkenin geçim kaynakları turizm ve balıkçılıktır. Norveç refah seviyesi en yüksek Avrupa ülkelerinden biri olmasına karşın Avrupa Birliğine üye değildir. Norveç hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Meksika hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Meksika hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Meksika hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Meksika hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Yaklaşık 300 yıl boyunca İspanya'nın sömürgesi olan Meksika, 16 Eylül 1810 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Resmi adı Meksika Birleşik Devletleri olan ülkenin başkenti Meksika, milli marşı ise Himno Nacinoal Mexicano'dur. Ülkede en çok çıkarılan madenler bakır ve gümüş, en fazla yetiştirilen tarım ürünleri ise soğan, biber ve domatestir. Meksika hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Malezya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Malezya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Malezya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Malezya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

4 yüzyılı aşkın bir süre Büyük Britanya'nın sömürgesi olan Malezya, 16 Eylül 1963 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Doğu ve Batı Malezya olarak ikiye ayrılan ülke toplam 13 eyaletten oluşmaktadır. Malezya'da en fazla çıkarılan maden kalay, en fazla yetiştirilen tarım ürünü ise patates ve Hindistan cevizidir. Malezya hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Kuveyt hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Kuveyt hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Kuveyt hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Kuveyt hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Dünya üzerinde pek çok bağımsız devlet bulunmaktadır. Bu devletlerden bir tanesi de Kuveyt'tir. Türkiye ile yakın ilişkileri de bulunan Kuveyt dünyanın en değerli para birimine sahip olan bir ülkedir. Kuveyt'in hangi kıtada ve yarım kürede yer aldığı bir tartışma konusu haline gelmiştir. Peki, Kuveyt hangi kıtada yer almaktadır? Kuveyt'te yaşayanlar hangi dine mensuptur? Kuveyt hangi dili ve hangi takvimi kullanmaktadır? İşte Kuveyt ülkesine dair tüm bilgiler.

18.10.2021Araştırma
İsviçre hangi kıtada ve yarım kürede yer alır İsviçre hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

İsviçre hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? İsviçre hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

İsviçre, 1499 yılında Kutsal Roma Cermen İmparatorluğundan ayrılarak bağımsızlığını ilan etti. Ülkede hayvancılık ve tarım dışında, finans ve bankacılık sektörü gelişmiştir. İsviçre'nin en fazla ihraç ettiği ürünlerin başında çikolata ve peynir gelir. En fazla turist çeken yerleri ise Ren Şelalesi, Zürih Gölü ve Titlis Dağı'dır. İsviçre hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
İspanya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır İspanya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

İspanya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? İspanya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

