Tasarım Mucitleri Ateşböceği Projesi'nin hedefi 5 yılda 7 bin 500 çocuğa ulaşmak

Güncelleme Tarihi:

Tasarım Mucitleri Ateşböceği Projesinin hedefi 5 yılda 7 bin 500 çocuğa ulaşmak
Oluşturulma Tarihi: Nisan 19, 2024 16:43

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Pınar'ın birliğiyle Ateşböceği Öğrenim Birimleri'ne eklediği Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR'ı, Adıyaman'daki ikinci durağında çocuklarla buluştu. Geçen sene Kasım ayından bu yana Adıyaman'da Altınşehir İlkokulu'nun bahçesinde konumlanan Tasarım Mucitleri Ateşböceği, nisan ayı itibarıyla Şehit Mehmet Kılıç İlkokulu'nda eğitime başladı. Bugüne kadar bin 500 çocuğa ulaşan program ile 5 yılda 7 bin 500 çocuğa ulaşmak hedefleniyor.

Haberin Devamı

Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR'ı projesi kapsamında Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı ile Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Pınar Et Genel Müdürü Hüseyin Demir, Yaşar Birleşik Pazarlama Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ve TEGV Yönetim Kurulu Başkanı M. Özalp Birol ile TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı Adıyaman Şehit Mehmet Kılıç İlkokulu'na ziyaret gerçekleştirdi. Tasarım Mucitleri Ateşböceği'nde çocukların katılımıyla Pınar Çocuk Resim Atölyesi de düzenlendi. Çocuklar, atölyede 2050 yılındaki dünyayı hayal ederek resimler çizdi.

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, bundan 50 sene önce sağlıklı nesiller yetiştirmeyi görev edindiklerini belirterek “Bugün hala ülkemizin yarınlarına umut olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşamaya devam ediyoruz" dedi.

Haberin Devamı

İdil Yiğitbaşı, “Geçen sene yaşanan depremin ardından bölgedeki çocuklara destek olmak adına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın Ateşböceği Öğrenim Birimleri projesine sponsor olarak Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR'ını yola çıkardık ve Adıyaman'da eğitimlere başladık. İlk etapta bin 500 çocuk eğitim aldı, farklı okullarda olmak üzere toplamda da 7 bin 500 çocuk eğitim alacak. Bu eğitimlerin yıllarca devam etmesini hedefliyoruz. Eğitimlere bakarsak çocuklar mutlu, dolayısıyla biz de mutluyuz. Yıllardır eğitime destek veren bir grup olarak böyle bir eğitim projesi başlatmaktan gurur duyuyoruz. Tasarım Mucitleri Ateşböceği TIR'ının devamlılığını sağlayacağız" diye konuştu.

TEGV Yönetim Kurulu Başkanı M. Özalp Birol da 6 Şubat'taki depremin hemen ardından Türkiye'nin dört bir yanındaki Ateşböceği Öğrenim Birimleri'ni seferber ederek bölgeye ulaştırıp eğitimlere başladıklarını belirtti.

M. Özalp Birol, şunları aktardı: “Deprem bölgesindeki çalışmalarımıza özellikle önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan ve vakfımızın kurucu mütevellilerinden olan Selçuk Yaşar tarafından kurulan Yaşar Topluluğu markalarından Pınar'ın yapım ve işletme sponsorluğunu üstlendiği Tasarım Mucitleri Ateşböceğimiz, çocukların tasarım alanındaki çalışmalarını desteklemek ve onları cesaretlendirmek için özel olarak tasarlanmıştır. TEGV Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 1995'ten bugüne yaşamına dokunduğumuz 3 milyon 200 bini aşkın çocuğumuz adına Pınar'a içten teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bundan sonra da Pınar ile yeni projeler ve iş birlikleri hayata geçirecek olmaktan mutluluk duyacağız"

Haberin Devamı

TIR’da eğitim alan çocuklar ise projeden faydalandıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi. 2050 hayallerini çizen öğrenciler uçan araba, ev, halı, ve robot resmederek etkinlik sayesinde duygularını rahatça ifade etmekten memnun olduklarını söyledi.

BAKMADAN GEÇME!