İspanya, M.Ö. 2. yüzyılda Fenikeliler tarafından kuruldu. Avrupa'nın 5 büyük ekonomisinden biri olan İspanya'da tarım, sanayi, bilişim, teknoloji ve inşaat sektörü gelişmiştir. Ülkede en fazla çıkarılan madenler cıva ve demir, en çok yetiştirilen tarım ürünleri ise patates, soğan ve havuçtur. İspanya hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Fransa hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Fransa hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Fransa hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Fransa hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Fransa Cumhuriyeti, 21 Eylül 1792 tarihinde kuruldu. Avrupa'nın en güçlü beş ekonomisinden biri olan Fransa'da sinema, bilişim, elektronik ve otomotiv sektörleri gelişmiştir. Ülkenin başkenti Paris, milli marşı La Marseillaise'dir. En fazla turist çeken yerleri ise şunlardır: Notre Dame Katedrali, Eyfel Kulesi, Zafer Takı ve Terraux Meydanı. Fransa hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Filipinler hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Filipinler hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Filipinler hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Filipinler hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Yaklaşık 3 asır boyunca İspanya'nın kolonilerinden biri olan Filipinler, 4 Temmuz 1946 tarihinde imzalanan Manila Antlaşması ile bağımsızlığını ilan etti. Yaklaşık 8 bin adadan oluşan Filipinler'in hiçbir ülke ile kara sınırı yoktur. Ülkenin başkenti Manila, milli marşı ise Lupang Hinirang'tır. Filipinler hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Fas hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Fas hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Fas hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Fas hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Eski adı Morocco olan Fas Krallığı yaklaşık 1 asır boyunca önce İspanya, sonra Fransa tarafından işgal edilmiştir. 2 Mart 1956 yılında bağımsızlığını ilan eden Fas'ın tarihi M.Ö 9. yüzyıla kadar uzanıyor. Ülkenin en önemli geçim kaynaklarından biri, fosfattır. Bunun dışında Fas'ta tarım, kültür ve tarih turizmi gelişmiştir. Fas hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Brezilya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Brezilya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Brezilya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Brezilya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Yaklaşık 250 yıl boyunca Portekiz'in sömürgesi olan Brezilya 7 Eylül 1822 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Yüzölçümü 8.460.000 olan Brezilya, dünyanın en büyük beşinci ülkesidir. Yeraltı kaynakları bakımından zengin olan ülkede en çok çıkarılan madenlerin başında boksit, bakır ve demir geliyor. Ek olarak Niyobyum rezervlerinin yaklaşık %95'i Brezilya'da bulunmaktadır. Brezilya hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Azerbaycan hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Azerbaycan hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Azerbaycan hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Azerbaycan hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Türkiye'nin sınır komşularından biri olan Azerbaycan Cumhuriyeti, 1918 yılında kuruldu. Kuruluşundan 2 yıl sonra Sovyetler Birliğine katılan Azerbaycan, 18 Ekim 1991'de bağımsızlığını ilan etti. Ülkenin temel geçim kaynağı tarım, kültür turizmi ve madenciliktir. Altın, demir ve kobalt Azerbaycan'da en çok çıkarılan madenler arasında yer alıyor. Azerbaycan hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Arjantin hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Arjantin hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Arjantin hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Arjantin hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Yaklaşık 3 asır boyunca İspanya'nın sömürgesi olan Arjantin, 1816 yılında bağımsızlığını ilan etti. Resmi adı Arjantin Cumhuriyeti olan ülkede en çok çıkarılan madenler bakır ve çinko, en çok yetiştirilen tarım ürünleri ise soya, yulaf ve fasulyedir. Arjantin hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Arabistan hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Arabistan hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Arabistan hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Arabistan hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Suudi Arabistan Krallığı, 23 Eylül 1932 tarihinde, Abdülaziz İbni Es Suud tarafından kuruldu. Toplam 2.149.690 kilometrekarelik yüzölçümüne sahip olan ülkenin nüfusu resmi olmayan verilere göre 34. 242.000'dir. Suudi Arabistan 30'dan fazla ülkeye petrol ihraç etmektedir. Bunun dışında çeşitli plastikler ve organik kimyasallar da ülkenin ihraç ettiği ürünler arasında yer alıyor.

18.10.2021Araştırma
‘Gezmek bana dolu dolu yaşadığımı hissettiriyor’

‘Gezmek bana dolu dolu yaşadığımı hissettiriyor’

Ayşe Nur Canoğlu, 1984’ten beri 88 ülkeyi, 500’den fazla şehri görmüş gezgin bir doktor. Gezi notlarından ve hatıralarından iki kitap çıkaran Canoğlu, gezgin olmayı ‘hastalık’ diye tanımlıyor: “Gezi hastalığının ilacı da yeni yerler, yapılar, tarihi eserler görmek, yeni insanlar tanımak. Ülkemizde ve dünyada o kadar çok gezmeye değer yer, tanımaya değer insan var ki… Hiç ilaçsız kalmıyorum.

17.10.2021Seyahat
TBMM Başkanı Şentop, Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerinin açılışında konuştu

TBMM Başkanı Şentop, Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerinin açılışında konuştu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, mezhepçilik fitnesinin, kabilecilik taassubunun zihinleri esir aldığı bir dönemden geçildiğini, Müslümanlık değerlerinin tarihte hiç olmadığı kadar saldırı altında olduğunu belirterek, "Umut ışıklarını aradığımız, zulümlerin sona ermesini beklediğimiz, sulh ve barışı özlediğimiz bu günlerde bize çare olacak kurtuluş yolu aslında önümüzde durmaktadır, bu yol Allah'ın kitabı Kur'an ve onun alemlere rahmet olarak gönderdiği Resulünün rehberliğidir" dedi.

16.10.2021Gündem
Emekli emniyet müdürü ve oğlu, kazada hayatını kaybetti

Emekli emniyet müdürü ve oğlu, kazada hayatını kaybetti

ESKİŞEHİR'de emekli emniyet müdürü Hasan Çevik, kullandığı otomobille, kavşaktan dönüş yapmak isteyen TIR'ın dorsesine çarptı. Kazada dorseye sıkışarak hurdaya dönen otomobilin sürücü Hasan Çevik (59) ile oğlu Ahmet Buğra Çevik (18) hayatını kaybetti.

16.10.2021Haber
Eskişehirde otomobil TIRa çarptı Emekli emniyet müdürü ile oğlu hayatını kaybetti

Eskişehir'de otomobil TIR'a çarptı! Emekli emniyet müdürü ile oğlu hayatını kaybetti

Eskişehir’de emekli emniyet müdürü Hasan Çevik, kullandığı otomobille, kavşaktan dönüş yapmak isteyen TIR’ın dorsesine çarptı. Kazada dorseye sıkışarak hurdaya dönen otomobilin sürücü Hasan Çevik (59) ile oğlu Ahmet Buğra Çevik (18) hayatını kaybetti.

16.10.2021Gündem
Teröristler örgütü anlattı TIR dolusu silahlar ele geçirildi

Teröristler örgütü anlattı! TIR dolusu silahlar ele geçirildi

Teröristlerin itirafıyla PYD/YPG'ye verilen TIR'lar dolusu silahların bazıları Hakkari kırsalında ele geçirildi. "AT-4 Tanksavar Füzesi" ve "Zagros Keskin Nişancı Silahı"nın da ele geçirilmesiyle birçok kanlı eylemin önüne geçildiği ifade edildi.

16.10.2021Gündem
Türk TIR şoförleri Avrupadaki ihtiyacı karşılamaya hazır

Türk TIR şoförleri Avrupa'daki ihtiyacı karşılamaya hazır

Türkiye ve Uluslararası Tır Ağır Vasıta Şoförleri Derneği Başkanı Sedat Kaplan "Avrupa'daki şoför ihtiyacını karşılayabilecek durumdayız çünkü ülkemizde şu anda yetişmiş bir güç var. Güvenilir ve işinin ehli insanlarla biz bu işe talibiz" dedi.

16.10.2021Ekonomi
Dünya enerji krizinin ortasında Yüksek fiyat dönemi

Dünya enerji krizinin ortasında! Yüksek fiyat dönemi

Avrupa'da başlayan enerji krizi Çin, ABD ve Hindistan'a da yayılırken, fiyatlarda yaşanan yükselişin kalıcı olup olmadığı tüm dünyada tartışılıyor. Avrupa’da doğal gaz fiyatlarında yaşanan yükseliş sene başından bugüne yüzde 400’ü aşarken, elektrik fiyatları ise yüzde 250’nin üzerinde artış gösterdi. Gas&Power Enerji Uzmanı Emin Emrah Danış ve Gedik Yatırım Başekonomisti Serkan Gönençler dünyada yaşanan enerji krizini ve Türkiye'ye olası etkilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

15.10.2021Ekonomi
Hande Fırat otoyolda ölümden döndü... TIR’dan fırlayan tekerlek dehşeti

Hande Fırat otoyolda ölümden döndü... TIR’dan fırlayan tekerlek dehşeti

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Ankara’dan İstanbul’a giderken içinde bulunduğu araca, önlerinde seyreden kamyondan çürümüş jantıyla birlikte fırlayan tekerlek çarptı. Araç ağır hasar görürken, Hande Fırat ve yanındakiler kazadan şans eseri yara alamadan kurtuldu.

15.10.2021Gündem
Ali Muhammed F.Bahçe Bekoya geri döndü Görevi...

Ali Muhammed F.Bahçe Beko'ya geri döndü! Görevi...

Fenerbahçe Beko, Eylül ayında takımdan ayrılan Ali Muhammed 'in(Bobby Dixon) A Takım Bireysel Gelişim Antrenörü ve Altyapı Elçisi görevine getirildiğini açıkladı.

14.10.2021Basketbol
Beykozda facia Kamyon, aracın üzerine devrildi

Beykoz'da facia! Kamyon, aracın üzerine devrildi

Beykoz , Kuzey Marmara Otoyolu'nda beton blok yüklü İSKİ'ye ait kamyon, otomobilin üstüne devrildi. Otomobil sürücüsü araçta sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis sevk edildi. Ekipler, otomobildeki kişiyi kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler, kamyonu, otomobilin üzerinden kaldırdı. Otomobildeki sürücünün öldüğü tespit edildi

14.10.2021Haber
Son dakika... Beykozda facia Kamyon, aracın üzerine devrildi

Son dakika... Beykoz'da facia! Kamyon, aracın üzerine devrildi

Beykoz , Kuzey Marmara Otoyolu'nda beton blok yüklü İSKİ'ye ait kamyon, otomobilin üstüne devrildi. Otomobil sürücüsü araçta sıkıştı. İhbar üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis sevk edildi. Ekipler, otomobildeki kişiyi kurtarmak için çalışma başlattı. Ekipler, kamyonu, otomobilin üzerinden kaldırdı. Otomobildeki sürücünün öldüğü tespit edildi

14.10.2021Gündem
TIR dorsesine gizlenen 107 kilo eroini ‘Talisca’ buldu

TIR dorsesine gizlenen 107 kilo eroini ‘Talisca’ buldu

Kocaeli'de TEM yolunda takibe alınarak durdurulan 2 TIR’da, narkotik köpeği ‘Talisca’ ile yapılan aramada, dorsenin çatısındaki profillere gizlenen 107 kilo eroin ele geçirildi.

13.10.2021Haber
TIR dorsesine gizlenen 107 kilo eroini ‘Talisca’ buldu

TIR dorsesine gizlenen 107 kilo eroini ‘Talisca’ buldu

Kocaeli'de TEM yolunda takibe alınarak durdurulan 2 TIR’da, narkotik köpeği ‘Talisca’ ile yapılan aramada, dorsenin çatısındaki profillere gizlenen 107 kilo eroin ele geçirildi.

13.10.2021Gündem
Avcılarda ihmaller zinciri sonrası feci ölüm İş makinesinin devirdiği beton direk can aldı

Avcılar'da ihmaller zinciri sonrası feci ölüm! İş makinesinin devirdiği beton direk can aldı

İstanbul Avcılar'da yıkılacak bina için getirilen iş makinesi, kullanılmadığı halde iki yıldan bu yana sökülmeyen beton aydınlatma direğini devirdi. Devrilen direğin altında kalarak ağır yaralanan servis şoförü Dursun Güleç (55) hastanede hayatını kaybetti. Yakınları, Güleç'in ihmaller zinciri sonucu yaşamını yitirdiğini savundu.

11.10.2021Gündem
Amatör futbolcu Sercan Aydenizden acı haber

Amatör futbolcu Sercan Aydeniz'den acı haber

Bartın'da otomobili ile park halindeki çimento yüklü TIR'ın dorsesine çarpan amatör futbol takımı oyuncusu Sercan Aydeniz (30) hayatını kaybetti.

11.10.2021Gündem
Kuzey Marmara Otoyolunda ele geçirildi 88 kilogram...

Kuzey Marmara Otoyolu'nda ele geçirildi! 88 kilogram...

Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde uyuşturucu sevkiyatı yaptığı tespit edilen TIR'da nane ile kamufle edilmiş halde toplam 88 kilogram 900 gram eroin ele geçirildi. Baskında 1 şüpheli gözaltına alınırken, operasyon anları da kameralara yansıdı.

11.10.2021Gündem
TEMde korkunç kaza: 1 ölü

TEM'de korkunç kaza: 1 ölü

Kocaeli’nin Kartepe ilçesi TEM Otoyolu geçişinde lastiği patladığı için emniyet şeridinde duran TIR'a, arkadan hızla gelen kamyonet çarptı. Kazada kamyonet sürücüsü Mustafa Yaş, hayatını kaybetti.

10.10.2021Gündem

Yazar Sonuçları

En iyisi halayı size Hint atasözü ile anlatayım

Çok sevdiğim bir Hint atasözü aynen şöyle diyor:

21.10.2021

İstanbul’da hayat işkenceye dönüştü!

Ekrem İmamoğlu ne umutlarla geldi, hatta gelişinde mazbatası gecikince, bir saniye olsun kaybedecek vaktimiz yok, vatandaş hizmet bekliyor diyerek ortalığı velveleye veriyordu. Lakin İmamoğlu bir geldi, pir geldi; kendisine oy veren İstanbullulara, “Ellerim kırılsaydı da o oyu vermeseydim” dedirtti.

20.10.2021

18 Ekim yazısı

Madem bugün, bürokratlar için bir milattır, öyleyse biz de bir 18 Ekim yazısı yazarak, kayda geçelim.

18.10.2021

'Osmanlı' ne demek? 'Osmanlıca' ne?

Osmanlı torunu muyuz? Ne demek istediğimiz belli de, doğru mu acaba? Peki Osmanlıca kursu açanlar, hangi dili öğretiyorlar? Osmanlıca diye bir dil var mı gerçekten?

15.10.2021

'Manasını anlagıl'

Önümüzdeki pazar akşamı, yani 17 Ekim, Türkiye’de Mevlid (gündelik dilde mevlit) Kandili olarak kutlanacak.

15.10.2021

Bazı yerleri inanın çekinerek yazıyorum

Duru Grup İcra Kurulu Üyesi Cem Duran demiş ki...

15.10.2021

Salgından Gaziantep gibi şehirler karlı çıktı

Hürriyet olarak birçok kentte ekonomi, tarım zirveleri yaptık. Pandemi sonrasındaki ilk zirveyi de Gaziantep’te düzenledik.

14.10.2021

Afrika edebiyatını ne kadar tanıyoruz?

Ülkelerin siyasal durumları hakkında televizyonlardan ve gazetelerden haberler alabiliyoruz ama edebiyatları konusunda en küçük bilgiden yoksunuz.

12.10.2021